Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008.02.15-től. győri Kaáli

Tia...
Létrehozva: 2008. február 4. 16:22
Sziasztok!

2008.02.15-én megyünk az első konzultációra Győrbe.
Amikor az időpontot kaptam el határoztam,hogy indítani fogok egy saját topicot a témában.
Ha ti is most vágtok bele abba a bizonyos nagy"FÁBA" akkor írjatok és osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

Üdv:Tia
  1. 2014. június 23. 22:149001.

    Szombaton teszteltem, akkor negatív lett. Azóta nem, és van némi pecsételgetésem is néhány napja, úgyhogy nem tudom...


    Már készülök a fagyasztottakra, nem valószínű, hogy csinálok még egy stimulációt...

    előzmény:
    Tia... (8999)
    2014-06-23  06:36
  2. 2014. június 23. 06:399000.
    9000!
    előzmény:
    Tia... (8999)
    2014-06-23  06:36
  3. 2014. június 23. 06:368999.

    Sziasztok!


    Rituska:Gondoltam benézek régen nem jártam erre felé és micsoda történések.Mi a helyzet mit mutat a teszt?


    üdv

    előzmény:
    RiTuska (8998)
    2014-06-19  22:57
  4. 2014. június 19. 22:578998.

    Szia Kismanó!


     


    Uh, szegények, és lázas is a legény?


    Mi most laktózmentes diétát tartunk, mert a fül-orr-gégész javasolta, hogy lehetőleg csökkentsük a keresztallergiát. Nem tudom, ennek köszönhető-e, vagy az Immunotrofina immunerősítőnek, de Marcsi 2 hónapot lecsengetett az óvodában, és nem betegedett le, ez nagyon jó eredménynek számít


    A dokitok nem gyanakszik esetleg arra, hogy valami étel-intolerancia állhat a bőrprobléma hátterében? Erre sűrűn szoktak gyanakodni. Hozzáteszem Marcsinak soha nem volt, mégis segített rajta, hogy laktózmentes cuccokat próbálok neki venne, persze a fagyit kivéve


     


    Igen, tesztelek, talán vasárnap, vagy hétfőn, elvileg kedden kellene megjönnie, kíváncsi leszek... Nálunk még van éjjeli pelus, talán nyáron sikerül elhagynunk...

    előzmény:
    kismanó27 (8997)
    2014-06-17  15:58
  5. 2014. június 17. 15:588997.

    Ma voltunk a gyerkőccel 2x dokinál, mert még mindig valami torokgubancos gyulladása van, már lassan 2 hete, és az antibiotikum és a torokszirup fogyóban, szóval jobbnak láttam elmenni ujra. Kiderült, hogy még mindig piros a torka, enyhén gyulladtak a mandulái! Aztán mennünk kell majd a j.héten bőrorovoshoz is, mert a szája körül valami piros és száraz foltocskák vannak rajta, ami lassan gyógyul, rengeteg mindennel kentem! És még küldenek kardiora is, mert hogy hallani valami 3. szívrezgést, vagy tudom is én, ami állitolag szokott lenni a gyerekeknél és hogy majd kinövik, de mégis megakarják nézetni a dokik! SZóval rólunk ennyit!

    Állitolag járvány is van, az egyik hányás-hasmenés, a másik a torokgyulladás+nátha+láz!

     

    Hja,és van jó hirem is, 1 hete leszoktunk az éjjeli pelusról is!!! :)

     

    Többiek ti jól vagytok? Horneca merre vagy???

  6. 2014. június 17. 15:468996.
    Rituska - alig győztelek olvasni, ez igen, ám a nagy fejlemények! Nagyon drukkolok nektek! Kb. mikor tesztelhetsz? És mikor kell menned VV-re?
  7. 2014. június 13. 17:588995.
    Lányok! Kedden - jún. 10-én punkció, 13 petesejt, 7 tökéletesen osztodó, ma, 13-án 2 ET, 5 fagyasztásra... Várunk
  8. 2014. június 2. 19:188994.
    2010-hez képest szinte teljesen kicserélődött a személyzet, alig van 1-2 ismerős arc. Ma adtam az első Cetrotide-ot, már el is felejtettem, hogy csípett utána anno, de most rögtön eszembe jutott... Kíváncsian várom én is, hogy hogyan alakul a helyzet tovább...
    előzmény:
    Ggemma (8993)
    2014-05-31  21:45
  9. 2014. május 31. 21:458993.

    De izgalmas Ritus! Nap mint nap benéztem, hogy van-e már hírek, hogy mikor kezdesz! Ahogy látom begyorsultak az események! A Gonal-lal nekem már annak idején sem volt gondom, nagyon "szerettem" a többihez képest. A Cetrotide meg majd' egy vagyon volt, darabja vagy tízezer, még jó, hogy csak 2-3 kellett belőle.

    A Kaáliban minden a régi? Még mindig olyan mufurcok a csajok? 

    Várjuk a további híreket, kíváncsi leszek, hány kis tüsző érik.

    Tia, veled mi a helyzet? Mikor szánod rá magad?

    előzmény:
    RiTuska (8992)
    2014-05-31  17:07
  10. 2014. május 31. 17:078992.
    Kedden kell mennem, addig Gonal, hétfő délután Cetrotide... Kedden már biztosan tudom, mikor lesz a punkció. Nagyon durva volt, vastagon 45 feletti nővel is találkoztam...
    előzmény:
    RiTuska (8991)
    2014-05-30  23:47
  11. 2014. május 30. 23:478991.
    No lányok, bennem van már 3*112,5 Gonal, hnap már csak 75-öt nyomok, ez egyben a vérvétel napja is, ez az első. Csak a 6. napon kellett mennem, de 5. lett, mert pont vasárnapra esett volna. Úgy emlékszem, Marcsival már hamarabb kellett mennem az első vérvételre, a 2. napon. Azért így már egészen baráti Onnan emlékszem, hogy nagycsütörtökön kezdődött az első, nagyszombaton mentünk az első vérvételre, és az még csak a 4. nap volt, és megvolt. Lehet, hogy már nem is kell többször mennem, csak a punkcióra??? Hnap okosabb leszek. Nagyon rutinból nyomom már  Gonalt, bár sokkal jobb is lett a pen. Egyszerűbb a használata. 4 év alatt mennyit fejlődik a gyógyszeripar
    előzmény:
    Ggemma (8990)
    2014-05-12  22:06
  12. 2014. május 12. 22:068990.

    Remélem azért lesz elég katona az uradébúú!

     Jó, hogy írod ezt az ultrahangos rákszűrést, mert akkor engem aztán tényleg nem fognak látni a mammo-n.

    Szia Kismanó, örülök hogy te is bejelentkeztél!

    Azt nem tudom, hogy hogy van ez a fagyasztás, mert mi már szerintem évek óta nem fizettünk, se levél, semmi nem jött. Ámon születése után kérdeztem rá telefonon, de valamit magyaráztak, hogy ezért, meg azért nem kell, majd... remélem azért nem hagyják őket kiolvadni! Ki tudja...

    Két gyerekkel azért lényegesen nehezebb (lenne, ha nem lenne segítségem, de hálisten van). Főleg az első év lehet húzós annak, aki tényleg egyedül van két kicsivel, mert míg a kisebbik még többször alszik egy nap, elég nehéz összehozni a napirendet, sétát, altatást, mindent... Nekem minden nap jön anyukám, hatalmas terhet levesz a vállamról, bár igaz, hogy főleg Iliánnal tud csak játszani, aki egyedül is eljátszana, ha én teszem a dolgomat. De I nem hagyja, hogy valaki csak a kicsivel foglalkozzon, kiköveteli a figyelmet. 

    Igyekszem jó testvéreknek nevelni, vagy legalábbis efelé terelgetni őket, egyelőre nem sok sikerrel, mert I mindent el akar szedni az öccsétől, ha felhúzza magát lökdösi... remélem nem mindig csak harc lesz köztük, mert akkor befonom a hajam.

     

    Szia Eső! Engem is mindig elkap a harci ideg, amikor I rossz fát tesz a tűzre és sajnos ilyenkor nem vagyok túl következetes az elveimmel, és méregből pl. elkobozom néhány autóját, ahelyett, hogy először figyelmeztetném. Múltkor úgy eláztatta a fürdőszobát, hogy egy centis víz állt végig benne! Reggelenként meg kaját cseneget a hűtőből, mintha én éheztetném, komolyan! Egyik nap a szál Gyulait rágcsálta, ma meg kiszolgálta magát joghurttal. Ő is sokkal nyitottabb, barátkozóbb lett az elmúlt néhány hónapban, sőt a közvetlensége néha már agresszióba csap át. Úgy érzi, hogy az övé a világ, és felháborodik, ha korlátozzuk. 

     

    Ma kaptuk meg az ovis határozatokat. Felvették abba, amelyiket szerettem volna. Pár perc tőlünk gyalog, kényelmes lesz, vegyes csoport, csak ne lenne olyan lepukkant az udvar! 

    előzmény:
    RiTuska (8989)
    2014-05-08  21:11
  13. 2014. május 8. 21:118989.

    Megvolt ma a konzultáció, minden rendben. Gonal a hűtőben. Hónap végén, amikor jönnek a vörösök, indulunk, ha beleférünk a keretbe.

     

    Uaz a protokoll lesz, mint Marcsival, csak kevesebb hormonnal indulok (112,5), és már a 4. napon csak 75-öt kell szúrnom. Mondta a dr. úr, hogy visszavesz az adagból, nehogy úgy járjunk, mint múltkor. Hozzáteszem, hogy sok petesejt sem kell, mert az uramébúúúúúú épp elég lesz összevadászni néhány korrektet

  14. 2014. május 7. 00:008988.

    Sziasztok!

    Én is vagyok, csendesen olvasgatok!

     

    Rituska - ne csüggedj, majd jóra fordulnak a dolgok! Ha májusban nem , majd júniusban kezdetek! Én is szeretnék már menni, már nagyon vágyódok rá! De a férjem még mindig vár! Mi is kezdjük szeptemberben az ovit! A dackorszak nálunk is megvan, hiaba szólok a gyerekre, akkor is az övé az utolsó szó, olyan kisfőnökös! Nagyon csunyan megmakacsoljak magukat! De titeket olvasva, kicsit megnyugodtam, hogy nemcsak az enyém ilyen! MI is megyünk juniusban befizetni a fagyasztást! A márciusit már majdnem sztornózni akarták,  hát kiderült, hogy 1 hónapot csusztunk a kifizetéssel...sajna én ezt nem tudtam!

     Ti többiek, ti is 2x fizetitek egy évben a fagyasztást? Nekünk 1x van spermiumfagyasztás, és 1x van a embriofagyasztás! Hát mi megvagyunk, szerencsére nem betegeskedünk, elég volt a jan. - ferb.-i  köhögés!

     

    Horneca - veletek mivan?

     

    Ggemma - édesek a gyerekeid, birom a videófelvételeket! Milyen az élet 2 gyerekkel? Már gondolom most könnyebb hogy már nem annyira babák! És ők hogy vannak meg egymással?

  15. 2014. május 5. 23:288987.

    No ma lementem hídba. Bejelentkeztem nőgyógyászhoz, mert lejár a citológiám, tehát muszáj, nehogy lemaradjunk a következő ciklusról is. No, magánrendelésre megyek, 10 ezer, és közlik hogy ultrahangos emlővizsgálat is van benne!!! Ergó megúsztam volna a cicilapítást, ha ezt előtt tudom!!! ááááááááááááááááájjjjjjjjjjjjjjjáááááááááááááááááj!!!!

    A mi fül-orr-gégészünk az orra alapján megállapította Marcsiról, hogy valószínűleg van némi allergiája. Egy Aerius nevű szirupot írt, meg orrsprayt, de ha hiszel a homeo-ban, az egyik ismerősöm kislányának a dokink írt fel 3 hoemeos bogyót, azóta nem fájt még a füle, mióta szedi.

    Nagyon jó még a lufizás. Fújasd Zsombival, fújd te is, és az orroddal is fújd be (a másik lukat fogd be), Marcsi simán telefújta az alapot az orrával is. Utána bement az esti orrspray, és tökéletesen veszi most az orrán a levegőt, semmi horki :)

    előzmény:
    eső (8986)
    2014-05-03  14:54
  16. 2014. május 3. 14:548986.

    Sziasztok csajok!

    Én is bejelentkezem Látom nálatok is előjön a nemakarás, megnemhallás szindróma. Nálunk is van, néha ijeztő méreteket ölt. Olyan szövege van , hogy csak nézek, mostanában mindent lelövöldöz-pedig itthon ilyet nem láthat. Van hogy engem is elkap a harci ideg, de utána olyan lelkiismeretfurdalásom van, és sokáig nem is tudok haragudni rá. Egészségileg megvagyunk, a fültéma maradt, ez a gyenge pontunk. Bár most éppen allergiavizsgálatra viszem, állandóan krákog, de nem fáj semmije, és mivel jobb ötletem nincs megnézetem hátha ez a megoldás. A bárnyhimlő ellenes oltást beakarom adatni, csak mikor? Alig van olyan időszak amikor teljesen tünetmentes, főleg ebben az időben. Sztem mire odajutunk már túlleszünk a bárányhimlőn is.

     

    Ritus olvaslak ám, drukkolok nagyon /Kicsit irigykedek is, nálunk változás nincs, én hajlanék, de a párom kategórikusan nemet mond/

    előzmény:
    Tia... (1)
    2008-02-04  16:22
  17. 2014. május 2. 22:508985.
    Mammográfiáról pedig, ha lettél volna, tuti emlékeznél rá, felejthetetlen... Azt hiszem 40 felett van ingyenes szűrés, de önkéntes...
    előzmény:
    Ggemma (8983)
    2014-05-01  19:38
  18. 2014. május 2. 22:498984.

    Szia Ggemma!

     

    Szerintem ez kortünet: Marcsinál is jelentkezik, és tényleg néha komolyabban rá kel pirítanom, mert különben a farok csóválná a kutyát...

     

    Egyszerűen ha olyanja van, nem akar meghallani semmit... Nagyjelenetet közönség előtt még nem produkáltunk, de itthon vannak kisebb előjelek. Arra gondoltam, az oviból hozza ezt, de tekintve, hogy Ilián még nem járt... Valószínű a dac egy újabb felvonása. Mondjuk ő földhöz soha nem verte magát, de épp a baleset miatt is jobban féltem, és annyira merész, bevállalós, semmi veszélyérzet, hogy döbbenet.

     

    Állatkertben voltunk Veszprémben, utána meg leugrottunk Balatonfüredre Nagyon élvezte a kisasszony, minden kutyás gazdival megismerkedtünk, és jó néhány gyereket elkapott... Ez is teljesen új, hogy eddig annyira nyuszi volt, hogy hozzá sem lehetett szólni, most meg egészen elképedek néha, hogy mennyire érdeklik a gyerekek. Épp ma állapítottam meg, hogy gyerekelvonási tünetei vannak 2 hét oviszünet után... Hétfőn kezdünk, kíváncsi vagyok meddig bírjuk. Bárányhimlő is újra tombol, jó lenne, ha ezt a másfél hónapot a szünetig kibírnánk... 

    előzmény:
    Ggemma (8983)
    2014-05-01  19:38
  19. 2014. május 1. 19:388983.

    Nézd a jó oldalát Ritus! Még időben vagytok, van miből dolgozni, az lett volna durva, ha nullára lecsökken a mennyiség. Remélem már jobban vagytok egészségileg és szépen gyógyulgat Marcsi sebe is (jó hosszú lett a sebe ).

    Mammográfián nem mostanában jártam, ha jól belegondolok, talán még sosem voltam, de ahogy olvaslak, a közeljövőben nem is fogok!

    Májusi akcióhoz szurkolok nagyon!! 

     

    Mi jól vagyunk, szerencsére elkerülnek a betegségek is mostanában minket. Jelentkeztünk oviba (szeptemberre), háromba is, sokat dilemmáztam. Várjuk a választ, de még mindig nem tudom melyik lenne az igazi. Vegyes csoportot szeretnék, a körzetibe pedig pont nem az van. Viszont van hozzánk közelebb két ovi, ami nem körzeti, hanem egyetemi gyakorló ovi, csak oda nehezebb bejutni. 

    Majálisozni holnap megyünk csak, talán nem lesz akkora tömeg. Ilián már nagyon készül a körhintázásra, itthon pörgeti ezerrel a plüssállatait, a kör alakú asztalát fordította fejre hozzá. Elég vadóc lett az utóbbi időben, sokszor kell kiabálnom vele, pedig nem szeretek, de hiába mondok el egyszer-kétszer-nyolcszor valamit, csak megy a saját feje után. Ámon betöltötte az egy évet, az ő személyisége is alakulgat már.

    Ki hogy tölti a hétvégét? Hogy vagytok csajok?

    előzmény:
    RiTuska (8982)
    2014-04-25  23:07
  20. 2014. Április 25. 23:078982.

    Helló Lányok! Remélem, felpezsdül az állóvíz.

    Szerdán voltam Győrben, a dr. úr megcsinálta az ultrahangot, minden oké. A férjem eredménye sajna nagyon gyászos, úgyhogy K. doki nem engedte a kezdést, be kell szereznünk andrológustól egy véleményt arról, hogy a kezelése - ahogy korábban is - eredménytelen lenne, és javasolja haladéktalanul az ICSI-t... Ennyi. Boga dr. soronkívüliséget kért, ha elkészül a papír, de én ma már a 25. napon vagyok, tehát sanszos, hogy a következő ciklusom még nem lesz stimulált, majd a májusi... Talán. 

    Azért rosszul érintett, amikor ránéztem a Spermiogramra... A minőség pont olyan rossz, mint 4 éve, de a mennyiség már csak negyede... Biopszia nem kell, mert ez is elég, csak K. doki nem engedett át minket andrológiai konzultáció nélkül a vizsgálatokon... Pedig reménykedtem, hogy megússzuk, de mindegy.

    Közben betegek is voltunk, arcüreggyulladás, antibiotikum a csajszikámnál, nálam arcüreggyulladás nélkül uez. És mindennek tetejébe egy vágott sérülés a jobb karján, nagyszombaton délelőtt baleseti sebészeten jártunk, varrták. Lesz egy szexepilje Érdekes, hogy elég jól viselte, egyáltalán nem fájlalta, és szépen gyógyul a seb, már 2. alkalommal cseréltem neki a kötést, mert állandóan lehurimássza Úgyhogy sejthetitek, mennyire fájlalja... 

     

    Szóval zajlik az élet...

  21. 2014. Április 20. 15:158981.
    ... lemaradt a kép
  22. 2014. Április 20. 15:148980.
    Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!
  23. 2014. Április 14. 23:038979.

    No lányok, hát megvannak a laborjaim, minden oké. Csütörtökön megyünk Győrbe, apán lesz a sor, ja, és képzeljétek, hogy vesznek tőlem is ez alkalommal vért. Nem is értem, dr. úr nem is említette, hogy nekem is kell menni. Erre amikor telefonált a férjem időpontért, mondták, hogy nekem is kell vérvétel ott is. No, kíváncsi leszek, miért van erre szükség, lehet, hogy valami új??

    No, hát ugye betöltöttem a 35-öt, úgyhogy mammográfiára is kellett mennem. Húúúúúúúúúúúúú! Hááááááááááááááááááááát! Komolyan igazi állatkínzás... Komolyan ennyire kellemetlen élményem nem volt még vizsgálat kapcsán, bár a méhüreg vizsgálat sem volt kutya, de ez sokkal rosszabb volt. Majd írok, mi a helyzet a kisfickókkal apánál... Azért izgulok egy kicsit, remélem, találnak épkézlábakat...

  24. 2014. március 21. 21:558978.

    Nem tudom Tia, hogy az izotópos vizsgálat okozhatott-e gondot, vagy csak merő véletlen volt. Nagyon kicsi az esélye, hogy még egyszer megtörténjen, de megértem a félelmedet. Majd belevágsz, ha lelkileg felkészültél.

    Egy ismerősömnek is félidőben vették észre, hogy gond van, rosszul fejlődtek a baba belső szervei, a 20. héten meg kellett szülnie. Nagyon padlón volt, de még az előírt várakozási időt sem tartották be, egyből próbálkoztak és most újra terhes, 25. hét, minden rendben van velük.

    előzmény:
    Tia... (8975)
    2014-03-11  15:33
  25. 2014. március 21. 21:518977.

    Nálam is voltak polipok, több apró a méhszáj környékén. A petesejtek leszívásánál fedezték fel, úgyhogy beültetés nem is volt, az összes embriót lefagyasztották. Hysteroscopiával távolították el a polipokat vénás altatásban, nem éreztem semmit, a műtét után sem, majd egy kontrollt követően lehetett folytatni a lombikot. Gyógyszert is kellett szednem a műtét után pár hétig, de a nevére már nem emlékszem.

    előzmény:
    vgzu (8976)
    2014-03-21  08:27

Címlap

top