Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2009

Manócska
Létrehozva: 2007. december 27. 19:59

Talán nem én vagyok az egyetlen, akinek 2009-ben lesz az esküvője. 2008 nem fér bele, de sebaj, így mindenre jut elegendő idő - remélhetőleg. 

Várok minden menyasszonyt, aki 2009-ben mondja ki a boldogító igent. 

  1. 2007. december 30. 15:39151.
    Szerintem nincs különösebben nagy jelentősége, hogy az ember a pénzét a menyasszony/menyecske táncnál adja-e oda, vagy nászajándékként! Kinél hogy szokás! A pénz akkor is pénz marad, és az átlag embernek/párnak nagy segítség (ház, lakás, gyerek))
    előzmény:
    ikerkaszat (150)
    2007-12-30  15:36
  2. 2007. december 30. 15:36150.

    Szerintem a manyasszony (nálunk menyecske)tánc egy kedves szokás, ami arra való, hogy kicsit felráza az álmos násznépet (SZERINTEM) És az emberek együtt kalkulálják az összeget(nászajandék + menyecsketánc).

    Az egész esküvői ajandékozás dolog, meg nem abból indul ki, hogy egy ifjú párt elindítsanak és segítség őket a közös életük kezdetén??? 

    előzmény:
    doo-doo (143)
    2007-12-30  15:26
  3. 2007. december 30. 15:34149.

    Jó, akkor tanácsodra most mérges vagyok!   

    Köszi a biztató szavakat! Csak hát eléggé illúzió romboló a helyzet! Még hogy unja  a témát!  Én is az ő idióta autóit,de elviselem, mivel szeretem ezt a kis majmot! Majd lesz valahogy! Csak már úgy beleéltem magam! Bár még lehet akármi!

    előzmény:
    doo-doo (146)
    2007-12-30  15:28
  4. 2007. december 30. 15:33148.
    Én meg eddig csak olyan helyeken fordultam meg, ahol egyértelmű volt, hogy a menyasszony megtáncoltatása mondhatni egy "pénzgyűjtő akció", semmi több. És ez eddig minden ismerősömnél, rokonnál így volt. De ezek szerint vannak más hagyományok is, pedig azt hittem, ez országosan elterjedt dolog.

    Csak halkan merem megjegyezni, hogy én a nászajándékot se nagyon bírom. Az ajándékokkal az a bajom, hogy nekünk speciel minden háztartási dolgunk megvan, ami kell (régóta együtt élünk), a pénz meg olyan "személytelen" és nagyon anyagiassá teszi az egész ajándékozást. Legszívesebben azt mondanám majd minden meghívottnak, hogy senki ne hozzon semmit, mert ez a nap nem a pénzről szól. Csak jöjjenek el és érezzék jól magukat, osztozzanak az örömünkben és segítsenek nekünk abban, hogy ez a jeles alkalom feledhetetlen legyen. Ennyi lenne az én elvárásom. Persze ebből nem lesz semmi, mert (főként az idősebb korosztályt) meggyőzni erről reménytelen próbálkozás lenne.
    előzmény:
    Amanda85 (145)
    2007-12-30  15:28
  5. 2007. december 30. 15:30147.
    hűűűű most látom mit írtam!!! idejig?????  nem vagyok magamnál! pedig 5voltam nyelvtanból! szóval: ideig 
    előzmény:
    Amanda85 (144)
    2007-12-30  15:26
  6. 2007. december 30. 15:28146.
    Legyél mérges! Az hamar elmúlik!

    Minden kapcsolatban vannak nehezebb pillanatok. Aztán a többségén a pár könnyedén túljut! Nézd a jó oldalát: legalább lesz időd szervezkedni, utánajárni a dolgoknak, ha odébbtoljátok az esküvőt!

    Az én Párom sem igen foglalkozik az esküvő témával. Én is csak itt. Hogy valamelyest képbe kerüljek, hogy mit, honnan, mennyiért.... Aztán majd kialakul, hogy mikor is lesz az esküvőnk.
    előzmény:
    Amanda85 (142)
    2007-12-30  15:23
  7. 2007. december 30. 15:28145.
    Nálunk amúgy az a szokás,hogy a menyasszonyt (vagy helyenként a menyecskét) ingyen táncoltatják, és aki pénzt akar adni a párnak, az akkor azt adja nászajándéknak!
    előzmény:
    doo-doo (143)
    2007-12-30  15:26
  8. 2007. december 30. 15:26144.

    Ja, bocsi,lehet nem voltam egyértelmű itt a "nagy lelki törésemben"! A hitel csak a házra kellene, mert saját erőből eltart egy idejig 10-20milliót összegyűjteni! Az esküvő, autó az mind saját pénz, semmi hitel!

    előzmény:
    ikerkaszat (135)
    2007-12-30  14:52
  9. 2007. december 30. 15:26143.
    Jó, mondjuk én magamból indulok ki, mert nálunk az esküvőn pl. nem szeretnék menyasszonytáncot sem. Engem irritál a tudat, hogy pénzt fogadjak el a rokonaimtól, barátaimtól azért, hogy táncolhassanak velem egyet. Ez van. Szóval nálunk nem hiszem, hogy visszajönne a hitel összege. Pedig semmi extra nem várható majd (se limuzin, se csokiszökőkút, se méregdrága székszoknyás dekoráció, meg hasonlók), sima, egyszerű éttermi lagzi és kész.
    előzmény:
    ikerkaszat (141)
    2007-12-30  15:20
  10. 2007. december 30. 15:23142.

    Az esküvőt szinte csak saját pénzből terveztük, de a szülők úgyis besegítettek volna, kérés nélkül is!Meg nem akarunk nagy, amerikai, 4millás felhajtást, csak egy normális esküvőt! Most is együtt lakunk, albérletben, és magán az épületen kívül minden a miénk! Az elsődleges tervekben az volt, hogy autó után esküvő, utána már adják a hitelt meg a szocpolt,és elkezdünk építkezni! De hát most rájött a Drága, hogy ez így neki mégsem tetszik! Azon meg pláne kiakadtam, hogy unja a témát!!  Mintha ő nem beszélne állandóan a hülye autóiról, amit meg pesze nekem kell elviselnem! Mellesleg megközelítőleg sem beszélek még csak tized annyit sem neki az esküvőről,mint ő nekem az autókról! Azt sem tudom,hogy most szomorú legyek-e vagy mérges?!?!  

    előzmény:
    ikerkaszat (135)
    2007-12-30  14:52
  11. 2007. december 30. 15:20141.

    A hitelek valóban nem egy jó megoldások. De néha szükséges. :-(Pályakezdőként pl. hogy veszel meg egy lakást magadnak önerőből? Inkább egész életedben albérletbe élsz, csak hogy ne kelljen hitelt felvenni.

    Némi kockázat van abban, hogy nem jön vissza az esküvődre szánt pénz, ez tény. De szerintem, ha nincsenek valami extra igényeid, nem hiszem... De, ha úgy vesszük az élet maga tele van kockázattal.

     

    előzmény:
    doo-doo (138)
    2007-12-30  15:11
  12. 2007. december 30. 15:15140.
    Végülis a neten tájékozódom. Nem mellesleg máshol is tájékozódom, de sajna a személyes véleményeket sehol nem közlik az esküvői szolgáltatók...

    Egyébként én is így gondoltam, de hát vannak, akik ezt nem így látják...
    előzmény:
    ikerkaszat (139)
    2007-12-30  15:13
  13. 2007. december 30. 15:13139.
    Szerintem egy ilyen topic pont arra való, hogy az ilyen kérdéseit ITT tegye fel az ember. És mi van, ha Te NEM a Net-en akarsz tájékozódni?
    előzmény:
    doo-doo (138)
    2007-12-30  15:11
  14. 2007. december 30. 15:11138.
    Ezzel egyetértek, hogy a hitel nem a legjobb megoldás. Bár ez is személytől függ. Én speciel nem szeretek felvenni semmire hitelt. Ha nem tudom megvenni, amit szeretnék, akkor inkább nem veszem meg és kész.

    Megjegyzem, elég rossz érzés is lehet, ha a nagy napon azon kell izgulni, vajon összejön-e a felvett hitel összege... Gondolom, nem lenne senkinek sem jó érzés, főleg Nektek nem, ha azt kéne számolgatni, ki mennyit adott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743881 (136)
    2007-12-30  15:06
  15. 2007. december 30. 15:09137.
    Sajnálom, akinek úgy néz ki, nem jön össze akkor a nagy nap, amikorra tervezte! Aztán ki tudja, lehet, hogy mégis... Soha nem tudni, mikor nyeri meg az ember a lottó ötöst! (Feltéve, ha játszik.)

    Az autó szerintem fontos és hasznos dolog. Persze ez az élteviteltől és a lakhelytől is nagyban függ. Úgyhogy aki a kocsi miatt tolja későbbre a lazgit, az gondoljon arra, hogy az új autó is milyen klassz lesz!


    Más: lányok, mindenktől ezennel elnézést kérek, akinek rosszul esett vagy akit idegesítettem az eddig feltett kérdéseimmel, ugyanis megkaptam, hogy mekkora egy hülye vagyok, hogy ilyeneket merek kérdezni, és hogy miért nem tájékozódom előbb az adott témában... Szóval ezer bocs!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2007. december 30. 15:06136.
    Mi is így terveztük, hogy pénzt kérünk mindenkitől. Bár jól jönne egy-két bútor vagy hűtő, mosógép... De ezt nem lehet kiszámítani, hogy ki mennyit ad... Meg a menyasszonytáncot sem. Meg javarészt a nászajándék pénz röviddel az esküvő előtt vagy a napján, és addigra már szinte mindent ki kell fizetni. Mi is ezen agyaltunk egy ideig, hogy veszünk fel hitelt, és visszafizetjük abból a pénzből, amit nászajándékba kapunk, vagy a menyasszonytáncból összejön... De hitelből nem... Mert ha nem úgy jön össze, ahogy terveztük, nem akarom évekig nyögni azt az egy napot...
    előzmény:
    ikerkaszat (135)
    2007-12-30  14:52
  17. 2007. december 30. 14:52135.

    Sajnálom Amanda...

    Olyan szerinted/szerintetek nem lehetséges, hogy pénzt kértek az esküvőre mindenkitől nászajándékba, és abból megvan az egész?

     

    előzmény:
    Amanda85 (133)
    2007-12-30  13:44
  18. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2007. december 30. 14:36134.

    Nem mondod! Mi is összekaptunk...  

    Mert szerinte itt a nlc-n folyamatosan húzzuk egymás agyát (ebben erős túlzással azért lehet valami&nbsp, és emiatt (persze, főleg emiatt, alapból hülye vagyok, és nem jut eszembe magamtól néhány kérdés, csak azért jut eszembe, mert ti itt a számba adjátok&nbsp hülye (számomra fontos) kérdéseket teszek fel neki a jövőnket illetően... Amin egyébként, mint kiderült, ő is éppen agyalt, de nehogymár azt elmondja... Én meg történetesen ráhibáztam...

    Nekünk hálistennek nincs autónk... Valahogy nem is kell, állandóan azt buherálni...

    Ha közbejönne egy gyerek egészen véletlenül, akkor meg legalább 2030-ig toljuk az esküvő-kérdést.

    előzmény:
    Amanda85 (133)
    2007-12-30  13:44
  19. 2007. december 30. 13:44133.

    Sziasztok!

    Úgy néz ki, hogy gyorsan el is szállt az esély/remény hogy 2009ben összeházasodunk a Drágámmal!   

    Tegnap eléggé összekaptunk, hogy kinek mi a fontosabb! Van félretett pénzünk, amiből már az esküvőt simán meg tudnánk csinálni,de ehelyett inkább autót veszünk! Nem mondom, elég jogos a dolog, mert a jelenlegi autó már nem valami harc képes!  Eddig úgy volt, hogy ha az autó témát letudtuk, akkor utána jöhet az esküvő, majd a ház! Erre tegnap este közli velem a Drága, hogy ha megvesszük az autót, akkor ő azt még át akarja építeni, és utána inkább telket kellene venni, vagyis arra félretenni a pénzt, és nem az esküvőre! Mert hogy az csak egy nap, és kész, elmegy rá egy csomó pénz, és már egyébként is unja a témát!   Szóval esküvő elhalasztva bizonytalan időre, kb 2049re!!  Legalábbis úgy néz ki!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. december 29. 23:03132.

    Írtam egy állati hosszú hsz.-t és elszállt!!!!   

    Majd holnap megírom word-ben és bemásolom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2007. december 29. 12:06131.
    Nálunk ez úgy van, hogy előző év novembertől írnak be ceruzával az időpontra. És addig azért van majdnem háromnegyed év is...
    előzmény:
    CutiPie (128)
    2007-12-29  12:01
  22. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2007. december 29. 12:04130.

    Én úgy terveztem, hogy a szóba jöhető éttermeket még a nyár végén, ősz elején körbevacsorázzuk. Megkóstoljuk a kaját, megnézzük, milyen a személyzet, és ha mindez szimpatikus, esetleg megpendítjük, hogy mit szólnának ahhoz, ha náluk szeretnénk tartani a lakodalmunkat...

    Rengeteg zenész ismerősünk van, egyik-másik már felajánlotta, hogy eljön zenélni az esküvőmre, de valahogy úgy vagyok vele, hogy nekem a zenekar a zenekar, tehát ne egy szál harangvirágból álljon... És ne azt a ciccegős borzalmat játssza, mert attól frászt kapok...

    előzmény:
    doo-doo (122)
    2007-12-29  11:19
  23. 2007. december 29. 12:03129.

    Igen, mi is így gondolkodunk a vendégeken, utálom, mikor valakivel még karácsonykor se beszél az ember, de "illik" meghívni....

    Mi magunk szeretnénk fizetni az egész esküvőt, h ne legyen beleszólás a vendégek listájába.

    a párom családja mondjuk kicsi, de remélem anyósomék nem is akarnak senkit meghivatni, főleg, h a párom már volt házas, és akkor (pedig még nagyon fiatalok voltak, és a csaj terhessége miatt kellett összeházasodniuk szülői nyomásra), nemhogy egy forintot nem adtak az esküvőbe, de még nászajándékot sem vettek nekik.

    Még egy 800 ft-os pohárkészletet se. Pedig nem szegények, vagy valami, egyszerűen ilyenek.

    Szóval gondolom ennél az esküvőnél se számíthatunk rájuk még egy nászajándékra se, ezért remélem nem is szeretnének beleszólni semmibe.

    Valószínűleg a kettőnk családja olyan 30-40 főre jön ki, a többiek kollegák és barátok lesznek, akikkel szívesebben töltjük az időt, mint a 300 km-re élő nagynénivel, akit egész életemben 1x láttam kb 20 éve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. december 29. 12:01128.
    Látom, nagyon belelendültetek a témába.
    Egyetlen dolog ütötte meg a fülemet, amire érdemes felkészülni: az akviba a polgári szertartást leghamarabb 6 hónappal előtte lehet bejelenteni (legkésőbb 1 hónap), de a legjobb szolgáltatókat addigra már le szokták foglalni, értem ez alatt az éttermet, fotóst, zenekart, vőfélyt, úgyhogy én ezeket mindenképpen hamarabb lefoglalnám(tam), a polgárira meg érdemes cerkával beíratni magatokat hamarabb, már ahol engedik, ugyanis ezt helye válogatja, nálunk pl. azt sem lehetett...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2007. december 29. 11:59127.

    Valahogy ilyen sorrendben gondolom én is...

    De mire az időpontot lefoglaljuk, addigra körvonalazódnia kellene az étteremnek is... Vagy ha pl. a legnagyobb étteremre van szükségünk, akkor ott kell érdeklődni először, hogy mi a szabad időpont, aztán átrohanni az anyakönyvvezetőhöz lefoglalni az időpontot. Aztán utána minden más...

    előzmény:
    doo-doo (122)
    2007-12-29  11:19

Címlap

top