Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhsüllyedés

igorka
Létrehozva: 2008. február 6. 09:32

jóreggelt  

a kérdésem azokhoz szól, akiknek a terhességei után tapasztalható volt ez a jelenség. nekem a második után lett érezhetően rosszabb a helyzet és most várunk egy nem tervezett 3. babát, így a helyzetet egy kicsit kétségbeejtőnek látom. a kriston tornát kezdtem el egy ideje, de ugye nem tudom olyan intenzitással csinálni az első 3 hónapban, mint az nem terhesen lehetne. tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy sikerült tornával javítani a helyzeten, vagy műtéti beavatkozásra volt szükség és azzal viszont teljesen korrigálható a helyzet?

   

  1. Torolt_felhasznalo_779205
    Torolt_felhasznalo_779205
    2008. március 16. 10:0151.

    szia igorka, köszi szépen a választ! akkor csinálom háton fekve, úgy megy nekem is a legjobban, azt hittem, hogy terhesen csak oldalt fekve lehet tornázni.

    köszi a teainfót is! minden jót Neked!

    előzmény:
    igorka (50)
    2008-03-14  16:55
  2. 2008. március 14. 16:5550.

    szia, én végigtornáztam az első trimesztert, általában háton fekve, de minden egyéb testhelyzetben csak úgy főzés közben, meg elalvás előtt meg a kádban ülve is csináltam egy két erős izomösszehúzó gyakorlatot. én a palástfű teát reggel iszom, úgy 3 decit csinálok 2 teáskanál teafüvet forralok hozzá. egyébként az valahol jó, ha egyenlőre úgy érzed, hogy nem tudsz olyan erőt kifejteni, mert nyilván így is fejlődik és így nagyon jól mérhető a fejlődésde nekem pl. a legjobban háton fekve megy a dolog, és mivelmég csak a 12. hétben vagyok ezért nem is zavaró.

     

    a homeos szereket nem próbáltam, mert totál szkeptikus vagyok velük...

    sok sikert

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779205 (49)
    2008-03-12  18:20
  3. Torolt_felhasznalo_779205
    Torolt_felhasznalo_779205
    2008. március 12. 18:2049.

    sziasztok!

     

    nem tudom, jártok-e még erre, én csak most leltem a topikra.

     

    sajnos nálam is fennáll ez a probléma. nekem is a kisfiam születése után jöttek elő a tünetek, nagyon mellbevágott a dolog. a dokim intimtornát javasolt.  3 hónappal a szülés után, tavaly januárban mentem el egy KIT tanfolyamra, csináltam is a gyakorlatokat, éreztem is javulást (pl. levegő már nem ment a hüvelyembe, a vizelettartási probléma is javult) de nem voltam elég lelkes és persze abbahagytam.

     

    most viszont megint babát várok (októberre) és újra előjöttek a tünetek, főleg a pisitartási gondok, (már bocs, de pl. amikor épp hányok v. öklendezek).

     

    rögtön betojtam, hogy mi lesz így velem és előszedtem a gyakorlatokat, viszont így az első trimeszterben nem tudom, egyáltalán milyen teshelyzetben kell gyakorolni. igorka Te talán tudsz ebben segíteni. próbáltam oldalt fekve, ahogy a könyv is mondja, de úgy érzem, úgy nem tudok olyan erőt kifejteni, mint hanyatt fekve v. térdkézláb helyzetben.

     

    a másik dolog: kipróbálnám ezt a palástfű teát, hogyan kell ezt inni, napjában hányszor, mennyi füvet forrázni, ilyesmi. na és a homeopátiás szereket? úgy tudom, hogy homeopátiát néhány hétnél tovább nem lehet alkalmazni. tudtok ebben segíteni.

     

    előre is köszönöm!

     

    előzmény:
    igorka (1)
    2008-02-06  09:32
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 7. 15:4448.
    Köszi, ezt már hallottam, hogy használ a tea. A homeós bogyóból az egyiket már beszereztem,a másikat már megrendeltem a patikában. Majd referálok segít-e. szerintem azt te is szedheted, mert várandósok is használhatják a homeopátiát.A masnis gyakorlat melyik? Én próbálok visszaemlékezni a személyre szabott gyakorlatsorra, de már nem nagyon sikerül. Azt hiszem muszáj lesz még 1x elvégeznem a KIT-et. Gyors eredményt szeretnék.a dokid szerint lehet most is hüvelyi szülésed? Tud a problémádról? Beszéltetek róla így most a terhességed "fényében"?
    előzmény:
    igorka (47)
    2008-03-06  15:43
  5. 2008. március 6. 15:4347.

    igen szerintem ebben lehetett a titok, mert amíg én sem csináltam napi rendszerességgel és annyira nagy koncentrációval, amivel most csinálom, addig nekem sem hozott javulást. ráadásul szerintem nagyon nehéz a könyvből megfelelően elsajátítani a gyakorlatokat, és nem biztos, hogy szakszerűen csináltam a legelején, idő kellett amíg belejöttem, ráéreztem. pl. valamelyik nap vettem észre, hogy a masnis gyakorlatot mostanra egészen másképpen csinálom, mint az elején elkezdtem, tehát mostanra jöttem rá, hogy hogy kell. és fura, hogy az egyik oldalon sokkal nagyobb javulást értem el mint a másikon. és azon az oldalon van nagyobb javulás, ahol nincs gátmetszésem

     

    a babát szeptemberre várom, úgyhogy az még odébb van, addig elég sok időm van felkészülni, bár, hogy őszinte legyek az első sikereken felbuzdulva a vizsgaidőszakra leeresztettem

    próbáld még ki hozzá a palástfűteát, hátha az is használ.

    előzmény:
    shaloya (46)
    2008-03-05  11:29
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 5. 11:2946.

    Szia! De jó hogy benéztél. JÓ lenne ha tartanánk egymásban a lelket. Örülök, hogy neked használ! Ez óriási inspiráció nekem! Mikorra várod a babát?

     

    Én is kb egy hónapja csinálom itthon a KIT-et, amit 4 éve végeztem el, csak sajnos lusta módon egyáltalán nem gyakoroltam. Na de msot belefogtam. És egy kis változást én is észlelek. Már nincs úgy előreesve a húgyvezeték.

     

    A KIT honalpján Andrea azt írja, hogy nincs lehetetlen és hogy kivétel nélkül mindenkin segít ez a torna. Cska azt nem értem, akiknek nem segített azoknak miért nem? Nem csinálták kellő intenzitással, és rendszeresen?

    előzmény:
    igorka (45)
    2008-03-05  11:04
  7. 2008. március 5. 11:0445.

    hellopont ma néztem be én is

    én még akkor elkezdtem a kriston tornát intenzívebben csinálni és szépen lassan elkezdett javulni a dolog, plusz vettem a palástfű teát és azt is iszomhátha még egyszer az életben megacélosodom

    előzmény:
    shaloya (44)
    2008-03-05  10:33
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 5. 10:3344.

    Hahó, jár erre még valaki?

    Hogy vagytok? Csináljátok a tornát? Javultak a panaszok?

    Két homeós bogyóról olvastam, hogy segíthet a méh tartóizmainak a megerősítésében.

    Ezeket egyidőben kell szedni.

    SEPIA

    9CH napi 1x5 golyó

    (A támasztószövetek és az izom megerősítésére javasolt)

    CALCIUM FLUORATUM

    15 CH 1x10 golyó

    (A laza kötőszövetek megerősítésére adható)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. február 7. 13:0343.
    Vizelési ingerem nekem is gyakrabban van, előfordul, hogy azthiszem tele a hólyagom, és akkor alig sikerül produkálni. Ha ideges vagyok főleg így van. Nekem szerencsére aranyerem nem volt, de a végbél záróizmom az a terhesség óta nem olyan feszes gyűrű, hanem petyhüdtebb. És külsőleg látványra is mintha az egész gátam meglenne süllyedve, puha már nem izmos.
    előzmény:
    shaloya (42)
    2008-02-06  21:56
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 6. 21:5642.

    Szerintem ezen nemcsak a szülés ronthat, hanem a terhesség is. Hiszen a baba 9 hónapig egyre nagyobb súllyal nehezedik az amúgy is renyhe izmokra. Nekem pl, nem a szülés után, hanem a terhesség alatt jött ki az aranyerem. Annyira jó, hogy legalább ez elmúlt nyomtalanul. Nem úgy a többi. 

    Ti nem éreztek gyakoribb vizelési ingert? Pl. amikor idegesebb, feszültebb vagyok, vagy mensi előőtti hormonváltozás miatt, erősödnek ezek a tünetek, főleg a pisilési inger.

    Egyébként nekem a tünetek erőseödtek, amikor abbahagytam a szoptatást.

    előzmény:
    merinca (41)
    2008-02-06  21:08
  11. 2008. február 6. 21:0841.
    Hát sajnos ezzel én is így vagyok. Kisfiam is elég nagy súllyal 3900 gr, 35 cm fejkörf. született. Én mindig császárellenes voltam, de most bevállalnám a 2. gyereket, ha császároznának tutira. Ehhez még orvost kell találnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 6. 20:4740.
    De hát ez elkeserítő!!! Hogy szüljön így az ember gyereket? Semmi kedvem plasztikai műtétek sorozatához, inkább nem szülök még egyet. Durva, de ez van. 
    előzmény:
    merinca (39)
    2008-02-06  20:22
  13. 2008. február 6. 20:2239.

    Sziasztok.

    29 éves vagyok, 2 éves kisfiam van. Nekem a terhesség 20. hetétől alakult ki hüvelyfalsüllyedés, ezután intenzíven végeztem a KIT- et, nem éreztem változást, de romlást sem. A torna nélkül akár rosszabb is lehetett volna. A szülés oxitocinnal 3 óra alatt, megyei kórházban futószalagon, tolófájás nélkül, siettetve, könyöklősen, de rövid kitolási szakkal lezajlott. Gátmetszés nagy heggel kb. 7 cm. Ráadásul az orvosom nem varrt normálisan, kb.3 cm-t kifelejtett.  Most merészkedtem el csak egy másik orvoshoz, eléggé elkeserített, gátrepedés, hüvelyfalsüllydés. A méhszájam nekem is érezhetően süllyedt egy kicsit, de ezt az orvos fekve nem érezhette, mert állva szokás a méhsüllyedést vizsgálni. Vizeletcsepegésem nincs, fájdalmas sex sincs, ami van az a levegőáramlás. Most megint elkezdem a tornát, ebben reménykedem már. Az orvos szerint 2. gyerek után javasolt a plasztikai műtét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 6. 15:1538.

    Hát az nekem is bejátszik, hogy rossz a tartásom. De pl. akinek már van gyereke, mint itt mindenkinek, annak nehéz megoldani, hogy pl. ne emeljen.

    Milyen sportot nem javasol Kriston Andrea?

    előzmény:
    liliomszirom (37)
    2008-02-06  14:19
  15. 2008. február 6. 14:1937.

    Ja, még valami!

    Kriston Andrea is mondja, hogy nem elég a torna önmagában. Az életmódon is változtatni kell. Nekem pl a tartásomra nagyon oda kell figyelni, valahogy hajlamos vagyok (talán a magasságom miatt) görnyedni. Ez nagyon káros. A tanfolyamon bemutatja, mi a helyes tartás.

    Aztán van a vizelettartás, ami szintén gond. Meg azok a sportok, amelyeket érdemes kerülni, illetve sporton belül is gyakorlatok, amelyek kifejezetten terhelik a méhet.

    Érdemes utánajárni, mert ha az ember ezeket együttesen betartja és FOLYAMATOSAN csinál mindent, akkor rendben lesz.

    Még valami: a másodiknál csináltam a tornát, nagyon szigorúan. A 3. trimeszterben, a 4,5 kg-s gyerekkel a hasamban köhögni kezdtem, heteken át. És egy csepp vizelet gondom nem volt!

    előzmény:
    igorka (1)
    2008-02-06  09:32
  16. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. február 6. 14:0536.
    Nem egészen jó a link, nem a palástfű cikk jön elő. Írjátok be a keresőbe, és előhozza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (35)
    2008-02-06  14:02
  17. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. február 6. 14:0235.

    Megelőzésre:

    „Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű.”

     

    www.vitaminsziget.com/ecikk.php?id=16 0 - 45k

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. február 6. 13:5734.

    Szia!

    Megírnád, hogy mik a méhsüllyedés tünetei? Nagyon kíváncsi vagyok!

    Nekem hüvelyfal süllyedésem van, az első terhességem után jelentkezett (4 kg-s volt a bébi, én balga meg a Rubint Réka féle tornát csináltam nagy naívan, most már tudom, hogy az nagyon betett a sok gugolás és kitörés miatt).

    Rá 17 hónapra szültem egy 4,5 kg-s, 60 cm-es picúrkát.

    Most, két évvel később ikreket várok. Jó, mi?

    Na, de! Most pl kerek 10 hete nagyon komolyan csinálom a Kriston féle tornát (annó részt vettem a tanfolyamán) és bizony érzem, már most, hogy nagy a változás. Minden nap végigcsinálom az esti tornát és ha van türelmem, a déli altatáskor is csinálok némi intim tornát. Néha szabályosan izomlázam van alul. De nagyon megéri, sokkal jobb érzés. És muszáj, mert ha két babó lesz, az összsúlyuk legalább 5-6 kg lesz, plusz a víz, méhlepény...lesz mit megtartani.

    A másodiknál is csináltam egyébként és nagyon jól ment a szülés, nagy súlya ellenére gátmetszés és minden hókuszpók nélkül kijött, utána semmi fájdalmam nem volt odalent és amint tudtam, máris csináltam tovább, nagyon nagyon hamar felépültem.

    Szóval csak ajánlani tudom, de tény, hogy NAPONTA meg kell csinálni, ahhoz, hogy tényleg legyen hatása!

     

    előzmény:
    igorka (1)
    2008-02-06  09:32
  19. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. február 6. 13:4633.

    Ezt kifelejtettem

    http://kanga.internode.hu/aviva

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (32)
    2008-02-06  13:43
  20. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. február 6. 13:4332.

    www.avivamodszer.hu

     

    „Az inkontinencia ellengyakorlatai természetesen vizeletveszítésre, a leesett méh helyretételére és egyéb problémákra hoznak megoldást-gyógyulást.”

    előzmény:
    igorka (1)
    2008-02-06  09:32
  21. 2008. február 6. 13:2431.

    Szia Igorka,

    bár én még nem szültem, úgy érzem talán tudnék valami építő jellegűt mondani a témában. Én elvégeztem a Kriston féle tanfolyamot, amit hatalmas találmánynak tartok. Egyik legkedvesebb barátnémnak szülés után hmmm..hogyan is fogalmazzak..szóval szó szerint kikandikált a méhe a bugyijába..Kriston-féle tornával, 3 hónap alatt szinte teljesen rendbe jött. Pedig előtte mindenféle méregdrága, de annál hatástalanabb fizikoterápiás gépekkel próbáltak rajta segíteni..

    Szerintem, ne keseredj el, nem add fel a tornát! Esetleg jó lenne ha személyesen el tudnál járni a Kristonhoz vagy legalább beszélni vele telefonon.

    Sok sikert és boldog babavárást 

    előzmény:
    igorka (27)
    2008-02-06  12:07
  22. 2008. február 6. 13:1230.
    Látom,nem vagyok egyedül ezzel, de nekem a doktornő azt mondta, hogy nincs is megsüllyedve a méhem, pedig az általad felsorolt tünetek mindegyikével rendelkezem, kivéve a fertőzést. A tamponhasználat kész tortúra 
    előzmény:
    igorka (27)
    2008-02-06  12:07
  23. 2008. február 6. 12:5929.
    Szerencsére vizeletproblémáim (egyelőre?  &nbsp nincsenek, köszönhetően a hátrahajló méhemnek, ami inkább a végbelet nyomja, ott meg ugye erősebb a "zárás" . Én tampont már nem is tudok használni, annyira lent van a méhem. A tornákat csinálni kellene, de még nem voltam elég kitartó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 6. 12:5128.
    Altesti nyomást nem érzel mikor pl. mész, vagy állsz?
    előzmény:
    igorka (27)
    2008-02-06  12:07
  25. 2008. február 6. 12:0727.

    nálam ugyanez a helyzet, az első szülésem 3 órás kitolási szakaszra sikeredett 19 órás vajúdás után és vákum lett a vége. gondolom ez indította el a folyamatot. a második gyerek nem sokkal utána volt, mert ábel 9 hónapos volt mikor terhes lettem. ő könnyű szülés volt, de szintén hosszú kitolással és nekem hatalmas hasaim vannak általában. a végén menni alig tudok olyan fájdalmaim vannak ágyéktájon, úgyhogy szerintem nagyon lazák már a méhtartó szalagok és nem tudják tartani annyira a súlyt. most harmadszorra már meg is rendeltem egy speciális bugyit erre a célra, hogy ez ne legyen akkora gond.

    nálam a tünetek: - fájdalmasabb szex, ha véletlen hozzáér a méhszájhoz

    - vizeletpangásból adódó állandóan visszatérő húgyúti fertőzés

    - vizeletcseppentés tüsszentéskor

    - meghát konkrétan érzem a méhszájam akár tamponhasználatkor és ez egy elég komoly diszkomfortérzést kelt bennem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top