Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2017. május 11. 19:3615976.

    köszi a választ még annyival egészíteném ki, hogy a 2 bolygó a nap is és a hold is a 3. házban van ami mérlegben kezdődik és pont egybe esnek a bolygók a 4.házzal, mert ugye a skorpióban van az IC. A hold és a nap között van egy chiron is ami 1 fokon belül van együtt a holddal a nappal csak 2 fok. A chiron pedig az aszcendensem ura. Ez mit módosít az előbbiekben leírtakon?

    előzmény:
    TündérPanna (15966)
    2017-05-09  21:07
  2. 2017. május 11. 18:5915975.

    Kedves Arany !


    Köszönöm  én is a pontosítást, mert így sokkal könnyebb elemezni. :)

    előzmény:
    Arany (15967)
    2017-05-11  07:01
  3. 2017. május 11. 18:4815974.

    Kedves Nenszi !


    Örülök, hogy sikerült a pontosítás. Nézem is a karmádat.

    előzmény:
    Nenszi (15972)
    2017-05-11  15:04
  4. 2017. május 11. 16:4715973.

    Köszi Nenszi a visszajelzést, a Nap és Hold állás (jegy és házhelyzet) alapján összevág a képleted az életeddel 

    előzmény:
    Nenszi (15972)
    2017-05-11  15:04
  5. 2017. május 11. 15:0415972.

    Kedves Tündér Panna!


    Szüleimmel valóban voltak problémáim. Anyukám születésétől fogva kivételezett helyzetben volt, amikor elvesztette az előjogait, akkortól két lábbal állt a földön. Apukám 28, anyukám 23 volt amikor születtem, keményen tartotta a családot. Puszi, ölelés, simogatás nem volt. Terhessége alatt külföldön éltek, válásuk után apukám sokat volt külföldön. Való igaz, hogy teljesen más feleség és anya lettem, olyan kotlós. Saját válásom után kb. 40 éves korom körül tudta elfogadni, hogy szépen, barátian is lehet elválni, ekkortól jobb lett a viszonyunk, de nem bensőséges.


    13 éves koromban elváltak, amibe engem is belerángattak, így nem volt tovább kapcsolatom apukámmal. Ő kérte hogy az új életébe nem férek bele. Majd az új felesége halála után lett kapcsolatunk újra. Így fogadtam el,  de érzelmileg nem változott a helyzet. Bemutattam a 21, 20, 14 éves unokáinak.


    50 évig külön éltek, más városban, de mindent tudtak egymásról. Anyukám halt meg először, attól kezdve apukám nem evett és egy hétre rá ő is elment. 85 és 91 évesek voltak. Tipikusan se veled, se nélküled volt a kapcsolatuk, aminek a levét a húgommal mi ittuk meg.


    Szerintem nagyon jó a pontosítás, majdnem telitalálat!


     

    előzmény:
    TündérPanna (15969)
    2017-05-11  08:26
  6. 2017. május 11. 14:2115971.

    Nagyon szépen köszönöm a munkádat, lehetséges  hogy ez az időpont, még belefért a "reggel"-be! Köszönöm!

    előzmény:
    Arany (15967)
    2017-05-11  07:01
  7. 2017. május 11. 13:2315970.

    Szia TündérPanna!


    Esetleg olyan, hogy generációs dolgok,   örökségek anyai ágon? Más nagyon nem jut eszembe. 

    előzmény:
    TündérPanna (15968)
    2017-05-11  07:59
  8. 2017. május 11. 08:2615969.

    Kedves Nenszi,


    Így, hogy Arany bepontosította a születési idődet, ránéztem a képletedre, addig is amíg Penelopé jön a karmával, gondoltam írok Neked ez alapján a képlet alapján a szüleidről, hátha ez is segít, ha még bizonytalanok vagyunk az óra percedben, bár igazság szerint a 9.50-es és a 10.06-os születési idővel is a Nap a 11. házban Vízöntőben, a Hold pedig a 9. házban Nyilasban áll.


    Ami ebből első pillantásra kitűnik, hogy egyik szülőddel sem volt meg a mély érzelmi kpcsolatod. Anyukád lehetett esetleg valamiféle köztiszteletben álló személy? -sokan ismerhették, tisztelték, tehát volt egy arca a külvilág fele, és volt egy a család fele. Anyukádnak hajlama lehetett kifele szebbnek, jobbnak, okosabbnak tűnni, fontos volt számára a külsőség, mások véleménye. Gyerekkorodban ezáltal nem tudtad anyukádat objektíven nézni, és egyébként is nehezen azonosult az anyai szereppel. Valószínű anyukád és apukád is nagyon fiatalok voltak, amikor Te születtél, és nem tudtak felnőni hirtelen a szülői szerepre.


    Anyukádtól nem igazán tudtad megtanulni, milyen egy jó anya, egy jó feleség, nem tudtad az Ő által mutatott mintákat beépíteni a saját életedbe. Te teljesen más feleség és anya lehetsz. Anyukáddal való kapcsolatodban 40 éves korod körül lehetett egy pozitív irányváltás?!


    Valószínűsíthető, hogy anyukád jóval tovább élt, mint apukád. Anyukádnak volt valamiféle kapcsolata külfölddel? Elment külföldre? Dolgozott esetleg ott? Esetleg Téged is vitt?


    Apukádat jelöli a Vízöntő a 11. házban... ez például azt is jelentheti, hogy elment a háborúba és nem tért vissza. Ez egy nagyon távoli energiát jelöl, tehát közted és az apukád között nem tudott kialakulni a mély érzelmi kapcsolat, ennek lehetett fizikai oka is, külföld, elválás,  de lehet, hogy csak az Ő személyisége miatt volt így. Jellemző az ilyen apa-gyerek kapcsolatra, hogy mindkét félnek megvan a fejében az elképzelés a jó szülő-gyerek kapcsolatról, de fizikai szinten valahogy nem tudják megvalósítani ezt egymással.


    Kedves Nenszi, magadra illetve a családodra ismersz ezekből?


     

  9. 2017. május 11. 07:5915968.

    Szia Dika83,


    A karmádat kiveséztük, van még kérdésed a képletedből?

    előzmény:
    Dika83 (15963)
    2017-05-09  12:12
  10. 2017. május 11. 07:0115967.

    Nos, 10 óra 6 perc, vagy 9 óra 50 perc, amit ki tudtam hozni az életesemény adatokból.


    Ezek szerint Kos 13 fokon, vagy Kos 5 fokon áll az aszcendensed az én ismereteim szerint.


    Köszönöm a lehetőséget.


    Puszi: Arany


     

    előzmény:
    Arany (15964)
    2017-05-09  16:02
  11. 2017. május 9. 21:0715966.

    A Felszálló Holdcsomópont az Oroszlánban azt jelenti, hogy az illetőnek meg kell tanulnia önállónak lenni, tudatosnak lenni, kiállni önmagáért, magabiztosan helytállnia a saját dolgaiért, a saját életért, uralni! a saját életét, a 12. ház miatt pedig erősíteni a tudatosságát, az érzelmeket, a mély lelki dolgokat a felszínre hozni, elsősorban saját maga előtt felvállalni az érzelmeit, a sebeit, amiket kapott nem elnyomni magában, hanem felszínre hozni és gyógyítani. A Skorpióban álló Nap az apára, a Hold pedig az anyára utal, mivel mindkettő Skorpióban áll, nem túl rózsás gyerekkorra utal. A szülők között lehetett megcsalás, lehettek családi titkok, a szülők nem igazán tudtak a szülői szereppel azonosulni, vagy nagyon piszkálódós szülők voltak, akik a gyerek szemszögéből kiszámíthatatlanul viselkedtek sokszor, vagy a másik véglet, hogy magukba zárkozó szülők voltak, akikkel nem igazán tudott a gyerek mély érzelmi kapcsolatot kialakítani.


    Az IC a gyökereket, a szülőket, a gyerekkort jelöli, tehát ezek, illetve a gyerekkori emlékek, a szülők, a gyerekkori sérelmek és sérülések kvadrátolják a Felszállót, vagyis nehezítik, hogy megélje az Oroszlán Felszálló Holdcsomópontot.


    Fel kell oldja a gyerekkori sérelmeket, blokkokat, ha ott megsérült az önbizalma, vissza kell építeni, mert amíg nem teszi a helyére ezeket a dolgokat, addig nem fog tudni egyensúlyba kell kerülni önmagával, addig nehezítve van az önérvényesülés, addig nincs magabiztosság, és a félszegség, bátortalanság, kiegyensúlyozatlanság jellemzi.  

    előzmény:
    Blue249 (15965)
    2017-05-09  20:28
  12. 2017. május 9. 20:2815965.

    valaki tuda valamit mondani erről? oroszlán holdcsomópont a 12.házban kvadrátban a skorpió nappal és holddal + az IC-vel

  13. 2017. május 9. 16:0215964.

    Kedves Nenszi, bevallom, kissé zavarba hoztál, de ha ragaszkodunk a reggeli órákhoz, akkor én úgy tudom értelmezni a válaszaid, hogy nagyjából 10 óra körül születhettél világra.


    Fokot ezzel a módszerrel nem tudunk nézni, de ha már benne vagyunk, megpróbálom beállítani a hagyományos módon. Nem vagyok nagyon gyakorlott, így elnézést, ha hosszabban pepecselek vele és utána Penelopé sem dolgozik hiába.


    Privátban kérek adatokat majd.

    előzmény:
    Nenszi (15962)
    2017-05-09  11:04
  14. 2017. május 9. 12:1215963.

    Kedves TündérPanna! 


    Jól láttad ez a Szaturnuszi állás teljesen igaz. Hol én korlátozom magam, hol mások és ebből kifolyólag jönnek a szurkálások. Gondolom az elfojtott dolgok így törnek felszínre. Próbálom oldani ezeket a dolgokat. Már tizenévesen érdekelt az asztrológia bár mélyen nem ástam bele magam. Meditációval ill. álomban próbálom felszínre hozni ezeket. 


    A Chrionnal kapcsolatban: 2 tűzfolttal születtem. Ez is mutathat előző életbeni sérüléseket. 

    előzmény:
    TündérPanna (15958)
    2017-05-09  08:31
  15. 2017. május 9. 11:0415962.

    Kedves Arany!


    A kérdésekre a válaszaim:


    1.)Sikereim a megszerzett tudással, de önbizalom hiánnyal.


    2.)Önmagamért vannak körülöttem emberek.


    3.)Igazság harcosa, de mindig vannak saját törvényeim. Nem követtem soha a trendeket.


    Remélem sikerült a rám vonatkozókat eltalálnom.


    Köszönöm a munkád!

    előzmény:
    Arany (15960)
    2017-05-09  10:03
  16. 2017. május 9. 10:4715961.

    Kedves Eva Z!


    Egyéb információ hiányában nem mennék bele találgatásokba, így csak annyit tudok mondani, hogy a kapcsolatotok egy kőkemény érdekkapcsolat.


    Ha javasolhatok: ha még új, menekülj. Ha régi, akkor nem feltétlenül tragikus, de menthető, mert kell lennie annyi tapasztaltnak már, hogy ha mindketten akarjátok, működhet.


    Ha felbukkant egy menekülési útvonal, akkor tanácsos őt is megvizsgálni, hogy miféle lehetőséget hozna az életedbe.

    előzmény:
    Eva Z (15926)
    2017-05-04  22:10
  17. 2017. május 9. 10:0315960.

    Kedves Nenszi és Többiek!


    Ezekre a kérdésekre kellene válaszolni és egyezés esetén valószínűsíthető, hogy jó úton járunk az aszcendensed meghatározásánál.


     


    Aszcendens azonosítás


    (csak egyet lehet választani minden fordulóból)


     


    Első forduló:


     


    Gondolkozz el azon, hogy mindenkori sikered, vagy bukásod melyik tételen állt életed során? Az a tulajdonság számít, ami számodra leginkább hiányzik, esetleg későn jutottál hozzá, vagy az, ami mindenkor akadályoz, az előrejutásban azzal, hogy nem teszed meg.


     


    Önbizalom


    Megérzés


    Megszerzett tudás


    Az akaratod melletti kitartás


    Cselekvés


     


    Második forduló:


     


    I. Csak a saját érzéseid, ösztöneid, akaratod számít.


    2. Agresszíven reagálsz a területedre való behatolásokra.


    3. Mindent ismersz, minden tudás a tiéd, de belül, önmagad egysége hiányzik.


    IV. Szükséged van valakire, vagy valakinek mindig szüksége kell legyen rád.


    5. Önmagadért vannak körülötted az emberek, a tudat ad erőt, hogy a csúcson állsz.


    6. A lélek krónikása vagy, kiszámolod az elkövetkezendőt.


    VII. Inkább a másikban érzed magad otthon, mint magadban, vagy konkrét elképzelésed van az emberekről.


    8. Behatolsz az emberek lelkébe.


    9. A tudás nyomában jársz, mindig új csúcsokat keresel.


    X. A pátriárka, a matriarcha vagy, aki megjárta a csúcsokat már, vagy még oda tör.


    11. Életművész vagy, esetleg „légtornász”, aki halált ugrik és elkapja a trapézt.


    12. Az életed kívül áll a világon, te vagy a mélység és a ködök kalauza.


     


     


    Harmadik forduló:


    1. Féktelen vagy és keresztülviszed az akaratodat.


    2. A birtoklás fontos, a biztonság tudata.


    3. Kívülállóként objektíven tudsz ítélni, hogy felszabadítsd a másik embert terhei alól.


    4. Tartozni vágysz valahová, a részének lenni egy egységnek.


    5. Az élvezetet keresed az életben, esetleg kíméletlen vagy a fontos döntésekben.


    6. Az ártatlanságoddal, a feddhetetlenségeddel szeretsz igazán győzni.


    7. Kikerülöd a cselekvés hibáit, kerülöd a döntést, amikor csak lehet.


    8. Uralkodsz a lélek felett.


    9. A megváltás útját hirdeted, a kiutat másoknak.


    10. Egy igazságos diktátor tudnál lenni, vagy vagy is.


    11. Az emberek felett állsz, kívül a törvényeken, vagy saját törvényeid voltak mindig is.


    12. A megváltás útját járod, áldozatot is képes vagy hozni másokért.


     


    -- Kíváncsan várom, hogy mennyire jön be az itteni gyakorlatban.

    előzmény:
    Nenszi (15950)
    2017-05-08  12:47
  18. 2017. május 9. 08:4315959.

    Szia Szagi,


    A Quinkunkx-ot a legtöbb iskola karmikus fényszögnek tartja. Ha szinasztriában sok ilyen van, az arra utal, hogy valószínű már jó sok életben találkoztatok, van közös karmikus múltatok, és most is azért vagytok itt, hogy a közös karmátokat oldjátok.

    előzmény:
    szagi05 (15944)
    2017-05-07  21:31
  19. 2017. május 9. 08:3115958.

    Szia Dika83,


    Karma szempontból még a Chiron kisbolygót érdemes megnézni, ami a karmikus sebeink jelölője, Nálad a 3. házban a Bikában áll: A 3. ház arra utal, hogy előző életeid során sebződhettél kommunikáció által, erre utalt a Szaturnusz is a Skorpióban, hogy sokat piszkálhattak, amit nagyon rosszul viseltél és erre hajlamos lehetsz a mostani életedben is. Illetve a Bika miatt jelölhet karmikus sebeket pénzzel, anyagi javakkal kapcsolatban, elveszíthettél valamit, elvettek Tőled valamit akár jogtalanul, kilakoltathattak, kényszerből el kellett hagynod az otthonodat, elvették a vagyonodat, ilyesmi. Illetve a fizikai testtel kapcsolatos dolgokat is jelölhet a Bika: fizikai sérülésed lehetett, amiből esetleg nem tudtál teljesmértékben felépülni, a mostani életedben ez például megnyilvánulhat úgy, hogy sosem vagy elégedett a fizikai testeddel?!

  20. 2017. május 9. 08:0215957.

    Értem, én nem tanultam még a Szolár horoszkópról... de ami késik, nem múlik :)

    előzmény:
    oroszlán75 (15956)
    2017-05-08  23:30
  21. 2017. május 8. 23:3015956.

    Szia TündérPanna!


    Már több helyen is olvastam erről, utoljára ma itt: http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=102526, Ilcsimama hozzászólásában a Szolárral kapcsolatban. Bár itt csak egy mondat erejéig ír róla, én úgy értelmezem, hogy a közeledő fényszög fontos, várható eseményt hozhat be abban az évben. Amit írtál teljesen logikusnak hangzik, valószínű, hogy így kell értelmezni.


    Köszi

    előzmény:
    TündérPanna (15955)
    2017-05-08  20:56
  22. 2017. május 8. 20:5615955.

    Egy példa: a Nap áll a Kos 10. fokán, akkor tőle pontosan 90 fokra a Rák 10.fokán kéne hogy álljon valami, ahhoz, hogy egy nagyon pontos kvadrát legyen, na az ilyen ritka... de ha a Rák 8. fokán áll valami akkor az egy közeledő kvadrát fényszög, ha a Rák 13. fokán áll valami, akkor az egy távolodó.


    Kiváncsi lennék, hogy ahol ezt olvastad, írják, hogy ennek mi a jelentőssége?! Tényleg nem olvastam erről, úgyhogy érdekelne!

    előzmény:
    TündérPanna (15954)
    2017-05-08  20:52
  23. 2017. május 8. 20:5215954.

    Szia Oroszlán,


    Nem tudom hol olvastál ezekről, én szerintem soha nem láttam ezt így leírva, de végülis logikus: Pl. egy kvadrát ugye 90 fok, de ez szinte sosem pontos 90 fok, attól függ ugye, hogy milyen orbisszal számolsz, van, aki 5 fok, 10 fok vagy akár többel is. Én az 5 fokoson belülit tartom jónak, de a 10 még beleférhet... 


    Tehát számolni kell a fokokat, ha 87 foknál áll az egyik bolgyó a másikhoz képest, akkor gondolom közeledő, mert ugye közeledik a 90 fokhoz, ha viszont mondjuk 92 fok van két bolygó között, az távolodó. 

    előzmény:
    oroszlán75 (15953)
    2017-05-08  20:01
  24. 2017. május 8. 20:0115953.

    Sziasztok!


    Kérnék egy kis segítséget abban, hogy honnan tudom meg egy fényszögről, hogy közeledő vagy távolodó? A Placidus szabad verzióját használom.


    Köszönöm

  25. 2017. május 8. 19:1915952.

    Kedves Arany !


    Rendben, nekem is tetszik az ötlet. Ha az AC.t meg tudjuk határozni kicsit közelebb kerülnénk hozzá.

    előzmény:
    Arany (15942)
    2017-05-07  21:24

Címlap

top