Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Haldoklik a kutyám

blondine
Létrehozva: 2008. február 25. 07:36
Sziasztok. Nagyon szomorú vagyok. Van egy 7 hónapos kis spánielünk.
Csütörtök óta rosszul van. Hányás, remegés.Csüt.este elvittük az állatkórházba, ahol kapott 3 injekciót, meg széntablettát.
Kicsit jobban is lett, bár másnap a hányás folytatódott. Megint orvos, megint 3 injekció, +klion tabletta. Egy tablettát betudtam adni, de többet nem. Péntek óta nem evett SEMMIT Inni is csak nagyon keveset. tegnap már szinte semmit. Az orvos mérgezésre gyanakszik, vagy idegentestre a gyomorban. ma dél körül nézi meg, és az eddigi szenvedése, és leépülése miatt, mondta, hogy jobb lenne, elaltatni. 2 gyerek szíve szakad meg, plussz az enyém. Már lábra sem tud állni. A gyerekek reggel a kutyi mellett imádkoztak.Úgy mentek el suliba.Azt hittem belehalok....
Nincs valami titok, valami csoda, ami meggyógyítaná???

Szörnyű ezt nézni. Remélem nem nagyon össze-vissza írtam.

Nincs valakinek ötlete, amit még meg lehetne próbálni?

Egy tíz percre elmegyek, de jövök vissza. Segítsen aki tud valamit..
  1. 2008. február 25. 09:2651.

    Szia!

    Először is nagyon drukkolok a kutyusodnak, remélem, sikerül meggyógyítani a kis drágát.

    Másodszor, szerintem mindenképp keress másik orvost. Nemrégiben a szomszédasszonyunk befogadott egy bántalmazott kutyust, aki pár nap alatt lebetegedett. Elvitte Budapest egyik legnagyobb állatkórházába, ahol három nappal későbbre kapott időpontot egy ultrahangra és elhajtották őt mindenféle komolyabb vizsgálat nélkül, mondván, hogy várjanak pár napot, hátha meggyógyul magától.

    Amikor meghallottam, rögtön kocsiba vágtuk magunkat, elmentünk a mi állatorvosunkhoz, akinek egy picike rendelője van és aki azonnali életmentő műtétet hajtott végre, ugyanis a kutyunak gennyes méhgyulladása volt. Persze a gazdinak nem volt rögtön 60 ezer forintja készpénzben, de a doki nagyon rendes volt, adott neki részletfizetést, annak ellenére, hogy nem ismerte őt, hiszen még sohasem volt nála.

    Szerintem egy normális doki, ha látja, hogy sürgős a gyógyítás, a műtét és látja a gazdin, hogy megtesz mindent az állatkáért, próbál ő is mindent megtenni, toleránsan, kompromisszumkészen.

    Keress egy másik dokit, és kérdezz rá, hogy van-e mód arra, hogy több részletben fizethesd ki a kezelést.

    Én az utolsó pillanatig harcolnék érte, és csak akkor altatnám el, ha a doki konkrétan megmondaná, hogy rákja vagy más egyéb gyógyíthatatlan betegsége van. Hogy lehet, hogy el akar altatni egy kutyát, amikor még azt sem tudja igazából, hogy mi a baja?   Az idegentest kimutatható röntgennel vagy ultrahanggal, a mérgezés pedig laborvizsgálattal.  

    A gyógyszert fel lehet oldani kis vízzel és fecskendővel beadagolni, akár erővel is. Közben szépen beszélj hozzá, nyugtatgasd, meg fogja érteni, hogy nem bántani akarod.

    És ne add fel, amíg nincs konkrét diagnózis!

    Ja, és persze írjál, hogy mi van a kicsikével, drukkolok!

    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  2. Torolt_felhasznalo_558762
    Torolt_felhasznalo_558762
    2008. február 25. 09:2650.

    Szívből sajnálom a kutyust!

    Remélem hamarosan jobban lesz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2008. február 25. 09:2449.
    természetesen a kacsintós jel még véletelenül sem volt oda tervezve 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (48)
    2008-02-25  09:23
  4. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2008. február 25. 09:2348.

    szorítok kutyulinak,remélem meggyógyul.Ellenben ha az orvos azt javasolja,hogy altassák el,akkor arra jó oka van.Megértem,hogy édes,aranyos és szeretik a gyerekek,de a szenvedését nem szabadna meghosszabbítani ha valóban menthetetlen.Az előző kutyánk rákos volt,három hétig reménykedtünk,megműtötték de már akkor tudták,hogy nem lehet segíteni rajtaMondta a doktornő,hogy el kellene altatni mert ez így már csak szenvedés az állatnak(amikor meglátogattam már csak a farka végét tudta egy picit megmozdítani-ez volt a csóválás&nbspBelementünk.Apu kísérte el utoljára,ott volt mellette amíg elaludt és simogatta.Sosem sír az apám,de akkor ő is sírt.Viszont a kutyus békével ment el,szeretettel körbevéve.

    Ettől függetlenül remélem,hogy nálatok minden jóra fordul és lehet segíteni a kutyuson! 

    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  5. 2008. február 25. 09:1247.
    Nagyon aranyos Oli! Drukkolok nektek!!!
    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  6. 2008. február 25. 09:0446.
    Az utolsó sor a végleges elaltatás díja.  
    előzmény:
    bababetű (43)
    2008-02-25  09:02
  7. 2008. február 25. 09:0345.
    Szia! Nagyon szep kis pofiaja van a kutyusodnak!

    En is csak azt tudom mondtani, hogy ne add fel a remenyt!!! Helyedbe elvinnem egy masik allatorvoshoz, a gyogyszert pedig konnyu lenyomni egy 7 honapos, beteg spaniel torkan. Ne riadj meg a morgastol, kesobb meghalalja.

    Az en kutyusom is beteg volt a nyaron, volt olyan allatorvos aki elaltatta volna, olyan is aki mereg dragan megmutotte volna, meg is felepult, pedig nem hittuk volna.

    Nagyon drukkolok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. február 25. 09:0344.
    Kicsit igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy ne fórumozzon az illető, hanem a kutyájával foglalkozzon, de azért mégsincs teljesen igazatok. Olvashattátok, hogy a doki azt mondta, ma délben megnézi a kutyát (bár addig el is pusztulhat szegény, ez is igaz), mivel autójuk nincs, így mi mást tehet, mint vár délig és imádkozik, hogy ne legyen rosszabbul. Vagy talán kapja fel a hátára és úgy vigye azt a szegény beteg jószágot? Azt ugyan nem tudom, hogy hol lakik, lakóhelyén hány állatorvos található, már ha egyáltalán van. De ha minden igaz, talán már el is ment valami autóst keríteni, aki elviszi a kutyusukat egy dokihoz.
    Én szorítok neki, adja a Jóisten, és egy jó doki, hogy meggyógyuljon!!
    Sok szerencsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. február 25. 09:0243.

    1. Épp azért kell az infúzió, mert hány, és nem eszik.
    2. Előre meg kell kérdezi, mi mnnyibe kerül. Nincs kint a rendelőben árjegyzék ? Minden rendelőben van a falra függesztve, onnan is leolcasható.
    3. Igen, az állat pénzbe kerül....de 10-20-30-40 ezer Ft-on múljon az élete ?

    A kanül és az infúzió 2-3000 Ft körül van, +gyógyszer
    Injekció: 1200 Ft körül van
    Vérvétel: 1000 Ft
    Vérkép 500 Ft/paraméter
    Altatás : 1000 Ft 10 kg alatt
    Gépi altatás +4.000 Ft+gyógyszer
    Röntgenre nem találtam, de az is 2-3.000 Ft körül van, egy ultrahang 5.000 Ft

    Altatás: 3000 Ft+gyógyszer

     

     

     

     

    előzmény:
    blondine (25)
    2008-02-25  08:16
  10. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2008. február 25. 08:4742.

    egy kutya sem szereti a gyógyszert. attól még be lehet adni neki. lehet, hogy testi erővel, lehet, hogy "átveréssel", de minden kutya "legyőzhető".

    ha az én kutyusaim lennének betegek, csütörtök óta már meghülyültem volna. addig hisztizek az orvosnál, mig kideriti. tippelni én is tudok, de abba a kutymogó belepusztul. a mérgezés és idegentest között azért rengeteg különbség van, pláne csütörtök óta.

    a titok és a csoda ott rejlik: te meg akarod-e menteni? avagy drága, olcsóbb elaltatni??? egy gyógyszer sem olcsó, akár ember-akár állat. egy betegség sem két fillér. akartatok kutyát (avagy nem, de befogadtátok), akkor nemcsak a "jóban" jó a kutya, hanem a rosszban is a tiétek. egy kutya nemcsak abból áll, hogy néha sétáltatom, kaját adok neki, meg vizet. ha beteg, költök rá (legfeljebb én is diétázom, mert kajára nem fog telni), pláne mellette ücsörgök. itattam már kézből, kortyonként nagytestű kutyát. fél nap volt mire belediktáltam a vizet. és???? beteg volt, meg kellett gyógyitani, a fejét sem tudta a vizestálja felé emelni, meg gondolom  kedve sem volt. morgott is, tiltakozott is. fél nap után rájött, hogy gazdi jót akar neki. és nem szavakkal kellett a kutyusnak bizonyitani, hanem tettekkel.

    ne fórumozz, kutyázz!!!

    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  11. 2008. február 25. 08:4541.
    - végre egy okos meglátás - nem is értem, h. tud gép előtt ülve sajnálkozni?
    előzmény:
    ágismink (34)
    2008-02-25  08:27
  12. 2008. február 25. 08:4440.
    Köszönöm a hozzászólásokat. Telefonálgatok, és elviszem másik dokihoz. Hátha.... Azért nem kapom fel és viszem, azonnal, mert nincs autóm. Valakit meg kell kérnem, hogy segítsen.
    Írok, ahogy van valami fejlemény. Lehet, hogy csak este. Nagyon bízom benne, hogy nem rossz hír lesz.

    Mégegyszer köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_985589
    Torolt_felhasznalo_985589
    2008. február 25. 08:4239.

    Szia!

    Igen a mi kutyánknak is ezek voltak a tünetei,és kullancs fertőzése volt.A doki megkatéterezte és véres volt a vizelete is.Mivel a miénk kan úgy tudta megállapítani,hogy nem rózsaszín volt a kukaca,hanem sárgás.Egyből tudta mi a baja.Rögtön gyógyszert adott és 2-3 nap múlva semmi baja nem voltSajnálom a kutyádat nagyon 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_865958 (35)
    2008-02-25  08:32
  14. Torolt_felhasznalo_704413
    Torolt_felhasznalo_704413
    2008. február 25. 08:4038.
    Nagyon szorítok a kis csöppségnek! Ne adja fel!  

    Sajnos én már elveszítettem egy 1 éves arany spanit , vele született vesebetegsége volt, a doki jobbnak látta elaltatni... ez elég gyakori betegsége a fajtának. Ezirányba is kellene vizsgálatokat végezni, mi voltunk ultrahangon meg a kis vérét is "centrifugálták", nagyon kevés vörösvérsejtje volt.

    Annyira nehéz most nektek, és én is a könnyeimmel küszködöm ahogy írom e sorokat.
    KITARTÁS, legyél vele amennyit csak tudsz, simogatsd, ölelgetsd!!!
    És írj hogy alakulnak a dolgok, szerintem sokan imádkozunk érte!   
    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  15. 2008. február 25. 08:3737.
    Én is ehhez csatlakoznék, a legfontosabb a víz pótlása. Tehát első legfontosabb feladatod, hogy egy gyógyszertárból szerezz egy müanyag fecskendőt, közepeset ne a legkisebbet. Vizet mindenképpen be kell juttatni, mert anélkül minden élőlény meghal. A fecskendőt a zárt szájacskáján keresztül is be tudod dugni a fogacskáin át és óvatosan adagolni a vizet, hogy le is nyelje. Nem szabad arra várni, hogy legyen kedve inni, mert ahhoz jobban kellene lennie. A legtöbb kutya ha rosszul van még inni sem akar. Pláne ha hányt sokat.
    Hajrá
    előzmény:
    igorka (23)
    2008-02-25  08:09
  16. 2008. február 25. 08:3536.

    paff 

    a kutya pénzbe kerül...ezt nem mondták neked? és ha beteg, akkor is felelősséggel tartozol érte.

    évek óta finanszírozzuk a rákbeteg, epilepsziás kutyám gyógyszeres kezelését. gondolkozz már könyörgöm 

    előzmény:
    blondine (25)
    2008-02-25  08:16
  17. Torolt_felhasznalo_865958
    Torolt_felhasznalo_865958
    2008. február 25. 08:3235.
    Szia.
    Kiskutyád története kisértetiesen ismerősnek tűnik....
    Nekem is volt egy ilyen kutyám,ugyanezekkel a tünetetekkel.
    Elvittem  szokásos állat dokihoz,nem tudott mit csinálni vele,a kutya szenvedett még egy napig-végül felkaptam,mondván nem nyugszom bele-elvittem egy másik dokihoz.
    Kiderült,hogy babesia(kullancs fertőzés)
    Most tudtommal szintén sokan vannak babéziás kutyák,nézd már át,esetleg nem e lelsz benne kullancsot .Ez csak egy ötlet,egy történet-egyáltalán nem biztos,hogy igy is van....de hátha.


    Az én kutyámat már nem tudtuk megmenteni,mert későn vittük másik dokihoz,még aznap elpusztult szegény.
    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  18. 2008. február 25. 08:2734.
    nézd, a Te kutyád. Nem szólhatunk bele.

    Még mindig itt fórumozol, ahelyett, hogy felkaptad volna akiskutyát és vitted volna...kismillió címet, telefonszámot, dokit ajánlottak itt a hozzászólók, oda lehet menni, meg lehet kérdezni, mi a teendő és ott rá lehet kérdezni a lehetséges anyagi vonzatra meg a részletfizetési lehetőségekre.

    Ezzel szemben még mindig zöld a nicked melletti kis pötty, fórumozgatsz, lelkiismeretet nyugtatsz, az a kicsi kutya meg az életéért küzd.
    előzmény:
    blondine (25)
    2008-02-25  08:16
  19. 2008. február 25. 08:2533.
    Szia,

    "Lehet,ha beviszem kórházba, kap jó ellátást, de drága, és a végén kapok egy szép csekket, meg a testet zacskóban."

    Igen, ez is megtörténhet. De ha csak egy valamiért is érdemes a többiek tanácsát megfogadni, és új orvost, kórházat keresni, még ha Olivérrel meg is történik a legrosszabb, amitől féltek, akkor legalább utólag magadnak elmondhatod, hogy megpróbáltál mindent. hidd el, akkor nem úgy fogod majd érezni, hogy "kidobott pénz" volt, hanem bizonyosságot nyersz, hogy nem tudta volna más sem megmenteni a kiskutyátokat. Bár, persze, mint két blökkencs gazdija, szívből kívánom, hogy ne ez legyen, és minden rendbe jöjjön!!!!!!!!

    Sok virtuális pacsi Olivérnek!!!!
    előzmény:
    blondine (25)
    2008-02-25  08:16
  20. 2008. február 25. 08:2432.
    Mindenképpen írd meg majd, hogy hogy van Oli. Nagyon gondolunk rád!  
    előzmény:
    Avee (29)
    2008-02-25  08:21
  21. 2008. február 25. 08:2231.

    Szia!

    Nincs nagyon talapsztalatom a kutyusokkal kapcsolatosan, cicáim vannak, de amikor az első cicám valamiért beteg votl, emlékszem, hogy anyukám arra ébredt éjjel, neszezés van az ágya mögött. Éjjel közepén szétszedték az ágyat, és ott volt a kicsi macska, begubózva, kihűlve, már feladta szegénykém, elbújt meghalni. Anyukám kiszedte, meleg takarókba bugyolálta, beült vele a fotelba, és egész éjjel simogatta, dörzsölgette, beszélt hozzá. Ez hosszú órákig tartott, de reggelre visszatért az életkedve, a vénlány azóta 15 éves!  

    Szóval hiába adja fel az állat, sztem vissza lehet hozni az életkedvét!

    Jobbulást a kutyusnak.

    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  22. 2008. február 25. 08:2230.
    Dr. Graf rendelője Budán! Magyarország egyik legjobb állatorvosa!!! Gyorsan vidd oda! A Neten megtalálod a címüket, fejből sajna nem tudom! De az édesapja volt az állatkert állatorvosa! Nagyon lelekiismeretesek! Jobbulást!
    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  23. 2008. február 25. 08:2129.

    Nézd, ez lehet, hogy így lesz, nincs rá sajnos garancia. Viszont úgy esélyesebb, hogy meggyógyul, és tényleg megtettél mindent.

    Felelős vagy érte!

    (Nálam egy (!) napja volt a hörcsögöm (700,-Ft), amikor eltörte a lábát, amputálni kellett (7000,- Ft). Nem volt kérdés, pedig nem éltem fényesen, akkor költöztem albiba, gondolhatod, hogy le voltam égve. De muszáj volt! )

    előzmény:
    blondine (25)
    2008-02-25  08:16
  24. 2008. február 25. 08:1828.

    Nem tudok újat mondani, megerősíteni szeretném a többieket: menj másik orvoshoz, és ragaszkodj a kivizsgáláshoz!!! És infúziót neki!

    Sajnos már sokat tanultam a saját (kutyáim) kárán, hogy működik ez, és mennyire rajtunk múlik, hogy mi történik!!

    Légyszíves, számolj majd be! Drukkolok én is!

    előzmény:
    blondine (1)
    2008-02-25  07:36
  25. 2008. február 25. 08:1827.

    Nagyon szorítok a kiskutyádnak és neked! Ne add fel!    

    (Lehet, hogy tényleg tanácsos lenne másik dokit választanod. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top