Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2008. Április 1. 17:38126.

    Szia Cili!

     

    Annom anyukám egy kísérleti programban vett részt, volt egy nagyon hatásos - ámbár drága -  szemcsepp, amivel sokat javult a szeme. Talán úgy működött, hogy rugalmasította a szaruhártyát...

    Ha gondolod, legközelebb megkérdezem , mi a neve - hátha ...

    előzmény:
    nótafa (125)
    2008-04-01  12:52
  2. 2008. Április 1. 12:52125.

    ....jó hírrel nem szolgálhatok,sajnos a Szemész orvosom megállapította, hogy mivel most is magas a szemnyomásom, Zöldhályog ,vagyis Nyiltzugú glaukóma  valószínűsíthető. Ez egy olyan szembetegség,ami lassan alakul ki. A szemben az elvezetési terület eltömődik,emiatt elégtelen a folyadék elvezetése,és lassan megnő a szembelnyomás. E folyamat látótér kieséshez vezet.A szembelnyomás csökkentésére különféle szemcseppeket alkalmaznak.

    A műkönny mellé, kaptam egy másik szem cseppet, amit esténként kell csepegtetni és hónap végén, 29.-én kell ismét ellenőrzésre mennem.

    Még nincs túl nagy baj, de nem is jó, de mivel korán felismerték, még kezelhető.

    Bízom benne, hogy tényleg időben észlelték és nem fogok megvakulni.

    Nagyon szép idő van nálunk, megyek kicsit kertészkedni.

    Majd később még leszek.

    Sziasztok.

    előzmény:
    nótafa (124)
    2008-04-01  12:38
  3. 2008. Április 1. 12:38124.

    Szép napot Mindenkinek!

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Dfo_mjyuBj g

     

    Remélem sikeresen átmegy,ezzel kívánok szép napot nektek! 

    előzmény:
    nótafa (123)
    2008-03-31  20:11
  4. 2008. március 31. 20:11123.

    Sziasztok!

    Már jó ideje beléptem, de találtam egy jó játékot, Bögrekeresőt, itt az nlc-n. Valamiért beléptem a profil oldalra és ott van: különböző cikkek végén kell megtalálni a bögréket és lehet vele nyerni sorsoláson. Még csak 7-et találtam, de 7.-éig lehet hátszani. 

    A klubban megbeszéltük a dolgokat,össze kell állítanom a műsort és kezdhetjük a próbákat. Július 19.-ére egy közeli faluba, Arató-fesztiválra hívtak bennünket,hagyományőrző műsorral. Egész napos program lesz, délelőtt énekkarok, művészeti csoportok bemutatkozása, délután Nosztalgia- aratás,ebéd,és nótázás,tánc -mindez Nyugdíjas klubok csoportjai részére.

    Holnap szemészetre megyek kontroll vizsgálatra, remélem jó híreket kapok.

    További szép estét.

    Délután négy képet próbáltam feltenni, nem sikerült,most újra megpróbálom. 

    előzmény:
    vorii (122)
    2008-03-31  17:20
  5. 2008. március 31. 17:20122.

    Szió Lányok!

    Tegnap a szomszédom metszette a fáim egy részét. Jómagam meg aprítottam rendületlenül a gallyat. jól esett a munka, meg a langyos levegő, napsütés  Óriási kupac maradt mára is.

     

    Az viszont nem esett jól, hogy ma reggel végigmentek az utcákon egy hivatalos lombszecskával és pikk-pakk bedarabolták... magyarán tök hiába dolgoztam egy egész délutánt, és hiába szereztem vízhólyagokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. március 31. 15:47121.

    Sziasztok !

     

    Itt is ragyogó idő van. Délelőtt a telken voltunk,utána mindenféle ügyeket intéztünk.

     

    Cili ! Gratulálok nagyon tartalmasan telnek a napjaid!

     

    Szép napot kívánok mindenkinek! 

    előzmény:
    nótafa (120)
    2008-03-31  13:59
  7. 2008. március 31. 13:59120.

    Sziasztok!

    Bocsánat, hogy a tegnap esti képek közé egy karácsonyi kép is került,mikor észrevettem, ,már fennvolt.

    Ragyogó napsütés, igazi kellemes tavaszi idő van nálunk.

    Délelőtt az oviban voltam ,volt kolléganőimnek meséltem a zalakarosi élményeket,kicsit irigykedtek is érte.

    11-ére meghívtak Zsüri-elnöknek a Költészet napja alkalmából tartandó versmondó versenyre,természetesen nagy örömmel vállaltam a megtisztelő feladatot.

    Kertészkedni ma már nem marad időm, 3 órára Klub találkozóra megyek, sok fontos megbeszélni valónk lesz,a nyári szereplésekkel kapcsolatban.

    További kellemes napot,szép napsütéses délutánt kivánok mindnyájatoknak.

    előzmény:
    Kispösze (119)
    2008-03-31  13:45
  8. 2008. március 31. 13:45119.

    Sziasztok! Legyen nektek is szép napotok!

    Nálunk ragyog a nap, rövid újjú pólóban kertészkedek.....krumpli, hagyma és borsó ültetés a program.

    Holnap ue anyukámnál is....utána megint rosszabb lesz az idő.

    Puszka mindenkinek Marcsi 

    előzmény:
    nótafa (118)
    2008-03-30  22:19
  9. 2008. március 30. 22:19118.

    Szia Marcsika!

    Tényleg régen jártál erre! Ma én sem voltam itthon, Győrben jártam a két kisunokámnak most vittem el a Nyuszi-ajándékot,és Rebekám múlt szombaton volt 3 éves, őt is ma köszöntöttem.

    Nagyon jó idő volt, egész délután kint voltunk az udvaron, estére kicsit feltámadt a szél, de kellemes, langyos idő van.

    Remélem nem romlik el,holnap kicsit kertészkedni szeretnék.

    Mindenkinek nyugodalmas szép álmokat, Jó éjszakát kívánok: Cili

     

     

    előzmény:
    Kispösze (116)
    2008-03-30  20:02
  10. 2008. március 30. 20:14117.

    Sajnos ezzel én is így vagyok! Nem kell, hogy tragédiát lássak, halljak!

     

    A múltkor elmentem az általános iskola előtt ahova a gyerekeim jártak ás elkezdtem bőgni a buszon! 

     

    Úgy sajnáltam magam, hogy alig tudtam abbahagyni! Megnőttek a gyerekek, már nem gyerekek. Ez a világ rendje,és mégis!

     

    Átkozott hormonok! 

    előzmény:
    Kispösze (116)
    2008-03-30  20:02
  11. 2008. március 30. 20:02116.

    Szia! Látom te is itt vagy

    Itt vagyok, itt voltam csak a TV2-t néztem.Olyan szívszorító dolgokról beszéltek........

    nem tudtam nem nézni, pedíg végig bőgtem a műsort

    Ahogy öregszem egyre nehezebben tudok olyan dolgokat hallgatni, v nézni amikor a szülők értelmetlenül fiatalon veszítik el  gyermeküket

    Akár film akár valóságos a történet.....rettentően megvisel 

    előzmény:
    naros (115)
    2008-03-30  19:41
  12. 2008. március 30. 19:41115.

    Szia!

     

     

    Örülünk, hogy jöttél, gyere máskor is, talán sikerül Cilit is itt találnod!

     

    Szép estét kívánok! 

    előzmény:
    Kispösze (113)
    2008-03-29  15:48
  13. 2008. március 30. 19:38114.

    Szia!

     

     

    Szépek az árvácskáid! Még egy pár nap és a kertekben is így virítanak majd a fák!

    előzmény:
    vorii (108)
    2008-03-28  16:23
  14. 2008. március 29. 15:48113.

    Sziasztok Lányok!

    Régen jártam köztetek.

    Cili!

    Örülök hogy tetszett Zalakaros, amíg Gunarasba nem lehetett menni a környékünkről sokan jártak oda izületi panaszokat orvosoltatni.

    Kicsikét irigyeltelek is,szívesen mennék de páromat képtelenség otthonról kimozdítani ....egyedül meg már nem olyan a közérzete az embernek.

    Itt nálunk d.e. gy9onyörő idő volt, most ugyan beborúlt, szeles lett, de még szabad hiszen március van.

    Puszka Marcsi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. március 29. 15:04112.

    Sziasztok !

     

     Cili, örülök, hogy jól érezted magad, nem ismerem Karost,

    jó volt ez a kis beszámolód !

     

    Ma délelőtt Gyermelyen voltunk,  ahol sok madarat láttam. Nagyon szeretem

     

    a madarakat. Télen  három ablakom előtt is  lóg etető.

     

    Ma kigyönyörködtem magam bennük. Itt most beborult, de enyhe kellemes a hőmérséklet.

     

    Szép napot  mindnyájatoknak !

     

     

    előzmény:
    nótafa (111)
    2008-03-29  06:56
  16. 2008. március 29. 06:56111.

    Szép Jó reggelt!

     

    Nem bizony, Évikém, nagyon jó volt. Nem tudom ismeritek-e a Zalakarost?

    Hatalmas területen, 10 hektáros parki környezetben  5360 m2 vízfelületű gyógy, termál, élmény és sport medence áll rendelkezésre, melyből 1430 m2 fedett és 656m2 vízfelületű közvetlenül a fedett épülethez kapcsolódva.

    A fedett fürdőben 2 db gyógyvizes medence, 1 termál vizes medence,öltözővel, vizesblokkal pihenőterekkel, gőzkabinnal, szaunákkal,különböző kezelési lehetőségekkel, - masszázs, pakolások, elektroterápia, szoláriumok....stb.-

    A gyógycentrumban bel - és szabadtéri gyógyvizes medencék,Jakuzzi,az Élményfürdő részen 10 különböző vizi attrakciós élményelemmel,finn,-aroma és fényterápiás szauna, gőzkabin, sókamra, infra szauna, pezsgőfürdő, skótzuhany, buzgárok, vízköpők, hidromasszázs .. és még sorolhatnám.....

     

    A gyógyvíz összetétele alkalmas reumatikus betegségek, krónikus izületi gyulladások,vegetativ idegrendszeri betegségek kezelésére.

    Bízom benne, hogy hozzájárult az én egészségem megőrzéséhez is.

    Talán a tavasz is ideér és a finom napsugár, a jó levegőn való séta,egyéb mozgás is jót tesz.

    Szép hétvégét, kellemes pihenést kívánok,pár képet küldök Zalakarosról, és a Húsvéti asztal, amit az én kedvemért hagytak meg itthon a gyerekeim. 

     

     

     

     

    előzmény:
    vorii (110)
    2008-03-28  23:41
  17. 2008. március 28. 23:41110.
    Nem lehetett rossz a jó meleg vízben  Remélem, használt fájó tagjaidnak!
    előzmény:
    nótafa (109)
    2008-03-28  20:58
  18. 2008. március 28. 20:58109.

    Sziasztok!

    Pár képet küldök bemutatóul, majd aztán holnap jövök,mert a szememet még mindig nem szabad erőltetni.

    Jó éjszakát. 

    előzmény:
    vorii (108)
    2008-03-28  16:23
  19. 2008. március 28. 16:23108.

    1. és 2.   Napoznak az árvácskáim

     

    3. ez volt a tojásfa az asztalon, mára saját díszt öltött

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. március 28. 16:06107.

    De jó, hogy "itthon" vagy Cili! Várjuk a képeket...

     

    Amúgy itt igenis van tavasz  18,5 fok szép napsütéssel, csak maradna is ilyen!

    Mindjárt mutatok is ... csak kicsinyíteni kell hozzá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. március 28. 12:11106.

    Szia  Cili !

     

    Jó volt olvasni, hogy megjöttél, örülök neked.

     

    Csendesen telnek a napok, várom már a beígért tavaszt.

     

    Szép napot kívánok mindnyájatoknak !

     

     

     

     

    előzmény:
    nótafa (105)
    2008-03-28  11:28
  22. 2008. március 28. 11:28105.

    Sziasztok Lányok!

    Megjöttem tegnap este, csak most kerültem gép közelbe.

    Vissza is olvasgattam, látom Új "kislány" is jelentkezett.

     

    Sok szeretettel üdvözöllek, csak gyere gyakrabban!!! 

                              
     

    Nagyon jól éreztem magam, a víz, a szállás, nagyon jó volt,kétszer esett a hó, de csak reggel mentünk hóban, este, hazafelé már sütött a nap.

    Sajnos a Húsvéti Feltámadáson és valamennyi szertartáson csak gondolatban voltunk, mert nem volt a közelben templom.

                               
     

    Sonkát, tojást vasárnap reggelire kaptunk, igaz, hogy nem volt ilyen szép húsvéti terítéken, mint a te kalácsod, tojásod, de azért volt.

                                                              

    Képes beszámolót is küldök természetesen, most töltöm a fényképezőgépet, és délután már tudok feltenni képeket.


    Jó újra itthon lenni, sok puszi mindőtöknek: Cili 

     

                           
     

    előzmény:
    naros (104)
    2008-03-28  07:47
  23. 2008. március 28. 07:47104.

    Sziasztok!

     

     

         Lehetséges hogy egy hétre ment el  Cili ? Itt borongós enyhe az idő.

     

     

    Legyen szép a a napotok !

    előzmény:
    vorii (103)
    2008-03-27  21:29
  24. 2008. március 27. 21:29103.

     jöhetne már Cili, hogy megnézze, milyen szépen összejött az első 100 hsz

     

    Remélem, semmi baj nincs... Régen volt erre.

    előzmény:
    naros (102)
    2008-03-27  19:38
  25. 2008. március 27. 19:38102.

    A mindenit ! Ez már valami !!! És észre sem vettem ! 

     

    előzmény:
    vorii (101)
    2008-03-27  18:57

Címlap

top