Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2012. január 19. 11:332976.
    Finom piteHozzáad a receptfüzethez.július 10th, 2011

    Hozzávalók:

    3 bögre liszt1 bögre cukor2 tojás1 tejföl1 vaníliás cukor1 sütőpor25 dkg margarinTöltelék: alma, túró, meggy, főtt mák/tetszés szerint/

    Elkészítése:
    A lisztben elmorzsoljuk a margarint, hozzáadjuk az összes többi anyagot, amitől a tésztánk szépen nyújtható állagú lesz. Kettéosztjuk a tésztánkat, majd a tepsink méretére nyújtjuk. Egyik megy alulra, megszórjuk egy kicsi darával, majd jöhet a töltelék és végül a másik lap. Megszurkáljuk villával és 180 fokon addig sütjük, még nem kezd pirulni.
    Porcukrozzuk és mind megesszük!

    előzmény:
    nótafa (2975)
    2012-01-19  11:30
  2. 2012. január 19. 11:302975.

    ...és egy másik:

    Ananászos túrótortaHozzáad a receptfüzethez.december 8th, 2011

    Hozzávalók:

    Tésztához:

    4 tojás15 dkg liszt1 cs sütőpor1 cs vaníliás cukor15 dkg cukor2 ek víz

    Túrókrémhez:

    25-50 dkg túró (ki mennyi töltelékkel szereti)1-2 cs vaníliás cukor1 konzerv ananász apró darabokra vágvaElkészítése:
    A tészta hozzávalóit összedolgozzuk és kivajazott, lisztezett formában 180 fokon 20-25 perc alatt kisütjük. Ha kihűlt óvatosan kikaparjuk a belsejét és szétmorzsoljuk. Ez majd a tetejére kerül. A krémhez a túrót összetörjük, hozzáadjuk a vaníliás cukrot és a darabolt ananászt. Ha nem elég kenhető az állaga a krémnek, adhatunk hozzá egy kevés ananász levet. A tetejére szórjuk a morzsolt tésztát.

     

    előzmény:
    nótafa (1)
    2008-02-28  11:28
  3. 2012. január 19. 11:292974.

    Szia Ancikám.

     

    Itt egy túró torta recept:

    Rákóczi túrós tortaHozzáad a receptfüzethez.április 20th, 2010

    Hozzávalók:

    Tészta:

    20 dkg lisztegy csomag sütőpor10 dkg vaj5 dkg kristálycukoregy tojás sárgája

    Töltelék:

    3 ek baracklekvár0,5 kg túró2 tojás sárgája5 dkg mazsola10 dkg porcukor0,5 csomag vaníliás pudingpor

    Elkészítés:

    A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és egy órára betesszük a hűtőbe, majd ha letelt az egy óra a tésztát kivajazott tortaformába beletesszük egyenletesen és 180 fokos sütőben kb 10 percig sütjük( míg a tészta el nem kezd pirulni). Kivesszük a sütőből és rákenjük a baracklekvárt. A túrót összetörjük és hozzákeverjük a tojássárgákat(2 db), a mazsolát, porcukrot és a pudingport(csak felet). Ezt a túrókrémet a tészta tetejére öntjük és fél órára betesszük a sütőbe. Díszítésképp felverhetjük a tojás fehérjéket(ne menjen kárba) kemény habbá és hogy tartósabb legyen tehetünk hozzá habfixálót is. Maja tortát ezzel a habbal díszíthetjük habzsák segítségével.

     

    előzmény:
    nótafa (1)
    2008-02-28  11:28
  4. 2012. január 18. 18:182973.

    Kellemes estét.

    Ma is hideg volt, röpködtek a mínuszok.

    Sütöttem pogácsát küldök nektek is.

    előzmény:
    nótafa (2969)
    2012-01-16  10:17
  5. 2012. január 17. 14:482972.

    Most valahogy egy jó túrótortát ennék meg, ha van ilyen recepted, akkor megörülnék neki. 

    Van itthon gesztenye masszám, azt is lehetne csinálni, hú az is finom lenne. 

    Na majd még elválik, mi lesz a hétvégén, addig hátha benézel, és hozol receptet nekem.

    Szépen kisütött a nap, ma még nem sütött, de tegnap egész nap sütött. De attól függetlenül fagy van odakint. 

     

     

     

    előzmény:
    nótafa (2969)
    2012-01-16  10:17
  6. 2012. január 17. 14:372971.

    Cilike, én még mikróban nem sütöttem, de biztosan könnyű, és finom lehet.

    Mivel mi többen vagyunk, ezt nem igazán fogom kipróbálni, vagy ha igen akkor három pohárral kell csinálnom, fejenként, mert a papa nagyon édes szájú, neki ez kevés lesz. 

    Nyugodtan írjál még recepteket szívesen fogadom, lehet akár leves vagy második féle is.

     

    előzmény:
    nótafa (2969)
    2012-01-16  10:17
  7. 2012. január 17. 14:192970.

    Szia Cilike. 

    De jó hogy erre jártál, és annak is örülök hogy jobban vagy már.

     

    Karácsony előtt, nekem a bokám bicsaklott ki, azótta helyre jött, kicsit sajog néha ha sokat megyek vele.

     

    De jó hogy raktál fel süti receptet, pláne meg, hogy nem kell sütni, nekem is van hasonló, de azért le írom ezt is, és megcsinálom.

     

    Nálunk is röpködnek a minuszok, szép tiszta a levegő, jobb ez mint a köd.

     

    Máskor is nézzél be, és írjál recepteket, ha az időd engedi.

    előzmény:
    nótafa (2967)
    2012-01-15  17:49
  8. 2012. január 16. 10:172969.

    Szép Jónapot!

    Megjött a tél, csípős  hideg, de tiszta idő van, remélem a bacik,vírusok is megfagynak.

     

    Ancikám egy gyors és egyszerű süti receptet találtam, ha valaki éppen sütit kívánna és nem akar sütni.

     

    Bögrés-mikrós sütemény 3 perc alatt

     

    4 csapott evőkanál finomliszt

    2-3 csapott evőkanál cukor,

    1 késhegynyi sütőpor vagy szódabikarbona,

    2 evőkanál kakaó,

    1 db tojás,

    2 evőkanál olaj,

    2 evőkanál tej.

     

    Egy bögrébe először a száraz anyagokat tegyük bele, jól keverjük össze, üssük rá a tojást, majd a nedves anyagokat és egy kanállal jól keverjük össze.

    Szalvétával töröljük le a bögre szélét és tegyük a mikró sütőbe.

    70-es fokozaton 3 perc alatt készre sül, ha megáll, még 30 másodpercig hagyjuk a mikróban.

    Általában könnyen kifordítható a bögréből, de ha szükséges egy késsel körbe vághatjuk.

    Finom magában, lekvárral, vagy esetleg csokimázzal leöntve is.

     

    Mákos-narancsos változat

     

    4 kanál liszt,

    2 kanál cukrozott darált mák,

    1 kanál cukor,

    csipetnyi sütőpor vagy szódabikarbona,

    1 tojás,

    2 kanál olaj,

    1-1 evőkanál tej és narancslé, de lehet csak 2 kanál narancslé is,

    csipet fahéj.

     

    előzmény:
    nótafa (2968)
    2012-01-15  17:51
  9. 2012. január 15. 17:512968.
    Bocsánat, nem tudom hogyan történt, hogy kis betűvel írtam a neved Ancika.
    előzmény:
    nótafa (2967)
    2012-01-15  17:49
  10. 2012. január 15. 17:492967.

    Szervuszt ancikám!

    De jó, hogy meglátogattál, már éppen azon gondolkodtam kár ezt a topikot erőltetni, úgy látszik mégis érdemes.

     

    Köszönöm, már javuló félben vagyok, köhögögk még, de ez már nem vészes.

     

    Nekem nem kellett sütni, mert a kis menyem átvette a "főzőkanalat" helyettem, ő nagyon finomakat sütött,nem tudom a Sport szeletet ismered-e, nem is kell sütni és nagyon kiadós.

     

    Hozzávalók : 50 dkg darált keksz, 4 evőkanál kakaópor,     25 dkg margarin, 20 dkg kristálycukor, 2 dl tej, rum vagy rumaroma

     

    A darál kekszet a kakaóporral összekeverjük.

    Ezután egy edényben a margarint, a cukorral és a tejjel összemelegítjük annyira, hogy a vaj és a cukor elolvadjon.

    Ezt ráöntjük a kakaóporral összekevert kekszre és hozzáadjuk a rumot vagy a rumaromát. Jól összekeverjük a masszát és egy tepsibe vagy jénaiba nyomkodjuk. Én egy 23*24 cm-es formát alakítottam ki belőle.

    Nem kell sem sütőpapír, se más alája, simán kijön. Betenni a hűtőbe, míg a csokimáz elkészül. Gőz felett 2 tábla tortabevonót 2 ek. étolajjal felolvasztani, rákenni, hűtőbe rakni és forró vízbe mártott késsel szeletelni.

     

    Megjegyzés : Én csak 1 tábla csokoládét használtam hozzá, mert nem akartam, hogy vastag legyen rajta a csokimáz. Nekem egy kissé leragadt pedig teflonos tepsiben készítettem. Késsel alávágtam, így azért szépen feljött. Aki fél a leragadástól annak azt ajánlom, hogy folpack fóliára nyomkodja rá a masszát.

     

    Nagyon finom és egyszerű recept!

      

    előzmény:
    Ancikka (2966)
    2012-01-14  21:35
  11. 2012. január 14. 21:352966.

    Szegény hóvirág, kicsit korán bújt ki, de mit tud tenni, ha meleg az idő kibújik a földből.

     

    Hátha nem fagy le a hó alatt.

     

    Itt még nem esik a hó, azt képet amit az előbb raktam fel, az kb másfél hete volt akkor esett a hó, de másnapra elolvadt.

     

    előzmény:
    nótafa (2963)
    2012-01-13  13:23
  12. 2012. január 14. 21:272965.

    Szia Cilike, és Filike, és az új hozzászóló.

     

    Azért nem voltam az elmúlt napokban, mert nem volt netünk.

     

    Cilike olvasom, beteg vagy, jobbulást kívánok, igyál jó mézes teát.

     

    December elején én is beteg voltam, köhögtem és feküdtem is, a köhögésem még most is elő jön néha.

     

    Én az ünnepekre sok félét sütöttem, Bejglit, Mirindásat, Tévémézest, Mandulát, pogácsát.

     

    Sokat emleget a vejem téged, mert nagyon szereti a Kráter sütidet, amit te írtál le nekem.

    Már régen volt, az elkövetkező napokban fogok csinálni, már azon filóztam mikor legyen az a nap.

    Tegnap Tiramisut csináltam, holnap sósrudat gondoltam, de mihelyt elfogynak ezek, csinálom a Krátert.

     

    Te mi jókat sütöttél az ünnepekre?

     

    Felénk sokszor volt ködös idő, két napja süt a nap, de most szeles idők vannak, még ez is jobb, mint a szmog

    Volt olyan nap hogy havazott, de másnapra elolvadt.

     

    Ma főzőcskéztem, tepsis húst csináltam.

     

    Ha van jó finom recepted szívesen fogadom, irjál nekem olyanokat amit te is jónak tartasz.

     

    Jó éjt nektek.

    előzmény:
    nótafa (2964)
    2012-01-13  18:27
  13. 2012. január 13. 18:272964.

    Nos, délutánig tartott, mert fél 3-kor nagy pelyhekben kezdett hullani a hó. Szegény kis hóvirág biztos szívesen visszabújna a föld a lá.

     

    előzmény:
    nótafa (2963)
    2012-01-13  13:23
  14. 2012. január 13. 13:232963.

    Szép Jó napot!

     

    Tegnap fotóztam, a mellékelt képeket,az elsőn: Karácsonyfa napsütésben, a másodikon selyem akácunk torzsa virágja, és a harmadik, negyedik képen az utcán kinyílt hóvirág. 

     

    Vajon meddig tart a tavaszi tél? 

    előzmény:
    nótafa (2962)
    2012-01-11  08:03
  15. 2012. január 11. 08:032962.

    Szép Jó reggelt!

     

    Derült, napos idő

    Szerdán reggel keleten lesz több felhő, máshol északnyugat felől tovább csökken a felhőzet. Főként a Dunától keletre párássá válik a levegő, foltokban köd képződik. A Dunántúlon még időnként élénk lesz a szél. Napközben kevés felhőre, sok napsütésre van kilátás, csupán a Tiszántúlon maradhatnak tartósan felhős, párás tájak. Hajnalban -3 és +1, kora délután 2 és 8°C közötti hőmérsékletek várhatók.

     

    Orvosmeteorológia

    Szerdán gyenge melegfronti hatás érvényesül, ezért az érzékenyeknél fáradékonyság, kialvatlanság jelentkezhet, tompulhatnak a reflexek. Emellett szorongás, nyomott lelkiállapot léphet fel. Ugyanakkor az ország nagy részén kisüt a Nap, ami jelentősen javítja majd közérzetünket.

     

    Még mindig senki????

     

    Még nem adom fel, hátha ma benéz valaki?

     

    Felétek milyen idő van,  Szerintetek lesz hó mostanában?  

    előzmény:
    nótafa (2961)
    2012-01-10  14:09
  16. 2012. január 10. 14:092961.

    Egy kis előrejelzés.


    Kedden a Dunántúlon eső, az ország középső harmadán eleinte hó, majd havas eső, eső, míg keleten havazás várható, majd a nap második felére egyre többfelé áll el a csapadék, nyugat felől csökkenni kezd a felhőzet. Nyugaton erős lesz a szél. Szerdán reggel keleten lesz több felhő, ott a hó is szállingózhat, míg északnyugat felől tovább csökken a felhőzet. 

     

    Orvosmeteorológia

    Kedden kettős fronthatásra számíthatunk, ilyenkor mind a meleg-, mind a hidegfrontra érzékenyeknél jelentkezhetnek tünetek. Fejfájás, ingerlékenység léphet fel, csökken a reakcióidő, valamint a koncentráló képesség, de felerősödhet a depresszióra való hajlam is, amit az ország nagy részén tovább fokozhat az egész napos borultság is. A reumatikus és görcsös fájdalmak is fokozottan jelentkezhetnek az ízületi betegségben szenvedőknél. 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    nótafa (2960)
    2012-01-10  09:38
  17. 2012. január 10. 09:382960.

    Nem sok sikerrel járok a topic újraélesztésével úgy tűnik, annak idején is a látogattság hiánya miatt szüneteltettem.

     

    Várom azért továbbra is a társalogni vágyókat. 

    előzmény:
    nótafa (2959)
    2012-01-08  10:02
  18. 2012. január 8. 10:022959.

    Kerék Imre: Farsang

    Arcod rejtsed álarc mögé,

    öltsél cifra maskarát,

    szökjünk, tomboljunk.

    Itt a farsang,

    pönögjenek citerák!

    Sült malacka vicsorít ránk

    fehér gyöngysor a foga,

    Együnk-igyunk,

    dorbézoljunk,

    nyekeregjen a duda!

    Járjuk-ropjuk, hadd dobogjon

    nyírfakéreg bocskorunk!

    Három napig tart a vígság

    majd a böjtben alhatunk.

    előzmény:
    nótafa (2958)
    2012-01-08  10:00
  19. 2012. január 8. 10:002958.
    Nyulász Péter: Farsang

    Van egy vágyam: gomba lenni, nagyra nőni fél nap alatt,
    lenne rajtam csipkegallér, és egy jó nagy pöttyös kalap.
    Meggondoltam mégse gomba, inkább messze szálló lepke,
    fejem búbján két kis csápom, hátamon meg szárnyam lenne.
    Pille nem jó, hanem cica!
    Elég lesz egy csíkos ruha,
    cérna bajusz, hosszú farok,
    láthatnák, hogy macska vagyok.
    Talán mégis rendőr inkább, tányérsapkás, komoly, délceg,
    esetleg egy kalóz vezér, vagy egy fehér lovas herceg.
    Van még pár nap eldönteni, mi legyen a tuti jelmez
    Az a fő, hogy nemsokára felvonulós jelmezbál lesz:
    ágyú dördül, sípszó harsan: fület sértő-bántó fals hang.
    Dudafújó, kerepelő, télkergető, zsongó farsang. 

    előzmény:
    nótafa (2957)
    2012-01-06  10:55
  20. 2012. január 6. 10:552957.

    Szervusztok!

    Ma január 6.-a Vízkereszt napja van, véget ért az Adventi időszak, kezdődik a Farsang.

     

    Ragyogó napsütés, erős szél, langyos idő van felénk.

    Én sajnos még lábadozok egy tüdőgyulladásból, de már javuló félben vagyok.

     

    Felétek vannak farsangi Bálok?

     

    Süttök farsangi fánkot?

     

    filike unokái már biztosan tervezik a jelmezeket, és hamarosan kattog a varrógép és izzik a munka Ili mama keze nyomán.

     

    Ancikám mi finomat sütöttél mostanában?

     

    Én próbálom feléleszteni a topicot, úgy látszik nem sok sikerrel,azért még be-be nézek, hátha betéved valaki. 

    előzmény:
    nótafa (2956)
    2012-01-04  19:24
  21. 2012. január 4. 19:242956.
    Megpróbálhatom újraéleszteni, várunk szeretettel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109395 (2952)
    2011-12-25  23:03
  22. 2012. január 4. 14:482955.

    Drága Ancika és Filike!

     

    Véletlenül láttam friss dátumos bejelentkezést a topicban, így benéztem.

    Köszönöm a jókívánságokat.

    Utólag kívánok én is nektek szerencsében,egészségben bővelkedő Boldog Új évet.

     

    Filikém mivel kapok értesítést a picassába feltett képeidről, mindig véginézem őket és györködök bennük.

    Olvastam a Menedékeseknél, hogy Árpi már három hónapja gyengélkedik,kívánok neki mielőbbi teljes gyógyulást.

    A karácsonyi ünnepek családi körben, szépen teltek nálunk is, hasonlóan a Szilveszter.

    Sajnos én már akkor este kezdtem köhögni, ami csak rosszabbodott, Újév napján estére már belázsodtam azóta is az ágyat nyomom, tüdőgyulladásom van.

    Kicsit fel kell kelnem,mert fáj a hátam, ha fekszem,ezért ideültem a gép elé

    Ha jöttök, szívesen benézek máskor is.

     

    előzmény:
    nótafa (1)
    2008-02-28  11:28
  23. 2011. december 31. 19:112954.
    Boldog Újévet.   
    előzmény:
    Ancikka (2953)
    2011-12-30  19:07
  24. 2011. december 30. 19:072953.

    Kellemes estét mindenkinek. 

    Napok óta csúnya ködös idő van, nem tudok hová teregetni.  

    A lakásban nem tudok, mert akkor nyirkosak lesznek a falak.

     

    Megnéztem a képeidet Ilonka, nagyon édesek ahogy szorgoskodnak a lányok a fa készítésében, és te is, mennyi finom kaját készítettél Karácsonyra, nagyon ügyes vagy.

     

    Nálunk is jól telt el a Karácsony, mi is sokat nevetgéltünk, mi csak öten voltunk.

     

    Láttam nálatok sok kedves vendégek voltak, és csemeték, jó volt nézegetni, köszi érte.

     

    Boldog Újévet kívánok.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    fili48 (2951)
    2011-12-25  22:53
  25. Torolt_felhasznalo_109395
    Torolt_felhasznalo_109395
    2011. december 25. 23:032952.
    Kedves invitálás. Kár, hogy szinte mozdulatlan a topic.
    előzmény:
    nótafa (1)
    2008-02-28  11:28

Címlap

top