Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2012. február 20. 20:243013.
    Jó éjt
    előzmény:
    nótafa (3010)
    2012-02-16  18:34
  2. 2012. február 19. 20:223012.

    Szia Cilike. 

    Itt olvad a hó, latyakosak az utak. 

     

    Én elvoltam a takarítással,  a pogácsa sütéssel. 

     

    Küldök neked is, íme.

     

    Azért írjál te is.

    előzmény:
    nótafa (3007)
    2012-02-08  14:43
  3. 2012. február 16. 19:263011.

     

    Szia Cilike. 

    Nálunk tegnap volt rossz idő, hó fúvás volt, de mára jó idő lett nappal, most már azért csikorog a fagy, nem rég voltam kint igen csak csípet a hideg az arcomat.

    Nálunk Milánói volt tegnap, volt mostanában grízes tészta, gyümölcs leves, borsó leves. krumplibéles.

     

    Tegnap sütöttem almás krémes küldök neked is. Íme.

    Puszi. gyere máskor is.

    előzmény:
    nótafa (3010)
    2012-02-16  18:34
  4. 2012. február 16. 18:343010.

    Szia Ancikám!

    Hasonló idő van felénk is, bár tegnap valami förtelmes volt, dörgött az ég,és olyan hóvihar volt alig lehetett látni, még ma is havazott, de sütött a nap és olvadt a hó egyszerre. Nem sok van, de reggelre minden síkra fagyott, a szembe szomszédom sózta a járdát, mikor ablakot nyitottam és kiabált át, hogy ki ne menjek, mert nagyon síkos az út.

     

    Nem is nagyon voltam a napokban, mert a jobb lábfejemen az izület nagyon be van gyulladva, voltam vele orvosnál, Augmentin duo gyógyszert kaptam és egy jó kis kenőcsöt,vizes ruhával kell borogatnom és pihentetni kell,  most már nem annyira fájdalmas, de még dagadt és piros a lábfejem.

     

    Én ma bab gulyást főztem és sajtos pogácsát, meg farsangi fánkot sütöttem, bőven maradt holnapra is. 

     

    előzmény:
    Ancikka (3009)
    2012-02-13  17:32
  5. 2012. február 13. 17:323009.

    Szia Cilike.

    Még mindig hidegek vannak nappal is, de azért vannak  olyan napok is amikor süt a nap, akkor melegebbnek tűnik, ma éppen nem sütött, még a nulla fok is hidegnek tűnt.

    Éjszaka fel megyen még mínusz 13 fokra is.

    Nem sok minden történ nálunk, főzök takarítok boltba megyek, na ilyenek.

    Tegnap rántott húst csináltam gombás rizzsel, és még gomba pörköltet, levest nem kellett.

    Ma szünnapom volt a főzés terén, a tegnapi kaját ettünk, elmosogattam, követ mostam, csak ilyeneket csináltam.

    A hétvégén nem sütöttem sütit, ezért felbontottam egy barack befőttet, megettem még 3 szaloncukrot, jól esett.

    Holnap már kell csinálni valamilyen sütit, hogy mit még nem tudom.

     

    További kellemes napokat.

     

    Íme a tegnapi kajánk, küldöm.

    előzmény:
    nótafa (3007)
    2012-02-08  14:43
  6. 2012. február 8. 20:343008.

    Szia Cilike.

    De jókat főztél, erről nekem meg a grízes tészta jutott eszembe, a krumplisról.   

    A frankfurti levest megfőztem, de nem sütöttem hurkát, mert bekenyereztünk, így elég volt a leves.    

    Ehhez a leveshez a grízest gondoltam holnap, mert maradt levesünk.  

     

    Ma is voltam a boltban, kellemes idő volt, megint olvadt a hó, így jólesően sétáltam el a boltig meg vissza, volt minden amit akartam venni.

     

    A süteményed is teszik, pláne hogy nem kell sütni, és nem kell sokat bajlódni vele, gyorsan le is írom,        köszi érte.

    Jobbulást kívánok, és jó teázást.  

     

     

    előzmény:
    nótafa (3007)
    2012-02-08  14:43
  7. 2012. február 8. 14:433007.

    Szia Ancikám.

     

    Ma zöldséglevest főztem dara galuskával és krumplis tésztát, tegnap Székely káposztát.

    Itt is süt a nap, de én még nem voltam kint, majd holnap megyek én is boltba. Még mindig elég náthás vagyok, remélem már hamarosan elmúlik.

     

    Tegnap csináltam egy egyszerű sütit, mire a gyerekek hazajöttek iskolából,nem kell sütni, és nagyon egyszerű.

     

    Keksz-süni

     

    25 dkg apróra tört háztartási kekszet elkeverünk 15 dkg vágott dióval.

    20 dlg Rama margarint, 1 db tojást, 25 dkg  porcukrot, 5 dkg kakaót felfőzünk, sűrűre, még melegen összekeverjük a keksszel.

    Zsírpapírra, vagy fóliára kanállal kis halmokat rakunk és hagyjuk megszáradni. 

    előzmény:
    Ancikka (3006)
    2012-02-07  19:25
  8. 2012. február 7. 19:253006.

    Szia Cilike.

    Látom itt jártál és írtál nekünk.

     

    Itt az a helyzet, hidegek vannak, a szél jó erősen fúj, az elmúlt napokban  hó is esett egy keveset,  szerencsére nincs hóvihar.

     

    Én ma voltam a boltba úgy délfelé, ma kellemes volt az idő, csak nulla fok volt, az eresz csorgott a hótól, gondoltam itt az idő kimenni a boltba, kitudja mikor lesz megint enyhe az idő. 

    Amúgy az elmúlt napokban nappal is mindig 10 fok körül volt, éjszakára felment még mínusz 13 fokra is.

    Már napok óta nem volt ilyen enyhe idő mint ma.

    Sajnos holnap is kell menni a boltba, mert sok mindent csak holnap hoznak a boltba, kifogytak.

    Na majd meglátom milyen idő lesz holnap.

     

    Holnap már főznöm is kell, Frankfurti levest gondoltam, a másodikon még gondolkodom. Lehet hogy sütök hurkát.

     

    Cilike te mi jót főzöl ?  Adjál valami jó ötletet, és én is azt csinálom.

     

      További kellemes estét, és jó éjt.

    előzmény:
    nótafa (3005)
    2012-02-07  08:12
  9. 2012. február 7. 08:123005.

    Rég volt megint látogató,csak benéztem, hátha bekukkant valaki.

    Tegnap délután ide az ország Észak-Nyugati felébe is megérkezett a tél, porhóval, széllel, még hidegebb levegővel.

    Azóta is hordja a szél, reggel úgy tudtam kilépni a lakásból,hogy előttem sepertem a lépcső sarkába felhordott havat, mert az ajtót sem lehetett kinyitni.

    Szerencsére nincs semmi sürgős intéznivalóm, a házból sem kell kimennem, reggel is csupán az újságért mentem ki.

     

    Szép napot kellemesebbet a mainál. 

    előzmény:
    Ancikka (3004)
    2012-01-26  21:39
  10. 2012. január 26. 21:393004.

    Sziasztok. 

     

    Hideg reggelre ébredtünk, éjszaki szél fújt, de tiszta levegő volt.

     

    Cilike, a kekszes sütit megcsináltam, tegnap tepsis savanyús káposztás tésztát csináltam kolbásszal.

    Ma hurkát sütöttem, meg gyümölcs leves volt hozzá, délután Tiramisut is csináltam.

     

    Majd , sorra kerülnek a többi receptek is, köszi érte.

     

    Jó éjt.

    előzmény:
    nótafa (3003)
    2012-01-26  16:49
  11. 2012. január 26. 16:493003.

    Szervusztok.

     

    Nem voltam pár napig, de amint látom ti sem.

    Megsütöttem vasárnap a csirkét, mindenkinek ízlett, bár a fiam szerint ugyanolyan íze van, mint a sajtos csirkemellnek, ami hasonló képpen készül, csak mell szeletekből.

     Ancikám, kipróbáltad valamelyik receptet?

     

    előzmény:
    Ancikka (3002)
    2012-01-23  19:56
  12. 2012. január 23. 19:563002.

    Fili, de jó hogy nálatok hó is van, itt is esett de másnapra elovadt, este fagy van, nappal olvad.

     

    A kerámia tepsiben mit sütöttél? Azt nem írtad meg.

     

    előzmény:
    fili48 (2996)
    2012-01-23  12:43

Címlap

top