Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felnőtt fogszabályzó ára

Dolina77
Létrehozva: 2008. február 1. 22:01

Sziasztok!

31 éves vagyok, egyetlen fogam van, ami kicsit beljebb áll, a metszőfogam melletti. Nem olyan vészes.

Ennek az egy fognak hogyan történne a helyre rakása? Mennyi idő lenne? És főleg az érdekel, hogy mennyibe kerülne.

Ha valaki tudna hasznos tanácsot adni örömmel venném.

Köszönöm szépen.

  1. 2008. március 15. 16:1730.
    Köszi szépen a segítséget!!
    előzmény:
    charlyne (29)
    2008-02-19  20:31
  2. 2008. február 19. 20:3129.
    Szia!

    Elvileg (de nem vagyok biztos benne, csak én így hallottam), még van lehetőséged a TB-támogatott készülékre (csak egy kis részét kell kifizetned) + TB-támogatott (ingyenes) kezelésre a 18. szülinapodig, de miután betöltötted, a kezelésekért fizetned kell, illetve az állandó készülék utáni retenciós (kivehető) készülékért is teljes árat fognak kérni.
    előzmény:
    *Susie* (28)
    2008-02-12  16:57
  3. 2008. február 12. 16:5728.

    Sziasztok!

    Nekem elég összetett a problémám. Van egy genetikai betegségem, miszerint egyes tejfogaim alatt (4 db) nincs csíra, ezért nem nőtt utána csontfog. A tejfogaim kiestek, így felül elég hiányos a fogsorom.   Alul semmi gond nincs vele. Nah képzelem h most hogy képzeletetek el...  Mint vmi banyát a mesékben... 

    Nekemis felajánlottak sokféle variációt, ám mivel nem robbantottunk bankot, nincs felesleges x milliónk, főleg nem arra, h a számban hordjam. (pl. implantátum)

    A legjobb 5let a fogszabi lenne. Én most 17 éves vagyok, tehát elvileg egész olcsón megúsznám ezt a kérdést, VISZONT szeptemberben betöltöm a 18at, nagykorú leszek. Szerintetek mennyit kellene fizetnem?? Ha betöltöm a 18at, rámzúdítanak több 100ezres csekkeket??   Vagy ha most felrakatom, megúszom az egészet?

    Nagyon megköszönném, ha valaki felvilágosítana!! És bocsi a kisregényért...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. február 2. 09:1027.
    A fogszabályozóm 2 éve kb. 230.000,- Ft volt, majd eleinte 2 hetente húztak rajta, ez alkalmanként 5.000,- Ft, kb fél év múlva havi ellenőrzés (1,5 évig volt). Speckó fogkefe havonta 2-3000,- Ft. Utána fogfehérítés 45.000,- Ft és fixációs készülék 60.000,-Ft.
    SZERINTEM HA CSAK 1 FOG, AKKOR NEM ÉRI MEG
    szia
    előzmény:
    Dolina77 (1)
    2008-02-01  22:01

Címlap

top