Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008.02.15-től. győri Kaáli

Tia...
Létrehozva: 2008. február 4. 16:22
Sziasztok!

2008.02.15-én megyünk az első konzultációra Győrbe.
Amikor az időpontot kaptam el határoztam,hogy indítani fogok egy saját topicot a témában.
Ha ti is most vágtok bele abba a bizonyos nagy"FÁBA" akkor írjatok és osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

Üdv:Tia
  1. 2013. július 12. 23:518851.

    De jó Ggemma! Igazi kiegyensúlyozott 2. gyerkőc

    Nem mondom, hogy nincs hetente 1-2 balesetünk, de nagyon ügyes Marcsi. Ha nagyon belefelejtkezik a játékba, néha becsurran a pisi egy része. Már mindenhova pelus nélkül viszem :) Elég jól tartja, néha meglepően sokáig. Elég megdöbbentő egy reggeli pisi látványa a biliben, tetemes mennyiség.

     

    Hát csajok, én tuti befonom a hajam szeptembertől... Nem is biztos, hogy lesz hangulatom jelentkezniNálunk mostanság van néha kicsi hiszti, ez az oviélménnyel kapcsolódva néhány ősz hajszálat nyilván eredményezni fog...

     

    Nem hinném, hogy minden aggodalmam alaptalannak bizonyul majd...

     

     

    előzmény:
    Ggemma (8850)
    2013-07-12  21:37
  2. 2013. július 12. 21:378850.

    Sziasztok!

    De jó nektek! Élvezzétek csak ki a nyarat, meg a strandolást! Mi idén kihagyjuk, csak I-t küldtem el párszor az apjával a strandra, én meg Ámon még nem merészkedünk ki (ő túl kicsi még, én meg túl nagy vagyok... ).

    Strand tekintetében nekem is a homokos partú jön be, ahol a gyerkőc szabadon szaladgálhat, dagonyázhat, alkothat, azt nagyon tudják élvezni! 

     

    Tia: Örülök, hogy jelentkeztél és még jobban a jó hírnek, mert már kezdtem aggódni. Gratulálok a szívdobogáshoz, és kívánok neked egy fiúbabát!

    Megértem, hogy milyen rossz lehetett a kánikulában. Én egyre nehezebben viselem még itthon is, hát még ha 5 fokkal több lett volna!

    A szobatisztasághoz is gratulálok Grétinek! 

    Ezen a téren egy cipőben járunk Esővel. Iliánt sem érdekli a dolog, max. olyan szinten, hogy már csak azért se oda csurgasson, ahova mondom. Múltkor is percekig ült a bilin, mikor tudtam, hogy kell neki, erre kiszalad a nappaliba és odapisil a padlóra, aztán meg benne lépked! Magamban jókat mérgelődök ilyenkor, kifelé persze nem mutatom.

     

    Nyugodtan turmixolgass Eső, semmi baj nincs azzal, ha legalább úgy megy a gyümölcs. Én hónapokig facsartam a narancs levét, mert nem volt hajlandó megenni, pedig előtte imádta! Mostanában megint alig nyúl a gyümölcshöz, a legtöbbet meg sem kóstolja, a málnát is csak megnyomkodta... A cseresznye viszont bejött neki, az egyedül magozta. 

    A kenyérfélék is alig mennek, csak azt eszi, ami hozzá van. Amit szeret az a tükörtojás, a virsli, a ruszli, a kifli főleg csak mézzel fogy.  A májkrémet én is most kezdtem el adni, ő kenegeti a kenyérre, igaz folyton le akarja enni róla..

     

    Eső, fűzd meg a férjedet a második gyerekre, főleg ha te tényleg szeretnél! Az igaz, hogy az ember kiesik a munkából, de amúgy alig kerül pénzbe, mi alig vettünk a kicsinek vmit, volt minden. Amúgy meg Ámon olyan mintababa! Nagyon nyugodt természet! Rengeteget elnézeget, szépen alszik, szépen eszik (egyelőre...), nem sok vizet zavar.

  3. 2013. július 11. 19:418849.

    Balatonszemes a győztes Sajnos nekem épp nehéz napjaim lesznek, de túlélem. Ez a hét szabad csak az uramnak

     

    előzmény:
    RiTuska (8847)
    2013-07-09  23:03
  4. 2013. július 11. 10:038848.

    Mi most jöttünk haza Boglárról. Mi is vacilláltunk az idő, szállodák miatt, de aztán jött rokoni segítség és ingyen mehettünk nyaralni. Nagyon jól éreztük magunkat. A gyerek egész nap sarazott, és mezítlábazott mindenhol. Ez nála nagy szó, mert még 40 fokban is zokniban alszik... Sőt a vízbe is bement! Hú nagyon jó volt, élveztük. Pont kifogtuk ezt a 3 jó napot. De azt is megbeszéltük ez a 3 nap elég is volt egyelőre. Majd talán augusztusban visszamegyünk, visszavárnak...

     

    Tia de jó hírek, nagyon örülök neki! KIváncsian várjuk majd a híreket kisfiú, vagy kislány lakik -e a pocakban....

    előzmény:
    RiTuska (8847)
    2013-07-09  23:03
  5. 2013. július 9. 23:038847.
    Balaton... Még levelezünk a hotelekkel, győzzön a jobbik.
    előzmény:
    Tia... (8846)
    2013-07-08  06:06
  6. 2013. július 8. 06:068846.

    sziasztok!

    Bocsi, hogy eddig nem írtam.

    Június 25-én voltam UH-n és akkor voltam pont 7-hetes,Két manóból egy tapadt meg már lehetett látni a pici -vét ahogy dobogLegközelebb 16-án megyek,már nagyon várom hogy újra lássam és tudjam minden rendben van.A férjem már szeretné elmondani a szüleinek hogy babát várunk,de én úgy érzem még várnék a következő UH-ig Régen nem voltam ilyen parázós, most meg

    Más.......

    Az Olaszországi nyaralásunk sajnos nem sikerült a legszuperebben mert kifogtuk azt az állat hőséget amikor itthon is 35-fok felett volt a hőmérséklet,ott kint kb 40-felett.Nagyon szenvedtünk a melegtől.A szálláson nem volt légkondi,így csak úgy tudtunk védekezni a meleg elllen,hogy napközben becsukódtunk.Aztán jött az este és amikor az hinné az ember,talán jön majd egy kis felfrissülés akkor jönnek a szúnyogok írdatlan mennyiségben.A 3. éjszaka már ott tartottunk hogy csomagolunk és el indulunk haza.Mivel nem tudtuk, hogy a kulcs leadást pontosan hogyan tudjuk intézni ilyen rendkívüli helyzetben,ezért várnunk kellett.Reggel a férjem el ment az irodához és utána járta dolgoknak,akkor eldöntöttük hogy vacsi után indulás haza.Éjjel fél 1-re értünk haza,már alig vártuk hogy itthon legyünk.Az itthoni 30-35-fok szinte frissítő nappali hőmérséklet volt a kintihez képest. Azt el döntöttük hogy Olaszországba nyaralni soha többet nem megyünk.

    Ti merre nyaraltok?

    Szobatisztaság terén ott tartunk hogy szinte egyik napról a másikra le tettük a pelust,Amin pár héttel ezelőtt még idegeskedtem az most végérvényesen megoldódni látszik.De nem akarom elkiabálni!

     

    8+6

     

    előzmény:
    Ggemma (8844)
    2013-07-01  21:20
  7. 2013. július 2. 08:478845.

    Sziasztok!

     

    Én is bejelentkezek! Látom szobatisztaság is szóbakerült. Hát nálunk semmi előrelépés, de nem is érdekli a dolog. Hiába villogtatom neki a bilit, szükítőt semmi, mereven elzárkózik tőle. Erőltetni meg nem akarom... Talán annyi a pozitívum, hogy szól hogy anyu tele a pelus, vagy most pisiltem, és úgy vettem észre zavarja is hogy gondolom most már jóval több pisi kerül egyszerre a pelusba. Talán ez első lépésnek jó.

    Ggemma meglepődve olvastam, hogy írtad a napi többszöri kakit. Nálunk jó ha 2 naponta 1x volt, és az is sokszor fájdalmas. Tudom az okot, nem eszik gyümölcsöt/kiv, banán, alma/ és semmi zöldséget. Ha megfeszültem sem tudtam rávenni más gyümölcsre. Ez volt kb. 2 hétig..Na aztán végső elkeseredésemben fogtam a barackot és leturmixoltam. /Tudom visszalépés, van is lelkiismeretfurdalásom :(/ Szóval így megeszi és láss csodát a kaki nem fáj, sőt van hogy naponta többször is van. Én már ennek is örülök. Egyébként tiszta apja, ránézésre dönti el mi a finom, mi nem. Ha valami nem tetszik neki, meg sem kóstolja. Tegnap kicseleztem és a májkrémes kenyérre azt mondtam csokis, bekapott belőle egy falatot és jééé nem reklamált, benyomott belőle jópár katonát. Ugyhogy van benne jóadag önfejűség és dac is. na meg sztem baromira elkapattuk....

    Mostanában egyre többször gondolok második gyerkőcre. Olyan jó lenne mégegy. De nem lesz. Férjem mereven elzárkózik, ugyhogy szóba sem jöhet 

    előzmény:
    Ggemma (8844)
    2013-07-01  21:20
  8. 2013. július 1. 21:208844.

    Az ám!

    Tényleg Tia, nagyon eltűntél! Már túl vagy az UH-n, igaz? Remélem minden rendben van, de azért erősíts meg minket! 

    Ritus, köszi, hogy leírtad. Nálunk azt hiszem még várat magára a téma. Még arra sincs igazán időm, energiám, hogy kérdezgessem I-t kell-e pisilni, meg üljek mellette a wc-nél. Hol én, hol az apja, hogy a mama teszi tisztába, nehéz rendszeressé tenni a bilizést. Majd szól, ha már készenáll!

    Eső, te is úgy eltűntél, pedig olyan szépen rendszeresen írtál régebben? Munka? Időhiány?

    előzmény:
    RiTuska (8843)
    2013-07-01  13:29
  9. 2013. július 1. 13:298843.

    De unalmasak vagyunk 

    Tia: ?????? 

  10. 2013. június 23. 23:408842.

    Nálunk a reggeli és az esti pisi megy már régóta bilibe, volt amikor sikerült, volt amikor nem, persze került a szőnyegre is, ide-oda...

     

    Aztán, amikor levettem a pelust, többször rábeszéltem, üljünk rá... Kint egyszerű volt, mert együtt csurrantottunk egyszer a fűben, és ez nagyon tetszett neki. Mondta, hogy neki is van Aztán bent pedig általában egy kicsit hosszabb pólót, vagy nagyon rövid szoknyát adtam rá pelus nélkül, és ő maga elkezdte próbálgatni, és volt, amikor sikerült neki a bilibe úgy, hogy ott sem voltam, nem is beszéltem rá, hogy próbáljuk meg. Így aztán elég jól elkezdett működni. Mondjuk ma apájával volt este, nem figyelt, és Marcsi le is pisilte a kanapét, szóval nagyjából tudom, hogy mikor kell megpisiltetni, ha esetleg nem is szólna, mert olyankor furán tartja a lábát.

     

    A kaki a bilibe először úgy sikerült, hogy az uram szórakoztatta valami kis hülyeséggel, és annyira röhögött, hogy bekakilt, és pont a bilin ült. Utána már szól is, bár ha keményebb a kakija, akkor azért vannak problémák. Ráül, megnyomja, de nem sikerül... Mindig megvárja az utolsó pillanatot. Ma pont úgy jártunk, hogy tele volt a keze a játékaival, amit épp guggolásból vett fel, és nem érte el a bilit Mindegy, szóval nálunk nem úgy van, hogy egyik napról a másikra lett teljesen szobatiszta...

    Folyamat.

     

    előzmény:
    Ggemma (8841)
    2013-06-22  16:46
  11. 2013. június 22. 16:468841.

    Kismanó, Ritus, de jó nektek! Én is próbálkoztam levenni róla a pelust most a kánikula alatt, vannak eredmények, néha ment a bilibe a pisi, a strandon szólt is egyszer, de volt, hogy direkt a nappali közepére pisilt, nem tudom miért, persze nem csesztem le.

    Az a baj, hogy Iliánnal egészen kiskora óta több kaki van naponta, mostanában akár 3-4 is egy nap. És mivel a kakira írják, hogy az nehezebben sikerül a bilibe, így nem merek túl korán próbálkozni a szobatisztasággal, nehogy túl sok kudarc érje és elmenjen a kedve tőle. El is gondolkodtam rajta, hogy nem kóros-e az ilyen sok széklet, rá is kérdezek majd a doktornőnél. Amúgy semmi más jele nincs, hogy gond lenne az emésztéssel. 

    Ti hogy kezdtetek neki, és hogy ment az elejétől fogva?

  12. 2013. június 21. 22:458840.

    De jó! Mi is pont ezen a hétvégén kezdtük. Nekünk mondjuk megy a kaki is már, és már a mamáéknál is, nemcsak az itthoni bilibe

     

    Tegnap strandon voltunk, nem kellett már pancsi pelus sem... Mindig szólt a vízben ha pisilni akart... Merthogy így jelez: AKAROK, a másik sztár most nálunk, és ez hangzik el a leggyakrabban minden vonatkozásban: NEM AKAROK. Fúúúúúúúúúúúúúú! Ez nagyon-nagyon fárasztó, közben persze mindenben benne van...

     

    előzmény:
    kismanó27 (8839)
    2013-06-21  08:28
  13. 2013. június 21. 08:288839.

    Sziasztok!

     

    Tia - szívből gratulálok neked!  Szerintem is ketten vannak! A pecsételgetéstől ne félj, nekem is volt elősször, sztem én ezt a beágyazódásnak tudtam be, aztán kb. volt még a 12. , 13. hét körül is! Ne félj nem lesz semmi baj, inkább élvezd hogy már  odabent vannak és jó helyen!

     

     

    Csajok, lassan mi is szobatiszták leszünk! Jún.10-én hétfőn kezdtük el a pelus leszoktatást! AZóta egyetlen egyszer még azon a hétfőn pisilt be 1x és azóta se! Már jár magától a bilire is, nagyon örül, hogy zenél! Aztán kint is pisil mindenfelé! HA megyünk valahova, már nem adok rá pelust! Csak alváshoz délután, és este!

    Mondjuk a kakilás még nem az igazi...arra felkéri a pelust! Kikakilja magát, aztán megint kis gatyóba van! Örülök, hogy jól haladunk!

  14. 2013. június 14. 22:388838.

    Hogy vagy Tia?

     

    Én kicsit dicsekedek... Marcsi nagyon ügyi, már szól, ha pisi van, és kb. 5-6-szor kakiltunk már a bilibe is Vasárnap vettem le róla először a pelust, amikor jó idő lett. 2-szer pisilt be mindössze, és tegnap már este levetette a pelust lefekvés előtt, hogy még pisilni akar, és pisilt is. Édes, mert azt mondja mindig, hogy pisilni akarok... Én meg mindig azt mondom, hogy ne fogd vissza magad. A kakik viszont érdekes módon csúsztak bele... Maga is nagyon meglepődött... Apa poénkodott vicceskedett neki, ő épp ráült a bilire, felállt közben először, mert ugye nem csörgedezett, hanem koppant a produktum. Már kezdek bízakodni, hogy maholnap szobatiszták lesztünk

     

    Persze autóban még feladom rá, és ha megyünk valahova, akkor is...

    előzmény:
    Tia... (8835)
    2013-06-06  19:07
  15. 2013. június 10. 22:008837.

    Eső, mi újság a Dunával, Rábával? Olyan kiváncsi lettem volna rá, majdnem el is mentünk megnézni, de Ámonnal elég bonyolult lett volna. Áll még a Kaáli?

    Tia, hogy vagy? Terhestüntek?

  16. 2013. június 6. 23:308836.

    Aha, nekem volt, beágyazódásos vérzés lehetett, vagy a másik embrió távozott így, nem tudom... Később is volt egyszer-kétszer, és a 12. hét körül is, amikor a méhlepény aktivizálódott. A doki nem talált semmi jelét a vérzésnek pont délután mentem vizsgálatra, amikor délelőtt volt egy kis pecsételés.

     

    Kisebb pecsételés nem bajos, ha baj van, az nagy vérzéssel jár általában...

    előzmény:
    Tia... (8832)
    2013-06-06  15:27
  17. 2013. június 6. 19:078835.

    Eső:

    köszi szépen,igyekszem nem parázni bár őszintén megvalva ez a mai napon nagyon nem jött össze.Alig várom, hogy holnap haza érjen a párom,nem mintha kevésbé zavarna ez az enyhe tejeskávé színű minimásil kis valami ha ő itthon lesz de sokkal nyugodtabb leszek.

    Ggemma:Nekem is pont ez jutott eszembelehet hogy ketten vannak.Akkor be leszek tojva egy kicsit!

    előzmény:
    eső (8834)
    2013-06-06  17:53
  18. 2013. június 6. 17:538834.
    Tia milyen jó hírre jövök  Hatalmas gratula, megnéztem a csikodat is, háát gyönyörüséges! A pecsételgetéstől nem kell beparázni, amig rendes erős piros vérzés nincs addig sztem nincs nagy gond. Nahát úgy örülök neked, de tényleg
    előzmény:
    Tia... (8832)
    2013-06-06  15:27
  19. 2013. június 6. 16:478833.

    Jaj de jó! Visszakerestem, nekem a ET+11. napon volt 259 a HCG (akkor még ketten voltak), tőled a 13. napon vettek vért (ha jól számolom...), a HCG kétnaponta duplázódik, tehát egyelőre a te pocakodban is kettő van (Dr. Gemma szerint ).

    Nekem az első terhességnél volt egy erősebb görcs és vérzés, szerintem annak idején az a terhesség is ikresnek indult és esetleg az egyik elhalt? Nem tudom. 

    Szerintem a mensi környékén még lehet ilyesmi gond nélkül, van aki hónapokig "menstruál" a terhesség alatt, csak kevesebbet. 

    előzmény:
    Tia... (8832)
    2013-06-06  15:27
  20. 2013. június 6. 15:278832.

    Sziasztok!

    HCG szint 493,7viszont ma délelőtt a Kaáliban amikor pisilni voltam nagyon halvány kis szines valami volt a tisztaságin.remélem abba marad és nem lesz semmi komoly.Azzal nyugtatom magam hogy biztos az utro van a crinone hatása.Nektek volt hasonló?27-én Uh

    előzmény:
    RiTuska (8831)
    2013-06-06  14:27
  21. 2013. június 6. 14:278831.

    Ez 10-es érzékenységű teszt! Tegnap dumáltuk Tiával, mert én is mondtam, hogy nekem ez horror erősnek tűnik Én anno 20-25-essel teszteltem, az ugye sokkal gyengébb.

    Nagyon várom már én is a véreredményt

    előzmény:
    Ggemma (8830)
    2013-06-05  21:07
  22. 2013. június 5. 21:078830.

    Ó igen, ez nagyon-nagyon úgy néz ki! De jó! Gratulálok!!!

    A csík pedig szupererős, ehhez képest az én első tesztjeim... akkor láttam csak, ha megfelelő szögben esett rá a fény és kigúvadt szemekkel néztem. Gyanús is vagy nekem Tia, ez már szép Hcg lehet, kíváncsian várom a holnapi értéket, aztán meg az UH eredményét!

    Ja, és kösd fel a gatyád! Két kicsivel... néha ijesztő!

    előzmény:
    Tia... (8828)
    2013-06-05  13:53
  23. 2013. június 5. 14:438829.

    Hip-hipp-hurrá

     

    előzmény:
    Tia... (8828)
    2013-06-05  13:53
  24. 2013. június 5. 13:538828.

    Sziasztok!

    Köszönöm a drukkot lányok ami eddig úgy néz ki hogy nem volt hiába való mert ma reggel egy szép kétcsíkosat teszteltem.Igaz hogy a második csík nem annyira erős mint a control vonal de lessz ez még másképp is!Nagyon úgy néz ki hogy újra vagyok végre!El sem hiszem,azóta vagy 20*megnéztem a tesztet és ott van látszik.Nagyon kíváncsi leszek a holnapi vérvétel eredményre.Meg majd azután két hét múlva az UH-eredményre

    előzmény:
    RiTuska (8827)
    2013-06-04  22:15
  25. 2013. június 4. 22:158827.
    Tia: Hagysz itt bennünket kétségek között hányódni??
    előzmény:
    Tia... (8825)
    2013-06-03  19:16

Címlap

top