Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Romantikus Valentin-nap

Torolt_felhasznalo_659379
Torolt_felhasznalo_659379
Létrehozva: 2008. február 14. 11:52

Február 14 a lehető legkévésbé romantikus napja az évnek.
A romantika olyan mint a nevetés, mert akkor a legjobb ha őszinte és spontán, nem egy megterevezett dolog. Ezért hagy teljesen hidegen a Valentin-nap. A humor is és a romantika is személyes dolog.

Oscar Wilde mondott valami olyasmit hogy az idill és a romantika egyik lényege a bizonytalanság, de abban nem sok bizonytalanság van, hogy mindenki tudja hogy van egy nap az évben amikor kötelezően ki kell mutatni a vonzalmat és ragaszkodást. Hasonló ez egy kicsit ahhoz, hogy Szilveszter estéjén is mindenkinek kötelezően jól kell éreznie magát.
Gyorsan és kapkodva megvásárolt ajándékok, kis képeslapok amiken kis mackók ölelkeznek, szív alakú csokisdobozok és lufik, teljesen értelmetlen dolgok. Ebből a szempontból teljesen mindegy hogy egyedül vagy párban él az ember - habár ha egy új ismerős valami Valentin-napkor szokásos bugyuta ajándékot adna nekem, akkor komolyan kétségbe vonnám hogy lehet-e egyáltalán valami közünk egymáshoz.
És egyáltalán nem vagyok cinikus - szeretem az idillt és a romantikát, de a Valentin-nap annyira romantikus nekem mint mondjuk Maria Carey vagy Whitney Houston dalai. Egyáltalán nem. Az idill és a romantika intim és személyes dolog, és az emberek közeli kapcsolatán múlik.

Tudom hogy vannak akiknek a nagy, dramatikusan megtervezett gesztusok és események romantikusak - de szerintem a nagy gesztusok inkább csak arra jók hogy elfedjék a nagy problémákat.
Aztán vannak mások, akiknek idilli ha kapnak egy bögre teát anélkül hogy kérték volna, vagy egy mosoly, aminek látszólag nincs oka, vagy valami más apró figyelmesség. De persze biztos vannak akiknek a ketrecharc is romantikus. Szerintem az egyik legromantikusabb dolog amikor egy idős pár ugyanazt az olvasószemüveget használja.

Madonnát nem kedvelem mint énekesnőt, de egyszer azt mondta hogy a legromantikusabb dolog ami vele valaha is történt az volt, hogy valaki megértette őt.

  1. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. február 13. 07:2455.
    szerintem az a gáz, hogy mindenki így fikázza ezt a napot
    én is megmosolyogtam az ember nagyszágú plüssmacit meg a naaagy szív alakú lufikat a boltok kirakataiban, de akármilyen giccses, jó volt a szürkeségben a sok pirosat látni
    és én például szeretem ha van alkalom ajándékozni, nem nagy dolgot, csak egy apróságot, mert jó érzés, máskor is, de ilyenkor is.
    és anyukámnak is adtam egy apróságot, megláttam a boltban és rögtön ő jutott eszembe, odaadhattam volna neki máskor is, de így pont kijött mára

    és, hogy fokozzam a giccsességet, megyek szívalakú csokitortát sütni a páromnak, mert most lesz a szülinapja is pár nap múlva
    idézet:
    mazsolácska (29)
    2008-02-14 17:53:48

    Minden szavaddal egyetertek. Mi azota tartunk kettesben valentin napot amiota kulfoldon elunk, mert itt lattuk eloszor es nagyon aranyos unnepnek tartjuk.

     

    Sosem szoktunk nagy ajandekozast csapni mas unnepeken sem, mindig valami aranyos es szemelyre szolot talalunk ki egymasnak.

    Sosem fogom elfelejteni amikor a ferjem egy gyonyoru macit vett nekempiros masnival a nyakaban amire azt irta  "en mindig vigyazok rad".

     

    Ha valaki nem szereti ezt a napot ne unnpelje de nem kellene fikazni sem az unnepet sem azokat akik szeretik. 

    előzmény:
    mazsolácska (29)
    2008-02-14  17:53
  2. 2010. február 12. 15:4554.

    Én például most kifejezetten utálom a Valentin napot! A pasim lelépett, másik kilátásban sincs. Undorom van a szirupos szívecskéktől, és hogy itt a nlc is napok óta minden csak a csodás szerelemekről szól. Egyéni szoc.problem., de akkor is!

    Egyébként írta valaki, hogy ennyi erővel utálni lehetne minden ünnepet...hát lehet is. Boldogság az ünnep, ha van kivel, és miből ünnepelni. Egyébként meg szomorúság. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 14. 15:3153.

    Ahhoz képest elég érdekes, hogy a 90-es évek első felében én gyakorlatilag szemtanúja voltam, ahogy ezt az ünnepet egyes, népszerű és olvasott, színes sajtótermékek reklámkampányszerű szervezettséggel a köztudatba sulykolták.

    QUI PRODEST?

    előzmény:
    Boudica (52)
    2009-02-14  13:08
  4. 2009. február 14. 13:0852.

    Sokan azzal érvelnek, hogy mindennap kell szeretni a párunkat és nem csak Valentin napon kell ajándékokkal elhalmozni. De vajon hány olyan ember van, aki tényleg így csinálja?

    Kicsit kezdem úgy érezni, hogy akkor mondhatjuk azt is: felnőttek vagyunk, minden nap azt csinálunk, amit akarunk, meg van a lehetőségünk az utazásra, a kikapcsolódásra, stb, minek van a szabadság, semmi szükség rá.

    Ráadásul sokan még mindig Amerikát szidják, a hülye szokásért, holott sorra jelennek meg a cikkek az elfelejtett magyar Bálint napi szokásokról, meg arról, hogy az angolszászok teljesen máshogy ünneplik a Valentin napot. Vagyis egy tökéletesen magyar szokást utálunk valójában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top