Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2008. Április 13. 14:143001.

    Sziasztok,

    Melus, szerintem a hordozok nagyon jo talalmanyok, en nem kengurut, hanem kendot szeretnek, szerintem az jobb a baba hatanak...

     

    előzmény:
    Melus71 (3000)
    2008-04-13  13:44
  2. 2008. Április 13. 13:443000.

    Batun: néztem a bem.oldaladat. Nagyon aranyosak vagytok! :) Tündéri a fiad.

     

    Csajok! Nektek mi a véleményetek a kengururól? (Nem az állatról ) Nagyon gondolkodom rajta, hogy lehet jó volna. Főleg ha busszal akarunk kimenni anyukámékhoz.

    Babakocsin gondolkodok, mert anyuéknál kint van a Mátéjé, de totál szétszedve és nem tudom, hogy ennyi idő után meg van-e minden csavar hozzá. Ha esetleg mégis veszünk, akkor használtat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. Április 13. 13:012999.

    megneztem az utazoagyat, nemcsoda, hogy ennyibe kerul, minden van rajta...amugy mire kell nektek? Utazgatni? Nagyszulokhoz? Hatha a rokonok szeretnenek meglepni valamivel a baba erkezesekor

    NEkunk most csak babakocsi kell majd, biztos lesz ra jelentkezo a csaladban, amit mi neztunk ki nem olyan veszes (kb 80000ft) ennel sokkal durvabb arak is vannak. Ami itt minden masodik babanak van az pl 800 font(240e Ft) Bugaboo CAmeleon, nekunk baromira nem lenne amugy praktikus, mert annyi resze van es azt mind kell valahol tarolni. DE latom mar otthon is lehet kapni...biztos lesz ra kereslet gazdagabb korokben. 

    előzmény:
    Youcó (2994)
    2008-04-13  09:16
  4. 2008. Április 13. 12:552998.

    Jo reggelt!(ja mar itt is del van).

    Youco, ne vidd tulzasba a takaritast, legkozelebb szepen fogd be apat vagy oszd be hosszabb idore!

    Shoppingolasnak azert nem neveznem a csutortokit, mert kb 20 percem volt az H&M-ben. Meg az eroforrasaink is erosen le vannak korlatozva, de jovo hetvegen legalabb tobbet tudok nezelodniA nagy kedvencem a Benetton, de ott csakis min 50%-os leertekeles eseten vasartlok. Amugy csak csurgatom a nyalam. A baba es gyerek ruhaik gyonyoruek! Olyan vagany szinek vannak. Mindig veszek egy-ket olcsobb polot a kisfiamnak leertekeleskor es azok a kedvenc darabok, amig ki nem novi oket.

    Na megyek, meg elugrok a francia piacra venni egy-ket fincsi sajtot, friss pekarut meg gyumolcsot. Sajna csak  ritkan van ilyen piac es az itteni pekaruk amugy elegMikor hazamegyek magyarorszagra altalaban 2 hetig csak szenhidratot eszek, na meg fincsi hazi kosztot

    előzmény:
    Youcó (2996)
    2008-04-13  10:01
  5. 2008. Április 13. 11:562997.

    Sziasztok csajok!

     

    Üdv az újaknak!

     

    Frissítettem a táblázatot.

    Virágom! Nagy gratula a kissráchoz!  Olyan jó, hogy ti már tudjátok milyen nemű babátok lesz!

    Bár én meg úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy még így is, hogy van már egy fiam

    Gondolom ez azért lehet, mert a páromnak ez a pocakbébi lesz az első gyermeke.

     

    Lépek ebédelni fini pörköltet kagylótésztával :)

     

    Jó pocaksimit mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. Április 13. 10:012996.

    Virágom, nem hiába szokták mondani, hogy az édességtől aktívak leszenek a gyerekek :))))))))))

    Jó napozást.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2995)
    2008-04-13  09:31
  7. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 13. 09:312995.

    Szép jó reggelt!

     

    Párhuzam: a babás oldalt én szerkesztem, rajta lesz a táblázat is, ahogy frissítitek. Le lesz védve jelszóval, a jelszó ugyanaz lesz, mint az e-mailnél.

     

    http://www.oktoberibabasok2008.eoldal.hu/

     

    Ez az.

     

    Köszönjük a grat-okat, mostmár én sem reménykedek kislányban.

     

    Még később jövök, csak most megyünk névnapozni anyósékhoz. Még készülődnöm kell.

     

    Ja, egyvalamit majdnem elfelejtttem: képzeljétek, ha fagyit, vagy valami édeset eszem Pocakbaba rögtön elkezd ficánkolni.

     

    Na pusszanás! Vigyázzatok a manókra!

     

    14+5

    előzmény:
    párhuzam (2991)
    2008-04-12  22:07
  8. 2008. Április 13. 09:162994.

    Jó reggelt Lányok,

     

    Huh, a tegnapi fürdő takarítás volt a hab a tortán, még mindig az orromban van az a sok vegyszer szag, nem jó érzés.... úgy elfáradtam mire végig puceváltam a lakást, hogy olyan érzésem volt, mintha a hasam önálló életre kellene és elindulna lefelé.... mintha le akarna esni, nem volt jó. Már csak a wc van hátra.


    Du. vendégeink jönnek, úgyhogy ismét nem tudok jönni.  

     

    Piramis, jó Téged is látni. Majd mesélj, hogy sikerült a költözés, találtatok-e lakást, hogy érzitek magatokat??? Kíváncsi vagyok. :))

     

    Batun, örülök, hogy volt egy kis társaságod, és jól érezted magad, a shoppingolás miatt irigykedem... Én hiába próbálom Apát rábeszélni, hogy június környékén menjünk ki mi is mégegyszer Londonba, de hajthatatlan.... :( 

     

    Tegnap nézegettem utazóágyakat, banyek, ami tetszett volna, 56.000  ft-ba kerül a brendonban http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=uton&submenu=utazoagy&category=utazoagy&empty=1&productid=200434&pageno=2&whid=25

    Meg nézegettem babakocsikat is, de azok is horror áron vannak... No, de még ráérünk erre....

     

    13+3 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 12. 23:472993.
    a suttogo tenyleg nagyon jo, meg el is hataroztam, hogy aszerint nevelem a gyerekem, de nem sikerultde azert vannak benne nagyon hasznos dolgok
    előzmény:
    párhuzam (2988)
    2008-04-12  20:46
  10. 2008. Április 12. 23:042992.

    sziasztok,

    udv ujra Piramis!Tok jo mar erezni a mocorgast, nem? FElix mar rengeteget ficankol, ma is mikor elkezdett beszelni hozzam a parom, jo nagyot ugrott. DE neki meg varnia kell, nem hiszem, hogy o elebb erezne, mint az elsot es az csak a 20. het korul volt. 

    TAita, mar sokan erezzuk a topicon a mocorgast:) Olyan jo, hogy mar ilyen jelei vannak a pocakosodasnak es nem csak olyan kellemetlenek mint az elso trimeszterben...

    Beugrottam a heten Londonba talalkozni par kisgyerekes baratnommel es egyuttal elugrottam az H&M-be is, sajna nalunk nincs ilyen bolt Oxfordban, pedig az a kedvencem. VEttem is egy szuper kismama farmert meg egy felsot. Nem volt sok idom, de jovo hetvegen megyunk egy baratnomhoz ottaludni Londonba, igy talan tobb idom lesz korbenezni. NAgyon jo idore itt meg nem keszulok, sztem ellennek egesz nyaron a farmerban, de azert kene egy valto gatya. A folsokbol sztem nem ragaszkodom majd a kismamasokhoz, ugyis divatosak mostanaban a bovebbek is.

    na megyek kihalaszom a gyereket a kadbol. 

     

     

    előzmény:
    taita (2984)
    2008-04-12  20:24
  11. 2008. Április 12. 22:072991.

    Tudom, hogy az orvos a fontosabb, de nálam a távolság is számít, és nem akarok a vizsgálatra a város egyik végébe autózni, míg a magánrendelőbe a másikra. Suli és munka mellett nekem erre nincs időm, se energiám. dokim még nincs, de csak találok a MÁV ban valakit. Legfeljebb fizetek ott. Persze ez csak terv. Nem tudom menni fog-e ez így.

     

    Apropó! Mi az a babás oldal? Lemaradtam valaimről?

    előzmény:
    piramis (2989)
    2008-04-12  20:58
  12. 2008. Április 12. 21:122990.

    Kérhetek táblázatot?

     

    Köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. Április 12. 20:582989.

    Hello, lanyok,

    Yucó, latom gyursz rendesen a kisgyerekes letre:)))) es biztos nagyon jol kijottel a kicsikkel, annyira edesek tudnak lenni:) Takaritassal csak csinjan, ne eroltesd meg magad!

    Viragom, gratulalok a kislegenyhez, ez fantasztikus, hogy maris tudjatok a nemet!!!! Tenyleg ti vagytok az elsok...

    Mar jopar napja erzek kis fura "dobbanasokat", szerintem ez mar a baba, nagyon izgalmas meg igy masodjara is:), foleg mikor izgulok valamiert, o is jelez, hogy ott van, pl. hetfon, mikor repultunk St.-ba, rendesen mocorgott, ja es ma reggel, mikozben irtam az angol vizsgam:)

    Parhuzam: a MÁV kórház nagyon jo valasztas, én ott szultem Annat, nagggyon szep a szuloszoba, a gyerekagyas resz is nagyon jo, 3 agyas szobak vannak, kulon furdovel - bar azota rajottem, hogy a legesleginkabb az orvos szamit, hogy jo legyen, és nem annyira korhaz (de ezt csak ugy mellekesen mondtam) 

    A babas oldalunk egszeruen gyönyörű, gratulalok hozza, mar alig varom, hogy rajta legyünk!!!!

    Apropó, kérek en is hozzáférést a táblázathoz, pls....

    Stockholmban bementem a legkozelebbi H&M-be, és maris lattam cuki bandázsokat, meg szép kismamacuccokat, szerintem gyakori vendeg leszek naluk:)

    Puszi mindenkinek, és további jó hétvégét!!!!

     

    Évi, 13+6 

    előzmény:
    Youcó (2980)
    2008-04-12  17:27
  14. 2008. Április 12. 20:462988.

    Nemrég ajánlottak nekem két könyvet, és azóta is csak jókat hallottam mindkettőről. Gondoltam megosztom veletek. Én még egyiket sem olvastam, mert nekem pont elég a suli egyenlőre.

     

    Remélem jól fogom leírni:

     

    Ina May Gaskin: Útmutató a szüléshez

     

    Tracy Hogg-Melinda Blau: Suttogó 1-2.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. Április 12. 20:422987.

    14 hetesen már lehet érezni? Akkor lehet, hogy már csak bő 2 hetem van?

    Alig várom, hogy érezzem, mert még mindig nem tudom elhinni, hogy kisbabám lesz. Bár, van aki szülés után reggel felébredve is meglepődik, hogy : -Jé, ez itt tényleg az enyém?

    előzmény:
    taita (2984)
    2008-04-12  20:24
  16. 2008. Április 12. 20:392986.

    Ja, ezt elfelejtettem: 11+4.

    Amúgy: október 27.

    előzmény:
    párhuzam (2985)
    2008-04-12  20:38
  17. 2008. Április 12. 20:382985.

    Sziasztok! Jó sokan vagyunk már, és én olyan nagyon ritkán tudok jönni!

    A héten végre eljutottam a védőnőhöz is. Azt mondta, hogy jó sokat vártam, már rég mennem kellett volna. Beutalót akartam kérni tőle az ultrahangra, meg a vérvételre, mert a magándoki csak a saját kórházába tudott volna adni. Ami szülésre oké, de minden vizsgálatra oda utazni nagyon messze van. Azt mondta, hogy majd akkor ad a védőnő, és azzal mehetek a legközelebbi sztk-ba. AHA! Ez nem így van, mert ő nem adhat, ez már megszűnt, így most mehetek megint orvoshoz.

     

    Az már kezd letisztulni, hogy talán a MÁV kórházra teszem a voksom. Van valaki köztetek, aki ott szeretne szülni rajtam kívül?

     

    A héten elmentem ruhát vásárolni magamnak, mert kényelmetlenek a nadrágok, és rövidek a felsők. Hát, nadrágot nem találtam, de tök jó felsőket igen. Igen ám, de olyan kicsi méretűek, és nekem már olyan sokat vastagodott a derekam, hogy nem sokáig lesznek jók rám. Most írtó idétlenül nézek ki, mert iszonyatosan vékony a lábam, és a karom, csontos a vállam, ehhez képest elég nagy melleim vannak, és még a fenekem is lapos. DE, mindehhez képest írtó vastag a derekam, és nagy a pocakom. Kb mint egy etióp kisgyerek.

    Már alig várom, hogy nagy legyen a pocakom, mert így nem egyértelmű, hogy terhes vagyok, inkább úgy nézek ki, mint aki rosszul hízott meg. Egy helyre rakódott mind a 4-5 kiló. Még szerencse, hogy nincs itthon nagy tükör.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. Április 12. 20:242984.

    Szép estét!

     

    A kedvesem elutazott, így kettecskén vagyunk Zalánnal. Ma végre berendeztükk a szobáját, új bútort kapott a drága, ki sem lehet már robbantani onnan :D Már alszik, így tudok írni, viszont ne haragudjatok, de nem tudom visszaolvasni mindazt amit írtatok.

     

    Hétközben vigyázok egy ismerősöm kisfiára (1,5 éves) egész nap, ezért nem nagyon jutok ide sajnos :( Ha véletlenül leülök a gép elé már kettős erővel jönnek és követelik, hogy játsszunk..... :D

     

    A legpicúrkábbal minden rendben, ma nagyokat bukfencezett, csak úgy ugrabugrált odabent!

    Van még valaki aki már érzi a mocorgásokat?

     

    Niki

    14+1 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. Április 12. 20:112983.

    Gratu Viragom22 a kisfütyishez!

     

    Ruhák: 

    Hát ahogy írtam én most már felsővel el vagyok látva, de a naci???

    Ma felbuzdulva a héten vett felsőkön gondoltam felpróbálom hozzá a nyári nacikat. Egy katasztrófa volt...

     Nem jönnek rám, csak 2-őt találtam, abból csak az egyik jó teljesen. Úgy látszik a farmeromba beleférek, de a szűkebb és nem rugalmas anyagú nyáriakba már nem, ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

    Úgyhogy mehetek lassan nadrágnézőbe, mert ha bejön a meleg nem lesz csak 1 nacim

     

    Jó hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. Április 12. 19:232982.

    Viragom22!

     

    Nagy nagy gratula a jó hirekhez!!!  Akkor lehet beszerezni a kék kis rucikat. Nagyon aranyos a kép!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2978)
    2008-04-12  16:07
  21. 2008. Április 12. 19:152981.

    haho,

    gratula a kis futyis parizsihozTE vagy az elso, akinek tuti a neme

    A kepbol nem sokat tudok kivenni, csak a futykoset, de bizti a moziban jobban latszott minden.

    nekunk meg kb 5 hetet kell varni a kovetkezo uh-ra...addig meg remenykedhetek

    Jo hetveget!

    15+1

    Batun 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2978)
    2008-04-12  16:07
  22. 2008. Április 12. 17:272980.

    Helló Lányok,

     

    Atyaég, milyen sokat írtatok, képtelenség vissza olvasni....

     

    Én tegnap a 1,5 éves kis keresztlányomra vigyáztam egész nap, azután pedig az anyukájáékkal "buliztunk" egy kicsit, úgyhogy éfjél volt mire hazaértünk.... Nagyon jól éreztem magam, egész de. kint voltunk a játszótéren, délben ebéd, azután egy kis dumcsizás könyv olvasással egybekötve majd alvás volt a program.

     

    Ma egész nap takarítottam és pakolásztam és mostam, mert holnap vendégeink lesznek. Még a wc és a fürdő hátra van, no és a vasalás, de lehet, hogy az holnap reggelre marad, majd meglátom.

     

    Üdv az újaknak, akikkel még nem találkoztam.

     

    13+1

     

    Ja, és hétfőn már megyek dolgozni, egy kicsit várom már, de annyira nem hiányzik. Jó lenne még itthon lenni.... 4 hétig nem csináltam semmit, erre ma rámjött a nagy takarítási és rendrakási mánia, amikor már "csak 2 napom van hátra"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 12. 16:322979.

    Ja, azt nem is mondtam... Miután kijöttünk Uh-ról a párom nagyon gondolkodott. Egyszer csak megszólalt... "akkor a fütyis a tenyeremben is elfér és akkora, mint 10 deka párizsi?"

     

    Hát ezen akkorát nevettem!!! :) Végülis kb. igaza is van, csak azért elég furi a gyerek súlyát tényleg beleképzelni 10 deka parizer súlyába! :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 12. 16:072978.

    Sziasztok!

     

    Azt hittem, hogy délelőtt már tudok jönni az UH-s hírekkel, de csak most értünk haza. Még rengeteg helyre rohangáltunk.

     

    Az UH-n minden rendben volt, azt mondta a doktornő, hogy a nagykönyv szerinti méretei vannak, 96 g, fejátmérő 9,77 cm, poci átmérő 8,38 cm, a BPD 2,66 cm.

     

    Először kicsit lustizott , nagyon elbújt a pocimban, de hát felébresztettük és az már nagyon nem tetszett neki. Annyira édes volt. Párom most látta először, csak hüledezett. Megvan mind a tíz ujjacskája a kezén, a lábujján nem tudtuk még megszámolni. Képzeljétek, még belülről megsimizte a pocimat is, lehetett látni! Utána, mikor már elege lett, belefúrta a fejecskéjét a lepénybe és már nem nagyon ficánkolt.

     

    A nagy hírt a végére hagytam... Mintha tudta volna, hogy mire vagyunk kíváncsiak, felhúzta a kis térdét és széttette a lábát, megmutatta milye van!!! FIÚNK LESZ! KIS FÜTYKÖSE VAN!

    A videóról lefotóztam egy képet, pont látszik a kis kukija is.

     

    Mentem visszaolvasni!

    14+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. Április 12. 14:152977.

    Sziasztok!

     

    Vagyok ám! Húúú, jó sokat írtatok, nem győztem olvasni.

     

    A honlap nagyon szuper!!!!! Jó ötletnek tartom.

     

    12. hetesen nézték az orrcsontját a picurnak és rendben van.

     

    Hála égnek, úgy néz ki, hogy végre vége a barnázásnak! Még a jövő héten itthon maradok a biztonság kedvéért, aztán köv. héten már mennék dolgozni. Hétfőn úgyis védőnőhöz kell mennem, aztán csütörtökön reggel meg a dokihoz, aztán remélem már enged melózni.

     

    Beállok a csípőset kedvelők táborába! Én is majd megveszek érte! Nem győzi párom venni a méregerős paprikát.

    De az édeset is szeretem. Az eperért szinte odáig vagyok.

     

    Lassan készülődünk, mert átmegyünk Tatabányára a sógornőmékhez. Végre ki lehet mozdulni és nem csak az ágyban heverészni.

    Máté a hétvégén apukájánál van, úgyhogy most kettesben vagyunk.

     

    Ha lesz még időm, felnézek. Jó hétvégét és pocaksimit mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. Április 12. 13:212976.
    Úgy néz ki már hárman vagyunk akik kívánják a csípős kajákat.Nálunk ma fankó pöri lesz tarhonyával csípőset is raktam bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. Április 12. 13:142975.
    Sziasztok Csajszik!!! Szép napot kívánok mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. Április 12. 10:532974.

    Szép jó napot mindenkinek!

     

    Gesztenyécske, Flerika üdv közöttünk!

     

    Szerintetek kisfiú vagy kislány lesz-e, ha reggelente émelygek, nem kívánom sem a csípőset, sem az édeset, de viszont majd meghalok a gyümikért, meg a főzelékekért? (Azt tudni kell, hogy a világból ki lehetett volna zavarni a főzelékkel.) Bár Nekem teljesen mindegy, csak egészséges legyen.....

     

    A kínaiban sajnos még én sem találtam semmit, de szorgalmasan nézegetem.  (Már lassan jelenléti ívet fognak nyitni, annyit járok oda. ) De az biztos, hogy 1-2 héten belül valamit vennem kell, mert csupa rövid felsőim vannak, és nem olyan jó, ha a kismama pocija kint ficeg.

     

    Kár, hogy nem egy héttel ezelőtt írtátok ezt az orrcsont mizériát, mert most kedden voltam a 12 hetes uh-n, és megnézettem volna. Legközelebb május végén kell mennem, addig meg kilyukad az oldalam, hogy rendben van-e minden.

     

    Mivel nagyon babonás vagyok én is, még nem vettem semmit, csak nézelődök, hogy milyen kis aranyos rucik vannak. Remélem, ha beköszönt a kánikula, akkor is lehet majd venni vastagabb ruhácskákat, az ősszel születendő babóknak.

     

    Na mentem ebédet főzni, meg pudingos palacsintát sütni!

     

    Szép hétvégét mindenkinek!

     

    13+1

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. Április 12. 09:572973.

    szia , nem fogod elhinni,hogy tegnap mi is spagettit csináltunk és csipöset!!!

     

    ja, és tudod mit kivánok még? a levest! de abba is teszek eröspistát,mert csak ugy tudom megenni.

     

    az édeset most én sem kivánom, de ha fiu lesz ez a gyerköc is,akkor meg kell állapitanom,hogy azért kivánom most másképp a dolgokat,mert minden terhesség más és más. ez az egyszerü magyarázat.

     

    ma mit fözöl?

     

    előzmény:
    dorcibenő (2971)
    2008-04-12  09:44
  30. 2008. Április 12. 09:442972.

    Sziasztok!

     

    Üdv az újaknak!

     

    Dorcibenő: Mi az a keverttúró? Ugyanaz, mint a kőrözött? Annyit beszéltetek róla, most én is megenném

    Temetésre nem tudom, miért nem lehet menni, ez valami babona. Olyan, mint az, hogy ha megkívánsz valamit és nem kapod meg, de hozzáérsz valamelyik testrészedhez, akkor a gyereknek ott anyajegye lesz.

     

    Kívánósság: Inkább az édeset kívánom, minden nap kell 2 csoki és hetente kétszer fagyi. De egyáltalán nem voltam émelygős sem. Akkor mim lesz?  Persze én is lánypárti vagyok, de első gyereknél igazából mindegy. Nem baj, ha a fiú lesz az idősebb, legalább majd vigyáz a lánykára a bulikban

     

    Ruhák: Sajnos én a kínaiban még nem találtam semmit, de folyamatosan figyelem. Tegnap viszont vettem még anyagokat, nemsokára indulok a  varrónőhöz.

     

    Orrcsont: Nálatok mindenkinél nézték a 12. hetesen? Mert nálunk pl. nem. Tudtam róla, de úgy meg voltam szeppenve, hogy elfelejtettem rákérdezni, hogy látszik-e.

     

    Kombinált teszt, integrált teszt: A korom nekem is indokolná (33), de mivel nem ad 100%-os eredményt, és az amnio-t úgysem engedném,ezért nem csináltatom meg. Mindek parázzak feleslegesen. A pozitív eredmény esetén is 1:9-hez az esély, hogy beteg lesz. És a negatív eredmény esetén is lehet baj. Hát akkor?

     

    Babakelengye: Babakocsit és egyebeket még nem nézegettem, ruhákat már igen  Úgy gondoltam, először összeírom, hogy mire lesz szükség, elkezdem rá félretenni a pénzt, aztán majd később bevásárolunk. Azért az utolsó pillanatra sem szeretném hagyni.

     

    Na lelépek, aludjatok még Álomszuszékok

     

    Szép hétvégét, pihenjetek sokat! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114928 (2970)
    2008-04-11  22:48
  31. 2008. Április 12. 09:442971.

    Sziasztok!

    Virágom: annyira ügyi vagy!

     

    Reddy: gratula az eredményhez!

     

     

    Andek: én is kívánom a csípőset, pedig eddig nem rajongtam érte! Tegnap spagettit csináltam, és a mártásba is tettem csípős paprikát, pedig soha nem szoktam!

     

     Az édeset egyáltalán nem kívánom, pedig imádom/imádtam a csokit!

    Írtad, hogy mennyit tudunk meg egymástól! Hát igen, ha ti nem vagytok azt sem tudom, hogy van ilyen és hogy mi az az integrált teszt. Most meg tessék, már lassan megyek a 2. vérvételre! 

     

    Kissy: igen én olvastam, hogy már nézik az orrcsontot is, mert az is nagymértékben segít megállapoítani, de ez csak most jött be, és itt nálunk még nem elterjedt!

     

    Üdv az újaknak!  

    Jó hétvégét mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_114928
    Torolt_felhasznalo_114928
    2008. Április 11. 22:482970.

    Én is a 12. hét után kezdtem járni, de még nem voltam sokszor.

    Tök jól esett viszont!

    Bár hülyeségektől paráztam az elején, nem túl hideg-e a viz (megfázik a gyerek), meg hasonlók, ugye milyen hülye vagyok? :)

    De tényleg nagyon kellemes volt, mindenkinek ajánlom, de azért aki régebben is kapott el fertőzéseket usziban, az inkább hanyagolja (nekem sosem volt).

     

    Üdv!

    előzmény:
    mbogica (2964)
    2008-04-11  18:34
  33. 2008. Április 11. 19:542969.
    sziasztok, Gödöllö környékbeliek,akik Kerepesen fognak szülni, vannak köztünk? hátha...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. Április 11. 19:352968.
    ez a neves megoldas nekunk bejott egy masik forumon, de ott nem vagyunk 20-nal tobben, kicsit egyszerubb volt a helyzet. Idovel, ha megismerjuk egymast, biztos kialakul, hogy keresztneven szolitsuk egymast.
    előzmény:
    Laraa1 (2966)
    2008-04-11  19:08
  35. 2008. Április 11. 19:322967.

    udv koztunk gesztenyecske, flerika!

    Szerintem mar vagyunk vagy 60-an:)

    A weboldal tenyleg nagyon jo!

    Dzsusz, jo lenne ismerosokkel egyutt bentlenni a korhazban, de sztem en elobb fogok szulni, mert a kisfiam is 3 hettel korabban jott. VAgy ez nem jelent semmit? Tobbgyerkocosoknel mi a tapasztalat? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. Április 11. 19:082966.

    Eraka!

     

    Én is támogatom az ötletet, ezt a neves megoldást. Bár szerintem már mindenki úgy megszokta a "nicknevét", hogy már ha a keresztnevünkön szólitanánk egymást, hirtelen azt sem tudnánk, hogy kiről van szó!

    De nagyon tetszik az ötlet.

    előzmény:
    eraka (2882)
    2008-04-11  11:11
  37. 2008. Április 11. 19:032965.

    Viragom22!

     

    Nekem már most nagyon tetszik az oldal, nagyon ügyi vagy! És remek ötlet, ez az oldal!!!!!!! Örök hála érte szerintem mindannyiunk nevében!

    Meg emléknek sem lesz rossz, majd amikor decemberben rakosgatjuk fel a karácsonyi babás képeket!!

     

    Ma vagyok 13!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2877)
    2008-04-11  09:39
  38. 2008. Április 11. 18:342964.

    Haho

     

    Dzsuz, mikortol kezdtel uszni jarni? En a 12.het betoltese utan gondoltam....

    Nagyszeru, hogy nincs mar verzes!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114928 (2961)
    2008-04-11  17:44
  39. 2008. Április 11. 18:332963.

    Én is ott fogok szülni, elméletilet okt. 16-án lesz esedékes. Most mennem kell, de holnap benézek, hátha addig írtok valami érdekeset! Üdv mindenkinek, jó hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_913096 (2958)
    2008-04-11  17:09
  40. Torolt_felhasznalo_114928
    Torolt_felhasznalo_114928
    2008. Április 11. 17:542962.

    Ja, a táblából láttam, hogy Batun okt 3, én okt 6, és mindketten Szt.Imre, lehet, hogy majd találkozunk!

    :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_114928
    Torolt_felhasznalo_114928
    2008. Április 11. 17:442961.

    Heló lányok!

     

    Annyit irtok, fel kell függesztenem a melót, hogy el tudjak mindent olvasni...na, sebaj. :)

     

    Már rendben vagyok, köszi az aggódást, tök jól esett!! Csak egyszeri alkalom volt, viszont nem aranyér okozta, a nőgyogyi is mondta, hogy a hüvelyből jött..sajna...de hát csak remélem most, hogy többször nem lesz ilyen!

     

    Pedig épp elkezdtem úszni járni és tök jól esett! Már kétszer voltam és most nem tudom meddig hanyagoljam.

     

    Ez az októberi babás oldal tök jó! :)

     

    Üdv és majd még jelentkezem csak még sajna van meló.....

     

    Dzsuz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 11. 17:292960.

    gesztenyécske, te csak legyél itt, néha elveszünk, de mindig megkerülünk. Ha belekerülsz a táblába, akkor nem tudsz elveszni :-))))

    Apropó elveszés: Gatta@cat????

    Na szóval az előbb elküldtem, de férjemnek nem kell még a gép. Eldöntöttem, hogy tényleg csak komoly dolgon fogok parázni, és most nem tudom, hogy ez komoly-e

    Tegnap éreztem, hogy fáradt vagyok, és éjszaka arra keltem, hogy görcsöl a hasam. Nem fáj, görcsöl. De pisilés után rögtön visszaaludtam, tehát elmult. Lehetséges, hogy a hólyagtol görcsöl, mert nyomja? Nem akarom tulparázni, kedden megyek dokkiihoz, majd megkérdezem, hogy menjek e uh-ra emiatt. Mert majdcsak 18 hetesen lenne, és még csak 14+2 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 11. 17:232959.

    A terhességed időpontját az utsó mensi első napjától számold. Kerek hét+napok. Az uh ezzel nem egyezik, mert azt irják rá, hogy mennyinek látszik a baba. De azért te csak menj a magad számolása szernt, a babád majd beéri a korát, az enyém is mindig egy héttel nagyobbnak van irva. egyébként üdv

    Még mindig fájdogál a hasam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_913096
    Torolt_felhasznalo_913096
    2008. Április 11. 17:092958.

    Sziasztok Lányok,

    Eddig nem szóltam hozzá a topikhoz,mert úgy éreztem,hogy olyan sokan vagytok,hogy csak elvesznék :)

    Október 10-re vagyok kiírva a második babámmal.A Bajcsyban fogok szülni (mint első alkalommal is),hirtelen megakadt valakin a szemem aki ugyanoda szeretne menni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. Április 11. 17:012957.

    Köszi, mert egy kollégám, akik még ezután kezdenek próbálkozni, de már mindent kezdenek összeszedni a terhességről, kérdezte tőlem, hogy hány hetes terhes vagyok, akkor voltam 9, és ő kérdezte, hogy a menstruáció első napjától telt el 9 hét vagy a magzat 9 hetes. Merthogy nem ugyanaz. Azt hittem, erről tudok meg többet, hogy ez valami ilyesmit jelent, de ezek szerint csak a napot.

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2956)
    2008-04-11  16:44
  46. 2008. Április 11. 16:442956.
    remélem jól irom flerika,de szerintem azt hogy 9hetes valaki és négy napos terhes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. Április 11. 16:392955.

    És esetleg tudsz róla valamit? Mert én a terhesség alatt váltottam orvost, hogy itt szülhessek, mert kb. 5 perc gyalog, vagy 1 villamosmegálló, és nekem ez megnyugvást ad, mert csak a páromra számíthatok, és ha ő valamiért nem elérhető, ha baj van, , nem mindegy nekem, mennyit kell egyedül utaznom, mire orvoshoz érek.

    Szülők 140 km-re vidéken, ők jó, ha egyszer tudnak majd jönni látogatni, ezért se mindegy, férjem mennyi időt tud bent lenni velünk majd a kórházban, fél órát mert előtte-utána utazik 1-1 órát vagy ott van 2,5 órát és hazaér 5 perc alatt.

    előzmény:
    Plonki (2952)
    2008-04-11  16:00
  48. 2008. Április 11. 16:302954.

    Visszaolvastam jó egypár lapot, és valószínűleg nagyon tudatlan vagyok (mentségemre legyen első baba), de miért írjátok, hogy 10+0, 9+4.

    Én egyszerűen csak annyit tudok, hogy a héten voltam a 12 hetes uh-n, és a doki a papíromra 13 hetet írt. Miért?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. Április 11. 16:042953.
    A babaruhával, kocsival meg a többi babadologgal kapcsolatban várok még. Basszus én nagyon babonás vagyok, inkább majd akkor amikor már minden biztos,és jó!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. Április 11. 16:002952.

    szia...

     

    üdvözlet nálunk

     

    én elvileg oda tartozom, mert elvileg XVIII. kerületi vagyok, csak ugye nem ott lakom jelenleg..

     

     

    előzmény:
    flerika (2948)
    2008-04-11  15:48
  51. 2008. Április 11. 15:592951.
    Most még olvasgatok visszafelé, hogy nagyjából megismerjelek benneteket. Még egyszer köszönöm az üdvözletet, már most jól érzem magam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2008. Április 11. 15:562950.
    Köszi!
    előzmény:
    ***hanyatka*** (2949)
    2008-04-11  15:50
  53. 2008. Április 11. 15:502949.
    Üdv flerika a csapatban!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. Április 11. 15:482948.

    Sziasztok!

    Új vagyok köztetek, de remélem még van hely köreitekben

    Én is októberre vagyok kiírva, pontosabban október végére.

    Valaki közületek szül esetleg a Bajcsyban, a X. kerületben?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2008. Április 11. 15:442947.

    A kettőt együtt kell nézni. Az orrcsont hiánya utalhat Down-kórra, mint ahogy a vastag nyaki redő is. A kettő együtt viszonylag jó eredmény ad - nyilván nem tévedhetetlen, mint ahogy egyik vizsgálati módszer sem az.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841246 (2941)
    2008-04-11  15:26
  56. 2008. Április 11. 15:412946.

    valaki at tudna kuldeni priviben a tablazat elerhetoseget? koszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. Április 11. 15:352945.

    igen, már akartam is kérdezni, még a lapomra is ráirta,hogy orrcsont rendben.vagy látható, valami ilyesmit. szerintem ez is a downkórral függ össze,nem? a nyaki redö is fontos, de nagyon nagy szakértelem kell hozzá,nem mindegy hogy hol mérik. 3 mm-ig elfogadható.

    ált. 1,3-1,5 szokott lenni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841246 (2941)
    2008-04-11  15:26
  58. 2008. Április 11. 15:332944.

    en hallottam rola, az orrcsontot nezik, asszem az orrcsont hianya utal a Down-kor-ra.

    En sem veszek meg semmit. CSak kineztem elore a babakocsit, hogy ne majd hirtelen elhatarozasbol rosszat vegyunk. Anno megvettem mar 4 honaposan, mert akkor volt felaron, ami nagyon tetszett, most meg varunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841246 (2941)
    2008-04-11  15:26
  59. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. Április 11. 15:302943.

    Es megint en

     

    Mbogica, nagyon edes az a poci, es nagyon batrak vagytok, hogy igy felraktok magatokrol kepet.

    Konnyu annak, aki ilyen csinos

     

    Az tuti, ha az en hasam kerulne fel, rogton kiurulne a topic

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2008. Április 11. 15:292942.

    nekem nagyon sok szempontnak kell megfelelnie a babakocsinak. alapbol varosban hasznalnam, de konnyunek kell lennie mert sokat tomegkozlekedek, nagy bevasarkokosarral, mert nincs autonk. Viszont viszonylag konnyen es kicsire osszecsukhatonak, mert ha hazamegyunk ott autoval jarunk mindenhova. NEm tul szelesnek a tomegkozlekedes miatt. es fontos, hogy egy dababbol alljon, ne sok kulon tartozeka legyen, mert sokat utazunk repulovel es az kicsit maceras lenne. Szoval nem volt egyszeru, de megtalaltam a tokeleteset:)

    Graco Cleo 

    előzmény:
    Reddy (2937)
    2008-04-11  15:20
  61. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. Április 11. 15:262941.

    Ja, kihagytam valamit, ami nekem erdekes volt nagyon.

    Ti mindannyian a nyaki redo vizsgalatrol irtok, a down-nal kapcsolatban.

    Az en orvosom is megnezte, de sokkal nagyobb figyelmet szentelt a picik orranak, mert allitolag annak a formaja sokkal inkabb arulkodo.

    Ti hallottatok mar errol? mert nekem ujdonsag volt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2008. Április 11. 15:242940.
    Na ujra itt vagyok csak hát főzők is közben és ide-oda ugrálok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. Április 11. 15:232939.

    Sziasztok,

     

     

    Fiu-lany: nekem az orvos ma is biztosra mondta, hogy lanyaim lesznek. Csak az egyiket latta, de azt teljesen biztosra mondta, es  mivel egypetejuek... Nalunk igy teljes lesz a nouralom, mert mar van egy nagylanyom

    Batun:

    igen, lehet, hogy az angol levego miatt van, hogy ikreink lesznek  

     

    Babakocsi:

    hat en biztos nem veszek meg semmit, egy darab rugdalozot sem, amig kezemben nem tartom a gyerekeket. Ha megvannak, majd apuka meg a nagyi gyorsan bevasarol, es mire hazaerunk minden meglesz. 

     

    AFP, amnio: az orvosom nekem nem javasolta, pedig en is a harmincasok taborat erositem. Ikreknel egyebkent is sok a fals eredmeny allitolag. Az amnioba meg ugyse mennek bele, mert eddig amikor csinaltak elozo terhessegeknel, el is veteltem utana.

    Persze, ha nagy a kockazat, akkor erdemes.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2008. Április 11. 15:222938.
    nahat melletted nem merek megszolalni semEn csak kezdem turni a durvulast, verekedest, de azert jobb pillanataiban egy kis bujos angyalka a kisfiam, csakhat az oviban ragad ra ez-az. Attol azert tartok, hogy ha mar ketten lesznek ilyen kis harciasak...allandoan megy majd a bunyo, uvoltes.
    előzmény:
    andek (2935)
    2008-04-11  15:11
  65. 2008. Április 11. 15:202937.

    Nagyon kiokosodtam hirtelen a témában, jól megnézem mire adok pénzt!

    Aki még gondolkodik, egy kis talán új infó: kombinált, integrált tesztekről lecsúsztam, jövő hét elején töltöm 14. hetet, ezeket meg addig kell. Viszont a 16. héten van egy úgynevezett négyes teszt, ami egyetlen fehérje kivételével uazokat vizsgálja. Majdnem uakkora biztonsággal dolgozik, mint a kombinált teszt. Ja, és mindezt a péterfyben, féláron. Szóval, aki még gondolkodik, de kicsúszott, vagy anyagilag nem ment a dolog, azoknak itt az újabb gondolkodási lehetőség.

     

    Babakocsi: Jane Nomadom van. Be kell szereznem egy ugyanilyen testvérkocsit télre - mert ehhez van mózesem, meg autósülésem. Ezt nagyon szeretem. Nagy, kényelmes, könnyű, nagykerekű, nagyon könnyű tolni, kormányozni. Nekem itt vidéken ideális. 

    Kérdezzetek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2008. Április 11. 15:182936.

    most visszaolvastam Kissy hozzaszolasat. Szivbol gratulalok! En is ledobbennek elsore, de azert ez szuper!

    Es tok jo, hogy mar van egy nagy gyerkoc, aki tud majd segiteni neked!

    Dzsusz, pihenjel sokat, nem lehet, hogy aranyered van es attol vereztel?? Elo szokott fordulni terhesseg alatt. Orulok, hogy a babaval minden rendben!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841246 (2797)
    2008-04-09  15:56
  67. 2008. Április 11. 15:112935.

    egyetértek. ami jár az jár.

    állitólag zongorázni lehet a különbséget és tökmindegy hányadik gyerköc.

    5.éve kardozom, én vagyok a dartwader,a jedi, de van amikor szörny, vagy robot. kijár már egy kis barbizás?nem?

    előzmény:
    batun (2934)
    2008-04-11  15:08
  68. 2008. Április 11. 15:082934.

    ugylatom mindenki nagyon kislany partiSzegeny fiuk! Meg jo, hogy nem mi dontjuk el, mert kicsit sok lenne a lany Mo-n

    Nekem azert jar egy kislany, ha mar van egy fiam, ugye?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2008. Április 11. 15:062933.

    az afp-böl nem lehet megtudni, sajna.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2929)
    2008-04-11  14:57
  70. 2008. Április 11. 15:062932.

    en csak simpla babakocsit szeretnek, a kisfiam 3 es fel eves lesz addigra, nagyon remelem, hogy nem akar mar akkor babakocsiban ulniMost is csak ritkan ul bele, szivesebben jon motoron, de azert egy buggy board-ot kap majd.

    NAhat pont Kissynek lesznek meg ikrei, van vmi az angol levegobenMeg jo, hogy en csinaltattam otthon uh-t, mert most izgulhatnek a 20. hetig, hogy ikreim lesznek-e

     

    előzmény:
    mbogica (2925)
    2008-04-11  14:50
  71. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 11. 14:592931.
    már megint nem rakta be a fejecskéket borzasztó ez az új NL Café
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2008. Április 11. 14:572930.
    na el balra el, sziasztok, megyunk ebedelni!!! 
    előzmény:
    mbogica (2928)
    2008-04-11  14:54
  73. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 11. 14:572929.

    Hanyatka: akkor nekünk egyidőben lesz meg az AFP? Én olyat is hallottam, hogy az AFP értékből meg lehet mondani, hogy fiú lesz vagy kislány. Én is a kislány mellett voksolnék.

     

    Drukk a kislány-pártiaknak!!!

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2923)
    2008-04-11  14:49
  74. 2008. Április 11. 14:542928.
    Jesszus 3mas ikrek!!! Itt nalunk van egy csajszi, akinek 2 beultettbol 3 lett.... 3 kisfiu, 2 igy teljesen egyforma, a harmadik meg mas... Hasam no, de lattam mar nagyobb egyes hasakat... majd felidotol indul be allitolag.. Kissynight-rol (o is anglia) most derult ki, hogy ikreket var, a 12.hetes uh-n... rakok haskepet...tegnapi 
    előzmény:
    batun (2924)
    2008-04-11  14:50
  75. 2008. Április 11. 14:532927.

    Jajj lányok,szerintem ez nem kiszámítható hogy mikor lesz csajszi és mikor csávó a bébi!

    Pl:Nagynéném az erösett ette és fia lett

    Bnöm a sósat fia lett

    Másik Bnöm pedig mikor mit és fia lett!De édeset jobban ette állalában!

    Velem pedig ugyanígy van hol a sósat hol az édesre harapok!De viszont mindenhol Lángosillatot érzek!Most 2 napja én Körözöttet habzsolok finiii nyammm!

     

    Jó hétvéét mindenkinek vigyi magatokra!Nöljetek nagyra!

    Puszi:Ani

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2008. Április 11. 14:522926.

    Sziasztok!

    Én nem nagyon kívánok semmit. Az édeset egyáltalán nem. Bezzeg a mai tojásos nokedli salátával! Hm! Tényleg nem jó 2x ugyanazt enni. Jóslatokban pedig mindig van igazság és ellenpélda is.

    Nálunk a kórházban a 16. heti UH-ot csak egy orvos végzi. Sose találja el a gyerekek nemét!

    Mosolyka ez szuper! Végre vki a környékről! Eddig Panna volt a legközelebb 100 km-re!Hétvégén voltunk ott moziban, és a plázai bababoltban folyamatosan babakocsi akciók vannak. Még túl korai, de remélem később is lesz!

    Elküldöd a jelszavad? 

    Mindenkinek jó hétvégét, remélem az otthoni gép is meggyógyul.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. Április 11. 14:502925.

    Batun, te egyes babakocsit akarsz, vagy olyat amibe Domi is belefer? Vagy o majd a kiddy-board-on fog utazni?

    En mar megtalaltam az "igazit" Mountain Buggy. Mar csak egy jo allapotut, jo aron kell talalni az ebay-en... vagy szolunk a nagyszuloknek, hogy dobjak ossze  

    előzmény:
    batun (2921)
    2008-04-11  14:42
  78. 2008. Április 11. 14:502924.

    Bogica, lattam az uh kepedetNAgyon edesek a babak es olyan erdekes egy ilyen kep, sztem en meg nem lattam ikres uh-t

    Mennyire no a hasad? VAn meg ikres a forumon? Tesom most mondta, hogy egy baratnojerol most derult ki, hogy harmas ikreket var, teljesen termeszetes uton esett teherbe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2008. Április 11. 14:492923.
    Sajnálom hogy veled is ezek a szomorú dolgok történtek, de igazad van inkább hadjuk is......Remélem hogy kislány lesz én azt szeretnék, és ha te is azt szeretnél remélem neked is az lesz!!!Nagyon sajnálom a Gödöllöi nőt, szörnyü dolgok ezek!!!Nekem nemsokára megcsinálják 22-én az ÁFP és utánna én is elmegyek megnézetettem jobban a "pinást"!!! Remélem nem hamarkodtam el hogy ezt irtam, de remélem az lesz.
    előzmény:
    andek (2920)
    2008-04-11  14:39
  80. 2008. Április 11. 14:472922.

    az AFp nagyon megbizhatalan, arra nem igazan erdemes hagyatkozni, lehet tok egeszsegesen is rossz az ertek, ugyanakkor a jo ertek nem zarja ki a betegseget sem...azert valamilyen szazalekban iranyt mutat, de szerintem tobb a gond vele, mint amennyi haszna van. En azert megcsinaltatom, mert nem merem nem megcsinaltatni

    HA elobb tudok a kombinalt tesztrol azon viszont elgondolkodtam volna... 

     

    előzmény:
    Reddy (2918)
    2008-04-11  14:29
  81. 2008. Április 11. 14:422921.

    sziasztok,

    rengeteget irtatok! KEptelenseg visszaolvasni. Latom a kivanossagrol megy a diskurzus. En olyat ettem az elobb, hogy nagyon durvan nezett ki, de fincsi volt! Viszont asszem egy ideig nem eszek ilyet. Arra jottem ra, hogy kis idon belul nem szabad 2x ugyanazt ennem, ha vmi nagyon izlett, mert telieszem vele magam es akkor masodikra mar nem esik jol altalaban. Ez igy eleg hulyen hangzik. Kenytelen vagyok mindig mas kajat kitalalni.

    En sem kivanom az edeset egyaltalan, kiveve a vanilia fagyi, de mivel torokgyuszi gyanus vagyok, megprobalom visszafogni a fogyasztast. MA azert csinaltam madartejetAz olyan vaniliafagyi kategoria

    Hogy alltok babakocsi ugyben? En mostanaig bongeszgettem, de vegre megtalaltam a tokeleteset. Mondjuk csak neten lattam, mert a kozelben sehol nem lehet kapni, da nagyon tetszik, csak az a baj vele, hogy olyan uncsi szinekben aruljak nalunk, otthon kicsitt nagyobb a szinvalasztek, de ott sem lattam igazit es meg dragabb is.Amit a kisfiammal hasznaltam anno, annak sikerult kitorni a kereket, de amugyis tul nehez volt, a mostani meg nem ujszulottnek valo. Amugy  mindegyik Graco, nagyon meg vagyok elegedve az eddigiekkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2008. Április 11. 14:392920.

    sajnálom,hogy nem lehet veled anyukád, nekem apukám halt meg tavaly 54 évesen, nagyon padlóra tett,aztán a nagyim decemberben...ááá, inkább hagyjuk, annyira szar évem volt tavaly.

    tényleg jó ,hogy vannak ezek a topicok. a barátnöm a lombikoson van, és olyan vizsgálatokat tud meg a csajoktól, amiröl még a saját dokija sem tud. tök jó,hogy vagyunk egymásnak,szerintem. persze a para is megy... megcsináltassam ezt,vagy ne? stb.

     

    ha az eröset kivánjuk, és az elözményeket olvasgatom,akkor van remény a kiscsajszira, nem???

    a kisfiammal az édes csuszott, volt ugy,hogy 15 gombóc fagyit ettem meg egyszerre, voltam is 90 kg-szülés elött...de annyira jólesett.

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2917)
    2008-04-11  14:26
  83. 2008. Április 11. 14:362919.

     

    most történt gödöllön, 34 éves anyuka, tökéletes nyaki redö, tökéletes afp, 3.gyerek és down kóros... nem küldték ugye semmire,mert jó lett az afp. ezért nem mérvadó már ez az érték, külföldön már nem is nézik. most ilyenkor szerintetek ki a hibás? ha van, egyáltalán... végül is tökmindegy, sajna beteg a gyerköc.

     

    előzmény:
    Reddy (2918)
    2008-04-11  14:29
  84. 2008. Április 11. 14:292918.

    Dehogy kötelező! 35 év felett javasolják, meg ha bármi problémát látnak.

    Pont ezen filózgattam, hogy ha vmi kóros érték van, akár AFP, akár ezeken a spec. teszteken, úgyis az mond biztosat...

    előzmény:
    mbogica (2916)
    2008-04-11  14:23
  85. 2008. Április 11. 14:262917.
    Persze az a fontos hogy egészséges legyen a babóca, ezt nem is vitatom!!! Csak kíváncsika vagyok hogy mások hogy érzik magukat most hogy kismamik!!!Sajna én annyira nem vagyok tapasztalt ezekben a dolgokban és hát jó hogy van ez a fórum megmondom nektek őszintén.Jó hogy itt az ember megtud olyan dolgokat amiket ő is feltud használni!! Sajna nekem édesanyukám már nem él, biztos tudna nekem ötleteket adni hogy mit kell csinálni. Jó hogy ti vagytok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2008. Április 11. 14:232916.
    Ja, ez ismeros..... szegeny ferjem nem gyozi kovetni, hogy mit is vegyen nekem ebedre....
    Lanyok, otthon kotelezo a pocakszuros vizsgalatra menni? Itt csak javasoljak, de nem koteleznek.... 
    előzmény:
    ***hanyatka*** (2912)
    2008-04-11  14:19
  87. 2008. Április 11. 14:212915.

    Hanyatka !

     

    Ez ismeros  A parom agybajt kap ettol , foleg ha a boltbol hozatok valamit .Egyik nap meg jo masnap mar ra sem birok nezni

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2912)
    2008-04-11  14:19
  88. 2008. Április 11. 14:202914.
    Eltüntette a szmájlikat!!!!!
    előzmény:
    Reddy (2910)
    2008-04-11  14:19
  89. 2008. Április 11. 14:192913.

    Egy ismerosom , aki marciusban szult , szinten a csiposet kivanta , neki kislanya lett

     

    Szerintem nem lehet altalanosittani , en most is nagyon rosszul vagyok , ugyan ugy mint az elso terhessegemnel , de nagyon bizom benne ,hogy ez nem azt jelenti ,hogy a neme is ugyan az lesz .

     

    Ja , az edes kivanasra , (nekem az elso terhesegemmel es most is ), az edesseg az amit tutira nem birok megenni , pedig alapban imadom

    előzmény:
    andek (2906)
    2008-04-11  14:11
  90. 2008. Április 11. 14:192912.
    mbogica: Ugy látszik mindenki máshogy kívános, furcsák ezek a dolgok!!!Van amikor az egyiknap megkívánok egy kaját azt meg is csinálom aznap még eszek belőle,de másnap pedig undorral nézek rá!! Ti??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 11. 14:192911.
    nem rakta be a kis fejecskéket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2008. Április 11. 14:192910.

    De a vége akkor is amnio, ha ez az eredmény rossz. A rossz AFP után meg még mindig ott a négyes teszt, az amnio előtt. Bár én már akkor úgyis a tutira mennék...

    Na, hát tényleg koros vagy , én 33.

    Ja, a 4D meg annyira nem vonz, a dokimnál is van... Ingyé...

     

    Én nem kívánok különösebben semmit...

    előzmény:
    andek (2904)
    2008-04-11  14:09
  93. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 11. 14:182909.

    Én inkább ennél az édes-savanyú kívánósságnál maradok. Mielőtt nem lettem babás, azelőtt én voltam a család Gombóc Artúrja. Képes voltam egy ültő helyemben megenni egy egész tábla csokit! Most meg?! Egy-két kocka és nem kell több. Nem is kívánom az édeset. Inkább a kovi ubi meg a citromlé a sláger.

    Én kislány-párti voltam/vagyok. De egyre biztosabban érzem, hogy fiunk lesz. Remélem holnap mostmár megmutatja mi van a lába közt.

    Amúgy meg szerintem teljesen mindegy, az a lényeg, hogy egészséges legyen.

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2903)
    2008-04-11  14:08
  94. 2008. Április 11. 14:162908.
    Andek: Basszus én is a csipős erőspistát eszem, nem győzőm venni a tubusokat mert mindenhez azt eszem én is!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2008. Április 11. 14:122907.
    en az edeset kivanom  egy pohar nutella siman lecsuszik egy nap.. DE megerzesem szerint fiuk lesznek.....  
    előzmény:
    ***hanyatka*** (2903)
    2008-04-11  14:08
  96. 2008. Április 11. 14:112906.

    szia, a kisfiammal egyáltalán nem voltam hányós, egyszer sem szédültem meg, se gyomorégés, se semmi. azért jártam uh-kra,hogy terhes vagyok-e egyáltalán. még a cicim sem volt érzékeny.

     

    most meg a csipöset kivánom, az hova tartozik? mindenbe eröspistát teszek... 

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2903)
    2008-04-11  14:08
  97. 2008. Április 11. 14:102905.
    Hat ha szegyenlos a babo, akkor meg meglepi si lehet belole... unokahugom mar 20 hetes, akarjak tudni a nemet, de rejtegeti a kicsi 
    előzmény:
    Reddy (2901)
    2008-04-11  14:03
  98. 2008. Április 11. 14:092904.

    pontosan igy voltam én is vele, amikor irtam nektek a topicba,hogy segitsetek eldönteni. ez az aminoc.-t akarja elkerülni,ha rossz az afp,tudod a vetélés miatt.akkor itt a csajok nagyon ajánlották,

    de ha a korod nem indokolja, akkor szerintem sem kell.

    nekem kellett , mert 34 vagyok.

    ja és az összeg szerintem is brutális, föleg,hogy én még egy 4d-st is csináltattam ott, ha már ott voltam, ugyhogy 35 ezret hagytam ott....

    előzmény:
    Reddy (2901)
    2008-04-11  14:03
  99. 2008. Április 11. 14:082903.
    Akkor ha én sem hánytam akkor kislányom lesz, csak émelyegtem de azt egy hónapig!!!Sokan azt is mondják ha kovászos uborkát vagy valamilyen savanyut kívánsz akkor kisfiad lesz , ha meg édeset akkor kislányod. De én nem kivánom egyiket sem.Ti hogy vagytok ezekkel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2008. Április 11. 14:062902.

    Szia !

     

    En az elozo terhessegemnel sokat es sokaig hanytam ...............fiam lett

    előzmény:
    Pepinka (2899)
    2008-04-11  13:56

Címlap

top