Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2017. augusztus 2. 10:2716126.

    Szia Iza! Remélem nem veszed zokon, hogy a fejtésbe besegítek a lányoknak, pár észrevétellel.


    A képletedben a Vénusz együtt áll az Uránusszal és a Felszálló Holdcsomóponttal.Az Uránusz jelzi, hogy ez a bolygóállás a szerelmi életedre összpontosíthat, mely az eredeti, humoros és kötetlen ismerkedést feltételez nálad. Ebben az esetben meghatározó lehet az Uránusz, bár a kapcsolatod kellemes és izgató lehet, nem igazán tartós. Az Uránusz nem a megállapodottságáról híres. Inkább a kísérletező kedvet emeli ki, és ösztönzi az olyan kapcsolatot, mely szokatlan és modern, de az csupán az álmainkban létezik. Az Uránusz hatása az is, ha gyorsan meg tudsz szakítani egy kapcsolatot, ha érzed, hogy sérül a szabadságod.


    A Felszálló Holdcsomópont a Vénuszhoz kapcsolódva, sokat elárul a karakteredről. Életfeladatod inspirálja a jó ízlésedet, szépérzékedet, a kötődésedet másokhoz. Jelzi, hogy ki kell fejlesztened és felismerned nőies kisugárzásodat, mellyel sikereket érhetsz el a másik nemnél.


    Karmikus hozadéka, az Aszcendenssel alkotott fényszöge, hozhat pár negatív tulajdonságot, mint pl. a haragtartás és a határozatlanság. Ezek ismeretében kellene megpróbálni ezeken változtatni. Kerülnöd kell a túlzott szeretetmegnyilvánulásokat, melyekkel szinte megfojtod a partneredet. Legyél kicsit toleránsabb is, ne követelj túl sokat a kapcsolataidban. 


     

    előzmény:
    Iza (16077)
    2017-07-24  16:07
  2. 2017. augusztus 2. 08:5916125.

    Kedves TündčrplPanna


    Ezt nagyon jól lŕtod ezeken a területeken mŕr mindketten sokat vŕltoztunk ezčrt mŕr itt nem črzem azt a nagy ellenŕlŕst,20 čve vagyunk együtt 3 gyereket nevelünk mŕr a többi területen elčgč összecsiszolódtunk egyedül az ezotčria mčg amivel nem tudtunk megbirkózni.Köszönöm

    előzmény:
    TündérPanna (16124)
    2017-08-02  08:23
  3. 2017. augusztus 2. 08:2316124.

    Kedves Tünde,


    Megnézve a párod képletét, és összehasonlítva a tiéddel a következőkre jutottam:


    Az alapszemélyiségetek eléggé különböző. Te extrovertált személyiség vagy, nyitott vagy és kommunikatív. Ő nem :) Ő sokkal zárkozottabb, magában éli meg a dolgokat, keveset mutat magából a környezete felé.


    Anélkül, hogy a karmáról beszélnénk, nagyon látványos miket is kellene egymástól tanulnotok: Te egy nagyon érzelmes/érzékeny ember vagy, az érzelmek és a lelki dolgok dominálnak az életedben. A Párod alapjába véve nem ilyen, Ő fejben nagyon erős! Ő mindenről gondolkodik, mindent lejátszik fejben, észérvekkel, Ő racionális, sokkal földhöz ragadtabb Nálad.


    Ez az alapvető különbség köztetek, rengeteg területen megnyilvánul. Amit Te is sejtesz gondolom, hogy emiatt vagytok egészen más véleményen a Te ezoterikus érdeklődéseddel kapcsolatban. De jobban megnézve a képleteteket több területen is különbözik a véleményetek, a hozzáállásotok: anyagi dolgokban, családi kapcsolatokban és én úgy látom, hogy munka-hivatás területén is.


    Mit gondolsz erről?


    Amit mindenképp tanulnotok kell egymástól: Neked hasznos lenne átvenni valamennyit a Párod racionális életszemléletéből, a gondolkodásmódjából, neki pedig érzelmi szinten kellene fejlődnie, amiben Te nagyon sokat tudsz neki segíteni, érzelmek kimutatása, megélése, családi és egyéb érzelmi kapcsolatok helyes megélése, adott esetben a szeretteivel való kapcsolatában tudod Őt segíteni.


    Folytatom a karmával...

  4. 2017. augusztus 1. 22:5616123.

    Kedves Arany!


    A művészettörténet és az irodalom jobban érdekli, aztán sorrendben színház, film és a zene. Zenében széles palettát kedvel.


    De az egyik lányának abszolút hallása van, aki művészeti egyetemre jár. 

    előzmény:
    Arany (16121)
    2017-08-01  18:27
  5. 2017. augusztus 1. 19:0516122.

    Sajnos jósolni nem tudok. 


    A tranzitok alapján elképzelhető, hogy elédkerül valaki, de nagyon fontos, hogy ne legyenek illúzióid, mindent tisztázz le, hogy mit is jelent neked és mit neki, ha összejön valami. 


    Fennáll a veszélye, hogy nem ugyanarra gondoltok adott témákban a körülötted felbukkanó személyekkel, és ebből konfliktus lehet. 

    előzmény:
    Mano77 (16103)
    2017-07-29  19:08
  6. 2017. augusztus 1. 18:2716121.

    Kedves Scavolas, a hölgyed mennyire zenerajongó? 

    előzmény:
    Scavolas (16116)
    2017-08-01  13:44
  7. Iza
    Iza
    2017. augusztus 1. 16:1316120.

    Kedves TündérPanna!


    Tudod, voltam vagy 10 éves amikor az első asztrológiai könyv a kezembe került és azóta is ez az egyik tevékenység, ami mélyen ki tud kapcsolni, ha ilyen könyveket bújok. Mondhatnám magam autodidakta műkedvelőnek. A saját képletemet kutatva rájöttem ugyan dolgokra, de sosem állt össze igazán. Nekem vakfolt. Viszont Titeket olvasva nagyon jó látni, hogy Ti látjátok a lényeges dolgokat és segítő szándékkal teszitek. Kíváncsi vagyok és izgulok, ezt mindenképp érezheted rajtam. Örömmel kivárom a sorom. Nagyon köszönöm!

    előzmény:
    TündérPanna (16118)
    2017-08-01  15:45
  8. 2017. augusztus 1. 15:4716119.

    Kedves Tünde, Iza és Scavolas,


    A haladási sorrend a következő: Tünde képletét befejezzük, aztán jön Iza, és utána Scavolas.


    Szép Napot!

  9. 2017. augusztus 1. 15:4516118.

    Kedves Iza,


     


    Teljesen gyértelmű volt! Tünde után Te jössz a sorban, ne haragudj hogy nem túl gyors a tempónk, mindenkinek van hétköznapi foglalkozása, dolgozunk (én személy szerint rengeteget), Arany és Pénelopé gyerekeket is nevelnek munka mellett, család, háztartás stb...


    Próbálunk haladni, légyszi legyél egy kis türelemmel.


     


    Köszi!

    előzmény:
    Iza (16117)
    2017-08-01  15:40
  10. Iza
    Iza
    2017. augusztus 1. 15:4016117.

    Sziasztok!


    Ha nem lett volna egyértelmű és is szívesen fogadom mindhárom Kódfejtő észrevételét.


    Nagyon köszönöm!

  11. 2017. augusztus 1. 13:4416116.

    Kedves TündérPanna, Penelopé és Arany!

    Még egyszer hálásan köszönöm a radixom fejétésvel kapcsolatban írottakat, úgy érzem, sok jó impulzust adtatok és a kezdeti lökést is megkaptam ahhoz, hogy kissé elmélyüljek ebben a témában.
    Azt hiszem, sokan vagyunk úgy, hogy azzal próbálunk megoldásra jutni, ami a leginkább foglalkoztat pillanatnyilag. Én sem vagyok kivétel...

    További segítségeteket kérem egy potenciális társ vonatkozásában. Az alapvető fejtése és ha van rá energiátok, kettőnk szinasztriája izgat.

    A natális adatok: 1973.07.31 16:00 Pécs (sajnos a születési időpont bemondás-alapú, és mint ahogyan majd láthatjátok, fontos személyes bolygók házbeli helyzetét már +/- 5 perc is befolyásolja, de az időpont pontosítása pillanatnyilag nem lehetséges).

    Köszönöm! :-)

  12. 2017. július 31. 14:4616115.

    Kedves Arany


    Az hogy foglalkozom ezotčrikus dolgokkal,Köszönöm

    előzmény:
    Arany (16114)
    2017-07-31  12:04
  13. 2017. július 31. 12:0416114.

    Kedves Tünde, a kapcsolatotokat illetően szeretném megkérdezni, hogy mi az, ami a legnagyobb konfliktust okozta?

    előzmény:
    Tunde (16113)
    2017-07-31  08:32
  14. 2017. július 31. 08:3216113.

    Debrecen Köszönöm,

    előzmény:
    TündérPanna (16112)
    2017-07-31  07:45
  15. 2017. július 31. 07:4516112.

    Kedves Tünde,


    A Párod hol született?


    Ránézek szívesen az ő karmájára is, ebből majd már tudunk következtetni, hogy mi a mostani életetekben a feladatotok egymással.

    előzmény:
    Tunde (16109)
    2017-07-30  13:35
  16. 2017. július 30. 18:0416111.

    Kedves Penelopč 


    Nagyon szčpen köszönöm az elemzčst teljesen magamra ismertem,nagyon sokat segitettčl.A könyvet mŕr olvasom nagyon črdekes.Nagyon hŕlŕs vagyok mindenčrt,Köszönöm

    előzmény:
    Penelopé (16110)
    2017-07-30  17:45
  17. 2017. július 30. 17:4516110.



    Akkor kicsit bővebben írok a karmáról.


    Bármilyen cselekvés karmát generál, hiszen maga a megnyilvánult világ is már karma következményképpen van ott érzékelésünkben, amiatt születtünk meg fizikai síkra. Már maga a létezésünk itt a fizikai síkban is a karmának köszönhető. Nincs jó és rossz cselekedet. Minden cselekedet karmát , kötést, köteléket generál. A karmától való felszabadulás nem a cselekedeteken múlik, hanem a rendszer átlátásán. Minden ami megjelenik a külvilágban azért van ott, mert van elakadt energia  a tudatalattiban és azzal dolgunk van. 


    Neked a Skorpió jegye nagyon hangsúlyos és ez karma jelölő is.


    Életfeladatot : Elfogadni , hogy  minden úgy tökéletes ahogyan van.  Azonnal megérzel és meglátsz mindent ahol probléma merül fel. Így azok a helyzetek is eléd állnak ahol segítségnyújtásra, szolgálatodra van szükség. Fontos számodra a megbecsülés.Szaturnusz a Szűzben azt mutatja, hogy már gyermekkorodtól ellátod a napi feladatokat magad és családod körül. Ez később a házasságodban is így történik. Egy idő után azonban felvetődik benned, hogy hol is vagy te valójában ebben a világban? Ilyenkor azt érezheted, te mindent megtettél és esetleg ki is használtak. Hajlamos vagy ilyenkor mindent felrúgni. Meg kell tanulnod „NEM"-et mondani.


    Uránusz a Skorpióban újításra ad törekvést. Érzelmileg kiszámíthatatlanná tesz a másik számára..


    Az áldozatiságot és a féltékenységet  szerintem úgy tudod kezelni ha feltérképezed a saját határaid. Hol van az ami Te vagy és hol van az ami már a másik. Amig saját határaidon belül mozogva tudsz tenni a másikért addig nem válsz áldozattá. Illetve amig nem azt próbálod megélni amit a másik érezhet.  Mikor a párod gondolatait és érzéseit próbálod megélni máris félelem fog eltölteni az ismeretlen miatt. Biztosan nincs könnyű dolgod hiszen a Skorpió jegyében sok bolygód áll és a Neptunuszod az Aszcendenseden is  nagyon érzékennyé tesz. Nagyon könnyen tudsz azonosulni másokkal.  De egyetlen megoldásnak azt látom ha befelé fordulsz és „magadban maradsz”.  Meg kell tanulnod ezeket a képességeidet akkor használni amikor szükséged van rájuk.  Pl a családállításban ezt nagyon jól meg tudod élni.

    előzmény:
    Penelopé (16105)
    2017-07-29  19:58
  18. 2017. július 30. 13:3516109.

    Kedves TündčrPanna


    A hit čs az optimizmus az mŕr čletem rčsze kb 1 čve,A karmŕimról gondoltam hogy sok lehet 2 čvig folyamatosan tisztitottam rčszvetem elčg sok csalŕdŕllitŕs ,előzőčlet utazŕs ,karma oldo tanfolyam,karma elengedő meditŕciok,Azt is črzem hogy tudok segiteni mŕsoknak, az esik kicsit mčg nehezemre meddig mehetek el a dolgokban čs mit mondhatok el nekik.Köszönöm


    Ami a legnehezebben volt kezelhető a pŕrommal való viszonyom, szerintem komoly karmŕnk lehet, ö született 1972,11,12, 21,53kor,esetleg ha rŕpillantasz,Köszönöm.

    előzmény:
    TündérPanna (16108)
    2017-07-30  07:47
  19. 2017. július 30. 07:4716108.

    Kedves Tünde,


    Nagyon erős karmával jöttél ebbe az életedbe. Elég sok karmát halmoztál fel, (5 bolygód áll Skorpióban) és az áldozathozatal több életedben is jelen volt, utal erre az ASC-eddel együttálló Neptunusz és a Halak leszálló HCS is, fontos lenne megismerned karma oldási technikákat, azzal biztos tudnál segíteni a mostani életed "áldozat vállalásain"


    A Felszálló Holdcsomópontod a 9. házban Szűz jegyben áll: mostani életedben meg kell tanulnod együttműködni az emberekkel, kritikára való hajlamodat ha nem is teljes mértékben visszafogni, de mindenképpen segítő szándékkal használni, hogy másokat ne megsérts vele, hanem felhívd a figyelmüket hibáikra, hogy azokon javítani tudjanak.  A saját életedbe rendszert kell vinned, pontosságot, precizitást, pontos időbeosztást. Helyes ítélőképességed kialakításával mások nagy segítségére lehetsz. Mivel 9. házban áll a Felszálló HCS, nagy szerepet kap életedben (idővel) a bölcsesség, ez jöhet a mostani életed tapasztalataiból is, illetve a rengeteg eddig megélt életedből is. Életed második szakaszában kap jelentősséget inkább mások segítése, ( a Jupiter miatt, ami a 9. ház ura, mert a Jupiter az idősebb korunkat is jelöli) és ami még érdekes, hogy ez a bizonyos Jupiter a Te képletedben a 8. házban áll, ami arra utal, hogy alternatív, ezoterikus, spirituális technikákkal tudnál leginkább segíteni másoknak.


    A 9. házas Felszálló még tanítja Neked az optimizmust és a hitet is (nem a vallásit feltétlen), ezekkel hogy állsz? 

    előzmény:
    Tunde (16106)
    2017-07-29  21:31
  20. 2017. július 29. 21:3516107.

    Kedves Penelopé 


    Köszönöm szčpen letöltöm

    előzmény:
    Penelopé (16105)
    2017-07-29  19:58
  21. 2017. július 29. 21:3116106.

    Kedves TündčrPanna


    Köszönöm ,hogy te is segitsčgemre vagy ,nagyon nehezen tudom letenni az ŕldozat szerepet, kell vele sokat dolgoznom hogy sikerüljön.Talŕn most mŕr nem annyira črzem probŕlok ki ŕlni magančrt.Szeretettel vŕrom a folytatŕst,Köszönöm

    előzmény:
    TündérPanna (16104)
    2017-07-29  19:32
  22. 2017. július 29. 19:5816105.

    Kedves Tünde !


    Amig az elemzést folytatom szeretnék figyelmedbe ajánlani egy könyvet. A féltékenységről szól és eléggé alaposan tárgyalja. Remélem segítségedre lesz. Innen tölthető le.


    https://data.hu/get/4816803/phauck-feltekenyseg.pdf?pid=3 612024477


     

    előzmény:
    Tunde (16097)
    2017-07-28  20:54
  23. 2017. július 29. 19:3216104.

    Kedves Tünde,


     


    Bekapcsolódok én is a fejtésedbe, és írok a Holdcsomópontokról. A leszálló Holdcsomópont utalhat előző életeinkre is illetve olyan tulajdonságainkra, amiket hozunk magunkkal, amiket már megtanultunk. A Felszálló, amit meg kell ismernünk, amit tanulnunk kell, amiknek elsajátításával megkönnyíthetjük életünket, oldhatjuk karmánkat, fejlődhetünk.


    A Leszálló Holdcsomópontod a Halakban, a 3. házban áll. Ez utalhat olyan előző életekre ahol nem volt meg a család élményed, a fészek élményed, magányos voltál, magadba fordultál, nem tudtál vagy nem kellett másokkal törődnöd, másokért felelned. Lehetséges, hogy feláldoztad magad másokért, egy célért, vagy akár szerettedért. A 3. ház miatt jelentheti, hogy testvéredért, közeli családtagért. Ezekből az "élményekből" hozol magaddal a mostani életedbe is bőven: szereted a magányt, szeretsz elmélyedni magadban, másokban. Fontos számodra, higy legyen időd saját magadra, saját tevékenységekre, hobbira, az érdeklődési területeidre. Ez az állás hajlamosít kreatív munkára is! Amire figyelned kell a Halak leszálló kapcsán: hajlamos lehetsz a befordulásra, depresszióra, félelemre, hozhatsz magaddal naivitást, aminek révén az emberismereted nem mindig remekel, időnként hiszékeny lehetsz. Ami fontos lenne, hogy ne ismétlődjön a karmikus minta, ne válj áldozattá, ne áldozd fel önmagadat a mostani életedben senkiért és semmiért!


     


    Folyt köv.

  24. 2017. július 29. 19:0816103.

    Kedves Arany! Megtudnád e nézni, hogy ebben az évben lesz e párkapcsolatom??? Köszönöm:)

    előzmény:
    Arany (16098)
    2017-07-28  21:03
  25. Iza
    Iza
    2017. július 28. 22:4316102.

    Szia Penelopé!


     


    Szívesen, van ott több könyv is a lap alján.


    Nyugi, kivárlak. Előre is köszönöm.


     

    előzmény:
    Penelopé (16095)
    2017-07-28  19:17

Címlap

top