Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008.02.15-től. győri Kaáli

Tia...
Létrehozva: 2008. február 4. 16:22
Sziasztok!

2008.02.15-én megyünk az első konzultációra Győrbe.
Amikor az időpontot kaptam el határoztam,hogy indítani fogok egy saját topicot a témában.
Ha ti is most vágtok bele abba a bizonyos nagy"FÁBA" akkor írjatok és osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

Üdv:Tia
  1. 2014. január 9. 22:558926.

    Rituska - Hát a Kaálisok nagyon lazán veszik a lapot....ezekszerint..... de , próbálozz, hátha sikerül!!! Van fagyis babátok vagy hogy indultok a dolgoknak újra?

     

    Ggemma - nem szeretném megoperáltatni magam, pedig javasolták....de sok okos orvos viszont azt mondja, hogy inkább ne, mert kikezelhető....én csak bizakodom és remélek.... de jó lenne, ha már elmúlna!

    Súlyfelesleg rajtam is van sajnos!!! A nyáron leadtam -10 kilót, jól éreztem magam a bőrömben, semmi panaszom nem volt, aztán jött az ősz-tél, + 10-15 kiló visszacsúszott, és már végem van, minden kínom meg van!!!

    Hát Ggemma, nem a szüléstől van ez a probléma, hanem vagyis énszerintem a sok emelgetéstől.......,nekem a gyerkőc sokat volt kézen---aztán ahogy a B. 2 éves elmúlt, úgy lassacskán elkezdett fájni, és hát kiderült hogy porckorongsérvem van, és ujabban a hátam, vagyis a gerincem közepe is fáj (ezzel még nem voltam dokinál, mert még friss, de bízok benne hogy csak az elhizástól is  van minden, hisz korábban sportos alkat voltam)!     

    Jaaaaaaaaaaajjjjjj, de szeretnék már én is kistesóóóóóóóóóóóóóóót!!!!!!!   Ti szeretnétek még 3-ikat is?  Vagy már felhagytatok a Kaálinál?

  2. 2014. január 9. 21:588925.

    Vírusfertőzés tényleg. Elvittem ma dokihoz, mert nem javul a torka, sőt. Ahogy te írtad, alig bír nyelni, szilárd ételből pár falat fogy max., szerencsére inni iszik. Szóval gyógyszer nincs, csak Tantum Verde spray-t ajánlott a doktornő, abból kétszer engedett fújni, többször nem.

    Te miket adtál enni Marcsinak? Ma kb. egy kakaóscsiga tizedét ette meg I, két kocka csokit, fél pohár natúr joghurtot és ennyi. Hétfő óta tart, nem akar múlni és csak panaszkodik, hogy fáj-fáj.

     

    Miért korszak nálunk is volt/van. Kb. 4-5 válaszik lehet eljutni, aztán rendszerint zsákutcába kerül az ember.  A Mennyből az angyal tényleg kemény dió ilyen szempontból!

     

    Kaáli... Ezek szerint semmi sem változott. 

     

    Örülök, hogy jelentkeztél Kismanó! Ez a gerincprobléma a szülésed óta jött elő? Remélem kezelhető alternatív módszerekkel, mert a műtét nagyon sok esetben nem segít. 

    A tavaszt én is nagyon várom már. A nyelvvizsga után elkezdek sportolgatni valamit, mert nagyon sok súlyfelesleget bírtam magamra szedni. Jó lenne nyárig leadni egy részét. 

    Mesékből nálunk továbbra is az Uki, meg Bogyó és Babóca a nyerő. Ilián elég sokmindentől megijed még, a pörgősebb meséket nem is szereti. 

    Durván nyomja ez a Balázs a szöveget! Gondolom égnek áll a hajatok az ilyen beszólásoknál! Az ember nem tudja, hogy sírjon vagy nevessen. Hát még majd amiket az oviban magára szed! Mikor kezdi?

    előzmény:
    RiTuska (8921)
    2014-01-07  20:38
  3. 2014. január 8. 23:048924.

    No, hát ma telefonáltam. Nem tudnak időpontot adni, telefonáljak 2-3 naponta, de akár naponta is Váóóóóóóóóó!

    Szóval a helyzet a régi...

    előzmény:
    kismanó27 (8922)
    2014-01-08  16:24
  4. 2014. január 8. 16:298923.
    Nálunk nagy sláger a Tom&Jerry mese,  a Shaun barika! És a miért-ezés is elkezdődőtt jó 3 hete, és bírom hogy a válasz agyon megvan válaszolva, de akkor is Miért??? Aztán jön a pökhendi szöveg, na meg apa te lósz...r vagy, meg az Isten áldjon már meg, gyere játszani... meg ilyenek! Oviba nem jár még, mi viszont ilyen durván nem beszélünk, szóval nem tudom honnan szedi ezeket a szavakat! Hát ennek nem nagyon örülök!
    előzmény:
    kismanó27 (8922)
    2014-01-08  16:24
  5. 2014. január 8. 16:248922.

    Sziasztok!

     

    Kicsit lemaradva is, de Boldog újévet kívánok mindnyájatoknak!!!

     

    Rituska - de jó nektek, hogy már készülődtök a Kaáliban, egy kicsit irigykedem is!!! Mi még sajnos mindig várunk!!! A gerincem közepét és a derekamnál a porckorongsérvet még rendbe kell hozni, ugyhogy febr.6tól minden hét csütörtökén megyek akupunktúrára, remélem hogy ettől hamar rendbe jövök, és ha jó lesz minden, akkor talán-talán belevágunk mi is!!! Épp nemrégiben a sógornőm babáját dajkálgattam, aki lassan féléveske lesz, és hát nagyon elkapott az ihlet hogy kell kistesó, de sajnos míg a kicsi karomon volt, éreztem a derekamban az éles fájdalmat....ezt mondjuk, nem tudom, hogy tudnám elviselni a 9 hónap alatt! Leheth. nem is vállalhatok másik babát, de ezt nem szeretném! Nem akarnám hogy a B. egyedül nőljön fel!

     

    Ggemma - sok sikert neked szombaton, majd gondolok rád, és nagyon ügyes vagy így a 2 gyerek mellett....le a kalappal....

     

    Remélem mindenki jól van a bőrében! Én egy kicsit náthás vagyok, az 1 hónap alatt 3x elkaptam! Egyébként már nagyon várom a tavaszt...mehessek a kertbe dolgozgatni!!! :)

  6. 2014. január 7. 20:388921.

    Bízom benned GGemma! Nem lehet probléma :) Reméljük, Ilián felépül hamar, hát ha nem látsz rajta semmi extrát, nem panaszkodik hasfájásra, torokfájásra, nem köhög, nem náthás, vszínű tényleg valami vírus... Nálunk ez nem jellemző, amit írtál, hogy ezt akar, azt akar, nálunk megkezdődött a miért korszak... Halálos! Meg rákérdez szavakra, például, hogy a Mennyből az angyalban mi az az "Üdvözíördög" - vagyis Üdvözítőtök... Azokat a szavakat, amelyeket nem tud hovatenni értelmesíti

    No ez kemény, ezt magyarázd meg egy 3 évesnek, hogy mi az, hogy üdvözítőtök... És hasonló kemény keresztkérdések...

    Nálunk az volt, hogy a szülinapi ajándékok a 2 ünnep közötti folyamatos karácsonyozás miatt gyakorlatilag már nem hatottak izgatólag rá...

    előzmény:
    Ggemma (8920)
    2014-01-06  23:02
  7. 2014. január 6. 23:028920.

    BUÉK!!!

     

    Nem kell a saját hozzászólásodat nézni hónapokig! 

     

    Örülök, hogy jobban van Marcsi, kemény lehetett! Az ovi/bölcsi már csak ilyen, de legalább folyamatosan erősödik az immunkrendszer. Ilián meg tegnap dőlt ki. Délutánra hirtelen belázasodott, nagyon elesett volt, csak feküdt. Sárvárra gyanakszom, csütörtökön volt ott strandolni, csak az a fura, hogy 3 napig lappangott a vírus. Ma kicsit jobban volt, de délutánra-estére visszatért a láz, elesettség. 

     

    Komoly egy torta lehetett! :D Utólag is boldog születésnapot neki! Mi is nemsokára ünneplünk, a Karácsony előtt vett ajándékokat megosztottam a két esemény között, úgyhogy a meglepi már megvan, már csak a torta témáját kell kitalálni. Nálatok nem úgy van, hogy egyik percben ezt mondja a gyerkőc, a másikban az, hogy mit akar? Mindig ami éppen az eszébe jut? Egyik nap séta közben kérdeztem I-t, hogy mi legyen a tortáján (tavaly Thomas volt...), erre azt mondja, hogy ablak! Csak mert éppen ránézett egy házra és az ugrott be neki. Ajándékokkal is így vagyunk, egyszer busz kell, aztán teherautó, aztán tűzoltó.... a lényeg, hogy jármű legyen.

    Ez az eszmefuttatás a pingvines ötletről jutott eszembe, ami amúgy nem rossz ötlet, kreatív anyuka tessék, valósítsa meg! Nem lehet, hogy három nap múlva már más akar lenni?? 

    Jaj de jó, mentek a Kaáliba? Írj majd, hogy mikor, mit mondtak... biztos elsőre sikerülni fog, mert már megvan a tuti módszer! 

    Szorítsatok lányok, péntek-szombaton megyek nyelvvizsgázni! Nem volt egyszerű két pindúr mellett készülni, de csak összejön! 

     

    előzmény:
    RiTuska (8919)
    2014-01-06  22:48
  8. 2014. január 6. 22:488919.

    Boldog Új Évet!

     

    Én csak azért írok ilyen ritkán, mert utálom a saját hozzászólásomat nézegetni hónapokon át

     

    Köszönjük, jól vagyunk, novemberben végigdöngettük a hónapot, aztán kidőlt a csoport 80 %-a egy felsőlégúti fertőzésben, Marcsinak tüszős mandullagyulladása lett. Háááááááááááááááááááát, kemény volt. Nagyon felment a láza advent 1. vasárnapján, aztán estére horror volt a helyzet, nem volt lázcsillapító kúpom sem még, egy ismerőshöz rohant el az uram, így túléltük az éjszakát. Hétfőre gyakorlatilag szinte minden marta a torkát, alig evett valamit, délután elvittem a házidokihoz, könyörögtem, hogy adjon injekciót, de nem adott. Augmentint kaptunk, 2 adagot bele tudtam nyomni, a 3.-at kihányta, úgyhogy vittem magánban, és 4 napig injekciót kapott, és szépen felépültünk, úgyhogy az ovis karácsonyban már teljes mellszélességgel nyomultunk. Még jó is, hogy beadattam a 4.-et, mert egy csoporttársunknak a szövődmény tüdőgyuszi lett, úgyhogy ő most inhalációs hörgőtágítókat kap... 

     

    Az ünnepek szépen, gyorsan teltek, jó nagyokat ettünk, aludtunk, játszottunk, kirándultunk, és ma pedig elkezdtük a mókuskereket újra. Szerencsére Marcsi is jól indult, gyenge 10 tojásból sütöttem piskótát, 1 l tejszínbőn és fél kg csokiból főztem párizsi krémes- csokimázas tortát a csoportnak, hááááááááát, még holnapra is maradt egy kör, úgyhogy jövőre elég lesz kisebb torta Nem ismertem a kapacitást még...

     

    Múlt héten, 2-án már hívtam a Kaálit időpontért, de még pangás volt, nem vette fel senki. Ma nem volt időm, holnap újra próbálkozunk, szóval mi indulunk a tesóért...

     

    Marcsi szeretne lenni farsangon, hogy ezt honnan szedte, valami kreatívabbnak jobban örülnék...

    előzmény:
    Ggemma (8918)
    2013-12-24  23:06
  9. 2013. december 24. 23:068918.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek nagyon boldog és békés Karácsonyt kívánok!!!

    Nálunk nagy volt a készülődés, illetve a szokásos rohangálás ajándékok után, takarítás, sütés-főzés... egy cseppet kimerített így két gyerek mellett, pedig mindkét szülőm bevethető, igénybe is vettük őket rendesen, de két gyerek még így is két gyerek. Szóval most reménykedek egy kis pihenésben. 

    Ilián egyre nagyobb kópé, jókat lehet rajta nevetni, Ámon meg nagyot nőtt, Karácsonyra komoly ajándékkal készült, felállt és fel is ült szinte egyszerre. Nem tökéletes még, de egész nap gyakorlatozik. Ilián néha féltékenykedik, elszedi tőle a játékokat, meg itt-ott nyúzza, nagyon résen kell lenni, mert közben Ámon egyik pillanatban még itt van, a másikban meg ott. Egyelőre még csak kúszik, de azt már komoly kommandós módjára. 

    Én közben angolul tanulok, január elején lesz a vizsga, úgyhogy fel van adva a lecke! 

     

    Mi újság veletek lányok? Én is nehezen szántam rá magam, hogy írjak, csak be akartam köszönni, mert már indulok aludni, erre tessék, kisregény írtam!

    Hogy van Marcsi és anyukája? Zsombor? Tia? Kismanó?? Horneca? Hogy telnek az ünnepek? Ki készülődik a Kaáliba?

     

    Puszi mindenkinek! 

  10. 2013. október 20. 20:268917.

    Helló Lányok!

     

    Ggemma: telihold most van Lehet, hogy valami bújkált a legényben. Kérdésedre: nálunk Marcsi már tavasz óta nem hajlandó beülni az etetőszékbe, úgyhogy már tavasz óta asztalnál eszik. Nálunk nem volt gond, mert sarok-étkezőnk van, így ő mindig a pados részen ül, úgyhogy nem tud feldőlni, ügyesen feléri, bár ha felnőtt mélytányérból kap, akkor nem mindig látja, hogy mi van az alján. Pont ma horror módon ebédelt, egyébként aránylag konszolidált... Az oviban kis asztalnál, kis széken eszik. Az oviban megdicsérték, hogy szépen eszik, hát nem tudom, ha nyilván nem ereszti el magát úgy mint itthon...

     

    Horneca: azt a mindenit. Mi is ovisok vagyunk, bár ebben a hónapban alig voltunk... Marcsi nagyon nehezen jön ki egy nátha szövődményeként keletkező fülgyulladásból, ami most második körben a középfülre húzódott, bár még időben elkaptuk. Még mindig nem mehet, mert az orr- és a garatmandulája még mindig kicsit fedett. Egyébként nálunk dettó: szinte nem is volt beteg. Most remélem, hogy így, hogy nem engedjük vissza a közösségbe, teljesen felépül, és novemberben újra lesz néhány normális hetünk. Illuzióim mondjuk nincsenek, az első év erről szól...

    Marcsi minden hétköznap mamázik az első nehéz napok után leadom, nálunk folytatódik a gyógyulás. Mondjuk tanítási időben eddig csak 4 napot hiányoztam, és már nem fogok, reményeim szerint, 2 hónap alatt ez aránylag jó idő...

     

    Marcsi még nincs egész napra oviban, és nem is tervezem egyelőre, hogy ott aludjon. Így egész jól ment a beszokás, néhány napig az elején sírt az elváláskor, azóta semmi. EGyszer bőgött ott, amikor jött 2 kicsi még a csoportba, és bőgtek egész nap.

    előzmény:
    Ggemma (8915)
    2013-10-15  21:58
  11. 2013. október 18. 11:258916.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek hogy jártam. Tavaly februárban akartuk elkezdeni a tesó projectet, amit nem tudtunk mert nem jött meg időben a hív és a hepatitis eredményem, aztán 3 ciklusig nem kaptunk tb keretet, (ez kb több mint 4 hónap, mert éppen 40 nap körül jött meg akkor) így nem tudtunk kezdeni, aztán jött a nyár, nyaralni mentünk, meg Eszter még itthon volt, nem volt kocsim, így húztuk az egészet. Ma telefonáltam, hogy jövő hónapba kezdenénk, de lejárt a citológiám, és kérni szerettem volna időpontot, hát nem hogy arra nem kaptam, hanem újra kell megbeszélésre menni, mert eltelt több mint fél év, és újra kell a vizsgálatokat csinálni.... Teljesen ki vagyok borulva. Már szeptembertől menni akartunk, de az oviból Eszter állandóan valami vírust hozott haza, nem mertem elkezdeni. Ennek mondjuk most is megvan a kockázata, de már nem akartam tovább várni, merthogy lejár a gyes, és akkor meg vissza kell menni dolgozni, ami nagyon nem egyszerű úgy hogy 100 km-re van a munkahelyem. Szóval totál tanácstalan vagyok, hogy most mi legyen...

     

    Eszter amúgy szokja az ovit. Elég nehezen. Reggelente nem nagyon akar menni, minden nap teljes elszomorodás van, néha pityergés is, de délután aztán mindig lelkes, hogy milyen jó volt. Nehezen megy az elválás mindkettőnknek... Aztán persze az sem könnyít a helyzeten, hogy elég sokat beteg, ami fura, mert eddig nem volt. 

     

    Akinek már oviba jár a gyerkőce mik a tapasztalatok? Mennyi idő alatt rázódott bele?

    előzmény:
    Ggemma (8915)
    2013-10-15  21:58
  12. 2013. október 15. 21:588915.

    Sziasztok!
    Hogy vagyok? Tessék lejelentkezniii!

    Nálunk semmi különös. Ma fél éves a kistörpém! Elkezdtük a hozzátáplálást, egyelőre még csak az almával ismerkedik. Érdekes végigcsinálni másodszor ugyanazt, de most biztos lazább leszek mindenben (márcsak az időhiány miatt is...). Szerenécsre mindenki egészséges, de múlt héten - én nem tudom front volt, telihold, vagy mi a csuda, de - irtó hisztis volt Ilián, meg Ámon is folyton nyekegett. I olyan hisztiket levágott, hogy csak tátottam a szám! Egyszer még a lázát is megmértem, mert úgy odavolt, de csak hőemelkedés volt. Néha már öklendezett az üvöltéstől. Pár napja hálisten már jobb, talán visszatért a régi, normális I. Próbálgatja erősen a szárnyait, ha kér vizet, viszek neki, nem tea kell, elkészítem, viszem, nem víz kell... persze betelik a pohár, főleg este, amikor már eleve fáradt vagyok. Kaja nem nagyon megy mostanság, nekiálltam a Béres Cseppnek, hátha javul. Sokat viszem ide oda, torna, klub... mindig megyünk valahova, hogy szokja a társaságot.

    Ki hogy van? Ovisok? Két hete bennem van a kérdés, hogy Marcsi miért nem kap vizet délelőtt? Zsombi, Balázs, Gréti... hogy telik az ősz? Tia, örülök, hogy jobban vagy, persze az ilyet nem lehet elfelejteni, de a következő babó majd kárpótol, mert tökéletes lesz! Ritus, ti is mentek jövőre? Kismanó, te mikorra tervezed? Eső, hogy megy a munka? 

     

    Ja, van egy kérdésem is! Talán már említettem, hogy Ilián úgy eszik mint a malacok. A ráhagyás és a jó példa mutatás híve voltam eddig, de nem bírom tovább nézni, hogy kézzel-lábbal a tányérban van, meg beöltöztetni sem bírom egy levesnél úgy, hogy a két réteg ellenére ne ázzon át.  Úgyhogy mától nem adok rá semmilyen előkét, tapasztalja meg, hogy totál leveses, maszatos lesz, inkább mosok, csak figyeljen már oda. Arra is gondoltam, hogy rendes székbe kéne már ültetni (most még etetőszékben eszik), de nem tudom hogy oldjam meg, hogy felérje az asztalt? Nálatok hogy van ez? Ülésmagasítóval? Van kis asztala kis székkel játszani, de nem akarom oda ültetni, mégis együtt együnk már!

    előzmény:
    RiTuska (8914)
    2013-10-02  15:05
  13. 2013. október 2. 15:058914.

    Tia, mi Marcsiért pont november 4-én indultunk

    Akkor volt az első konzultációnk...

     

    Felgyógyultunk, simán járunk oviba, bár van amikor egyáltalán semmit nem eszik az ebédből. Válogat a kis drága, aztán a nagyiknál pótol, és délután - este folyamatosan eszeget. És iszogat. Furcsa neki, hogy nem kap vizet délelőtt, délután iszik-pisil...

    előzmény:
    Tia... (8913)
    2013-09-27  19:01
  14. 2013. szeptember 27. 19:018913.

    Sziasztok!

    Ggemma:Aranyos vagy, hogy gondolsz ráma körülményekhez képes jól vagyok.

    Tegnap kaptam meg a szövettani eredményt amin mindent részletesen leírtak még azt is amit nem akartam tudni(Kislány lett volna)

    Most van időm a kertben tevékenykedni jó sokat gazoltam,amit elhagyagoltam eddig azért, hogy vigyázzak magamra most megcsinálom persze módjávalja és gyüjtöm az erőt a következő menetre.

    Van megbeszélésre időpontom november 4-re,kérdezte egy ismerősöm hogy elég erős leszek addigra,én meg mondtam fizikailag egész biztos viszont lelkileg még ha évek telnének el akkor is bennem lesz a félsz nehogy megint úgy járjunk mint legutóbb

    előzmény:
    Ggemma (8911)
    2013-09-24  22:13
  15. 2013. szeptember 26. 22:258912.

    Nálunk dettó ez volt, 2 hétig folyt az orra, aztán elállt, és utána köv. a fül. Marcsi nem is fájlalta, illetve nem tudta elmondani, hol fáj neki... Lehet, hogy én hoztam, mert egyébként az oviban nincsenek fülfájós gyerkőcök - legalábbis nem voltak - viszont a suliban sok a takonykóros... Ő is felkelt éjjel, meg kel is, és mostanában éjjel is bepisil, úgyhogy visszaadtam rá a pelust éjjelre. Étvágya szerencsére visszatért.

    Hétfőtől újra ovi, a héten a nagyikat boldogította, már nagyon jókedvű... Viszont megviseli a leválás, délutánonként, amikor hazahozzuk nagyon sötét pillanatai tudnak lenni: hisztizik, direkt csinálja a tilos dolgokat, provokál, csapkod, dobál... Remélem túl leszünk rajta...

    előzmény:
    Ggemma (8910)
    2013-09-24  22:10
  16. 2013. szeptember 24. 22:138911.

    Tia, hogy vagy? Írj pár sort.

    Többiek, Eső, Kismanó, tartják magukat a gyerkőcök a bacik, vírusok ellen?

  17. 2013. szeptember 24. 22:108910.

    Egy fülgyulladást nekünk is sikerült összehozni ovi nélkül is. Éjjel sokat sírt Ilián, fájlalta a fülét, így ma elmentünk orvoshoz. Már vagy két hete nem akar múlni a náthája, a jobb füle be van gyulladva, kaptunk ab-t. Érdekes mert napközben egyáltanlán nem szól, vagy nem fáj neki. Remélem Ámon megússza, ő is most van túl (kop-kop-kop) a 1,5 hét óta tartó náthán. Talán rendeződnek végre az éjszakák is, mert vagy az egyik kel fel, vagy a másik, vagy mindkettő...

    Jobbulást Marcsinak! 

    Ja, Ilián sem lázas. 

    előzmény:
    RiTuska (8909)
    2013-09-23  20:10
  18. 2013. szeptember 23. 20:108909.
    Dobhártyagyulladás a jobb fülben, a házi orvos észre sem vette, csak elkezdett váladékozni, és ezért elvittem fül-orr-gége ügyeletre. Már jól van, bennünk egy adag antibiotikum, és ami érdekes, hogy nem is volt lázas... 37,7-et mértem hónapljban higanyossal legmagasabbnak. Nem is volt hideg békakeze-lába, olyankor lázas nagyon...
    előzmény:
    RiTuska (8908)
    2013-09-18  22:03
  19. 2013. szeptember 18. 22:038908.

    Ovi után a mamáknál, bár most úgy tűnik, rendeződik a helyzet. Épp most írta az egyik ismerősöm, hogy 2 napot járt beszoktatni, már beteg a gyerek, és pont a mi csoportunkba, úgyhogy nem tudom, Marcsi is lehet kidől, épp egy hónapja bírja...

     

    Béres csepp, Cebion, Marslakócskák, néha C vitamin rágótabi. 

     

    Ma nagyon későn értem haza, amikor hazaértünk üvöltött, mint a sakál szegényem...

    előzmény:
    Ggemma (8907)
    2013-09-17  22:38
  20. 2013. szeptember 17. 22:388907.

    Ritus: Kicsit belekeveredtem... Marcsi az oviban nem akar aludni, vagy a mamánál? Vagy amikor hazajön a mamával az oviból? Milyen kép nem áll össze? Bocs, lehet, hogy kezdek leépülni agyilag (már 3 éve itthon vagyok... ). Gondolom rájött a nagylány, hogy ez a bölcsis dolog nem átmeneti, hanem most már mindig így lesz.

     

    Én pont fordítva vagyok. Elkezdtem járni nyelvtanfolyamra, csak heti kétszer 1,5 óra, de úgy kikapcsolok közben, hogy az utcán jövök rá, hogy otthon két gyerek vár.

     

    Eső: Alapból én is Béres cseppet adok Cebionnal, meg D vitamint. De már hetek óta elfelejtem...  Nálunk most közepes az étvágy. Ilián is náthás lett, ami azért gáz, mert mióta Ámon is megvan, ő is elkap mindent. Nem lehet őket szétválasztani, fél nap és már mindkettőnek folyik az orra.

     

    Kismanó: Te merre?

    előzmény:
    RiTuska (8905)
    2013-09-16  22:03
  21. 2013. szeptember 17. 20:338906.

    Tia nem is tudom mit írjak, megsirattam a babádat én is. Nagyon sajnálom ami történt, ennél rosszabb már nem igen jöhet, ugyhogy talán most már jönnek szebb napok is. lassan ahogy múlnak a fájó emlékek, nagy erőt kívánok hozzá.

     

    Hát Ritus üdv a csapatban . Nálunk már lassan 1 éve bölcsis a gyerek, de még most is nehezen szakadunk el egymástól, és a munka is nagyon lassan megy sokszor. Azért szerencse hogy nálad is van nagyszülő, mert ez az idő na meg a közösség hozza a bacikat rendesen. Én a magam részéről a béres cseppet nagyon ajánlom. Most fejeztünk be egy üveggel, és mintha jobban tartaná magát a legényem . Ti mit adtok vitamint a manóknak?

    előzmény:
    Ggemma (8904)
    2013-09-15  20:59
  22. 2013. szeptember 16. 22:038905.

    Nagyon sajnálom Tia, ez borzasztó, nem tudom, hogy én végig tudtam volna-e ezt így csinálni. Részvétem.

     

    Egy volt osztálytársamnál a 2. terhesség volt problémás, a 36. hétig hordta, aztán megszülte, és néhány órát élt a baba. Azóta megszületett az egészséges 3. babájuk, és nagyon boldogok. Mondjuk náluk spontán jöttek, de nekik is nehéz volt, úgyhogy fel a fejjel!

     

    Mi sem élünk könnyű napokat, a nagymamis oviból haza verzió egyelőre összeomlóban: bojkottálja a kisasszony a délutáni alvásokat, és csak akkor alszik el, amikor hazaérek. Oviban minden oké, már eszünk, és pisilünk is. Lehet, hogy ott majd könnyebben elalszik, de az óvónők szerint sem áll még össze a kép, úgyhogy várjunk...

     

    Nem hittem, hogy ennyire nehéz lesz így dolgozni, hogy van gyerekem. Alig vannak pillanatok, amikor nem gondolnék rá...

    előzmény:
    Tia... (8903)
    2013-09-15  15:02
  23. 2013. szeptember 15. 20:598904.

    Ó Tia, megkönnyeztem a soraidat.

    Szörnyű lehetett ezt átélni, szegény kis babót is úgy sajnálom. És hogyne ismerted volna, hiszen együtt voltatok hónapokig és annyira vártad! Hamarosan visszatér hozzád és akkor minden rendben lesz! 

    Hatalmas ölelést küldök neked! 

    előzmény:
    Tia... (8903)
    2013-09-15  15:02
  24. 2013. szeptember 15. 15:028903.
    Ggemma:Tegnap jöttem ki a kórházból,3 napig voltam bentSzerdán befeküdtem és aznap felraktak 3db méhszájtágítót.Másnap csütörtökön reggel 8-tól este 10-ig folyamatosan kaptam a méhösszehúzó infúziót aminek délután lett igazán erős hatása, de végül nem vezetett eredményre.Majd jött a péntek reggel szintén 8-kor újra rám kötöttek és egyre erősebben véreztem és görcsöltemfél 1körül beindult a dolog, de a kicsi nem akart kijönni,aztán jött az orvosom mondván megvizsgál benyúlt a méhbe és kihúzta belőlem a manómat Borzasztóan fájt,aztán bevittek a műtőbe és kitisztítottak.A legborzasztóbb ezen kívül még az,hogy a lábam közötti lepedőben volt a kicsi és éreztem hogy mozog viszont nem láttam,de nem is akartam megnézni.Furcsa érzés az hogy hogyan hiányozhat valaki annyira nagyon akit még nem is ismertél idővel biztos könnyebb lesz de most nagyon nehéz!
    előzmény:
    Ggemma (8902)
    2013-09-10  21:32
  25. 2013. szeptember 10. 21:328902.
    Mi újság Tia? Hogy bírod?
    előzmény:
    Tia... (8901)
    2013-09-06  06:40

Címlap

top