Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2010. május 16. 21:132926.

    A torta recept:

     

    Pudingos torta:

     

    Hozzávalók: 4 tojás, 3/4 bögre cukor, 1 púpos kanál pudingpor, 3/4 bögre kukoricaliszt, 1 kis kanál sütőpor, 1/2 kis kanál szódabikarbóna.

    Verjük fel a tojások fehérjét habbá és lassan adagoljuk bele a cukrot, adjuk hozzá a tojások sárgáját, a lisztet, pudingport, sütőport, szódabikarbónát összekeverjük és bele szitáljuk a tojások felvert habjába. A tepsit sütőpapírral befedjük és ráöntjük a masszát.

    Előmelegített sütőben magas lángon sütjük néhány percig, amíg a teteje megszilárdul, ezután közepes hőmérsékletű sütőben sütjük, amíg át nem sül.

    Nagyon szép magasra megnő, és mindig sikerül.Pudinggal - esetleg ízesítve - megtöltjük és a tetejére is puding kerül.

    Az enyém szilikon formában sült - így könnyebb. Mandulaaromával ízesítettem, és a tetejére kakaópot hintettem, tortagyönggyel díszítettem.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 16. 19:112925.

    Szia Cilike.

     

    Rég jártál erre, most már tudom miért nem jöttél.

    Gyógyulgassál, és gyere, várjuk a finomságokról a recepteket.

    A mi cseresznye fánkon sincs sok gyümölcs, de az is lerohad az esőtől, ezt sem sem tudta beporozni rendesen a méhecske, mert hideg is volt, és eső.

    Nálunk is sok eső esett, tegnap óta esik.

     

     

    előzmény:
    nótafa (2922)
    2010-05-16  18:13
  3. 2010. május 16. 19:022924.

    Szió.

    Majd én is kérem a torta receptjét.

    Én is furcsáltam az össze tevőket, de kitudja lehet ettől finom a torta.

    Hogyan csináltad a bablevest, hátha a tied finomabb.

    előzmény:
    vorii (2921)
    2010-05-16  13:44
  4. 2010. május 16. 18:592923.

    Kellemes délutánt.

     

    Most láttam a tévében, hogy kiöntött a Szinva Miskolcon, a félváros víz alatt van, de szomrú.

    Nagyon sok eső esett mostanában, honnan jön ez a sok eső, nem tudom.

    A balatonnál is zivatar van, fákat csavart ki a szél, az áram szolgáltatás is akadozik.

    Nagyon rossz idők vannak mostanában, ki érti ezt, jó időnek kellene lenni, erre hideg van, és vihar, és eső.

    De sajnálom azokat az embereket, akit elöntött a víz.

    Mi sem vagyunk biztonságban, ha nem áll el a csapadék.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. május 16. 18:132922.

    Sziasztok!

    Bocsánat, hogy alig vagyok, de pont ott van a seb a jobb csuklómon, ahol bevezette az orvos a katétert, és ha leér az asztalra ahogy írok, még fáj és az ér is egy kicsit gyulladt.

    Nálunk is esik egész nap az eső és hideg is van,ma ki sem bújtam.

     

    Évikém, akkor ünnepeltetek, utólag kivánok minden jót az ünnepeltnek.

    Jól néz ki a tortád, leírnád a receptet, érdekes összeállítás: kukorica liszt és puding?- ha tudok sütni kipróbálnám.

     

    Nálunk két hét múlva lesz családi összejövetel, Búcsú lesz a faluban és ilyenkor hazajönnek a gyerekeim, szerencsére a sütés-főzés dolgát már a menyem átvette, illetve az ebédet azért én főzöm vasárnapra.

     

    Ancika, a ti cseresznye fátokon legalább van gyümölcs,  nálunk egy korai -de nem ennyire, június eleji és egy később érő fajta van, de alig van pár szem mindegyiken.Mikor virágzott, akkor is ilyen hetes eső volt és szerintem nem is tudott beporzódni,meg a méhek sem voltak az esőben.

     

    előzmény:
    vorii (2921)
    2010-05-16  13:44
  6. 2010. május 16. 13:442921.

    Szió!

     

    Hát igen, volt vendégség tegnap, pont tizen voltunk... Csak a család. Elég későig elvoltunk.

     

    A torta elég furcsa volt, de állítólag ízlett a népségnek

     

    Az idő itt  is vacak, de hát, mit lehet tenni ilyenkor? 

    Most főzöm az esti vendégségre a bablevest, - látod, nálunk is az lesz. Ebédre a tegnapi kínaikel leves lesz és rizseshús. Amit mára akartam, azt meg majd hát elején főzöm meg, mert soka  kaja. 

    Azt hiszem, hogy a bableves utánra csinálok egy kis pogácsát és kész.

     

    Kellemes pihenést vasárnap délutánra!

     

    előzmény:
    Ancikka (2920)
    2010-05-16  13:27
  7. 2010. május 16. 13:272920.

    Sziasztok.

     

    Tegnap óta esik az eső, ez szörnyű, nagy viharral kezdődött, most csendesen esik, sűrűn.

    Elönt bennünket is a víz, az úton az árokban, sok víz van.

     

    Én ma kolbászos bablevest főztem, palacsinta van hozzá, túrós lekváros, kakaós, ki mit szeret.

     

    Még tejfölös hús is van tésztával, negyogy lefoggyunk már.

    Bánatunkban eszünk, ki nem lehet menni, mert esik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. május 15. 21:422919.

    Helóka.

     

    Hűha, akkor nálatokünneplés lessz, és finomságok.

     

    Sárikának kelemes napot, és ünneplést kívánok a szűk családodnak.

     

    Szegény cseresznye, mind lerohad a sok esőtől.

     

    Én is csak be ugrottam, megyek is mert már késő van.

     

    Jó éjt.

    előzmény:
    vorii (2918)
    2010-05-15  16:20
  9. 2010. május 15. 16:202918.

    Hűűű, ezigen! Nem láttam még idei cseresznyét...

     

     

    Csak beugrottam, nem nagyon maradok, mert ma jönnek köszönteni Sárit - a "szűk" család". 

    Arra készülök.

    A torta már kész ( először csináltam - elég fura pudingos kukoricatorta) remélem jó lesz ízre is - elég tűrhetően néz ki. Majd megmutatom - a telefonommal tudok képet csinálni.

    A husikat is megsütöttem, hidegen szeletelem, görög saláta meg valami majonézes lesz hozzá.

    Holnap meg bableveses vendégség lesz... Nem teszem le a fakanalat

     

    Kellemes hétvégét és jobb időt hozzá!!! 

     (itt is zuhog a csuda vigye el!!!)

     

    Puszi: É.

     

    előzmény:
    Ancikka (2917)
    2010-05-15  15:15
  10. 2010. május 15. 15:152917.

    kellemes délutánt.

     

    Itt elvan borúlva, hideg van, dolgozni sem mentünk, féltünk, hogy a vihar elvisz bennünket.

    Ma nem kell főznöm, így lazítok egy kicsit, megyek bebújok az ágyba, mert fázok.

     

    Küldök egy kis csemegét, ez már az idei cseresznye, sajnos az esőtől nem édes.

     

     

    előzmény:
    Ancikka (2916)
    2010-05-14  19:16
  11. 2010. május 14. 19:162916.

    Kellemes estét.

     

    Nem semmi mennyi eső esik, jön a nagy fekete esső, és szakad is, utána kisüt a nap.

    A napocska jól jön, de az esőből már elég lenne.

     

    Nőnek a sok bolond gombák, és sok a szúnyog.

     

    Én ma szorgoskodtam rendet raktam, felmostam, főztem is.

    Jól elfáradtam estére.

     

    Legyen továbra is kellemes estétek.

     

    előzmény:
    vorii (2915)
    2010-05-14  09:44
  12. 2010. május 14. 09:442915.

    Szia-szia Lányok!

     

    Ancika! Itt is rémes esőzásek, viharos szelek vannak. Tegnap majdnem vízszintesen esett az eső

    Igaz, azért annak örülök, hogy esik, mert így mégis csak kevesebb  lesz a vízszámla!

     

    Cilikém! Remélem, hogy már jobban van a kezed, és ha teszel-veszel is valamit, azért nem erőlteted meg! Vigyázz magadra! 1 nap - tudod- nem számít! Egy ember - igen!!!

    Remélem, hamarosan írsz majd!

     

    Puszi nektek és szép mai napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Ancikka (2913)
    2010-05-13  17:27
  13. 2010. május 13. 22:332914.
    Jó éjt mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. május 13. 17:272913.

    Sziasztok.

     

    Na megint volt egy nagy zuhi, csak úgy szakadt az eső.

    Olyan csúnya felhők vannak itt mostanában, szerintem ezek a vulkáni felhők lehetnek.

    Na akkor a földnek nem igen tessz jót.

    Kitudja milyen kénes anyag van bennük, majd csak bemondja a tévé, ha kivizsgálják.

    Most éppen nem esik, de olyan hamar ide érnek azok a sötét felhők.

    A hétvégére meg, hideget mond a meteorológus, pedig nem igazán hiányzik.

    Mire megszokjuk a meleget, megint hideg van, ki érti ezt.

    Valamit nagyon el rontottunk a környzettel, vagyis, nem mi, hanem a gyárak, vagy kitudja mi okozta.

     

    Pussz mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. május 13. 11:242912.

    Kellemes napot mindenkinek.

     

    Jaj szegénykém, már megint baj ért.

     

    Nem jól világított az a villany?

     

    Én is jártam már így, hogy elvétettem a lépcső fokot, de szerencsére nem történt nagy baj.

     

    Azért menjél el az orvoshoz.

     

    Tegnap nagy zuhi volt nálunk, úgy két órahosszáig is esett, szerencsére jó helyen lakunk, és így nem öntött el a víz.

     

    Olvasom, hogy Cilike vizsgálatra járt, hála az égnek nincs elzáródás.

     

    Na megyek kiteregetek, lejárt a mosógép.

    Addig míg megint rá nem kezd esni.

     

    Pussz mindenkinek.

     

    előzmény:
    vorii (2909)
    2010-05-11  15:00
  16. 2010. május 12. 21:462911.

    Óóóó- Cilikém, drága!

    Remélem, minden rendben van! Vigyázz magadra! 

    Ilyen erős szívet kívánok:  

    előzmény:
    nótafa (2910)
    2010-05-12  19:19
  17. 2010. május 12. 19:192910.

    Szervusztok!

     

    Évikém jobbulást kívánok neked.

     

    Én tegnap reggel bevonultam egy Kardiológiai Szív centrumba szív katéterezésre.

    Egy nagyon jó orvos, a jobb csuklómon keresztül végezte a beavatkozást,hála Istennek nem talált semmi ér szükületet, az anginás panaszom  reumatikus, szívizom probléma volt.

    Ma már haza is jöhettem, de még nem szabad a kezemet erőltetni, csak pár sor erejére ugrottam be, hogy ezt elmondjam nektek.

    Ha jobban tudok írni, majd jelentkezek ismét.

    További kellemes napot.

    Puszillak benneteket: Cili

    előzmény:
    vorii (2909)
    2010-05-11  15:00
  18. 2010. május 11. 15:002909.

    Amúgy tegnap a lépcső mellé léptem a sötétben, és alaposan összezúztam magam. A kezem, könyököm, térdem sebes, fáj,  meg a csuklóm belső felén van egy nagy vérömleny.

     

    Most már jöhetne valami jobb is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. május 11. 14:482908.

    Ancikám, ez "hivatalos torta volt, mert a lányom marcipánt marcipánnal kért én csak egy Amerikai almatortát készítettem, mert mostanában azt nagyon szeretjük.Talán a receptjét írtam is - vagy nem???

    Nagyon finom és szaftos rajta az alma. Ha nem írtam, akkor szívesen - ha kéritek...

    előzmény:
    Ancikka (2907)
    2010-05-10  22:38
  20. 2010. május 10. 22:382907.

    Szia.

     

    Tényleg rég jártunk erre.

     

    Gondolom sok a tenni való azért nem jönnek a többiek is.

     

    Megjött a tavasz, vele a kerti munkák is.

     

    Neked most tényleg össze jött, ennyi balszerencse.

     

    Gratulálok a gyerekeknek, a szereplésükért.

     

    Boldog születésnapot Sárikának.

     

    Nagyon gusztusos a tortád, szívesen megkóstolnám.

     

    Légyszíves, írd már le a receptjét, köszönöm  előre is.

     

    Mostanában, elég szeszéjes volt az időjárás errefelé, hol esik, hol meg süt a nap.

     

    Legyen jó napotok, hetetek, de ne úgy mint az elmult napokban.

     

     

    Szió.

     

    előzmény:
    vorii (2906)
    2010-05-09  21:30
  21. 2010. május 9. 21:302906.

    Szió Lányok!

     

    Látom, nem nagyon jártok erre... Kár.

    Remélem, jól telt a hétvégétek!

     

    Az enyém akár jól is telhetett volna, de...

     

    Pénteken kiderült, hogy nem jó a kölcsön kávéfőző  - a miénk már előtte rossz volt,  aztán este az következett, hogy nincs melegvíz, felmondta a szolgálatot a bojlerünk, most hidegvizes élményfürdőt veszünk végül - bár az jól indult, mert a 2 nagyobbik unokám szerepelt az iskolai Tavasz Gálán( nagyon édesek voltak-  Rékáék a "Kire ütött ez a gyerek"-et adták elő, Ábelék gitárkísérettel énekeltek  pl. a "Legyetek jók, ha tudtok"-ot - vastapssal!) - de az elején leesett az ölemből a fényképező gépem, és összetört a kijelzője. Nem is készítettem képet

    Ez jött össze kb 24 órán belül. Azt hiszem, nem csodálkoztok, hogy kiakadtam.

     

    Tegnap Sárim lett egy évvel idősebb

    Főztem neki két "ünnepit" is - olyat amiket szeret - tegnap vacsira Rakott kelt, és kapott egy édes kis marcipán tortát, ma ebédre meg Sajt levest és rántott csirkeszárnyat, meg rántott gombát, petrezselymes rizzsel.

     

    A torta nagyon aranyos lett:

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. május 5. 15:352905.

    Szió Lányok!

     

    Csak 1 pill. Kevés időm van, csak beugrottam.

     

     

    Tegnap volt Ambruska 1 éves, azt ünnepeltük, azért nem voltam, ma meg színházba megyek (Adáshiba)

    Így nem tudom, jövök-e este?

     

    Mindenkinek szép napot és majd estét!

    Pusszantás: É.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. május 5. 12:052904.

    Kellemes napot mindenkinek.

     

    Ma egész jó idő lett, annak ellenére hogy esőt momdtak.

     

    A betegeknek gyógyulást kívánok.

     

    Látom nem vagytok, szorgoskodtok, megyek én is, mert mindig van tenni

    való.

     

    Legyen szép napotok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. május 3. 10:502903.

    Szervusztok!

    Köszönöm az aggódást, szép lassan javulgat a lányom,már nem olyan gyulladt a sebe sem és egyre többet tud mozogni, tegnap a jó időben már kint sétálgatott.

     

    Klári lányodnak mielőbbi gyógyulást kívánok. Te pedig pihend ki a kellemes fáradságot,mert ugye ha együtt a család, azt akkor nem érezzük a boldogságtól.

     

    Az Anyák napja is eltelt, két győri fiamék telefonon köszöntöttek, nem tudtak most eljönni,a lányom fiai jöttek tegnap már reggel, Imikém aranyos kis verset mondott,Raffaello csomagot és egy szép kis saját készítésü képeslapot hoztak, aminek belső borítáján a fényképük is ott van,Gyurikám még délután otthon náluk külön is felköszönött egy szép kis gyöngyvirág csokorral.

    Márktól itthon kis cserepes korall virágot kaptam.

    Jó idő volt,délután lányoméknál az udvaron játszottunk, kint napoztunk.

    A temetőben is voltam, Édesanyámat már csak ott tudom sajnos köszönteni és a nemrég elhunyt sógoromnak a névnapja volt, az ő sírjára is virágot és mécsest vittem.

     

    Szép napot, kellemes hetet kívánok nektek is.

    előzmény:
    vorii (2902)
    2010-05-03  10:16
  25. 2010. május 3. 10:162902.

    Szió Lányok!

     

    Úgy látszik, mi vagyunk az a család, ahol mindig történik valami - bár ugye elég sokan vagyunk hozzá, hogy a nagy számok törvénye szerint így legyen...

     

    Pénteken Klári lányom leesett a létráról takarítás közben, nagyon megütötte a hátát, bár nem tört semmije, de zúzódott és nagyon fáj a keresztcsontja, meg enyhe agyrázkódása van. Szombaton hozzá szaladtunk be - a városban lakik - és vittünk neki enni, mert semmiről nem tudott gondoskodni magának (a párja meg korántól későig dolgozott -> vendéglátás)

    Akkor éjjel valamiért nem tudtam aludni  (vagyis alig) és kb 3 óra alvás után kellett nekiállnom sütni-főzni. Persze én fuvaroztam anyukámat is oda-vissza, meg ugye a "vendégség" - csak az anyáknapjás ünneplőkre leszűkülve is 14-en voltunk... A kislányok nagyon szépen fel voltak öltözve - már az unokák (persze a fiúk is, de ugye - az nem olyan mutatós, mint a libegő kis szoknya )

     

    Állatira elfáradtam, Saca lányom  elküldött lefeküdni. Most is alig térek magamhoz.

     

    Hát ennyit rólunk... most ti jöttök! Milyen volt az anyáknapja???

     

    Cilikém, hogy van a lányod???

     

    Ancika meggyógyultál már teljesen???

    Kellemes hetet nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top