Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2017. augusztus 16. 10:5016176.

    Csak apró észrevételek, kérdések.

    Annak kisebb vagy nincsen jelentősége, hogy a Hold a Nappal egyaránt a 8. házban áll? Másképpen fogalmazva, a Nap esetében llényeges színezetet adott a 8. házbeli helyzete, a Hold esetében inkább a jegyben állás játszik?

    Az ASC uralkodójának, a Jupiternek a Vízöntőben és 2. házban állása van-e hatással az ASC Nyilas érvényesülésében?

    Ha elvonatoztatunk a konkrét személytől (akire tudomásom szerint néhány vonás jól illik, néhányat pedig nem tudok megítélni, ezért nem is megyek bele), a Nap-ASC-Hold jegyeinek jellemzőit miként lehet szintetizálni, magyarán, amikor ezek a jellegzetességek egymással ellentétesek, mi fogja eldönteni, melyik érvényesül jobban?

    előzmény:
    TündérPanna (16173)
    2017-08-15  20:47
  2. 2017. augusztus 16. 10:3716175.

    Köszönöm szépen, nagy érdeklődéssel várom (és olvasom)! :-)
    Kérdéseket -- ha lesznek, és akkor is csak általános érvényben -- tehetek majd fel?

    előzmény:
    TündérPanna (16172)
    2017-08-15  19:34
  3. 2017. augusztus 16. 09:0016174.

    Szaturnusz az Ikrek és a Rák határán: Olyan előző életekre utal, ahol nem volt családja, nem házasodott, nem született gyermeke. Olyan életek, ahol el kellett hagynia a családját, vagy erőszakkal elszakították Őket egymástól. Utalhat arra is, hogy árván maradt és egyedül kellett életben maradnia, helyt állnia. A Rák jegy itt utalhat komoly anya hiányos életekre, a mostani életében is valószínű, hogy az anyukájával való kapcsolatát nem a mély érzelmek jellemzik, ezzel analóg a Szűz-Hold, ami azt jelenti, hogy a mostani életében olyan Anyához születik, aki menedzseli a gyermeke hétköznapi életét, iskoláztatja, gondoskodik róla, de kapcsolatukat nem az érzelmek túláradása jellemzi. 


    A Szaturnuszi felhalmozódott karma következménye lehet mostani életében, hogy a fent említett események megismétlődhetnek mostani életében, ilyen például, hogy elveszíti az anyukáját, házastársát, esetleg gyermekét. Ez nem feltétlenül fizikai elvesztést jelent, hanem lelki vagy érzelmi is lehet.


    Továbbá analóg még ezzel a témával a Chiron kisbolygó a IV-es házban a Kosban: családi kapcsolatain illetve azok hiányán keresztül szerezte előző életeiben a legnagyobb sérüléseit, lehetett harcos, katona, lovag, háborús-harcos időkben, aki állandóan távol kellett, hogy legyen a családjától, vagy pont az állandó úton levés következtében nem volt lehetősége családot, mélyebb érzelmi kapcsolatokat kialakítania, ezért egy állandó hiányérzettel, önmarcangolással élte előző életeit. 


    Mivel a Chironnal együttáll a Mars, ez fokozza a hacos, háborús, véres, veszedelmes, szenvedős, fájdalmas előző életes tapasztalatokat. Sokat szenvedett.


    A fenti tapasztalatai a mostani életében megnyilvánulhatnak abban, hogy nehezen alakít ki mély érzelmi kapcsolatokat, fél az elvesztéstől. Felvállalhatja a magányos harcos szerepét, aki mindent egyedül intéz és él meg, akinek nem kell társ, nem kell segítség. Valószínű mostani életében is elég hamar a saját lábára állt és önállósodott. 


    A Hodcsomópontjai is ehhez a témához kapcsolódnak, A Leszálló jelzi, hogy sokat sérült a családi kapcsolatainak hiánya miatt, sokat foglalkozott azzal, hogy mi az Ő szerepe a családban, kudarc élményei voltak, veszteségei.


    A Felszálló HCS a Bakban az I-es házban arra tanítja Őt, hogy mostani életében vegye kezébe saját élete irányítását, vigyen bele rendszert, mérje fel saját igényeit, vágyait, és azokat élje meg. Időről időre tegyen rendet az életében, vállalja fel Önmagát, ne váljon helyzetek illetve emberek áldozatává, merje megélni érzelmeit, és meghozni azokat a döntéseket, amik a saját életét segítik. Álljon ki magáért és a hitéért. Hajlamos mások segítésére, sokat foglalkozik másokkal, sokszor miindenkit maga elé sorol, ebben kellene fejlődnie, hogy időről időre foglalkozzon önmagával, és legyen fontos számára Önmaga is!


     


     

    előzmény:
    TündérPanna (16173)
    2017-08-15  20:47
  4. 2017. augusztus 15. 20:4716173.

    Scavolas Hölgy ismerősének fejtése:


     


    A Radixban a személyes bolygók mind az IC-MC tengelytől jobbra helyezkednek el, ami arra utal, hogy az illető nyitott, alkalmazkodóképes, érdekli a környezete véleménye, figyel másokra, hallgat másokra. Általában önzetlen, fontosabb számára a „mi” és nem az „én”.


    Az ilyen bolygó állásnak csak az a veszélye, hogy élete során adódhatnak olyan helyzetek, amikor teljesen kiszolgáltatottá válik, és aláveti magát mások céljainak. Ez megtörténhet párkapcsolatban, családban, vagy akár munkahelyen is. Erre oda kell figyelnie.


     


     


    Nap az Oroszlánban, Nyilas ASC, Hold a Szűzben, a születési Uralkodó a Jupiter a Vízöntőben 2-es házban:


     


    Oroszlán Nappal a Hölgy elég büszke természetű lehet, nagy önbizalommal. Szeret szórakozni, szereti a társaságot, szereti a gyerekeket. Jó esetben egész élete során megtartja saját gyermeki oldalát, gyermeki rácsodálkozási képességét. Kreatív természetű, lehetséges, hogy szeret szerepelni, szeret középpontban lenni, szereti ha figyelnek rá. A Nap a 8. házban jó képességet ad ahhoz, hogy jól mérje fel mások anyagi illetve szellemi értékeit. Jó segítséget tud adni másoknak pénzügyi-, biztosítási-, ingatlan ügyek területén. A gyógyítás és rehabilitáció területén is remekelhet. Természete elég szenvedélyes, általában hasonló típusú, lelkes embereket vonz be maga mellé élete során, természetének köszönhetően sokszor rajongói is vannak.


     


    A Nyilas ASC-ű ember társaságkedvelő, mozgékony, szókimondásra hajlamos, ami olykor meglepi környezetét. Kapcsolatai inkább felületesek, nincs vagy kevés a mély érzelmi kapcsolata.  Hajlamos a hirtelen lelkesedésre, amivel másokat is magával tud rántani. Élete során jellemző, hogy segíti, istápolja a nálánál gyengébbeket. Fontos számára a szabadság és nagyra értékeli az egyenjogúságot. Saját szabadságát nagyra értékeli, nehezen köteleződik el. Rajong a kihívásokért, élvezi az élet által nyújtott örömöket.


     


     


    A Szűz Hold, különleges egyéniséget ad szülöttjének. Általában erős önkritikával rendelkezik az ilyen ember, aki sosem elégedett saját teljesítményével. Ezeken az állapotokon általában azért átsegíti Őt az Oroszlán Nap pozitivitása és a Nyilas ASC lelkesedése és optimizmusa.


    Akkor érzi magát a legjobban, ha tevékenykedhet. Becsületes, megbízható, rátermett az ilyen szülött. Hibája lehet, hogy a végtelenségig tud rágódni apróságokon, olyanokon, amik mellett mások elmennek, észre sem vesznek.


     


    Folyt köv. 

  5. 2017. augusztus 15. 19:3416172.

    Rendben, elkészítjük! :)

    előzmény:
    Scavolas (16171)
    2017-08-15  15:09
  6. 2017. augusztus 15. 15:0916171.

    És mindezek mellett, kifejezetten hálás volnék, ha mégis elvégeznéd az elemzést, kedves TündérPanna! :-)


    A saját képletem alapján már ismerhetsz annyira, hogy nem fogok visszaélni vele.

    előzmény:
    Scavolas (16170)
    2017-08-15  13:47
  7. 2017. augusztus 15. 13:4716170.

    Mindez már 2 hete is pont így volt (azóta valóban az idő haladt előre), és az én oldalamon a képlet megértési óhaja változatlan, tekintet nélkül arra, hogy annak gyakorlati szempontból van-e és mi a jelentősége. De semmi probléma, igazatok van, jobb is elfelejteni az egészet, függetlenül attól, hogy a pontos születési időpontot önkéntes módon kaptam meg, jobb, ha csak magamban bíbelődöm el a képlettel és értelmezésével és nem vonok bele mást.
    Egyébként engem elsősorban a fejtés technikája és tartalmi alakulása érdekel (akár hipotetikus személyi adatokkal is), mert velem kapcsolatban hihetetlen pontosságú jellemzést adtatok, ezért hajt a tudásvágy és a kíváncsiság, hogy én is hasonló képesség birtokába jussak.
    Leginkább az érdekelne, hogy egy-egy képletben található igen nagyszámú részlet közül miért és hogyan tudjátok kiválogatni mindazt, amit mint "jellemzést" leírtok. Ugyanis egy-egy alaphelyzetet és annak jelentését olyan sok minden, még hierarchikus összefüggésekben is, módosítja (másik bolygó, házban uralkodó bolygó helyzete, azok egymással bezárt fényszögei, stb.), és EZT az algoritmusokkal ("panelekkel") már nehezebben leírható folyamatot nagyon nehéz átlátni. Az általam eddig olvasott szakirodalom ebben a tekintetben csak fogódzókat nyújt, de ennek a szintézisnek a kialakítására nem sok segítséget ad.

    Mindazonáltal nagyon köszönöm az eddigieket.

    előzmény:
    TündérPanna (16169)
    2017-08-15  13:10
  8. 2017. augusztus 15. 13:1016169.

    Az álláspontunk nem változott, csak nekünk is vannak gondolataink :)


    Az a Te visszajelzésidből derült ki számomra, hogy gyakorlatilag jó ideje semmiféle kapcsolatban nem állsz a hölggyel, és Ő semmit nem tud erről, ami itt folyik... 


    Nekünk az az álláspontunk, hogy Mi biztosan nem örülnénk annak, hogy a hátunk mögött a saját személyes adatinakkal ilyen élet-lélek mély elemzés és turkálás folyna... Nem tartjuk etikusnak.


    De! Én személy szerint megígértem, tehát vállalom, viszont a Te lelkiismertedre bízom.


     

    előzmény:
    Scavolas (16168)
    2017-08-15  11:18
  9. 2017. augusztus 15. 11:1816168.

    Kedves TündérPanna!

    Hölgyismerősöm képletének fejtését még 2 héttel ezelőtt kértem, akkor beraktátok a sorba, Tünde és Iza után.
    Arany a születési időpont (nem a publikus felületen végzett) pontosítását követően csupán a szinasztria-elemzést eredményét csinálta meg, de ő nem is ígért vagy vállalt mást.
    Ő is és én is abban a hitben voltunk, hogy a két héttel korábbiaknak megfelelően majd a "lányok" segítenek a képletfejtésben, ami az eredeti kívánságom is volt.

    Az eltelt 2 hétben az én oldalamon semmi változás nem történt, a közvetlen megelőző helyzetet vázoltam neked írott privát üzenetben, arra kérted, hogy a publikus felületen tegyem be kérésként.
    Sajnálom, hogy némileg változott az álláspontotok, de természetesen elfogadom.
    Mindenesetre köszönöm az eddigieket is!


     

    előzmény:
    TündérPanna (16167)
    2017-08-14  22:00
  10. 2017. augusztus 14. 22:0016167.

    Szia Scavolas,


    Nem követtem mélységében a Hölgy ismerősöd elemzését, mert nem volt időm, megmondom őszintén azt hittem, amit Arany készített abból megkaptad a válaszokat.


    Mire lennél még kiváncsi? 


    Ha mindent jól értelmezek, olyan Hölgyről beszélünk, akivel nem igazán vagy mostanság kapcsolatban, és ez felvetett bennünk etikai kérdéseket, hiszen az Ő tudta nélkül a saját személyes adatait felhasználva információt szolgáltatni róla nem annyira etikus...


    Nem tudom... 

    előzmény:
    Scavolas (16164)
    2017-08-13  19:17
  11. Iza
    Iza
    2017. augusztus 13. 20:1016166.

    Kedves TündérPanna!


    Köszönet és hála a segítségedért, hogy segítettél helyrére rakni a kirakósomat.


    Minden jót Neked!

    előzmény:
    TündérPanna (16160)
    2017-08-12  17:07
  12. Iza
    Iza
    2017. augusztus 13. 20:0616165.

    Kedves Penelopé!


    Köszönöm szépen a fejtésed.


    Ebben az évben azt csináltam, amire lehetőségem adódott, amit támogattak. Ezek szakmai továbbképzések voltak, ami nekem a szaknyelv miatt eléggé fontos. Nem beszéltem ennek az országnak a nyelvét egyáltalán, amikor ide érkeztem. Szóval éltem az alkalmakkal. Az integrációhoz kell a nyelv, a szakmai beilleszkedéshez meg a szaknyelv. Ezen nincs igazán mit gondolkozni, hogy akarom vagy nem.


    Értem én, hogy maradjon a szívünkben hely másnak is, de nem mindegy milyen jelentkezők jönnek az üres helyre, mert akik próbálkoztak az vagy erőszakos, vagy nős/foglalt férfi. Szeretem az életet, szeretek huncutkodni, vágyom az érintésre, vágyom a társra, de megválogatom kivel. De inkább éreztem úgy ezen a területen, hogy még mindig szívat az élet és inkább bezárkóztam, sok minden feljött nekem előző életekből, de még a felmenőimtől is. Mosódik ki a régi kapcsolati minta az erőszakos és egyben gyenge férfi és jön be egy szelídebb, erősebb támogató férfierő. Inkább gyógyítom magam addig és most már féllábon is kibírom, míg bejön az, aki jó nekem/hozzám, annak megnyílok. Fogalmazzunk úgy pozitívan, hogy tisztult ez a terület.


    Nagyon köszönöm a támogatásod Penelopé! Sokat segítettél.


    Ja, a halottakkal kapcsolatban lehet igazad van, de ezt a dolgot most inkább beteszem egy dobozba és felrakom a polcra, hogy levegyem, amikor megértem rá, hogy helyrerakjam.


    A legjobbakat Neked!

    előzmény:
    Penelopé (16161)
    2017-08-12  19:23
  13. 2017. augusztus 13. 19:1716164.

    Kedves Penelopé!

    Nagyon szépen köszönöm a szolár-elemzés kiegészítést.
    Cseles dolog ez, mert ahogyan írod is, bármit mutat is valaki szolár-éve, az, hogy milyen választásokat tesz az illető a szóbanforgó év során, több független tényező függvénye is.
    A egyik mindenképpen saját maga az illető, a másik a környezete, családja, társa, családja.
    Én abszolút azon vagyok, hogy segítsek, de az előző felsorolásban sajnos nem szerepelek... még vagy már, nem tudom.

    Tulajdonképpen mindegy is, nem ez afontos, illetve tudom, hogy ha úgy alakul, én ott leszek.

    TündérPanna Iza elemzése után még ígérte nekem a hölgyem képletének elemzését is. Arany bepontosította a natális időpontot, 15:57-re.

    Köszönöm szépen az eddigieket!

    előzmény:
    Penelopé (16163)
    2017-08-13  17:52
  14. 2017. augusztus 13. 17:5216163.



    Kedves Scavolas !


    Ránéztem a hölgyed Szolárjára. Nekem az a véleményem hogy kaphatsz szerepet az életében. Nézzük miért.  Keresni fogja olyan emberek társaságát akik azokat az eszméket képviseli amit Ő. Szüksége lesz támaszra, amely erősíti identitásában és elismeri Őt.  Foglalkozni fog azokkal a dolgokkal, vágyakkal amiket fontosnak tart. Persze behúzza kicsit a 12 ház csúcsához közel álló Nap. De ez kell is ahhoz, hogy valóban mélyre tekintsen  magában és fel tudja hozni valódi igényeit, vágyait. Azt viszont nem tudom családja mennyire fogja ebben támogatni. Viszont kell neki valaki akire számíthat. Azonban adj neki teret. A párkapcsolatban, házasságban érezheti a társát úgy, hogy korlátozza Őt. Szeresd Őt szabadon, olyannak amilyen. Tény, hogy elég céltudatos és kitartó lesz ebben az évben. Azt nem tudom megmondani neked, hogy miben éli meg.  Szolár AC-je a 9 házba mutat.  Aminél lehet szó továbbtanulásról, külföldről, de akár házasságról is.  Ráadásul a 2018-as Szolár Napja 9 házba esik. Én nem zárnám ki a külföldet sem. Érzelmi életét tekintve. A 2017 év eléggé mélyreható lesz. Érdemes támogatnod őt,mert nagy mélységeket élhet meg és az álmodozás, romantika mellett hajlamossá válik esetleg jobban megtéveszteni akár önmagát is.  Szorongóvá válhat akinek fontos lesz az érzelmi támasz. Hangulata lehet csapongó. Jósolni nem tudunk, hogy mit választ, milyen rezgésen éli meg a feladatait. Mindenesetre ha mellette állsz esélyt adsz magatoknak.  Sok sikert kívánok Nektek !


    Remélem tudtam segíteni.

    előzmény:
    Scavolas (16152)
    2017-08-08  15:38
  15. 2017. augusztus 12. 19:4416162.



    Következő Szolárévedről néhány szót.  Szolár Napod a 2 házban lesz. AZ értékek kerülnek felülvizsgálatra.  Mi értékes? Valóban jelentős számomra? Céljaidhoz új hozzáállást nyerhetsz. Megvizsgálhatod tartalékaidat úgy anyagi mint saját képességek terén.  Azt fogod érezni, hogy itt az idő a szilárd alapokat teremts életednek. Fontos lesz számodra, hogy megérts és tanulmányozz, meg akarsz érteni dolgokat. Sok gyakorlatias eszközöd lesz arra, hogyan érd el könnyebben azt amit akarsz. Olyat akarsz majd ami tartós, szilárd és stabil bázis. Szeretnéd majd ha megbizhatónak találnak.  Sokat jelent majd az emberek elismerése.  Vigyázz azonban rá, hogy ne válj a munka, és a  hétköznapi dolgok áldozatává. Sok sikert kívánok Neked álmaid és feladataid  megvalósításához !


    előzmény:
    Penelopé (16161)
    2017-08-12  19:23
  16. 2017. augusztus 12. 19:2316161.

    Kedves Iza !


    Érdekes témát feszegettek. Nekem is érzékeny pont a 8 ház a képletemben. Vannak és voltak a halottakkal találkozásaim és megérzéseim ha bajba kerül hozzám közelálló személy. Én személy szerint úgy élem meg, hogy  mindent amit kapunk az a feladatunkhoz kapjuk. Eszközöket kapunk ahhoz, hogy amit ebben az életben el kell érnünk elérhessük.  A legtöbbször életünkben a probléma abból adódik, hogy nem tudjuk mi is a feladatunk. Emiatt hárítunk olyan helyzeteket és eszközöket el magunktól amire valójában szükségünk lenne.


    A Te esetedben azt látom, hogy jó úton jársz. Néztem a Szolárodat. Ha otthon maradtál volna és most hogy már máshol élsz.  Lényegesen szebben fest a mostani .:)  Azonban kiemelnék néhány dolgot.  Már nem sok idő van a szülinapodig, de azért nézzük meg hogyan telt ez az éved. Most a Szolár Napod az 5 házban áll. Az önmegvalósítás került fókuszba. Meg van a vágyad arra, hogy úgy alakítsd az életedet ahogyan valójában szeretnéd. Megkapod most ehhez az univerzum támogatását is.  Látom a Szolár AC Ikrek ami a radix 9 háza, tehát a nyelv, a külföld, a tanulás, akár új képzések is könnyen megvalósulnak. De érdemes feltenni magadnak a kérdést. Valóban önmagadból indulsz ki? Azok a dolgok amiket csinálsz amiket célul tűztél ki valóban fontosak a számodra? Bár gondolom már elmélkedtél ezen. Ez a ház késztetéseket ad arra is, hogy alkoss teremts valamit. Ez többféle módon is megnyilvánulhat. Vagy létrehozol valamit, kreativ ötleteket valósítasz meg vagy gyermeket vállalsz.  Kibontakoztathatod képességeidet és átalakíthatod személyiségedet. A Jupiter segítette most fejlődésedet, hogy beláss dolgokat az életedben. A Vénusz pedig segít abban hogy amire vágytál megvalósuljon. Nyitottá tesz új kapcsolatra, szerelemre. Fontos ilyenkor, hogy a kitűzött célok mellett maradjon idő és hely a szívünkben másnak is. :)


    Azt javaslom ha attól tartasz, hogy valamit elszalasztasz, hogy nézd meg mindig a Szolárt és enged be azokat a dolgokat az életedbe amiket adott életterületen meg kell élni. Szerintem a sors ha akarjuk ha nem visszatérésekkor mindig feldobja a meg nem oldott feladatokat. Nagyon jó felé haladsz, ezért biztos vagyok benne, hogy ki fogod tudni hozni a legjobbat magadból. Érdemes figyelni a megélés lehetőségeit. Mondok egy példát: Egy Neptunusz hatást meg lehet élni alkoholizmusban mint tudatmódosítás, de megélhető meditációban is. Hát nem mindegy ki melyiket választja.


    folyt köv.

    előzmény:
    Iza (16159)
    2017-08-12  10:36
  17. 2017. augusztus 12. 17:0716160.

    Abszolút egyetértek a halottakkal való viszonyulásoddal. Engem is szórakoztattak jó ideig, mire rájöttem, és mire sikerült Őket "eltávolítani" az szép menet volt... Komoly elhatározásom van, hogy nem akarok Velük kapcsolatba kerülni, de a mostani tudásom még nem elég ahhoz, hogy ezt 100%-ban én irányítsam és koordináljam. 


    Szerintem ne aggódj amiatt, hogy sok időt "elpazaroltál" emberekre, helyzetekre... én ilyenkor mindig a Mátrix c. filmben elhangzott mondatra gondolok: " Minden úgy történt, ahogyan történnie kellett, és nem történhetett másként" :)

    előzmény:
    Iza (16159)
    2017-08-12  10:36
  18. Iza
    Iza
    2017. augusztus 12. 10:3616159.

    Kedves TündérPanna!


    Nekem a szorongásom abból adódik, a halállal kapcsolatban, hogy itt adott egy élet, egy lehetőség és vagy megéled benne, amit akartál vagy nem, de ha nem, akkor marad egy érzés, megbánás, hogy nem csináltad meg amit akartál, nem végezted el a dolgod és én ettől félek, hogy kifutok az időből. Hogy túl sok időt pazaroltam el méltatlan helyzetekre, emberekre. Mert a halál előbb utóbb jön. A halál csak egy szakasz vége, lezárás és egy másik kezdete.


    Nem szeretek kapcsolatban lenni a halottakkal, mert szerintem azok vannak körülöttünk, akik pont ilyen megbánásban vagy vágyban vannak, hogy meg akarnak élni vmit, de nem tudnak mit csinálni már és vesztegelnek és az élőkhöz tapadnak ahelyett, hogy tovább mennének. Az élőkön keresztül akarják megélni a vágyaikat.


    A halott exemmel való együttélés nálam kiverte a biztosítékot. Már amikor rájöttem.


    Elég dolgom van nekem alapból az életben, a halottakat szeretném távoltartani.


    Volt-e meghatározó haláleset az életemben? Igen. Nekem ide tartozik amikor lelkileg, érzelmileg meghalsz, igazából élő halott vagy és onnan jössz vissza.

    előzmény:
    TündérPanna (16158)
    2017-08-12  08:17
  19. 2017. augusztus 12. 08:1716158.

    Kedves Iza,


    Köszönöm a visszajelzésed, nagyon meglepett amit egykori vőlegényedről írtál, vagyis az, hogy ennyire egyértelműen működik a Chiron kisbolygó.


    Ez az egyik legnehezebb állás (8-as házas Chiron), hasonlóan amikor a Plútó vagy a Szaturnusz van 8-as házban vagy Skorpióban (átérzem, mert nekem a Plútó a Skorpióban a 8-as házamban van)


    Ezek az állások az átlagostól nagyobb aggódó hajlamot, szorongásra való hajlamot adnak nekünk sajnos vagy nem sajnos... sokszor nem tudom eldönteni :)


    Általában meghatározó egy haláleset, vagy halálközeli élmény (nekem mindkettő megvolt) amitől lelkileg átalakulsz, és ez nélkülözhetetlen a spirituális fejlődéshez. Te éreztél ilyesmi hatást? 

    előzmény:
    Iza (16157)
    2017-08-11  18:06
  20. Iza
    Iza
    2017. augusztus 11. 18:0616157.

    Kedves TündérPanna!


    Kérdezted a halált. Szerintem csak átjáró. Az első élményem az ikertesóm elvesztése, ő elment születése előtt, gyerekkoromban vele játszottam, ő volt Vili. Aztán volt a vőlegényem, akivel igaz szakítottunk a halála/balesete előtt, de úgy tudtam meg, hogy meghalt, hogy megjelent a nappalimban. Vagy 4-5 évig éltem vele, mire elment végleg, ezzel speciel megakadályozva, hogy komolyabb kapcsolatom legyen. De ez már a múlt. Szerintem többször meghalunk életünkben.


    Igaz, ki kellett tépni a gyökereimet, de az is feladat, hogy új gyökereket eresszek, megtisztulva a régitől stabilizálódjak, új családom legyen. Így visszatekintve, világos, hogy a régi alapokon nem lehetett legyökereznem. nem is sikerült. De így az is benne van, hogy sikerülni fog. Rengeteg helyen laktam már, sokat költöztem. Vagy ott laktam, ahol dolgoztam vagy helyileg családi házban volt a munkahelyem. Erre simán utalhat az MC ura a 4. házban kapcsolatban az Uránusszal.


    Az alkotás, a kreativitásom megélése, az ötleteim anyagba, formába öntése nekem nagyon fontos, mindig is ebből éltem, egy rövid szakaszt kivéve. Két fő szakmám van, az egyik a lakberendező, a másik az alkalmazott grafikus. A többi ezek köré csoportosul. Főként sales managerekkel, kereskedelem, vendéglátás területén dolgoztam. Szerintem ez teljesen összhangban van azzal, amit írsz. És fontos az anyagi és a szellemi értékek egyensúlya, a végletek nem igazán élhetők.


    Köszönöm.


     

    előzmény:
    TündérPanna (16155)
    2017-08-11  09:07
  21. Iza
    Iza
    2017. augusztus 11. 13:5916156.

    Kedves TündérPanna!


    Köszönöm szépen a fejtésed. Igaz, amit írsz.


    Az elmúlt 3-4 napban rengeteg minden feljött pont azzal kapcsolatban, amit kifejtettél. Előjött egy csomó emlék, érzelem, mit mondhatnék, pusztító. Rálátást is kaptam, sok minden értelmet nyert, pont azzal a konklúzióval, amire Te is jutottál. Az utamon vagyok. Köszönöm Neked is a megerősítést. Nagyon nagy segítség vagytok a tudatosításban.

    előzmény:
    TündérPanna (16155)
    2017-08-11  09:07
  22. 2017. augusztus 11. 09:0716155.

    Kedves Iza,


    Bekapcsolódok én is a fejtésedbe, nagyon érdekes a Holdcsomópontjaid elhelyezkedése. A Leszálló HCS a 8. házadban áll a Bikában, a Felszálló HCS pedig a 2. házadban áll Skorpióban. Az az érdekesség, hogy a 8-as ház alapjaiban Skorpió ház, a 2-es ház pedig a Bika háza, tehát a Te képletedben egy elég erőteljes ellentmondás van itt is. Olvasom a fejtésedet, látom, hogy Penelopé is sokszor utalt már erre. 


    A Leszállód arra utal, hogy sok olyan életed lehetett ahol be voltál zárva a fizikai síkra (Bika), evés, ivás, életben maradás, a 8-as ház pedig arra utal, hogy lehettek zűrös, zaklatott életeid, ahol szenvedtél, kínozhattak fizikailag vagy érzelmileg, lehettél üldözött, akár spirituális tevékenységed/képességeid miatt pl.: boszorkányság, ilyesmi. Ezt erősíti az itt álló Chiron, ami a karmikus sebeinket mutatja. Esélyes, hogy az életed árán védted a hitedet, tudásodat, képességedet, ennek oltárán halhattál meg, feláldoztad magad.


    A mostani életed során volt már meghatározó halál eset a családodban vagy körülötted? A képleted ezt jelzi, ami olyan meghatározó esemény, ami után alapjaiban változhat meg az életed és a gondolkodásod. Szerintem érdekes lehet a halálhoz való viszonyulásod....


    A Felszálló HCS arra próbál "nevelni", hogy a fizikai dolgokhoz, anyagiakhoz, ingatlan és ingóságokhoz való viszonyodat lazítanod kell. Lehetséges, hogy ilyen téren görcsös vagy? Nagyon ragaszkodsz? Úgy érzed ez az élet értelme, ez a cél? A Vénusz együttállva a Felszállóval biztosít Téged arról, hogy mindig meg lesz mindened, amire szükséged van/lesz. Nélkülöznöd nem kell.


    Az Uránusz pedig segít Neked felszabadulni, elengedni a régi beidegződéseket, segít, hogy lazábban kezeld ezeket a földi/fizikai dolgokat, és nézz a dolgok mögé, úgymond "magasztosabb" célok felé terel Téged, és rávilágít többször is életed során, hogy szellemi-lelki dolgok felé fordulj és tanulj engedd el a fizikai síkot, az anyagi dolgokhoz való viszonyodat próbálja egészséges mederbe terelni. Viszont itt az Uránusz jelzi azt is, hogy elég különös/különc a viszonyod az anyagi dolgokhoz.


    Segíti ezt a Hold szextil (Vénusszal és Uránusszal is), behozza a lelkiséget, illetve utal arra (Hold a IV-es házban) , hogy képes vagy a családi illetve előző életes tapasztalataidat felülbírálni, és ami a legfontosabb, hogy segít elengedni azokat a dolgokat, amik rád rossz hatással vannak a múltadból, és csak azokat megtartani, amik segítik a fejlődésedet. A Hold-Uránusz Szextil olyan reformokat jelöl az életedben, amik a Te lelki egyensúlyodat segíti, ehhez el kell engedned a gyökereidet. Minden szinten. Azt hiszem ezt szolgálja, hogy most távol vagy itthonról, a családtól és mindentől, ami a régi dolgokhoz kötne. Ezektől a dolgoktól távol is kell lenned egy ideig, hogy tisztulj, hogy tisztán láss. Azt gondolom az utadon vagy :)


     


     

  23. 2017. augusztus 9. 12:5816154.

    Kedves TündčrPanna


    Nagyon szčpen köszönön a rengeteg segitsčget😊😊😊

    előzmény:
    TündérPanna (16153)
    2017-08-09  08:24
  24. 2017. augusztus 9. 08:2416153.

    Kedves Tünde,


     


    Közös karmátok, amiről már írtam, hogy Neked tanulnod kell a párodtól a realitás érzékéből, tanulnod kell a világ látásából, az anyagi javakhoz való gyakorlatias viszonyulásából.


    A párodnak pedig a lelki dolgokat kell tanulnia Tőled, az érzelmek felvállalását, ezek kimutatását és hogy az érzelmi-családi kapcsolataihoz érzelmesebben viszonyuljon, kevésbé racionálisan.


    A párod feladata, hogy tanuljon lazábban kommunikálni, nyilvánítson véleményt, erre ösztönözni kell Őt, viszont tanítanod kell Őt arra, hogy ezt ne zsigerből tegye, hanem próbálja meg a másik helyébe képzelnie magát, és olyan kommunikációs formát válasszon, amivel a másik félnél célba is talál, ehhez kell neki egy kicsit a lelki oldalát finomítani, toleranciát és türelmet gyakorolnia a környetzetével, és a beleérző illetve együttérző képességét kellene fejlesztenie.


    Mivel mindkettőtöknél jelentkezik a Skorpió érintettség, mindkettőtök Napja ebben a jegyben áll, közös feladatok, hogy a saját családotokon belül mély és őszinte kapcsolataitok legyenek a közeli családtagokkal főleg a közös gyermekeitekkel, feladatotok, hogy a gyerekek azt érezzétek, hogy szerető, támogató, megbízható szüleik vagytok, akikre bármikor lehet számítani. Ne legyetek következetlenek és kiszámíthatatlanok, mert erre mindkettőtöknek van hajlama. A gyerekek a Ti tükreitek, figyeljétek az Ő reakcióikat, és a reakcióik alapján vizsgáljátok magatokat.


    A párodnak és Neked is feladatotok, hogy a mindennapi életeteket rendszerezzétek, alakítsátok ki az otthonotokban a biztonságot és ezt a példát kell mutatni a gyerekeknek. 


     

    előzmény:
    Tunde (16146)
    2017-08-06  18:10
  25. 2017. augusztus 8. 15:3816152.

    Kedves Arany!


    A szinasztriánk elemzésén túl, szeretnélek megkérni, hogy hölgyem 2017-es szolárévét is megnézzed?

    Annyit látok, hogy a szolár Napja a 12. ház kezdetén áll, ami alapján ez az éve (a 45.) nem igazán a nagy lendületű új kapcsolatkezdés éve lehet...
    Inkább a visszahúzódás, a belső dolgok rendezése, az elmélkedés, a bizonytalanság, a vágyakozó frusztráció évét jelentheti, passzivitással és döntésképtelenséggel. Az év feladata lehet a mérleg megvonása, az értékelés és elengedés a továbblépéshez. Mindezeket erősítheti és színezheti a szolárképletben a Nap-Mars együttállás, amely nyugtalan és célratörő lendületet kölcsönözhet a törekvéseknek. A Szűzben álló szolár Asc arra mutathat, hogy az év feladata valamilyen új dolog megtanulásával, továbbképzéssel, esetleg karrier-változással függ össze.

    Te is hasonlóan látod? Mit látsz még benne? A szolár személyes bolygó-állásainak van a fentieket hangoló jelentése?


     

    előzmény:
    Scavolas (16151)
    2017-08-07  19:27

Címlap

top