Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkanélküli után hogyan?

Édzsy
Létrehozva: 2003. október 27. 10:48
Sziasztok!
A helyzet az, hogy januárban lejár a m.nélkülim. :-(
Most lenne lehetőség egy, ill. három tanfolyamra, amit támogatnak. 1/virágkötö, 2/kéz- és lábápoló, mükörömépitő, 3/szociális asszisztens.

A 3-as mellett döntöttem, mert ha elvégzem legalább 6 féle munkakört be tudok majd tölteni.

Kérdés: A 30-as éveim vége felé járok, megéri?

Aki volt már ilyen helyzetben, vagy elvégzett esetleg más tanfolyamot, irja le a tapasztalatait. Kösziiiii!
  1. Torolt_felhasznalo_556732
    Torolt_felhasznalo_556732
    2003. október 27. 13:4926.
    Napi 4 nyelvóra az iskolában és délután kb. ugyanennyi tanulás + hétvégén még több. De nem akarok magyarázkodni, ez a topic nem rólam szól, én csak javaslatot tettem arra vonatkozóan, h mit érdemes tanulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (23)
     
  2. 2003. október 27. 13:4725.
    Egyetértek! Bár az is lehet, hogy "Ildikó71"-nek tényleg éjjel-nappal tanulnia kellett ehhez.
    Én más tanfolyam keretében tanultam a nyelvet, és örültem, hogy 350 óra után meglett az alapfokúm. (Pedig állítólag jó a nyelvérzékem, könnyen is tanulom. ) És nekem még szerencsém volt, előtte 120 órát már tanultam. Aki nem tanult még előtte egy szót sem, annak nem is sikerült elsőre a vizsga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (23)
     
  3. 2003. október 27. 13:4324.
    Szia Édzsy és Mindenki!
    Csatlakozom az elkeseredett munkanélküliek sorához!
    Én idén júliusban végeztem el egy Munkaügyi által szervezett tanfolyamot:megszereztem az alapfokú számítógépkezelőit és TELC-s angol nyelvvizsgát tettem, igaz, nekem is csak az alapfokú C lett meg. Nagyon örültem neki és bizakodtam, de úgy néz ki, hiába. Amúgy pedagógiai szakközepes érettségim van, ami szintén nem elég sehová.
    Kedves zempléni kis iskolavárosunkban a diplomás munkanélküli tanítók helyzetén úgy "enyhítenek", hogy közmunkára, majd utána munkanélkülire küldik őket!!
    Én is lehetnék ped-asszisztens, de a diplomások mellett esélyem sincs!Ráadásul mivel még nem volt elegendő munkaviszonyom, nekem munkanélküli sem jár. . . Csak a szociális segély lenne, de azért meg nincspofám menni. . .
    Szóval én is kész vagyok!
    DE AZÉRT KITARTÁS MINDENKINEK!
    előzmény:
    Édzsy (10)
     
  4. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 13:4023.
    Gratulálok, de egy kicsit túlzásnak tartom hogy a majdnem semmiből tetted le középfokút. Hidd el nem kötekedni akarok, de maradjunk a realitásoknál. Biztos tanultál már korábban nyelvet és "csak" frissiteni kellett tudásod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556732 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2003. október 27. 13:3822.
    Szia,

    először is kivánom minél előbb a tanulásod gyümölcse érjen be.
    A szociális asszisztens: szép elnevezés, én is ezt választottam volna a helyedben, csakhogy nem jutsz vele sokra, mert állás e területen szintén nincs.

    Kéz- és lábápoló: tudom néha 10 ezer forintot is nehéz előteremteni, nemhogy százat. Viszont tudnál egy kozmetikában, vagy szépségszalonban asztalt bérelni és innentől kezdve miután kifizetted a bérleti dijat a saját magad ura vagy. Ráadásul tényleg jól keresnek a manikűrösök és pedikűrösök.
    Nem tudom hol élsz, merre laksz de Debrecenben ez a helyzet. Gondold át mielőtt leadod a jelentkezésedet. Nézd meg az álláshirdetéseket, hogy a 3. megfelelően talász-e magadnak állást. Ráadásul ne felejtkezz el arról, hogy minden évben legalább 60-70-en végeznek eü. szakközépiskolában, akik nem az ágytálazást, betegápolást választják, hanem inkább az általad emlitett munkakörök valamelyikét. És szerintem sajnos velük szemben hátrányban van.

    Remélem minél hamarabb megoldódik gondod. Nyelvtanfolyamot nem ajánlottak?
    előzmény:
    Édzsy (7)
     
  6. Torolt_felhasznalo_556732
    Torolt_felhasznalo_556732
    2003. október 27. 13:3421.
    Ha titkárnő voltál én mindenképpen egy nyelvtanfolyamot javasolnék neked. Én is voltam munkanélkülin, fél év alatt a majdnem semmiből megcsináltam a középfokút, nagyon keményen tanultam, nagyon akartam. Még nem volt kezemben az oklevél amikor megkaptam azt az állást ahol most is dolgozom. Az önbizalmam is megerősödött a sikerélménnyel és más volt már a megjelenésem az interjún.
    A másik: soha, sehol ennyiért nem tudsz majd nyelvet tanulni és időd is biztos lenne rá.
    előzmény:
    Édzsy (1)
     
  7. 2003. október 27. 13:1620.
    Egyébként meg hogy adnám fel! Nem azért tanultam, hogy itthon üljek. Dolgozni szeretnék, mert szeretek dolgozni. Csak az nem mindegy, hogy mit, és mennyiért. Mert mint alább írtam, nem muszáj az embernek bármit elfogadni. Lehet, hogy valaki olyan helyzetben van, hogy muszáj, elfogadom. De amíg lehet, tartson ki az ember az elvei, elvárásai mellett, ne alázza meg magát, ne alacsonyítsa le magát, ha már egyszer tanult!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. október 27. 13:1119.
    A Munkaügyi Kirendeltségnek értesítenie is kellene, ha olyan állásajánlatuk van, ami a végzettségemnek megfelel, de ezt eddig még nem tették meg.
    Tanfolyamon is részt vettem, most fejeztem be. 11 hónapos volt, azt mondták, hogy 2x ennyi időnek kell eltelnie, hogy ismét általuk támogatott tanfolyamon vehessek részt. A nyelvvizsgám megvan, igaz, csak egy alapfokú "C". Szeretném továbbtanulni a nyelvet, többre mehetek vele.
    előzmény:
    foka (18)
     
  9. 2003. október 27. 13:0618.
    Kedves munkakeresők!
    Sztem sosem szabad feladni. Önéletrajzokat kell írogatni, és elküldeni egy csomó helyre a humánpol. osztályok vezetőinek. Ha pl. titkárnő valaki, ígérje meg, hogy nyelvet fog tanulni, és persze tegye is meg. Egyáltalán az önéletrajz legyen tele ígéretekkel. Ismerősöket is meg kell mozgatni, meg hirdetőújságokat áttanulmányozni. Ha vki munkanélküli, azon köteles a munkaügyi kirendeltség segíteni. Tanfolyamon meg olyanon kell résztvenni, ami érdekel valamennyire, ill. van elhelyezkedési lehetőség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. október 27. 12:5417.
    Minek képzik az embereket?
    Hát mi adna nekik munkát, ha nem a munkanélküliek? Legalább elbíbelődhetnek a papírokkal. Mert az a megérzésem, hogy a munkanélküliek vannak értük, nem pedig a hivatal a munkanélküliekért.
    előzmény:
    h.encsy (16)
     
  11. 2003. október 27. 12:0416.
    Ez pontosan így van. Nekem azt mondták a munkaügyi központban, hogy, hogy több mint valószínű, nem találnak majd nekem munkát, mert egyszerűen nem kell az ember. Csak akkor mi a fenének képzik az embereket?
    Nekem van egy barátnőm, egy önkormányzatnál dolgozik. Egy ideig szépen kértem, hogy vigye már be az önéletrajzomat, szóljon pár szót az érdekemben. Mindíg kibújt valami kifogással, aztán rájöttem, hogy félti a helyét, mert neki "csak" érettségije van.
    előzmény:
    Phan (15)
     
  12. 2003. október 27. 11:5715.
    Sajnos, nekem nincsenek olyan ismerőseim, akik segíteni tudnának (vagy akarnának).
    A Munkaügyi Kp. sem segít. Ott is azt láttam, hogy ismerősöknek van jó állás, másoknak meg nincs. Múltkor azt mondták nekem, helyezkedjek el más területen. De ha elmegyek egy álláshirdetésre, úgyis kiderül, hogy nincs gyakorlatom azon a területen, oda azért nem kellek.
    előzmény:
    h.encsy (14)
     
  13. 2003. október 27. 11:5114.
    Hidd el semmi jó ötletem nincs. Én fél éve keresek a végzettségemnek megfelelő munkát. A fősulin szépen elmondták, hogy mennyi helyen lehet majd minket alkalmazni: Gyámügy, gyermekintézmények, szabadidő központok, családsegítők, önkormányzatok. . Hát ezen az utóbbin röhögnöm kell, mert a 20-30 éve ott ülő szakképzetlen munkaerők annayira féltik az állásukat. Én meg a diplomával kitörölhetem. :( A legfontosabb az ismerős, aki segítségével felvesznek egy normális munkahelyre. Azt hiszem én már rettentően unom ezt az egészet. :(
    előzmény:
    Édzsy (10)
     
  14. 2003. október 27. 11:4113.
    Ennyire rossz lenne a helyzeted?
    Az előbb nem írtam, most még nekem sincs állásom a tanfolyam után, én is munkát keresek.
    Szerintem azért mert éppen nincs állása valakinek, mindent nem muszáj elvállalnia. Éppen erre mennek rá a cégek, azért adnak csak éhbért, mert az ember már rákényszerül, hogy mindent elvállaljon. Rabszolgamunkát végeztetnek velünk minimálbérért!
    Most még az is betett szerintem sokaknak, hogy az állami szférában leépítés van, tehát még több lesz a munkanélküli, kevesebb a jó állás.
    előzmény:
    Édzsy (10)
     
  15. 2003. október 27. 11:3312.
    Szia Édzsy!

    Privát küldtem Neked a válaszomat!
    előzmény:
    Édzsy (1)
     
  16. 2003. október 27. 11:3311.
    Ez közép vagy felsőfokú végzettséget ad? Lehet, hogy nem ugyanarra gondoltam én, de nekem azt mondták, hogy nem sokban különbözik egy titkárnői állástól, mert önálló intézkedésre nem jogosít, max. egy gyámügyi előadó mellett lehetek segéd, amit sima érettségivel is megtehetek.
    előzmény:
    Édzsy (7)
     
  17. 2003. október 27. 11:3110.
    Akkor mondd, mi a fenét csináljak?? Már én is ugy vagyok vele, hogy takaritani is elmennék, csak normális fizut adjanak!

    előzmény:
    h.encsy (8)
     
  18. 2003. október 27. 11:309.
    Azért van a tanfolyam, hogy megtanuld.
    A hármassal lehet, hogy sokfajta munkakört be tudnál tölteni, de nagyon nehéz találni. Ha mégis megy, akkor nagyon kevés a fizetés.
    előzmény:
    Édzsy (7)
     
  19. 2003. október 27. 11:278.
    Szia! Szerintem a 3-ast ne válaszd. Nekem megvan a szociálpedagógusi diplomám, amivel elvállalnék -most már ott tartok-, bármi ezzel kapcsolatos munkát. Egyszerűen semmivel nem biztatnak, teljesen elkeserítő.
    előzmény:
    Édzsy (1)
     
  20. 2003. október 27. 11:277.
    A szakképesitéssel betölthető munkakörök:
    - szociális asszisztens,
    - szocilis szolgáltatási foglalkozások,
    - humánpolitikai tevékenységet folytató részegység vezetője,
    - munkaerőpiaci szolgáltatási foglalkozások,
    - szociális gondozó,
    - gyermekfelügyelő,
    - kulturális szervező munkatárs,
    - mentálhigiénies asszisztens.

    A müköröm azért nem "fogott meg", mert a saját körmeimet sem tudom megcsinálni, nemhogy másét!

    Az a baj, hogy a szakmámban (titkárnő voltam. . . ) már nem tudok elhelyezkedni, mert nincs nyelvismeretem. :-(
    előzmény:
    Perla. (5)
     
  21. 2003. október 27. 11:186.
    Sziasztok!

    Mit jelent az, hogy nagyon jól lehet vele keresni? Ezt személyes tapasztalat alapján mondjátok? Nekem is ajánlottak már ilyen tanfolyamot, de nem tudom, hogy tényleg megéri-e. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. október 27. 11:165.
    Szia! Milyen munkakört lehet betölteni ezzel a végzettséggel? Csak azért kérdezem, mert annak idején engem lebeszéltek erről a tanfolyamról.
    előzmény:
    Édzsy (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_145621
    Torolt_felhasznalo_145621
    2003. október 27. 11:104.
    Én is a hármast választanám. Ja, és: a ketteshez legalább 100 ezer forint kezdőtőke kell! Viszont nagyon jól lehet vele keresni!!!!!!!!!
    előzmény:
    Édzsy (1)
     
  24. 2003. október 27. 11:093.
    Én is a kettest ajánlanám. Jobban kereshetsz vele, és mindegy hány éves vagy, még nyugdíjas korodban is csinálhatod.
    előzmény:
    Édzsy (1)
     
  25. 2003. október 27. 11:042.
    Szerintem a kettes számú tanfolyammal anyagilag jobban jársz és túl nagy befektetés sem kell ahhoz, hogy dolgozhass.
    De ez csak az én véleményem, arra jelentkezz, ami - úgy érzed -, érdekel.
    előzmény:
    Édzsy (1)
     

Címlap

top