Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2008. Április 15. 16:223101.

    haliho,

    hanyatka, ugy ertetted, hogy 2 honapos koraig a ti agyatokban alszik a baba, aztan akarod beszoktatni a kisagyba? NEhez leszHozzaszokik a johoz, akkor mar ki nem rakod a kisagyba, legalabbis nem 2 hos koraban szerintem. Ha akarod kisagyban altatni, akkor mar az elejetol jobb ha hozza szoktatod!Bocs az okoskodasert.

    Nekunk Domi kb 1 eves koraig a mi szobankban aludt, aztan koltoztunk es az uj lakasban kulon szobat kapott, rogton ki is koltozott a kisagybol egy francia agyba, ahova mellefertem, ha szoptatni kellett ejjel es ha veletlen elaludtam akkor is kenyelmes volt. MEg most is igy alszik, remelem ha osszel megint koltozunk, jut neki megint francia agy:) A pici meg majd jon a mi szobankba kisagyba. 

    kremezes: en egy milupa terhessegi kremet hasznalok, jo zsiros a DM-ben lehet kapni. Ez is sokaig kitart sztem. A gatmasszazs olajat en elkezdtem hazsnalni az elozo terhesseg alatt. 36 hettol ajanlatos, sokra nem mentem vele, mert 37hetesen megszultemcsaszarral. NEm oliva, hanem vmi keverek en Veleda markara emlekszem. Amugy akkortol erdemes inni a malnalevel-teat is, ami meg segiti allitolag a tagulast. Ezeket mind a szt. Imres eloadason hallottam.

    Babakocsi tema: Sokmindent leirtatok, akinek olyan kocsi kell, hogy minden az egyben es konnyu is, ajanlom a Peg Perego Pramette-t. TEsomnak ilyen van es 2 gyereket kiszolgalt, nagyon stapabiro meg volt vele elegedve, raadasul esernyore csukhato es megis mukodik ujszulott kortol, mert teljesen hatradontheto es eleg zart. Lehet hozza mozest is kapni, de folosleges.  nekem csak egy bajom van vele, hogy atlagos meretu a bevasarko kosara, nekem meg nagy kellEzert neztem ki a Graco Cleo-t, ami teljesen hasonlo, csak nagyobb kosarral es kicsit olcsobb. DE azert meg megnezem eloben valahol, mielott dontok. Ami nagyon fontos, es figyeljetek ra, hogy megfelelo magassagban legyen a tolokar, mert nagyon meg tud fajdulni az ember dereka, ha hosszu tavon rosszat hasznal. 

    na ezt elkuldom, nehogy torlodjon, aztan meg olvasok tovabb. 

      

    előzmény:
    ***hanyatka*** (3048)
    2008-04-15  09:12
  2. 2008. Április 15. 16:113100.

    Hydrobik jol hangzik:) nagyon ugyi vagy, hogy ilyen energikus vagy!!!

     

    en is mennek uszni, ezen a heten talan bevallalom, eddig lusti voltam.... jogaznipedig a 14.het utan, tehat 2 het mulva. 

    előzmény:
    Mosolyka (3099)
    2008-04-15  15:58
  3. 2008. Április 15. 15:583099.

    Hello Halo!

     

    Örülök, hogy Nálatok is minden rendben. És mekkora megnyugvás, hogy már nem kell titkolni, ugye? :-)

     

    Jó, hogy mondod a pocakfotót, már több hete kint a hasam, mégsem fényképeztem még le :-( Meg a naplónak is neki kellene már állnom.

     

    De legalább a mozgást elkezdem rendesen! Jelentem holnap megyek kismamatornára, szombaton meg hydrobikra.

     

    előzmény:
    haloween79 (3091)
    2008-04-15  15:06
  4. 2008. Április 15. 15:353098.

    Halloween gratula a szep eredmenyhez!!!! 

     

    Reddy, koszi, megneztem az ikreset is, jol nez ki, de nekem jobban bejon az egymas melletti megoldas.

     

     

    előzmény:
    Reddy (3096)
    2008-04-15  15:24
  5. 2008. Április 15. 15:243097.

    Aranyos vagy nagyon!

    Néha én is dúdolgatok esténként régi mesék szövetegit, aztán van hogy csak hümmögök, mert nem jut tovább eszembe. Jó lesz újra felidézni őkat, mert ezek a régi kis versek, mondókák olyan jók voltak. Lassan illene nekem is készíteni pocakfotót, mert már van miről.Jó lesz majd visszanézni.

    előzmény:
    barifelho (3095)
    2008-04-15  15:21
  6. 2008. Április 15. 15:243096.

    Kész vagyok az nlctől... Kikeresgettem a képeket, feltöltögettem, és eltűntek...

    Nem csináom meg még egyszer, itt a link, http://www.babycenter-siofok.hu/katalogus.php?tid=130 a powertwin, meg a twinpro a nyerő... Lehet klasszul variálni az üléseket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 15. 15:213095.

    Haloween: Gondoltam Rád, örülök, hogy minden a legnagyobb rendben van!

     

    A mondókákat felidézni vicces dolog. Az ember abba se tudja hagyni, ha eszébe jut már egy-kettő.

    Az álomkór rám még mindig jellemző. Nem annyira vészes, de fáradtabb vagyok, mint régen. Persze szerintem ez a mai időjárásnak is betudható.

    Holnap majd készítek pocakfotót is és vagy a bememre vagy a közös e-mail címünkre felteszem. 

    előzmény:
    haloween79 (3091)
    2008-04-15  15:06
  8. 2008. Április 15. 15:143094.

    Szióka!

     

    Igen én tudtam, de szerintem nekem addigra nem lesz rajta pénz, mert az orvost arra íratom mindig. De jó ötlet, hogy ezek is benne  lehetnek, majd a férjem edzése helyett jöhet a babóka cucca.

    előzmény:
    Panna81 (3092)
    2008-04-15  15:07
  9. 2008. Április 15. 15:093093.

    Panna, nem lesz elég télre a fellépő... Sokat agyaltam rajta, de Boti most 13 hónapos, még nem jár. (18-19 hós lesz.) Ha be is indul hamarosan, télen beöltözve, csizmában tutira nem fog mennyiséget sétálni. Főleg ha haladni is szeretnék.

    Mostani tervem, hogy veszek egy tesós Janét, mert ahhoz megvannak a kiegészítők, és tél végén eladom, és azután használom a mostanit. És akkor majd kiderül, kell-e fellépő. A telet mindenképpen tesókocsival fogom tudni csak megoldani. Sajna, nem nagyon árulnak használt janet... Tesóst talán 1-2t láttam eddig.

    Próbálok képet keresni...

     

    előzmény:
    Panna81 (3086)
    2008-04-15  14:19
  10. 2008. Április 15. 15:073092.

    Eszembe jutott valami. Akinek van EGÉSZSÉGPÉNZTÁRi számlája, az tudja ugye, hogy mindenféle babaápolási cuccot lehet venni rá, pelenka, krémek, bébiételek, légzésfigyelő, bébiőr, hőmérő, sok egyéb! Nézzétek meg!

     

    Légzésfigyelő: van olyan is, ami bébiőr funkcióval is rendelkezik! Olyant nem lehet kölcsönözni, aki kölcsönözné? Sztem mondjuk érdemes megvenni ezt a kombináltat, akár a rokonság is összedobhatja. Mérleget tényleg érdemes kölcsönözni, főleg ha alig kell használni!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 15. 15:063091.

    Sziasztok!

     

    Határtalanul boldog vagyok. 6 hét után végre ma ismét láthattam a babókánkat. Így már végre teljes a nyugalmam, és elmondhatjuk mindenkinek, mert mi eddig titkoltuk. Ma voltam uh-n és dokinál, nagyon jó élményekkel. Kismanó picit idősebb, az uh alapján 5,2 cm és így 12+2 vagyunk. Tarkóredőnk 1,2 mm és azt írták minden rendben van.

    Közben míg ott voltam szóba jött az afp, integrált teszt, és végül is az utóbbi mellett dönöttem, és még ott rögtön le is vették a vért. Ott náluk a 2 vérvétel 18.000, de adtak számlát az egészségpénztár javára így ez is jól jött ki.  Így 3,5 hét múlva megyek az újabb vérvételre, és 6 hét múlva a 18. heti uh-ra. 

     

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. Április 15. 14:443090.

    Tulipán: Nem tudtam, hogy azt is lehet kölcsönözni. Bár talán kapunk kölcsön... Persze bébiőrt is szeretnék :-) Talán az is esik le valakitől :-)

     

    Utánanéztem ennek a Jané Nomád babakocsinak egy kicsit: használtan 80-ért találtam. Huh.

     

    Bölcsődalokat, babazenét honnan lehet letölteni. Különben is mi az? Bocs, hogy ilyen értetlen vagyok :-(

     

    Eraka, bocs, hiszen mondtad is, hogy októbertől dolgozol a jelenlegi munkahelyeden.

    előzmény:
    tulipán1981 (3089)
    2008-04-15  14:40
  13. 2008. Április 15. 14:403089.

    Légzésfigyelőt érdemesebb kölcsönözni, a védőnő segít ebben! Ez érvényes a mérlegre is, megvenni fölösleges.

     

    Amit mi mindenképpen szeretnénk, az a bébiőr. De nagyon drágák...csomó mindent kapunk majd ismerős gyerekesektől, de ilyen pont nincs senkinek.

     

    zene: igyekszem én is majd válogatást csinálni külön altatásra, egy kis komoly, egy kis Enya, Norah Jones, fürdetéshez is jó lesz az ilyen. Bölcsődalokat szeretnék majd letölteni még.  

     

    előzmény:
    Mosolyka (3084)
    2008-04-15  13:57
  14. 2008. Április 15. 14:223088.
    Zene, nalunk egyenlore a klasszikus a nyero :) csello es a vonosok foleg :))
    előzmény:
    mbogica (3087)
    2008-04-15  14:20
  15. 2008. Április 15. 14:203087.

    Sziasztok, 

     

    Vitaminok: en sem szedem rendszeresen...zoldsegek nem csusznak, de probalok sok gyumolcsot enni, azok bejonnek, foleg a malna :) nalam az undor es a hanyas/hanyinger meg nem mult el sajna...:(

     

    Jane Nomad-nak milyen a tesos kocsija? En nagyjabol tudom, hogy melyik kocsit szeretnem, mindenben tokeletes, csak eleg nehez 13kg.... de en nem tomegkozlekedek, foleg gyalogosan jarok, a kocsiba meg 13kg be tudok dobni.....:))

     

    Babaszoba: mi egyszobaban szeretnenk aludni a babakkal, a babaszoba egy szinttel lejjebb van... agyhoz tolhato kisagyat szeretnek, igy remelhetoleg konnyebben megoldhato lesz a szopizas, es ha nyuszognek rajuk tudom tenni a kezem.

     

    En az 'Attachment parenting" cimu konyvet rendeltem meg William Seras-tol, o irta az "ejszakai gondoskodas"-t is, ami a kovetkezo a listamon... ez nem a rutin hive kisbabaknal, nagyon gyerekbarat, nekem nagyon nagyon tetszik. Az, hogy mennyire fog bejonni, meg a jovo dala :)

    előzmény:
    Petrus1 (3083)
    2008-04-15  13:46
  16. 2008. Április 15. 14:193086.

    Amúgy nekem ezért is tetszett jobban a mózeskosaras változata. Ha tavaszi, vagy nyár eleji babám lett volna, akkor a márixosat talán bevállaltam volna, de mivel a fiamnál inkább ősz végi, téli sétákra, babakocsiban alvásra kellett számtani, igy jobban tetszett a rendes mózeskosár. Főleg, hogy azt is le lehet kapni a vázról és a kocsi hátsó ülésein bekötni. igy nagoyn kényelmesen aludhatott autókázás közben is. A mózesben volt szúnyogháló is, de sose használtam. Sőt az esővédőt se, de persze jó ha kéznél van!

    Milyen a testvérbabakocsi? Testvérfellépőt nem néztél? Utóbbi nem elég? Mennyi idős lesz a Botond, ha a pici megszületik?

     

    Még annyi jutott eszembe babakocsi-témához, hogy egyre több kocsinál látom ezt a megoldást, hogy van egy külön váz és arra lehet rápakolni egy mozdulattak a "funkciókat". Szerintem ez alapban szuper, akármilyen márka is. Meg alap-dolog legyen a bolygósitható első kerék, hogy nagoyn könnyú legyen kormányozni a kocsit. Az egyik barátnőm ezzel nem törődött, mert hogy jaj, azért nem egy busz, hogy nehéz legyen, és bizony verte a fejét a falba, mikor a kétórás séta végén nem érezte az alkarját, ugye folyton dönteni kellett a kocsit, ha fordult, és pláne ezeken a gyönyörú hézagos, göröngyös járdákon!! Vett is később mégegy kocsit.

    előzmény:
    Reddy (3082)
    2008-04-15  13:40
  17. 2008. Április 15. 14:013085.
    Köszönöm mindenkinek hogy válaszolt a kérdésemre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. Április 15. 13:573084.

    Köszi a babakocsi elemzést! Ezeket felírom valahova, mert nagyon szenilis lettem :-)

     

    Petrus! Légzésfigyelőt mindenképpen veszünk. Megnézem majd azt a Mondókáskönyvet is. Hol találok babazenét?

     

    Ja, és nagyon tetszett az altatás válogatás cd ötlet :-) Szerintem én Café del Mar-ra fogom altatni, mert azt nagyon szeretem :-) 

     

     

    előzmény:
    Petrus1 (3083)
    2008-04-15  13:46
  19. 2008. Április 15. 13:463083.

    Na sikerült visszolvasnom.

     

    Hanyatka: én az elevitet csak a 12. hétig szedtem. Most már mindent tudok enni, és vannak már jó gyümik, zöldségek, így nem tartom szükségesnek.

     

    Én babylove-s (dm-es) olajjal kenem a cickót, hasamat és környékét hadd készüljön fel a nyúlásra.

     

    Tulipán: én is a dm „imádók” táborába tartozom. Pelust, popsitörlőt is onnan használok Petrusnak.

    Babaszoba: Petrus az első naptól kezdve külön aludt, sosem volt gond ezzel én abszolút ajánlom.

    A picit viszont már mellé szeretném betenni ha nagyjából beállt, lehet hogy ez lesz három hónap is. Addig meg vagy nálunk lesz vagy a dolgozószobában lesz a babaágy (hát nem kimondottan illik oda)

     

    Mosolyka: nekem van légzésfigyelőm, az pláne így hogy külön van a pici nekem elengedhetetlen volt, hogy nyugodt legyek.

    Nekem a Mondókáskönyv című könyv első második része van, ezen kívül pedig leporellók amiben egy-egy vagy több mondóka van: török és a tehenek, családi kör, stb.stb.

    Zenék közül először babazenét hallgattam, mikor még a pociban volt, azóta is erre alszik el. Nagyon sokféle van. Aztán letöltöttünk Halász Juditot, Kalákát és hasonlókat.

     

    Suttogó nekem is megvan mindhárom én is jónak tartom, de leginkább kiváncsiságból szoktam volt olvasgatni vagy ha megoldandó problémám van. Nálunk ez legtöbbször alvásos témákat érint.

     

    Panna: elmúltak szerencsére a rosszullétek, nagyon ritkán azért van hogy felkavarodik a gyomrom. Az első babónál is kb. ennyi volt a kiírt időpontjaink között, ám ez a végére ki tudja hogy nő vagy csökken…

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. Április 15. 13:403082.

    Látom, nagyon együtt dicsérjük...  Nekem is ez volt vele a bajom, hogy csak egyirányból tolható... de ezen túlléptem, a többi jó tulajdonsága miatt.

     

    Ja, és most ugyanilyen tesókocsit fogok szerezni, mert kelleni fog télre.

    előzmény:
    Panna81 (3080)
    2008-04-15  13:33
  21. 2008. Április 15. 13:373081.

    Akkor mondom, nekem miért lett Jane Nomádom, így talán egyszerűbb a szempontokat figyelni.

     

    Mi kisvárosban lakunk, elég szar utakkal = nagykerekű babakocsi kell. Általában autóval járok, ha megyek valahova = kell a hordozós verzió. Legyen könnyű (6,5 kg), mert óhatatlan, hogy néha néha meg kelljen emelni, már csak akkor is, mikor berakod a csomitartóba. Ami nekem nem számított, hogy mekkora helyet foglal, mert van hely, tudjuk tárolni. Az fontos volt, h beférjen a Peugeot 206 csomagtartóba - na ez éppen sikerült, de kalaptartó nincs benn, és semmi más nem fér mellé. Nézegettem, és ez a típus tetszett meg, még a Chiccoból volt egy hasonló, de annak az anyaga nem volt szimpi. Ára húzós, bár van drágább kategória is, de családi összefogással megoldhat volt.

    Amivel befürödtem, az a praktikus matrixnak nevezett hordozó-mózes egyben... Mózesnek jó volt, meg úgy is be lehetett kötni az autóba, de ülésként nagyon nagy, nem fért be. JA, és nem bírtam el. Szóval, 1 hónap múlva vettem egy Jane hordozót... Szeretem ezt a kocsit, és nagyon jól ki lehet használni. Bírja a terepet, havat. Ami hátrány, csak esőzsák, meg táska van hozzá alapból.

     

     

    előzmény:
    Mosolyka (3074)
    2008-04-15  13:08
  22. 2008. Április 15. 13:333080.

    folyt.

    lehessen tolni. Mózesben veled szemben, sportban háttal van a gyerek. De nekünk ez nem volt akkora gond, csak azért irtam, hogy még ez se tökéletes

     

    Na közben billentyúzetet cseréltem, és ezen a hosszú magánhangzók össze-vissza vannak, a helyesirásom ramaty lesz emiatt, szorri!

     

    Eraka! Aranyosak lehettek a srácok ahogy lelkesedtek!

     

    Bruncsi! Uh lesz, de jó neked! Eddig birtam, de most már tényleg kezdek türelmetlen lenni!

     

    Nézelődök egyet a neten, tegnap elkövettem azt a hibát, hogy leültem a tv elé, sikerült másfél órát aludnom, mg a bütyök is durmolt. Utána meg tök fájt a fejem, nem való nekem a napközbeni szunya! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_554480
    Torolt_felhasznalo_554480
    2008. Április 15. 13:333079.

    Sziasztok lányok !

     

    Velünk is minden rendben. Hú jó sokan vagyunk,nem is tudom követni

    Ki is csinálja a táblázatot ?

    13 hetesre saccoltak, a manó 7.2 cm, és a nemét még nem tudjuk, de kislányt rendeltünk, mert már van egy kisfiunk ( egy éves múlt )

    És most került saját szobába. 

    A Szt. Imrében szülök majd mint legutóbb, a Kovács dokinál. 

    Kencének, én Weledát használok ez bevált és teljesen természetes.

    Hát ennyi, így is kimerítő voltam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. Április 15. 13:323078.

    Igen, Panna, ez azt hiszem, a Jané Carrera, nem a Nomad, mert nincs kulon hordozoja.

    Amugy abban igazad van, hogy nincs tokeletes kocsi!!!

    Akkor nem vagyok egyedul, hogy csodalkozom a Fuzesi Zsuzsa féle mondokakon!!!!! Attol fuggetenul jo szolgalatot tettek...

    előzmény:
    Panna81 (3075)
    2008-04-15  13:26
  25. 2008. Április 15. 13:313077.
    De dolgozom, csak szeptembertől nem a suliban. A leépítések miatt a szerződéseseknek menniük kellett... Mindegy, hogy hány éves vagy, hogy végzed a munkád, mennyi az ambíciód...
    előzmény:
    Mosolyka (3074)
    2008-04-15  13:08
  26. 2008. Április 15. 13:293076.

    Az szuper, hogy ilyen jol vagy!! Orulj neki:))

    Az uh-n majd sokat latsz mar, es hogy izgulsz, az termeszetes. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108818 (3071)
    2008-04-15  13:04
  27. 2008. Április 15. 13:263075.

    , na igen, vannak iszonyú hibbant gyerekdalok! Füzesi Zsuzsának vannak Mondókáskönyvei, hát én csak lapoztam meg néztem nagyokat, mert vagy sose hallottam, vagy máshogyan.

    Képzeld, nekem megvannak még régi mesekazetták, süsü, vuk, meg amiket még írtál, mikor meghallgattam órákig zokogtam, hogy nemrég még anyukám rakta be ezeket nekem, most meg majd én fogom a fiamnak . Azért ezek olyan szép emlékek. Meg azt is észrevettem magamon, hogy tudatosan azokat a mesekönyveket keresem, olyan "eredeti" illusztrációban, amiket még én is olvastam. Persze óhatatlanul lesz jópár új dizájnos könyv lila tehenekkel, meg dinoszauruszokkal, de nekem olyan jó a régi Meseboltot, Grimm meséket, meg hasonlókat lapozgatni. Na asszem elkalandoztam....

     

    Jané Nomádról tudok majd írni. Az annyiban más, mint amelyiket Piramis írta, hogy masszív mózeskosara van, lepattintható, kocsiba köthető, és külön van a sportkocsihoz huzat. Plusz van kicsi hordozó is, meg sok tartozék. Én bízok benne nagyon, hogy a második babót is kiszolgálja, és így megérte megvenni.

    Amúgy sztem nincs olyan kocsi, ami minden igényt kiszolgál, még milliókért se. Ezzel pl egy "baj" volt, hogy nem lehet a tolókart átfordítani, hogy másik irányból is lehet

    előzmény:
    Mosolyka (3074)
    2008-04-15  13:08
  28. 2008. Április 15. 13:083074.

    Eraka! Te egyébként már nem dolgozol?

     

    Piramis! Köszi a kocsivásárlós tippeket. Jané Nomád-ot már többen említették itt.

     

    Ránéztem az egyszervolt.hu-ra, nincs a gépemen hang, de így is nagyon klassznak tűnik!

     

    Találtam egy jót én is: www.okosbaba.hu itt már a pocakbéli fejlesztésről is írnak :-) És miután rátaláltam a "Lóga lába, lóga, nincsen semmi dóga, mert ha dóga vóna, a lába nem lógna" dalocskára, megnyugodtam, mert ilyeneket a férjem magától is talál ki úgyhogy nem lesz baj  

     

    előzmény:
    eraka (3070)
    2008-04-15  12:59
  29. 2008. Április 15. 13:073073.
    Bruncsi drukk a mai UH-hoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108818 (3071)
    2008-04-15  13:04
  30. 2008. Április 15. 13:063072.

    Panna úgy kértem a gyógyszertában, hogy Vichy terhességi csíkok elleni krémet szeretnék. Világoszöld a színe.

    A hordozókendő nekem is nagyon szimpi, de nem tudom hogy beválna-e.

    előzmény:
    Panna81 (3065)
    2008-04-15  12:04
  31. Torolt_felhasznalo_108818
    Torolt_felhasznalo_108818
    2008. Április 15. 13:043071.

    Sziasztok lányok!

     

    Megint jó sokat írtatok, de most volt időm visszaolvasni. Nézegettem a neten én is a babaholmikat, és eszméletlen hogy mennyi  pénzt lehetne otthagyni....

     

    Tegnap voltam az Árkádba nadrágot nézni, de csak egy baba boltba mentem be, de akkora nadrágok voltak, amik még hónapok múlva is nagyok lesznek.

    Ma délután megyek 12. heti uh-ra, de nagyon izgulok, a doki majd biztos megint mondja hogy panaszkodjak kicsit, de igazából nincs mit, " túl" jól vagyok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2008. Április 15. 12:593070.
    Negyedikesek. Elsőtől tanítottam őket. Én voltam az első tanító nénijük, ők pedig nekem az első osztályom. Nagyon jó volt velük. Szerették volna, ha tartok egy órát. Na de du. 2-kor? ÁÁÁ, nem nyüstöltem őket, csak megírták a házit. Amúgy máj. 5-től 9-ig megyek velük táborba Mindszentkállára (Káli-medene) Minden program meg van szervezve, csak ott kell velük lenni. Szerintem jó lesz.
    előzmény:
    andek (3064)
    2008-04-15  11:51
  33. 2008. Április 15. 12:473069.

    nezz ra a www.egyszervolt.hu-ra, onnan is sok gyerekdal fog eszedbe jutni:)

    ja es tenyleg az a fontos, hogy te enekelgess neki:) nagyon halas "kozonseg" :) barmilyen hamisan enekled:)

    majd rendre vesztek mondokaskonyveket (pl. Suss fel nap , Tkk kiadó, vagy Rece,  ruca, vadliba) és eszedbe jut mnden az ovis korodbol:)

    Hanyatka: en is azt mondom, ne kenegesd magad ott lent, nem ersz vele sokat, majd ha eljon a szules, akkor megy szepen minden a maga rendjen:) , amugy elso szuloknel kimndottan jo a gatmetszes, nem kell felni, meg sem erzed, és nem repedsz szanaszet...

    Én pocakra babaolajat kentem, és nem is voltak striaim, de persze, ez is valtozo, van ki vegig keni, és megis csikos lesz, remeljuk, nekunk nem lesz:)

    Baba neme: én szeretnem tudni elore, jo felkeszulni lelkileg, meg ugy vasarolgatsz neki, hoyg tudod, kinek veszed:) 

    Reddy: imadom en is a babakocsi temat:)

    Babakelengye: nekem is van babakelengye listam, egyaltalan nincs elszallva (!) és minimalis dolog volt, amit megvettunk és nem hasznaltuk. Nincs elektronikus formaban, de megemberelem magam es bepotyogom nektek, s feltehetjuk az oldalunkra.

    Puszi nektek, Evi

    14+2 

    előzmény:
    Mosolyka (3067)
    2008-04-15  12:18
  34. 2008. Április 15. 12:333068.

    hello, lanyok

    kicsit hozzaszolnek en is a  babkocsi-temahoz:

    Mosolyka: nekem az egyik kedvencem a Peg Perego, csak hat a  babakocsigyartok is tudjak, hoyg ra vagy utalva a tobb funkciora, szoval minel tobbfunkciosabb, annal jobb és annal dragabb. A peg peregonak az ujszulottkortol hasznalatos kocsija, a Venezia, nagyon jo kocsi, nezzetek ra neten. Tudni kell, hogy a legtobb kocsi, ami ujszulottnek is jo, csak lapra csukhato (eleg nagy helyet foglal), vayg kulon mozes van hozza.

    Masik (nagy kedvencem) a Jané, ilyenem nem volt, csak szerettem volna, szerintem nagyon praktikus, a mozes resze egyben babahordozo, ami csuklik (tehat fekvo poziciobol kagyloulesse alakithato) és ha alszik a baboca, kiemeled, rapattintod a vazra (ami a csomagtatrtoban szinte semmi helyet nem foglal), elég borsos az ara (ezert nem lett ilyenem:()-de most beszerzem hasznaltan.

    Amit nem ajanlok: (ilyenem volt) Pierre Cardin, kerekben nagyon gyenge, nekem a 2. honapban elgurult az egyik kereke a parkban, sokaktol hallottam mar . Ez egy olcsobb kategoriaju kocsi, eleg nepszeru az ara miatt, de semmi mas elonyet nem tapasztaltam:( 

    csak azert irtam le ilyen reszletesen, hogy ne oljetek magatokat pluszkiadasba. Mi vettunk 3 eve: egy pierre cardint, hordozoval 45000-ért ujonnan, 6 honap mulva vettem egy Peg perego Ariat (sportkocsi, imadtam, vagy 5 kg volt, pehelykonnyu) ujabb 40 ezerert (ossz. 85 ezer) ennyibol kicsit megpotolva vehettem volna sokkal jobbat mar az elejen. Csak nem lat bele az ember.

    Fontos: bevasarlohaloja legyen, esovedo kell, szunyoghalo nem, naapernyo csak akkor, ha egy iranybol tolhato. Azt lehet utolag is venni. 

    nagy kerekek, rugozas gorongyosebb terepen jo nagyon, de ezek a nayg kerekuek mar sulyos kocsik, tehet nem a konnyu kategoria. 

    HU DE HOSSZU LETTEM, bocsi.

    A tobbi markarol majd irnak a tobbiek. Szoval nem biztos, hogy olcso kocsival jol jar az ember. 3 evig hasznalod nagyjabol.

    Hordozokendo-kenguru: erdemes kiprobalni, nekem a kenguru jott be, de 2 honapos kora elott nem szabad betenni, kendom is volt, alladoan belegabalyodtam (160 centi vagyok) nem szerettem.

     Kenguruban azt kell megnezni, hogy oldalt kapcsos legyen, mert maskepp a gyereket ki kell huzgalni felulrol:) Baby Bjorn a legszuperebb. Nekem chicco volt.

     

     

     

    előzmény:
    Mosolyka (3066)
    2008-04-15  12:06
  35. 2008. Április 15. 12:183067.

    Panna!

     

    Én is úgy gondoltam, hogy veszek valami cd-t és arról majd megtanulom a dalokat és én énekelem, mert arra majd biztos szívesebben emlékszik, hogy "anya énekelte".

     

    De nagyon örülök, hogy adtad ezt a netes tippet! Most egy kicsit keresgéltem, és rájöttem, hogy tudok gyerekdalokat!!!!!! (kis segítséggel a szövegre is emlékezni fogok :-) Úgyis arra gondoltam, hogy az lenne a legjobb, ha olyanokat tudnék, amit gyerekkoromban én is szerettem és rajzfilmzenéket már találtam is: Vuk, Süsü, Vizipók-csodapók, Ho-ho horgász, Dr Bubó. aztán majd felkutatom ezeket dvd-n, vagy diafilmen is :-)

     

    Megyek, keresek még mert úgy belelkesedtem :-) Mégis jó anyuka leszek! :-) 

    előzmény:
    Panna81 (3065)
    2008-04-15  12:04
  36. 2008. Április 15. 12:063066.

    Valóban nagyon rendes a dokim. Bár még csak 1x találkoztunk, de nagyon szimpatikus, és bízom is benne. Ja, és csak 2.500,-Ft a magánrendelés ára :-)

     

    Hordozókendőt én is szeretnék!!!

     

    Reddy! Előre is köszi a segítséget. Már gondolkodtam ilyeneken, tudom, hogy összecsukható, könnyű kocsit szeretnék. Tömegközlekedéssel nem fogok járni, leginkább gyalog vagy kocsival. Létezik olyan, hogy minden az egyben? :-) És mennyire számít a pelenkának kialakított hely, meg az, hogy lehet-e hozzá kapni esővédőt, napernyőt, szúnyoghálót, kutyafülét? Mire kell nyagyon figyelni? /rugózás, nagy vagy kicsi kerekek?/

     

    Lőjetek le, tudom, hogy erre még ráérek. Térjünk inkább vissza a mese cd-re :-)

     

    előzmény:
    Reddy (3061)
    2008-04-15  11:31
  37. 2008. Április 15. 12:043065.

    Mosolyka! Gratula a szimpi dokihoz! Majd összeszedem az elmentett cuccokat, listák, linkek, aztán folyamatosan feltehetjük. Amúgy sztem ti is tudtok majd bőven új infóval szolgálni, annyi újdonság van, babakocsiban is egyre több extrát kitalálnak. Pont a múltkor néztem egy nagyot, hogy olyan gyerekülést mutattak egy újságban (már nagyobb gyereknek valót), hogy 90 fokban ki lehet fordítani az ajtónyílás felé, és így mennyivel könnyebb beültetni a gyereket! Na szóval hajrá, majd aki amit talál, úgyis mindent kibeszélünk !

    Gyerekdalok-mondókák: nagoyn sok jó netes oldal van, igaz innen csak a szöveg leshető le, kottát nem mellékelnek, de így is nagyon sok beugrik. Meg könyvek is. Nálam anyu emlékezett egy csomóra, de vannak kisbébiknek csoportos mondókázás, Ringató nevezetű, ott is sokat meg lehet tanulni. De sajnos muszáj lesz neked énekelni, a gyerkőc sokkal jobban értékeli, mégha picit hamiskás is! Én legalábbis ezt hallottam, hogy ez jobb, mint benyomni egy cd-t. Meg később is, mikor mondókázol neki, lesi a szádat és úgy fog megtanulni beszélni is. Altató cd-nk volt nekünk is, háát nem tudom mennyire számított, hogy van-e valami alapzaj. Lehet kapni is, de nálunk a férjem csinált egy cd-t Enya, Vangelis, Kelly Klarkson,  meg ilyesmi lassú számokkal. Én a mai napig így vagyok amúgy, hogy úgy érzem negyedannyi dalt meg mondókát nem tudok, mint kéne, de rájöttem, hogy ugyanúgy jó, ha  republikot, vagy akármi mást éneklek, csak szórakoztassam.

     

    Vichy krémből melyiket használjátok a pocira? Nekem rég csak az a combra-fenékre való karcsúsító volt. Most gondolkozom azon megint, nyárra nem ártana.

     

    Jaj, mennem kell, pedig még akaratm vmit kérdezni.

     

    Jóétvágyat, aki ebédel!

     

    előzmény:
    Mosolyka (3062)
    2008-04-15  11:34
  38. 2008. Április 15. 11:513064.

    én is pont emiatt beszéltem ma a védönövel, aki azt mondta,hogy elég egy afp, elfogadja az integrált teszt eredményét, nem kell mégegyszer gödöllön is levetetni. még jó,nem?

    nekem bekavar egy kicsit a május 1-je.mert 29-én kell mennem a 2.vérvételre, ugye 2 nap mulva van eredmény... szerintetek felhivnak? mégiscsak fontos dolog,nem? csak dolgoznak pénteken is,ennyi lóvéért....

     

    eraka: édesek lehettek a sulisok,akkor feleltetés sem volt,ugye?ja,nem is tudom hányadikosak...

     

    előzmény:
    Melus71 (3060)
    2008-04-15  11:27
  39. 2008. Április 15. 11:513063.

    Sziasztok kismamik!

    Hordozókendő: én olyant szeretnék, ami egy hosszú anyag, és azt kell magadon ide-oda tekergetni, és hátul megkötni.

     

    Bőr: nekem is olyan az arcom, mint egy kamaszé! Ráadásul a cickóim között is tiszta ragya vagyok! Fúúú de utálom ezt!!!

     

    Gabi: köszönöm! Tényleg, ez eszembe sem jutott! Bár én még ezt is sokallom, de köszi!

     

    Melus: olyan rossz ilyen történeteket hallani, ráadásul átélni?!........

     

    Andek: nem vagy semmi?! Szerintem ezek után bármibe rakhatsz csípőset! Én is a múlt héten ettem magyaros pizzát, és régen mindig leszedtem az erőspaprikát, most meg csak úgy faltam!!

    Jelentkezem mindig, ígérem! Lehet, hogy májustól nem jövök mindennap, mert kezdődnek a vizsgák, de ha nagy hírem van, benézek!

    Én ápr. 30-án megyek a 2. vérvételre, de akkor nekem nem néznek uh-t!  

     

    Tulipán: én sem vagyok híve az együtt alvásnak, de fél éves koráig szeretném ha velünk aludna a baba, persze a saját kiságyában. De máshogy nem is tudnánk megoldani, mert építkezünk, és az alsó szinten a tervezett 2 szoba helyett, csak egy háló van, a másik szoba a nappalival egybe lett építve, mert feleslegesnek tartottunk 2 hálót lent, mivel fent úgyis lesz 3, csak az még nincs kész. Mire fél éves lesz a baba, a fenti szobák is meglesznek, így mi is fel tudunk menni egy szobába, és a baba is egy másikba!

    Uh-val kapcsolarban, szerintem neked 16 hetesen csak úgy megnézi, de a genetikai uh 18 hetesen van!

     

    Hanyatka: szerintem se kend magad ott lent még, főleg ne azzal, amit a hasadra kensz!

    Nekem is írtóra fáj néha a cicim, valamikor csak érzékeny, de van amikor majd megőrülök, ahogy hozzá ér a ruha.

     

    Winchike: gratula az uh-hoz és a képhez is!

     

    Mosolyka: ugye milyen jó, mikor hallod a kis szivét ezerrel dobogni?!Örülök, hogy jó orvosod lett!

    Én szeretném tudni, hogy fiam vagy lányom lesz, de mindegy, csak egészséges legyen!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. Április 15. 11:343062.

    Melus: örülj neki! Inkább 2 AFP most, mint később egy amnio. (új szólásmondás :-))

     

    Valami kis pukkanást én is éreztem a pocimban (nagyon lent, tehát szerintem nem a beleim voltak), de félálomban voltam, szóval nem tudom, hogy csak álmodtam-e :-(

     

    Anyukák!!! Tudnátok javasolni valamilyen mondókás-gyerekdalos könyvet meg cd-t? Belegondoltam, hogy én semmi ilyen nem tudok, még egy nyomoronc altatódalt se. Hát milyen anya leszek így :-( És talán valami zenei cd-t kellene vennem, szerintem azzal jobban jár a baba, mintha én énekelnék neki :-) /"Csokiország"-ról hallott valaki?- nekem ez valamiért szimpi :-)/ Már a pocakban hallgattatnék a babával valamit, hogy szokja ... Vagy hallgassak mindenfélét, hogy már most kialakuljon a zenei kultúrája? :-)

     

     

     

     

    előzmény:
    Melus71 (3060)
    2008-04-15  11:27
  41. 2008. Április 15. 11:313061.

    Mosolyka, örülök, hogy jól sikerült a dokiváltás...

     

    Babakocsi nézelődéshez: azt kell végiggondolni, mikor, hol, mennyit használod, hol fogod tartani, kell-e cipelni, autóval vagy tömegközlekedéssel jártok? Szóval ilyeneket kell végigzongorázni, és utána lehet nézelődni, árban, színben jót találni... Ha kell segítek, akár priviben is - nemcsak Mosolykának... Imádom a babakocsi témát!!!! Úgyhogy bocs, ha túlzásba viszem az észosztást!

     

    előzmény:
    Mosolyka (3059)
    2008-04-15  11:06
  42. 2008. Április 15. 11:273060.
    Sziasztok!

    KisKatica: gőzöm sincs, hogy miért nem elég egy afp. :/ Arra gondoltam, hogy lehet a védőnő ezzel akarja levédeni magát. Nyáron nem lesz a szúnyogoknak mit szívni :D

    Hanyatka: Nekem is viszket a bőröm és a melleim is. Cicifeszüléssel én is pont úgy vagyok, mint Mosolyka. Felkelés után mintha tonnányi súlyúak lennének, pedig aztán én sem vagyok nagy mellű.

    Enyhe kis ficogást érzek a pocimban. Olvastam, hogy akinek már van gyereke, hamarabb megérzi, el tudja különíteni a bélmozgástól. Tegnap azért megkérdeztem a védőnőt, hogy normális-e, ha még nem érzem határozottan a baba mozgását. Azt mondta, hogy igen, hiszen még csak 15 hetes vagyok, ne aggódjak, majd fogom érezni.
    Mátét a 19. héten éreztem határozottan, akkorát rúgott, hogy csak na.

    A pici pár hónapig egy szobában lesz velünk, de külön ágyikóban. Nem akarom még Mátéval egy szobába tenni, hogy tudjon nyugodtan aludni, mert ugye neki reggel suli lesz.

    Én szeretném azért tudni a baba nemét :) Olyan kíváncsi vagyok.

    Jó pocaksimit mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. Április 15. 11:063059.

    Sziasztok!

     

    Tegnap felkerestem az új dokimat és egy tünemény :-) Nem is számítottam rá, de hallgattunk szívhangot is. Hát az valami fantasztikus élmény volt :-) Jó tudom, Ti már tudjátok :-)

     

    Direkt nem használom a szmájlikat, hátha kimarad. A jegyzetelést meg már úgy megszoktam. Gratulálok nlc :-(

     

    Vitamin: Nekem azt mondta a doki, hogy azért csak szedjem. Bár a véreredményem tökéletes.

     

    Kenegetés: Pocit, cicit, csípőt, combot már én is kenem, egyelőre babaolajjal. Azt olvastam, hogy a gátat szülés előtt egy hónappal tanácsos elkezdeni kenni, olivaolajjal!? (csodálkozó szmájli)

     

    Könyvek: Suttógó mindent megold-ot férjem megkapta névnapjára, de még nem olvastam el. Lehetne, hogy ezeket a könyvcímeket is feltegyük a honlapra? Újabban én is veszem a Kismama magazint, nekem nagyon tetszik.

     

    Babaszoba: Nálunk külön szobája lesz a babának, és a kezdetektől ott fog aludni. Gondolkodtam rajta, hogy eleinte vele alszom, de lebeszéltek róla, azt mondják, később nem fogok tudni elszakadni. De olyant is olvastam, hogy ha valaki alszik a babával, akkor kisebb az esélye a bölcsőhalálnak, mert nem tud a baba olyan mély álomba zuhanni, meg különben is megnyugtatja a szuszogás. Paramama vagyok? (befogom a számat szmáljli)

     

    Babakelengye: Panna! Megköszönjük, ha felteszed a listádat a honlapra. És minden gyerekes anyukának köszönöm, ha ad tanácsokat a babakocsivásárlással és társaival kapcsolatban :-)

      

    Baba neme: Tőlem már egy csomóan megkérdezték, hogy akarjuk-e majd előre tudni a nemét. És elbizonytalanodtam... Ti mindannyian rá fogtok kérdezni?

     

    Tünetek: A cicifeszülést már én is régóta érzem, a melltartóim is szorítanak, sőt, ha fekszem, akkor utána felkeléskor úgy érzem, mintha kilós ciciim lennének (pedig én a kismellűek táborához tartozom (pironkodós szmájli)). És a viszketést is érzem, és hallottam már többektől. Szerintem a bőrszárazság miatt van. Kell is vennem valami arc- és szemránckrémet, mert katasztrofálisan nézek ki.

     

    AFP: Mivel a baba az uh szerint 1 héttel nagyobb, mint a számítás szerint, a doki azt mondta, hogy már a 15. héten menjek el a vérvételre. És megnyugtatott, hogy nem vagyok felelőtlen, ha nem csináltatok integrált tesztet :-)

     

     

     

     

     

    előzmény:
    winchike (3058)
    2008-04-15  10:48
  44. 2008. Április 15. 10:483058.

    Köszi Eraka, frissítettem én is a táblázatot!

     

    előzmény:
    eraka (3056)
    2008-04-15  10:37
  45. 2008. Április 15. 10:473057.

    Winchike nagyon édes a kis picur!!!

    Pocira én is Vichy krémet vettem, de nem elég zsíros nekem vagy keveset kentem vagy nem tudom, de nagyon száraz volt így is a bőröm és nagyon-nagyon viszketett. Tegnap DM-es Babylove olajat vettem, amit sikeresen először a nadrágomra spricceltem... ÁÁÁ! De a lényeg, hogy most jobb.

    Tegnap voltam a volt osztályomnál a suliban és elmondtam nekik a jó hírt. Olyan aranyosak voltak, mondták, hogy - Éljen! Juj, de jó, Erika néninek kisbabája lesz! És ugráltak! Úgy szeretem őket! 

    előzmény:
    winchike (3053)
    2008-04-15  10:13
  46. 2008. Április 15. 10:373056.
    A jeleket persze kihagyta!!!!!!!!!!
    előzmény:
    eraka (3055)
    2008-04-15  10:36
  47. 2008. Április 15. 10:363055.

    Sziasztok!

    Tegnap csak gyorsan olvasgattam, mert mentem a védőnőhöz, utána már nem jöttem vissza dolgozni. Otthon még mindig nem jó a gép sajnos...

    Virágom: gratulálok a kisfiúhoz! Olyan jó, hogy tudjátok már!!!

    Bruncsi hát nem kímélted magad a nászút alatt... De ha jól esett...

    Tulipán nálunk pont a hetek és méretek miatt van egy ellenőrző UH az AFP előtt és ott mondja meg a doki, hogy mehetsz-e vérvételre. Amúgy betöltött 16 hetesen.

    Dorcibenő lassan én sem tudom követni a hetek múlását, csak kapkodom a fejem, olyan gyorsan telnek.

    Haloween a toxoplazma érdekes, azt nem a véreredménnyel együtt adják, hanem külön, mint a hepatitist. A toxoplazma nekem neg. lett, azt postán kaptam meg otthon, a hepatitist viszont a védőnőnek küldték.

    tünetek: a pocinövekedésen kívül nincs tünetem, ami miatt aggódtam is kicsit, de ha növekszik, bizti minden rendben van.

    babakelengye: mi úgy gondoljuk, előbb megvárjuk a felajánlásokat, és majd utána vszünk csak bármit. Nézegelődni azért nagyon szeretünk

    babaszoba: velünk egy szobában lesz a pici, de külön kiságyban. Így szerintem nagyon optimális persze csak egy ideig...

    Ma du megyek orvoshoz, férjem is eljön velem. Már nagyon várom, hogy ő is láthassa a kismanót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2008. Április 15. 10:323054.

    Sziasztok!

     

    Hú, már két napja vasalok, kezdek kiakadni!!!! Valaki kitalálhatná már az egyszerhasználatos papíringet. A többi nem is gáz, de inget vasalni uuuutálok! Szerencse hogy fiam elvan a legóival, és nem nyafog itt a lábam alatt...

     

    Jövő hét hétfőn már én is mehetek végre uh-ra, ez már egész közelinek tűnik, igaz, hogy már a csapat fele túllesz az afp-n is, de hát a hóvégi babókkal így járok.

     

    Lassan le kéne tudnom a belgyógyi vizsgálatot is, bár nem hiszem, hogy vki is letolna, ha később megyek. Védőnőt, ha nem hívom, felém se néz. Tegnap csörögtem meg, hogy kell-e mennem hozzá a doki előtt, mire ő, hát persze, pénteken menjek is, pisit vigyek, meg megnézzük a leleteim.

    A vérvizsgálatos leletek külön papíron vannak, egyik a sima vérvétel (a sok értékkel), meg külön a toxo, a hepatitis (asszem arra is szűrnek az elsőnél, nem?) meg a vércsoport. Jó sok papír lesz a végére.

    Hanyatka! De néha én is érzek ilyent, meg érzékeny is. Melltartód nem szoros már?

    Alvás: én szeretném a két kölyköt egy szobába rakni, jó lenne, ha megszoknák egymást. Férjem mondta, hogy legyenek külön-külön, de ez nekem abszolút hülyeség, főleg hogy még a nagy is meg-megébred (vizet kér, meg ilyenek), hülye leszek kétfele rohangálni. Az együttalvás nálunk nem jött be, egyszerűen zavarjuk egymást, mindhárman kialvatlanok voltunk. Most hétvégén se ment, apa aludt külön ágyon. Amikor meg újszülött volt, akkor is pár napig aludt köztünk, utána átköltöztem vele a nappaliba, és kb egy hónapig aludt velem, hogy a szoptatást begyakoroljuk. Kényelmes volt nekem fekve szoptatni, meg így tudtam is pihenni, aztán mikor már belejöttem, ment fotelban is, és ment a különalvás is. Sztem így is úgy is megébred, ha rosszulalvó, ha meg egy kis mormotát fog ki az ember, akkor meg alszik akárhova is teszik.Mindenesetre érdekes lesz, már "várom", hogy bírkózunk meg a feladattal.

    KisKatica! Ennyire fáj a pocid, hogy rendszeres magneB6 kúrán vagy? És használ?

    Nekem a végén mikor jóslófájások voltak, akkor a doki nospát mondott, hogy ha már végképp nem bírom, azt bekaphatok. Nem szedtem végül, mert utálok bármilyen gyógyszert bevenni, csak gondoltam leírom, ha már olyan elviselhetetlenek a görcsök, esetleg kérdezd meg a dokit, hogy ezt lehet -e.

    Találtam egy cikket a méhkeményedésekről: http://www.babazo.hu/szakertok/20070831-mehkemenyedes-meho sszehuzodas-a-terhesseg-alatt.html

     

    Hanyatka (és aki még nem érezi a babó mozgását), héj ez nem verseny, teljesen normális, hogy még nem érzitek (érezzük, mert még én se mertem biztosan kijelenteni hogy tényleg a babó rúgott -e). Azért még nagyon az elején vagyunk, az se ritka, hogy csak a 20. héten történik meg először. Meg tényleg nagyon össze lehet téveszteni a sima bélmozgással is az első pár bizonytalan moccanást. Attól még ők gyönyörűen ficánkolnak! Amikor Dávid volt a pocimban, az elején (18 hetesen asszem) mindíg a zuhany alatt sikerült egy-egy rúgást kikönyörögni tőle, úgy hogy kicsit előrenyomtam a medencém, talán így megfeszült a méhem, meg a melegvíz csobogása is, így együtt mindíg hatott. Fel a fejjel!

    Kencék: egyenlőre az itthoni babaolaj-készletet "fogyasztom", aztán asszem én is dm-est veszek. Van ott gátmasszázs-olaj is, de ebben nem vagyok jártas,hogy mikortól érdemes elkezdeni.

    Vitamin: hát én újabban elég hanyagul szedem az elevitet, pedig a zöldségeket se nagyon bírja a gyomrom, talán nem lesz gond. Irigykedem, hogy sokan bírjátok a finom fűszeres, csípős kajákat, nekem a gyomrom nem bírja, pedig néha úgy ennék valami ízleteset, de még egy sima paprika v paradicsom is néha kikészít. Hát ez van, rosszul lettem összerakva.

    Lázi! Barátnőmnek az első terhesség alatt jött elő a magas-vérnyomás-betegsége, a második baba előtt és alatt is kellett gyógyszert szedni. Császár lett a második is, de majdnem végig sikerült kihordania (az első korababa lett). Neked hogy volt?

     

    Petrus! De, van egy jó részletes (talán túl részletes is) kelengyelistám, majd átküldöm! Petrababa édes lehet a hintán, nálunk is nagy sláger, igaz a csúzdát nem űbereli, én majd utóbbit akarok itthonra is, még körül kell nézni.... Hú, jól megy az idő, mondom, mire én uh-ra kerülök, te már afp-re mész. Rosszuléteid elmúltak?

    Laraa! Vérvételt próbáld meg úgy kérni, hogy fekve vegyék. Nekem ez be szokott jönni. Utána még pár percig fekszek, meg iszok valamit és úgy már általában nem jön rám az ájulhatnék.

     

    Na most elköszönök, asszem ma nem kell sétálnunk, tök borús az ég. De oylan szép zöld már minden, imádom a tavaszt!!!!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. Április 15. 10:133053.

    Sziasztok!

     

    Tegnap voltunk 12 hetes UH-n minden rendben van a Manóval, tökéletesen fejlődik 6,2 cm a CRL és 1,6 a nyaki redő.

    Tegnap délután nagyon megéreztem a hidegfrontot mintha csavargatták volna a gyomromat úgy fájt, szopogattam homeós bogyókat meg vettem be B6-ot róka koma elkerült szerencsére!

    Reggelre jobban lettem csak a szokásos kis émelygés volt amit a háztartási keksz megold.

    Tegnap vettem kismama gatyát, vagány farmert sötétkéket jó kis pocakmegoldással nagyon teccik:-)

     

    A táblázat elérhetőségét megkaphatnám valakitől??? Köszi előre is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. Április 15. 10:053052.

    Sziasztok Lányok!

     

    Jó sokat írtatok az elmult 3 napban!Valameddig visszaolvastam dehát mindet ohhhh!Sajna nem tudtam jönni mert eléggé borzalmas hétvéém volt!Pénteken kezdödött és még ma sem ért véget!Nem velem azaz velünk volt a baj hanem a férjemmel!Nah de mind1!

    Tegnap voltam a vér és a laboreredményért de ugye én nem értek hozzá!Sok a negatív benne!De majd a doki!Most már tuti hogy Ápr. 28-án megyek 12 hetes Uh-ra!

    Most mennem kell,további szép napot és vigyi magatokra!

     

    UI.:Igaz nekem még nincs babóm de én sem értek egyet azzal aki egy ágyban akar aludni a csöppséggel,de azzal sem aki rögtön különrakja!Kicsit had legyen a szülökkel majd ha nagyobbka külön mehet szerintem!

     

    Csajok ti mikor éreztétek elöször hogy mozog a pocakban vmi valaki??????

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2008. Április 15. 09:543051.

    Halihó!

     

    Tényleg jobb a külön szoba, én is erre szavaznék. Pedig Boti velünk alszik, nem egy ágyban, csak egy szobában, és a pici is így lesz - Boti felmegy a Bencéhez. Nálunk nem nagyon lehet máshogy megoldani, mert a háló lent van, de a gyerekszobák fent...

     

    Én Vichy krémet használtam, nem olcsó, de nekem bevált. És sokáig elég, mert nagyon kevés is elég volt belőle. Nem mondom, hogy nicnsen egy csíkom se, de ezek még a bencétől maradtak, a Botival csak belehíztam a meglévőekbe. Remélem most is így lesz!

    Nem irigylem a dolgozósokat! Én annyira úúúútálom a meleget, hogy biztos, hogy az első meleg nyári nap után nem mennék többet. Már most félek a nyártól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2008. Április 15. 09:363050.

    szia, én mint tapasztalt azt tanácsolom,hogy ne aludjatok a kisbabával egy ágyban... én is igy kezdtem,aztán 3 évig velem aludt a kisfiam, apát számüztük a másik szobába.

    nem szabad. aludjon veletek,de a külön kis ágyikójába,vagy mózesbe,de ne az ágyba,mert nem tudod majd különszoktatni. én vért izzadtam! most 5 éves, külön szoba, gyönyörü kis kuckó és éjjel még 3szor átjön.

     

    ha meglesz a kistesó,akkor az a tervem,hogy a nagytesó szobájában lesz a kiságy, és majd idövel átkerül oda, 1-2 hónapig meg mellettünk alszik valamin.(amig nem fordul)

     

    higgyétek el, igy a legjobb!

    előzmény:
    ***hanyatka*** (3048)
    2008-04-15  09:12
  53. 2008. Április 15. 09:163049.
    Ja és ti csajszik nektek nem fáj a melletek?Nekem éget meg sokszor meleg hatása van. Ja és most pár napja annyira viszked a bőröm de mindenhol a hasam, mellem,combom...stb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. Április 15. 09:123048.
    Szia! Köszike a tanácsot!!!A babaszoba kérdés még nálunk is vitatott. Nekünk két szobás a házunk, az egyik lesz a mienk a másik a babáé. De egyenlőre ugy gondoltam hogy két hónapig velünk fog aludni a babó aztán majd az ágyikójában de az is ott lesz a mi szobánkban. Aztán idővel át lesz rakva a másik szobába.
    előzmény:
    tulipán1981 (3045)
    2008-04-15  09:02
  55. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 15. 09:083047.
    és a mosolypofik sehol
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 15. 09:083046.

    Napos időt mindenkinek, itt még várat magára.

    Starflower, andek: annyira édesek ezek a "gyerekszájak", édes, hogy ilyenekre is gondol én a melltartóimat már a 2. hónapban le kellett cseréljem.

    jegyzetelgetem a könyvajánlataitokat, megyek majd könyvtárba. 

    Barifelhö: igen, valószinűleg a méhed tágul, és én is arra jutottam, hogy görvs és huzodás esetén lazitás kell, ugyhogy minden másnap magnéziumot szedek, most mondta a védőnő, hogy vetélést megelőző hatása is van.

    Tuli: a betöltött 16. hét után, én is most okoskodtam ki a védőnővel, hogy az én számitásom és az uh szerint is betöltsem a 16.hetet, mikor megyek, egyébként egy hét eltérés van a kettő között. Én majd a jövő hét pénteken megyek. 

    Melus : akkor uj beceneved tűpárna, miért nem elég egy afp?? 

    hanyatka, én nem elevitet szedek, de szerintem a kombinált vitaminokbol bármelyik jó, ha birja a gyomrod. Én azért szedem, mert néha elmarad a gyümi és a zöldség, és gondoltam, ez nem árthat. A nyáron már jobb lesz. A pocimat és a cicimet egyenlőre dm-es krémmel kenem, majd a végén meg valami agresszivabbal, ki ne zebrásodjaka hüvelykenegetésröl még nem hallottam.

    Szerintem ha a pocid nem vastag, akkor miért ne érezhetnéd a babát. Néha én is eltöprengek, hogy elvégre kb 10cm a gyerek, és láttam, hogy ficereg állandóan, és akkor miért nme érzem. De aztán arra jutottam, hogy ekkora uszógumi sokat tompit

    lázi:az én vérnyomim ma is 90/60 volt, de a lábam nekem is bevizesedik néha, ha elfelejtek leülni. Erre a dokim azt mondta, hogy legyek szives ne kezdjem el ilyen korán ja és na parázz előre, minden rendben lesz, inkább ezt mondogasd

    Ezt most elküldöm, és ha elszáll, akkor sikitokja, itt nem kicsit felhös az ég...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. Április 15. 09:023045.

    Hanyatka: én még sehol sem hallottam arról, hogy ilyen korán érdemes/jó-e  kenni a hüvelyt bármilyen olajjal. A végén igen, mikor közeleg a szülés, de arra van speckós olaj, ami a gátat lazítja. Én tuti nem kenném magam ilyen korán, főleg a nuna környékét nem.  

     

    Terhességi csíkokra én is használok krémet, sokan a DM-set használják, állítólag tényleg jó. Mint ahogy sokan dicsérik a DM-es pelust, popsitörlőt stb...

     

    Az Elevitet a fogantatás előtt érdemes elkezdeni szedni, heti 1-2 db most már elég , ha eszel sok gyümit és zöldséget. Aztán majd szoptatás alatt ismét szedheted gyakrabban az elevitet.

     

    Munka: én úgy terveztem, hogy aug. végéig dolgozom, de közben rájöttem, hogy nyáron ezer fokban nem fogok napi 2x50 percet nagy pocakkal BKVznéni a 7. hónapban. Így szerintem júliig fogok, ha minden ok lesz, és bírni fogom. Ha nem, akkor korábban befejezem.

     

    Nekem a dokim azt mondta, hogy a 16.héten lesz vérvétel + a babót is megnézi akkor.  De akkor is lesz a 18-20.héten UH?

     

    Babaszoba: külön vagy veletek lesz a baba? Nálunk szerencsére pont úgy van a lakás elosztása, hogy az egyik pici szoba közvetlenül a háló mellett van, így külön lesz már az első naptól fogva. Egyébként is ezt a variációt támogatom.

    előzmény:
    ***hanyatka*** (3036)
    2008-04-14  19:42
  58. 2008. Április 15. 08:323044.
    Jó reggelt mindenkinek,kicsit borús az ég !!Furán ébredtem olyan mocorgást éreztem a pocimban,de az elmult két napban fáj is a hasim. Kismama barátném azt mondta  még multkor,hogy csak képzelődök a mocorgásokkal kapcsolatban, csak a belek helyezkednek.A hasfájásra meg azt mondta hogy nő biztos a babóca meg a méh tágul. Kicsit szomorú lettem amikor ezeket mondta de hát ő biztos tudja 4 gyerek után hogy mi zajlik velünk ilyenkor. De hát jó volt kicsit álmodozni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2008. Április 15. 07:473043.

    jó reggelt csajszik!

     

    tegnap hallottam,hogy lábdagadásra,gyomorégésre,terhességi tünetekre borsmentateát kell inni, nagyon jól használ.

     

    sziasztok,

    andek

    13+6

    előzmény:
    lázi78 (3042)
    2008-04-14  21:48
  60. 2008. Április 14. 21:483042.

    Sziasztok!

    Végre alszik a szerelmem!Remélem ma nyugis éjszakánk lesz, mert újabban már sehogy sem jo feküdni, így reggelre nem mondanám, hogy pihent vagyok...

    Szerda óta nem voltam, így ezeréves hsz-re reagálok... 

     

    Üdv az új taqgoknak! Először is,  Kissynight szuper a hír az ikrecskékről! Én is valószínűleg letettem volna a hajam a hír hallatán, de a párom is! Mbogica annyira édesek a babukáid, látjátok milyen csodára képes a természet! Andek, édi-baby a babukád! Énn is akarok már szép képecskét manókáról! Virágom neked is annyira jó, hogy megtudtátok a babátok nemét, de a Te esetedből merítek egy kis bíztatást, hátha holnap én is megtudom!

     

    A bőröm nekem is rettenetes, mint egy kamaszé... Pedig alapjáraton nem problémás, és nem emlékszem, hogy Zotyával gondjaim lettek volna.

    Az anyaság a világ legszebb és legcsodálatosabb dolga! Mai napig elpityeredem, amikor az elmélyülten játszó 2,5 éves kisfiamat néztem, és ráeszmélek, ő az én kisfiam! Tudom kicsit tudathasadásosnak hat a dolog, de mai napig meghatódom. És most hogy közeleg anyák napja, és hallom, hogy a bölcsiben tanult anyák napi köszöntőt mondogatja játék közben, nem tudok parancsolni a könnyeimnek...

     

    Ja, és a munka: jó volna augusztusig dolgozni, mert az azt jelenti, hogy minden rendben! De ma vettem észre, hogy dagad a lábam... Ez nem túl jó jel, bár a vérnyomásomat mérem napi 3X, az egyenlőre rendben... De ha így folytatom, ebből megint császár lesz...

     

    Azt hiszem egyenlőre ennyi, majd ha eszembe jut még vmi, jövök!

     

    Szép estét mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. Április 14. 21:173041.

    Szia! Én még itt vagyok:)

    a 12. hetes után van a 16. heti AFP, ha annak az eredménye megvan, akkor azzal kell menni genetikai UHra a 18-20. hét között, és csak majd utána lesz tereléses cukor.

    Tehát a 16. héten vért vesznek, a 18on meg genetikailag nézik a babát:)

    előzmény:
    flerika (3040)
    2008-04-14  21:07
  62. 2008. Április 14. 21:073040.

    Sziasztok!

    Látom, már mindenki elment pihenni, de azért megkérdezem,hátha holnap olvassátok:

    a 12 hetes uh. után jövő héten megyek a dokimhoz (14 hetes leszek), utána mikor és milyen vizsgálat vár rám? Csak a 16 hetes AFP és az a vérvételt jelenti, vagy a cukorvizsgálat is az? Utána 18 hetesen mi van, uh.?

    Jó éjszakát nektek! Erika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2008. Április 14. 20:373039.
    Köszönöm a tanácsot!!!Mindenkinek szép álmokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2008. Április 14. 20:083038.

    szia, szerintem ha eddig nem szedtél,most már nem is kell, majd esetleg a szoptatásnál. jönnek a fini gyümölcsök,zöldségek, a dinnye! szerintem elégnek kell lennie.

    én nem szedek semmit, folsavat szedtem amikor kellett, a vérképem tökéletes a védönö szerint.

     

    sok gyümi,zöldség, levesek,fözelékek, és akkor elég szerintem.

     

    jóéjt kislányok, megyek,mert mindjárt barátok...

    előzmény:
    ***hanyatka*** (3036)
    2008-04-14  19:42
  65. 2008. Április 14. 19:473037.

    Sziasztok Lányok és Pocakmanók!

    Múlt szerdán voltam utoljára, de nem csinálok ilyet többet, mert annyi hsz van, hogy kifolyt a szemem mire átolvastam őket!

    Egy csomóra szeretnék is reagálni, csak pancsizunk a kisfiammal egyet, és lefektetem!

    Előszóban csak annyit, hogy ma vagyok 14+5, és annyira izgulok, mert holnap du. 4-re megyek a dokibácsimhoz UH-ra, és annyira szeretném, ha nekem is megmondaná kukis é vagy puncis a kis manóm! Meg szeretném 4D-vel is megnézni, mert most már érdemes!

    Na nemsokára visszajövök egy pár hsz erejéig, mert számomra is érdekes és izgi témákat is érintettetek!

    Pusszancs mindenkinek! Andi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2008. Április 14. 19:423036.
    Sok mindent írtatok az előző 4 napban.Csajok ti milyen vitaminokat szedtek, mert én még nem szedek semmilyet sem,mert minden eredményem jó lett és a dokim nem irt fel semmit sem. Milyen az az elevit???Ja és ti kenitek magatokat valamivel,én babaolajat használok. Egyik kismama barátném azt tanácsolta hogy a hüvelyemet is kenjem be babaolajjal minden nap, mert az majd a hónapok alatt regenerálodik a szervezetemben és majd könnyebben tágulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2008. Április 14. 19:413035.

    szivesen, pont a papirjaimat nézegettem...

     

    nekem is volt cicám, 3 évig, velem is aludt, stb. és negativ lett a toxoplazmám, ugyhogy még nem biztos,hogy átestél rajta.

    vigyázni kell a nyers hussal,földdel is.

     

     

    előzmény:
    haloween79 (3034)
    2008-04-14  19:28
  68. 2008. Április 14. 19:283034.

    Köszönöm szépen a gyors választ. Valóban nincs rajta a papíromon, mert én vártam, hogy pozitív lesz, és semmi ilyen nem volt rajta. Ezért is kerestem, mert 2 évig volt cicónk, és almoztam én is, így gondoltam már biztos átestem rajta. Most meg kutyi van, így szerintem már védett leszek, gondolom.

     

    Közben felhívtam a labort, és mondták, hogy az bizony több, mint 1,5 hét mire elkészül, csak jövő héten érdeklődjek. Úgyhogy újra megyek majd és akkor biztos megkapom. 

     

    előzmény:
    andek (3033)
    2008-04-14  19:12
  69. 2008. Április 14. 19:123033.

    ugy van a papiron,hogy

    (TOM), toxoplasma gondii IgG -negativ, vagy pozitiv

     

    ezt lehet,hogy nem találod a laboros papiron amit neked adtak,mert én ezt a dokimtól kaptam meg.

     

     

    előzmény:
    haloween79 (3031)
    2008-04-14  18:39
  70. 2008. Április 14. 19:103032.

    Sziasztok!

    hétvégén nem tudtam jönni, úgyhogy megpróbáltam a termést visszaolvasni legalább nagyjából.

     

    Virágom nagy gratula a kisfiadhoz. Nem semmi hogy már van aki tudja a babája nemét. Egyébként a sajátomat illetően is fiú a megérzésem. 

     

    Nekem kengurum van, Petrusnál használtam, és szerettem, igaz három hónapos kortól ajánlott csak. Viszont a barátnőmnek van hordozókendője már elkértem tőle. Abban akár fekve is lehet szállítani a babót. Annyit mondott hogy az ővénél van még jobb fajta is, aki még nem vett annak szólok hogy állítólag az amelyik nem fém karikás hátul az a jobb.  (de lehet hogy csak ő volt bénácska)

     

    Nálunk hiába második baba sokminden volt kölcsönben é smár vissza kellett adni, szóval pl. babakocsink nincs. Viszont mi biztos hogy használtat fogunk venni valamelyik licit oldalon, mert negyedáron meg lehet kapni ott és most drágára tuti nem lesz keretünk. Babahordozót szintén ott keresünk majd. 

    Anno egyébként össze volt gyűjtve az előző fórumunkon egy elég szép babakelengye lista, megnézem megvan e hátha majd jól jön itt is. PANNA: esetleg neked nincs meg, hátha én már elkavartam.

     

    Az oldal ötlet szenzációs esetleg majd oda is fel lehet tenni.  

     

    Ma egész nap a kertben voltunk, hétvégén rendbe tettük, én végkimerülésig ültettem, locsoltam stb. de annyira jól esett hogy el sem tudom mondani. Petrus kapott egy fellógatós hintát, hát ki sem tudtam ma délután robbantani belőle.

     

    Én jövő héten megyek afp-re és védőnőhöz is, hétfőn töltöm a 16. hetet.

    Ma meg ugye pont 15 hetes a babócám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2008. Április 14. 18:393031.

    Sziasztok!

     

    Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy a laboros papíron hogyan látszik a toxoplazma eredménye? Mert én nem nagyon találtom.  Lehet én vagyok bénácska. 4 napja voltam, minden kész, de ezt nem tudom beazonosítani. Vagy ezt nem adják oda, hanem a dokinak küldik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2008. Április 14. 18:303030.
    Sziasztok Csajok!!!  Remélem mindenki jól van!!?Kicsikét régen voltam fenn a fórumon, most visszaolvasgatom. Pusz mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2008. Április 14. 17:583029.

    szia dorcibenö,

    de. mindegyikbe. még a ragulevesekbe is.

    ma magyaros pizzát ettem, dupla csipöspaprikát kértem rá..mh,fini volt, nem mondom.hú, szerinted a körözöttbe lehet tenni csipöset? vagy az már nagyon durvinyek?a hegyes erös paprikát harapom.régen

    annyira kivágtam az erejét,hogy elfogyott a paprika!

     ha május 7-én leszel 17 hetes ,akkor pár nap van köztünk, talán te hamarabb fogod megtudni a csipös és a gyerek neme közti babona helyességét,ugyhogy mindig jelentkezz,ha uh-n voltál,jó?

    habár én most megyek 29-én az int.teszt 2.vérvételére,és akkor az eredmény megvan 2 nap mulva, és ha már ott vagyok, lehet,hogy nézetek egy 4d-st.azt mondta a doki,akkor tutira látja,hogy van-e fütyi.

     

    mindenkinek szép estét kivánok,

    megyek összepakolom a ruháimat,mert ma nem tudtam mit felvenni, még mindig nem találtam jó gatyát és kint van az összes az ágyon. nincs egy göncöm se...

    előzmény:
    dorcibenő (3019)
    2008-04-14  12:30
  74. 2008. Április 14. 17:313028.

    Sziasztok Kismamik!

     

    A reggelem nem indult valami jól, MagneB6-al kezdtem, olyan hányingerem volt. Általában 9 órától pedig állandóan eszek, vagy rágcsálok valamit, mert folyton éhes vagyok. Nem bánnám, ha már elmúlna ez a hányingeres időszak......

    Holnap megyek belgyógyászatra, jövőhét pénteken pedig vérvételre, de már most bele vagyok betegedve a vérvétel részébe. Engem állandóan onnan kell felmosni....

     Lányok, valaki megírná nekem a babás freemail címet? Sajnos a szita agyammall elfeleljtettem, így adatokat sem tudok feltenni magam/gunk/ról. Előre is köszike.

     

    További szép napot mindenkinek!

     

    13+3

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2008. Április 14. 14:123027.

    Sziasztok!

     

    Nagyon hétfő van... Még így is, hogy itthon vagyok.  

    A Suttogó mindent megold nekem is van, és azt mondta a barátnőm, aki nek az összes suttogója megvan, hogy ez a legpraktikusabb, ez összefoglalja a dolgokat. Hááát, maradjunk annyiban, hogy iránymutatásnak, meg végső kétségbeesésnél jól jön. Attól függ, ki milyen típus. Nekem alapvetően bejön a napirend, a kb 3 óránkénti szoptatás, ezért nekem használhatóak voltak a tippjei. De az a barátnőm aki életében kétszer nem fürdette ugyanakkor a babáját, lilát látott tőle.

    Én mondjuk a Lelki köldökzsinórral voltam így... Csak belelapoztam, de képtelen lettem volna elolvasni. Nekem az túl zöld... De nagyon kíváncsi vagyok, ha vki olvassa, mit mond majd róla.

    Én erre a hétre terveztem az ekgt és társait, de még nem tudom, mikor lesz kedvem nekiindulni. Pedig lassan menni kéne a védőnőhöz is, mert kikapok... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2008. Április 14. 13:553026.

    Sziasztok!

     

    Ma voltam védőnőnél. Hát, annak ellenére, hogy múlt héten tripla teszttel Győrben levették az afp-t, csütörtökön mehetek újra afp-re ide Tatára. Azt mondta, hogy nem baj az, ha kétszer van meg.

     

    Akkor valszínű, hogy maradok a hordozókendőnél, majd még meglátjuk.  

     

    Ma olyan rossz élményben volt részem a védőnőnél. Pont bent ültem nála, amikor jött a csaj, akivel nem olyan rég sokat beszélgettünk. Alig tudott menni, a párja kísérte. Gyorsan lefektették, betakarták, de annyira reszketett, hogy rossz volt látni. Akkor mesélte, hogy bevérzett, de annyira, hogy amikor wc-re ment, dőlt belőle. Ráadásul görcsölt és darabos volt a vér.

    Annyira sajnáltam szegényt. Jött is a doki és megvizsgálta, de nem tudok semmit, hogy mi lehet a baj. Remélem nem nagyon komoly.

     

    A héten bejelentkezett a védőnő hozzánk. Remélhetőleg a jövő héten már mehetek melózni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. Április 14. 13:423025.

     

    Megvan mit akartam...

     

    Virágom...---Én is gratula a kis fütyishez..

     

    Flerika....----Magáról a kórházról pontos adatokat nem tudok, Nálunk ez hagyomány úgymond..én és a hugom is ott születtünk,,és a hugom is most januárban ott szült..

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2008. Április 14. 13:273024.

    Sziasztok!!!

    Én sem voltam 2 napig, tényleg rengeteg a hsz....de azért visszaolvasgattam.

     

    Ma reggel voltam UH-on és kiderült jövőhéten újból kell mennem, mert akkor leszek a 12. héten..( jól sikerült ezek szerint kiszámolnia a dokinak....) Na de mindegy..

     

    Azért megvizsgált most is..és rendben van minden..Én is láttam "kalimpált" a kezével, csodálatos érzés..meg van minden végtagja :)

    Így legalább 1 hét múlva újra láthatom

     

    Nekem reggel még mindig "háború" van a gyomromban, és az erős semmiképp nem menne...bezzeg az édes...:)

     

    Láttam 2 sorstársam is nagyjából itt jár..miszerint 11+1

     

    Elfelejtettem mit akartam még írni a hsz-k-re, ezért most visszaolvasom újból

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2008. Április 14. 13:153023.

    Privi akart lenni, de így is jó lesz.

     

    Ma nagyon aktív voltam: kivasaltam és sütöttem fekete-erdő muffint, mert jönnek délután a kolleganőim.

     

    Gabi 

    előzmény:
    gabi79 (3022)
    2008-04-14  13:13
  80. 2008. Április 14. 13:133022.

    Szia Dorcibenő! Az övterelőt a teszveszen vettem. Így sem volt olcsó, de olcsóbb, mert 6000 Ft-ot fizettem+345 a postaköltség. Lehet, hogy máshol is érdemes megnézni használtan, mert, lehet, hogy találsz!

    Gabi 

    előzmény:
    dorcibenő (3019)
    2008-04-14  12:30
  81. 2008. Április 14. 12:533021.

    Tulipán: én úgy tudom, betöltött 16. hét kell. Nekem 16+5 naposan veszik. Nekem is integrált lesz és a május 1 miatt tolódik. Remélem nem késő ez. Az asszisztens adta az időpontot, majd csütörtökön megkérdezem a dokit.

    Haloween: Minden rendben lesz!

     

    Micsoda jó kajákról írtok. Bár nem az igazi a gyomrom, megkívánni megkívánom a kajákat.

    előzmény:
    tulipán1981 (3017)
    2008-04-14  11:21
  82. 2008. Április 14. 12:473020.

    Látom, nincs itt senki! Azt hiszem nekiállok tanulni!

     

    Szép napot mindenkinek! Még lehet, hogy benézek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2008. Április 14. 12:303019.

    Sziasztok! Megint jó sokat írtatok!

     

    Mosolyka: a keverttúró túró, tejföl, só és pirospaprika. Azt nhiszem a kőrözött is ugyanez, csak abba van hivatalosan köménymag is, és én azt utálom.

    Erről a másik babonáról, az anyajegyesről sem hallottam még!

     

    Andek: bocsi, nem voltam a hétvégén! Szombaton sült oldalas volt a férjemnek, mert én nem szeretem, de maradt egy adag csípős spagetti, úgyhogy én azt ettem! nyám-nyám, nagyon fini volt, még soha nem tettem bele erőset! Vasárnap pedig husileves volt. Nem mindig csinálok azt vasárnap, mert szerintem nem kell mnden vasárnap húslevest enni, de már egy ideje mindig az van, mert megőrülök érte, és annyit csinálok, hogy még szerdán is azt esszük! A férjem már ki van akadva! A második rántott máj volt nekem, és rántott hús a férjemnek! Mára maradt minden. Holnap pedig rakott krumpli lesz!

    De ugye nem minden levesbe raksz csípőset?!?

     

    Melus: húú, az eper?! hmmm, mindennap ennék, de még annyira nem finom!

    A hordozóval kapcsolatban, én is kendőt szeretnék, és nem kengurut, mert ahogy bogica is írta, jobb a babának!

     

    Virágom: gratula a kis fütyköshöz!  10 deka parizer!

     

    Párhuzam: akkorát röhögtem azon, mikor írtad, hogy "rosszul híztál meg"!

     

    Kiskatica: én is így csinálom, két oldallal!

     

    Flerika: én nem melózom már, de nem azért mert lusta vagyok, hanem mert veszélyeztetett vagyok. Sajna az első babám elvesztettem!

     

    üdv Bruncsi! Jól kifáraszthattad magad, de biztos megérte!

     

    Haloween: szorítok az uh miatt! De biztos minden rendben van!

     

    Gabi: hol vetted és mennyiért az övelterelőt? Mert én múltkor írtam, hogy a brendonban 9980. és én annyiért nem veszek, inkbb csinálok valami hasonlót!

     

    Barifelhő: Szerintem a szalagok húzodnak, zt érzed!

     

    Tulipán: szerintem, a betöltött 16. héten kell menni. Én pl máj 9-én megyek a doki utasítására, és máj 7-én leszek 17 hetes. De már őszintén, fogalmam sincs, mert már teljesen összezavarodtam a hetekben!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2008. Április 14. 11:363018.

    szép jó napot lánykák, remélem nálatok is süt a napocska!

    startflower: szerintem ez egy szupi eredmény,gratula.

    az én kisfiam azt mondta, ö is 5,hogy ne vegyünk kiságyat,mert a szekrényben is van hely, mi lenne ha ott tartanánk a babát?

    vagy majd ö éjszaka felkel hozzá, kiveszi és visszaaltatja egy mesével... annyira édes dolgokat találnak ki,hogy tényleg azt hiszem,hogy várja a kistesót. legyen kivel kardoznia...persze,anya ha jány, az sem baj.

     

    mindenkinek szép napot,

    andek

    13+5. 

    előzmény:
    Starflower (3015)
    2008-04-14  10:35
  85. 2008. Április 14. 11:213017.

    Sziasztok Lányok!

     

    nincs időm írni, de van egy fontos kérdésem.

     

    A 16 hetes AFP vizsgálatot a 16. hét során, vagy a betöltött 16. hét után kell megcsináltatni?

     

    Ma voltam vérvételen, jól megcsapoltak, és EKG-n. Most rohannom kell.

     

    Virágom: gratula a kis fütyishez!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2008. Április 14. 10:383016.

    Sziasztok Lányok!

     

    Gyorsan eltelt a hétvége. Nem nagyon volt időm és kedvem bejönni, annyi minden volt nálunk. Szombaton és vasárnap is vendégeink voltak, meg ebben  jó időben vétek lett volna a gép előtt ülni.

     A párommal megállapítottuk, hogy a gyerek nem lesz közgazdász, mert hiába töltöttem a 13. hetet szombaton, még mindig hánytam és ma reggel is rosszul voltam. A gyomrom állandóan kuruttyol és mindig olyan érzésem van, mintha éhes lennék. Több évvel ezelőtt volt ilyen problémám, akkor helikobektert kerestek, de tükrözés lett volna a vége és hirtelen jobban lettem. Lehet, hogy csak a terhesség okozza, nem tudom, majd mondom a dokimnak csütörtökön.

    Mot a szeméremcsontom felett húzódik vmi, de eléggé. Nem görcsöl, hanem húzódik. Ez valami új. Talán a méhem? Bekaptam most egy magne b6-ot.

     

    A suttogót nekem is ajánlották a barátnőim. Én a Lelki köldökzsinór című könyvet kaptam még kölcsön, már beleolvastam, érdekes. Akit érdekel a pszichológia, az olvassa el.

     

    Majd később még benézek! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 14. 10:353015.

    Sziasztok,

     

    ismét csak egy helyzetjelentés erejéig ugrottam be, a sok - számomra új - hozzászólást sem tudtam végigolvasni. Megkaptam az integrált teszt eredményét pénteken ( 12. heti ), szerintem jó lett, a Down esélye simán a korom alapján 1:311 lenne, a teszt alapján viszont 1:8255. Ma vagyok 14+6, baba egyre többet mocorog, főleg ha végre vízszintesbe helyezem magam. Eddig a terhességemnek különösebb, szemmel látható tünete nem volt, pár pattanást leszámítva az arcomon, hétvégén viszont elég rendesen bedurrantak a melleim, gondolom valamilyen hormonváltozás következtében. El kell gondolkodnom pár új melltartó beszerzésén . Reggel a legkisebb fiam ( 5 és fél éves ) észrevette, hogy az előszobában elpakoltuk a téli cipőket, így elég nagy szabad hely lett, erre megkérdezte, hogy de ugye nem ott fogjuk tartani a babát. Mikor mondtam, hogy nem, közölte, hogy akkor majd keressünk neki valami helyet. Szép napot mindenkinek ! SF

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2008. Április 14. 10:313014.

    Sziasztok!

    Szép hetet mindenkinek! Most én is kipróbálom, hogy egyik ablakban írok, másikban olvasok. Én még azt utálom az új nlc-ben, hogy állandóan elszáll a hozzászólásom, ezért, ha nem felejtem el: ctrl+c és ctrl+v mindig van.

    Virágom: Gratulálok a kis kukishoz, bár a képen én sem látom a lényeget, de sebaj. Valamelyik éjjel azt álmodtam, hogy az enyém is fiú, bár eddig lányt éreztünk a párommal, csak anyukám állítja, hogy fiam lesz.

    Flerika: Én már nagyon régóta nem dolgozom, február 25 óta. Igaz van egy kezelt magas vérnyomásom, de mióta nem tanítok, egész jó értékeket mérek. Egy hétre azért visszamegyek, merta 7 földrajzos érettségizőmet leérettségiztetem.

    Könyvek: A Suttogó mindenki szerint nagyon jó, nekem a Suttogó mindent megold van meg, mert az 1-et már nem lehetett kapni és az szól a picikről, ez a könyv meg kb a 1-2 egyben. Ami még a pici megszületése után jó: Anya, taníts engem!, ezt pár hetes kortól lehet használni.

    Párhuzam: Én a MÁVban szülök majd, de a dokim nem ott dolgozik. Ő az ÁEK-ban, a Szabolcs utcai telephelyen, a Honvédba járok vérvételre és Dunakeszin járok hozzá magánrendelésre, és a MÁVban lehet nála szülni. Kicsit bonyolult, de nekem ő az első férfi nőgyógyászom, előtte 2 női nőgyógyász volt, de nagyon megszerettem ezt a dokit. 

    Babakelengye: anyósomtól kapunk nászajándékba babakocsit, eddig Graco párti vagyok, csak lehessen teljes vízszintesre dönteni. Kiságyat pedig az unokatesóm csinál, szintén nászajándék :) És beszereztem egy kismama biztonsági övet, ami eltartja a kocsiban a biztonsági övet, mert már most nyomja a pocimat és nem kényelmes. 

    Hú de hosszú lett.

     

    Gabi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2008. Április 14. 10:013013.

    Biztos azért ilyen nagy a csend, mert mindenki most tér magához, hogy újra itt a hét dolgozni kellett jönni. Én legalább is így vagyok vele.

    Nekem most kicsit sűrű hetem lesz. Ma megyek a vérvétel eredményéért. Holnap uh+doki, szerdán védőnő, őt most látom először , kicsit hanyagoltam. Úgyhogy lesz mászkálás bőven.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (3011)
    2008-04-14  09:48
  90. 2008. Április 14. 09:583012.

    Szép napot Mindenkinek!

     

    Bruncsi: biztosan nagyon szép lehetett a nászút, és ahogy olvasom nem kíméltétek magatokat, jó sok mindent megnéztetek. Élvezetes lehetett.

     

    Mi is holnap megyünk a 12. heti uh-ra, bár én még csak ma vagyok - saját számítás alapján 11+0 - de már nagyon várom, kicsit félelemmel, mert néha semmi tünetem nincs és jönnek a hülye gondolatok. De hát olyan régen láttam már a manót, akkor még csak 6 hetes volt és 5 mm.  Úgyhogy van bennem egy mini félsz, nehogy valami ne legyen rendben, de ilyenkor igyekszem pozitív gondoltatokkal feltölteni magam.

     

    A kenguru kérdéshez én is úgy állok hozzá, mint mások is. Én bizti nem fogok venni, nekem sokkal szimpatikusabb a hordozókendő. Barátnőmék azt használtak/nak és nagyon meg vannak vele elégedve és a picur is.

     

    Én babakelengyét még nem nagyon nézegettem, majd lesz még rá alkalom, hisz sok idő van még hátra, bár az is igaz, hogy nagyon repül. 

    Hétvégén vettem magamnak 3 felsőt, de hát néha borzalmasnak látom benne magam. Nekem elsősorban már a 6-7 hét környékén úgy megnőttek a cickók, hogy 2 számmal nagyobb melltartót kellett vennem, és olyan mintha nem is én néznék vissza a tükörből. Nagyon furcsa, még szoknom kell.

     

    Könyvet még nem vettem. De a suttogóról én is sok jót hallottam, így biztos beszerzem, ha ne kapom meg korábban ajándékba. Jó lesz elolvasgatni, és útmutatónak biztos nagyon hasznos. 

     

    Én is nagyon utálom az nlc. Kiskatica ötletét használva, egyik ablakban írok, másikban olvasok. Tiszta röhej, de legaláb hozzá tudok szólni mindenhez.

     

    Na lassan befejezem, kicsit hosszú lettem, bocsika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 14. 09:483011.

    Jó reggelt!

    Hú de nagy a csend lánykák. Igazándiból nekem sincs mit mondanom.  A hasfájásom elmúlt a hétvégére, kiváncsi vagyok, hogy mennyire sikerül a héten megint megerőltetni.  Ma vagyunk 14+5, holnap megyek a védőnénikhez. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_108818
    Torolt_felhasznalo_108818
    2008. Április 14. 07:403010.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Húú annyit írtatok hogy esélyem sincs visszaolvasni. Remélem mindenkinél minden rendben van.

     

    Megjöttünk a nászútról, de semmit sem pihentünk, hulla fáradtan értünk haza. Becsületemre legyen mondva, annyit gyalogoltam mint bárki más. Csak esténként zuhantam ágyba, és képzeljétek még Rómába a Vatikánba a bazilika kupolájába is felmásztam gyalog, bár ott majd meghaltam, de a párom is kipurcant.

     

    Amúgy teljesen jól vagyunk, semmi panasz még mindig. Holnap megyünk 12. heti Uh-ra, nagyon kiváncsi leszek. A gyták már kezdenek szorítani, bár inkább kaja után, lassan körül kellene nézni egy kismama boltaban.

     

    Pusszantás mindenkinek!

     

    11+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2008. Április 13. 21:473009.

    ja a konyvekhez meg annyit, hogy nekem nagyon bejottek anno a Kismama ujsagok, nagyon sok hasznos dolgot megtanul belole az ember es a szulestortenetek is erdekesek szoktak lenni.

    na lelottem magam. jo pihit! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2008. Április 13. 21:423008.

    koszi:)

    nekunk volt kengurunk, de csak egy bizonyos kor utan szabad hazsnalni, nem emlekszem mar pontosan. A mienk eleg biztosan tartotta a kis gerincet: Baby Bjorn marka, nem olcso, asszem az egyszerubb tipus volt 18000Ft 3 eve.

    En lattam mar fekvoset is meg hordozokendot. Az is bizti jo, a hordozokendonel nem egeszen ertem, hogy hogy tartja a gerincet, de biztos meg lehet ugy kotni azt is.

    Mi mondjuk nagyon sokat nem hasznaltuk, mert nagyon hamar megnott a pici es egy 8-10kg-os gyereket mar nehez cipelni, plusz a teli ruhajaban mar nem fert bele.  DE most is fogjuk hasznalni sztem, mert nem veszunk dupla babakocsit es bizti lesz olyan helyzet,a mikor a nagyobb gyerkoc elfarad es beulne egyet pihizni a babakocsiba.

     

    előzmény:
    Melus71 (3000)
    2008-04-13  13:44
  95. 2008. Április 13. 21:333007.

    Sziasztok!

    Na megjöttünk a "pihenésből", jól sikerült, jó volt kicsit eltűnni a hétköznapokból. Legjobb volt, hogy a fiam élvezte, plusz hogy elémrakták a kaját.

    Próbáltam visszaolvasni, szépen termeltetek!

    Üdv, akivel még nem "találkoztam"!

    Virágom! Babás oldalat megnézem majd, szuper ötlet, és előre is le a kalappal a kivitelezésért. Ja, és természetesen gratulálok a kis kukishoz! Jó, hogy már ezt is tudjátok!

    Kívánósság: hát akkor vajon milyen nemű babám lesz, ha nálam semmilyen kívánósság nincs? Egyáltalán nem vettem észre hogy bármit jobban kívánnék, vagy mást kevésbé, nagyjából ugyanazt eszem mint előtte.

    Babakelengye: hú, először néztem egy nagyot, hgoy már itt tartatok, hirtelen mintha hónapokat hagytam volna ki az olvasásban, de végülis tényleg nem lehet elég korán kezdeni  felmérni a terepet. Főleg a babakocsi, ami mondjuk több gyereket is kiszolgál, jól meg kell nézni, hogy tényleg használhatót vegyen az ember. Én is sokat böngésztem a neten. Meg az utolsó pillanatra sem érdemes hagyni tényleg, mert nekem pl két hónap volt mire megjött! Nekem is Jané Nomád van, juj, nem tudom ki írta, sztem szuper, minden van hozzá, jól kihasználható. Szerencsére Dávid eléggé megkímélte, mert 14 hós volt, mikor elraktuk, egy éves kora előtt elindult, és pár hónapra rá szépen sétált mellettem az utcán is. Testvérfellépőt sztem veszek azért, mert két gyerekkel már lehet nem tudok időben elindulni, és ha sietni kell, azért jó ha van.

    Bugaboo barátnőmnek van, hát én annyi pénz nem adtam volna érte, semmivel se tud többet a miénknél, csak picit ufósabb dizájn.

     

    Kenguru: aki tud először kérjen kölcsön, nem minden gyerek szereti. A kendő kicsit olcsóbb, ha mégse jön be, kreatív anyukák újra is hasznosíthatják.  Én kengurura nem gondoltam, mert télen sztem nem lenne kényelmes, én is kabátban, fölötte kenguru, meg a gyerke is benne beöltöztetve, nem tudom... Persze egyéni, hogy pl kinek mennyit kell helyijárattal közlekedni, meg hasonlók. Kendő eszembejutott, itthon ha sehogy se jó a babónak, magamhoz tudom kötni és úgy tenni venni közben, de még nem érzek túl sok indíttatást hozzá.

     

    Könyvek: Suttogó mindhárom része megvan, az elsőt akkor kaptam,mikor már megvolt a Dávid, kár hogy nem előbb, akkor jobban át tudtam volna olvasni. Nekem bejön a gondolkodásmódja, használnatók a tanácsai, de nem vakon követem, ez csak amolyan útmutatás. A másik könyvet nem ismerem. Hú, nekem asszem kettő olyan van, mit "megvetettek" velem, hogy ezt muszáj elolvasnom, alapirodalom, de talán bele se lapoztam (Lelki köldökzsinór meg a Gyöngéd születés, szerzőket nem tudom fejből). Barátnőmtől kaptam kölcsön egyet, ami viszont aranyos, a szerzőre már nem emlékszek, de a címe Barátnőim a terhességről.

     

    Youcó! Nagyon ügyi vagy a nagytakarítással, a hétre én is valami hasonlót tervezek. Olyan rossz, hogy ez a sok munka pár nap alatt semmissé válik, nem vagy inkább

     

    KisKatica! Engem szó szerint megőrjít ez az új nlc! A régi minden szempontból jobban tetszett. Amit írsz, az is bosszant, meg hogy nem tudom időrendbe rendezni a saját hsz-eimet. Régen csinátam, hogy kimentettem, kicsit "megvágtam" és ebből lett pocakosnapló, meg a későbbi időszakokról is napló. Itt tényleg naprakészen az ember leírja minden kis érzését, és jó ezeket visszaolvasni később.

    A görcs miatt találn nem kell aggódni. Lehet hogy már nagyon kellett pisilni, nem? Meg amúgyis folyamatosan helyezkednek a belső szerveink...

     

    , baromi álmos vagyok, ma nem voltam százas, egész nap fáj a derekam, meg szurkált a hasam, tuti megint a front. Délután muszáj volt Dáviddal játszóterezni, csúzdára felpakolni, madarakat hajtani, totál lefáradtam. Hazaértünk, apja játszott vele egyet, én meg kifeküdtem  mint egy zsák, néztem csak magam elé vagy 20 percig, aztán persze össze kellett magamat szedni.

     

    Na megyek, alszok, amíg lehet, sok pusssssszantás mindenkinek!

     

    Panna (11+4)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2008. Április 13. 20:273006.

    Sziasztok!

    Látom, most nincs itt senki, du. óta nincs friss hsz., de én most érek rá. Húzós hétvégém volt, szülőlátogatás vidéken, majd tesómék jöttek hozzánk, 2 gyerkőccel aludtak nálunk, ma du. mentek haza, utána pedig barátok jöttek hozzánk, úgyhogy most hulla vagyok.

    Virágom, tényleg nagyon jó a honlap, ha esetleg csatlakozhatok a táblázathoz, nagyon megköszönöm. Gratula a Fütyishez, jó neked, hogy már tudjátok, kit is vártok!

    Ti meddig dolgoztok még, van már valaki, aki már nem dolgozik?

    Én hétvégén vettem 2 hosszúujjú felsőt 1000-1000 ft-ért a kínaiban, amiben pocit is növeszthetek és akár még utána is jó lesz. Hosszított fazon, mell alatt elvarrott és nagyon csinik. Remélem, a mosást is bírni fogja, mert sokat fogom mosni, amilyen mértékben hízok

    Nadrágot én sem találtam, azt talán majd kapok, ebben reménykedek, mert most ismerősök felajánlották, hogy a padlásról/szekrény aljáról előszedik a terhesnacikat . Jó lenne, mert tényleg húzósak az árak.

    Aki a csípőset eszi, az mit vár? Fiút vagy lányt? Merthogy én is folyton azt kívánom.

    Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de majd csak holnap du. tudok újra csatlakozni hozzátok.

    üdv mindenkinek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2008. Április 13. 20:233005.

    Ja, bocsi, elfelejtettem, amiért tulajdonképpen irtam!

     

    Sajnos a híg agyammal elfelejtettem a freemail-es címünket, meg a jelszót is, így nem tudok semmilyen infót feltenni magam/gunk/ról. Valaki elküldené nekem?

    Hiába keresem, nem találom. Előre is köszike.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2008. Április 13. 20:213004.

    Sziasztok!

     

    Hát ma elmondhatom, hogy nem aludtam semmit. Két óránként felébredtem, (hála a sok folyadéknak ), meg arra is, amikor hasra fordultam. Most már érzem, hogy nyomom a hasam hason fekve. Oldalt meg még nem igazán tudok aludni, hanyatt fekve meg sosem tudtam, tehát jön a kínlódások éjszakája, míg meg nem szokom. Ti hogy vagytok ezzel a hasonfekvéssel?

     

    Melus! A kengururól nem sok jót olvastam a kismamás újságban, mert állítólag ahogy a baba függőleges helyzetben van, meg van erőltetve a kis gerince, és mivel Ő még nem tudja magát tartani, gerincferdülése is lehet. Ezért javasolják a fekvős kengurut, de olyat még nem láttam.

     

    Névnapomra megkaptam a Suttogót, de még nem volt rá sem időm, sem energiám, hogy elkezdjem olvasni. De majd beszámolok, ha eljutok odáig.

     

    Nagyon irigy vagyok én is azokra, akik már érzik a mocorgásokat, de úgy látszik, mi első babások csak várjunk türelemmel..... Pedig már úúúúúúúúúgy szeretném én is érezni, mert még számomra mindig olyan felfoghatatlan, hogy miért is kerekedik a pocim.

     

    Na mentem vasalni.

     

    Jó éjszakát mindenkinek!

     

    13+2

    előzmény:
    Melus71 (3000)
    2008-04-13  13:44
  99. 2008. Április 13. 15:363003.

    Nahat, Katica, dejo 5let!!! En pont ezert nem tudok mindenkihez hozzaszolni, mert elfelejtek mindent, mire vegigolvasom az elozmenyeket....

     

    Viragom, tolem is gratula a kukishoz!!!! 

     

    Mocorgas: a 13.heten kezdtetek erezni?

     

    12+0 

    előzmény:
    mbogica (3001)
    2008-04-13  14:14
  100. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 13. 15:193002.

    sziasztok!

    Itt vagyok én is, kellemes vasárnapot mindenkinek!

    Virágom  :nem igazán látom ki a képből, de grtaula a fütyihez!!!!ja és persze a honlapért megy a mezei piros pont

    Pepinka   : miért nem varratsz nadrágot? Tavaszi nyári anyagok szerintem már szépek vannak, én is ezt tervezem, csak megvárom a hétföi ruhaszállitmányt ismerősömtől, hogy abból mi jó rám.

    Taita : irigy-irigy a mocorgásért, én még első lévén csak sejtegetem, és már nagyon várom!!! A batuné is mocorgós, ,meg a többedik babások már irták.

    Párhuzam : ma az én apukám is kijelentette, hogy kikerekedtem mindenhol. Szerintem örülj a vékony lábaidnak, mert te egy hónap mulva tuti csinos kismami leszel, én meg a bálnák táborát erősitem majd boci-lábaimmal A könyveken én is gondolkodom, jó lenne picit többet foglalkozni lelkileg is törppel, és a Suttogót már én is hallottam.

    A görcseim megszüntek, arra jutottam, hogy sokat álltam, és ezt éjszaka megéreztem. Próbálok többet pihenni.

    Még valami: ha rajtam kivül mást is idegesit, hogy nem tud olvasni és hozzászolni egyben: két oldalon nyitottam meg a toopicot, az eygiken irom a hsz-t, a másikon olvasok!igy nem marad ki senki (remélem), és nem kell jegyzetelni!na puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top