Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fejfájás ambulancia

boszim
Létrehozva: 2003. október 18. 16:59
Sziasztok!
A következő problémával fordulok hozzátok:
Vőlegényem 1 éve kínzó fejfájással küszködik. Már jártunk CT-n, MRI-n, EEG-n, alvásmegvonásos EEG-n, szemészeten, fülészeten, fogászaton, de nem találtak semmit. Most a SOTE fejfájás ambulanciát ostromolom, de ismerős nélkül egyszerűen nem kapunk időpontot. Nem tudja valaki, hogy hol van még ilyen ambulancia, illetve hogyan juthatunk be a SOTE-ra? Van valami tippetek, hogy milyen orvoshoz menjünk még? Előre is köszi a segítséget!
  1. 2013. Április 24. 13:3936.
    Tudom, de mivel még nem tudok küldeni privátot és láttam hogy aktiv a felhasználo, ezért irtam.És ha belép akkor látni fogja hogy jött neki üzenete tehát tud is rá válaszolni!
    előzmény:
    dixan (35)
    2013-04-24  13:31
  2. 2013. Április 24. 13:3135.

    Szia!

    Ha megnézed a dátumot, egy 10 évvel ezelőtti hozzászólásra válaszoltál.  

     

    De ahogy látom a felhasználó még mindig aktív, sztem jobban jársz, ha priviben írsz neki! 

    előzmény:
    cintia09192012 (34)
    2013-04-24  13:21
  3. 2013. Április 24. 13:2134.

    Szia

    Olvastam a bejegyzésed!

    Kérlek küld nekem el privátban a doktornő címét akihez a lányodat vitted el, mert már olyan szinten megkeseríti az életemet a fejfájás, hogy azt el nem tudom mondani.Semmi nem segít:(

    Nagyon köszönöm 

    előzmény:
    coryk (14)
    2003-10-19  09:11
  4. 2012. november 23. 17:3033.
    Sziasztok!Én nagyjából 5 éve küzdök a migrénnel, most jelenleg 4. éves főiskolás hallgató vagyok és a migrént választottam szakdolgozatom témájaként. Evvel kapcsolatban készítettem egy kérdőívet. Kitöltenétek nekem ha szépen megkérlek benneteket? Nem sok időt vesz igénybe max 5 perc, de nekem hatalmas segítség lenne :) Nagyon szépen köszönöm a segítséget: ÁgiA kérdőív itt található: http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/601038794/
  5. 2006. február 5. 21:4232.

    Sziasztok!

    Nekem nyár óta csak 2x fájt a fejem, előtte azonban gyakran hetente is gyógyszert szedtem be rá. Tulajdonképpen ezt annak köszönhetem, hogy megismerkedtem a mátgneses ékszerekkel, s miután nekem bevált, elkezdtem forgalmazni is. Azóta nagyon sok pozitív visszajelzés érkezett, hogy tényleg hatásos. Ha valakit érdekel, nézze meg a honlapom, szerintem nagyon szépek.

    www.gportal.hu/joma1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. október 7. 12:3931.

    Azért ott van a ha. . .

    És amikor hat a görcsoldó azzal mag is gyógyul? Soha többé nem is lesz görcs?

    Én nem a tünet megszűntetéséről beszéltem, hanem a gyógyulásról.

    Sok sikert! pikpik

    előzmény:
    globoid (30)
    2005-10-07  10:03
  7. 2005. október 7. 10:0330.
    Nekem nem erdménytelen a görcsoldó, ha akkor veszem be, amikor kezdem érezni a feszítést, akkor nem jönnek ki a görcsök, és semmi bajom
    S ez nem fejfájás, hanem érgörcs. Egyébként meg egy ilyen szaktudású és elismert neurológus szavait nem kérdőjelezném meg... Hívják a világ minden részére konferenciát tartani, most volt Egyiptomban is. Azt gondolom -és tapasztaltam is-, hogy ért a szakmához. Mellesleg ő is nő, és sok mindent kitapasztalt magán.
    előzmény:
    pikpik (29)
    2005-10-07  08:21
  8. 2005. október 7. 08:2129.

    A PMS (menses előtti) migrén az esetek döntő többségében lelki eredetű. Nem tévesztendő össze s fejfájással, annak ellenére, hogy szinte mindig együtt jelentkeznek. Még kevesen ismerték fel, hogy az agyi hírmolekulák működésével van kapcsolatban.

    A fájdalomcsillapító, vagy görcsoldó ritkán eredményes, és NEM GYÓGYÍT!

    Az oki kezelésre van megfelelő gyógynövény, vagy gyógyszer, és lelki kezeléssel (a neve: szuggesztív presszúra, a neten megtalálhat&oacute gyorsan és vélegesen megszűntethető.

    előzmény:
    globoid (27)
    2005-10-05  18:33
  9. 2005. október 5. 18:3928.
    Bocs, azt elfelejtettem írni, hogy egyik ismerősöm homeopátiás kezelésen vett részt, és ő is teljesen tünetmentessé vált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. október 5. 18:3327.
    A migrénnek vigyázni kell, nekem "véletlenül" kétszer is meg CT-zték a fejemet, mert mindkét rosszullét alkalmával azt hitték az orvosok, hogy daganat lehet. Előzőleg évekig nem jöttek rá, hogy migrén a betegség. Mondtak mindenfélét, az egyik neurológus még azt is mondta, hogy "még egy évem van" kb. Ekkor a háziorvosom javaslatára kerestem fel a Fejfájás ambulanciát, de sajnos a migrén nem minden esetben gyógyítható. Tulajdonképpen egy agyérgörcs, ami valaminek a hatására ciklikusan kijön. A legjobb rá a görcsoldó, NEM FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ, hanem görcsoldó. Kinek mi az igénye, nekem az elég erős Cataflan 40 mg jó, de pl. a nővérem egy menstruációs görcsre bevette és elájult tőle. Neki erős volt.
    Az okot nem mindig lehet megtalálni, csak feltételezni. Az én esetemben a havi ciklushoz kötődik, és azzal nem nagyon tudok mit tenni. Állítólag majd csillapodik szülés után. Ja, a fogamzásgátló tabletták rendszeresen okoznak ilyen betegséget, amit aztán nagyon nehéz kikezelni. Nekem egyenesen megtiltották a kezelés előtt.
    Szerintem akinek migrénes tünetei vannak (fényérzékenység, jobb kisagynál görcsös fájdalmak, hangérzékenység, hideg igénye) az mindenképpen forduljon a fejfájás ambulanciára. Ugyanis a neurológusok nem minden esetben jönnek rá erre a betegségre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top