Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélküli után hogyan?

Édzsy
Létrehozva: 2003. október 27. 10:48
Sziasztok!
A helyzet az, hogy januárban lejár a m.nélkülim. :-(
Most lenne lehetőség egy, ill. három tanfolyamra, amit támogatnak. 1/virágkötö, 2/kéz- és lábápoló, mükörömépitő, 3/szociális asszisztens.

A 3-as mellett döntöttem, mert ha elvégzem legalább 6 féle munkakört be tudok majd tölteni.

Kérdés: A 30-as éveim vége felé járok, megéri?

Aki volt már ilyen helyzetben, vagy elvégzett esetleg más tanfolyamot, irja le a tapasztalatait. Kösziiiii!
  1. 2004. december 17. 14:19163.
    Valaki írja meg legyen szíves, hogy ha valaki több mint egy éve nem fizet TB-t (illetve nem fizetnek utána, mert munkanélküli), az hogyan áll az egészsügyi ellátással?
    S. O. S. lenne!!!!! Kedves ismerősöm ilyen cipőben jár, és beteg. Orvoshoz kellene mennie, de nem mer. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. november 28. 15:22162.
    Sajnos semmi, tegnap 16 (!) helyen voltam állás ügyben.
    Néhány helyre be tudtam adni az önéletrajzomat, de nem hiszem, hogy sok eredménnyel.
    Azért még mindig nem vagyok elkeseredve, hiszen van még néhány ötletem, hová mehetek. De sok reményt semmihez nem fűzök. Próba szerencse. . . .
    Nagyon szeretnék már dolgozni!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (161)
     
  3. 2003. november 28. 11:29161.
    Bocsánat, rég néztem be, nem tudtam, hogy én vagyok a soros a beszámolóval :-)
    Sajna, nincs semmi hírem. El vagyok kenődve, az a nagy helyzet. Bár ez nálam nem meglepő.
    Nemsokára költözünk, ez most lefoglal, de ha túlleszünk rajta, megyek a M. ügyibe. Hátha. . .

    És Te, Phan? Összejött valami? Én még mindig szorítok!
    előzmény:
    Phan (160)
     
  4. 2003. november 25. 09:43160.
    Szia Orsoly!

    Itt vagyok. Veled mi van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (159)
     
  5. 2003. november 25. 09:32159.
    Szia Phan!
    Dehogynem vagyunk Rád kíváncsiak!!
    Én is sokat gondolok Rád és Mindenkire!És tényleg nagyon szorítok!
    Legyen szép napod!
    ÉS SOK SZERENCSÉT!
    előzmény:
    Phan (158)
     
  6. 2003. november 24. 12:44158.
    Szia Albion!

    Nagyon szépen köszönöm a pozitív energiákat. . .
    Biztos láttad már, hogy priviben megküldtem neked a paramétereket. Sajnos nem pesti vagyok, egy megyeszékhelyen élek, de igazából kisváros. Egyre több itt a munkanélküli, állásajánlat meg egyre kevesebb. Ma voltam a M. ügyiben, és úgy látom, ha én személyesen nem megyek utána, nem lesz máshogy munkám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650221 (157)
     
  7. Torolt_felhasznalo_572212
    Torolt_felhasznalo_572212
    2003. november 24. 02:17157.
    Naaaa, ne mondj ilyet!
    Én csak épp nem látogattam pár napja a fórumot, de nagyon erősen szuggerálok, hogy sikerüljön valami.
    Te egyébként milyen típusú munkát keresel?
    Hátha hallok valamit, sosem lehet tudni.
    Ja, és hol, Pesten?
    előzmény:
    Phan (156)
     
  8. 2003. november 21. 17:54156.
    Látom, itt rám már senki sem kíváncsi :-(((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. november 20. 13:40155.
    A 149. hozzászólásomhoz elfelejtettem hozzátenni, hogy a hölgynek átadtam az önéletrajzot, és azt mondta, hogy amint lesz üresedés, szólni fog. Ez is valami. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. november 20. 13:38154.
    Sziasztok!

    Ma fogtam magam, és ebben a szép időben elindultam álláskeresőbe. Öt helyre elmentem, de nem sok sikerrel, egyetlen helyen (kórház) írták fel a nevemet, címemet. Az igazgatónő épp nem volt ott, tehát vele nem tudtam beszélni, de azt mondták - gondolom, ha ő is úgy látja - hogy talán behívnak és megnézik, hogy tudok gépelni. Na, azzal nem hiszem, hogy baj lenne, vakon, 10 ujjal gépelek, hisz eredeti szakmám gépíró volt. Munkahelyemen aztán majd' 13 év alatt kamatoztathattam is eme tudásomat.
    Reménykedem, hátha ez bejön.

    Voltam a M. ügyiben is, de ott sincs semmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650221 (153)
     
  11. Torolt_felhasznalo_572212
    Torolt_felhasznalo_572212
    2003. november 19. 12:41153.
    :o))

    Akkor mindenképp benézek, nem örülnék, ha megsértődnél, és tudni szeretném egyébként is, mi van Veletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (150)
     
  12. Torolt_felhasznalo_572212
    Torolt_felhasznalo_572212
    2003. november 19. 12:37152.
    Köszönöm a jó kívánságokat és a gratulácikókat, nagyon jól esik.
    Igazén csak azért bánt a dolog, hogy így vettek fel, mert az ember annak idején azért tanult, vagy választott szakmát, hogy majd dolgozhasson, és itt vagyunk sokan, akik még akarunk is dolgozni, s ha nincs ismerős, kutyát nem érdekli a dolog.
    Egy-két hivatalban pedig úgy ülnek az ügyintézők, mint akik karót nyeltek, s "szívességből" válaszolnak a kérdésekre. Na ők nem igazán akarnak dolgozni, bár biztos jobban összekapnák magukat, ha veszélybe kerülne az állásuk.

    Phan, most akkor érted szurkolhatunk, remélem, Neked is összejön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top