Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

30 felett még család nélkü

Ditti34
Létrehozva: 2008. január 2. 16:19

 

Sziasztok!

Gondoltam én is indítok egy topicot... Igazából a 30-as korosztályt várom, akik még egyedül vannak, de szeretnének már társat, családot, de valahogy eddig nem sikerült. Nekem több hosszú kapcsolatom is volt, de most 34 évesen még mindig egyedül vagyok... valamit rosszul csinálok? magasak az elvárások? Sokan mondják, hogy vigyázzak, kifutok az időből... Ez nagyon zavaró... Szerintem ez a probléma sok 30-ast érint, várom véleményeteket, tapasztalataitokat és a jó tanácsokat ebben a  témában... vagy akinek mostanában sikerült... sztorizhatunk... 

  1. 2008. február 25. 19:503751.

    A fogmazóképes korú párok 20-25%-ának nem lehet természetesen úton gyereke

    http://webcast.tv2.hu/dynamic/index.php?m=video&video_id=372515

    előzmény:
    Ditti34 (1)
    2008-01-02  16:19
  2. 2008. február 25. 12:093750.
    KSH: kevesebb gyermek születik hazánkban

    A 2007. év során kevesebb gyermek született és több lakos halt meg, mint az azt megelőző évben, így a természetes fogyás nagyobb mértékű volt, mint 2006-ban. A házasságkötések száma az egy év alatt 8,4 százalékkal csökkent. A népesség decemberben becsült lélekszáma 10 045 ezer fő.


    Az előzetes adatok szerint 2007-ben 97 600 gyermek született és 132 800 lakos hunyt el - olvasható a KSH összesítésében. A születésszám havonként jelentős ingadozásokat mutatott: négy hónapban kismértékben meghaladta az előző évit, a többi hónapban viszont jelentősen elmaradt attól. Ennek következményeként 2007-ben mintegy 2300-zal (2,3 százalékkal) kevesebb újszülött jött világra, mint egy évvel korábban. A halálozások száma öt hónapban volt alacsonyabb az előző évinél, hét hónapban viszont meghaladta azt.

    Kevesebben kötnek házasságot

    A legjelentősebb ingadozás a nyári hónapokban volt. A júniusi 9,2 százalékos csökkenést követően júliusban – feltehetőleg a tartós kánikula következtében – 6,7 százalékkal emelkedett a halálozások száma az előző év azonos hónapjához képest. Összességében az év során mintegy 1200 fővel (0,9 százalékkal) többen hunytak el, mint 2006-ban.

    A házasságkötések száma június kivételével 2007 valamennyi hónapjában elmaradt az előző évitől, a trend továbbra is határozottan csökkenő. Míg az év első felében 6 százalék, addig július és december között 10 százalék volt a csökkenés mértéke. 2007-ben összesen 40 800 házasságkötés történt, mintegy 3730-cal (8,4 százalékkal) kevesebb, mint az előző évben.

    A természetes fogyás is nő

    Ezer lakosra 9,7 élve születés és 13,2 halálozás jutott. Az előbbi 0,2 ezrelékponttal alacsonyabb, az utóbbi 0,1 ezrelékponttal magasabb, mint egy évvel korábban. A házasságkötési arányszám 4,1 ezrelékes értéke 0,3 ezrelékponttal maradt el az előző évitől. A természetes fogyás mértéke a 2006. évi 3,2 ezrelékről 3,5 ezrelékre nőtt. 2007-ben ezer élve születésre 5,9 csecsemő halott jutott, 0,2 ezrelékponttal magasabb, mint egy évvel korábban.

    Kedvező vándorlási adatok

    A születésszám csökkenése és a halálozások emelkedése következtében a természetes fogyás a 2006. évi 31 732-vel szemben 2007-ben 35 200 fő volt. A nemzetközi vándorlás becsült értékeinek pozitív egyenlege folytán az ország lakossága ténylegesen ennél kisebb mértékben, mintegy 21 000 fővel csökkent. Eszerint a népesség lélekszáma az időszak végén 10 millió 45 ezer fő volt.

    (KSH)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3749)
    2008-02-24  17:50
  3. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 17:503749.
    abszolút

    kérdezhetek tőled valamit? te köztisztviselő vagy? hogy számolják a béreket?
    csak mert én anno voltam, de nem munkaviszonyban sajnos, hanem szerződéssel 3,5 évet, és az tudom, hogy nem számít semmit, tehát kezdőbérbe raknának az egyéb juttatásokkal? (nyelv stb..?)

    én most lépem majd meg a húspiaci integrálódást, és nem tudom, mi jobb (bár ez abból adódik, hogy nem ismerem a munkapiacot most): multiba, aztán szülni, vagy államiba, aztán szülni...persze álláslehetőségtől is függ.
    előzmény:
    belváros (3748)
    2008-02-24  17:44
  4. 2008. február 24. 17:443748.

    Az eü pályán csak most jön az  a kontraszelekció,ami a pedagógusoknál már megtörtént.Pedig nem szabadna elhhanyagolni euzt a területet sem.Mert nyilván egy tanítónő nem tanul annyit,mint egy orvos,de azért nem mindegy, hogy a jövő nemzedéke milyen emberektől tanulja az alapokat. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3747)
    2008-02-24  17:26
  5. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 17:263747.
    egyébként talán eljutunk egy olyan szintre, amikor valóban többet ér egy kihalóban levő óvónői állás, mint az ezredik menedzseri merthogy valóban, minden munkára szükség van, csak a honorálással van itt-ott baj...

    egyébként meg elég gazdag ország a mienk, nagy pénzek forognak, csak nincs jól elosztva. mert simán lehetne már a minimálbér 130, ami már kissé az életszínvonalat növelné, és a munkamorált is helyretenné.

    csak még egy példa: nemrégiben a franciák bolgár és román orvosokat vettek fel, volt ennek hírértéke kicsit beszélték a nyelvet, és nyilatkoztak, nekik könnyebb, mert jobbak az életkörülmények. én hümmögtem, hogy na jól beetetnek, amíg pofára nem estem, hogy mennyit kapnak indulóbérként, 2500-3000 eurót, ami elég jó bér (és nem átszámolva!), tisztességesen ki van találva, hogy meg lehet belőle élni.

    szóval csak megbecsülés kérdése minden. és persze utána, ha az nincs, akkor valamit ki kell találni, hogy az ember mégiscsak megéljen
    előzmény:
    belváros (3745)
    2008-02-24  17:03
  6. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 17:183746.
    hát az az igazság, hogy mindegyikben van valami.

    úgyhogy Szoljankának igaza van, végülis minenhol lehet boldogulni is...persz nem könnyű.

    tanár-példám van, a keresztanyám, matektanár, idén lesz 60. ő már a nyugdíjjal sakkozik, de sosem keresett rosszul, mert a tanítás mellett korrepetálást és magántanítást is vállalt. meg most még még egy iskolában is tanít. nem viccelek, összekapar havi 250-et, vidéken, kelet-Mo-n.
    de őt sem irigyelhetjük, mert magas nagyon a vérnyomása, és állandóan hajt, pedig nem kéne. csak ő nem is a pénzért hajt, hanem mert nem bír leállni
    talán még a hivatalnokiban kevesebb is a perspektíva, de talán lehet abból is kiutat találni...nem tudom. csak ha legalább az alap lenne normálisabb, pl neked nem 100 hanem 150, már könnyebb lenne az élet. és ami a durva, hogy (én ezzel tudom csak összehasonlítani) hogy az élet otthon már majdnem ugyanannyi, mint a franciáknál, csak a minimálbér (diplomás) 100 ezer kontra 970 eur nettó. a kaja, a ruha, a benzin, a rezsi, lassan minden már ugyanannyi.

    és mindenki a maga életét próbálja rendbehozni, kicsit jobbá tenni, pedig ez kollektív probléma.

    na de kismadarak vagyunk, nem is tudunk mást tenni, mint a magunk sorsát javítani
    előzmény:
    belváros (3745)
    2008-02-24  17:03
  7. 2008. február 24. 17:033745.

    Nem orvosellenes szerintem Szoljanka,hanem azt próbálja érzékeltetni, hogy az orvosoknak legalább van perspektívája.Egy tanárnak meg? Semmi, ha gürizik is,keres 120.000 nettót 50 évesen is.Egy orvos meg akkorára már felhúzott egy nagy házat,vett mindkét gyerekének lakást+ kocsit.Legalábbis a mi házidokibácsink így van.(Az ő paramétereit írtam le)

    Vagy egy óvónőnek?Semmi.ÉS,bár elmismeri mindneki, hogy az orvos többet tanul-de tanárra és óvónőre is szükség lenne,nem?

    Én hivatalnok vagyok.Ebédjeggyel,bérlettel,mindennel együtt épp 100.000 jön ki.Mi a perspektívám?3 évente emelnek 2.000 ft-ot?Kb.Pedig az én munkámra is szükség van: gyerekvédelem.

    Egyébként most olvastam, hogy kanadai orvosok átjárnak USA-ba,mert ott jobban keresnek, pedig a kanadai orvosok 3-szor , 4-szer annyit keresnek,mint a magyarok

    Bár szerintem egész szépen lehet ötvözni az üzletet és a gyógyítást ( pl magánkórházak)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3741)
    2008-02-24  16:28
  8. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 16:473744.
    bocsi az offolásért és köszönöm szépen a hsz-eket, mehet nyugodtan tovább a vezértéma, ha arra van igény

    de amint látom a szép idő mindenkit csábít, sajna engem nem enged a kötelesség
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3743)
    2008-02-24  16:34
  9. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 16:343743.
    egyetértek

    és mivel hál istennek a barátnőm nem csak okos, hanem eléggé életrevaló is, váltott. bánja, mert szenvedélye volt a gyógyítás, de én nem is őt sajnálom, hanem magunkat
    előzmény:
    Szoljanka (3740)
    2008-02-24  15:02
  10. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 16:313742.
    tanítás, fordítás, egyszerre...nos én nem az orvosin mozgok, és én is ezt tettem, munka, mellette egyetem, plusz tanítás, este 9-re hazazuhanás. de ha ezt az egészet egy rohadtul nem fizető rendszer teljességében kisajátítja, nem nagyon marad időd még egy műszakra... és ebből az ördögi körből akkor valóban csak a menekülés marad másmerre sajna. de ez az ő sorsa, ezt nem csak ezért sajnálom, hanem azért, mert minket, más területen lévőket viszont ki fog kezelni 10 év múlva...pénzéhes fajtája vagy az ukrán, akiket nem mi az oszág képzett, de olcsóbb munkaerő.
    előzmény:
    Szoljanka (3738)
    2008-02-24  14:56
  11. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 16:283741.
    szerintem nem pénzhajhász valaki, ha a minimumot kapja, pofája meg nincs a paraszolvenciára. persze mindenkinek van képe az orvostársadalomról, mert aki aztán marad, az mélyen kihasználja az embereket.
    valóban el mehet egy ember 3 műszakra tanulás mellett, és is tettem, de ha már rezidens vagy és 250 órát ügyelsz (háziorvosom mondta, hogy 80!!! ft-os órabérért, ez afrika!!), azt hiszem te sem lennél ennyire optimista, alig várnád, hogy megcsinálod a kaját, és elalszol.

    szóval hatalmas különbségek vannak szakterületek között, és még azon belül is, mert egy fogorvosnak sosem lesz anyagi gondja, sem stresszes munkája, míg egy állami fizetéses sürgősségin, főleg aneszten, amit ő csinált...elgondolkodtató...

    na meg az is, hogy ügyvédeknek, orvosokna mi érik be és mikor, mert az öcsémék ügyvédi pályán vannak, és nem annyira elszomorító, mint a barátnőm, aki tiszteségesen akart a pályán maradni.

    persze mindenkit megértek, aki orvosellenes, mert rászolgálnak, de azok a legalja, legmocsokabb fajta, vagy a pénzhajhász. aki tisztességes, az vagy nem bírja, és inkább vált, vagy élete végéig elszenvedi...
    előzmény:
    Szoljanka (3738)
    2008-02-24  14:56
  12. 2008. február 24. 15:023740.

    Kétfajta okosságot tartok én számon( ez nem tudományos felosztás,hanem az én értelmezésem&nbsp

    Van a "tanulási okosság".Ez azt jelenti, hogy milyen ügyesen,okosan tudsz x mennyiségű adathalmazt betáplálni az agyadba és milyen csillogó bizit tudsz összehozni.

    Aztán van az "életbeli okosság" ,azaz az életrevalóság, az, hogy tudsz boldogulni  az életben, hogy tudsz navigálni az élet viharos tengerén.

    A kettő nem feltétlen jár együtt,sőőőőt.De még mennyire nem.Ajaj.Olyan háromdiplomás,kétdoktorált lúzer is lehet valakai, hogy csak no.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3736)
    2008-02-24  13:48
  13. 2008. február 24. 14:573739.

    Hm..valóban,engem is fáraszt ez a kabátfeladás-kabátleadás dolog.Amit mondjuk "elvárok",ha nehezebb tásjka van nálam,segítsen,de ez is fizikai okok miatt.

    Ha egyenrangúak vagyunk az asztalnál,legyünk egyenrangúak az ajtónál is -mondta egy férfi az előreengedés témakörét feszegetve.

    Udvarlás:én nem tarok igényt a hazugságokra( te vagy drágám a legcsodálatosabb, leggyönyörűbb nő- úgy is tudom, hogy nem én vagyok, szemed ,mint a smaragd(miközben kék szemem van) ráadásul a legtöbb pasinak ugyanaz a bejáratott randiszövege van.Én értelmesebb nőnek tartom magamat, minthogy pár ilyen idétlen-nyilvánvalóan hazug  kis bókkal le lehessen venni a lábamról.Teljesen mással lehet levenni.

    előzmény:
    nemérdekel (3737)
    2008-02-24  14:44
  14. 2008. február 24. 14:563738.

    De jó hálapénzes orvos lesz a barátnőd, úgy látom a pénz a Zistene Az orvosokról mindenki tudja, hogy 30-ig nem keresnek, aztán 5-6 év alatt úgy behozzák a lemaradásukat, hogy csak na.40 éves korukra meg már bőven túlszárnyalnak mindenkit.

    a barátnőd 30 éves korára már megnyithatja a magánnőgyógyászi rendelőjét,teheti el a szülésenkénti 85.000 ft-ot,abból aztán telik nyaralásra 

    Persze most is tarthatna másodfogllakozást,pl adhatna órát az egyetemen,nekem 20-s éveim második felében 3 állásom volt egyszerre.Tanítottam,fordítottam,újságírtam,mindent csináltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3736)
    2008-02-24  13:48
  15. 2008. február 24. 14:443737.

    Azért ne sírjunk már: egy orvos  és egy ügyvéd  karrierje a huszas évei végére beindul, egy eladónő meg sosem fog többet keresni 80.000-nél. Nekem is volt (van) ügyvéd barátnőm,igaz, hogy 26 éves koráig éhbért kapott,de utána annyit keresett, hogy 33 éves korára egymaga felrántott egy nagy házat,meg lett egy vadi kocsija.

    Mindenki,aki az orvosi és ügyvédi pályát választja,tisztában van azzal,hogy a 20-as évek végéig elég nehéz az élet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3736)
    2008-02-24  13:48
  16. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 13:483736.
    igen, én mondtam neki, és régen tagadta, ő amolyan ragaszkodós típus, de ebben a helyzetben még azon is elgondolkodtak. mivel több kollégájuk néhny év alatt ki tudtak spórolni egy fél lakást kint, az azért csábító..és sokan el is mentek a környezetükből. úgyhogy a barátnőm most így lépett, pedig pont őt máshol sokkal jobban értékelnék: nagyon okos, munkatűrő képessége magas, elhivatott és szerény. ez külföldön nagyon nagy érték.

    de hát ez van. már szívesen vállalnának családot, de még nem mernek, szinte most kezd jobb lenni a helyzet, eddig hó végére semmi nem maradt, most ezzel az állásával már ahogy mondta, nem gond kifizetni a gázszámlát, és talán el tudnak menni nyaralni.
    na ezek után gondolkodom el, hogy valami nagyon rosszul működik, ha ő is csalódottan mondja, hogy egy westendes eladónő többet keres, és kevésbé kell megdolgoznia érte (a tanulmányokról ne beszéljük, orvosi pálya, nem egyszerű még ma sem, amikor már felhígult a leves)

    előzmény:
    őskomcsi (3735)
    2008-02-24  13:00
  17. 2008. február 24. 13:003735.

    Külföld?Akár dolgozni,akár külföldi tudományos kutató-ösztöndíjas. Orvoslátogató?Jó,tudom ,ez utóbbi nem karrier, dehát a pénz...

    Külföldet értem úgy, hogy nem ott maradni egész életre, csak 2-3 év szintrehozás.

    De sokan csinálják,hogy csak egy hétvégi ügyeletre ugranak ki.

    Persze,igen,az lenne a megoldás...mindenki tudja mi lenne,de hát mit tegyünk, ha a szűklátókörű "elit" nem ismeri fel, hogy a fiatalokat hogyan kellene itthon tartani...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3734)
    2008-02-24  11:15
  18. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 24. 11:153734.
    hát igen, a multik rövidtávfutó dolgok...de még 15öt sem lehet, jó, ha 6 évig bírod, persze fontos, milyen beosztásban. mert menedzserként valóban stresszesebb lehet, már ezen a barátomon látva.
    viszont igaz, amit mondasz, csak fiatalként el kell valahol kezdeni, a tőkét összegyüjteni, és utána lehet csak lépni valamerre. bár van egy ismerős pár, osztálytársam volt a srác, most indítják be a saját vállalkozásukat, ott a nagynéni segít a tőkét illetően.

    igazából nem is az számít, hogy milyen kocsi stb, de amikor azt látom, hogy fiatalok, velem egyidősen, csak "szerencsétlenül" választottak pályát, mert miért nem mindenki az üzeli életben helyezkedik el, akkor nem lenne más szektorban senki, és mehetne az öngyógyítás...szóval a barátnőm szerencsétlenül választott, hogy kitűnő sote eredményekkel orvosi pályán volt, havi 250 óra ügyelettel, és 110-et vitt haza?ő is váltott, ahogy mondod (elment a gyógyszerészeti pályára, jól keres, szakmailag viszont a sürgősségi utána neki az bikfitty, nem kihívás, mondta is), pedig az oyat, mint ő kellett volna megtartania a szakmának, aki becsületes, szereti a betegeket, ehelyett maradnak a rablóorvosok, akiknek cashelj, magyar, meg az ukrán bevándorlók.

    szóval sokszor nem is a luxus a kérdés, hanem az alap, és ez szomorú.

    bocsi mindenkinek, hogy offoltam
    előzmény:
    nemérdekel (3733)
    2008-02-24  08:45
  19. 2008. február 24. 08:453733.

    Merni kell váltani és én is váltottam és jól tettem, a férjem,még egy-két évig nyomni fogja,utána ő is vált,egy teljesen más profilra.Már összehoztunk egy alapot,ennyi elég, most már csak annyi legyen,hogy enni tudjuk,meg a gyerekeket nevelni.Az meg nem fog érdekelni, hogy azért pedálozzak,hogy a szomszédrozi két percre elájuljon,mert milyen klassz 8 miliós kocsink van. 

    A multiban az a baj, hogy az ember elhiszi a saját mindenhatóságát és azt, hogy jaj,ha innen kilép,megszűnik az az élet,és utána nincs is semmi.

    Pedighogyde és még ma is vannak álmaim,amiket meg akarok valósítani.A multi arra jó, hogy fiatalkorában az ember összehozzon egy alapot,utána meg le kell lépni és kész.Hosszútávon nem lehet bírni.Hosszútáv értsd:15 évnél tovább

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3730)
    2008-02-23  20:25
  20. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 23. 20:343732.
    szerintem ezt az egész nyugdítredszert időszerű lenne átszabni, mert nem olyan régi keletű egy dolog, és eléggé gyorsan változik a társadalom, de az nem normális, hogy a mostani szüleim-korosztály érzi, ahogy fogy az ereje, és a nyugdíjaából majdan egykor még a rezsit sem tudja kifizetni! már pedig elég sokat benyel az állam adókból (200 évvel ezelőtt nem volt ilyen gazdag egy ország, mint ma!), és egyre többet, a fenntartás pedig nem nő olyan progresszívn, mint amennyit megvon a juttatásokból...ez azért elgondolkodtató, hogy az államredszer is már lassn olyan önző individuum lett, mint mi, emberek..és olyan korrupt is (kontra régi összefogós család és társadlomrendszerek)

    a tényleg megyek, úgysem reagál senki, ez meg így nem olyan jó játék
    előzmény:
    őskomcsi (3724)
    2008-02-21  17:16
  21. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 23. 20:253731.
    bocsi: egzisztenciális
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790658 (3730)
    2008-02-23  20:25
  22. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 23. 20:253730.
    a nyugdíjról meg a családtámogatásokról nem is beszélve

    tényleg elkeserítő számomra, hogy azért hajtson az ember, hogy kifizesse a számlákat, a kaját, a lakást...?én még nem vagyok ebben teljesen benne, de látom, és elkeserít.
    és igenis, a párkapcsolatokra ez romboló hatással is lehet! minden egzisztencilis probléma a boldogságodat is lassan megmételyezi, barátnőmék most esküdtek, mindketten egészségügyben(ő orvos, bár mr otthagyta a pályát, mert alig látták egymást, és nem lehetett még párkapcsolatot sem élni, gyerekről ne is beszéljünk), és arra nincs idejük meg pénzük 27-30 évesen, hogy elutazzanak néha! értelmiségiek, fiatalok, tessék. egy másik barátom 28 évesen már 3 éve a multikat nyomja 3 nyelvvel, és előjött a menedzserbetegség nála,mellkhasszorítás reggelenként...persze normális párkapcsolata emiatt a stresszes élet miatt nemigazán van neki, bár hosszútávú már volt..
    egyébként azt látom, hogy nem keresetfüggő, mert ha keveset keresel, azért szenvedsz, ha sokat azért. a rendszer mindenkit kicsinál.

    na látom, megint írok, mint a vakmanó, aztán senki a láthatáron

    még visszanézek, és ismeretlenül is elismerésem, nagyon jó ez a topik
    előzmény:
    Goldmund (3725)
    2008-02-21  22:04
  23. Torolt_felhasznalo_790658
    Torolt_felhasznalo_790658
    2008. február 23. 20:053729.
    sziasztok igaz én nem ezzel a topic-kal indítottam a nlc-s "pályfutásom", de sok hatás ér, és beleolvastam, miket írtok, nagyon tetszik

    és engem is nagyon frusztrál ez a világ, hogy ilyen dögölj meg, ha nem hajtasz, és élvezd ki 1 hetes nyaralásban az életedet tipusú hozzáállás...persze én még nem vagyok 100 százalékig ebben, de a húspiacon már megfordultam

    szóval helimeli, nagyon is jól érzed...néha kedvem lenne babánszoknyás szigetlakónak lenni a párommal, és 10 gyereket szülni
    de ez jó messze van
    viszont az is igaz, hogy az állandó elvágyódás tönkreteszi az embert, stresszt generál, és a fogyasztás-hajtás is ezen alapul, ezért sok a lelkibeteg (tulajdonképpen szinte mindenki az). szóval, ahogy nehéz párt találni, mert elsősorban önmagunkat kell megismerni-elfogadni, ugyanúgy ez igaz a társadalmi helyzetünkre is, és néha csak azt kérdezem magamtól, meddig kell még állandóan okosan alakulgatni, és valóban mikor engedhetünk le végre? a sírban?
    előzmény:
    helimeli (3715)
    2008-02-21  07:34
  24. 2008. február 23. 05:473728.

    100 huszonéves szinglilányra 120 megfelelő szinglipasi jut.

    100 50 éves szinglinőre már csak 70 szinglipasi

    előzmény:
    belváros (3727)
    2008-02-23  02:16
  25. 2008. február 23. 02:163727.
    előzmény:
    nemérdekel (3726)
    2008-02-21  23:55

Címlap

top