Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elpirulás

bolha_4711
Létrehozva: 2003. november 4. 23:02
Nem tudom ki hogy van vele, de nagyon kellemetlen bir lenni, ha az ember elpirul. Én velem egyre többször és egyre érthetetlen helyzetben fordul elő. Ma 1 külföldivel és 2 másik magyarral kellett röviden megbeszélni valamit a munkahelyemen. Zavarban voltam, és folyamatosan elpirultam. Nem mondtak semmi rosszat, nem tettek félreérthető megjegyzést, nem volt semmi okom. Olyan kellemetlen. Mit lehet csinálni, hogy ez ne legyen. És soha nem tudom, hogy mikor és milyen helyzetben jön ismét. Rémes.
  1. 2007. november 5. 22:06301.
    Oké :D
    előzmény:
    nice@ngel (296)
    2007-10-31  18:50
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 5. 13:36300.

    Sziasztok!

    Gyógynövényboltban már érdeklődtem,ott nem kapható.Gyógyszertárig még nem jutottam el.Nem tudom mennyibe kerülhet,de már nagyon kiváncsi vagyok,hogy milyen.Én is marhára ideges tudok lenni,ha elpirulok.Kész vagyok,akkor már más nem érdekel,csak azon jár a fejem,hogy mit gondolhatnak a többiek,tiszta égő.

    Szóljatok,ha valaki már kipróbálta!!!!!!!!!!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607694 (299)
    2007-11-04  12:06
  3. Torolt_felhasznalo_607694
    Torolt_felhasznalo_607694
    2007. november 4. 12:06299.
    Sziasztok!kb.1 hete találtam rá erre a fórumra,és megmondom nagyon örülök neki hogy nem csak én küzdök evvel a problémával.15 éves vagyok,és kb áprilisban kezdődött az egész vörösödéses dolog.nagyon zavar,és nem tudok mit csinálni.a legdurvább helyzetekben pirulok el,és ez nagyon rosszOdáig fajult hogy képes vagyok a saját családom előtt is.Amikor felelni kell a suliban teljesen ideges leszek,gyomorgörcsöm van,na meg pirulok...Rengeteg alapozót és pirosítót használok,de nem nagyon segít most rávettem anyukámat hogy vegyük meg a Sedatif Pc-t.Ő teljesen megért engem mert neki is ilyen porblémái voltak amikor ennyi idős volt.Akinek vannak már tapasztalatai a gyógyszerrel kapcs.,majd ossza meg velem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_239097
    Torolt_felhasznalo_239097
    2007. november 2. 21:53298.
    Helloka, megneztem en is a stressz.hu oldalt. Valaki megvette mar, kiprobalta a Spedatif PC-t?? Mennyibe kerul?? Es mik lehetnek vajon a mellekhatasok??
    A mi gondunkra leginkabb a Lycopodium 9 CH a nyero. Ez valami hatoanyag Spedatif-ben, vagy ez is valami kulon gyogyszer??

    Jaj, meddig fogunk meg igy kinlodni? Normalis vorosodesmentes eletet akarok elni vegre!!! Ferjhez akarok menni es gyerekeket szulni es teljes eletet elni!!!!!!!!!
    Miert szur ki velunk igy az elet???????!!!!!!!
    Amugy mindig olvaslak titeket, csak nem mindig van idom hozzaszolni. Meg most epp depis hangulatban vagyok, igy csak negativakat tudok irni.

    Oszinten szolva, nekem nem a Redbull, hanem a zold segitett. Neha-neha szoktunk szippantani a baratnommel, es akkor nem es nem vorosodok el, barmilyen kinos helyzetben kepes vagyok feher maradni. Hihetetlen. Nadehat megsem fuvezhetek minden nap!!!!!! Az alkohol amugy nem segit. Megno az ember onbizalma tole, de meginkabb csak rasegit a pirulasra. Ti hogy vagytok ezzel a temaval?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166693 (297)
    2007-11-02  17:44
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 2. 17:44297.

    Helloka. Itt vagyok,nem tüntem el.

    A gyerekeknek szünet van és alig van egy kis időm.

    nice@ngel voltál pszichológusnál,Mit mondott?Kiváncsi vagyok.

    Találtam egy oldalt  www.stressz.info.hu

    Nagyon érdekes dolgokat lehet olvasni.A Sedatif PC nevű homeopátiás készítmény talán segítség lehet.

     

    előzmény:
    nice@ngel (296)
    2007-10-31  18:50
  6. 2007. október 31. 18:50296.
    Húúú hadd ne kelljen elmondanunk megint,hogy miért. Már elég sokszor leírtuk. Lécci olvass vissza és kielégítő választ kapsz.
    előzmény:
    Házisákány* (295)
    2007-10-30  20:51
  7. 2007. október 30. 20:51295.
    leépíti az önbizalmat? nem értem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_928751 (294)
    2007-10-30  20:50
  8. Torolt_felhasznalo_928751
    Torolt_felhasznalo_928751
    2007. október 30. 20:50294.
    Igen sokan mondjak, de megis nehez elfogadni es az a legfobb baj,hogy igenis hatraltat es fokozatosan leepiti az ember onbizalmat!
    előzmény:
    Házisákány* (293)
    2007-10-30  19:41
  9. 2007. október 30. 19:41293.
    Szerintem aranyos,ha valaki elpirul.  
    előzmény:
    bolha_4711 (1)
    2003-11-04  23:02
  10. Torolt_felhasznalo_928751
    Torolt_felhasznalo_928751
    2007. október 30. 19:38292.
    Ujra itt vagyok, mert ugy erzem regenyt tudnek irni errol az egeszrol!
    Lehet, hogy nem is olyan rossz otlet? Egesz jo tema de ha jobban belegondolok mar ezzel is megeloztek, nem emlekeztek a Hofeherke es a het torpeben az a bizonyos kis Szende igazi kis szocio fobias volt, o aztan mar tenyleg mindentol elpirult!
    Persze azontul, hogy kedves bajos szeretnivalo figura, megis valahol a nevetseg targya, lehet, hogy ezzel van a baj attol felunk, hogy esetleg nevetsegesse valunk, vagyis akkor most kilyukadtam megint, oda, hogy mit is gondolnak rolunk a tobbiek, mert nagyon szamit a velemenyuk, a megerosites!
    Kedves nice@angel, ugy orulok, hogy megtetted!
    Nagyon ugyi vagy latod sikerult, annak ellenere, hogy feltel, megis erot vettel magadon es nagy levego es felalltal es kialltal magadert, igazabol ezek az elmenyek a nagyon fontosak, hogy eszrevegyuk, hogyha valamit jol csinalunk! Es ezeket kellene erositeni es hihetetlen harcot vivni az ellenseggel, ami a negativ gondolatok formajaban jelenik meg..
    Es, amikor felmerult az agykontroll szerintem nagyon kozel kerultek azok az emberkek a megoldashoz es remelem azota vigan elik onfeledten az eletet...
    Figyeltetek mar, hogy mennyire leepul az ember onbizalma folyamatosan, ha csak azokat a dolgokat ismetelgetjuk magunkban ami nem sikerul...
    előzmény:
    nice@ngel (288)
    2007-10-18  14:34
  11. Torolt_felhasznalo_928751
    Torolt_felhasznalo_928751
    2007. október 30. 19:21291.
    Kedves pirulos (baj)tarsaim!

    Nagyon meglepodtem, es persze megorultem, amikor ratok talaltam, ezidaig nem gondoltam, hogy ilyen sokan es ilyen hason cipoben jarunk kelunk a nagyvilagban...
    De, ahogy most vegigolvastam az egesz topikot, vagy hogy is hivjak, szomoruan latom, hogy sorban megfogyatkozott a szamotok, ami persze lehet, hogy tok jo hir es mind sokkal jobban vagytok mara, de van egy olyan erzesem, hogy ez inkabb a beletorodes jele, olyan jo lenne ha vissza-visszaneznenek a tobbiek is neha! Olyan vicces ez az egesz, olyan lelkes voltam az elejen, ugy orultem nektek, de mintha csak egy alom vagy valami idoutazas vegen felebred az ember es upsz pedig olyan kozel voltatok!
    Azert en most itt vagyok es keszen allok megosztani a tapasztalataim veletek! Es amiben tudok segitek!
    Igen nagyjabol minden, amit leirtatok teljesen ram is illik, es olyan szornyen duhito ez az egesz!
    Nos en 28 vagyok es 21 evesen volt egy nagy o jelolt az eletemben furcsan butan felresikerult kapcsolat, aminek az lett a vege, hogy szornyu volt minden egyes talalkozas, amikor osszeakadtam vele pl, az utcan, vagy konyvtarban es ami azt hiszem rogzitette ezt az egesz nyomorusagos pirt az a legjobb (meg ma is) baratnom megjegyzese volt, addig csak azt ereztem, hogy zavarban vagyok, de miutan az egesz tudatosult kovetkezett a kovetkezo szakasz, amikor a pirulastol valo felelem kulonbozo fazisai fokozodtak, tevodtek at az eleinte valoban kinos szitukbol az egyre erthetetlenebb pirulasra semmi ok helyzetekre...
    Tehat eleg gaz es kedves nice@angel nagyon megertelek es ugy szeretnek segiteni neked, mert szornyu lehet ebbe ilyen koran belegabajodni, en legalabb a gimis fosulis evek javat konnyeden eltem pirulas nelkul es en is szerettem szerepelni es eszemben sem jutott ok nelkul szorongani, milyen szep is volt...
    Redbull? koffein? Igen egyet ertek, felporget es valoszinu pozitivabb felszabadultabb hangulatban nem olyan negativak az ember gondolatai...
    Varom, hogy irjatok es beszelgessunk szerintem egyutt nagyobb esellyel vesszuk fel a harcot mert muszaly megvivnunk ezzel a kellemetlen korral es szerintem egyedul csak rajtunk mulik...



    előzmény:
    nice@ngel (290)
    2007-10-29  18:20
  12. 2007. október 29. 18:20290.
    Hahóóó hol vagytok?flamingo mi van veled?

    Red-Cheek én próbáltam az energiaitalt és nekem nagyon használt. Te miót a szenvedsz ebbe???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592932 (289)
    2007-10-19  09:44
  13. Torolt_felhasznalo_592932
    Torolt_felhasznalo_592932
    2007. október 19. 09:44289.

    Sziasztok,

    én is hasonló cipőben járok mint ti. Nem tudom kinek milyen mértékű a fóbiája, én nagyon mélyen benne voltam / vagyok. Lehet hülyén hangzik, de az energiaital csodákra képes nálam. Miután megiszom, teljesen felfrissülök, 'pörgök' tőle. Bátran állok bárki elé minden pironkodás nélkül. 

    Próbáljátok ki. Kiváncsi vagyok a véleményekre. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. október 18. 14:34288.
    Sziasztok!

    Nagyon boldog vagyok Képzeljétek: első órám angol volt. Feleltünk. Én nem igazán tanultam rá. Úgy gondoltam,hogy majd benyomom azt,hogy nem készültem. És ezzel elintézem és még az elvörösödéstől is megkímélem magam. De amikor mondta,hogy feleljek, felálltam(nála elég csak felállni) és neki álltam felleni. Kicsit izgultam de nem vörösödtem. Egy kis idő után már nem is érdekelt az elvörösödés csak a felelésre koncentráltam. Végül kettest kaptam. De ez érdekel most a legkevésbbé. Annyira nagy löketet adott a mai nap. Sőt ez a hét kivétel a tegnap. AZ angol tanárnőm azt mondta,hogy nem érti,hogy mért mondogatom,hogy nem készültem amikor tudom. És,hogy félelek a többiek előtt felelni?(valami ilyesmit kérdezett) Nem félek. Inkább csak nem tudok kezelni néhány szitut és inkább elvörösödök. Most már inkább azon leszek,hogy sikerüljön leküzdenem ezt. És nem azon síránkozok,hogy ez meg az történt velem.

    Legközelebb nem tudom,hogy mikor jövök,mert megyek pszichológushoz. De majd jövök és mesélek. Addig is mindenkinek azt üzenem,hogy fel a fejjel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. október 17. 16:17287.
    Van igen nálam is olyan,hogy mire oda érek a tükörhöz meglepődök. Igaz,hogy nem vagyok fehér de épp,hogy piros vagyok. Szóval velem is szokott ilyen lenni. Nem tudom mitől lehet ez. Nem lehet,hogy mire oda érsz a tükörhöz lehűl az arcod?
    Nem hiszem,hogy mindenkinek megoldódott volna a problémája. CSak nem járnak fel. Mi azért maradjunk. És tán vissza jönnek a többiek is....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166693 (283)
    2007-10-15  14:44
  16. 2007. október 17. 16:11286.
    Szoktunk itt jókat is írogatni. Ha vissza olvastál akkor láthattad,hogy nem csak síránkozzunk hanem vannak olyanok is akik pozitív dolgokat írnak valamint,hogy sikerült legyőzniük ezt az egészet.
    ,,nem csodálnám ha eszetekbe jutna egy adott helyzetben, h a sorstársatok erre a szitura írta, hogy full vörös szokott lenni. naná, h te is rák vörös leszel." bocsi de ez hülyeség. Itt szósincsen erről. És nem taglalunk semmit. CSupán itt tudjuk magunkat kisírni,mert itt megértenek minket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519188 (285)
    2007-10-16  14:18
  17. Torolt_felhasznalo_519188
    Torolt_felhasznalo_519188
    2007. október 16. 14:18285.

    Ez tényleg hülyeség! a hsz-ek alapján úgy olvasom, h ez fóbia. én sem vagyok mindig sápadt. azt hiszem ha fóbiás lennék én nem így állnék a dolgokhoz. úgy tűnik mintha betegítenétek egymást.

    nem lenne jobb a pozitív élményekről is beszélni? pl. arról, hogy milyen jó volt az adott szitu, mert el sem pirultam. vagy elmesélni, h hogyan sikerült akkor, ott legyőzni a pironkodást.  nem pedig taglalni a vörösödés különböző fázisait. azt, h ki milyen mértékben lángol.    nem csodálnám ha eszetekbe jutna egy adott helyzetben, h a sorstársatok erre a szitura írta, hogy full vörös szokott lenni. naná, h te is rák vörös leszel.

    én csak jót akarok! ha már így egymásra találtatok, szerintem időnkét írjatok pozitív élményeket is. bárki olvassa ezt a fórumot és hajlamos erre a betegségre, tuti fóbiás lesz. 

    Üdv.: Pear. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166693 (284)
    2007-10-15  14:46
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. október 15. 14:46284.

    Neked mindig piros az arcod,mire odaérsz a tükörhöz?

    Én ugyanis mindig futok és ellenőrzöm az arcszínem.Tiszta hülyeség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166693 (283)
    2007-10-15  14:44
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. október 15. 14:44283.

    Itt vagyok.

    Kicsit zsúfolt volt a hétvégém.Dolgoztam,meg a család.

    Ahogy nézem,nem túl sokan maradtunk.Mindenkinek megoldódik a problémája?Ennek csak örülök.

    Nice@ngel veled mi van?

    Én most kicsit jobban érzem magam,igazából nincs is időm foglalkozni,hogy milyen az arcszinem.Hála istennek,ritkult a tünet.Próbálok nyugis,kiegyensúlyozott lenni.Megpróbálok nem nagy jelentőséget tulajdonítani ennek az egésznek.

    Néha érzem,minta lángolna az egész arcom,viszont,ha a tükörhöz lopózom bebizonyosodni róla,mégse piros az arcom.Mitől lehet ez? Tegnap is ezt éreztem a munkahelyemen,olyan kínos volt.

    Viszont megnyugtató,hogy lehet,hogy máskor is van ilyen és csak én érzem pirosnak magam.

    előzmény:
    nice@ngel (282)
    2007-10-11  19:21
  20. 2007. október 11. 19:21282.
    ugye nem fog megint kihalni a fórum?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. október 10. 16:41281.
    Mi van veled flamingo4? Minek köszönhető,hogy kiegyensúlyozottabb vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166693 (277)
    2007-10-09  11:58
  22. 2007. október 10. 16:38280.
    Köszi lepke29 a tanácsaidat. És igazad van abban,hogy nem lehet ezt ennyiben hagyni.De amit itt te leírtál szépen,hogy ha már elvörösödtem akkor ne magammal foglalkozzak hanem a kérdéssel ez sajnos nem jön össze Most már azonban eljutottam arra a szintre,hogy kimegyek felelni. Tavaly végig azt mondogattam,hogy: Nem készültem! és így megúsztam a felelést. Próbálom erőltetni a szereplést nem akarok arra a sorsra jutni, mint noldi.
    Egyáltalán nem rendes az apám. Lassan egy hónapja,hogy mondtam neki,hogy beszéljen a pszichológus unokatestvérével. Mindig mondogatta,hogy majd beszél,majd beszél..stb. Most is csak azért beszélt vele,mert annyira felidegesítettem. Amikor elmondtam neki a sulis esetet.(amikor kaptam kettő 1-est) akkor is azt mondta,hogy beírat estire vagy levelezőre,mert már 17 vagyok és nem vagyok tanköteles és akkor nem lesz ez az egész(elvörösödéses dolog). Na ilyen egy megértő apuka? Fél vállról veszi a dolgokat. És egyáltalán nem érdekli,hogy mi van velem. Bezzeg akkor jó voltam neki amikor pár hete össze kellett,hogy hozzam a barátnőjével. Nekem rossz volt néznem amennyire maga alá került a szakítás miatt. Én amikor meg ott bőgtem neki,hogy nem bírom és,hogy mennyire megvisel ez az egész csak ordíbált velem. Megkértem,hogy vegyen nekem szorongás gátlót vagy valami nyugtatót. De előtte érdeklődjön utána. Mit csinált? A papírt(amire felírtam a gyógyszereket) az asztalon hagyta majd egy vagy két nap utána a papír eltűnt....na mi történt?szépen kidobta a kukába....

    Én már nagyon megbántam,hogy elmondtam apámnak és anyámnak is. Apám tudod mit vágott a fejemhez?1vagy 2 éve van neked ez az egész és most lett neked ez ekkora nagy bajod? Nem tudja megérteni,hogy előtte el kell szánnia magát az embernek,hogy ezt elmondja bárkinek is...mert azt hiszi az ember,hogy nem fogják megérteni vagy netalántán kinevetik.Nem vagy gyáva. Azonban abban nincsen igazad,hogy nem érnél el velem semmit ha elmondanád valakinek...ha olyan embernek mondanád el akiben megbízol(anyukád,apukád,testvéred,legjobb barátnőd vagy a párodnak)akkor ő támaszt nyújtana neked és segítene megoldani ezt a problémát......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239097 (275)
    2007-10-05  15:33
  23. 2007. október 10. 16:09279.
    Szia!
    Nem akartalak kioktatni elnézést kérek ha úgy jött le. Csak eléggé ideges és egyben szomorú is voltam akkor amikor írtam azt és te meg olyat írsz,hogy:"Az elpirulásból nem szabadna ekkora problémát csinálni" na akkor borult ki nálam a bili. De tényleg nem akartalak megbántani.
    Én egyáltalán nem mondtam,hogy helyeselni kéne noldi viselkedését. Ha elolvasod a noldinak szánt hozzászólásaimat akkor erre te is rájössz. Ha ezt írtad volna első hozzászólásodban is:
    "Együttérzek vele de próbálok rávilágítani arra, hogy ez nem akkora probléma hogy így kellene leélni az életét, és van rá megoldás." akkor nem úgy reagáltam volna le a helyzetet mint ahogy tettem.
    Elnézést kérek mindenkitől,hogy ebben a hozzászólásomban:
    "Mindenki aki nem szenved benne mondja az okosságait amivel SEMMIRE NEM MEGYÜNK!!!" mások nevében is nyilatkoztam...Ez csak az én véleményem. És most is tartom magam ehhez. Ugyanis már bocsánat de mire megyek azzal,hogy: majd elmúlik,magadba kell megoldanod,nem olyan nagy probléma, ne kerítsél neki akkora ügyet...stb.Még ha igaz is akkor is ezzel sokra nem megyek. Főkét akkor amikor ez miatt magam alatt vagyok. Hogy mért olvasom el mások véleményét?Azért mert kiváncsi vagyok,hogy mások,nálam sokkal idősebbek,hogy birkoznak meg ezzel a ,,betegséggel". Valamint erőt adnak az olyan hozzászólások amikben azt írják,hogy elmúlt vagy,hogy már csak néha jön elő. Ezért járok ide. Valamint azért,mert jó kibeszélnem magamból a dolgokat és nem tudom elégszer hangsúlyozni azt,hogy milyen jó érzés olyan embereknek elmondanom a gondomat/gondjaimat akik nem csak meghallgatnak de megértenek és át is tudják érezni a problémáimat.
    előzmény:
    dory28 (264)
    2007-10-04  09:55
  24. 2007. október 10. 11:09278.
    Szia!


    Nem tűntem el csak az utóbbi időben sok a dolgom. Most iskolából írok. De délután majd írok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166693 (277)
    2007-10-09  11:58
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. október 9. 11:58277.

    jól eltüntetek.

    nice@ngel merre vagy?Mi van veled?

    Azt hiszem most kiegyensúlyozottabb vagyok.    

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166693 (276)
    2007-10-08  14:13

Címlap

top