Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TÁRSALGÓ

nótafa
Létrehozva: 2008. február 28. 11:28

  Lépj be bátran: az "ajtó" nyitva áll!

Egyforma érdeklődési körű emberek találjunk egymásra és hozzunk létre egy olyan közösséget, ahová mindenki szívesen tér be egy könnyű kis beszélgetésre.

Egyedül vagy? Társaságra vágysz, olyan emberekre, akik szeretnek beszélni örömeikről, bánatukról, gyerekekről, unokákról, zenéről, versekről, képekről, kiskertről, kirándulásról, sütés-főzésről, ünnepekről, hétköznaporól ?-tehát bármiről????

Itt a helyed!  Gyere bátran és csak úgy: B E S Z É L G E S S Ü N K

 A kedves vendégeknek: kávé, tea, egy kis nasi, és virág!

  1. 2010. Április 6. 20:252851.

    Köszönöm szépen a képeket.

     

    Nagyon szép lett a kalácsod, mondhatni, gyönyörű.

     

    Köszönöm azt is, hogy vendégségben járhattam nálad vizuálisan.

     

    Nagyon jó volt nézegetni a képeket.

     

    Máskor is szívesen nézegetem majd, ha rakol fel képeket.

     

    Ime a mi húsvéti lakománk.

     

     

    előzmény:
    vorii (2847)
    2010-04-06  14:41
  2. 2010. Április 6. 20:092850.

    Kedves Cilike.

     

    Reméljük a legjobbakat, és helyre fogsz jönni.

    Néha rám is rám tör a fáradság, vagy a szapora szívdobogás, na akkor kihajtom magam azért van, vagy sokat bicikliztem, bizony megfekszem másnap.

    De én is türelmes vagyok várom a javúlást, jön az ha nem is mindjárt, de ki várom.

    Nemrég nekem is volt olyan is, hogy fájt a szívem, zsibbadt a karom, és az újaim, már majdnem a sírás kerülgetett, kerestem is orvoságot rá,  és hatot, mindjárt írom is a nevét, csak elmegyek érte, na itt van, Panangin, ez a neve, ez jó volt rá, ebbe van magnézium is.

    Előtte napokban ki hajtottam magamat, bicikliztem, hat kilométert, lehet ez volt az oka.

    Ez jó az izmokra, idegre.

    Na meg akkoriban volt hold tölte, hideg meleg idő járások.

    Most már azt is megfigyelem mi okozza, és teszek ellene, vagyis most, nem jókor bicikliztem.

    A hold tölte, nekem a vérnyomásomat, jól felviszi, az idegemet is, pedig semmi okom nincs rá.

    Már arra is figyelek, hogy kis dolgokon nem húzom fel magamat.

    Kontrolálom magam, elbírálom a dolgokat, kis baj nem baj, semmi ideggesség.

    Igaz néza duruzsolok, de az nekem jó, de csak ha nem halja senki, mintha ki adnám magamból a mérgemet.

     

    Vigyázz magadra te is, én is ezt fogom tenni, pihengess.

    A süti receptjét várom, előre is megköszönöm.

    Nálunk a sláger a kráter süti, az nem maradhat el, az mindég ott van a teritéken.

    Most húsvétkor is csináltam, már azt is mondhatom, kis megszakításokkal, majdnem minden héten az is van, a többi mellé.

    Most is volt húsvétra is, és még mágnás szelet, és almás süti.

    Legyen kellemes napjaid, estéjeid.

    Gyógyulgass.

    előzmény:
    nótafa (2842)
    2010-04-06  08:04
  3. 2010. Április 6. 15:092849.
    3. rész:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. Április 6. 15:052848.
    2. rész:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. Április 6. 14:412847.

    Szóval mutatok képeket, - neked is Ancika...

     

    1. rész:

    előzmény:
    Ancikka (2841)
    2010-04-05  21:48
  6. 2010. Április 6. 14:242846.

    Sajnos küzdök ezzel a nyavajás NLC-vel... már többször újra kellett indítanom, mert nem akar engem

     

    Cilikém, örülök neki, hogfy nincs nagy gond! Remélem, még "ezer évig" elleszel - csak ne izgasd magad és fogadj szót a doktorbácsinak

     

    Mutatnék képeket is, mindjárt újra próbálom...

    előzmény:
    nótafa (2835)
    2010-04-01  19:33
  7. 2010. Április 6. 12:542845.

    Szia!

    Elárulnád a keresztneved, csak, hogy megszólíthassalak.

     

    Még nem olvastam tovább, de azonnal írnom kell...

     

    Nagggyon hasonló cipőben járok! Nagyon rossz a társtalanság, - hiába van család, az egészen más tészta - egy társ hiányzik, akivel örömödet, búdat-bánatodat megosztahatod... és aki veled van reggel, délben este, éjjel...

    Nagyon meg tudlak érteni!

     

    Azt hiszem, hogy nem szabad görcsösen akarni, próbáld élvezni az életet, mert az addig is folyik és meglátni a szépségeket, akármily kicsik is legyenek!

     

    Szívesen beszélgetek veled, akár priviben is, ha szeretnéd, és úgy jobban meg tudod beszélni a dolgokat.

     

    Üdv: Éva

     

     

    előzmény:
    sarkcsillag777 (2839)
    2010-04-05  01:01
  8. 2010. Április 6. 09:262844.

    Szervusz Kedves Sarkcsillag!

     

    Szomorkodni szabad, de nem érdemes!

     

    Először is: _hány éves vagy, hogy így nekikeseredtél? Mit teszel, hogy társra lelj? ,vagy teszel érte valamit egyáltalán???

     

    Én már sajnos nem vagyok túl fiatal (elmúltam 60), de már közel 20 éve élek társ nélkül (18 évi boldog házasság után) ,de nem magányosan, és még nem is adtam fel, hiszem, hogy még rámtalál valaki, akivel a hátralévő életemet boldogságban, szeretetben élhetem.

     

    Társasági életet élek, nyugdíjas klubot, kórust vezetek,bár most egy ideje gyengélkedek, de éppen Nyugdíjas egyetemre járok, szavaló és dalos versenyre készülök,rendezvényeket szervezek és azoknak magam is aktív részese vagyok.

     

    Nem keresek társat, de ha találkoznék egy értékes emberrel, akivel közös nevezőre jutnék, szívesen osztanám meg vele hátralévő éveimet.

     

    Te se add fel,menj emberek közé, köss barátságokat,és bízz magadban, hogy sikerül elérned amit szeretnél, de tenned is kell érte,talán engedni az elvárásaidból, talán másképp nézni és gondolkodni. 

    Én arra bíztatlak "Ne add fel! " Az én kedvenc idézetemet leírom neked:

     

    "Ha az élet elvesz Tőled valamit,mindig ad helyette mást..

    Ha keresed és kutatod, legalább ey ösvényt,

    melyen kijutsz sorsod szorításából....

    A fény, mely mindig világít, mutatja neked az utat,

    újra és újra átölel Téged...."

     

    Kérlek gyere máskor is közénk, ha társalogni támad kedved,szívesen látunk bármikor.

    előzmény:
    sarkcsillag777 (2839)
    2010-04-05  01:01
  9. 2010. Április 6. 08:112843.

    Évikém!

    Szombaton én is elmentem a Feltámadási szent misére és a körmenetre is, de nagyon elfáradtam, azért szép volt és örülök, hogy el tudtam menni.

    Vasárnap és tegnap azonban már csak pihentem.

     

    Ebédre nem volt senki, sőt vasárnap én voltam lányoméknál, de tegnap volt sok vendégünk,szerencsére nem nekem kellett kiszolgálni őket.

     

    Finomakat sütött-főzött a menyem, én csak pihentem és folytatom ma is a pihenést, még két vizsgálat vár rám és az orvosom csak továbbra is pihenésre int.

    Most olyan furcsa, mintha izomláz szerű fájdalmam lenne a szívem táján és az egész bal karomban is.

     

    Ambruska is volt locsolni??? Fársztó lehetett,de biztos jó is, hogy együtt volt a családod.

     

    Szép napot, kellemes hetet kívánok.

    előzmény:
    vorii (2838)
    2010-04-05  00:24
  10. 2010. Április 6. 08:042842.

    Szép Jó reggelt!  Szervusztok!

     

    Megírtam egy hosszú hsz-t de elszállt, na újra írok.

     

    Elmúltak az ünnepnapok, jönnek a szürke hétköznapok,nem szép az idő, tegnap egész nap esett, ma szeles, hűvös a reggel,bár a napocska már próbálkozik előbújni.

     

    Drága Ancikám, már ünnepek előtt betegedtem le, ezért sem takarítani, sem sütkérezni nem tudtam, csak pintem és pihenek továbbra is.

     

    Voltak a gyerekeim tegnap, lányomék, egyik győri fiam a családjával,locsolóim is az unokáim és a nővérem dédunokái.

    Egy új sütit is kipróbáltunk, majd küldöm neked a receptet (nem kell sütni)

     

    Ma kell jelentkeznem a kardiológusomnál,mert egyik gyógyszer nem vált be amit írt és ma ír helyette másikat.

    Délután lesz Klub találkozónk is,aztán még továbbra is csak pihengetek.

     

    Szép és kellemes hetet kívánok nektek!

    előzmény:
    Ancikka (2840)
    2010-04-05  20:39
  11. 2010. Április 5. 21:482841.

    Kellemes estét.

     

    Nagyon szép családi összejövetelt tartotattok. 

     

    Nem semmi ennyi vendéget fogadni, gondolom jól elfáradtál. 

     

    De az öröm ami a vendégeskedéssel jár, kárpótolja a fáradságodat.

     

    Holnap új erő fog jönni, meglásd.

     

    Kellemes pihenést kívánok neked.    

    előzmény:
    vorii (2838)
    2010-04-05  00:24
  12. 2010. Április 5. 20:392840.

    Kellemes estét.

     

    Olvasom Cilike, betegeskedel, az nem jó.

     

    Lehet, az ünnepi készülődés is rá tett, na meg a tavaszi nagytakarítás is.

     

    Vigyázz magadra, pihengess, mostmár azért lazább napok következnek.

     

    Én is szorgoskodtam az elmult hetekben, takarítottam, sütkéreztem, készültem az ünnepre.

     

    Igaz, nem sok vendégem volt, de azért mégis készülünk.

     

    Jó a tiszta lakásban lenni.

     

    Láttam az óvodai felvételeket is, gondolom jó volt látni a gyerekeket.

     

    Legyen szép estétek.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. Április 5. 01:012839.

    Egy kicsit szomorkodni is lehet?

    Olyrég várok már egy társra de csak nem jött még....

    Pedig én mindent megtettem....

    Kisugárzás ok,szeretet ok,ész ok,empátia ok,minden rendben,aztán csak nincs meg az ebadtta.....(+pozítív hozzáállás rendszerint)

    gondolom a türelmemmel lenne baj,a helyesírásomon kívűl,na meg azzal hogy nincs alku mig olyan amilyennek lennie "kell",(mármint nekem).

    azt mondják egyesek,túl sokat várok,szerintem nem,meg hogy hasonló hasonlót vonz,szerintem ez az ellentétre is éppúgy igaz,ám hosszu távon ama ellentét vonzata számomra "harctérré""szokott(?)"változni.

    Nyünnyögöm a türelmetlenségemet vagy tán a tehetetlenségemet?

    Bármit bárhol "fellelek"értsd úgy hogy akár egy "fejben megálmodott"ruhadarabot is a boltok polcán!!!

    Eromlott a "szimatom"vagy ilyen irányban sosem nem is volt?

    Mi lehet?

    Ha abból indulunk ki hogy az ember kisugárzásával bevonzhat bármi jót,akkor most miért nem működik?

    Azt mondják teremtsd meg vágyaid majd engedd el őket,hogyan engedd el ,ahhoz azt kellene hogy elfogadd,a macskáiddal fogsz megöregedni,mivel egyedűl maradsz,ráadásúl érhetetlen okokból.(kivéve hogy nincs "rosz alkukötés",köszönöm már megvolt,sokat tanúltam belőle)

    Tud nekem valaki mondani valamit arra,hogy fogadjam el,hogy egyedűl vagyok?(s most már úgy látom sajnos nem is lesz társam,mi van ha te tudod mire "kire" van szükséged s azt látod nap mint nap hogy nincs?beletörödsz ,lemondasz?hogy nem keseredik meg az ember?csendesen megadja magát és kész mikor már végképp elfáradttál?(nincs magányérzetem csak hiányérzetem,eddig tulléptem rajta évek hoszú során,ám most bevallom nőiesen,nem megy....járok körbe akár a kőrhinta,-miért van ez így?-arra jutok,nincs válasz,tényleg nincs?)ezt kell elfogadni hogy nem volt,nincs,és nem is lesz?

    Köszönöm hogy meghalgattatok,már ez is jól esett....

    Ha tudja valaki a választ,kérem mondja el nekem....Köszönöm

     

    előzmény:
    nótafa (1)
    2008-02-28  11:28
  14. 2010. Április 5. 00:242838.

    Ezer bocsánat, hogy nem jöttem - sajnos a gépet se kapcsoltam be az ünnepi előkészületben - a nagyhéten minden "eseményre" elmentem, és mellette takarítás, vásárlás, főzés-sütés, és más egyebek jutottak, ma pedig a nagy család - a lányom kiszámolta, 18 családtag - húsvétolt nálunk.

     

    Holnapra még áldott ünnepet kívánok, aranyos kis locsolókat

    amint tudok, jövök!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. Április 4. 18:112837.
    Áldott!Boldog! Szeretetteljes Húsvétot Kívánok Mindenkinek!
    előzmény:
    nótafa (2836)
    2010-04-02  13:54
  16. 2010. Április 2. 13:542836.

    Szép napot!

     

    Jó húsvéti készülődést mindenkinek!

    előzmény:
    nótafa (2835)
    2010-04-01  19:33
  17. 2010. Április 1. 19:332835.

    Szia Évikém!

     Nincs nagy baj, az ECHO vizsgálat szerint,a pumpafunkció megtartott,a billentyűk épek,körülírt fali mozgászavar nem látható.

     

    A további vizsgálatokig pihenjek, szedjem a gyógyszerket, kedden látni szeretne,mert mondtam, hogy egyik gyógyszer melékhatásaként rettenetes fejfájás kínoz.

    Ha nem szűnik ír fel másikat.

     

    Nem vártam meg, ma nem vettem be, csak nem lesz nagyobb baj.

    Egyébként ma szinte egész nap mozgolódok, voltam bicajjal is a lányomnál,főztem magamnak egy kis túrós tésztát,délután a szobámban takarítgattam.

    Mégis csak vettem egy kisebb kötözött sonkát,jó száraz, majd csipegetek belőle.

    Holnap sütök kalácsot, ebédre halat sütök, lányom halászlét főz, azt mondta abból nekem is küld.

     

    Tegnap voltam az oviban, jött a nyuszi, és sok képet készítettem,csak az udvarra nem lehetett kimenni, mert reggel még esett az eső,pedig az igazi az lett volna, ha ott kereshetik a csomagokat.

    előzmény:
    vorii (2834)
    2010-03-31  14:32
  18. 2010. március 31. 14:322834.

    Cilikém, mit mondott a doktorbácsi???

     

    Csak beugrottam érdeklődni, mert ezer dolgom van és nem akarok nagyon elcsúszni velük.

     

    Neked is jó készlődést!!!

    előzmény:
    nótafa (2833)
    2010-03-30  08:07
  19. 2010. március 30. 08:072833.

    Szép Jó reggelt!

     

    Köszönöm az aggódást Évikém! Bízom benne, hogy a mai vizsgálaton már valami bíztatót is mond majd az orvos.

    Egyenlőre pihenek próbálok gyógyulni.

     

    Én egyedül leszek vasárnap, a fiamék a másik mamához mennek ebédre, hétfőn pedig a két idősebb fiamékhoz szoktunk ebédre menni, reggel megyünk, mert kisebb lányaikat, a kisebbik unokáimat, lucát és Rebekát szokta Márk locsolni,ha jól leszek, idén is megyünk.

    Az ünnepi ebéd,a szokásos húsleves, valamilyen pulyka, vagy csirkemell párolt zöldség körettel.

     

    A szokásos húsvéti menű régebben nálunk is: Húslves -ami karajcsont -csirkeaprólék-egy darab marha hús /-ból készült sok-sok zöldséggel és cérna metélttel, Hansági göngyölt hús (sertés karajból) ,göngyölt hús csirkemellből, amiben egy szelet gépsonka+egy negyed főtt tojás volt, paprikás csirke-vajas galuskával, hasáb krumpli és rizi-bizi körettel és valamilyen krémes és sós sütemény.

     

    Ez már nekem lehet, hogy csak emlék marad.

     

    előzmény:
    vorii (2832)
    2010-03-29  20:27
  20. 2010. március 29. 20:272832.

    Szia Cilikém!

     

    Nagyon sajnálom, hogy nem javul az állapotod eléggé.

     

    Igen voltam misén - minden vasárnap megyek - most meg úgy csináltam, hogy a reggeli misére mentem és megvártam a nagymise elejét, amikor is az udvaron volt a barkaszentelés - vittem is magammal,  és a "hivatalosból" is hoztam haza, meg anyukáméknak.

     

    Ez a hét a készülődés jegyében telik majd, bár a nagyját megvásároltam már előre, és előbb is kezdek sütni, mert a lányok dolgoznak és sajnos keveset tudnak segíteni. Csak a kalács marad szombatra.

    (Meg is szoktam szenteltetni a kenyeret, kalácsot, bort.)

    Sonkám nincs még, mert valami rendesebbet szerettem volna, de nem találok. Igazi füstölt jó lenne.

     

    Nálatok mi lesz a menü? 

     

    Többi lányok, nektek is szól a kérdés, kíváncsi vagyok, kinél mi az ünnepi étel ilyenkor a szokásos sonka-tojáson kívül? 

     

    A miénk: Spárgakrém leves, sonkacsíkokkal, Sült kacsa, "borított" majonézes krumplival, Egyiptomi torta.

    Készítek még "tartalékba" töltött káposztát, mert a nagy család jön, és csak én főzöm a családból, itt szoktak "belakni" belőle.

     

    A hangulatjelek nem működnek - kár - pedig folyton mosolyogtam volna nektek... :-)))

    előzmény:
    nótafa (2831)
    2010-03-29  10:13
  21. 2010. március 29. 10:132831.

    Szervusztok!

     

    Sajnos sem jobban sem rosszabbul nem vagyok, fekszem, olvasok,most kicsit bekukkantok hozzátok.

    Évikém, örülök, hogy tetszett a színházi előadás, én éppen két könyvet olvastam most Wass Alberttől, Mire a fák megnőnek és a Kastély árnyékában. A régi erdélyi szép időkről szól mindegyik, nagyon tetszett mindkettő.

     

    Te biztos voltál tegnap a szép Virágvasárnapi misén, ugye? 

    Valamikor én is jártam, mert szegény drága nővérkém énekelt a Passióban és mindig hoztunk haza frissen szentelt barkát.

     

    Megkezdődött a Nagyhét és mindjárt itt a Húsvét.

     

    Szép húsvéti készülődést kívánok nektek.

    előzmény:
    vorii (2830)
    2010-03-27  22:28
  22. 2010. március 27. 22:282830.

    Tudtátok, hogy ma este (20:30-21:30) volt a Föld órája? (Minden évben megtartják)

    Szépen lekapcsoltuk a villanyt egy órára takarékosságunkat szimbolizálva.

    Íme a világosságom.....................>

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. március 25. 22:182829.

    Köszi a szinházi tályékoztatást, én még itt nem jártam.

     

    Kétszer voltam a pesti szinházban, a József attila, és a Vígszinházban.

     

    A vidékiekben, pl, az Egri szinházban, a Gödöllőibe, a Miskolciba, a Szegedi

    szabadtéribe.

     

    A Miskolciba töbször voltam, mert ez van közelebb hozzánk.

     

    Jó éjt mindenkinek.

     

    előzmény:
    vorii (2828)
    2010-03-25  18:41
  24. 2010. március 25. 18:412828.

    Ancika!

    Itt a kerületünkben (Budapest, XVII.) van egy kis színház, van ide bérletem is, de ezt a jegyet most külön vettem. 

    Havonta egyszer biztosan elmegyek, de ha lehet, többször is. Nagyon szeretem a színházat!

     

    http://www.gozon.hu/   ..................>  ez az a színház

    előzmény:
    Ancikka (2827)
    2010-03-25  18:35
  25. 2010. március 25. 18:352827.

    Ó de jó lehetett, hogy szinházban voltatok.

     

    Melyik szinházban voltatok?

     

    Én is nehezen idulok el, de ha elkezdem akkor szeretek menni.

     

    előzmény:
    vorii (2822)
    2010-03-25  17:18

Címlap

top