Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2008. Április 11. 19:21151.

    Szia  Cili!

     

    Várjuk a jó híreket! 

    előzmény:
    nótafa (150)
    2008-04-11  16:48
  2. 2008. Április 11. 16:48150.

    Nem tudok semmi többet, csak azt, hogy reggel 6-kor felvitte a mentő Pestre.Estére hazajön a férje,akkor beszélünk, annyira zaklatott volt tegnap, hogy nem nagyon faggattam őt sem.

    Nagyon izgulunk érte, nem csak a család, az egész falu, ugyanis Matek-fizika tanár volt itt az általános iskolában, 10 éve, a szív műtéte után rokkantosították le, 5-6 tanítványa még a múlt héten is volt, otthon, de gyakran felkeresték régebbi tanítványai is.

    Soha nem buktatott diákot, csak szeretettel, határtalan türelemmel tanított, nevelt.

    Biztos, hogy nincs olyan ismerőse, aki haragudna rá.

    Mindenképpen, és remélem, hogy jó hírrel szolgálhatok. 

     

    előzmény:
    vorii (149)
    2008-04-10  22:40
  3. 2008. Április 10. 22:40149.

    Benéztem egy kicsit...

    A műtéthez nagyon fogok szorítani! Majd adj hírt, hogy hogy van a műtét után. Hol fogják operálni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 10. 19:39148.

    Szia Cilike!

     

    Milyen szerencse a bajban, hogy jó

    kezekbe kerül Pannika. 

     

    Kívánom neki, hogy gyorsan legyen túl a műtéten és épüljön fel mielöbb! 

      

    Cilike!  Sokat gondolok rád, vigyázz magadra ! 

    előzmény:
    nótafa (147)
    2008-04-10  18:44
  5. 2008. Április 10. 18:44147.

    Sziasztok Lányok!

    Köszönöm, hogy együttéreztek velem,  tényleg csak bízni lehet , még elköszönni sem tudok bemnni szegénykémhez, mert még sajna a nátha nem múlt el. Bár már sokkal jobban vagyok, de nem annyira, hogy egy legyengült ember közelébe menjek.

    Megnézte egy híres professzor a leleteket,elvállalta a műtétet, ha Pannikánk és a család is amellett dönt. Ma délután mindent megbeszélve, a műtét mellett döntöttek, holnap reggel már viszik is Pestre. Minden az anesztezológustól függ, ha ő úgy találja műthető, a szíve és egyáltalán az állapota miatt, akkor kezdik felerősíteni és amilyen gyorsan lehet elvégezni a műtétet.

    Amit a sors mért, azt kell elfogadni, bízunk, hiszünk és remélünk a gyógyulásban.

    Remélem, hogy a Jó Isten "Jól szereti őt"! és még engedi, hogy egy kicsit köztünk maradjon.

     

     

    előzmény:
    vorii (146)
    2008-04-10  00:40
  6. 2008. Április 10. 00:40146.

    Azt szokták mondani, hogy azt "próbálja meg" az Isten, akit szeret...

     

    Erre én meg azt mondom, Uram, Uram, szeress, de ne ennyire!...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 9. 09:38145.

    Sziasztok!

     

    Cilike!

     

    Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz élet 

    helyzetbe került a családod! Nem is tudok mit írni. Együtt érzek veled és sok erőt, hitet kívánok a terhek viseléséhez!

    előzmény:
    nótafa (144)
    2008-04-09  08:12
  8. 2008. Április 9. 08:12144.

    Évikém, köszönöm a teát és a mellé küldött jókívánságokat, igyekszem meggyógyulni.

    Bizony a baj csőstől érkezik mostanában hozzánk.

    Tegnap este tudtam meg, hogy hétfőn kórházba került legkedvesebb unokanővérem, agytumora van. Egyenlőre várnak, a fia és a húga Pesten lakik, a húga az egészségügyben dolgozik, most elvitték az összes leletét valami megbízható orvoshoz, hogy egyáltalán műthető-e, vagy mit javasol.

    Az egész asszony,törékeny, alig 45 kg, már volt szív műtéte, de végtelen jó természete van,rendkívüli teremtés,maga a megtestesült jóság.

    Most 5 hónapos a kisunokája,de mindenki szereti és nagyon aggódunk érte, hogy sikerüljön meggyógyítani.

    Csak imádkozni tudunk és bátorítani,de ő maga soha nem vitázott  a sorsával, mindenbe bele tud törődni,amit Isten ránk mért azt el kell fogadnunk - mondogatta mindig.

    Férje, fia, testvérei, de az egész rokonság szerető gondoskodása talán megsegíti, még csak 64 éves. 

    Most már sokkal jobban vagyok, éjszaka is tudtam aludni és a fejem, ugyan nehéz még, de már nem fáj elviselhetetlenül.

    Szép napot kívánok. 

    előzmény:
    vorii (143)
    2008-04-08  18:13
  9. 2008. Április 8. 18:13143.

    Cili, te szegény, mostanában nincs szerencséd...

     

    Nagyon sajnálom ami a fiatal fiúval történt, az értelmetlen halál mindig elszomorító. A lánynak is nagyon nehéz lesz az elkövetkező időszak. Gondolom, ti ott leszetek mellette.

     

    Te pedig próbálj meggyógyulni, teázz és pihenj sokat! Ilyenkor mást nem is nagyon jó csinálni.

     

    Itt a virtuális tea hozzá.........................>

    előzmény:
    nótafa (142)
    2008-04-08  11:33
  10. 2008. Április 8. 11:33142.

    Sziasztok Lányok!

    A fotók szépek, a táj gyönyörű, csak én vagyok szomorú.

    Vasárnap délutánra benáthásodtam, délután,ill. estére belázasodtam, minden porcikám fáj, a lábam sem bír el.

    Tegnap délután volt nálam a házidoki, azt mondja van egy új influenza vírus, amit sajna elkaptam, injekciót adott és antibiotikumot,és itt fekszem, mert még a fejem sem bírom tartani.

    Ráadásnak még egy rossz hír is érte a családot. Menyem - akivel együtt lakom,-  húgának az élettársa tegnap reggel egy munkagéppel felborult és a gép agyonnyomta, 34 éves volt. Augusztusra tervezték az esküvőjüket. 

    Pénteken egy másik topicos találkozóra készültem Bpestre, de sajnos le kellett mondanom, mert esélyem sincs rá, hogy addig rendbe jöhetek.

    Az idő nálunk is nagyon borús, hideg van, csípős szél fúj a lányom szerint, aki nemrég volt itt megnézni.

    Szebb napokat kívánok! 

     

    előzmény:
    naros (141)
    2008-04-07  08:47
  11. 2008. Április 7. 08:47141.

    Sziasztok !

     

    Szomorú esős az idő erre.

     

    Remélem jól vagytok! Vorii !  Szépek  a  fotók ! Ismerem a környéket, 17   évig éltem  Budaörsön.   Ügyes vagy , hogy a csúf

    ipari hátteret kihagytad!  

    előzmény:
    vorii (140)
    2008-04-06  23:17
  12. 2008. Április 6. 23:17140.
    A képet lehagyta... akkor most talán...
    előzmény:
    vorii (139)
    2008-04-06  23:13
  13. 2008. Április 6. 23:13139.

    Szió Lányok!

     

    Ma egy barátnőmmel kirándultunk Budaörsön a kis kápolnánál (ami mellett a nagy kereszt áll, látni az autópályáról) voltunk fenn, körbejártuk, megnéztük a remete barlangot, meg körbe a panorámát... szóval nagyon sok szépet.

    Jól el is vagyok fáradva, szóval egyelőre ennyi...

    Mutatok képet..........>

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. Április 6. 18:40138.

    Sziasztok!

     

     

    Ma is szép idő volt. A kisebbik  unokám már elment, a nagyobbik most jött. Mi vigyázunk rá, míg a szülei misén vannak.

     

    Szép idő volt ma is,gyönyönyűek a virágzó fák. Ha rajtam múlna a tavasz fél évig is  eltartana. A forró nyarat kihagynám, a telet pedig decemberre korlátoznám. 

    előzmény:
    nótafa (137)
    2008-04-05  16:45
  15. 2008. Április 5. 16:45137.

    Sziasztok!

    Maradok egyenlőre ennél, amit felírt a szemorvos,bízom benne,hogy segít.

    A kertészkedésből nem lett semmi, vendégei jöttek a fiaméknak,nem is baj, úgyis csípős szél fúj, jó benn a meleg szobában.

    A kert meg nem szalad el, a föld is hideg, majd csak felmelegszik lassan és lesz olyan idő, hogy elvethetjük a magokat.

    Nem sokat, csak 1 - 1 sor sárgarépát, petrezselymet, salátát,hagymát, egy kis borsót, spenótot ültetünk, amit frissen elfogyaszthatunk.

     

    előzmény:
    vorii (136)
    2008-04-04  21:44
  16. 2008. Április 4. 21:44136.
    Még nem tudtam megkérdezni a sz.cseppet, de annyit tudok, hogy anyukámnak is csípett...
    előzmény:
    nótafa (133)
    2008-04-04  09:04
  17. 2008. Április 4. 17:47135.
    Nagyon tetszenek a képek !
    előzmény:
    nótafa (133)
    2008-04-04  09:04
  18. 2008. Április 4. 14:38134.

    Sziasztok !

     

    Cilke! Az jó , ha már nem bántja a szemedet a csepp, meglátod, meggyógyítja!

     

    Itt ma eddig, szép napsütéses langyos idő volt .

    Most kezd beborulni.

     

    Ma jövös-menős nap volt,  most jólesik ücsörögni. Kellemes hétvégét kívánok!

     

     

    előzmény:
    nótafa (133)
    2008-04-04  09:04
  19. 2008. Április 4. 09:04133.

    Sziasztok!

    Jó reggelt Mindenkinek!

    Korán reggel voltam piacon, tojásért, és nem nagyon nézelődtem, nagyon hideg van. A szél is fúj,és a kezem a bicikli kormányhoz fagyott.

    Semmi jó idő nem igérkezik,napot nem is látni, felhős, borult az ég.

    Tegnap a kertben kicsit kapirgáltam, ha jobb idő lesz, holnap ültetnénk, de lehet, hogy várok, amíg kicsit melegszik a föld is.

    A cseresznyefáink virágoznak, de nem az igazi,gyönyörű fehérek,szerintem fáznak a rügyecskék is és nem mindegyik pattant még ki.

    A szemem talán megszokja a cseppeket, már nem ég annyira és nem is pirosodik be.

    Kellemes, szélmentes, szép tavaszi napot kívánok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. Április 3. 21:45132.

    Sziasztok!

    Ritmonorm 300ast, és Concorn 5 Pluszt szedek a Szemcsepp neve pedig: LUMIGAN 0.3 mg/ml . Egyenlőre maradok e-mellett, aztán majd meglátom mi lesz az eredmény.

    Szedtem Betaloc-ot, aztán Inderalt, de két éve volt Pitvar fibrillációm és azóta szedem a fent írtakat, amit a kardiológián állítottak be.

     

    Elég híres,jó szemorvoshoz járok, bízom benne, hogy tud segíteni.

     

    Búcsúzom is, mert kicsit sokat ültem a gép előtt, a Rehabot elhalasztottam.

    Jó éjszakát. Sziasztok. Puszi mindenkinek. Cili 

    előzmény:
    vorii (130)
    2008-04-02  21:39
  21. 2008. Április 3. 14:33131.

    Sziasztok !

     

    Itt hűvös napos az idő,. Cilike ! Kellemetlen lehet, ha irritál a szemcsepp, talán megszokod! Jobbulást kívánok !

     

     

    előzmény:
    vorii (130)
    2008-04-02  21:39
  22. 2008. Április 2. 21:39130.

    ... mit kapsz béta blokkolónak?

     

    Anyukám teli van szív és érrendszeri betegségekkel, még az is lehet, hogy jó lenne az a szemcsepp......

    előzmény:
    nótafa (129)
    2008-04-02  20:24
  23. 2008. Április 2. 20:24129.

    Sziasztok!

    Ma én nem kertészkedtem ,délután itt voltak az unokáim, lányom fiai,és versenyeztek a sz.gépemért,utána nővéremhez mentem át egy kis beszélgetésre.

    Egy éve minden másnap Vese-dialízisre viszi a mentő,sajnos a magas cukra miatt a veséi nem működnek maguktól, szerencsére jól viseli,pedig már 76 éves,de nem hagyja el magát.

    Az én szemem most nagyon nem jól reagál erre az új szemcseppre, vörös,és ég egész nap, de a szemorvos szerint ezzel jár.

    Évi írta tegnap, hogy megkérdezi milyent kapott anyukája.Nem válaszoltam rá, pedig igazán aranyos vagy, hogy segíteni szeretnél, nálam viszont csak olyan csepp alkalmazható, ami a béta-blokkoló gyógyszerrel együtt használható, mivel keringési rendellenességem miatt azt is szednem kell. 

    Ma kaptam telefont,a Rehabilitációs kórházból, pénteken mehetnék három hetes kezelésre, de azt hiszem a szemem miatt kérek halasztást,most az izületeim még egyenlőre" jól viselkednek. "

     - Nem kerestétek meg a "Bögrekereső játékot?"

    Ma nem találtam új bögrét!,igaz éppen csak benéztem.

    Még az időjárásról - sajnos kicsit hidegebbre fordult, délután havas, vagy jeges eső esett és most is nagyon felhős az ég. 

    Pedig holnap lenne segítségem a kertben,de lehet, hogy elmossa az eső.

    További kellemes estét kívánok.Pusza: Cili 

    előzmény:
    naros (128)
    2008-04-02  08:29
  24. 2008. Április 2. 08:29128.

    Sziasztok jó reggelt !

     

    Cilike !  Milyen szerencse, hogy idejében sikerült felfedezni a 

     

    problémádat   és így  kezelhetik! Jobbulást kívánok!

     

     

    Tegnap egy kicsit kertészkedtem, kaprot, petrezselymet vetettem .

     

    Itt még süt a nap. Minden jót kívánok. 

     

     

     

    előzmény:
    vorii (126)
    2008-04-01  17:38
  25. 2008. Április 1. 17:42127.

    Sziasztok..

     

    én piros pöttyös kékszalagos kódos csomagolásokat keresek. Aki szokott enni és nem kell neki, keressen már meg, mert én nagy hasznát venném...

    Üdvözettel: Dóri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top