Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2008. március 7. 07:4851.

    Szi Cili!

    Az Anyunak is ez már a második műtétje.

    Szép idő van itt is, remélem kint tudsz teregetni.

    Húsvét hétfőn én is házon kívűl leszek!

    Ma jön az unokám, rá fogok vigyázni.

    Szép napot, kedvesek a képek!

    előzmény:
    nótafa (49)
    2008-03-07  07:10
  2. 2008. március 7. 07:2050.

    Visszajöttem, mert valamit kipróbáltam, és örömömre működik, egy kedves kép amit az új nlc eddig nem engedett feltenni, most itt van:

    Gyönyörködjetek benne Ti is! 

    előzmény:
    nótafa (49)
    2008-03-07  07:10
  3. 2008. március 7. 07:1049.

    Szép Jó reggelt!

     

    Szia Ági!

    Nem túl nagy műtét, de vigyázni kell, nehogy megerőltesse magát, nem szabad hajolnia, emelni, TV-t nézni egy darabig- és akkor szépen és gyorsan  gyógyul. Az én nővérkémnek már mind a két szemét megoperálták, teljesen rendbejött, utcára erős napfényben, vagy hóban csak napszemüvegben megy, de a látása rendbejött.

     

    Nálunk nincs hideg,pár felhő van, de látni a napot is,szél sincs erős, talán jó idő lesz.

    Indulok piacra, de előtte elindítom a mosógépet, remélem az udvarra tudok teregetni. 

    Nem tudom javítják- e ezt a fórumot, de nekem ma pillanatok alatt bejött.

     

    Az ünnepeket én akkor szeretem, mikor itthon vannak a gyerekeim és az unokáim.

    Idén a Húsvétot nem töltjük együtt, - a Húsvét hétfőt utálom!!! - (ennek külön története van, majd egyszer megírom) - két barátnőmmel Zalakaroson leszünk.

    További kellemes napot, jó időtöltést kivánok. 

     

                    
     

     

     

     

    előzmény:
    naros (48)
    2008-03-06  21:47
  4. 2008. március 6. 21:4748.

    Szia Cili !

    Szerencsére honap már jön az Anyu haza , szürkehályoggal operáltak. Rutinműtét, igaz, de azért aggódtam.

    Itt kimondottan hideg van.

    Ünnepelni mindig jó! Az ünnepek teszik változatossá a napokat. Nekem összefolynak az évek, sokszor visszagondolva  csak egy-egy ünnepnap teszi emlékezetessé az esztendőt.

     

    Nem láttam a széf c. műsort, pedig kedvelem a Vágót! Szép estét!

     

    előzmény:
    nótafa (47)
    2008-03-06  20:26
  5. 2008. március 6. 20:2647.

    Sziasztok!

    Nálunk ma szünetelt a net - délután telefonáltam a T-online hibabejelentőnek és estére visszaállították, ezért csak most sikerült belépnem.

    - Kedves Chokito ! Sajnos a filmet nem ismerem,nem tudok segíteni, talán Videotékában, Könyvtár - Video kölcsönzőjében próbálj érdeklődni.

    Évi, jól is jönne a"protekció" - mert így szerintem nem fogom megcsináltatni. Annyit mindenesetre megkérdezhetsz, hogy valóban mindenhol ennyi- e az ára?

    Ágikám! Anyukádnak sikeres műtétet és mielőbbi gyógyulást kivánok.

    Még a privit nem nézetm meg, remélem megvan.

    Csak jó lesz már ez Fórumozási forma és nem kel folyton mérgelődnünk.

    Ma  jobb idő volt nálunk,sütött a nap, de a szél kicsit csípősen fújt.

    Mi ma is ünnepeltünk egy kicsit, menyemnek ma van a szülinapja, hazaért a fiam- a férje- 2 hetes Francia országi út után (Kamionoz),és itt voltak lányomék is a fiúkkal.

     

    Nézitek a Széf műsorát? Ma nem volt szerencsés játék, pedig szurkoltam a két fiúnak, szimpatikusak voltak, és egy kis szerencsével nyerhettek volna. De hárt ilyen a játék!

    Legyen továbbra is szép estétek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421994 (46)
    2008-03-06  13:03
  6. Torolt_felhasznalo_421994
    Torolt_felhasznalo_421994
    2008. március 6. 13:0346.

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni: keresek egy filmet, a címe: Tájfun Nagaszaki felett. Tud valaki segíteni abban, hol tudnám beszerezni?  Nagyon szeretném meglepni vele az anyukám, akinek réges-rég kedvence volt ez a film. Előre is köszi, Chokito

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. március 6. 07:4845.

    Szia Cili!

    Tegnap láttam a bemedet, gratulálok! Szép nagy család!

    Írtam privit is nem tudom megkaptad-e? Ma az Anyut kórházba vitte a tesóm mert

     megoperálják.

    Egy családi házban, de külön háztartásban élünk. Megetetem az állatokat , mind a két tyukicáját meg a cicust .Itt fagyott az éjjel,de most süt a nap!

    A képek megérkeztek! Szép napot mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    nótafa (43)
    2008-03-05  19:37
  8. 2008. március 5. 21:4544.

    Szió!!!

    Mint mondtam előre, sajna nem jövök túl gyakran - idegesít ez a tökéletlenkedés - most baromi finom voltam! Máskor ennyi idő alatt mindenütt mindenre válaszoltam, priviket írtam, és 4 helyen játszottam itt az NLC-n... most meg ...............................

     

    Azért csak jövök, mert a barátaimat nem hagyom, azért sem!!!

     

    A betegeknek jobbulást kívánok! 

     

    Cili kár, hogy nem pesti vagy, mert a férjem (volt férjem) ilyenekkel foglalkozik (Betét Kft.) talán ki is járhatnék valami protekciót...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. március 5. 19:3743.
    Most értem haza lányoméktól,megpróbálom az Explorert, enged-e feltenni képet!Feltette, remélem át is küldi!Pihend ki magad és gyógyulj minél előbb, Jó éjt!
    előzmény:
    naros (42)
    2008-03-05  19:05
  10. 2008. március 5. 19:0542.

    Szia Cili!

    Az előző hsz. elszállt, mérges vagyok az NLC-re, meddig fog még vacakolni? Lefekszem, nem érzem jól magam.

    Remélem holnap  jobb lesz és tudok többet is írni.

    Szép estét, jó éjszakát! 

    előzmény:
    nótafa (41)
    2008-03-05  13:43
  11. 2008. március 5. 13:4341.

    Helló!

    Én meg most értem haza, jól összemérgelődtem magam!

    Ortopédiára kellett mennem, -már több,mint egy hónapja előjegyeztek - 9-45-ös időpont helyett 11-kor be is kerültem. Az izületi artrózis miatt a bokám el van deformálódva, a lábboltozatom teljesen lesüllyedve, kétféle talpbetétet is javasolt a "kedves" doktornéni, de közölte velem, hogy a TB nem támogatja felnőttek részére,a teljes árat kell fizetnem.

    Csak a másik ajtón kellett átmenni,ahol méretet vettek volna, de megkérdeztem az árát, csupán 5 900 Ft-ba került volna. Közöltem,hogy köszönöm szépen, akkor nem kérem - elkezdték magyarázni, hogy máshol sem kapok olcsóbban és ha az orvos javasolta, bizonyára szükség van rá. Hát persze, hogy szükség lenne, de ennyiért én most nem kérem! -és eljöttem, de még mindig mérgelődök, mi a fenéért fizetjük a TB-t hosszú éveken át?

    Nos, az unokámat kérdezted, Márkom - ő a harmadik fiamé és én velük élek együtt, - 12 éves, de Számítógép zseni!!! 2 éves kora óta csak elektromos dolgok - kábelek, rádiók, mikrofonok...stb érdeklik, Op. rendszereket tölt le,programokat ír és ehhez hasonlók.

    Az én gépemen, nekem is csinált egy Weboldalt- csak éppen én nem értek hozzá!!!

    Rajta kívül van 22, 20, 13,5,3,2,és 1 éves unokám is, vegyesen, lányok és fiúk, mivel nekem négy felnőtt gyerekem van,három fiú és egy lány.

    Ha lehet privit írni és bemoldalt nézni, majd ott többet is megtudhatunk egymásról.

    Hideg van, fúj a szél,kesztyüt, sálat, mindent elő kellett venni,pedig már jó idő lehetne.

    Este jövök. Szia!

    előzmény:
    naros (40)
    2008-03-05  07:31
  12. 2008. március 5. 07:3140.

    Szia  Cili!

    Indulok a piacra, nem sok kedvem van mert sötét hűvös az idő. A router kényes szerkezet,  az indulásnál nehezen tudtuk beállítani. Hanyadikos az unokád? Az enyémek még picikék, az egyik másfél éves, a másik három hónapos. Most mennem kell, napsugaras szép napot kívánok!

    előzmény:
    nótafa (39)
    2008-03-04  20:28
  13. 2008. március 4. 20:2839.

    Szia Ági!

    Most tudtam belépni, mert Márkom valamit töltött a saját gépéről, az enyém ilyenkor - mivel routerról megy - szinte használhatatlan, vagy olyan lassu, hogy nem lehet kivárni.

    Most kilépett,így én be tudtam lépni. 

    Nálunk is nagyon lehült a levegő, hétvégére havazást is igértek, hát bizony a pár nap jó idő után, azt hittük itt a tavasz, de még koránt sincs így, sajnos. Megtréfált már egypárszor az időjárás bennünket,de reménykedjünk,hogy nem lesz túl sok fagyos nap.

    Az nlc.formátum nem változik túl gyakran, kb. 1 hónapja ugyanígy megváltoztatták, de mindössze 1 napra, utána visszaállt a régi forma.

    Azon egész jól el lehetett igazodni, képfelrakással sem volt probléma és bárhonnan lehetett képet, verset,fényképet, bármit feltölteni.

    Szerintem,ha ezeket a dolgokat nem tudják itt beállítani, hogy működjenek,visszahozzák a régit.

    További kellemes estét kivánok: Cili

    A bemoldal beállítás titkára sem sikerült még rájönnöm! 

     

     

    előzmény:
    naros (38)
    2008-03-04  18:47
  14. 2008. március 4. 18:4738.
    Szia Cili, szép estét ! Itt nagyon lehűlt a levegő, remélhetőleg ez az útolsó  támadása a télnek. Sajnálnám ha komolyabb hideg  jönne, már hajtanak a fák. Emlékszem olyan Húsvétra,  amikor komoly fagykárok keletkeztek. Talán az idén szerencsénk lesz!
    előzmény:
    nótafa (35)
    2008-03-04  14:32
  15. 2008. március 4. 15:1237.

    Szia !

    Ahogy látom nem ma regisztráltál, tapasztaltabb vagy nálam.Milyen gyakran kap új ruhát az NLC?

    Vajon mit kell tennem, hogy a bemem ne legyen zárt?Csupa kérdés.

    Itt esik, szomorú  idő van.

     

    előzmény:
    vorii (36)
    2008-03-04  14:51
  16. 2008. március 4. 14:5136.

    Szió Lányok!

     Az új forma és annak hiányosságai  miatt sokkal kevesebbet jövök, mint régen. Egyáltalán nem vagyok kibékülve a dologgal. Sajnálom, hogy ti sem boldogultok - bár javítgatják... Őszintén  - én már szavaztam, hogy kérem vissza a régit, azzal nem volt ennyi zűr!

    Cili, a csokor nagyon aranyos, az orchidea pedig ... a kedvencem! Az ablakban én is tartok mindig, és hálásak is, mind  két fajta virágzik is időnként.

    I.Explorerrel én tudtam képet feltenni, de pl a szmájlikat nem mindig teszi be  

    Az sem a kedvencem, hogy csak 1 ablakot nyit meg, és nem tudok lépegetni oldalak közt, vagy gyorsan átkukkantani. Linkelni sem mindig lehet, ill. nem nyitja meg, ha be is teszi. 

    Kedvem vesztettem... CSAK a kedves ismerősök miatt kukkantok be néha

    Szép napot nektek! Éva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. március 4. 14:3235.
    Ágikám!Mi megebédeltünk, most jöttem vissza, nem enged be, kéri a jelszót.Estefelé jövök.Cili
    előzmény:
    naros (34)
    2008-03-04  13:48
  18. 2008. március 4. 13:4834.
       Nézd meg mégegyszer a bem-et, hátha most jó lesz.. Megyek én is a konyhába, még nem főztem ma! Ági
    előzmény:
    nótafa (33)
    2008-03-04  13:41
  19. 2008. március 4. 13:4133.
    Szia!Emlékszem,hogy beléptél,hiányoltam is, hogy azóta nem jelentkeztél.Próbáltam priviben megírni a jelszavam, de nem engedi, egyébként a tiédet sem engedi megnézni, kéri a jelszót,ide meg mégsem írhatjuk ki.Remélem tényleg megjavítják és akkor könnyebben tudunk kommunikálni.Most elmegyek a konyhába, mert hazaér az unokám, Márk és ebédet kell adnom neki.Délután jövök.Üdv.
    előzmény:
    naros (32)
    2008-03-04  13:20
  20. 2008. március 4. 13:2032.

    Ügyes vagy!

    A csokor szép !  Sokan panaszkodnak, hogy nem lehet képeket feltenni. Jártam már itt a múlthéten, magamról annyit, a bem oldalam nyitott, Budán élek négy gyerekem küzül már csak a legkisebb él velünk, Ő is kollégista vidéken. Gyakran  vagyok egyedül és ez szokatlan .Kezdő netezőnek számítok, még sok mindent nem tudok, de igyekszem!Hát ennyit tudok mesélni, kérdezz bátran!

    előzmény:
    nótafa (30)
    2008-03-04  13:07
  21. 2008. március 4. 13:1831.

    Ha már sikerült, akkor még egy virág ráadásnak:

    Nálunk szélcsendes, de borult idő van, a hőmérséklet 9 fok.

    Állítólag ma délelőtt javították a formátumot, vajon mikor fogjuk észlelni a változást?

    Másik topicon közölték,hogy van egy hely, ahol lehet szavazni, hogy így maradjon, vagy állítsák vissza a régit, eddig 75 % szavazó a régire voksolt. Szerintetek szavazzunk,vagy várjunk még, hátha ez mégis csak jobb lesz?

    Itt a kép:

    előzmény:
    nótafa (30)
    2008-03-04  13:07
  22. 2008. március 4. 13:0730.

    Sziasztok!

    Próba- "-cseresznye!" - hátha sikerül: Itt a csokor!

    előzmény:
    naros (29)
    2008-03-04  08:41
  23. 2008. március 4. 08:4129.

    Sziasztok!

    Szélcsendes, jó napokat kívánok ! Nálunk is viharos volt a hétvége, most hallom a rádióban, hogy havazni is fog. Majd csak jön a várt tavasz ! Itt /Budapest,xxll.ker. / lóg az eső lába és megint fúj a szél!

    Jól jön ilyenkor egy kedves virágcsokor!! Szép napot kívánok!

    előzmény:
    vorii (27)
    2008-03-03  20:14
  24. 2008. március 4. 07:4228.

    Szép Jóreggelt!

    Ma is borús, felhős az ég, elég hűvös van, indulok a piacra, csak beköszönni jöttem és próbálok feltenni egy üde virágcsokrot, ha engedi.

    Szép napot mindenkinek!

    A kép továbbra sem tehető fel, legalábbis itt nem, majd próbálom újra az Explorelt,(most Firefox-ban írok!)

    előzmény:
    vorii (27)
    2008-03-03  20:14
  25. 2008. március 3. 20:1427.

    Sajnálom a falutokat, és sajnos NY. Magyarországról sok ilyen hír jött   Itt is amolyan egy nap- négy évszakos időjárás volt, de ez a kisebb baj.

    A hétvégi sűrű családi programok után most egy kis nyugi volt, szóval már csak ennek a drága jó NLC-nek kéne rendbejönni és akkor jó is lenne

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top