Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Magyarok Észak-Amerikában!

Bikercat
Létrehozva: 2002. Április 15. 15:38
Szia Bagoly!



A shrimp magyarul: apró tengeri rák, (Grangon)garnélarák



Üdv,



  1. 2011. szeptember 16. 13:4813276.
    Na jo, miattam lehetsz schmuck, ha az az ohajod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869177 (13271)
    2011-09-14  05:17
  2. Torolt_felhasznalo_380015
    Torolt_felhasznalo_380015
    2011. szeptember 16. 10:1313275.

    ha mar ez itt politikai gumiszoba es ma sok idom van....egy kis USA valasztasok elotti szennyes - a Tea Party..........

     

     

     

    Allitolag nagyon bukott a szinesboru elsportolokra - akkor eppen sport-ujsagiro volt a KTTU-TV-nel Alaszka kesobbi gouverneur-je

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_380015
    Torolt_felhasznalo_380015
    2011. szeptember 16. 07:3313274.
    Majd Bagolytol kerek sutireceptet , hamar itt lesz 2012
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (13273)
    2011-09-16  07:16
  4. Torolt_felhasznalo_380015
    Torolt_felhasznalo_380015
    2011. szeptember 16. 07:1613273.

    Csuhi!

     

    Lattad?

    megoszult de meg mindig   

     

    idézet:
    wineguy (13177)
    2011-08-24 22:07:03

    Te meg merre tekereghetsz ?

     

    Mar keszul a 2012-es valasztasokra : 

     

    L’équipe de campagne de Barack Obama a lancé, mercredi 14 septembre, un site baptisé "Attack Watch", destiné ŕ combattre les "attaques" et "calomnies" lancées par ses adversaires.

    // szept. 14-en indult a Neten az "Attack Watch " oldal , itt jelentheto be minden ragalmazas , kacsa , tamadas , ami ellene van

     

    Azt tudtad , hogy O az antiKrisztus ? -egyesek szerint

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807121 (13175)
    2011-08-24  22:07
  5. Torolt_felhasznalo_380015
    Torolt_felhasznalo_380015
    2011. szeptember 16. 07:0113272.

    a befolyasolas/befolyasolhatas muveszetevel kapcsolatban..... 

     

    Szuletnek meg fobiak... tudtad ? az FBI islamophobiara kepez ki szakikat....a harmadik kep a tankonyvbol van

     

     http://www.wired.com/dangerroom/2011/09/fbi-musl ims-radical

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807121 (13236)
    2011-09-10  00:46
  6. Torolt_felhasznalo_869177
    Torolt_felhasznalo_869177
    2011. szeptember 14. 05:1713271.

    latom,  nem  tudsz  jiddish-t.....    ;-)

    nem baj.

     

    Ugy  hiszem,  a  humorom  sem  tartozik  ide...........

     

    Kezcsok

    előzmény:
    Bagoly (13269)
    2011-09-14  02:46
  7. Torolt_felhasznalo_869177
    Torolt_felhasznalo_869177
    2011. szeptember 14. 05:1513270.
    ;-)
    előzmény:
    Bagoly (13268)
    2011-09-14  02:43
  8. 2011. szeptember 14. 02:4613269.
    Elfelejtettem mondani: oreg lehetsz, de schmuck nem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869177 (13267)
    2011-09-14  00:22
  9. 2011. szeptember 14. 02:4313268.
    Ne legy szo"rszal hasogato! Kanada az Kanada, az Egyesult Allamok pedig koznyelven Amerika. Ha ott laksz, amerikai vagy, mint ahogy en kanadai. Ha Braziliaban elsz, del-amerikainak nevezheted magad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_869177 (13267)
    2011-09-14  00:22
  10. Torolt_felhasznalo_869177
    Torolt_felhasznalo_869177
    2011. szeptember 14. 00:2213267.

    Furcsa  forum-cim.....

     

    Mi  az,  hogy:

     

    "Észak-Amerikában"    ????

     

    Talan  az E'szaki  re'sze  az  Egyesult  Allamoknak????????

     

    Peldaul  Alaszka  ide-tartozik?

     

    A mexicoi  hataron  talalhato  varoskak  Eszak-Amerikaban vannak?

     

    A Kanadaiak  NEM  'Eszak"- Amerikaiak?????

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Bikercat (1)
    2002-04-15  15:38
  11. 2011. szeptember 13. 14:1113266.

    A hataron kapot pecset megmondja meddig lehet itt. ez altalaban 6 honap szokot lenni.

    ha efelet is itt akar maradni akor ezt az orszagon belul lehet kerelmezni csak arra figyeljetek hogy idoben adjatok be a kerelmet

    előzmény:
    ANDREA * (13260)
    2011-09-12  21:06
  12. 2011. szeptember 13. 14:0913265.

    Latogato vizum (visitor visa), tanuloi vizum (student visa), munkavallaloi vizum (foreign worker permit?)

     

    Ha olyan orszagbol josz ami vizumkoteles Canadaval akor a sima latogatashoz is vizum kell. Ha megnezed a kerelemt ra elszedulsz. Regen egy oldal volt amit ki kellet tolteni, ma pedig.....annyi kerdes van benne hogy felelmetes.

     

    A vizumot a kovetsegen allitjak ki, DE es ez a fontos DE, a hatarnal amit kapsz pecset az a fontos ugyanis atirja azt a pecsetet amit a kovetseg adot ki.

     

    Az egeszsegugyi biztositas nem tudom hogy kotelezo lenne, ezt mindenki maga kell hogy eldontse hogy vallalja-e a rizikot. Mert bizony nagy rizikoval jar egy idos (vagy akar fiatal) szemelyt itt tartani anelkul.

    előzmény:
    hus (13263)
    2011-09-13  07:43
  13. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 13. 10:2913264.

    velemenyem szerint mar Is TUL SOKAT foglalkoztunk ezzel az egyennel.

    reszemrol ez a tema elpocsekolt ido, en csak azert foglalkoztam ennyit is a temaval, mert mar tobbszor eszrevettem hogy meg akarsz gyozni hogy nem is olyan rossz ember az illeto.

     

    ne beszeljunk rola! kesz......

     

    olyan amilyen.... te is ugy kezeled ahogy akarod, en is!

     

    csak ne akarjuk mi itt kettonk kozott eldonteni, vagy engem valamirol meggyozni...

     

    ennyit nem erdemel meg!

     

    reszemrol ez a tema be van fejezve!

     

     

    egyebkent pedig Heviz csodas, igaz tobb nemet es orosz szot hallani mint magyart, mert azert ahogy elnezem itt bizony nem a szegenyek elvezi a luxust.

     

    legyen szep napod... es ne fajon a fejed senki vegett!

    előzmény:
    dr.dr.hus (13261)
    2011-09-13  06:32
  14. hus
    hus
    2011. szeptember 13. 07:4313263.

    Latogato vizum kell turistaknak, vagy tanuloknak, vagy kiknek?

     

    Mert nekunk   2 eve nem kellett. Csak mi irtunk egy par sort es faxoltuk at, hogy mutassa meg a neni, ha valamit nem ert amit a vamosok mondanak.

     

    Egy beutazas 6 honapig ervenyes hosszabbitas nelkul , utana vagy meghosszabbitjak, vagy nem, de orvosi vizsgalat azt hiszem 6 honap ittartozkodas utan kotelezo. (es draga)

     

    Sok valtozas tortent valoban. Regen meg nehezebb volt emlekszem meg egy latogatas is.  

     

    előzmény:
    kirandulas (13257)
    2011-09-12  14:28
  15. hus
    hus
    2011. szeptember 13. 07:3513262.

    Andrea egy lesz szamotokra kellemetlen. A biztositas. Az az igazi gyilkos. Erdeklodd meg feltetlen, hogy mennyibe fog kerulni havonta.

    Addig kell fizetni nektek, amig a vendegetek lesz. Benne van a pakliba. Garantalnotok kell mindent ami anyosoddal fog jarni. Nekunk  tobb mint 300 dollar volt  a havi biztositas most utoljara a ferjem nagynenijenek.

     

    Erdekes lesz az biztos. Uj elet, uj csalad neki, aztan itt van aldott Canada, amit ha ugy fog elvezni mint a nagyneni, akkor az fogja a kedveteket meghozni, hogy a szeme mosolyog meg almaban is.

     

    Sok sikert es turelet kivanok nektek es mindig csak fel a fejjel, mert az elejen minden szep, minden jo, aztan utana kicsit unatkozosak, majd megint minden szep es minden jo. Hullamzoak szoktak lenni.

     

    Nyelvproblemaja lesz majd. Azt nehez lesz tulveszelni egy darabig, aztan vagy megszokja, vagy nem. 

     

    90 ev feletti baratosnom ezt naggyon hianyolta. Meg az egyedullet sem okozott neki problemat, amikor orakig egyedul hagytak. Nem napokig, csak orakig.  O imadta miden percet az itt eltoltott idonek.  Ha anyosod is olyan lesz, akkor az maga a fonyeremeny mindnyajatoknak.

     

     

    előzmény:
    ANDREA * (13260)
    2011-09-12  21:06
  16. 2011. szeptember 13. 06:3213261.

    Igazad van, nekem kellene nyitnom egy uj topikot es nem itt problemazni,  es neked probalni megmondani, hogy nem kivanok politikai jellegu topikban a feltetelei miatt reszt venni.

     

    Nem azert akarlak "innen elcsabitani", mert nem a beszelgetesunket tartom szorakoztatonak, hanem mint no, megalazonak tartom azt, hogy pont egy nok lapja cafe enged meg egy ilyen stilust a nokkel szemben es  reszukre, amitol minden not kiraz a hideg. (Keves ferfi van itt hozzaszolo.)

     

    Mit gondolsz, ez normalis dolog?  Lattal, vagy hallottal te eletedben not, akinek ez tetszik? A durvasag, a gorombasag? Meg még engedelyt is ad ra?  Szerintem nem, szerintem az a no aki ilyet megenged, az terrorizalva van az eletben.  

     

    Trudykarol egyszer azt irod, hogy beteg, egyszer azt irod, hogy nem.  Na most dontsd el, hogy melyik.

     

    Persze, van problemaja az olyan embernek aki igy viselkedik mint o itt.

    De ember o is, neki is meg kell latnia azt, hogy azert mert o elvezi a durvasagot, azert nem fogja masokra raragasztani. Hat hiszen nem legypapir o!  Vagy magas a vernyomasa es egy ido utan elfogy a turelme, modortalanul beszel, de kesobb megbanja. Igaz soha el nem ismerne senkinek ezt. Sot, meg aki ilyet rafogna, az lenneakisgonoszkodo.

     

    " majd ha teged mocskol valaki, en is felhivom a figyelmed, hogy nem kell komolyan venni... " 

     

    Nekem nem kell felhivni a figyelmed arra, hogy engem ki mocskol, mert  az az ember, aki engem mocskol, az igen sajnalatra melto.  Azt inkabb sajnalni kell, mert mast mit lehetne tenni. Reszemrol az az ember, emberek is sajnalatra meltoak, akik ocsmany viselkedesukkel, szajukkal kielik magukat es allat modjara beszelnek nokkel, nokrol,  rolam, rolad, hozzam, halottaimrol, ezen jokat nevet, nevetnek, majd fogjak magukat es kitoroltetik a hozzaszolasukat. Aztan nekem teljesen mindegy, hogy kik ok es ki  csinalta oket. Velemenyeztetni magukat ok biztos igy szoktak. Nyugodj bele, meg dicserojuk is van, lesz, nem csak biztatojuk.  Mert az elet ilyen. Az eletben az emberek ilyenek.

    De ha ezzel tevedek, akkor  biztos valamit rosszul tanultam meg, vagy rosszul magyaraztak nekem kiskoromban.

     

     

    Mert az en velemenyem az, hogy  kedves Houstonkam hibak vannak mindenkiben.

    Ez pedig bocsanatos bun.

    Azt, hogy emberek meddig tudnak sullyedni, azt nem is kell neked megmagyaraznod reszemre.

     

     

    De lehet, hogy igazad van es en tulzom el a dolgokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13259)
    2011-09-12  20:32
  17. 2011. szeptember 12. 21:0613260.

    Valo igaz, en kerestelek. Nem emlekeztem a nick nevedre.

     

    Igy van, ahogy leirtad. Az emigracio egyaltalan nem egyszeru. Annak idejen (lassan 10 eve) a mi ugyunk sem volt egyszeru. Raadasul a nagy fiam verszerinti apja is probalt keresztbe tenni. A becsiek mindenre kiterjedoen vizsgalodtak, es dontottek, igy kaptuk meg 2,5 ev utan.

     

    Mi most elinditottuk a csalad egyesitest, aminek az elso foka, hogy a ferjemet elfogadja-e a kanadai kormany, mint ...

    Lellenorzik minden fele szempontbol. Csak ez utan lehet beadni a kerelmet. Rentgeteg feltetele van, dobbenetes milyen apro reszletekre kiterjed.

    2 lehetoseg van. Vagy innen, vagy Mo-rol, vagyis Becsne keresztul intzhetjuk. Innen kicsivel tobb idobe kerul, viszont mivel anyosom kijon nehany honapra, es kiprobaljuk, hogyan tudunk egyutt elni, lesz-e eros honvagya, vagy lazan veszi a kanyarokat, majd hazamegy es ujra jon. Szoval innen nekunk kenyelmesebb. De meg van idonk eldonteni. A hivatalos honlap egyebkent nagyon sok informaciot tartalmaz.

    Amit most azt szeretnenk tudni, mi a maximum ami idot itt tolthet, mivel ugye nincs vizum a ket orszeg kozott. Erre meg nem talaltunk ra a honlapon.

    előzmény:
    kirandulas (13252)
    2011-09-11  13:24
  18. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 12. 20:3213259.

    Kedves Piroska

    nem egeszen ertem, MIERT NEM NYITSZT TE egy uj topikot?

     

    miert akarsz minden aron engem rabeszelni?

     

    semmi kedvem hozza, raadasul ERTELMET sem latom.

     

    hogy Trudykorol mi a velemenyem, ENGED MEG HOGY AZ LEGYEN AMI...

     

    hala Isten hogy neked mas! orulj neki, nem teged mocskol evek ota!!!!!!!!

     

    majd ha teged mocskol valaki, en is felhivom a figyelmed, hogy nem kell komolyan venni... meg hogy nem is olyan rossz ember az illeto, meg alapjaban van jo otlete, meg eleg intelligens, meg hasonlok.

     

    de addig amig az en velemenyem a TAPASZTALATAIM miatt masok, hadjal mar meg engem azokban..

     

    te , ettol fuggetlenul, mivel a tied mas... egesz nyugodtan beszelgess vele, ez engem a multban sem, a jovoben sem fog zavarni.

    tehat ebben megegyezhetunk...

     

    de te is tudod, hogy mindenkinek joga van a sajat tapasztalatai alapjan onallo velemenyt formalni.

     

    ez igen egyszeru!

     

    mellesleg ha beteg lenne, az is egy mas eset.

     

    o nem beteg!

     

    egy unatkozo, rosszmaju, gonosz ember.. de ez is okay lenne, hiszen ILYENNEK IS kell lenni... de ami a legundoritobb a KETSZINU KIGYO, BENYALO, VAGY EPPEN UTALO jelleme.

     

    EZT a tulajdonsagot pedig melyen MEGVETEM!!!!!

     

    mert a velemenyet ugy valtoztatja mint a nickjet.. ma kedves, holnap mocsok , hazug szoveggel mindennek elmond.

    fujjjjjjjjjjjjjj

    ketszinu kigyo...

     

    en sem a nickemet, sem a velemenyemet nem valtoztatom naponta. Ezert van ugyan az a nevem miota a forumon vagyok.

     

    ennyi!

     

    Akinek tetszik hogy mit irok, jo... akinek nem tetszik az is jo!

     

    de nem irok holnap mast!

     

     

     

     

    előzmény:
    piros_ász (13258)
    2011-09-12  18:51
  19. 2011. szeptember 12. 18:5113258.

    Kar, hogy nincs szandekodban ujat nyitni.

     

    Tudykadban nem kellne annyi rosszindulatot beletenned.

    Vagy nem kellene elolvasnod amit ir es valaszolni sem kellene a mondandojara.

     

    Levakarni magadrol ugy sem tudod (egyenlore).

     

    Hidd el nekem, nem olyan rossz ember o. Csak valoszinu arra nem tanitottak meg, vagy nem akar ugy elni, hogy ne piszkaljon embereket.

    Ha pedig valoban beteg, akkor nem tudsz meg te sem mit tenni ellene.

     

    Hoztam neked lanyokat. v Vettem nekik pecafelszerelest es elveettel pecaztak. Kicsonakoztak a nagyvizre es kigyot, bekat kerestek, halacskakat uldoztek a vizben.

    Az eredmeny egy jo vacsora  es alvas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13256)
    2011-09-12  10:29
  20. 2011. szeptember 12. 14:2813257.

    Okes, fatylat ra :))

     

    Csak tisztazni akartam mert en sosem csaptam be senkit es nem is fogok.

    En is emigraltam, tudom milyen fontos dolgok ezek es mennyire elveszetek tudunk lenni. Azt is tudom hogy nagyon sokan nem azt akarjak hallani amit mondok nekik es olyankor en vagyok a 'rosz vagy a tudatlan'. De ez a munkaval jart.

     

    A multkor akartam valakinek latogatoi vizumot csinaltatni. Ne tud meg milyen komplicalt lett a form. Evekel ezelot harom sor volt a nyomtatvany, most nezd meg!!

     

    Nem csak azoknak nehez akik mar bent vannak. En viccesen azt szoktam mindig mondani hogy az emigracioban egy dolog biztos: Hogy semmi sem biztos!" Oszinten mondom ezt.

    előzmény:
    piros_ász (13253)
    2011-09-12  06:58
  21. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2011. szeptember 12. 10:2913256.

    szia

    en nem inditottam semmit, nincs is szandekomban.

     

    a Trudyka sem, mert azota ismet masik neve van.... maga a forum tobb evvel ezelott nyitotta valaki.. aztan mint a kakuk...mas elfoglalta.. de mar UJ NEVE VAN, ne keresd trudikankat'

     

    hahahahahah

    előzmény:
    piros_ász (13255)
    2011-09-12  07:09
  22. 2011. szeptember 12. 07:0913255.
    Ki inditotta, te, vagy Houston?  
    előzmény:
    Trudy12 (13241)
    2011-09-11  01:09
  23. 2011. szeptember 12. 07:0813254.

    Jo latni teged.

     

    Ma szomoru nap volt, reggel bekapcsoltam a TV-t, kicsit neztem  aztan kikapcsolatam.

     

    Szerencsere ma vendegek voltak, anyosom meg itt alszik es csak  magyar filmet neztunk.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (13249)
    2011-09-11  10:42
  24. 2011. szeptember 12. 06:5813253.

    Szia neked is.  

     

    Miert celoztam volna rad?  Nem tudom, hogy  miert gondolod ezt rolam, hogy teged igy beszelnelek ki.   Nem szokasom.

     

    Andreaval beszelgetes kozben hoztam fel a neved es kifejezetten azert, mert o erdeklodott, hogy tudunk-e hozzaszolni vagy tanacsot esetleg adni a bevandorlasrol.

     

    Kifejezetten joindulatbol emlitettelek meg, mert hallottam rola, hogy neked vannak kozelebbrol informacioid. Ezenkivul semmit nem tudok rolad es meg csak feltetelezni sem felteteleznem rolad, hogy barkit is becsapnal.

     

    Most oszinten es ennyi ev utan ez feltetelezheto lenne rolam, hogy akarkirol is rosszat mondjak? Raadasul a hata mogott?

     

    Igen, igazad van, az emigracio nem olyan egyszeru akkor, ha itt van valaki evekig es nem akar visszamenni.

    Pont ezert beszelgetunk rola es irtuk meg Houstonnal a velemenyunket Andreanak.

     

    Joindulatbol. A te neved is joindulatbol lett megemlitve.

     

    előzmény:
    kirandulas (13252)
    2011-09-11  13:24
  25. 2011. szeptember 11. 13:2413252.

    Szia,

     

    Remelem amikor a 'crooked' emberekrol irtal nem ram celoztal!

     

    En dolgoztam evekig emigracios ugyvedel. Az a tapasztalatom hogy az emigracio nem olyan egyszeru mint ahogy az elsore tunik.

     

     

     

    előzmény:
    piros_ász (13230)
    2011-09-05  07:47

Címlap

top