Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztítás

házimozi
Létrehozva: 2008. március 10. 20:53

Sziasztok! Kinek milyen víztisztítás vált be otthon? Családi házban lakunk, de egyelőre csak egy Brita kannánk van, ami nélkül már a főző és ivó vizet elképzelni sem tudnám. De jó lenne mindez nagyobb méretben, az egész rendszerre. Érdekelnének az előnyök, hátrányok, esetleg árak is.

Köszönöm.

  1. 2020. február 12. 00:2433.

    Sziasztok!


    Vízdesztillálót használunk már 1-2 éve, de szerintem sokkal jobb, mint a pocsék csapvíz, ami a vezetékekből jön, elvileg van valamiféle gyógyító hatása is, legalábbis ezt mondták ahonnna vettük: https://www.homedestiller.hu de én nem igazán hiszem el... rengeteg ma már a kuruzsló, viszont a tisztasága és az íze sokkal jobb mint a csapvíz az fix.

  2. 2017. november 14. 14:2532.

    Sziasztok! 


    A témában írom a szakdolgozatom, így az itt lévő fórumozók véleménye, tapasztalatai hasznos információként szolgálnának. 


    Egy pár perces kérdőív kitöltéséről lenne szó.


    Itt a linkje: https://goo.gl/forms/wZ9i4r1IzvcIxu3F2


    Előre is köszönöm mindenkienk, aki kitölti!


    Szép napot nektek!

  3. 2014. május 27. 11:0731.

    Én évek óta használok víztisztítót, és szerintem egész más (jobb) íze van, mint a sima csapvíznek, ráadásul nem is olyan zavaros.

     

    Amúgy meg mindenkinek joga van eldönteni, hogy akarja-e tisztítani vagy sem. Ha igen, akkor meg segítsünk már egymásnak :)

     

    Épp ezért, ha valakit érdekel, privátban elárulom, hogy én milyet használok :)

    előzmény:
    antironia (28)
    2014-02-27  15:51
  4. 2014. március 13. 14:5930.
    Mivel a készülék mellé adott tájékoztatóban benne van, hogy 1:4-1:6 arányban tisztítja a vizet a készülék (csakúgy mint a többi ilyen elven működő víztisztító), így valószínűleg tudnak róla. És ha jobban utánaszámolsz, akkor kijön, hogy 200 liter tiszta vized van kb 300 forintból 
    előzmény:
    antironia (24)
    2014-01-31  10:36
  5. 2014. február 28. 11:1129.

    Ehhez a cikkhez csak annyit hogy a szürt viz nem azonos a desztillált vízzel, ég és föld a külömbség.

    És a desztilláltvíz nem ártalmas az egészségre!

    előzmény:
    antironia (28)
    2014-02-27  15:51
  6. 2014. február 27. 15:4127.
    Egyetértek veled, annyi kiegészítéssel, hogy akinek mondjuk van valami betegsége, érzékenysége, az olvasson utána, hogy milyne készülék a legjobb a számára, esetleg kérdezzen rá az orvosánál is, hátha tud segíteni neki. 
    előzmény:
    kukacapja (26)
    2014-01-31  11:29

Címlap

top