Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BIATORBÁGYRA KÖLTÖZNI

isoraz
Létrehozva: 2008. február 23. 17:46
Emberek!
Fejünkbe vettük, hogy el a panelből, irány Biatorbágy! Azon belül is a Zöld Sziget (ez a neve?) lakópark mellett most épülő egyik sorházi lakás. Gyerekeink bölcsődés korúak (egyik 1 év múlva már óvodás kor&uacute és fogalmam sincs, hogy mennyire tekinthető biztosítottnak a bölcsődei, óvodai elhelyezésük, továbbá, hogy mennyire ellátott Biatorbágy patikával, ABC-vel, zöldségessel, gyermekmegörzővel, van-e ott konditerem, illatszerbolt, pizzafutár, cipész, szemfelszedő, műstoppoló, mittttttomén, stb., ami egy normális életvitelhez kell két kölök mellett.
Szóval, aki Biatorbágyon lakik, kérem világosítson fel, hogy nagyobb erőfeszítések nélkül lehet-e ott élni hosszabb távon!
  1. 2008. február 23. 21:1526.

    Én pár km-re lakom Biatorbágytól, szintén Gazdagrétről költöztem ki a családdal. Azt nem szabad elfelejteni, hogy Budapest az Budapest, a vidék meg vidék.  (ez ám az okosság! &nbsp Amihez hozzászoktál a városban, azt biztos, hogy nem találod meg mind a faluban. Bocsi, Bia tavaly lett város, de nem látszik rajta. Ahol mi lakunk, jóval kisebb, itt tényleg alig van üzlet, a többiről nem is beszélve, de valamit valamiért. A gyerekeimnek van friss levegő, udvar, nyugalom, az iskola is jó, művészeti iskola is van, egy csomó programmal. Igaz, az oviban nincs elég hely, bölcsi nincs.

    Ha van autód, könnyen eljutsz egy csomó bevásárlóközpontba a környéken, vagy akár Bp-re, a közlekedés jó. Mi nem bántuk meg, hogy kiköltöztünk vidékre, én meg egyenesen imádom a kertészkedést, a kintlétet csak úgy. A panel nekem börtön volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. február 23. 20:3925.
    kertünk. Szerintem megérte kiköltözni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. február 23. 20:3424.
    van gyönyorű kertünk, kutyánk. jókat lehet sétálni, kirándulni, jó a levegő. Nyáron annyira klassz kint ülni a kertben és ugye ezt a városban nem tehettük meg. 1. lakótelepen laktunk, 2 nem volt annyi pénzünk, hogy a vársoban ott a környéken vegyünk kertes házat, így maradt, hogy vidékre megyünk, és erre fele szerintem ez a legklasszabb hely (Diósd, Törökbálint, Érd).
    A falu szerintem szép, szinte nincs olyan utca ami ne lenne normálisan leburkolva, mindenhol van csatorna, ami erre fele nagy szó, mert pl érd még mindig arról híres, hogy normális utcái és csatornás házai lennének.
    nyilván mindenhol vannak negatív dolgok, itt is, de amikor dolgozni jártam alig vártam, hogy pénteken hazamehessek és kint legyek a kertben.
    a többi meg úgyhogy ha valamit nem tudok megvenni megveszi ő.
    a közlekedés szerintem ok, van busz ami az Etelére visz, van egy ami Délibe és van elővárosi vonat ami szintén a Délibe. simán ki lehet jutni tömegközlekedéssel is, bár én kocsival járok. Eddig egy barátunknak, vagy rokonunknak sem volt gond hozzánk kijutni, ső imádnak hozzánk jönni.
    van normális és hülye szomszédunk, de ez mindenhol így van, mostmár sok embert ismerünk is.
    a napunk ugyanúgy telik, mint ha a városba laknánk, csak ezt történetesen nem Budapestnek hanem Biatorbágynak hívják.
    előzmény:
    isoraz (23)
    2008-02-23  20:22
  4. 2008. február 23. 20:2223.
    Soma0530! Amiket leírtál, azok mellett mi szolgáltatja azt a plusszt, ami miatt nem bántad meg, hogy kiköltöztél? Ha gondjaid vannak a mindennapok vitelével, a vásárlással, stb., ha rögtönöznöd kell, akkor mi az amit adni tud a település? Egyáltalán, mivel telik a napotok? Játszóházba jártok? Vagy sétálgattok? Hogy jutnak oda a rokonok? Van használható buszközlekedés? Van kihez szólnotok? Ismeritek a szomszédokat? Lehet rájuk számítani, ha baj van? Összetartó a közösség, vagy nincs is közösség, csak spontán módon verbuválódott biatorbágyi lakosok? Jó sok kérdés, mi? Na erre válaszolj ha tudsz egy levegővel!
    előzmény:
    soma0530 (20)
    2008-02-23  19:54
  5. 2008. február 23. 20:0122.
    hát én oda biztos nem költöznék, akkora a Szabadság úton a forgalom. ilyen erővel az ember a Bartók Béla úton is lakhatna Bp-en, max nincs kertje, de hasonlóan hangos
    előzmény:
    lona43 (17)
    2008-02-23  19:24
  6. 2008. február 23. 19:5921.
    Ja és a mi gyerekorvosunk nagyon jó fej, csak ajánlani tudom, a védőnök is normálisak. A gyerekorvos az önkormányzat közelében van, sózóval nincs messze gyalog sem a lakóparktól.
    a pelus az már más kérdés, tegnap észrevettem, hogy elfelejtettem venni a gyerkőcnek, férjem reggel jött haza a vársoból szóltam neki, hogy vegyen Budaörsön a Rossmannban, merthogy a faluban nincs túl nagy választék, de sajna ott sem volt, csak saját márkás. Mindegy a 7végére kibírjuk azzal is, majd hétfőn vesz bent a városban. Szóval a nagybevásárlást nem tudom a faluban megoldani
    előzmény:
    isoraz (18)
    2008-02-23  19:24
  7. 2008. február 23. 19:5420.
    szerintem nincs magánbölcsi nálunk. a lakóparkban láttam egy helyen valami hasonlót de az úgy tünt, hogy nem állandóra veszi be a gyerekeket, csak órákra.
    Hát a falu vezetése totál gáz, bocsánat mostmár város. A polgármseter szerintem nem teljesen kerek. Sorra jönnek a nagy cégek logisztikai parkokat építeni a város szélére, de eddig ennek előnyét még nem láttuk. de ez nem érezhető a város hangulatában.
    mi gazdagrétről kültöztünk ide, elvileg a Római meg Gazdagrét a 2 legjobb lakótelep, mi szerettünk is ott lakni, de tényleg nem bántuk meg.
    Én most egy 1 éves gyerkőccel vagyok otthon és jól elvagyunk. Van Ringató, azt hiszem nagyobbaknak is van valami tornászós program, van egy Gekko játszóház, normális játszóterek.
    előzmény:
    isoraz (16)
    2008-02-23  19:20
  8. 2008. február 23. 19:3619.
    olyan edes valaszt adtal, hogy az osszes kiallo szarvam visszahuzodott    
    előzmény:
    isoraz (18)
    2008-02-23  19:24
  9. 2008. február 23. 19:2418.
    Nazaret: Természetesen mi is megnéztük Biatorbágyot. Gyönyörű, érdekes, jó fekvésű. Amikor ott voltunk esett a hó, kék volt az ég, lobogott a hajunk a szélben, nagy terveket szőttünk, a kávézóban meg jó volt a capuccino, de ebből még nem tudjuk megállapítani, hogy a szürke mindennapokban hol tudok gyorsan pelenkát venni a kölkömnek ha elfogyott, vagy milyen messze van a doktornéni, ha gyöngyöt dug a gyerek az orrába és hova szaladok, ha nincs hagyma a leveshez. Érted?
    előzmény:
    nazaret (15)
    2008-02-23  19:19
  10. 2008. február 23. 19:2417.

    Szia  "Usoaz"

    Biatorbágyról érdeklődtél, Anyám 40 évig ott élt. Én csak jártam oda elég sokat. Kérdéseidre kimeritő választ nem tudk, amiéert irok neked az csupán, hogy a házat  ajáljam neked, a lakópark helyett.  Egy nagy ház teljes összkomforttal, nagy kerttel. Igaz valamennyit kellene rá költeni, de hát ez egy komoly ház.  Fő útvonalon, buszmegállótól 20méterre van. Elég felkapott hely ma napság. Nos nem tolakodni akartam, ha zavartalak vele, úgy bocsi.    A kert is elég nagy kb: 300n-öl

    Ha netán mégis tudni szeretnél valamit, itt meg találsz.

    Üdvözöllek.  Ili

    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  11. 2008. február 23. 19:2016.
    Mit tudtok a magánbölcsődékről? Megbízhatóak? Túljelentkezés van? A lakóparkban lévő most épült modern óvodában érdeklődtem a felvételről, de nagyjából kihalásos alapon lehet bejutni, vagy ha elmúlt a gyerek 5 éves és már kötelező felvenni....Hallottam a település vezetői között zajló politikai csatározásokról is, aminek a település issza meg állítólag a levét, mert a döntéshozók nem mernek dönteni, ha döntenek, akkor pedig nem a ráció mentén. Mennyire érezhető mindez az ott lakók mindennapjai során? Nem szeretnék tudniillik egy rossz hangulatú helyre mennyi. SZentendrén volt szerencsém lehúzni 3 évet és megtapasztaltam, hogy milyen ha mindenki mindenkit hetente háromszor feljelentget baromságokért, a szomszédok acsarkodnak, mindenki bizalmatlan és rossz kedvű. Ebbe a zsákutcába nem futnék bele mégegyszer. Szóval mit tudtok? (Bocs a sok kérdésért, de nem piti dologról kell döntenünk és a 2 kölök ennek még inkább nyomatékot ad.)
    előzmény:
    soma0530 (13)
    2008-02-23  19:12
  12. 2008. február 23. 19:1915.
    az embernek koltozeskor nem az az elso, hogy megnezi hova is megy? vagy eddig ti csak kepet lattatok a lakasrol es annyi?
    előzmény:
    isoraz (14)
    2008-02-23  19:13
  13. 2008. február 23. 19:1314.
    Köszönöm az ötleteket! Hentes már lesz, azt látom. Egy 12 ezres településnek (márhogy a lélekszámot tekintve) manapság egy konditerem sem úri passzió, még 2 gyerek mellett sem. Este, lefektetés után szoktam elmenni 1 órát futni és erről a következő éveimben sem szeretnék lemondani. Alaptvetően ugyebár azt teszi mérlegre az ember egy kiköltözés megfontolásakor, hogy mekkora az ára a költözésnek. Mennyi a kompromisszum. Ha túl sok, akkor nem érdemes mozdulni. Ha csak szerencsétlenkedni fogok a két gyerekkel egész nap egyedül, várva az estét és apát, akkor nincs semmi értelme. Az is érdekelne, hogy az iskolák milyen színvonalúak. Van-e zeneiskola, tánciskola, nyelvoktatás, játszóház. Jelenleg a római lakótelepen lakunk és megszoktam, hogy minden bolt alatt zöldséges és bababolt van. Bölcsődébe egy füttyre felvették a kölkömet és az óvoda sem lenne kérdés, ha maradnánk. Ezt a biztonságot csak akkor érdemes feláldoznunk, ha......na nem magyarázom. Értitek úgyis.
    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  14. 2008. február 23. 19:1213.
    Szia
    mi 8 éve költöztünk ide, szeretünk itt lakni, persze sok kényelmetlenség is akad, de a legtöbb megoldható.
    bölcsi sajnos nincs, meg egy normális abc, meg zöldséges (legalábbis én még nem találkoztam vele) sem. Va majd minden utcába kis bolt, de egyik sem túl jó, a hentesek viszont klasszak,van egy egész normális étterem, meg egy klassz cukrászda. Van ovi, az egyik pont a lakóparkba, az nagyon klasszul néz ki. Állítólag épülni fog egy cba is, hát nem tudom én már nagyon várom!! de be lehet menni Budaörsre meg Pátyra vásárolni. Azt hiszem van egy női konditerem, van egy jó fodrász, meg kozmetikus, ilaltszerbolt viszont nincs. Pizzafutár is van, meg cipész is., meg több gyógyszertár is, mindegyik klassz.
    a közlekedés sem rossz, bár amióta ezt a sok körforgalmat megépítették egy kicsit lassabb bejutni a városba, de szerintem ez még a jobbak közé tartozik, mármint más Bp környéki városokhoz képest.
    szóval mi szeretünk itt lakni, szoktunk bosszankodni, de jobb mint a városban.
    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  15. 2008. február 23. 18:4812.
    Én Pestről menekülnék egy jó levegőjű helyre, tökmindegy, hogy van-e konditerem. Pláne gyerekekkel.
    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  16. 2008. február 23. 18:4811.
     Szemfelszedő is van? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542308 (4)
    2008-02-23  18:10
  17. 2008. február 23. 18:4610.

     Én is Pest mellé költöztem, van gyerek is. A következő útban.

     Most minek szemfelszedő? Kb 500 ft egy jó harisnya, stoppoljon a csóró (kínaiban 300 egy zokni) Pizzát lehet sütni:-) Kondinak meg ott a 2 gyerek.

     Tudom csak poénkodtál 

    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  18. 2008. február 23. 18:349.
    Vilagos, csak kicsit nekem furcsan hangzott az igenyeket illetoen   En pl azt sem tudom, mi a turo az a mustoppolo   a szemfelszedo meg csakcsak...  
    előzmény:
    Lianna (5)
    2008-02-23  18:12
  19. 2008. február 23. 18:268.
    Most már ezt is tudom! Azt a hentest én is ismerem, nagyon jó!
    előzmény:
    márika (7)
    2008-02-23  18:22
  20. 2008. február 23. 18:227.

    Szili Katalin év végén, vagy elején avatta!? 

    VAn még ott nagyon jó hentes Czimmer és fiai (körforgalom iskolánál Etyek felé el és a kocsma mellett balra az udvarban! Mi minding ott vásárolunk! Ma is ott voltunk és megnéztük az új építéseket, hát a legtöbbhöz semmi kert sincs, és egymás pukiszagát is megérzik!   A Viadukt lakóparknál van egy teljesen új ovi! Pest megyében három helység van, ahol nincs bölcsi, az egyik Biatorbágy!

    előzmény:
    Lianna (6)
    2008-02-23  18:14
  21. 2008. február 23. 18:146.
    Bocs, most mondja a férjem,hogy már város! De csak kisváros inkább!
    előzmény:
    Lianna (5)
    2008-02-23  18:12
  22. 2008. február 23. 18:125.
    Igen, azért Biatorbágy mégis csak falu! De azért van elég sok minden, élelmiszerboltok, cukrászda(nagyon j&oacute, éttermek, biobolt, stb. De amúgy pl. 10 perc kocsival Budaörs, ott mindent megtalálsz amit esetleg a faluban nem! Amúgy szép környék, mi a szomszéd faluban lakunk!
    előzmény:
    nazaret (2)
    2008-02-23  17:58
  23. Torolt_felhasznalo_542308
    Torolt_felhasznalo_542308
    2008. február 23. 18:104.
    EZ MIND OTT VAN

    Apróka vegyesbolt
    Atlasz Kkt.-Víz, gáz,fűtésszerelés
    Bárdossy Péter családfakutató
    Bella Top Bt.-Nagy Gáborné
    Benzinkút
    Bia 2000 Kft.- élelmiszer és vegyesbolt
    Bia-Bútor Bt.-Simon László(asztalos)
    Bia-Dekor Bt.-Dekoráció
    Bia-Sági Bt.-terménybolt
    Biaforgács 2000 Bt.-Nyílászárók, szerelvények forgalmatása
    Biai Auto-Doki Kft.
    Biai Kisáruház-Kereskedelem-Szolgáltatás
    BIATAN Bt.- Pintér Tibor
    Biatorbágy - műszaki gyorssegély és üdültetés
    Biatorbágy Közbiztonságáért Vagyonvédelmi Szolgáltató Bt.
    Biatorbágyi Agrár-gazda Szövetkezet
    Budavidék Rt. Kastély Csemege
    Budavidék Rt. Viadukt Csemege
    Családi ABC
    Dóka János asztalosmester
    Duplex Épületgépészet Kft.
    Élelmiszerbolt-Kató Tamásné
    Élelmiszerbolt-Kerti Jánosné
    Élelmiszerbolt-Mózer Gyuláné
    élelmiszerbolt-Nagy Zoltánné
    Élelmiszerbolt-Sütő Elemérné
    Élelmiszerbolt-Szoboszlai Istvánné
    Erika kozmetika
    Esztergályos-Zsólyomi József
    Exoterm épületgépészet
    Fehér József parkettás kisiparos
    Fertigrasen Bt.-Kertészet
    Fest-Mix Építőipari Betéti Társaság
    Fuvarozás-Szépudavir Lajos
    Gabó fodrászat
    GEO-SOLÁR Kft.- Nagy Gábor
    Háztartási gépszerelő-Tóth zoltán
    Iharos Kft-kertépítés, térburkolás, építőipari munkák
    Iharos Kft.-Gépi földmunka
    Kék Madár Ingatlanközvetítő Iroda
    Kékház.hu Ingatlanközvetítő Kft.
    Kisbia Bt. - forászat, konténerszállítás
    Kisgépszervíz-Hetyei Imre
    KO-SZIG-hőszigetelő anyagok forgalmazása
    Krónikás Bt.
    Lottózó
    Munkaerőközvetítő Iroda
    Munkaruházat-Mészáros András
    Non-stop ABC-Penta Pack Kft.
    Oditech Bt.-Grafika studió
    Park-Plan Bt.- Dísznövény -Kertépítés
    Penta-ABC
    Prompt Számítástechnikai Üzlet és Szervíz
    Recotel Bt. - Számítástechnika és Internetszolgáltatás
    Restaurálás-Baracza Szabolcs
    Rézkézműves Kft.-színesfémöntés
    Salatex Bt. Méter-Méteráru
    Seszták optika
    Setéth István-Villanyszerelés
    Sipospack Reklám- és Csomagolóanyag- Gyártás
    Szalay Jánosné cípőjavítás
    Szikvíz-Zsólyomi József
    Szivattyúszervíz-Balogh István
    Szolárium
    TARZICIUSZ Gépjárművezető Oktató Kft.
    Temesvári és Társa Kft. -Autószervíz-Vizsgaállomás
    TL Kozmetikai Stúdió
    Torbágy-Kert Kft.-kertépítés és térburkolás
    Torbágy-Kert Kft.-konténeres sittszállítás és gépi földmunka
    Tóth János-Üveges
    TV-Szervíz-Puskás Ferenc
    Vegytisztítás-Fehér Imréné
    Villanyszerelés-Setéth István
    Virágbolt
    Zeli vegyesbolt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542308 (3)
    2008-02-23  18:09
  24. Torolt_felhasznalo_542308
    Torolt_felhasznalo_542308
    2008. február 23. 18:093.
    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46
  25. 2008. február 23. 17:582.
    "konditerem, illatszerbolt, pizzafutár, cipész, szemfelszedő, műstoppoló" ha ezek nincsenek akkor nem mentek?  
    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-02-23  17:46

Címlap

top