Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyuszi bérlés húsvétra

szamóca7896
Létrehozva: 2008. március 7. 12:16

Sziasztok!

 

Nem tdujátok, hogy van lehetőség, ha igen, akkor hol, nyuszit szeretnék bérelni 1 napra húsvétra a kisfiamnak?

 

segítségeteket köszönöm!

  1. 2015. március 31. 09:5835.

    Nálunk nagyon aranyos szelíd kis nyuszik, és még 15 társuk kikölcsönözhetők, hogy igazi nyuszi hozhassa a tojásokat, és hogy legyen mit simogatni, dédelgetni a gyerekeknek. És ha már megunták a gyerekek, vagy esetleg több vele a feladat, mint az öröm, akkor vissza lehet hozni, a kölcsönzési díjból pedig még vissza is kaptok.


    Érdeklődni:  Kristóf Tibornál 0630/8525590 számon lehet.

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  2. Torolt_felhasznalo_150864
    Torolt_felhasznalo_150864
    2011. Április 22. 14:1134.

     Nem hiszem, hogy ellenséget szereztél. Sokan vagyunk - sokféle élet - sokféle vélemény!

     

    Tehát, ha valaki mégis nyuszit szerezne be, bár nagyon nem szeretem:

     - rengeteg széna

     - kevés zöld

     - víz legyen előtte mindig

     - a hízónyúlnak szoktak adni kenyeret, de ez egy fatal error - az élesztő felgyűlik a gyomrában és belehal

     - káposzta, puffasztós ételek kisnyuszinak ne!!! Nagynak is csak kevés!

     - almát mag nélkül! - én meg is pucolom - sok a permetszer

     - saláta csak bio!

     - legyen elbújója a nyuszinak

     - kevés nyomkorászás - sok nézegetés

     - ha nyúzás, akkor inkább a simi fejét, hátát (Az enyém szereti, ha a füle tövét vakargatom - ilyekor ropogtatás a fogával a teljes elégedettség jele Az én kis csillagom a bememen megtekinthető, ha már működik. )  

     - minél nagyobb a nyuszi, annál jobb

     

     Aki nyuszit visz haza a legfontosabb: szeresse meg, tartsa meg és jöjjön a Nyuszi, mint házikedvenc topicba (in: Otthon ) és segítünk!

     

    www.medirabbit.com -on plussz infok!

     

    idézet:
    Avee (19)
    2008-03-07 14:26:23
    előzmény:
    Avee (19)
    2008-03-07  14:26
  3. 2011. Április 22. 14:0233.
    Egy hasznos hozzászólás kezdő nyúl/kölcsönzőknek/tartóknak.
    előzmény:
    Avee (19)
    2008-03-07  14:26
  4. 2011. Április 22. 13:5932.

    Szerintem ez egy kicsit túl lett reagálva. Nem kell mindenkiből azt kinézni, hogy elviszi a nyulat, oszt azon fog aludni a gyerek, meg gumicukorral eteti majd....stb. És nem fog lelkileg összetörni az a nyúl, ha valakihez odakerül pár napra, urambocsá' ráadásul ha kertes házba, és jól fogja érezni magát.

     

    Nekünk úgy volt, hogy tudnak szerezni egy nyuszit 1 hétre. Semmi baja nem lett volna.Már fel is készültünk a fogadására, és most mondták le, mert lebetegedett a nyuszi. Na mindegy, majd átvisszük a nyúl-kellékeket a szomazédba, ott isvan nyuszi, és szokta a fiam simogatni, imádja. Nekem is voltak nyulaim anno, és ha tudom, hogy jó helyre kerül szívesen odaadtam volna, szerezzen örömet a piciknek.

     

    A baj csak az, hogy sokszor nem tudni hogy kihez kerül. Mármint ha nagyüzemi bérlés folyik. És az kétes...

     

    De ha pl. ismerős-ismerősnek...stb. az más. Nálsm ez belefér, és sajnálom, hogy nem jött össze, ráadásul annyira tuti volt hogy jön, hogy már mondtuk is a fiamnak... :( Egyébként annyira szereti az állatokat, hogy gondolkodunk valami hasonló tartásán. A nyulat kifejezetten ideálisnak tartjuk. Persze ésszel neveljük, hogy hogyan közelítünk a nyuszi felé, és tilos az agyondögönyözés....stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. március 28. 17:5131.

    A lurdy- házban április harmadikán, a NOÉ állatotthon örökbefogadó napot rendez, ahol lesz nyuszisimogató, és kiskutyasimogató is, és még ingyen is van.

     

    Szerintem ez bőven elég lesz.

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  6. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. március 27. 12:0730.
    Nekem felnőtt nyulam van és biztos nem adnám kölcsön, főleg nem húsvéti díszletnek....ugyanezt akartam leírni, mint Te, csak nem volt cérnám!
    előzmény:
    Avee (5)
    2008-03-07  12:43
  7. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. március 27. 12:0029.

    A nyuszik nem plüssállatok, be kéne látni hogy állatokkal nem lehet játszani, anyuszik nagyon sérülékenyek, kétlem hogy bérbeadná őket akárki is aki szereti a nyusziját, amúgy nem árt tudni hogy a nyuszik ha akarnak nagyot tudnak harapni, karmolni, főleg ha nyúzzák őket, nem gyereknek való játékok!

     

    Van az állatkertben állatsimogató, oda kell elmenni, és nem csak nyuszit, hanem más állatokat is simogathat a gyerek, gondozó felegyügyelete mellett hogy senki ne sérüljön.

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  8. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. március 27. 11:5628.
  9. Torolt_felhasznalo_786735
    Torolt_felhasznalo_786735
    2010. március 27. 09:4727.
    Szia!
    Van ilyen: Alba Plaza - HALywood üzlet hírdeti Székesfehérváron.
    http://www.halywood.gportal.hu/

    Ha megszereted és gondját viseled, meg is tarhatod.
    Én sem tartom jó ötletnek, se a nyuszi, se a gyerek szempontjából, de sokkal jobb, mint aki megveszi, párizsival eteti majd szélnek ereszti, ha már megunta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top