Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2017. augusztus 7. 19:2716151.

    Kedves Arany!

    Köszönöm a válaszodat és nagyon örvendek, hogy sikerült felélesztened a gépedet.

    Többszöri olvasatban -- bár az ördög mindig a részletekben rejlik --, azt olvasom ki a soraidból, hogy hölgyemmel alapvetően nem vagyunk "szerelem első látásra" típusú kapcsolatban, és az eltelt 2 hét eredményeként ez már a valós életben sem újdonság számomra.

    Tündér Panna nagyon aranyosan kielemezte a saját radixom alapján, hogy milyen típusú nők volnának -- elméletileg -- a leginkább nekem tetszők (16084 hozzászólás), és elnézve hölgyem horoszkópját, talán nem kell meglepődnöm, hogy ő nem a Bika-Ikrek/Nyilas-Skorpió típus keveréke vagy akár valamelyik egyedi képviselője.
    Ennek dacára, a fotói (főként a tekintete) megpillantása olyan erővel hat rám, amit nem tudok mással magyarázni, mint valamilyen régmúltból hozott vonzalommal, valami tudatalattiban meghúzódó emlékkel. Mindezt alátámasztja a kezdeti ismerkedés laza, kötetlen és nyitott volta is -- de a hirtelen beállt vészfékezésre sajnos nem tudok racionális indokkal szolgálni.

    Remélem, a lányok segítenek majd kielemezni a tulajdonságait, hátha sikerül erre a telányra is valamelyest megnyugtató magyarázatot kapnom...

    előzmény:
    Arany (16150)
    2017-08-07  16:56
  2. 2017. augusztus 7. 16:5616150.

    Kedves Scavolas, sikerült megoldani a technikai problémám. 


     


    Nap szerinti egyezések: 


    Két ember kapcsolatában a Nap határozza meg, hogy hogyan viszonyulnak egymáshoz természetes módon, ez adja az első benyomás utáni érzetet, hogy hogyan jövünk ki egymással. Nálatok ez úgy jelenik meg, hogy a te megbízható, stabil Bikád ott áll az ő fenséges, uralkodni született Oroszlánja előtt és próbálja magát királyként eladni. Ami közös, vagy összehozhat, az az, hogy te nagyon jól dolgozol, ő meg nagyon tudja, hogy hogyan kéne irányítania téged és ezért meg is jutalmaz a maga ellenállhatatlan, nőies módján. 


    Kezdetben ez hozhat konfliktust köztetek, mert szokni kell a másik ember stílusát, de mert lelkileg nagyon is össze tudtok hangolódni, így idővel elsimulhatnak a nehézségek. 


    Valószínűleg sokat fogtok kalandozni az érzékiség birodalmában, mert a hölgy erősen igényli az ilyen jellegű figyelmet. Mindamellett nem teremt könnyen kapcsolatot, valami mindig megfogja benne, hogy csak úgy kikössön egy méltatlannak tűnő partner mellett. Vonzódik ugyanakkor a tudással, jó kommunikációs készséggel megáldott partnerekhez, így ez nem lehet probléma köztetek. 


    Miután megtanult bízni, segítőkészsége megoldja feléd az eddigi gátakat, amiket mások elé is felhúzott, mert nem hajlandó bízni akárkikben. 


    Arra érdemes figyelned, hogy határozott kommunikációs stílusoddal könnyen bele tudsz taposni a finoman hangolt Szűz-Hold lelkébe. Nem szabad megingatnod a biztonságába vetett hitét sem, azaz ne légy rámenős szavakban. Tettekben ugyanakkor megmutathatod, hogy jó vagy, de itt arra ügyelj, hogy szavaival, gondolataival ellenben a cselekvésben nagyon is harcias is tud lenni. Elképzelhető, hogy egyik szőlője sokkal határozottabban érvényesítette akaratát, mint esetleg kellett volna és ezt a mintát átvette ő is. 


    Ez benned okozhat disszonanciát… 


    De ne csüggedj, mert sokkal több egyezést fogsz találni köztetek idővel, mint gondolod.


     


     


    Nagyon erős a vonzerő köztetek, ami esetleg őt magát el is bizonytalaníthatja, hiszen neki sokkal inkább más típus jönne be, mint amit képviselsz. De mégis, arra biztatlak, hogy próbálkozz, ne add fel, mert ez az a kaland, amit meg kell élnetek.


     


     


    Ahol kapcsolódni tudtok: 


    Képes rá, hogy támogasson, hogy megvalósítsa az akaratod, amivel támogat. Fontos, hogy az érzelmeibe nehogy beletaposs, mondjuk egy tehetséged általi kitöréssel, amikor a tudását vonod kétségbe, vagy sérted meg. 


    Ő képes lesz a szavaival simogatni a lelked, megnyugtatni, elismerni, dicsérni téged, de nagyon bele tud lépni a lelkedbe, ha nekiáll az otthon kereteiben zsarnokoskodni, vagy irányítani. Itt finoman meg kell egyeznetek, hogy mit és hogyan lehet, ami a másiknak még komfortos. Például lehet, hogy öltöztetni akar majd, vagy megmondja, hogy miként viselkedj adott szituációban. Nem rosszindulatból, csak ő ilyen, így nyilvánul meg veled – és próbálja ezt érted tenni. 


    Fontos lesz neki az elismerésed, amivel megerősíted, hogy jól csinálja a dolgát és bízol benne, de az agyadra mehet, hogy nem elég, amit ténylegesen megvalósít, vagy megtesz kettőtök vonatkozásában. Tehát lehet, hogy te majd többet vársz el tőle cselekvésben, mint amit ő képes nyújtani. 


    Érzelmekben ugyanakkor messze többet ad, mint amit te képes vagy felé közvetíteni – ezt is számold majd a kapcsolat egyensúlyába. 


    Természetesen nem számoltam bele minden lehetőséget kettőtök dolgaiba, de ezzel már el tudsz indulni és kicsit talán jobban sikerül érteni a motivációit.


     


     


     

    előzmény:
    Scavolas (16123)
    2017-08-01  22:56
  3. Iza
    Iza
    2017. augusztus 6. 21:1616149.

    Kedves Penelopé!


    2 éve egy helyen lakom. A családommal semmilyen fizikális kapcsolatom nincs. Viszont ahogy írtam folyamatosan dolgozom magamon, tisztítom magam energetikailag, ez ezt a területét is érinti. Szakmai továbbképzés (kreativ pálya, 3d modellezés, videovágás, web), nyelvtanulás, ezt nagymértékben támogatta ez az év, annyira hogy ajándékba kaptam őket.


    Ezek a koordinátáim: é. sz. 48° 51′ 24″, k. h. 2° 21′ 03″


    Itt voltam szülinapomkor és itt is leszek idén is.


    Köszönöm!!!

    előzmény:
    Penelopé (16148)
    2017-08-06  20:21
  4. 2017. augusztus 6. 20:2116148.



    Házasság. A Te életedben nem egy hosszan tervezgetett esküvőre kell készülni. Egyszer csak jön a nagy Ő és hirtelen házasság vagy már a gyermek születése miatt köttetik .


    Neked a VII házad a Kos energiáival teliek. Szerencsére a ház ura a Mérleg jegyben áll, így visszafogottabban jelenik, meg, de mégis érdemes majd figyelni rá, hogy ne vitákban éljétek meg az energiáit, hanem inkább mozgásban.   


     Még a Szaturnuszodra kitérnék.


    Az Oroszlán jegyében áll.  Érzed, hogy különleges vagy és annak igénye is felmerül, hogy ezt megmutasd. Itt az Oroszlán jegyében az alázat kérdése mindig felmerül. Amennyiben az ember nem kezeli helyén ezt a kérdést akkor ő maga kerülhet megalázó helyzetekbe. Esetleg mozgásszervi problémaként a térd is jelezhet.  Feladatodat itt erősíti az Ikrek jellemvonás. A szellemi tudással való azonosulás, a tanítással , a tudás átadásával tudsz eleget tenni.  Úgy vezess és irányits embereket, hogy az őértük történjen.  De úgy érzem ez nálad nem jelent problémát.  A Szaturnusz energiái segitenek abban hogy ha kevés is, de jó barátok legyenek körülötted, akik segítenek .


    Szolárodra vetek még néhány pillantást. Tavaly szeptember óta költöztél? Most a családoddal való kapcsolatoké volt a főszerep. Szülinapod után azonban a 2 ház kerül reflektorfénybe. Ezzel kapcsolatosan lesznek feladataid. Anyagiak, birtoklás, biztonság. 

    előzmény:
    Penelopé (16147)
    2017-08-06  19:23
  5. 2017. augusztus 6. 19:2316147.



    Kedves Iza !


    Minden elismerésem, hogy ilyen sok mindenen keresztülmentél és mégis „fen” tudtál maradni. Egy kemény anyát jelölő Bak Holdnál nehéz életed lehetett érzelmileg, de most ennek köszönhetően nem törtél meg, hanem tudtál haladni a kitűzött cél felé.


    Kicsit beszélnék még neked arról a belső gyermekről amely bennünk lakik, és akiről oly sokszor megfeledkezünk.  Kiindulásként a IV házadra pillantok ami a család a lágyság a gondoskodás területe. Itt neked az ellentétes jegyben a Bakban áll a Hold.  Itt megjelennek a célok, többet akarsz létrehozni a saját világodnál. Kész vagy mindenre ami tőled telik. Kellenek a kihivások az akadályok amelyeken át elérheted a célokat.  Mikor érzed jól magad? Ha sikerült elérned amit akartál, ha rend van körülötted és ha valakit visszaterelhetsz az útjára. Nem szereted ha valaki kijátssza a szabályokat. Legyen rend és fegyelem.   Mert úgy gondolod hová is jutna a világ ha mindenki a saját feje után menne.


    A kapcsolatok terén időre van szükséged, hogy igazán megnyílj. Szereted ha előbb a szabályok le vannak tisztázva. Ha valakit a szívedbe fogadsz az ott is marad.


    Korán felnőttél és korán felelősséget kellett vállalnod. Emiatt alakultak ki olyan érzéseid, hogy  csak annyit érsz amennyire a feladataidat el tudod látni. És kialakult vele a félelem is, hogy ha felvállalod valódi éned akkor megbüntetnek. De amint írod nagyon szépen elkezdtél magaddal foglalkozni, és megtisztulni.  „Ami nem öl meg az megedz”


    Mitől is félsz? Talán attól, hogy ha nem halad minden a kigondolt terv szerint a kitűzött célhoz vezet akkor  mi lesz?  Látod ahogyan múlik az élet miközben Te a mindennapi kötelességeidet teljesíted. De mikor veszi kezdetét az életed?  Felmerül az igény a társra akihez igazodhatsz.


    Mivel védekezel? Szereted az elismerést, és ha van mit csinálnod. Szereted elfoglalni magad. Hogy miért? Mert így nem érzed, hogy nem érzel. Sokat sérültél ezért félsz az igazi mély érzések megélésétől.


    Párkapcsolat:


    A Napoddal együtt álló Plútó egy nő képletében nem csak az apát jelöli, hanem azokat a férfiakat is akikkel kapcsolatba kerül. Esetleg akit férjnek is választ. Fontos tehát egy ilyen apamintánál az, hogy mennyire tudod elengedni, lezárni. Mennyire sikerül a vele megélt érzelmi blokkokat oldanod.  Próbálj figyelni a kapcsolataidnál arra, hogy először nagyon zárkózott vagy és a partnert ezt az oldaladat ismeri meg aztán hirtelen nyitsz érzelmileg, ami a másikat kicsit meglepi . Nagyon tudsz figyelni a társadra és sokszor azonosulni is akaratával.  Azonban hajlamos vagy az érzelmeidet kontrol alatt tartani.  A párkapcsolat kezdeti szakaszában fontos számodra a szabadságod. Itt egyszerre vagy jelen a kapcsolatban a magad által már kialakított „egyszemélyes univerzumoddal” , így a másik keresi a kapcsolódási pontot hozzád, de mivel Te egymagad alkalmassá váltál minden szerepet betölteni ő csak keresi hová kapcsolódhatna hozzád. Próbálj figyelni rá, hogy Ő is kapjon teret, feladatot, helyet az életedben.  Képletedből azt látom, hogy el is érkezik az a pillanat amikor ezt felismered és kicsit visszaveszel az aktivitásból, és kaphat teret a másik is a kapcsolatban.


     

    előzmény:
    Iza (16144)
    2017-08-06  00:27
  6. 2017. augusztus 6. 18:1016146.

    Kedves TündčrPanna


    Azt szeretnčm mčg tudni ,hogy akkor a fčrjem felč a pŕrkapcsolatban, most milyen karmŕnk van a mostani čletben amit kellene teljesiteni.Köszönöm

    előzmény:
    TündérPanna (16137)
    2017-08-03  15:59
  7. Iza
    Iza
    2017. augusztus 6. 17:3116145.

    Kedves Penelopé!


     


    Ezt találtam:


    "Ha bármely házcsúcs-pár a két jegy 29 és 1 foka közé esik, akkor rendkívüli az érzékszervek működése, a realitásérzék és a késztetés, hogy mindig új utakon járjon.  Lehet úttörő a munkaterületén vagy gyakran foglalkozást változtató ember, akit a kíváncsiság, a sokrétű megismerés és kipróbálás vonz."


    Itt: http://www.astro-line.hu/cikk/hivatas-idealis-foglalkozas

    előzmény:
    Penelopé (16143)
    2017-08-05  19:13
  8. Iza
    Iza
    2017. augusztus 6. 00:2716144.

    Kedves Penelopé!


    Nagyon jó érzékkel nyúlsz a képletemhez. Köszönet érte.


    Pont azért kutatok annyira és választottam a jelenlegi átmeneti magányt, hogy le tudjam választani a születési családom látható és tudattalan elvárásait magamról, hogy a saját életemet élhessem. Az álmaimban, ami sokszor nagyon pontosan tükrözi a valóságot, még mindig többször megjelenik a szekírozó bátyám. Hol csendesebb, hol megpróbál lefogni, megfojtani. Ezek szerint még mindig szenvedek a bátyám által belémmantrázott destruktív gondolatoktól. Ezek befolyásolják még az énképemet. Ki kell tisztulniuk onnan valahogy. Nagyon régóta nem élünk együtt. 2001 óta jártam mindenféle helyre, kineziológus, családállítás stb. a legutóbbi technikát, ami egyfajta személyre szabott jóga több mint egy éve csinálom minden nap, ez energetikai tisztítás, elég erős módszer, erős tisztulási tünetekkel. Elvileg ezt mindent kisöpör, de van hogy szükséges a tudatosítás, az összegzés.


    Amit leírtál az MC.-ről az összecseng a szakmámmal. Tervező, alkotó pályán vagyok, ami támogatja a kereskedelmet, vendéglátást. Sokoldalú vagyok és kiváncsi és szükségem van a szellemi kihívásokra. Szeretek gondoskodni és könnyen ráérzek az emberek igényeire.


    Amit nem tudtam még megvalósítani, hogy legyökerezzek, hogy saját családom legyen, de nagyon vágyom rá, mindig is vágytam.


    A születési családi kapcsolatok:


    A szüleim kiskoromban elváltak, apám nem tudott leválni a nagymamámról, betegségbe menekült, nagyon nagy volt a feszültség otthon, vagy üvöltöztek, veszekedtek vagy apám nem volt otthon, anyám nevelt fel a bátyámmal. A bátyám mindig féltékeny volt rám, mivel a szüleim el voltak foglalva a saját drámájukkal úgy kínzott, fenyített ahogy akart, jóval idősebb nálam helyzeti előnyben volt, neki minden kell, belebetegszik, ha valamit kapok. Ő inkább a szavakkal öl, kiváló érzéke van arra hogy a gyenge pontot megtalálja és azt szúrkálja, mantrázzon kemény dolgokat. Anyámat addig pofozta az élet, míg kőkemény üzletasszonnyá vált, a manipuláció nagymesterévé. Ha kaptam valamit, annak kemény ára volt. Így ahogy tudtam elköltöztem és függetlenedtem. Anyám nem azt adta amit kértem és soha sem tartotta tiszteletben a határaimat, rengeteg mindent szivesen tanultam volna tőle, de ő mást tartott fontosnak, a saját elképzeléseit akarta rám erőltetni. Amikor rájött, hogy a saját életemet akarom élni a bűntetés az volt, hogy bátyámat mindenben előtérbe helyezte velem szemben. A szüleim válása után csak annyi változott hogy folyton a bátyámmal üvöltözött, de ők valahogy teljesen összenőttek. A bátyámat mindig eltartotta az anyám, akkor is amikor megnősült és gyerekei lettek, rá is ment a házassága és az egészsége is. Ekkor jött az, hogy az anyám el akarta perelni a gyereket a menyétől. Valahogy nem fogja fel, hogy senki sem a tulajdona.  Miután az apai nagyanyám meghalt nemsokra rá, ráugrott az anyám az apámra, hogy teljes ellenőrzése alá vonja őt és az ő örökölt vagyonát, ezért addig ügyeskedett amíg korlátozó gyámság alá helyeztette, a tőle teljes függőségben élő bátyám által. Én éltem a saját életemet, de azt éreztem valami nincs rendben, valami nyom, hogy még láthatatlan csápok vannak körülöttem. Megváltoztattam a nevem, ami nagy felbolydulást okozott minden szinten az életemben, de módott adott arra, hogy csomó mindenre rálássak. Az apámat nagyon rossz állapotban találtam ekkor és embertelen körülmények között élt egy állami intézetben. Megkért, hogy segítsek neki, vegyem át a gondnokságot és megígérte, megesküdött, hogy segít nekem, hogy legyen egy saját lakásom. Ezt igazából nagyon régóta mondogatta nekem. Ekkor anyám újra ellenőrzése alá akart vonni, de mivel nem sikerült neki, így szívét, lelkét beleadva mindent megtett, hogy elgáncsoljon, rámszórta az apám összes bűnét, ellenem fordította a család női ágát, azokat akik között felnőttem, telefonálgatott a gyámhatóságra, stb. Én amit megígértem megtartottam, a sok gáncsoskodás, intrika, az ellenem elkövetett hatalmi visszaélések és minden ellenére, kemény menet volt, apám sokkal jobb körülmények között él, a vagyonát megsokszoroztam. Az orvosszakértők pedig felmentették a korlátozó gyámság alól. Az életem közben felfordult, ez a projekt rengeteg áldozatot követelt tőlem és apám elkezdett úgy viselkedni, mintha én lennék az anyja. Miután felszabadult, elkezdett hatalmaskodni, meg akart tartani személyi szolgának. Fura paradox, hogy akinek segítesz felszabadulni ellened fordul és a szabadságodat akarja, az életedet. Gondolom kitaláltad, hogy nem kaptam saját lakást, simán megtehetné (Megjegyzem a bátyámnak is kértem saját lakást, erről nincs információm.) Arra kellettem, hogy felmásszon a hátamon, majd megtaposott. A diktátori módszerei nagyban hasonlítanak anyáméra. De legalább megismertem az apám is. Ami történt, megtörtént, de mindenkinek tudomására hoztam, hogy ezt és így nem. Amíg apám nem teljesíti, amit megígért és amire megesküdött engem nem lát. Az anyám pedig meg kell értse, hogy semmi közöm a válásához, nem vagyok egy vele, ahogy sokszor mondta, az apámmal se azonosítson, ne rajtam verje el a port, szuverén lény vagyok. Egy bőrönddel elhagytam az országot. Én, aki bár tanultam kettőt rég, alig mertem idegen nyelven megszólalni. A barátaimtól kaptam segítséget. Rögtön találtam munkát, bár átmenetileg csicska lettem, de zsíros borravalót kapó, legálisan bejelentett csicska. (megjegyezném, nekem az a csicska, aki olyat csinál, amit nem igazán szeret, ahol nincs szív) Majd mikor úgy éreztem ideje visszatérni a szakmámhoz, az itteni rendszer és az élet adott esélyt, lehetőséget és némi időt, hogy összerakjam magam a darabjaimból. De folyamatosan fejlesztenem kell magam és utánajárnom mindennek. A támogatást amit adtam, az élet máshol adja vissza. Ami fura, hogy pont egy olyan országban, aminek a nyelvét egyáltalán nem beszéltem, amikor itt találtam magam és most is tanulom. És az is fura mintha ezer szállal kötődnék ide. Amim van, az a kreativitásom és a 15 éves szakmai tapasztalatom, amit itt úgy néz ki elismernek. De nagyon gyorsan fel kell hozzam a szakmai nyelvet egy operatív szintre. Ezen vagyok.


    Rövidre fogtam amennyire lehetett, ne haragudj, de ez jó hosszú lett.


    Nagyon köszönöm!!!!

    előzmény:
    Penelopé (16143)
    2017-08-05  19:13
  9. 2017. augusztus 5. 19:1316143.

    Az MC.


    Ugyan nagyon határon van az MC-d. Az Ikrek és a Rák között, de az Ikreket látom erősebbnek a képleted egyéb állásai szerint.


    Mint már beszéltük róla, itt is érződik a kettősség a képletedben.  Arra gondolok, hogy az Ikrek MC a kommunikációt a kereskedelmet mutatja  a hivatásban. Itt azokra a hivatásokra lehet gondolni ami a társadalmunk alapvető működéséért, mozgásáért felelősek.   Pl kiskereskedő, sofőr, újságíró, tanár, gyermekkel foglalkozó, illetve olyan hivatások ahol a kommunikációnak van jelentősége.   Azonban a 12 házadban álló Merkúr miatt azt érzem, hogy esetleg belső konfliktusok jelenhetnek meg amiatt, hogy a racionális gondolkodásod szembekerül a megérzéseiddel. Vágysz a nyüzsgésre, de nagyon fáraszt mert a lelked mélyén a csendre vágysz. Időnként szükséged van a csendre ahhoz, hogy tisztán tudj gondolkodni. Fejlett a hatodik érzéked.  Jellemző rád a sokoldalúság, a változatosság, az intellektuális kíváncsiság.


    A X házadban van a Rák csillagjegy is, de annak uralkodója pont szemben áll, azaz a legtávolabb az MC-től.  A Rákhoz tartozna mindaz a hivatás amit a mások iránti jóindulat, segítőkészség , odafigyelés jellemzi. Pl orvos, ápoló, szociális munkás, főállású anya.

    előzmény:
    Penelopé (16142)
    2017-08-05  19:12
  10. 2017. augusztus 5. 19:1216142.

    Szia Iza ! Kicsit megkésve , de folytatom...


    Marsod is itt áll a Mérleg jegyében.  Sokat figyelsz a társadra, hajlamos is vagy a másik vágyait problémáit, céljait átvenni és sajátodként tenni érte.


    Itt áll a Plútó is az I házadban. A Plútó a nagy átalakulás bolygója. Itt azt jelzi, hogy teljesen meg kell változnia az önmagad érzékelésének. A Skorpióban álló bolygóid is mutatják a nehezen megnyilvánuló érzéseidet. Azt hogy előző életedben több mindent kellett elengedned  (nőiesség, célok, szabadság) Szükséged van a mások rólad alkotott véleményére, hajlamos vagy elszigetelődni. Egyfajta fogva tartottságot is érezhetsz. Talán kicsi korodban nagyon megijedtél valamitől. A Plútó hozza a legnagyobb áldozatkészséget és az áldozatra való hajlamot is.  Kérdés, hogy hogyan szembesülsz az új viszonyokkal? Illetve  mennyire fontosak a megszokások az életedben?


    És a férfiakkal való viszonyod.  Innen indulnék az I házadból.  Napod itt áll a Plútóval együtt.  A mérleg jegyben álló Napod egy olyan apát jelöl aki atyai kötelességei helyett inkább van a  barátokkal. Kicsit „levegősebb”, lazább a kapcsolata a gyermekével. Nem tudom mennyit tartózkodott otthon. Látok egy erős azonosulást itt. Ami jelentheti azt, hogy sokat voltál vele, de jelentheti az ellentétet is, hogy lelked mélyén érezted ezt a mély azonosulást ezért taszítottad el őt magadtól.  Felmerül a saját identitásod megléte az apával szemben.  Vagyis nem tudod levetni magadról az a téves énképzetet amit  általában tudattalanul , de előfordul, hogy tudatosan alakított ki benned papád vagy annak pótfigurája (esetleg báty). Erősnek látom a papáddal és a mamáddal való viszonyodat. Tudat alatt mindkettőnek nagyon meg akarsz felelni. Mamádat egy erős nőnek látom aki mindent meg akar neked adni , de érzelmeit nehezen mutatja ki.  Megvannak a maga elvárásai feléd. Talán nagyon is ellenőrzés alatt tart?


     

    előzmény:
    Penelopé (16128)
    2017-08-02  19:32
  11. Iza
    Iza
    2017. augusztus 3. 20:3516141.

    Kedves Mamóka67!


    Az óra perc: 5h15 reggel


    A Lilith leírásodat igaznak érzem mélyen.


    A gyors kapcsolataim azért értek véget, mert igazából használni és/vagy leigázni akartak.


    Nem minden kapcsolatom volt ilyen, van aki megmaradt barátnak.


    Viszont a bántó kapcsolataimban egy közös mindenképp, hogy hasonlítottak a bátyámra és most nagyon úgy érzem itt lehet egy kulcs, valami amit meg kellene értsék és ami segítene a párkapcsolatok terén, ezért megkérlek Titeket, ha lehet nézzétek meg a bátyámmal a közös dolgainkat.


    szül.: 69.04.08. de. 10h10 Győr


    Előre is köszönöm!


     

    előzmény:
    mamóka67 (16136)
    2017-08-03  09:21
  12. 2017. augusztus 3. 20:3416140.

    Köszönöm!

    előzmény:
    TündérPanna (16131)
    2017-08-02  20:54
  13. 2017. augusztus 3. 16:1016139.

    Kedves Mindenki


    HŔLŔS KÖSZÖNET A SOK-SOK SEGITSČGČRT.


    Biztos nem volt včletlen hogy erre az oldarra tčvedtem.

  14. 2017. augusztus 3. 16:0616138.

    Kedves TündčrPanna


    Nagyon szčpen köszönöm a rengeteg segitsčget nagyon črdekesek az előző čletes tčmŕk .Nagyon sokat segítettčl minden tčren mŕr sok karma oldŕson vagyok túl de úgy lŕtom van mčg min dolgozni.Hŕlŕs köszönet


    előzmény:
    TündérPanna (16137)
    2017-08-03  15:59
  15. 2017. augusztus 3. 15:5916137.

    Kedves Tünde,


     


    Azért gondoltam, hoy nincs és nem is volt mély érzelmi kapcsolatod a szüleiddel, mert a képletünkben a Hold jelöli az Anyát a NAp pedig az apát, Nálad mindkét bolygó a Skorpióban áll, tehát a viszonyulásod hasonló mindkét szülőhöz. Az ilyen szülők vagy nagyon zárkózottak, vagy nagyon hangulatemberek, és a gyermekük nehezen tudja követni a hangulatingadozásaikat illetve sokszor nem tudja mire számíthat tőlük. Az ilyen szülőket jellemezhetik akár dühkitörések is. 


     


    Egy dologra szerettem volna még kitérni, ami többször felmerült már a fejtésed során, ez az áldozat vállalás, és a féltékenység téma. Mindkettőt magyarázza a karmád, vagyis azok a tapasztalatok, amiket előző életeidből hozol.


     


    A Skorpió jegyben álló bolygók, mindig olyan dolgokat képviselnek egy-egy előző élet kapcsán, ahol megvolt valamink, elértünk valamit, aztán jött egy fordulat, ahol hirtelen és vagy félelmetesen és/vagy fájdalmasan elveszítettük azt a valamit.


     


    A Te képletedben nagyon hangsúlyos a Skorpió jegy, ezért gondolom azt, hogy előző életeidet erősen jellemezték a veszteségek, lehetett szülő elvesztése (Nap-Hold), gyermek elvesztése (Merkúr), társ, partner házasság elvesztése, nőisseéged elvesztése (Vénusz) illetve jövőbeli tervek, célok eshettek kútba (Uránusz).


     


    Ilyen tapasztalatokkal a "hátad mögött" talán érthető az, hogy hajlamod lehet az áldozat hozatalra és áldozat vállalásra, hiszen ebből rengeteg kijutott Neked előző életeidben, és a féltékeny természeted ugyanezzel magyarázható, hiszen a sok veszteség hatására valószínű sokszor törhetett benned elő az az érzés, hogy miért pont én? Miért én veszítettem el valamit vagy valakit? Mások miért nem? Nekik mennyivel könnyebb és jobb az életük.... stb... 


     


    Semmi más javaslatom nincs, csak a számodra legmegfelelőbbkarmaoldási technikát megtalálni és alkalmazni, alkalmazni, alkalmazni... 

    előzmény:
    Tunde (16135)
    2017-08-03  08:22
  16. 2017. augusztus 3. 09:2116136.

    Iza! Remélem, hogy percre pontos a születési dátumod, mert én nagyon kicsi orbisszal dolgozom, az 1-2 fokot tartom precíznek és megbízhatónak.


    Minél tágabb az olrbisz, annál valószerűtlenebbek a fényszögek által közölt tények.-


    A szeretetmegnyilvánulást úgy értettem, hogy esetleg tudtodon kívül valamilyen módon kinyilvánítod, hogy a párodat a tulajdonodnak tekinted.  Ez lehetséges úgy is, hogy túl nagy bizalmat előlegezel, amit a másik fél félre érthet. 


    Természetesen vannak a sorselemzésben olyan meglátások, melyekkel az ember nem érthet egyet, de ezeken el kell gondolkodni, mert sokszor érezhetjük, hogy "ez nem én vagyok", aztán kiderül, hogy azért nem vagyunk az utunkon, mert ezekről mi nem is tudtunk, tehát másképp értelmezzük. Sokszor nehéz elfogadni, de mindig jó megszívlelni.  Egy jó időpont a születésre, és egy jó asztrológus azt írja le, amit a képletben lát.


    Jelzed, hogy voltak jól induló kapcsolataid is, melyek nagyon gyorsan bedőltek. Ilyenkor különösen el kell azon gondolkodnunk, hogy elsősorban hol volt részükről a hiba. Ez azért fontos, hogy a következő partnernél ne essünk ugyanabba a hibába - tudtunkon kívül. Erre jó a horoszkóp elemzése, az önismeret.


    Minden ember meg van győződve arról, hogy ismeri önmagát, és az útját járja. Pedig majdnem minden esetben az önismeret hiányossága az, ami miatt eltérünk a céltól, ami miatt leszülettünk. 


    Én Ikrekbe tenném az MC-t de ezt meghagyom a lányoknak, hogy ők hogyan látják.


    Én inkább foglalkoznék a 8. házban álló planétákkal.


     


    Nagyon beszédes a 8. házban található Lilith, mert ez a legtermészetesebb helye, különösen a Bikában. A Skorpió házában nagyon karmikus, mert az előző életedből hozott bugyrodat cipeled addig, amíg rá nem találsz arra az útra, amivel azt le tudod dolgozni. A Leszálló Holdcsomópont helyzete is mutatja, hogy előző életedben nagyon sokat sérültél a szexualitás terén, olyannyira, hogy megaláztak, meghurcoltak női mivoltodban, ugyanakkor a bujaság, és a szex habzsolása volt az életed fő célja. Ez mára mint egy ambivalens érzés jön elő, nem tudod alávetni magadat a szexnek anélkül, hogy az érzelmeid nem működnek.


    Ez a Lilith állás viszont működhet olyan csatornaként is, ahol félelmeid vannak, tudat alatt valamiféle bosszúra vágysz a partnereid irányában, és a kapcsolat máris odavan. Természetes ez nem tudatos nálad, de a hozott karmád ezt mutatja. Ezen a csatornán keresztül - mivel a miértet már megfejtettük - elengedheted a dühödet és fájdalmaidat, melyet az előző életed megcsalatása és becsapottsága miatt érzel. Csak eddig nem tudtad, hogy honnan ered.


    Tükröt tart eléd a Lilith, mely megmutatja, hogy hol kell visszavonulót fújnod. Mivel a Lilith mindig kapcsolódik a szexuális energia áramlásához, és ez az energia nem tud szabadon áramlani, okozhat frigiditást, de érzelmi hidegséget is. Ilyenkor jön a kivetítés: biztos a másikban van a hiba, vagy a kérdések tömkelege: miért kaptam én ezt a sorsomtól. A vetítés különösen jellemző a 8. házban álló Lilithre, mert ennek a tartalma számodra nehezen vállalható és viselhető (akár tudat alatt is). Az ilyen esetekben szoktunk érezni egy megmagyarázhatatlan lelkiismeretfurdalást is.


    Nagyon jó megoldás ezeknek a feldolgozására a vezetett, vagy magányos meditáció, a jóga, és minden olyan tevékenység, mellyel sikerül megszeretni magadat, mert most az első feladatod ez lenne. Az életünkben egyébként is minden esetben az első feladat, hogy szeressük önmagunkat, és akkor elfogadóbbak leszünk mások iránt is. Ugyanakkor sokat segítene a Heilinger féle családállítás is.


    Azt szokták mondani, hogy van aki mindig abba a folyóba lép. Ez így nem igaz, mert a folyóban a víz változik. Az viszont igaz, hogy az előző életedből hozott karmád indukálja ezeket a gyenge, vagy túl erős férfiakat. A Lilith pedig sem a langyos vizet, sem a leigázást nem tűri. A szülői szerep csupán olyan szempontból érdekes, hogy őket választottad a leszületésedkor, mert a célodat csupán velük tudod megvalósítani. Ha ezt a tervezett utat nem teszed meg ebben az életedben, akkor még nagyon sokáig cipelned kell több életen keresztül is a Lilith okozta karmádat.


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Iza (16127)
    2017-08-02  16:40
  17. 2017. augusztus 3. 08:2216135.

    Kedves TündčrPanna


    Soha sem volt szüleimmel mčlyebb kapcsolatom mčg most is elčg rideg szŕmomra.Szinte sosem kaptam ölelčst de olyan mint ha el is zŕrkóznčk tőle,A rend rendszeressčg mčg mindig óriŕsi problčmŕm pedig kezdek rŕ odafigyelni.

    előzmény:
    TündérPanna (16134)
    2017-08-03  07:54
  18. 2017. augusztus 3. 07:5416134.

    Szia Tünde,


    A Te előző életeidről:


    A Szaturnusz a Szűzben olyan előző életekre utal, ahol nem tudtad kialakítani a normális élet napi rutinját, a rendszerességet az életedben, ennek oka lehetett, hogy pl katona voltál, aki háborúzott vagy pl lehettél kalóz is, aki sosem volt egy helyben, sosem volt otthon, vagy kereskedő, vándor, esetleg orvos, aki járt városról városra :) 


    Ez az állás utal arra is, hogy több olyan életed lehetett, ahol nem fogantál meg, nem született gyermeked, illetve hogy Te maradtál gyermekként egyedül árván, és egyedül kellett helyt állnod. 


    Ez a Szaturnusz illetve a Nap és a Hold a Skorpióban is utalhat arra, hogy a mostani életedben is érezhetted úgy, hogy hamar fel kellett nőnöd, korán önállóvá kellett válnod. Lehetséges, hogy a szüleiddel nincs/nem volt mélyebb érzelmi kapcsolatod? 

    előzmény:
    Tunde (16132)
    2017-08-02  22:03
  19. Iza
    Iza
    2017. augusztus 2. 23:3816133.

    Kedves Penelopé!


    Köszönöm, segítenek a meglátásaid.


    Igen, értem, érzem mit akarsz mondani. Szintetizáljak életem minden területén, mert mindenhol megjelenik a kettősség a két véglet között. Ismerjem meg a határaimat, mert működő kompromisszumot csak a határaink ismeretében köthetünk. Meg kell húznom a határaimat. Ha többet engedünk, mint igazából lehetne, az önmegtagadás, azzal magamat sértem azért nem működik, ha a másikat sértem, akkor meg azért nem. Valahogy a tapasztalatok és végletek megélése után, be kell állni középre. Ehhez elengedhetetlen önmagam, énhatáraim ismerete és a szituációba való beleállás, a konfliktus felvállalása. Ezt egy őszinte, fejlődésre képes emberrel meg lehet tenni, mással nem. Véleményem szerint sokakat jobb elengedni. Ha a bázis kapcsolatok jól működnek, az elég. Sajnos a születési családom el kell fogadjam, hogy őszinte kommunikációra képtelen. Nagyjából eretneknek tartanak. Az őszinteségért kizárás jár.


    A kommunikáció, az nagy feladat, a verbális, non verbális. Talán még a vizuális kommunikáció a legkönnyebb nekem és a művészet általi.


    Ha beszéd, akkor annyit mondjak amennyit épp kell. Van, hogy időt kell hagyni a másiknak, magunknak. Ez már a bölcsesség kategória.


    Szeretek elvonulni, érezni, gyógyítani magam, helyre rakni a dolgokat és valóban szükségem van a kapcsolatokra is. Van mit rendeznem, a kapcsolataim átmentek a tűzpróbán, nem is maradt sok.


    Időbe telt míg rájöttem, hogy sokszor, nem is a saját érzéseimet érzem és nem a saját gondolataimat hallom. De hiába érzem, mit akar a másik, ha nem mondja ki, arra nem reagálhatok, amíg fel nem vállalja nyíltan azt amit érez vagy gondol. Sőt tovább megyek, ha nem viselkedik szinkronban azzal, amit mond. Így valóban eljutottunk a "Hiszem, ha látom..." -hoz. A kapcsolatok már tényleg így működnek nálam. A bizalomhoz idő kell.


    A "Hiszem, ha látom..." - "Ha látom, hiszem.." - igaz, ha van egy képem valamiről, ha látom lelki szemeim előtt, ha már érzékelem, ha már képet alkottam róla, akkor azt már el is tudom hinni, hogy megvalósul, képes vagyok megvalósítani.


    És az MC-m is határon van, Rák-Ikrek, és az Ikrek megint a kommunikáció.


    De biztos, hogy valamennyit fejlődtem benne, mert sokkal könnyebben tanulok pl. idegen nyelveket. Mindegyik nyelv másfajta gondolkozás. A nyelvtanulásnak szerintem van egy olyan előnye, hogy amikor elkezd tanulni az ember egy nyelvet, le kell redukálnia a kommunikációját az alapvető, lényeges szintre, ami egész egyszerűen lényeglátást is eredményez, egy megkülönböztető képességet, hogy mi fontos és mi nem. Van hova fejlődnöm, az értés alapvetően könnyebb nekem, mint a kifejezés. De azt tapasztalom, hogy a kommunikáció azon múlik, hogy van-e a két ember között csatorna vagy nincs, szinte független a nyelvtől.


    Nagyon köszönöm, várom a folytatást.

    előzmény:
    Penelopé (16128)
    2017-08-02  19:32
  20. 2017. augusztus 2. 22:0316132.

    Kedves TündčrPanna


    Igen ez igy teljesen črthető,milyen črdekes ebben az čletčben is meghalt az čdesapa ö mčg 20 čves volt nemvŕrt gyerek,A gyerekekkel jó a viszonya nagyon apŕskodik feletük.Valószinű hogy ŕltalam fog efelč nyitni a meglŕtŕsai nagyon jók csak ő reŕlisan közeliti a dolgokat.Az čn előző čletemet is megnčznčd ,nagyon črdekes?


     

    előzmény:
    TündérPanna (16130)
    2017-08-02  20:51
  21. 2017. augusztus 2. 20:5416131.

    Kedves Manda,


    Megnézzük szívesen! Most párhuzamosan halad Tünde, az Ő párja és Iza fejtése. Utána/közben nézzük Scavolas hölgy ismerősét, de utána jöhetsz Te 

    előzmény:
    *Manda (16129)
    2017-08-02  20:36
  22. 2017. augusztus 2. 20:5116130.

    Kedves Tünde,


    Folytatva a Párod karmáját:


    Karma szempontból fontos, hogy a Skorpióban áll a Napja, ez utal olyan előző életekre, ahol nem volt kapcsolata az apukájával, illetve hirtelen vagy félelmetesen és/vagy fájdalmasan elveszítette az apa képet, a családfőt. Lehet nem várt gyermekként született, nem vállalta fel az apukája, olyan korban született, ahol például titokban kellett tartani, hogy Ő valójában kinek is a gyermeke... 


    Ez kihathat a mostani életében is az apjával való kapcsolatára... valamilyen módon ismétlődhet a fent említett események valamelyike/sora.


    Fontos megemlíteni, hogy a Skorpió jegy bezárt jegy a képletben, ez általában arra enged következtetni, hogy a fent említett témákkal nem feltétlen akar foglalkozni, de mivel benne áll a Nap, tehát van benne bolygó aktivitás úgymond muszáj lesz ezekkel foglalkoznia. Ha nem is akar, akkor is úgy fogja hozni az élet, hogy a szülő-gyermek kapcsolatokat megélje, törődjön velük, még ha olykor ez nehéz is számára. 


    Karma szempontból fontos, hogy Nektek 3 gyermeketek született, így az előző életében megsínylett (vagy akár a mostaniban is) szülő-gyermek kapcsolatait rendezhesse, harmonikus, kiegyensúlyozott kapcsolatokat alakítson ki most a saját gyermekeivel. Ezzel oldja a karmát.


    Előzőekben írtam, hogy lelkileg és érzelmileg nagyfokú a Te támogatásod, ezekben a dolgokban úgy gondolom erős hatást gyakorolhattál/gyakorolsz rá. 


    A Skorpió jegy bezárt jegy a IV-es házban, elképzelhetőnek tartom, hogy volt olyan előző élete, ahol foglalkozhatott titkos, ezoterikus, spirituális dolgokkal, legyen az boszorkányság, varázslás, mágia, esetleg fekete mágia, amiken keresztül megsérült, esetleg visszaüthetett rá valami ilyesmi jellegű tevékenysége, és ezért zárkózik el most ebben az életében az ilyesfajta témáktól. Ahogy olvaslak, már már a hideg rázza ezektől...


    Mivel bezárt jegy a Skorpió, ebből az érződik, hogy saját elhatározása is lehett mielőtt leszületett ebbe az életbe, hogy ezekkel a témákkal Ő többé nem akar foglalkozni, NA DE! Benne áll a Nap, vagyis "rá lesz úgymond kényszerítve", hogy mégiscsak foglalkozzon ilyen dolgokkal... Esetleg általad? Mivel IV-es házról beszélünk, mindenképpen családtag által/révén... 


    Így azért érthető lenne, miért ellenzi... Mit gondolsz erről?

  23. 2017. augusztus 2. 20:3616129.

    Kedves Panna, Arany és Penelopé!


    Régi olvasó vagyok, de még amatőrnek sem nevezném magam, csupán érdeklődőnek :)


    Szeretnélek megkérni titeket, hogy ha éppen nem lesz 'sorbanállás', mondjátok el, mit láttok a radixomból. Mamó már készített egy rövid fejtést pár évvel ezelőtt, így csak a töretlen kíváncsiság hajt ;) , bár az is igaz, rengeteg a megoldaltlan terület az életemben, jó lenne, ha találnék végre valami irányt a toporgás helyett.


    Jó érdekes állásaim vannak, ezért bízom benne, hogy élveznétek a fejtést :)


    Kérlek, jelezzétek, ha belefér az időtökbe és küldöm az adatokat - ha nem gond, privátban. A fejtést természetesen megoszthatjátok a fórumon, hogy mindenki tanulságára szolgáljon.


    Üdvözlettel, Manda

  24. 2017. augusztus 2. 19:3216128.



    Kedves Iza !


     Csatlakozom a képleted elemzéséhez. Köszönöm, hogy eddig vártál ránk. :)


    Igen látom, hogy az Aszcendensed a Szűz és a Mérleg határánál van.  És még a Nap és a Merkúr is együtt áll vele.Így szép színes képet fest az AC .:)


    De induljunk az elejétől.  Radixod arról árulkodik, hogy a döntéseket Te magad hozod és a felelősséget is vállalod.  Szeretsz mindent kezedben tartani és nehezen viseled ha az események nélküled történnek.  Fontosak számodra a kapcsolatok. Bár eléggé befelé forduló vagy.


    A Merkúr retrográd a képletedben ami azt jelzi, hogy az  életedben teljes fordulást kell vegyen a gondolkodásod, logikád és kommunikáció. Ez akkor következhet be ha az analógiákat megérted. Ebben nagy segítségedre lehet az asztrológia is.


    A Szűz Merkúr kölcsönöz neked egy kis elemző, preciz, pontos, alapos jellemvonást.Keresed az értelmet azokban a dolgokban amit csinálsz.  Kell a tapasztalat mindenhez amit csinálsz, igazából azzal vagy meggyőzhető.  Lehet hogy igaz rád a mondás? „ Hiszem ha látom „.


    A Napod is beragyogja személyiségedet.  Valóban ez is a Kos jegyhez tartozó ház és neked ugye a Mérleg jegye van itt. Ez azt mutatja, hogy ahol éppen tüzesnek, aktivnak kellene lenni ott te a lágyságot, kompromisszumot képviseled.  A szembenállások mindig a kibillentséget mutatják.  Valójában akkor van egyensúly ha a radix középpontjából tekintünk a világra. De mivel sajnos mindannyian kibillent személyiségek vagyunk igy a radix által jelölt jegyben álló bolygók analógiáit éljük meg. Meg kell tanulnunk a két ellentétes ház analógiáit kiegyenlitve használni.  Elég hülyén fogalmaztam, de remélem érted mit akarok mondani. :)


    Visszatérve a Napodra I házban áll mai jelzi, hogy nincs szükséged maszkra. Itt most feladatod megerősíteni és újraépíteni az előző életben tanultakat. Szükséged van a társra. Meg kell tanulnod a másikkal együtt élni és kompromisszumot kötni.


    folyt köv...

    előzmény:
    Iza (16127)
    2017-08-02  16:40
  25. Iza
    Iza
    2017. augusztus 2. 16:4016127.

    békés


    Ha így


    Kedves Mamóka67!


    Egyáltalán nem veszem zokon, sőt örülök a gondolataidnak.


    Könnyedén és spontán jönnek a kapcsolatok, ez igaz. Voltak hosszútávú kapcsolataim, általában barátságból alakultak szerelemmé. Nekem anyósproblémáim voltak, nem tudtak leválni az anyáról a fiúk. én meg attól a ponttól nem tudtam férfiként nézni rájuk. Akivel legerősebb volt a kötődés, eljegyeztük egymást, az szakítás után ugyan megmaradt a mama kicsi fiának, pár évre rá meg is halt. Voltak szép részei, évei, de egy ponton túl nem fejlődött tovább. Ez nagyjából a családi hozott modell. Nagyon sokan különböző okokból bennmaradnak ilyen kapcsolatokban, majd akár több gyerekkel egy idő után elválnak.


    Azt, hogy megfojtanám a partneremet az érzelmeimmel, ezt nem annyira érzem találónak.


    A kalandok pezsdítőek, de nem arra vágyom. Nem tudom leválasztani az érzelmeimet a szexualitásomról. De jó ez így.


    Voltak jól induló hirtelen beszakadt kapcsolataim is.


    Amivel nem tudok mit kezdeni az a szexuális zaklatás. Ez karmikus lehet? Ez az áldozat szerepből jön? Hogy lehet ebből kijönni. A bezárkózás hosszútávon nem megoldás. Van erre vmi utalás a horoszkópomban, már a megoldásra?


    Azt vettem észre, hogy valahogy a képletemben a tengelyek kiemeltek, visszacsatolások vannak, pl. A Vénusz, a születési uralkodóm (együtt áll a az Uránusszal és a felszállómmal), ami a skorpióban a 2. házban (bika analóg) van, közben a 8. házam (skorpió analóg) a bikában van (is), ahol a vénusz uralkodik és a leszállóm együttáll a Lilith-tel és ott van a Chiron is. Az MC-m a rákban, a holdam az IC-vel együtt áll a bakban. (hold-vénusz/uránusz szextil) A jupiterem a 9. házban (nyilas analóg), de az ikrekben. A szaturnuszom a 11. házban (Vízöntő analóg), de az oroszlán jegyben áll. Így több helyen össze vannak kötve a szembenálló jegyek.


    De ami ennél is jobban érdekel, az a hivatás, életfeladat és külföld kérdése.


    Amire rájöttem, hogy egyfajta családi, nőági karmát/ családi viselkedésmintát kell megtörnöm. Lehet, hogy onnan jön a gyenge, épp ezért erőszakos férfi is? Én nem igazán viselem, ha uralkodni akarnak rajtam, pláne bármifajta erőszakkal, manipulációval, érzelmi terrorral. Ha megmondják mit érezzek, mit gondoljak, mert nekik úgy kényelmes, mert az az érdekük és teszik ezt a szeretet nevében. Köszönöm, volt ebben részem a születési családban, ezt hagytam magam mögött. Ezt inkább önfelszabadításnak gondolnám a méltatlan kapcsolatok alól, nem túlzott szabadságvágynak (uránusz). Vágyom egy békés, de őszinte családra, ahol van tisztelet, ahol meg lehet beszélni dolgokat, egy bázis ahol töltődhetek. Ez szerintem se nem szokatlan és se nem modern. Az utóbbi minőségeket inkább az alkotásban élem meg.


    De köszönöm az észrevételeidet, továbbra is örömmel fogadom.

    előzmény:
    mamóka67 (16126)
    2017-08-02  10:27

Címlap

top