Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2009

Manócska
Létrehozva: 2007. december 27. 19:59

Talán nem én vagyok az egyetlen, akinek 2009-ben lesz az esküvője. 2008 nem fér bele, de sebaj, így mindenre jut elegendő idő - remélhetőleg. 

Várok minden menyasszonyt, aki 2009-ben mondja ki a boldogító igent. 

  1. Torolt_felhasznalo_149908
    Torolt_felhasznalo_149908
    2009. szeptember 2. 12:2063376.
    és még...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_149908
    Torolt_felhasznalo_149908
    2009. szeptember 2. 12:1963375.

    Sziasztok!

     

    Bocsi, de ezer még mindig a dolog...

    Részletes beszámolóval is szolgálok, de most beszéljenek a képek

     

     

     

    2009.08.22.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 2. 12:0163374.

    Dehogy vagy idegesítő.....ide azért is jöttem csevegni, mert másról már nem is nagyon tudok beszélni, és itt legalább azonos idegállapotú emberek olvasnak

     

    3 koszorúsom lesz......gyönyörűségeim!!!

     

    Egy rózsaszín, egy kék, meg egy barackvirág színű!!

     

    A ruhától megmondom őszintén kicsit féltem, hogy nem olyan lesz mégsem, mint amit megbeszéltünk, mert ez gyakran előfordul.....de hál'Istennek minden klappol.

     

    Tényleg, azt nem is kérdeztem még, hogy hol esküdtök??

     

    előzmény:
    timcsi555 (63372)
    2009-09-02  10:23
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 10:2563373.
    Egyébként nyugodtan szólj, ha túl sokat kérdezek:D Tudom, hogy már idegesítő lehetek pár nappal esküvő előtt:D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996933 (63371)
    2009-09-02  10:00
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 10:2363372.

    Igen, templomi is lesz.

    A menyasszonyit én is terveztem, a menyecskét viszont kinéztem egy szalon oldalán és az alapján varratom. Csak jövőhéten megyek a ruhákért, mert otthon kicsi a lakás, nem tudom eltenni úgy, hogy a párom ne lássa. Jövőhéten hozom el és egyenesen a szüleimhez viszem, ez a biztos:)

    Már nagyon várom:) Olyan fura ....valahogy lassan és mégis gyorsan is telnek a napok...

    Hány koszorúslány lesz nálatok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996933 (63371)
    2009-09-02  10:00
  6. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 2. 10:0063371.

    Fehérnek fehér lesz, de klasszikusnak nem nevezném, viszont sajnos képet se a menyasszonyról sem a menyecskéről nem tudok MÉG küldeni, mert mindkettőt terveztettem. De majd a jövő héten átküldök párat.

     

    Nektek ruhák?? Ja tényleg  templomi esküvő Nektek is lesz?

    előzmény:
    timcsi555 (63370)
    2009-09-02  09:45
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 09:4563370.

    Igen, a képen tüllös féle valami van:) A tánccal elég rosszul állunk, angol keringőt tanulunk dvd-ről. De annyi mindent kell intézni és a párom elég sokat dolgozik, hogy egyszerűen nincs rá energiája...és már nem is erőltetem nagyon. Majd lesz valami, nem az a lényeg, hogy tökéletes legyen, hanem hogy TI legyetek. Lehet, hogy tényleg az van a párodban, hogy Te úgyis sokkal jobb lesz el mint ő..és talán fél, hogy elveszik a tudásával melletted.

    Amúgy is a vőlegény csak a második főszereplő az esküvőn

    Milyen lesz a ruhád? Klasszikus hófehér?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996933 (63369)
    2009-09-02  09:32
  8. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 2. 09:3263369.

    Aztamindenit nagyon széép!

    Bár egy menyasszonyi csokorra nehéz azt mondani, hogy csúnya

    Hasonló volt, amit láttam, csak rózsaszínben, és valami organza-szerűvel volt kombinálva alul, de ha jól látom ennek is van valami tüllös az alján....vagy csak még reggel van

     

    Lesz templomi is igen, nemrég fejeztük be a jegyes oktatást......nem Egerbe jártunk, ahol lesz, hanem itt Pesten voltunk kb 10-szer. Bajos lett volna mindig hazamenni.

     

    Ti a tánccal hogy álltok?? Angol keringőzni fogunk mi is, de a páromtól annyira idegen ez az egész táncolósdi, hogy szinte minden nap a nulláról indulunk .

     

    Pedig én tanítom magunkat, ezt csináltam 10 évig, és lehet ez is frusztrálja, hogy azt hiszi belőle is versenytáncost akarok csinálni Mindegy, az tuti, hogy ezen már nem akadok fönn így szerda reggelre, de jelen pillanatban inkább tűnik az egész táncunk mókásnak, mint szépnek

    előzmény:
    timcsi555 (63367)
    2009-09-02  09:15
  9. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 2. 09:1863368.

    Háááááttt.....én nem mutatnám meg.

    Legyen meglepetés, ha engem kérdezel.

     

    Nekem a menyecskéből egy anyagdarabkát látott, amivel a boltokat jártam ugyanolyan színű piros cipőért.

    előzmény:
    timcsi555 (63363)
    2009-09-02  08:23
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 09:1563367.

    Ugen, a csokromba lenne, a kedvenc virágom. Találtam egy képet és rögtön azt mondtam, hgoy ez a tökéletes csokor. Csatolom, kiváncsi vagyok más véleményére is:) Persze csak őszintén:)

    Az orchidea is nagyon szép, imádom a virágokat:) Templomi szertartás is lesz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996933 (63365)
    2009-09-02  09:08
  11. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 2. 09:1163366.

    Szia!

     

    Hol esküdtök?

    előzmény:
    Aranybogárka (63362)
    2009-09-01  20:49
  12. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 2. 09:0863365.

    Tulipán az olyan széééép! A menyasszonyi csokorba lenne?

    Épp láttam a virágosomnál egy csokormintát tulipánból, rózsaszínű...ááááá, gyönyörű volt.

     

    Nekem orchidea lesz, nekem az a gyengém. Inkább kevesebb több alapon gondolkoztunk, de azt orchideából.

     

    Az lesz a hajamba, a csuklómon a pántba beleszerkesztve, abból lesz a csokrom, de a díszítést azért nem abból oldjuk meg...kicsit sok lenne

     

    A pároddal szerintem semmi gond nincs, ez normális. A lelkesedése alábbhagyott, de már csak szeretne túl lenni rajta...aztán mikor ott lesz, és látja, hogy mindenki Titeket ünnepel, Ő lesz az aki reggel hétig rázza!!!!

     

    Az én párom legalábbis ilyen, és Ő is intézkedett vadul az elején, de mára már mindenre az a válasza, hogy: "nem tudom,inkább Kingát kérezzétek"

     

     

    előzmény:
    timcsi555 (63364)
    2009-09-02  08:28
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 08:2863364.

    Szia!

     

    Reméljük, hogy szép idő lesz:) Sajnos nem nagyon hiszek abban, amit 3-4 nappál későbbre jósolnak.

    Mi is belföldre utazunk kipihenni a készülődést. Én nagyon izgatott vagyok, alig tudok már a munkára figyelni és mindig telefonálgatokNekem a párom az elején nagyon intézkedős volt, telefonálgatott mindenhova, de már kezdem úgy érezni, hogy elege van abból, hogy mindenki az esküvőtémát nyomja, úgyhogy próbálom nem erőltetni az olyan kérdéseket, hogy milyen legyen a terítő vagy a díszítés....stb

    Most úgy elvan magában, lehet hogy nem nagyon tud beszélni arról, hogy már ideges az egész miatt.

    Én még a virágrendelést most intézem, de lehet h nem tud a virágkötő tulipánt szerezni, pedig az a kedvencem:(:(:(((

     

    előzmény:
    Aranybogárka (63362)
    2009-09-01  20:49
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 08:2363363.

    Gondolni fogok Rátok! Remélem, hogy szép idő lesz!

    Nekem eddig egyik ruhámat sem látta a párom, de a menyecskét úgy megmutatnám majd neki, lehet olyat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996933 (63361)
    2009-09-01  16:01
  15. 2009. szeptember 1. 20:4963362.

    Szia!

     

    Vagyunk már egy páran szeptember 12-ére

    Már alig van hátra pár nap, én most ezen a héten kezdtem el izgulni. Egyébként már minden megvan, sütik, virágok megrendelve, helyszínek elintézve. Tegnap este voltunk a vőfélyünknél egy utolsó egyeztetésre. 

    Vasárnap még elmegyünk egy utolsó táncpróbára, hogy szépen tudjuk lejteni az angol keringőnket

     

    Nálunk 70 vendég lesz, egy tóparti étteremben lesz az esküvőnk.  Alig várom már azt a napot! Mostmár párom is izgul, eddig nem nagyon mutatta pedig.

     

    A lagzi előtt 2 napot veszek ki, utána viszont két hétre van szabadságom (a cégnél kötelező egyszer egy évben 2 hetet kivenni).

    Az esküvő utáni héten ablakcserénk lesz, előre félek a rombolástól , utána viszont megyünk nászúta (csak belföldi út).

     

    Éééésss.... nagyon szép idő lesz azon a hétvégén, eső egy szem sem, és kellemesen meleg... 

    előzmény:
    timcsi555 (63360)
    2009-09-01  14:48
  16. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 1. 16:0163361.

    Hát, azért az én párom is elég könnyen vált témát, de mondjuk, ő hétköznap legnagyobb részét külföldön tölti, Szlovéniában dolgozik, és nem tudtam még az agyára menni!

     

    Vagy csak jól álcázza .

     

    Viszont mostmár a héten nem ment ki, és látom azért rajta, hogy izgul, a múlt héten még semmi baja nem volt.........meg is lepődtem.

     

    Nekünk viszonylag nagy lagzi lesz: 120 fős, pedig 80-ról indultunk......khmm..khmm, picit megszaladt .

     

    Fúúúúúúúúú.......de váárooooooomm!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    timcsi555 (63360)
    2009-09-01  14:48
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 1. 14:4863360.

    Nekünk 12-én lesz, de már én is egész nap teszek-veszek:) Próbálom intézni a kisebb dolgokat, amit még  szükséges beszerezni.

    Nálunk is ez volt a munkahelyen, kibuktak, hogy 24 évesen miért akarok férjhez menni..megkaptam azt, hogy még ezer jelöltem lenne és hogy nehogy azt higgyem, hogy nem lesz válás.mert ma már nem maradnak együtt az emberek...stb..stb...

    Nálunk kis esküvő lesz, kb 45 fővel. Nektek?

    Még egy fontos kérdés:D A párom az elején olyan izgatott volt..szervezkedett.... most néha már unja ez az esküvő téma, én pedig csak szinte erről tudok beszélni:D Már a fejéhez vágtam, hogy már biztos nem is akarja. Vagy a pasik ilyenek?:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996933 (63359)
    2009-09-01  14:36
  18. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 1. 14:3663359.

    Jól számoltad!

     

    Már nagyon-nagyon izgulok! Szinte nem is tudok koncentrálni, itt ülök, most is dolgoznék, de egyszerűen már a telefoncsörgések miatt sem bírom csinálni a feladatomat.

    Hol anyu, hol ez, hol az hív.....áááááhhhhh...de olyan jó különben!!!!

     

    A gyerek téma nálunk is porondon volt a munkahelyen.

    SŐT!!

    Azt hitték, hogy terhes vagyok és azért kell összeházasodnunk, mert 25 évesen ehhez túl fiatal vagyok!!

    Érdekes, a barátaim,és a családom körében meg sem fordult ilyen feltevés.

     

    Nektek mikor lesz, és hol?

    előzmény:
    timcsi555 (63358)
    2009-09-01  13:30
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 1. 13:3063358.

    Szerencsére megoldódott," elfelejtették", hogy miért kell és mondták h ebben az esetben elnézik.

    Én úgy vettem észre, hogy azt gondolják nálunk, hogyha valaki férjhez megy, akkor azonnal gyereket fog szülni....

    Nem is értem. Ha akarok, akkor házasság nélkül is szülhettem volna.

    Ha jól számolom, nektek ezen a héten lesz az esküvő:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996933 (63357)
    2009-09-01  12:24
  20. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 1. 12:2463357.

    Szia timcsi!

     

    Nekem a cégnél kicsit lazábban működik, szóval én csütörtökön délig vagyok, és utána indulok haza egerbe, a helyszínre, és szombaton uccu neki.........(remélem nem fog szakadni).

     

     

    Utána egy hetet dolgozunk, és 12-én indulunk két hét nászútra, de ezt mondjuk már Januárban tudtuk, mert sógornőm nászajándéka a nászút, ezért jó hamar befizettük, hogy minden rendben legyen, és ezt meg így ebben a formában kénytelenek voltak lenyelni.

     

    Kaptam mondjuk az íveket, hogy: húúúhh, szeptemberben kezdődik a legnagyobb hajtás, én meg.....................de hát evvan!!

     

    Jó fejek a cégednél látom......máshol sincs szerintem másképp, nem mindenhol állnak az esküvő előtti és utáni napokhoz úgy, mintha nem is tudom mi lenne. Sajnos.

    előzmény:
    timcsi555 (63355)
    2009-09-01  08:51
  21. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. szeptember 1. 12:1463356.

    Jaj ezt a depresszív hangulatot ne hagyd, hogy eluralkodjon Rajtad!

    Főleg, ha csak emiatt!

     

    Mertha nem vagy sugárzóan boldog, és mindenki a szomorúságot érzékeli, akkor xs-es méreted is lehetne, nem leszel szép!

    Ez egy óriási butaság, hogy a teltebb menyasszony nem szép!

     

    De tényleg!!!!

     

    Lentebb megnéztema ruhádat!

    Gyönyörűszép!

     

    Egyszer voltam egy olyan esküvőn, ahol a menyasszony "jó csajnak" számított, de a nagy napján, tiszta hiszti volt, és ez látszott rajta, de az az igazi hisztis, akitől menekül a világ. A párja és közte abszolút nem volt meg az az összhang, amitől az ember úgy érzi, hogy na igen: összetartoznak.

     

    Vacsora után rágyújtott az asztaluknál.....(bocsánat dohányzók, de szerintem, ha dohányzik is valaki a nagy napján, legalább ne az egész násznép előtt az asztalnál, mint egy kocsmában).

     

    Végeredményben: egyáltalán nem volt szép: hiába volt etalon!!!!!!

    előzmény:
    okosa (63353)
    2009-08-31  18:12
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 1. 08:5163355.

    Sziasztok lányok!

     Bocsi a zavarásért.

    Ti mennyi szabadságot vettetek ki az esküvő miatt? Én 4 napot vennék ki előtte (vidéki rokonok előbb jönnek) és 5 napot utána.

    A melóhelyen 1 héttel előtte kell szólni, ha hosszabb szabira megyünk. Én 1 héttel és 1 nappal előbb szóltam, hogy 9 nap kell az esküvőre.

    Erre azt mondták, hogy ez sok egyszerre és rövidítsem le

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_509053
    Torolt_felhasznalo_509053
    2009. szeptember 1. 00:0363354.

    Sziasztok!

     

    hát eltelt nekünk is..

     

    az eső szar volt reggel - itt Győrben két hete nem esett és már a vasárnap is abszolút felhőtlen volt - pont csak a mi nagy napunkon...

    ennek megfelelően reggel tiszta depis voltam, nem volt kedvem az egészhez, álmos voltam meg minden. aztán anyuval, kissógornőmmel meg barátnőmmel elmentünk fodrászhoz, ahol amig száradt a hajunk gyertyákat kötöztünk még meg ilyenek - ez picit kezdett feldobni. aztán sminkelésre már egészen hepi voltam, jó zene volt a rádióban, kicsit táncoltunk - akkor már nem dörgött meg villámlott. na, a párom éppen nem ért rá eljönni értem mire végeztem, esernyő alatt mentem anyuékhoz haza, fújt a szél és szakadt az eső - és ismét csak azért nem bőgtem mert full sminkben voltam.

    volt 15 percem átöltözni a fotózásig - ahonnan végülis 45 percet késtünk mert a FÉRJEM nem készült el. ez a késés elég volt ahhoz, hogy az eső szépen lassan csendesdjen, mire odaértünk a helyszínre meg teljesen elállt. a fotózás nagyon jó hangulatú volt, sokat nevettünk és ez megint visszahozta az életkedvemet.

    volt fél óránk utána hogy hazamenjünk anyuékhoz - normál esetben elég, de az útvonalunk le volt zárva koncertek miatt.. 10 perces kerülőt kellett tennünk, úgyhogy éppenhogy felszaladtunk, ittunk egy korty vizet és indultunk is vissza.

    az anyakönyvvezetőhöz vezető úton kezdtem el izgulni - addig semmi drukk vagy ilyesmi nem volt bennem. de ott annyira hogy alig kaptam levegőt. mikor befordultunk abba az utcába, megláttam a rokonokat, barátokat - na akkor kezdtem bőgni.. kijött az egész napi feszültség... jó volt a sminkem hogy kibírta..

    a szertartás rövid volt, de nagyon szép - apum írt egy verset nekünk, azzal kezdődött, aztán nagyon szépen beszélt az anyakönyvezető is, a gyűrűvivő kislány végigsírta az egészet ott mellettem, nekem is folytak a könnyeim rendesen..

    a gratulációk után elmentünk az étteremhez - akkor már nyitva is lehetett a cabrio, na úgy állati volt! étterem előtt a csokordobás a kocsin ülve, úgy vette le a kéket is a vőlim, étteremben pezsgővel fogadtuk a vendégeket, mindenkivel egyenként koccintás és mondtuk hogy melyik asztal az övék, tök jó volt. gyönyörű volt minden az étteremben, ahogyan megálmodtam! kaja is fantasztikus finom volt!!

    a vőfélyünk csuda jó fej, nagyon szépen levezényelte az egészet, utána még maradt kicsit bulizni :-) nagyon jó volt a násznép, sokat táncoltunk.

    barátaim elraboltak és elvittek egy nyilvános koncertre hogy találkozzam Bonnie Tylerrel.. kb 20000 ember között voltunk, de sajnos Bonnienek csak a haját láttuk amikor a szinfalak mögé mentünk - azt hiszem kicsit késve értünk oda, és már készült a fellépésre. mikor jöttünk el, akkor kezdett énekelni, mi az utcán táncoltunk és énekeltünk, nagyon fantasztikus volt!!!!

    éjfélkor menyasszonytánc - tesóm úgy verte a fazekat hogy eltörött a fakanál, pedig elég massziv fajta volt :-) a menyecskeruhám dirndl volt- a tiroli népviselet.. hát az nagyon ütött.. mindenki nagyon szépnek találta, mindenkinek meglepetés volt.

    negyed hétkor kerültünk ágyba... szal nagyon nagyon jó buli volt!!! tesóm (násznagyom) iszonyatosan nagyot alakított, meg a nagypapám is reggelig táncolt! a férjecském egy régi ígéretéhez híven végigtáncolta az estét, igyekezett minél többeket megtáncoltatni. a lányok kánkánoztak, a férfiaknak surdát kellett - apum nagyon jól nyomta!!

    összességében:

    - ha esik az eső, legyetek csak szomorúak, a nap végére úgyis fülig ér majd a szátok :-) meg azt mondják esőben kötött házasságok a legtartósabbak - ettől függetlenül kívánok minden soron következőnek szép időt!

    - legyen pót-menyasszonyi torta dísz - a miénket nem rögzítették rendesen a tortára, lebillent és összetörött..

    - ha mindenkire 3 szelet húst számoltok és bőséges a vacsi, sütiből elég a násznép MAX 70%-ra rendelni, nekünk rengeteg megmaradt, aprósüti, sós és torta is

    - ne hagyjátok a szülőköszöntő ajándékot a hotelban :-D

    - a ruhát úgy varrassátok fel hogy amikor az abroncs előrebillen, akkor se érjen a cipősarok alá - én majdnem végig fogtam, úgy táncoltam

     

    na, ennyit tudtam ma mondani, majd még biztosan jut eszembe, majd még jövök, de most megyek aludni, mert hulla vagyok :-)

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 31. 18:1263353.

    Szia Kili24!

     

    Anyósom jelezte, hogy jön és minden részletre kíváncsi és , hogy Neki mi lesz a dolga. Ennyi. Semmi kérdés, hogy miben segíthetek, vagy mennyi pénzt adjak. Azóta Engem fel sem hívott, hogy elnézést kérjek. Anyukám már teljes ideg a találkozásuk miatt, mert fél, hogy ha valami nem tetszik Neki kiossza. Jogos és meg is értem!

     

    Szerencse a szerencsétlenségben, hogy egy másik vőfélynek pont a mi napunkra bejegyzett esküvőt visszamondták, így tudott minket vállalni. Reméljük, hogy jó lesz.

    Kicsit kezdek magamalá kerülni, mert rondának és kövérnek érzem magam. Annak idején vékony voltam, de egy 4,5 éves kapcsolat után az evésbe menekültem. És nem vagyok biztos benne, hogy Nekem ez menni fog és, hogy Én is szép leszek. Szerintem Nálam kövérebb és csúnyább menyasszony még nem volt. Már csak a fotóktól és a videótól félek, mert azok még kövérítenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_996933 (63352)
    2009-08-31  13:56
  25. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2009. augusztus 31. 13:5663352.

    Most olvastam vissza a hozzászólásaidat.

     

    Nagyon sajnálom, hogy anyósod nem gondol a fiára, egyébként hogy döntött? Ha nem vagyok indiszkrét?

     

    És a vőfély?????????

    Bocsánat, de rohadjon meg az ilyen!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    okosa (63351)
    2009-08-31  12:14

Címlap

top