Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélküli után hogyan?

Édzsy
Létrehozva: 2003. október 27. 10:48
Sziasztok!
A helyzet az, hogy januárban lejár a m.nélkülim. :-(
Most lenne lehetőség egy, ill. három tanfolyamra, amit támogatnak. 1/virágkötö, 2/kéz- és lábápoló, mükörömépitő, 3/szociális asszisztens.

A 3-as mellett döntöttem, mert ha elvégzem legalább 6 féle munkakört be tudok majd tölteni.

Kérdés: A 30-as éveim vége felé járok, megéri?

Aki volt már ilyen helyzetben, vagy elvégzett esetleg más tanfolyamot, irja le a tapasztalatait. Kösziiiii!
  1. 2003. október 30. 10:2776.
    Kiindulási alapom az az álláskeresésben, hogy 13 év munkaviszony után lettem munkanélküli. Diplomám nekem sincs, de van szakmám, érettségim és egy emelt szintű végzettségem (tavaly még felsőfokúnak számított). Tanfolyamra jártam, megszereztem egy alapfokú "C" típ. angol nyelvvizsgát is. Tehát nem fecséreltem az időmet. Még mindig úgy gondolom, hogy nem azért tanultam, hogy aztán visszatérjek a "gyökerekhez". Nekem a "bármi áron" dolgozni azt jelenti, hogy legalább! annyi fizetést szeretnék kapni, amennyiért legutoljára dolgoztam. Van gyakorlatom, nem vagyok kezdő. Egyébként mindig az jut eszembe, hogy ha azt mondják, minimálbér, legszívesebben megkérdezném, hogy a 8 órában foglalkoztatott takarítónőnek is minimálbért kell hogy adjon, hol itt a különbség? Nem nézem én le a kevésbé iskolázottakat, félre ne értsetek, hiszen azt a munkát is el kell végezni, lehet, hogy annak az embernek nem voltak megfelelő körülményei a tanulásra, stb. De mégis! Érjen valamit a tudás! Hát erre akartam kilyukadni!!!
    előzmény:
    samotarka (70)
     
  2. 2003. október 30. 09:3675.
    Édzsy!
    Ha elfogadsz egy kéretlen tanácsot: mindenképpen a 3 változatot válaszd! Erre a következő érveket hozhatom fel:
    1. mindenképpen flexibilisebb az itt kapott tudás, több esélyed lehet az elhelyezkedésre.
    2. Azt írod, nincs nyelvtudásod. 30-asként ezt igazán nem nagy kunkszt pótolni. (igaz ez egy kis befektetést igényel -- ajánlom az angolt: viszonylag gyorsan, nagyobb nehézség nélkül elsajátítható egy intenzív tanfolyamon)
    3. Ha minden kötél szakad, válts ki egy vállalkozóit. (részletek a priviben)
    előzmény:
    Édzsy (7)
     
  3. 2003. október 30. 09:3374.
    Jól teszed, hogy félted az állásod, kedves Lipstick!Én teljesen jogosnak és érthetőnek tartom!

    Elfelejtettem írni az előbb: láttátok tegnap a TV-ben a szerencsétlen orosz bányászokat? Lehet, hogy nincs is nekem semmi bajom?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (72)
     
  4. 2003. október 30. 09:2773.
    Sziasztok!!!
    Hát mégsincs vége? Jaj, de jó! Úgy örülök Nektek :-)))
    Tiszta depis vagyok, biztos ettől a hülye időtől is. De most örülök, mert nem vagyok egyedül. . .
    Albion, Te se legyél szomorú! Nekem egy diplomám sincs (most gondolkozom, hogy kellene-de se pénzem, se lelkierőm-csak pánikbetegségem és egy kislányom. . . ) de nagyon együttérzek Veled!!!

    Samotarka, sajnos Neked is igazad van. . . A számlák jönnek és nem kérdeznek. Lassan én is ott tartok, hogy már mindegy, ha takarítani kell is, csak legyen valami!
    Most belevágtam egy kereskedő-boltvezető tanfolyamba (hála Anyának, aki kifizeti), de félek. Semmi "üzleti érzékem" nincs. De így talán hamarább lesz valami.
    Na jó nem nyávogok tovább!
    Írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650221 (69)
     
  5. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 30. 09:2672.
    Olyan sz@r ilyeneket olvasni.
    Egyszer itt az NLC-n egy fórumon volt egy igen kemény vitám egyik fórumozó társammal, mert le mertem irni, hogy féltem az állásomat. És tényleg, valóban féltem, egyre jobban féltem mindenkivel szemben.
    Főleg mikor ilyeneket olvasok, hogy két diplomával kfokú nyelvvizsgával sem találtok magatoknak állást :) ja és még ezért szégyenkeznetek is kell. Cudar egy világ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650221 (69)
     
  6. 2003. október 30. 00:5271.
    és hogy bíztassalak titeket nyelvtanulásban: a faterom 40évesen kezdett neki a németnek (kb 30 év után), reggelente nyelvkönyvet olvasgatott, tv-t nézett, rádiót hallgatott stb. . . ok. erre mondhatjuk, hogy megvoltak a tudás gyökerei. . . az utóbbi években az angolhoz ült le. . . már tvhiradót néz a CNN-en stb. . . ha neki sikerült, nektek, akik sokkal fiatalabbak vagytok (ő most hatvanon felül jár, iskolában nem nagyon tanult az oroszon kívül mást)bizots menni fog!!!!!! Ne adjátok fel, mert BIZOTS KELLETEK VALAHOVA!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. október 30. 00:4170.
    "De amíg lehet, tartson ki az ember az elvei, elvárásai mellett, ne alázza meg magát, ne alacsonyítsa le magát, ha már egyszer tanult!"
    . . .
    mindjárt otvább olvasom, de erre azért gyorsan reagálnék. . . sztem meg kompromisszumokat kell kötni. . . hiába tanultunk sokan olyasmit ami abszolútértékben igenis maradandóan értékes - lehet, hogy soha nem fogunk az adott területen elhelyezkedni, mert maga a terület is haldoklik piaci szempontból!!! Megélni pedig meg kell, én spec. nem szeretem a bizonytalanságot, ezért talán a végzettségemhez képest lealacsonyató munkát végzek de. . . de be tudom fizetni a számlákat, elvagyok és közben megpróbálom nem elfelejteni, hogy ki és mi vagyok, mit tanultam. . . . a kettő nagy nehezen megy egymás mellett. . . és amikor épp nem, akkor azokra a híres írókra stb. gondolok, akik bányában stb. dolgoztak mert osztályidegenek voltak stb. . . ez segít. . . A munka - bármilyen is - segít, hogy hasznosnak érezd magad, hogy meglegyen a szokásos napirended. Nem szabad mindent, bármi áron elvállalni - ez igaz. . . de mi az a minden és mi a bármi áron? Azért vmilyen kiindulási alappal (reálissal) kell rendelkezni, hogy ezt mondhasd, hozsen munkareő több van, mint állás. . .
    előzmény:
    Phan (20)
     
  8. Torolt_felhasznalo_572212
    Torolt_felhasznalo_572212
    2003. október 30. 00:2269.
    Sziasztok!

    Teljesen egyetértek Veled Phan. Én jelenleg ugyanebben a cipőben járok, vagyis havonta kell menjek "pofavizitre", és bebizonyítani, hogy igenis én akartam menni, de nem kellek. Pontos cím, név, munkakör, olyan nevetséges, néha még kényelmetlenül is érzem magam, mintha magyarázkodnom kellene.
    Ja, és a pontos összeg (ami nekem sajnos hamarosan bekövetkezik) 16. 800 ft lesz. Nem semmi, két diplomával, kfokú nyelvvizsgával. . .
    És tényleg nehéz összehozni, mert időre kell, és nem mindig rajtunk múlik, hogy behívnak-e valahova, vagy elfelejtenek visszajelezni. . .

    Én is sokszor gondolok arra, amit orsoly írt, hogy ugye egyszer mi is kellünk valahova, de addig is nagyon rossz lelkiállapotba szoktam kerülni, mikor itthon ülök, és egész nap a saját lehangoló helyzetemmel foglalkozom.
    Fel a fejjel, hátha egyszer összejön valami!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. október 29. 17:3968.
    Szia Lipstick!

    Örülök, hogy egyetértünk.
    Én írtam a 4 órás állásról. Privát írom le, mi volt, nem szeretném, ha fülébe jutna az illetőnek. 1-2 mondatot már írtam erről lejjebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 29. 15:2867.
    Miért nem olvastál be neki? Bárki bármelyik pillanatban munkanélkülivé válhat. Tudom hogy néha nekik is elegük van a sok munkanélküli emberből, akik piásan, mosdatlanul, hőbörögve odamennek. De Te nem ez a kategória vagy. Én helyedben szépen helyreraktam volna a gondolatait az ügyintézőnek. És még valamit, ami lényeges. Nem a munkanélküliek vannak az ügyintézőkért, hanem pont forditva. Hiszen ha nem lenne munkanélküliség az Ő munkájukra mi szükség lenne?
    előzmény:
    Phan (63)
     
  11. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 29. 15:2666.
    Nem, nem. sziasztok.
    Pont most jutottatok eszembe, mi van veletek.

    Beadtad a pályázatot a 4 órás állásra? Bocs, de nem tudok visszaolvasni melyikőtök volt érdekelt a 4 órás titkárnői munkában. . . . . tudom randa dolog, majd legközelebb jegyzetelek.
    előzmény:
    Phan (65)
     
  12. 2003. október 29. 14:4765.
    Lehet, hogy elegük lett a nyavalygásomból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (64)
     
  13. 2003. október 29. 14:4564.
    ÖRÜLÖK, HOGY JOBBAN VAGY!
    Ismerem ezt az érzést, mikor azt kívánja az ember, hogy mégiscsak tudja meg az a másik, hogy milyen rossz nekem. És persze nem gonoszságból, csak felülkerekednek a bennünk lakó kisördögök :-))Hihi!

    Amúgy hová lettek a Többiek? Itt a topik vége??
    előzmény:
    Phan (63)
     
  14. 2003. október 29. 13:2863.
    Orsoly!

    Köszi a bíztatást! :))
    Legszívesebben azt mondtam volna az ügyintézőnek, hogy belegondolhatna, milyen lenne, ha ő ülne az ablak túloldalán. Még az is megeshet, hogy a beharangozott nagy állami leépítés keretében ő kerül oda. Nem vagyok rosszindulatú, de ez az eset most kihozta belőlem: Kerüljön ő is ebbe a helyzetbe, hogy megtapasztalhassa! Többet majd nem lesz ilyen nagyképű.
    Tegnap kibeszéltem már magamból a M. ügyiben történteket, jól kiveséztük. Nem hagyom magam! Mert nagyon rossz, ha az embert hülyének nézik, holott megnézném én annak az ügyintézőnek a bizonyítványait, amelyekkel oda beültették.
    Az állami szféráról meg annyit, hogy az első hírre begubóztak, nincs felvétel, ezt hallom mindenhol. Amíg tényleg el nem indul náluk valami, addig ezt hangoztatják. Talán kitesznek néhány embert, aztán meg 2x annyit vesznek fel. Nem tudom mire jó ez a cirkusz. Mindenhol a kapkodás, a fejetlenség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (62)
     
  15. 2003. október 29. 11:4662.
    Kedves Phan!
    Légyszi, ne legyél ennyire elkeserdve!!!
    Tudom, borzasztó ez az egész. És leginkább a valóban lelkiismeretes, becsületes emberek szenvednek legjobban a megaláztatásoktól. Sokat tudnék mesélni, de a topik nem rólam szól, és terhelni sem szeretnék senkit.
    Ne legyél szomorú az utálatos ügyintéző miatt!Valószínűleg soha nem volt még hasonló helyzetben!
    NE ADD FEL, KÉRLEK!
    előzmény:
    Phan (61)
     
  16. 2003. október 28. 17:4461.
    A munkahely keresgélés ebben az esetben az együttműködést jelenti. Alább már írtam róla. Csak akkor fizetik ki azt a 18 e Ft körüli összeget, ha teljesíted a szerződésben vállalt mennyiségű munkahely keresést. Az én esetemben ez havi 2, de ebből egyiknek személyesnek kell lennie.
    Ráadásul csak konkrét állásra való jelentkezést fogadnak el, ha Te mész oda egy munkáltatóhoz, és érdeklődsz, azt nem (legalábbis én így jártam). Kevésnek tűnik a 2, de mire megszerzed őket, menni kell ismét a munkaügyibe.
    Ma ismét szomorú tapasztalatokkal lettem gazdagabb a Munkaügyi Kp. ügyintézője által. Nagyon lekezelően, utálatosan viselkedett. Már azon gondolkodom, hogy többet nem megyek oda, le van ejtve az a 18 e Ft-juk. Nem ér meg ennyi idegeskedést, és hogy így megalázzák az embert. Ezek azt hiszik, hogy az nem akarok dolgozni, jó itthon elüldögélni. Pedig keresek állást. Az újságban megjelenő hirdetésekre jelentkezem, ha megfelel a szakképzettségemnek. Nagyon kevés ilyet találok. Ők sem tudnak semmi jót ajánlani. Ma egy 4 órásat mondtak, elmentem, a minimálbér feléért kellene dolgozni. Ennyiért meg nem megyek. Nem vagyok pályakezdő, már huszonéves sem vagyok. Van gyakorlatom, de igazából rabszolgát keresnek a munkáltatók, nem megbecsülhető, képzett munkaerőt. Hát itt a baj. . . Amíg Magyarországon ilyen a gondolkodásmód, nem fogunk tudni előbbre lépni. Vagy igen, de akkor fel kell adnod az elveidet, és robotolnod látástól vakulásig.
    Lehet, hogy túl pesszimistán látom a helyzetet, pedig megpróbálom optimistán szemlélni a történéseket, de egyre rosszabb és rosszabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (60)
     
  17. 2003. október 28. 09:4260.
    Nekem legutóbb azt mondták: ha 17ezer Ft alá esik az egy főre jutó, akkor lehet kérni. A tanfolyam alatt én is kaptam a támogatást, hallottam arról is, ha keresgélsz és elutasítanak akárhány helyről, akkor is jár valamennyi, bár nekem erről konkrétan nem beszéltek. . . De nem hiszem, hogy belevágtam volna. Így is sok a kudarcélmény. . .
    Ugye egyszer mi is kellünk valakinek, valahová???
    előzmény:
    Phan (58)
     
  18. 2003. október 28. 09:3259.
    Nekünk is azt mondták, kétszer annyi időnek kell eltelni, mint ameddig a tanfolyam tartott (nekem 7 és fél hónap volt), ahhoz, hogy újabbat kezdhessek a Munkaügyi "pénzén". Ráadásul velünk úgy kötötték a szerződést, hogy csak a legelső próbálkozást fizetik a nyelvvizsgán, viszont akinek nem sikerült, köteles saját pénzén mégegyszer próbálkozni! Nekem nagy szerencsém volt: 19-ből 14-en újra mennek. . . Az is igaz, hogy én tanultam angolt középiskolában (igaz, azóta nekem is eltelt 7 év), de akik teljesen a nulláról kezdték, azoknak valóban nagyon nehéz volt.

    Az újsághirdetéseket sajnos én is hiába nézem, mindig ugyanaz. Nagyon elkeserítő :-((

    De most nem kesergek Nektek tovább. Rossz helyen, rossz időben élünk, és lassan én is rájövök: nem tudom kiforgatni sarkaiból a világot, bármennyire szeretném is!Csak reménykedem: a gyerekeinknek talán jobb lesz. . .
    Vigyázzatok Magatokra!
    előzmény:
    Phan (34)
     
  19. 2003. október 28. 09:1658.
    Nekem is azt mondták, hogy ha nem kapom az együttműködési szerződés teljesítéséért járó kb. 18 ezret, akkor mehetek segélyért. De ennek feltétele, hogy az 1 főre eső jövedelmünk ne haladjon meg x forintot (pontos összeget most nem tudok).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820049 (57)
     
  20. 2003. október 28. 09:0957.
    Köszi a biztatást, ha végképp nem lesz más, megyek!Tudom, hogy nem az én szégyenem, de mégis nagyon ciki. És az az igazság, hogy egyszer már próbálkoztunk, de elutasítottak. Szerintem csak azért, mert túl "jólöltözöttek" voltunk. . . Ja, és van kocsink!Nem baj, hogy 25 éves, de van!Szóval eleve úgy álltak hozzánk, hogy mi a fenét keresünk mi ott?!(Azóta is gyomorgörcsöt kapok attól a nőtől!)Pedig amúgy semmi bajom a Munkaügyisekkel:nálunk rendesek!A baj az, hogy segíteni nem tudnak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (28)
     
  21. 2003. október 27. 15:1656.
    Igen, én is ezt fogom tenni. Megyek ide-oda. Csak tudod, nemrég fejeztem be a tanfolyamot, utána anyu kórházba került, időm sem nagyon volt, rám maradt a család. Most meg itt volt az őszi szünet, a gyerekek itthon voltak. Arra volt időm, hogy az újsághirdetésekre elküldjem a pályázatomat. De menni fogok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 15:1155.
    Bátoritásként: mint tudjuk nagyon sok számitógépes szakember szintén munkanüli. Egyik ismerősöm idén végzett az egyetemen és simán besétált az Önkormányzathoz az önéletrajzával, ahol igen-igen megörültek neki, mert pont egy ilyen szakembert, ennyi gyakorlattal (egyetem alatt ennél a cégnél dolgozott ahol én is dolgozom) és végzettséggel keresnek. Szóval felvették jó fizetéssel egy biztos munkahelyre azt hiszem rendszergazdának.
    Viszont van olyan hely, ahol egyből a szemetesben landol az önéletrajzod. De ha 10-ből 1 bejön, akkor az eredmény pozitiv!!!
    előzmény:
    Phan (54)
     
  23. 2003. október 27. 15:0754.
    Érdeklődd meg!
    Na, folytatom. Adtak egy nyomtatványt, amit vinnem kell a személyes megbeszélésre, de inkább utána, ha nem vettek fel, és ki kell töltetnem, hogy igenis én jelentkeztem az állásra, ott voltam. Aztán a másik, hogy pályázatot küldök a meghirdetett állásra. A jeligések többségére nem is válaszolnak. A harmadik, ha látok egy hirdetést, fel is hívhatom a hirdetőt, és az telefonos álláskeresésnek minősül.
    De: nem igazán fogadják el, ha én személyesen odamegyek egy céghez, és érdeklődöm, vagy beadom az önéletrajzomat. Pedig állást keresek így is, nem? Vagy ha pl. a cég nem hirdet meg állást, de én úgy gondolom, hogy esetleg lehet üres helyük. A M. ügyi ragaszkodik ahhoz, hogy meghirdetett állásra kell jelentkezni! Nonszensz. Az álláskeresők klubjában meg azt mondják, hogy hívjak fel 50 számot, hátha az 50. sikeres lesz. Egy és ugyanaz a cég, kétféleképpen. Mert az álláskeresési technika nem ugyanaz, mint a hirdetés útján való állásra jelentkezés. Na, nem tudom, mit értettetek meg ebből, de nekem már elegem van a M. ügyiből.
    előzmény:
    kata83 (53)
     
  24. 2003. október 27. 15:0153.
    Együttműködési szerződés? Ez érdekes. Velem még nem akartak ilyet köttetni, de lehet, ami késik, nem múlik.
    A tanfolyam után, novemberben lesz vége, nem kapok egy fillért sem. A tanfolyam alatt pedig képzési támogatást kaptam, ami havi 18e Ft.
    előzmény:
    Phan (52)
     
  25. 2003. október 27. 14:5752.
    Jaj, hát a legjobbat még nem is írtam le Nektek! Az együttműködést. Hát ez csúcs.
    Még javában tartott a tanfolyamom, amikor értesítést kaptam, hogy menjek be együttműködési szerződést kötni (augusztus közepe táján). Azért kell ez a szerződés, mert nekem a tanfolyam végéig jár csak a járadék, aztán semmi. Ezzel még néhány hónapig kaphatok valami kis alamizsnát (kb. 18 e Ft). Szóval bementem, megkötöttük. Ezek szerint kötelezve vagyok havonta 2 álláskeresést igazolni. . .
    Kíváncsiak vagytok a folytatásra? Leírom ám. . .
    előzmény:
    kata83 (51)
     

Címlap

top