Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2008. március 27. 18:57101.

    ... GRATULÁLOK A 100-hoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    naros (100)
    2008-03-27  18:49
  2. 2008. március 27. 18:49100.

    Szia  Vyrag  !

     

    Gyere máskor is szívesen látunk!  Lassan a topikindítónak is jönnie kell. Egy kicsit akadozik a beszélgetés, de mindíg igyekszünk válaszolni.

    előzmény:
    VYRAG (98)
    2008-03-27  12:28
  3. 2008. március 27. 17:4599.

    Szia! Isten hozott!

     

    Igazából mi sem vagyunk mindig "fedésben" de azért így is jól elbeszélgetünk

    Írj magadról kicsit... és plvasgasd, a mi régebbi írásainkat, onnan ismerkedhetsz velünk.

     

     

     

    Cili!!! Hol vagy? Ugye nincs semmi baj??? Legalább is remélem!

    előzmény:
    VYRAG (98)
    2008-03-27  12:28
  4. 2008. március 27. 12:2898.
    sziasztok beléptem de sehol senki jelenleg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. március 27. 07:3697.

    Sziasztok  !

     

    Elmúlt a húsvét, az időt leszámítva, úgy sikerült ahogy terveztük.

     

    Vasárnap jött össze a család, ízlett mindenkinek az ünnepi ebéd.  

     

    Gratulálok, nagyon jól néz ki a kenyér és a kalács !

     

    Vasárnapig nálunk ünnep van, mert itthon van a kisfiam.

     

    A kisfiam aki 185 cm,  és pannonhalmi diák, mint a bátyjai. 

     

     

    előzmény:
    vorii (96)
    2008-03-26  21:48
  6. 2008. március 26. 21:4896.

    Hol vagytok...? Majd jelentkezzetek ám!

     

    Ne csak én meséljek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. március 26. 21:4695.

    Lányok szombaton voltam a feltámadási misén és körmeneten itt nálunk... nagyon szép volt!!! 33 ministránssal és hosszú-hosszú gyertyás menettel képzelhetitek, milyen látvány... Pedig ez nem egy nagy létszámú eklézsia.

     

    Másnap meg a misén megszenteltettem a magamsütötte kenyeret, és kalácsot. A kosárban az van ruhába takarva. Mutatom tepsiben  és  a húsvéti asztalon felszeletelve is...

     

    Az ünnep alatt volt itt a (bő) család is, volt nagy eszem-iszom

     

     

    Igazából jöttem volna már ide hozzátok, csak a NLC 2 napig nem engedett

     

    Remélem, azért mindenkinek jól és kellemesen teltek az ünnepek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. március 21. 06:4394.

       Jó reggelt !

     

     

     

    Áldott, szép  ünnepeket  kívánok ! 

    előzmény:
    nótafa (93)
    2008-03-20  08:39
  9. 2008. március 20. 08:3993.

    Szép Jó reggelt!

     

    Mégsem kellett hajnalban indulnunk, ezért ma is be tudtam nézni.

    Nagyon szép, békés,vidám boldog Húsvéti ünnepeket kívánok.

     

    Gondolok majd rátok és igyekszem jól kipihenni magam, ha megjövök, jelentkezem.

    Puszillak benneteket. Cili 

     

                     
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. március 19. 23:3292.

    Sziasztok, még ébren vagyok, kihasználom az alkalmat, hogy kellemes kikapcsolódást  és gyógyulást kívánjak neked Cili !

      Holnap hajnalban megyünk vásárolni, még egy utolsó  hajrá, aztán remélem jön egy kis nyugalom.

     

    Remélem  sikerül  a lelkünket is ünneplőbe öltöztetni ,  örülni, bízni,úgy

     mint  régen.

     

     

     

    előzmény:
    vorii (91)
    2008-03-19  21:35
  11. 2008. március 19. 21:3591.

    Lányok... bocsi, egész délután próbáltam írni nektek, de egyszerűen nem engedte a NLC  

    Most meg mire ideértem, nem is tudom, mit akartam   Öregszem

     

    A verset (zsolozsmát)  amúgy kinyomtattam, és kiteszem a húsvéti lapok mellé

     

    Cili, érezd magad jól, pihenj sokat, töltődj fel! ÉS - GYÓGYULJ!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. március 19. 19:3690.

    Sziasztok!

    Csak most kerültem gép közelbe, de talán minden intézni valómnak a végére értem.

    Holnap indulunk Zalakarosra, de nem korán, mert du. 2 órától lehet elfoglalni a szállóban a szobát, 11.07 perckor indul a buszunk,16.5-kor érkezünk.

    A szemorvos nem mondott semmit, nem is volt, csak az asszisztens végezte el a látótér vizsgálatot, április 1-én kell mennem kontrollra.

    Nekem csak műkönnyet kell egyenlőre csepegtetnem háromszor naponta, de talán kicsit jobb. Igaz nem töltök sok időt gép előtt, nem is olvasok, nem erőltetem, remélem nem lesz nagy baj.

    Az ír bölcsesség és a kedves versike is aranyos, köszönöm mindegyiket.

    Nálunk nem esett hó, sőt ma eső sem, elég hideg volt. Én is délután voltam a temetőben, vettem virágot és meggyújtottam a mécsest a gyertya tartóban, a kezem a bicaj kormányon bizony fázott.

     Még holnap délelőtt kicsit bekukkantok, mára befejezem. További kellemes estét, nyugodalmas jó éjszakát kívánok. 

    előzmény:
    vorii (87)
    2008-03-17  21:09
  13. 2008. március 18. 12:4789.

    Az égből hű kéz pártfogolt, 
    És átvágtunk mély tengeren, 
    A kínzó rabság véget ért, 
    Jármát széttörtük végre már.

     

    Ezért víg áldás zengje most 
    Megváltást szerző Istenünk, 
    S a Bárány húsvét-asztalát 
    Álljuk fényes díszben körül.

     

    Sziasztok!

     

     

    A fiam osztályfőnöke az imént  küldte ezt a régi  bencés zsolozsmát, most tovább adom !

     

    Itt esik a hó , a temetőben voltam és fáztam.

     Nekem is kedvencem az ír zene és tánc !

     

    Sajna, a takarítással még nem vagyok készen.

     

     

    Szép napot kívánok !!

    előzmény:
    vorii (88)
    2008-03-17  21:14
  14. 2008. március 17. 21:1488.

    Találtam  -  és küldöm nektek     ( az írek ünnepén)

     

    Tiszta szívemből kívánok neked valakit, akit szerethetsz,

    valamilyen munkát, amit végezhetsz,

    egy kis napot,

    egy kis örömöt,

    és egy őrangyalt, aki mindig a közeledben van.

     

                                            Régi ír üdvözlés

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. március 17. 21:0987.

    Kár, hogy az egészséged ilyen hadilábon áll... Nagyon sajnálom.

    Sajnos a rossz kántor és az idős, rigolyás pap -téma nekem is ismerős. Szerencsére azért ezek idővel megoldódnak...

     

    A szemorvosnál pedig - sok szerencsét!!!Majd írd meg, mit mondott.

    (Az én anyukámat is sűrűn hordom, neki minden féléje van...  a legrosszabb a zöldhályog, de valami szuper szemcseppet kap.)

    előzmény:
    nótafa (86)
    2008-03-17  19:05
  16. 2008. március 17. 19:0586.

    Sziasztok!

    Örülök, hogy mindketten megvagytok. Arra a Szt. Patrik estre én is szivesen elmentem volna, nagyon szeretem én is az ír zenét, van egy CD-m, szivesen hallgatom.

    Misére én nem tudok elmenni, mert leülni, felállni sajnos nem tudok a rossz gerincemmel, ha végig ülök, vagy állok, azt meg a lábam nem bírja, még két éve rendszeresen mentem minden vasárnap.

    Lányomék, menyem az unokámmal is voltak, ők is hoztak haza szentelt barkát. Nem szivesen mennek misére, -mások sem - 62 éves nő a kántorunk, nagyon magasan énekel és mindig olyan éneket, amit a hivek nem ismernek, ő meg már nem bírja a "visítozást!" és belesül. Még a pap is elszörnyülködik rajt, de ő sem sokkal jobb, mert beteg, de nem megy el nyugdíjba, pedig elmúlt 70 éves, --a mise végén általában ordibál, politizál, a gyerekekkel meg üvöltözik.

    Az ember nem azért megy misére, hogy miattuk mérgelődve kelljen hazajönni, hanem megnyugvást, lelki békét keresni. Már azt bejelentette a mi kedves Apát urunk, hogy Feltámadási körmenet nem lesz mert ő nem tud sokat gyalogolni .

     

    Ha lehet, majd Zalakaroson azért elmegyünk a Húsvéti szentmisére, valahogy csak kibirom.

    Nálunk nem a legkellemesebb idő volt a hétvégén és ma is esett az eső, lehült a levegő.

    Szemorvoshoz szerdán megyek, remélem jót mond.

    További kellemes estét kivánok. 

    előzmény:
    vorii (85)
    2008-03-16  19:17
  17. 2008. március 16. 19:1785.

    Megjöttem. Nem vesztem ám el én sem

     

    A Szt Patrik est nagyon jó volt. hajnali negyed 3-ra értem haza - szóval képzelhetitek... Az utolsó ír zenekar fél 2-kor fejezte be Nagyon szeretem a népzenéjüket.

     

    Ma délelőtt főpapi lelkigyakorlatos misén voltam. Délben már vége is volt... Végig álltam. Vittem az anyukámnak is szentelt barkát, ő sajnos már nem tud eljönni, olyan beteg... így egy kis része lehetett.

     

    A takarítást tegnap fejeztem be én is. Arra meg büszke vagyok, hogy ma még a kertben is bütyköltem egy kicsit, pedig elég fáradt voltam. Annyira szép idő volt du. hogy nem hagyhattam ki, mert sosem tudni, milyen idő lesz a héten még, és hát húsvétra ne nézzen ki rendetlenül...

     

    Cili, köszönjük a képeket. Jó, hogy mindig gondolsz ránk velük

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. március 16. 11:0484.

    Sziasztok, szép vasárnapot!

     

    Nem vesztem el, itthon van a  "legkisebb ugrifüles" és most Ő van a

    gépnél.   Cili remélem javul a szemed!

    Az ebéd sül, töltött csirkecomb, burg.püré, bisalma mártás,majonézes kukorica.A gyerek misén van, most ideférek én is.

     

    Gyönyörű tavaszi nap van, ha nem esik elmegyünk kirándulni.

    Az ebédhez jó étvagyat  és további kellemes húsvéti 

    előkészületeket kívánok !

     

    előzmény:
    nótafa (81)
    2008-03-15  19:13
  19. 2008. március 16. 07:4683.
    Az előző hsz.-hoz a kép!
    előzmény:
    nótafa (82)
    2008-03-16  07:38
  20. 2008. március 16. 07:3882.

    Szép Jó reggelt!

     

     http://hu.wikipedia.org/wiki/Vir%C3%A1gvas%C3 %A1rnap

     

    Ma Virágvasárnap van, Húsvét előtti utólsó vasárnap, ezen a linken,- persze, ha átmegy, sok érdekes imformáció található ezzel kapcsolatban.

     

    Kellemes,szélcsendes, tavaszias reggelre ébredtem,kicsit időzök, aztán indulok a konyhába főzni, húsleves lesz, Rántott és ananászos csirke, Hansági göngyölt hús és Rizi-bizi.

     

    Kellemes, szép vasárnapot!

     

                
     

     

     

    előzmény:
    nótafa (81)
    2008-03-15  19:13
  21. 2008. március 15. 19:1381.

    Szép Jó estét!

     

    Végre ideértem,pedig már reggel akartam beköszönni ezzel a kedves versikével:

    Március 15.-re !

     

    Langyos szélben lobogó három színű lobogó,

    Te köszöntsd a szabadságot, márciusi Ifjúságot.

    Ezer zászló, ezer szív, az enyém is odahív. 

     

    Munkával ünnepeltem! - befejeztem a takarítást, ablakomon tiszta függöny,csilli-villi minden sarok, húsvéti diszek, gyertyák, kiscsibék, tojások asztalon, vázákban... "_Jöhet a nyuszika!!! Kinyílt a Nőnapi jácintom, olyan finom illat van tőle a szobámban!

     

    Jó idő volt, kicsit voltam kint is, igaz, hogy csak 3 óra után, akkor végeztem mindennel, és átmentem az utca másik végén lakó nővérkémhez.

     

    Jó húsvét várást, szép estét kívánok!

     

     Naros/Ági hova lettél????

     

     

    előzmény:
    vorii (80)
    2008-03-14  14:12
  22. 2008. március 14. 14:1280.

    Itt volnék én is, csak ma pl. több hsz-om elszállt az étreben és hát én is csak a szusszanásokat töltöm nap közben itt, így most próbálom újra...  (mellesleg ezzel az új NLC-vel csak kínlódom, szinte folyamatosan)

     

    Örülök, hogy néha benézel te is Cili

     

    Tegnap este én is összeültem a barátnőimmel, szülinapot köszöntöttünk. Ma pedig az Ír-Magyar Baráti Társaság szt.Patrik estjére megyek. Majd írok róla, mert mindig olyan jó dolgok vannak ír tánc, zene, stb.

     

    Na lassan megyek, mert csak a fél takarítás van készen.

    előzmény:
    nótafa (79)
    2008-03-14  12:21
  23. 2008. március 14. 12:2179.

    Halihó!

    Azért nem tűnök ám el egészen! Megvagyok, jól vagyok. Ma nincs valami ragyogó nap, esőre áll,de nem esik. Takarítok, délután még az ablakpucolás vár rám.

    Szép napos időt, kellemes ünnep várást kivánok mindenkinek.

    Puszi: Cili

     

    előzmény:
    vorii (77)
    2008-03-11  20:14
  24. 2008. március 12. 08:1478.
    Sziasztok!Köszönöm az aggódást, persze, hogy be-be kukkantok, de azért vigyázok is magamra. Esik az eső, felhős, borult az ég, hideg nincs, de a nap nem süt.Kellemes napot kivánok, délelőtt fodrászhoz megyek, délután egy Évnyitó érekezletre a Nyugdijas Egyesületbe.Ma már nem hiszem, hogy bnézek. Puszi: Cili
    előzmény:
    vorii (77)
    2008-03-11  20:14
  25. 2008. március 11. 20:1477.

    Cili! Nagyon sajnálom, hogy ilyen szigorúan kell venni a dolgot, de amit kell, azt kell! Vigyázz magadra és fogadj szót a doktorbácsinak!  

     

    Most úgyis jön a tavasz, légy sokat a friss levegőn... és élvezd az áldott napsütést. Néha meg kukkants be ide!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top