Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008.02.15-től. győri Kaáli

Tia...
Létrehozva: 2008. február 4. 16:22
Sziasztok!

2008.02.15-én megyünk az első konzultációra Győrbe.
Amikor az időpontot kaptam el határoztam,hogy indítani fogok egy saját topicot a témában.
Ha ti is most vágtok bele abba a bizonyos nagy"FÁBA" akkor írjatok és osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

Üdv:Tia
  1. 2013. szeptember 6. 06:408901.

    Sziasztok!

    Tegnap a genetikán nem volt olyan orvos aki alá írhatná a megindításhoz a papírt így hétfőn vagy kedden lesz ott a doki amikor újra vissza kell menni.Akkor megint megvizsgálnak, és soha nem lesz vége ennek a rémálomnak.Mindíg azt várom bárcsak egy rossz álom lenne ez az egész,de az óta már 3 reggel felébredtünk és sajnos ez az való igazság.

    előzmény:
    Ggemma (8900)
    2013-09-05  21:54
  2. 2013. szeptember 5. 21:548900.
    Sokat gondolok rád Tia. Sok erőt kívánok holnapra és remélem mielőbb sikerül majd lelkileg feldolgoznod ezt az egészet! Nagy ölelést küldök!
    előzmény:
    Tia... (8897)
    2013-09-04  19:41
  3. 2013. szeptember 5. 20:558899.
    előzmény:
    Tia... (8897)
    2013-09-04  19:41
  4. 2013. szeptember 5. 20:328898.
    Tia most olvasom, annyira sajnálom Nem is tudom mit lehet ilyenkor mondani. Teljesen ledöbbentem a hírtől, igazságtalan ez az egész. Úgy vártátok ezt a babát
    előzmény:
    Tia... (8897)
    2013-09-04  19:41
  5. 2013. szeptember 4. 19:418897.

    Ggemma:Ma két orvos is megnézett és azt mondták hogy a vese nem fejlődhetett ki megfelelően, és ezért van ez hogy kevés a magzatvíz.

    Holnap el kell mennünk a győri genetikai tanácsadóba, ahol kapunk egy papírt amivel törvény szerint beindítható a szülés.Pénteken be kell feküdnöm akkor majd kapok valami tágítót és szombaton kapom az infúziót.Nagyon szertnék már túl lenni rajta,mivel hüvelyi úton még nem szültem ezért nagyon félek ettől az egésztől hogy hogyan lesz.

     

    előzmény:
    Ggemma (8896)
    2013-09-03  18:17
  6. 2013. szeptember 3. 18:178896.

    Atyaég Tia, nem is tudok mit mondani...

    Ez már biztos??? Esetleg megkeresel egy másik orvost is? Nem hallottam még ilyent, hogy kevés a magzatvíz és meg kell szakítani a terhességet. 

    Egy ismerősömnek 20 hetesen kellett megszülnie a babát genetikai rendellenesség miatt. Nála oxitocinnal indították be a szülést. 

    előzmény:
    Tia... (8895)
    2013-09-03  16:21
  7. 2013. szeptember 3. 16:218895.

    Sziasztok!

    Sajnos nincsenek jó híreim,most jöttem az orvostól. Azt mondta hogy kevés a magzatvíz és ezért ő javasolja a terhesség mielőbbi megszakítását! Kész vagyok teljesen,annyira pocsékul érzem magam. Fogalmam sincs hogy megy ez a 17.héten

    előzmény:
    RiTuska (8851)
    2013-07-12  23:51
  8. 2013. szeptember 2. 22:238894.
    Ma apa ment érte fél 12-kor, és annyira elmélyülten játszott az udvaron, hogy észre sem vette apukáját. Annyira jó, hogy már feltalálja magát, sokkal könnyebb a szívem. És mesélt is: Esztike a befutó
    előzmény:
    Ggemma (8893)
    2013-09-01  14:46
  9. 2013. szeptember 1. 14:468893.
    Ez aranyos! Most már majd ő is tud újat mondani neked, nemcsak te neki.
    előzmény:
    RiTuska (8892)
    2013-08-31  22:24
  10. 2013. augusztus 31. 22:248892.

    Aug. 26-án kezdtem. Igen, reggel egyre rövidebb pityergés után kezd játszani, ez legutóbb már csak 1 perc volt állítólag...

     

    No, hát a trágár szavakat már jó régen elkezdte felcsípkedni, úgyhogy tudja, mit nem szabad, és tényleg, nem is mondja... Mondjuk mire megtanulta, melyek azok, napjában 5-6-szor felsorolta őket, hogy ezeket nem szabad

    előzmény:
    Ggemma (8891)
    2013-08-30  12:06
  11. 2013. augusztus 30. 12:068891.

    Azt elhiszem! Hát még ha majd jönnek a trágár szavak!

    Ezek szerint jól veszi az akadályokat Marcsi. Te is kezdesz szeptembertől?

    előzmény:
    RiTuska (8890)
    2013-08-29  21:40
  12. 2013. augusztus 29. 21:408890.

    No csajok, ma lementem hídba. A gyermekem este a fürdőkádban olyan dalt énekelt, amit az oviban tanultak. Ma először volt valami foglalkozásszerűség

     

    Komolyan, repestem az örömtől

    előzmény:
    RiTuska (8888)
    2013-08-24  22:02
  13. 2013. augusztus 26. 17:408889.

    Sziasztok!

    Szeretettel ajánlom a blogomat, aminek a címe: Gyerekkel otthon. Most egy kis cinkekendőt nyerhettek:

     

    http://gyerekkelotthon.hu/nyeremenyjatek/

    előzmény:
    Tia... (1)
    2008-02-04  16:22
  14. 2013. augusztus 24. 22:028888.

    VAn ám, 6 napot voltam vele 5 + 1-et, meg még júniusban is voltunk bent néhányszor.

     

    Igen, remélem nem fajulnak nagyon tovább a dolgok... Mihelyst megszűnik az összevont összecsoport, és kezdődik a normális élet, reménykedem, hogy jobb lesz a helyzet, mert több érdekesség is fog történni...

    előzmény:
    eső (8886)
    2013-08-23  21:45
  15. 2013. augusztus 24. 15:298887.

    Az durva, ilyet még nem is hallottam! Nem csoda, ha ordít a gyerek!

    Marcsinak mindent bele! Egy kis pityergés belefér.

    előzmény:
    eső (8886)
    2013-08-23  21:45
  16. 2013. augusztus 23. 21:458886.
    Jut eszembe nálatok van beszoktatás oviba? Nálunk 1 nap azt hiszem amit ott lehet tölteni a szülönek vagy talán pár óra , és másnap már élesben egész napra ott kell hagyni a gyereket.
    előzmény:
    eső (8885)
    2013-08-23  21:36
  17. 2013. augusztus 23. 21:368885.
    Hát Ritus lassan tudatosul benne, hogy ez az ovi dolog nemcsak 1-2 órás játszóház lesz, hanem tovább is nélküled kell hogy legyen. Nálunk is akkor jöttek a gondok, amikor egész naposak kezdtünk lenni. Magam részéről még mindig nyüglődés sokszor az elindulás, de pl. tegnap pont jött egy kislány aki hátra sem nézett úgy szaladt be a terembe. Ilyen is van
    előzmény:
    RiTuska (8884)
    2013-08-23  19:36
  18. 2013. augusztus 23. 19:368884.

    Na, ma volt műsor, 10-15 percig sírdogált, aztán abbahagyta, és a séta alatt már játszogatott, igaz, ismerős helyre vitték, otthon érezte magát

     

    előzmény:
    RiTuska (8882)
    2013-08-22  18:50
  19. 2013. augusztus 22. 21:068883.
    Kismanó én sem tudok a rácsos ágyhoz hozzászólni, nálunk már nagyon régóta nagy ágyban alszik a manó. Teljes nagy ágyban -fogócskázhat benne, sztem még 18 évesen is jó lesz neki. Persze kerete még van, néha koppan is a feje, de fel sem veszi. Sztem nyugodtan vedd csak le védőt....
    előzmény:
    RiTuska (8882)
    2013-08-22  18:50
  20. 2013. augusztus 22. 18:508882.

    Első nap egyedül az óvódában: abszolválva.

     

    Ma hagytam először ott Marcsit, úgy volt, hogy 1 órára. Időközben felhívott az óvónéni, hogy nagyon jól elvan, nem hiányol, hintázik, üldögél az ő ölében, kicsit homokozik, úgyhogy ne menjek még érte, így 2  óra lett az 1 ből.

    Holnap 2,5-3 órát lesz majd bent, ebéd előtt megyek érte. 

     

    Nagyon meglepődtem, azt hittem, hogy sírni fog elváláskor, de nem történt. MOndta az óvónő, hogy nagyon okos, teljesen felfogta, mi fog történni, ezért nem is reklamált.

     

    Mióta járunk, nagyon pörög, 13 óra után aludt el... Már azt hittem, nem fog elaludni, énekelt...

     

    Hú csajok, remélem a legjobbakat.

     

    Jövő héten is csak 3 nap megy, 3 órát, aztán utána ott ebédel már, és amíg igényli elhozzuk. Kíváncsi vagyok, bukik-e majd a mutatvány...

    előzmény:
    Ggemma (8881)
    2013-08-21  22:19
  21. 2013. augusztus 21. 22:198881.

    Sziasztok!

    Eső: Örülök a jó híreknek, nagyon ügyes Zsombi!

    Kismanó: Láttam ma is, hogy micsoda kis vizipocok Balázs!  Én ezen a nyáron főként itthon dekkolok. Voltunk ugyan egyszer-kétszer strandon együtt, de az még nem Ámon műfaja. Ilián azért megy az apjával, nagyszülőkkel ide-oda. Most éppen a bécsi állatkertben voltak, nagyon jó! Jövőre már mi is jobban kimozdulunk Ámonnal.

    Balázs is nagyon ügyes szobatisztaság terén! Ez a nyár a mi nyarunk volt ilyen téren, minden gyerkőc elhagyta a pelust! Én is csak éjszakára és nappali alváshoz adok már csak, de majdnem mindig szárazon veszem le. Utcán is szól, ha pisilni kell.... tényleg nem hittem volna, hogy ilyen egyszerű lesz! 

    Juj, de furcsa lesz visszatérned dolgozni, nem igaz? Ennyi idő után! Hol dolgozol egyébként? Kistesó projekt még várat magára?

    Ritus, te is mindjárt munkába állsz igaz? 

     

    Ilián mostanában jól eszik, sőt néha külön szól, hogy együnk valamit, mert éhes... eddig ilyen sosem volt. Reggeli általában kenyér valamivel (vaj, sonka, méz, májkrém, sajt, paradicsom...), tojás, ruszli, virsli (ezekhez nem nagyon eszik kenyeret), vacsora ugyanez. Tízórai, uzsonna általában gyümölcs vagy joghurt. Ebédelni is szépen szokott, ha a fogára való, tehát valami húsos, szaftos étel, főleg ha paradicsomos, vagy a leves, azokat nagyon szereti (állatos tésztával főleg! ). Ma pl. rakott káposzta volt, abból repetát is kér. Viszont van, amit meg sem kóstol, túrós tészta, túrógombóc, sok főzelék..., ha ilyesmit főzök, akkor tartalmas levest is főzök mellé, ő csak azt eszi. 

    A gyümölcsöket most szépen eszi (volt idő, amikor csak almát evett, azt is alig-alig). Amit szeret: szőlő, szilva, barack, banán, alma, sárgadinnye... elég sok minden. 

    Próbálj gyümölcsleveket adni neki, esetleg frissen facsarva, aztán majd csak megjön a kedve a daraboshoz is. Nálunk néha az is kedvet csinál, hogy vagy egészben adom, vagy kockázva, vagy szeletelve... úgy érdekesebb. 

    Írjatok ti is ötleteket, hogy mit adtok a gyerkőcnek! Nekem a reggeli-vacsora okoz sokszor fejtörést, hogy egészséges és változatos is legyen. 

     

    Rácsvédő? Hú, Ilián kb. egy éves koráig aludt csak kiságyban, az után kb. egy évig egymás mellett aldudtunk matracon, most márciusban meg megkapta az ágyát, ami rendes felnőtt méretű ágy körben egy léccel. A Jysk-ben vettük az ágyat kb. 10 eFt-ért, a két végén volt lécezve, a párom meg rakott hátra is, és előre is lécet úgy, hogy elöl le tudjon mászni. Nem magas, kb. csak 10 cm-es ez a plusz léc, de nem fordul le róla. Tettem fel egy képet a profilomba, ott még rajta van az ágy mellett a matrac (egy darabig ott feküdtem, amikor altattam), azóta már elvettük. 

  22. 2013. augusztus 21. 17:368880.

    Sziasztok!

     

    Igen, Ggemma, jól látod a faceról, hogy nálunk zajlik az élet, majdhogy nem még időm sincs nagy szégyenemre idejutni! Ez az augusztus még elég zsúfolt, de legalább addig se uncsizunk meghát most van a nyár, most kell kihasználni mindent! 2x voltunk a győri strandon, 1x sárváron, aztán Nőtincsen, anyuméknál falunap volt, szóval nagyon sűrű programunk volt a nyárban, de nagyon ki is élveztük!

    Sajnos a hányós-hasmenős vírus engem és a férjem is letepert, volt ám szenvedés 3-4 napig, hál'Istennek a kicsinek semmi baja nem volt, épp olvastam is egy helyen, hogy a Rota oltás védte meg,..... nem tudom!

     

    Szombaton hazautazunk a szüleimhez, több mint valószinű, hogy ott maradunk a kicsivel 2 hetet, a férjem jön haza, mivel ő dolgozni kell neki menni, aztán majd szept, első heteiben ő is szabizik, akkor majd eljön utánunk! Apum már beígérte a gyerkőcnek valami erdei vonatozást, Kemencénél, ugyhogy oda még ellesünk! Aztán Esztergomi strandra is készülünk!

     

    Jelentem mi is szobatiszták lettünk, már  a kakaügy is megoldódott! (ezen paráztam a legjobban) Önállóan jár pisilni, kakilni, és minden dolog után kezet mos!!! Teljesen önálló lett!  

    Persze éjjeli alváshoz még kéri a pelust, de sztem ez már nem nagy szám! Oviban nincs éjjeli alvás, ezért sem teszek ebből akkora ügyet!

     

    Oviba csak okt. elején adom be, mert nem akarok itthon lenni egyedül 2 hónapot! Én csak okt. 28.-n megyek vissza melózni, addig is itthon leszek, majd csinálok nagytakarítást, stb. majd elütöm az időmet, meghát remélem hogy ez idő alatt a kicsi is beszokik az oviba!

     

     

    Csajok irjatok meg hogy telik az étkezésetek a gyerekeitekkel, reggeli+ebéd+vacsora!  Gyümölcsevés? Hát nekem B. nem igazán gyümievő, szomorú.....néha a málna, semmi más!

    Ti használtok még rácsvédőt a kiságyba? Én már levettem, de sokszor hallom hogy koppan a kicsi feje...fejtörő hogy vissza -e tegyem? Már lassan nagyobb ágyikót kell néznünk, de félek, mert amennyit előre, hátra dől a B. az ágyba, félek hogy éjjelente le esik róla többször is! Hm???

     

     

  23. 2013. augusztus 15. 13:538879.

    Váó! Ügyeskedik Zsombi, nem gyenge. No, hát a héten mi is voltunk úgy az oviban, hogy Marcsi mondta, hogy kakilnia kell, de csak pisi jött. Kaki még csak 1-szer volt felnőtt WC-ben...

     

    Nekünk is visszatért a reggeli étvágyunk, már komolyan nem tudtam kitalálni, mit adjak neki enni reggel, annyira nem evett... A többi étkezés aránylag rendben volt, most az oviban kap egy kis kekszet délelőtt, és farkasétvággyal ebédel egylőre itthon. Sztem ott a tömeghatás miatt még jobban fog enni...

    előzmény:
    eső (8878)
    2013-08-15  12:13
  24. 2013. augusztus 15. 12:138878.

    Panadol lázra nekünk sem ér sokat, nurofen a nyerő meg írtak erősebb kúpot. A Germicid én ugy tudom 1-1,5 éves korig hat, utána már gyenge a kicsiknek, más kell. Hűtőfürdő nálunk is volt már jópár, ami általában veszekedéssel párosult a  párommal, mert sosem tudunk megegyezni meddig tartsuk bent a gyereket és jaj vedd már ki nem látod hogy fázik címszóval megy a vitatkozás. Szóval vannak még sötét foltok a témakörben. Egyébként én magas láznál benyomom a kúpot, és utána rögtön jön a hütőfürdő. Nekünk ez vált be eddig.

     

    Szobatisztaság talán sínen vagyunk. Már utcán sincs rajta pelus, baleset nincs kopp-kopp, visszatartja amig wc közelébe jutunk ha kell, és a nagy hír wc-be kakilt már, ráadásul a bölcsiben nem is itthon.  Szóval eddig rohamléptekkel haladunk, ami nem is árt mert lehet jan.nál előbb adnám be ovibe, oda meg ugye kell a szobatisztaság.

     

    Kajálni is szépen eszik, sőt a gyümölcsre is rákapott. Már nem kell turmixolnom neki, szépen harapja a barackot. Kerekedett is, tényleg fiúsodik nagyon már. 

    előzmény:
    RiTuska (8877)
    2013-08-14  22:48
  25. 2013. augusztus 14. 22:488877.
    Ja, nálunk a Panadol soha nem is hatott, a Nurofen viszont bejött... És nem sírt Ilián, amikor kezdett felmenni a láza? Marcsi nekem mindig akkor csinálta, no meg hányásnál. No, az egy horror volt... Isten, mi vár ránk...
    előzmény:
    RiTuska (8876)
    2013-08-14  22:45

Címlap

top