Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletbörze tanítóknak

mokka69
Létrehozva: 2007. december 27. 11:16
Sziasztok!
Azért hoztam létre ezt a topicot, mert a saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen sokrétű tájékozottság kell a tanítói munkához. Tudnunk kell tanítani, gyereket nevelni, kreatívnak kell lennünk, műsort kell betanítanunk, értékelnünk kell, dekorálni a tantermet, ajándékot készíteni, tanmenetet írni és még sorolhatnám!
Itt szabad a pálya, segítsünk egymásnak, mert így könnyebb lesz!


  1. 2009. október 28. 08:204901.

    Ezt mi is sokáig kerestük!

    (Balga módon, nem néztünk utána, mielőtt beneveztünk a versenyre! Azt hittük minden könyvtárban fellelhető. )

    Hogy is tudnék segíteni?

    Nekünk is csak egy kimásolt példányunk van, mert a szomszéd faluból sikerült megszerezni.

    Hol laksz?

    előzmény:
    szentinetti (4896)
    2009-10-27  21:33
  2. 2009. október 28. 08:094900.

    A tea eszembe jutott, de a teáspapír nem. Pedig nagyszerű ötlet!! Köszi.

     

    Ilolina: A kasztanyettáról mesélj majd!

    előzmény:
    adorka (4899)
    2009-10-27  22:22
  3. 2009. október 27. 22:224899.

    Hú,lányok, nagyon fáradt vagyok. Csak kicsit bekukk. 3 ablakomat kicseréltek ma. Még jönnek majd az erkélyajtót cserélni, talán csütörtökön.

     

    Libi: Angliáról még nem írták az 5 órai teát,ami jellegzetes És teás papirokból ugye sok szép dolgot lehet csinálni. Spanyol pedig a Carmen.

     

    Megyek is lefeküdni. Holnap munka, ma szabit vettem ki, itthon voltam. Ja, nálunk majd csak csütörtöktől lesz szünet,mert ugye én Szlovákiából vagyok. 

    előzmény:
    libi (4895)
    2009-10-27  21:23
  4. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2009. október 27. 21:414898.

    Én is észrevételeztem a nagy dátumkiesést, de mivel nem volt még hozzászólás, gondoltam átköltöztetés volt. Most pedig olvasom a történetet. Igaz, én sem értek annyira hozzá, de belenyúlni nem mernék és nem is teszem "tudatlanul" sem. Amiben bizonytalan valék (új) mokkától kértem segítséget.

    Kicsit az ügyetlenebbek védelmében :-)

    előzmény:
    adorka (4869)
    2009-10-26  21:46
  5. 2009. október 27. 21:394897.

    Szia Libi!

    A  kasztanyettát fakanál fejéből meg lehet csinálni technika órán

    Majd beszélünk róla

    előzmény:
    libi (4883)
    2009-10-27  16:48
  6. 2009. október 27. 21:334896.
    Segítségeteket szeretném kérni : ) Fésűs Éva : Csupafül 22 meséje - t keresem,aki tud segítsen ,szépen kérem : )
    szentinetti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. október 27. 21:234895.
    Köszönöm, segített. ;-) Lassan összeáll.
    előzmény:
    petty21 (4885)
    2009-10-27  18:21
  8. 2009. október 27. 21:184894.

    Sziasztok!

    a hosszú hétvégén itt nálunk Szarvason voltak ún. tök-jó napok,ahol én is kinn voltam és játszóházaztam.

    erről rakok fel két képet.Csináltunk mi ott sok mindent:ősz anyót, levélmanót.

     

    csak gondoltam elújságolom!

     

    egyébként élvezem a szünetet, csak 2 tervezet várja hogy megírjam,de még váratom őket egy kicsit,próbálok ihletet meríteni.

    vár rám egy maradékos osztás és egy hang- és betűtanítási tervezet.

    juppi

     

    minden jót nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. október 27. 20:224893.

    Szia rágica !

    Élvezkedem még egy kicsit én is .Még 2 napig mondom,hogy negyvenkilenc.Harmincadikától már nem

    szentinetti

    előzmény:
    rágica (4886)
    2009-10-27  18:42
  10. 2009. október 27. 20:114892.

    Csak gratulálni szeretnék ehhez a kincsesbányához!

    Látom, senki sem unatkozik a szünetben sem!

    Jó pihit Mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. október 27. 20:084891.

    Csodálom, hogy nekem is csak úgy sikerült.

    Borzalmas PC guru vagyok én is!

    Vagyis csak ÉN!

    előzmény:
    ldora (4890)
    2009-10-27  19:52
  12. 2009. október 27. 19:524890.

    Köszönöm!!!!!!!!!!!

    Beírtam én többféle módon is, mielőtt segítséget kértem volna...

    de semmi használhatót nem dobott ki...

    erre tessék.

    mégegyszer köszi

    előzmény:
    rágica (4889)
    2009-10-27  19:38
  13. 2009. október 27. 19:384889.

    Üsd be a "gugliba"!: felmérő mondatfajták.

    Rögtön az 1. találat ez lesz.

    előzmény:
    ldora (4887)
    2009-10-27  18:50
  14. 2009. október 27. 19:084888.

    Nekem van valamim itthon, de nem olyan amit a tankönyvekhez adnak.

     

    előzmény:
    ldora (4887)
    2009-10-27  18:50
  15. 2009. október 27. 18:504887.

    sziasztok

     

    nincs vkinek véletlenül 3. osztályos nyelvtan felmérője a mondatfajtákhoz???

    mindenem a suliban van, és holnap magánórám lesz...dolgozatra gyúrnánk...

    ha van kéznél vkinek, akkor mgköszönném.

    ha nincs, akkor kiötlök feladatokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. október 27. 18:424886.

    Szia!

    Örülök, hogy itt vagy!

    A szomorúság és a bánat mindig ott marad az ember lelkében, de talán ha másra is figyelünk, akkor könnyebb vele együtt élni.

    Ezeket a köhögéses, tüsszentéses tüneteket bizonyos korban már tényleg csak segédseszközzel lehet kezelni.

    Én pl tegnap benyeltem a "Duracellt"-t, és magam sem tudom, hogy csináltam, de délre kész voltam azzal az ablakpucolással, amivel még fénykoromban is 1 egész nap alatt végeztem.  No, ma aztán meglátszik a korom! Még az is, ami 20 év múlva lesz!

    Nem is főztem ma birsalma sajtot!

    előzmény:
    szentinetti (4884)
    2009-10-27  18:13
  17. 2009. október 27. 18:214885.

    Sziasztok!

     

    Adorka: igen, anyukám óvónő. (férjem, anyósom tanár. Jó család vagyunk, mi? ) Majd meséld el milyen volt, ha meglesz. 

    Ablakcseréhez, takarításhoz kitartást! Nagyon sok por lesz, de aztán meg sokat spórolsz.

     

    Libi: Norvégiához vikingek (bár nem egyértelműen norvég, inkább skandináv), rengeteg tó, fjordok, gleccserek, rénszarvas, medve jut eszembe. Na de ezekből olvasás, ének és technika órát kitalálni nem tudok. 

    Anglia: piros, emeletes busz, a rendőrök kalapja, Big Ben, bobtail kutya (he-he, mert nekünk az van) ugrik be. Tudok egy nagyon egyszerű süti receptet (vajaskenyér puding), ha van lehetőségetek sütni (konyhás néniket megkérni).

     

    Spanyolokról a zene, a tánc jutott eszembe, de gondolom neked is. Don Quijote története, Kolumbus Kristóf. 

    Na nem hiszem, hogy sokat segítettem.

     

    Zsuzsinyka: üdv köztünk. 

     

    Edit: tök jók az egerek, le is mentettem a sablont. Köszi. 

     

    Linzy: mi is most gyűrjük az IPR-t, írok majd privit, hogy ne itt untassam a népet. Megnéztem a hópihét. Én valahogy máshogy hajtottam régebben, de persze már nem emlékszem. De ez is jó, ki fogom próbálni.

     

     

    előzmény:
    adorka (4869)
    2009-10-26  21:46
  18. 2009. október 27. 18:134884.

    Sziasztok !

     

    mokka69

    rágica

    edit-a

    petty21

    ilolina

    adorka

    Köszönöm az együttérzéseteket./Apósómat vesztettük el /

    rágica megfogadtam a tanácsodat és idejöttem.Jobb egy kicsit - nagyon : )

    Mostmár látom a herpeszektől a monitort is.A köhögéshez lassan liberó kell.....Közben vásároltam a KIK-ben őszi díszeket elküldöm a közösbe,ha sikerül.Olvastam,hogy ötleteltetek a lyukasztással kapcsolatban.Én kreatív boltban találtam egy csudajó kis lyukasztót.Bescanneltem ezt is megpróbáom feltenni.

    szentinetti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. október 27. 16:484883.

    Köszi a sok jó ötletet. Egy EU dolgozathoz kell. A suli nyert pályázati pénzt, ezekkel az országokkal dolgozunk együtt. A dolgozatom arról szól, hogy azok a gyerekek akik nem vesznek tevékenyen részt a projektekben (nem utaznak), hogyan ismerhetik meg az országokat.

    A spanyol dalok, táncok nekem is beugrottak, be is írtam énekre a kasztanyetta megszólaltatásával együtt.

     

    Köszi a sok jó ötletet!!

    előzmény:
    aric (4881)
    2009-10-27  14:51
  20. 2009. október 27. 15:264882.

    Sziasztok újra!

     

    Délelőtt "megzavartak", utána meg hajtás volt. A suliban volt egy "team-megbeszélés", hogy a projekt-nél maradjak. Nem jutottunk egyről a kettőre a tisztasági projekttel, mert a csoportok egyenlőtlen feltételekkel indulnának versenyeznének. Így meg egy verseny sem igazi. De azért megpróbáljuk a lehető legjobbat kihozni a dologból.

     

    A liba nem akar látszódni, mert ha igen, akkor vinném magammal Pstre, hogy a két doki között legalább azzal haladjak. 18 óráig még kijöhet belőle valami liba forma.

     

    Még mindig várom annak a kedves fórumtagunknak a jelentkezését privátben, akinek az elmúlt hétvégére ígértem az értékelőimet!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. október 27. 14:514881.

    Libi: nem egészen értem, hogyan kell bemutatni az országokat, szívesen segítenék, így leírom, ami eszembe jut, aztán Te szelektálod:

    Anglia: Chaucer: Canterbury mesék pl olvasásórára, bár nem tudom hanyadikosoknak jó, nem(csak) épp gyerekkönyv. Rajzra pl piros busz, vagy Big Ben rajza, és vannak aranyos gyerekdalok is igaz, angolul. (pl, London Bridge...-a Temzehídról vagy Hickory-dickory..... a Big Benről).

    Norvégia: Erről keveset tudok, a halászat az pl ismeretközlő szöveg feldolgozásban tudnám elképzelni. És vicces, nekem a norvégmintás pulóver is eszembe jutott, persze mint érdekesség, nem mint munkadarab!

    Spanyolország: a bikaviadal mellett még a spanyol táncok jutnak eszembe, biztos van hozzá valami dal is.

     

    Talán mindháromnak a fekvésére, éghajlat jellegzetességekre is ki lehetne térni (pl esős, skandináv, mediterrán...)

     

    És mire kellenek ezek? Pályázat? Verseny?

    Mi egyszer tablókkal mutattuk be az  EU országokat, és volt egyszer egy olyan verseny is, amira mentek az iskolából, hogy bizonyos országok ételeit kellett elkészíteni sógyurmából és gyurmából.

    előzmény:
    libi (4871)
    2009-10-26  22:05
  22. 2009. október 27. 14:214880.

    Sziasztok!

     

    Huhúúúúúúúúúúúúúú de nagyon szégyellem magam...

    nyár óta átmentem csak olvasó üzemmódba...

    sajnos ennek sok oka van

    sok a munk is elsősökkel, aztán vacakol a netünk is otthon,és még más is.de remélem hamar helyrerázódik az életünk és újra régi önmagam lehetek...

    lssan tényleg lehet a téli dekorációkra gyúrni... azt hiszem vmi pénztárcakímélő megoldást kell választanom, tehát filigránok

    Mos akkor mi a gond a közösökkel?? VAn ugye a gmailos, és van az az újféle...nem tom pontosan

    én most csianálok vebalbumot magamnak, h. megmaradjanak a régi fotóink nem csa cd-n.a gépről ui törölnöm kéne, mert irtóra lelassult a masina. Bár lehet nem attól

    szép napokat, jó pihit mindenkinek.

    még jelentkezek...é ha tudok teszek fel én nis újra vmit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 27. 14:184879.

    Sziasztok!

     

    Örömmel látom, hogy visszakerült minden a helyére.

    Azt hittem, hogy csak én nem látom valamiért a dolgokat.......jellemző, mindig magamban keresem a hibát először, bármi van. 

    Azért az durva, hogy valaki szándékosan csinál ilyet!!!!!!!!!!

    Csak nem!

     

    A nemjelentkezésem oka (szegény Kazinczy), hogy brutálisan beteg voltam/vagyok.

    Heveny bronchitis, 2 hét táppénz, ez a 3. hét, hogy tart, és még mindig durván köhögök, de legalább nem állandóan.

    Már a Salvus vizet iszom, az utolsó reményem a két antibiotikumkúra után, de határozottan jobban vagyok, de még mindig meglehetősen beteg.

     

    Na, amiért írtam, hogy küldtem néhány téli újságot a közösbe.

    Remélem, hasznát veszitek!

    Meg fogom irgumburgumozni, ha valaki mégegyszer beletúr.

    Ügyesek vagytok, hogy visszaállítottátok!

     

    Szép napot!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. október 27. 13:054878.

    Sziasztok!

     

    Már régen írtam, de azért minden nap elolvasom a soraitokat.  Nyakamon az IPR, erre készítem a fejlesztési tervet, amit egész évre meg kell csinálni. Ráadásul heti 1 óravázlatot is le kell emiatt adni. Sajnos visszamenőleg szeptembertől.  Lassan a téli díszeket is készíteni kellene, szünet után tökfaragás stb. Rokonok váltják egymást.

    De ígérem, ha lesz egy kis szabadidőm, gyakrabban jelentkezek.

    Találtam a gépemen hópihe mintákat. Lehet, hogy még korai, de azért elküldöm.

    Hogy melyik közösbe megy fogalmam sincs, mert csak egyet ismerek, de szerintem megtaláljátok

     

    Mindenkinek kellemes szünetetet, és jó pihenést, a betegeknek gyógyulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 27. 09:184877.

    Sziasztok,szép napot!

    Megjártam a piacot (elköltöttem egy csomó pénzt virágra és zöldségekre ),megreggeliztem,és most leöblítem kávéval. :)

     

    Köszönjük Julis az ötletet,biztos van még itt olyan,aki nem ismeri az oldalt amit ajánlottál.Nagyon sok dolgot lehet ott találni,nemcsak gyerekekkel kapcsolatban,hanem ezoteria,zene,könyv stb. témákban is.

     

    Tegnap találtam egy aranyos egérképt,gyorsan meg is csináltam.Szerintem nagyon jó akár versenyekhez sorszámnak is.Sima famentesből csináltam,színesből biztos mutatósabb,de így is aranyos lett. A sablonját elküldöm a közösbe.

    előzmény:
    Julis (4874)
    2009-10-27  07:41
  26. 2009. október 27. 09:114876.

    Szép jó reggelt/napot!

     

    Na, én hajnalok hajnalán Emkével "randiztam".Kaptam tőle munkát bőven, így lefoglalom fennmaradó szabadidőmet (nehogy már a pedagójgosz unatkozzék kicsinykét).

     

    Adorka: igen, megkaptam a gólyát. Még fumigálok, hogyan legyen belőle liba. Mert ugyan találtam libát (kacsa az, de rámondom, hogy liba), de annyira pici, hogy a nagyítás alkalmával annyira elhomályosodik, hogy alig látni a vonalak irányát és végét.

    Az ablakcsere miatt nem irigyellek, mert hiába zártam le úm hermetikusan a szekrényeket, iszonyú por jutott oda is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. október 27. 07:474875.

     

    Önkényesen kinevezett topic-igazgatói tisztemnél fogva Téged: Zsuzsinyka, hivatalosan taggá nyilvánítalak!! 

     

    A fiók címe megy privátban! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252392 (4873)
    2009-10-26  23:47
  28. 2009. október 27. 07:414874.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek jó reggelt!

    Lehet, hogy nem mondok újat, de hátha...

    Találtam egy weboldalt: Canadahun.com, ahol van egy nagyon klassz fórum:

    Gyerekek - ötletek, módszerek tanuláshoz, tanításhoz, neveléshez, gondozáshoz.

    Érdemes böngészni, színezők, versek, mesék, tankönyvek segédanyagok stb.

    A letöltéshez regisztrálni kell,(2 nap múlva lesz aktív) és 20 hozzászólás szükségeltetik.

    Letöltöttem egy mozaikos tanítói kézikönyvet napközis foglalkozásokhoz. Elküldöm a közösbe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_252392
    Torolt_felhasznalo_252392
    2009. október 26. 23:474873.

    Sziasztok!

    Szomorúan hallom, illetve olvasom, hogy valaki szelektálta a "kincseiteket", amin reményeim szerint hamarosan közösködni fogunk. Remélem, hogy megfeleltem a kérdésekre! A kincsekkel kapcsolatban lenne még kérdésem. Elég-e, ha csak nekem kincs? Milyen jellegű kincsekre kell gondolnom és hova kell küldenem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_252392
    Torolt_felhasznalo_252392
    2009. október 26. 23:224872.

    Szia!

    Bocsánat a késedelemért, de végre volt időm alkotni, és készültem a karácsonyi vásárra.

    Szóval, a tagság feltétele, hogy ezt a csöppet komoly-komolytalan belépési nyilatkozatot kitöltöd, majd 5 kinccsel bővíted a tudástárunk.

    Ha ezzel megvagy, küldöm a belépési kódot.

     

     

    Általános belépési-, továbbhaladási- és tartózkodási engedély

    Kitöltése minden topiclakó részére szigorúan véve kötelező!

     Tanítasz is, vagy csak próbálkozol?

    Hány fős az osztályod?

    Délelőtt, délután, vagy egész nap dolgozol?

    Mit csinálsz, ha nem tanítasz?

    Meddig fogod ezt bírni?

     

    idézet:
    mokka69 (4825)
    2009-10-26 07:34:33

    Nos, igyekszem válaszolni.

    "Tanítasz is, vagy csak próbálkozol?"

    - Igyekszem, illetve próbálkozom, de hogy mennyire leszek hatásos, az majd néhány év múlva kiderül.

    "Hány fős az osztályod?"

    - 18 gyerkőc van, de néha sokkal többnek érzem. (Van aki kettőnek számít, van aki néha hatnak, ezt a kategóriát a Nev. Tan. még nem ismeri el és ne ad róla papírt és én, aki néha a hétfejű sárkánnyal vetekszem.)

    "Délelőtt, délután, vagy egész nap dolgozol?"

    - Van amikor délelőtt, van amikor délután vagyok a gyerekekkel, de úgy érzem, hogy egész nap "dolgozom".

    "Mit csinálsz, ha nem tanítasz?"

    -Keresgélek a neten, fórumokra regisztrálok, megpróbálok bejutni a közösbe, salsázok, szórakozok, néha-néha porszívózok, sütögetek és főzök, ha éhes vagyok.

    "Meddig fogod ezt bírni?"

    - Nem egészen tudom mire gondolsz, a kérdezősködést jól bírom.

    előzmény:
    mokka69 (4824)
    2009-10-26  07:34
  31. 2009. október 26. 22:054871.

    Sziasztok!

    Most segítségért jöttem. ;-)

    3 országot kell bemutatni gyerekeknek egy dolgozatban: Anglia, Spanyolország, Norvégia. Tanítási óra keretében. Tehát mondjuk olvasásos egy olvasmány (ism.terjesztő vagy mese), egy ének énekórára (persze magyarul), vmi munkadarab technika vagy rajzórára.

    Spanyolország: bikaviadal ok. De valami termék?

    Norvégia: halászat

    Anglia: ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. október 26. 21:574870.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek szép estét kívánok!

    Nekünk is most őszi szünet van, de mégis visza kell menjek Szegedre! Nagyon fontos beadandót kell megcsinálni a héten! Ehhez kicsit összeülünk!

     Igyekszem jönni!

    Addig is Mindenkinek szép napokat kívánok!

     

    Sziasztok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2009. október 26. 21:464869.

    Mindenkit üdvözlök!

     

    Rengeteg munka vár rám az elkövetkező időkben. Holnap jönnek hozzám ablakcserére, ma egész délután azzal voltam elfoglalva, hogy az ablak előtti részeket szabaddá tegyem.Mindent el kellett onnan raknom. És ugye, mint általában , itt találhatók a tévék, a számítógépek,a hatalmas íróasztalok egy rakás kütyüvel. Sokat pakoltam ma délután éseste is.És még mennyi lesz a munka után a takarítás! Még belegondolni is rossz.

     

    Olvasom, hogy valaki öncélúan  tisztogatta  a kincstárunkat. Elég szomorú,hogy ilyenek történnek.De nem lehet, hogy valaki nem szándékosan tette, csak valahogy nem ért hozzá? Vagy csak én vagyok ilyen naiv? Valahogy nem tudom elképzelni, hogy valaki kitöröljön innen dolgokat. Bár minden lehetséges. Sajnos. Mindenesetre Rágica ügyi vagy, visszahoztad a dolgokat. Köszike!

     

    Szentinetti: Részvétemés gyógyulást kívánok neked. Nem kellemes betegeskedni.

     

    mamó: De jó! Akkor most nagy lendülettel kezded majd az új helyen. Szép termet öröm dekorálni! Nézd meg a közösben az osztályomat, hátha abból is merítesz ötletet. Hányadikosaid vannak?

     

    petty: Anyukád is pedagógus? De örülök, hogy tetszett neki az ötlet! Én most szeptemberben kerültem erre a sulira, most fogom majd én is élőben látni, hogyan is zajlik ez az egész program. Ez a kicsik programja egyébként. A nagyoknak szintén ezen a napon. Vámpír báljuk van. Ők beöltöznek jelmezbe és báloznak.

     

    Angyallány: Megnézted a gólyákat,amiket küldtem fonalgarfikából? Egyébként nagyon jóllehet úgy lyukasztani, ha egy gyűszűbe belefaragtok egy parafadugót,ebbe szúrtok egy rövid,vastagabb tűt. A tűt fogóval le is lehet csípni, hogy rövidebb legyen. Ez a szúróeszköz. A papiros alápedig raktok hungarocellt. így a mintaív is rörzíthető, nem mozdul el és igazán gyorsan megy a munka.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. október 26. 21:414868.

    Szia!

    Fogad részvétem és gyógyító angyalkákat küldök neked.Én is beteg voltam előbb a hangom ment el,majd légcsőhurutom lett.Jobbulást kívánok!

    előzmény:
    szentinetti (4858)
    2009-10-26  19:08
  35. 2009. október 26. 20:474867.

    Jó munkát!:)

     

    A Picasa meghívók újra a beérkezett levelek között vannak,az imént írtam róla,mostmár megtalálod.

    előzmény:
    petty21 (4865)
    2009-10-26  20:37
  36. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 26. 20:414866.

    2 címre kell elküldeni az anyagokat,az új helyről nem lehet törölni.

    A csoportos tárhely kisebb,szükség van a levelező gigáira is.

    idézet:
    edit-a (4851)
    2009-10-26 18:24:01
    Én mindig mind a két helyre elküldöm.....remélem nem direkt töröl vki:(
    előzmény:
    edit-a (4850)
    2009-10-26  18:24
  37. 2009. október 26. 20:374865.

    Sziasztok!

     

    Itt vannak anyukámék, de sajna holnap már mennek is. Jó volt egy kicsit együtt. Plusz szombaton mamámnál volt nagy családi összeröffenés, amit nagyon szeretek. Na de holnaptól nincs lazsálás nekem (nem mintha eddig lett volna), őszi nagytakarítás, plusz rengeteg beadvány a fősulira. És szkennelni is akarok kreatívos könyveket, hátha pontjól jön a Mikulásos, karácsonyos készülődésben. 

     

    Adorka: mondtam is anyunak a Márton napi, Halloweenes felvonulásotokat, tetszett neki, elraktározta az ötletet. Köszi. 

    Nagyon szuperek a boszijaid. 

     

    Citromfű: a csuhéból készült boszorkányok is nagyon jók. 

     

    Én is észrevettem tegnap, hogy okt. 9. és okt. 24. közötti levelek eltüntek, mert meg akartam nézni, hogy küldtem-e meghívót a legutóbbi albumomról. Aztán akartam nektek írni, csak vacakol a netünk és pont elment. De megkönnyebülve olvasom, hogy Rágica ügyes volt. 

     

    Szentinetti: Fogadd részvétemet! És jobbulást neked! 

     

    Mamó: mindig nagy öröm, ha tisztába, szépbe mehet dolgozni az ember. Jó dekorálást! 

    előzmény:
    adorka (4784)
    2009-10-23  20:11
  38. 2009. október 26. 19:584864.

    Részvétem és gyógyulj meg mielőbb,szükség van az erődre.

     

    Mamó,az újba simán úgy tudod küldeni,mint a régibe,csak az email címe más.Azt megtalálod a régiben baloldalt,és az eleje a névnek olyan mint a réginek.;-)

    előzmény:
    szentinetti (4858)
    2009-10-26  19:08
  39. 2009. október 26. 19:504863.

    Egy közös gmail vagy bármilyen email cím esetén nem lehet megoldani,hogy csak 1 személy tudjon törölni.A csoportnál ez megoldott,egy kis ügyességgel sikerült elérni,hogy ne lehessen belenyúlni.;-)

    Új jelszó?Egy idő után odajutnánk ahol most vagyunk.Hányan tudják a jelszót? 30-an,40-en?Bár meg lehetne tenni,hogy az kapja meg az új jelszót,aki itt van köztünk,tevékenyen részt vesz a gyűjtésben.

    A csoport tárhelye 74 %-ban van kitöltve.Utána új csoportot kell létrehozni.

     

    A gmail nagyon hasznos dolog,nem is használjuk ki a lehetőségeit eléggé,gondolok itt pl. a dokumentumokra.Arra akarok kilyukadni,hogy nem kellene csak a csoportra koncentrálni.

     

    Ha mind a 2 helyre elküldjük a motyókat a csoportban biztonságban van.De aki tudja ( ) az eleve a fájlokhoz tegye a kincseket az újban,és akkor rendszerezve van.A beszélgetéseknél le kell tölteni és újra feltölteni.

     

    Bocs,bő lére eresztettem.

    előzmény:
    rágica (4852)
    2009-10-26  18:25
  40. 2009. október 26. 19:414862.

    Sajnálom! Őszinte részvétem.

    Az eltűnt dolgokat "visszavarázsoltuk".

    Ha segít egy kicsit a bánatban, gyere közénk beszélgetni!

    előzmény:
    szentinetti (4858)
    2009-10-26  19:08
  41. 2009. október 26. 19:374861.

    Részvétem!

     

    Vigyázz magadra és gyógyulj gyorsan!

    előzmény:
    szentinetti (4858)
    2009-10-26  19:08
  42. 2009. október 26. 19:354860.

    Sziasztok Lányok!

    Jó rég jártam erre, de teljesen el vagyok havazva! 

    Nálam is zajlik a kert és az udvar téliesítése. Ki kell használnom ezt a jó időt, mig nem fagyle még kinn a kezem.

     

    Fonalgrafika: én injekciós tűvel szúrom. Alatta hungarocell. Felnőtteknek való tűvel 4-5 lapot könnyedén át lehet szúrni.

     

    Karácsonyi műsort én is tettem fel a közösbe Vegyes feladatok cimke alatt található szept. 21-én.Egyedné néven. Én is 3., 4. osztályosokkal adtam elő.

     

    Most olvasom, hogy valaki megint belekontárkodott a kincseink közé. Az új közösbe hogyan lehetne küldeni dolgokat? Azt írtátok , az biztonságosabb.

     

    A végére egy nagyon jó hír!!!( Legalább is nekem.)  Elkészült az alsó tagozat épületének felújítása!!! A héten zajlik a visszaköltözés(Sajog minden tagom) !  Jövő hétfőn már ott kezdünk! Egy régi műemlék jellegű épület és nagyon-nagyon szép lett. Teljesen akadálymentes, szélesebb folyosók,új mellékhelyiségek,tiszta tágas, világos termek és jól záródó nyílászárók!!! És ami a legfontosabb: külön napközis terem mindkét csoportnak! Ezerrrel gondolkodom és dolgozom a dekoráción.Nagyon sok ötletet kölcsönöztem tőletek! Utólag is köszönöm! Szeretném kedvessé és otthonossá tenni , amennyire csak lehet.

     

    Ma a postán csekk feladás közben megpillantottam a kreatív ötletek legújabb Tléi minták című számát.Nem tudtam ott hagyni! Nagyon aranyos láncminták vannak benne. Még ügyes kezű kicsikkel is neki lehetne állni némelyiknek. majd meglátom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. október 26. 19:114859.
    Fogadd részvétem.
    előzmény:
    szentinetti (4858)
    2009-10-26  19:08
  44. 2009. október 26. 19:084858.

    Sziasztok !

    Mire jó lett a gépem,addigra nagy szomorúság ért engem.Halál eset a családban,csütörtökön temetés : ( De nem szomorítalak Titeket.Közben összeszedtem egy hatalmas megfázást a hátam majd be szakad,feküdtem.Mostmár nem bírtam tovább idelopóztam,remélem nem kapok ki.Röviden ez volt a hosszú távollét oka.Szomorúan olvasom , hogy megint eltüntek dolgok ...

    szentinetti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. október 26. 18:504857.

    Szia, Sziasztok,

     

     

    Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehetséges.

    Én óvónő vagyok. Még nem olvastam, nézegettem vissza a topic elejéig, viszont magam is sok mindent készítgetek, szépítgetem a csoportszobánkat, folyosót, lelkeinket (szülők, kollégák, gyermekek).

     

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  46. 2009. október 26. 18:404856.

    SOS!

     

    Valaki segítséget kért tőlem értékelő lapocskákkal kapcsolatban a múlt héten, amiket a hétvégére ígértem. De nem találom a levelét, így nem tudom, kinek kellene küldenem! Kérem, jelentkezzen priviben! Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. október 26. 18:344855.

    Ebbe én belemennék!

    S amint a többiek látják, én már csak a másik helyre küldök anyagot - zömmel, hogy elkerüljem ezt a belerondítást!

    előzmény:
    mokka69 (4853)
    2009-10-26  18:25
  48. 2009. október 26. 18:264854.

    Igazából ez egy pályázatra készült műsor.

    De a nagyobb részét 4. osztályos gyerekekkel adtuk elő néhány éve.

    előzmény:
    VITYUKA (4845)
    2009-10-26  18:19
  49. 2009. október 26. 18:254853.

    Szia!

    Mi legyen? Én gondoltam már rá, hogy változtassunk a jelszón?

    Nem is tudom..mit kellene tenni

    előzmény:
    rágica (4847)
    2009-10-26  18:21
  50. 2009. október 26. 18:254852.

    A művelet borzasztóan egyszerű,  de azért nem írom ide ki, hogy ha valaki gonoszságból műveli, akkor máskor nehogy végleges dolgot eszeljen ki.

    Igen. Csak azt nem tudom, hogy lehetne-e olyat kitalálni  (beállítani) hogy csak Te vagy 1-2 arra illetékes tag töröljön, szelektáljon?

    Majd megpróbálok utánakérdezni.

    előzmény:
    mokka69 (4846)
    2009-10-26  18:20
  51. 2009. október 26. 18:244851.
    Hát ez nagyon érdekes! Újra megvan minden !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. október 26. 18:244850.

    2 címre kell elküldeni az anyagokat,az új helyről nem lehet törölni.

    A csoportos tárhely kisebb,szükség van a levelező gigáira is.

    előzmény:
    mokka69 (4846)
    2009-10-26  18:20
  53. 2009. október 26. 18:234849.

    Edit-a: nem is gondoltam volna, hogy a bőség zavara kíséri utunkat ágy ügyben. Amik tetszettek és nagyon jók lettek volna, mire ideérnének, addigra jó 15.000-rel drágábbak lennének, mintha itt venném meg őket. Vagyis: marad a helyi választék, ami itt sem kicsi.

    Alig várom, hogy tudjak venni kongrét, s elkezdhessem a terítőt. De a hét minden napja szinte full tele van iskolás elfoglaltságokkal (az iskolában tartózkodva is). S még mondja valaki, hogy ez is szabadság nekünk!

     

    Mokka: nézem! A másik meg nem is lenne rossz!

     

    Angyalka: még én keresek, most a manók számára. Köszönöm!

    előzmény:
    edit-a (4827)
    2009-10-26  07:52
  54. 2009. október 26. 18:224848.
    Neked is
    előzmény:
    edit-a (4844)
    2009-10-26  18:17
  55. 2009. október 26. 18:214847.

    Igaz!

     

    De szomorú dolog, hogy már másodszor takarítja ki valaki a kicses kamránkat!

    előzmény:
    edit-a (4844)
    2009-10-26  18:17
  56. 2009. október 26. 18:204846.

    Köszönjük

    Kellene valami megoldás, nem jó ez így

    előzmény:
    rágica (4842)
    2009-10-26  18:14
  57. 2009. október 26. 18:194845.

    abittera! Megkaptam, köszi, ez nagyon komoly műsor!

    Hány gyerekkel adtátok ezt elő?

    előzmény:
    VITYUKA (4837)
    2009-10-26  17:34
  58. 2009. október 26. 18:174844.

    Az előbb a kukából állítottam vissza vagy 15 meghívást a picasa albumhoz.Azokat nem kellene törölni,mert úgy lehet bejutni a nem nyilvános,meghívásos albumokhoz.

    Az xy  felvette  a kedvencei közé kezdetűek törölhetőek.

    előzmény:
    rágica (4839)
    2009-10-26  17:50
  59. 2009. október 26. 18:154843.
    De nem én szelektáltam előtte!
    előzmény:
    rágica (4842)
    2009-10-26  18:14
  60. 2009. október 26. 18:144842.
    Az előbb helyeztem vissza őket.
    előzmény:
    mokka69 (4841)
    2009-10-26  18:11
  61. 2009. október 26. 18:114841.
    Nálam megvan mindennap, sorban. Hát ez nagyon érdekes.
    előzmény:
    mokka69 (4840)
    2009-10-26  18:07
  62. 2009. október 26. 18:074840.

    Ez meg hogy lehet!

    Aki észreveszi, hogy valamit eltolt, szóljon inkább.

    előzmény:
    VITYUKA (4835)
    2009-10-26  17:32
  63. 2009. október 26. 17:504839.

    Valaki vagy nagyon tudatlan,  vagy esetleg gonoszkodna?

    Visszaraktam őket.

    előzmény:
    aric (4838)
    2009-10-26  17:34
  64. 2009. október 26. 17:344838.
    Na ez meg megint hogy lehet?
    előzmény:
    VITYUKA (4835)
    2009-10-26  17:32
  65. 2009. október 26. 17:344837.
    Abittera! Légyszí küld el még egyszer a műsorodat!
    előzmény:
    abittera (4806)
    2009-10-25  15:38
  66. 2009. október 26. 17:334836.
    Nagyon örülök, hogy tetszett! És lám tényleg írtad is hogy 4. osztályra lenne, hát én sem próbálnám meg az én 4.-es osztályommal, de esetleg zenei anyagnak, vagy másnak vagy máskor .... még jól jöhet....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (4832)
    2009-10-26  13:36
  67. 2009. október 26. 17:324835.

    Megvan hogy miért nem találom a karácsonyi műsort, eltüntek a feltett dolgok október 9-24-ig.!ez hogyan lehet???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. október 26. 16:394834.

    Egy újabb tag  csillag778 belépő nyilatkozata:

     

    30 éve tanítok, alsó tagozatban. Nagyon szeretem a munkámat. Iskolaotthonos osztályom van. 22-en vannak. Egyik nap délelőtt, másik nap délután dolgozom. Remélem még sokáig tudok tanítani! Mivel 4 gyemeket nevelünk a férjemmel, a családom tölti ki időm nagy részét. Szeretek olvasni és barkácsolni.


     

    Önkényesen kinevezett topic-igazgatói tisztemnél fogva Téged: dora és csillag778 hivatalosan taggá nyilvánítalak!!

     

    g-mail fiókunk címe privátban megy

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. október 26. 14:554833.

    Sziasztok!

     

    Nemrég találtam rá a fórumra és én is szeretnék tag lenni!  Négy év kihagyás után (gyeden voltam a két gyermekemmel) szeptember közepe óta újra dolgozni kezdtem. Örülök, hogy van ez a topic, nagyon hasznosnak tartom! 

     

    Íme a belépőm :) : 

     

    Tanítasz is, vagy csak próbálkozol? Napközis vagyok.

    Hány fős az osztályod? 28

    Délelőtt, délután, vagy egész nap dolgozol? Csak délután dolgozom.

    Mit csinálsz, ha nem tanítasz? Gyerkőceimet terelgetem, keresztszemezek.

    Meddig fogod ezt bírni? Remélem sokáig! :)

     

    Hova küldhetem az 5 kincset?

     

    Dóri 

    előzmény:
    mokka69 (4824)
    2009-10-26  07:34
  70. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 26. 13:364832.

    Brigitakacs: Musical részlet: Abigél karácsonyi részlete, az eléggé modern szerintem nézd meg a youtube-on.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=hQg1LqJVVjw
    idézet:
    aric (4832)
    2009-10-26 11:54:35

    köszi, nagyon tetszik....de ez már kicsit komolyabb felkészülést igényelne a 4.es szinte csak fiúkból álló osztálykám számára:)

    5.ben 6.ban tuti:)))

    előzmény:
    aric (4831)
    2009-10-26  11:54
  71. 2009. október 26. 11:544831.

    Brigitakacs: Musical részlet: Abigél karácsonyi részlete, az eléggé modern szerintem nézd meg a youtube-on.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=hQg1LqJVVjw
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (4809)
    2009-10-25  16:56
  72. 2009. október 26. 11:074830.
    Brigitakacs! köszi ma meg tudtam nyitni, így nem kell elküldened. Valamelyik nap feltett valaki a közösbe egy 12 oldalas karácsonyi műsort, akkor csak belenéztem, most meg hiába keresem. Ha valaki magára ismer, kérem segítsen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. október 26. 08:354829.

    Keres még valaki libát?

    A képszerkesztés még nem igazán megy nekem.

    Iskolamentes szép napokat mindőnknek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. október 26. 07:584828.

    Jó munkát, szép napot!

     

    Küldök a közösbe egy multiply címet, ahol több oldalon van zene. Megkértem a tulajt, hogy legyünk kontaktok. 

    előzmény:
    Angyallány (4826)
    2009-10-26  07:37
  75. 2009. október 26. 07:524827.

    Jó ágy vadászatot!

     

    Nagyon jó kis progi lehet ez a keresztszemes. Te meg nagyon türelemes vagy.Anno még gyerekkoromban csináltam keresztszemes dolgokat...tényleg,meg kéne rá tanítani a lányaimat. :)

    előzmény:
    Angyallány (4826)
    2009-10-26  07:37
  76. 2009. október 26. 07:374826.

    Lányok! Tisztára be vagyok zsongva, mert végre meg tudom csinálni azt a 30x30cm-es adventi koszorút 4 gyertyával keresztszemessel, amire már 1 éve áhítozom. Ugyanis a karácsonyi fórumban közreadott az egyik tag egy olyan programot, ami a képet keresztszemes mintává alakítja. Már várom, hogy elkezdhessem!

     

    Na, készülünk Pestre ágymustrára, este jövök! Legyen szép napotok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. október 26. 07:344825.
    Hihi...én is a könyvre értettem. Az interneten kívül még sem a könyvet, sem egy térbeli fonalgrafikát nem láttam.
    előzmény:
    edit-a (4818)
    2009-10-25  21:16
  78. 2009. október 26. 07:344824.

    Szia!

    Bocsánat a késedelemért, de végre volt időm alkotni, és készültem a karácsonyi vásárra.

    Szóval, a tagság feltétele, hogy ezt a csöppet komoly-komolytalan belépési nyilatkozatot kitöltöd, majd 5 kinccsel bővíted a tudástárunk.

    Ha ezzel megvagy, küldöm a belépési kódot.

     

     

    Általános belépési-, továbbhaladási- és tartózkodási engedély

    Kitöltése minden topiclakó részére szigorúan véve kötelező!

     Tanítasz is, vagy csak próbálkozol?

    Hány fős az osztályod?

    Délelőtt, délután, vagy egész nap dolgozol?

    Mit csinálsz, ha nem tanítasz?

    Meddig fogod ezt bírni?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252392 (4792)
    2009-10-24  17:34
  79. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 26. 07:254823.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_252392
    Torolt_felhasznalo_252392
    2009. október 25. 22:414822.
    Hogy jutok be a "közösbe"?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_252392
    Torolt_felhasznalo_252392
    2009. október 25. 21:404821.

    Szia Brigi!

    George Michael Last Christmas - erre táncoltak, de a koreográfiára mrá nem igazán emlékszem. Az az osztályom most hetedikes, így őket fogom megkérdezni, emlékeznek-e még, és ha igen, akkor betaníthatják a harmadikasaimnak. Arra emlékszem, hogy leguggolva, lehajtott fejjel és egy pálcikán álló csillaggal a kezükben kezdődött. A zenében csilingelés van időnként és arra  folyamatosan emelték fel a fejüket és a középső kislány volt az utolsó, mint valami kis sellő. Azt hiszem körzések voltak a csillaggal meg egy-egy apróbb lépés. Akkor aranyosnak tűnt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 25. 21:244820.
    köszönöm, meglesem:)
    előzmény:
    Emke64 (4819)
    2009-10-25  21:22
  83. 2009. október 25. 21:224819.

    Szép estét!

    Nyílt ma egy topik:Kedvenc karácsonyi zenékkel:

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=244761&step=1&page=1&bw=0#12534532

    Itt talán könnyebben találsz megfelelőt.

     

    Elküldtem a közösbe a Melyiket a kilencből? forgatókönyvét, remélem lesz , aki használni tudja.

     

    Jó éjt mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (4816)
    2009-10-25  18:24
  84. 2009. október 25. 21:164818.
    Gondoltam,hogy ismered a térbeli fonalgrafikát,én az "ismered-e" kérdést a könyvre értettem.
    előzmény:
    Angyallány (4812)
    2009-10-25  17:28
  85. 2009. október 25. 20:494817.
    Nálunk tavaly a "lányaink" egész decemberben a Josh és Jutta Szép karácsony című dalát énekelték, majd persze koreográfiát készítettek hozzá. Az egyik kolleganőm mesélte egyszer, hogy náluk fenyőfa mögé bújtak a gyerekek, fehér kesztyű és fehér sapka látszott ki, s a mögül kukucskáltak, majd gondolom lerakták a fenyőket, s úgy táncoltak. valami táncot én is szeretnék, de még konkrét ötletem nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (4809)
    2009-10-25  16:56
  86. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 25. 18:244816.

    Szia!

    TNT is megvolt tavaly:)

    A többit csekkolom:))

    Köszönöm.

     

    Én küldtemmost a közösbe két karácsonyi forgatókönyvet.

     

    A tánc érdelne:)

    Nincs róla anyagod?

    Mire táncoltatok?

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252392 (4815)
    2009-10-25  18:19
  87. Torolt_felhasznalo_252392
    Torolt_felhasznalo_252392
    2009. október 25. 18:194815.

    Sziasztok!

    Azon gondolkodtam, hogy én itt eltökölöm az időt, ti meg már a karácsonyi műsorokat készítitek.. Szívesen veszek én is minden új dolot. Én sem a hitre építenék a karácsonyi műsorban. Szertném, ha inkább a családok s a szeretet lenne a középpontban.

    Brigi: Eszembe jutott még nekem is néhány dal. TNT - Fehér karácsony (néhány kislánnyal vokáloztunk , míg a többiek énekeltek és van benne egy rész, amit akár rappelni is lehetne), Sztárkarácsony-Száncsengő- Szulák és Xantusz, Republic - Legyen karácsony,UFO- Karácsonyország, Zséda-Karácsony, Dolly R, Hoffmann Mónika- Fehér karácsony.

    4 éve egy hópehelytáncot adtunk elő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 25. 17:364814.

    :)

    Köszi:)

    Igen, a Neoton már volt tavaly:)Eléggé meg vagyok zuhanva, semmi ötletem nincs, pedig a szünet utánra kész kéne legyen legalább az én fejemben, mert a gyerekek mire megtanulják....tavaly is őszi szünet után minden a karácsonyról szólt....nem is mondom, hogy az Anyák napi ünnepség is hasonló modernre sikerült, de a szülők is nagyon élvezték...és még sírás is volt:)

    előzmény:
    citromfű69 (4813)
    2009-10-25  17:31
  89. 2009. október 25. 17:314813.

    Brigitakacs,  te tényleg jól feladtad magadnak a leckét:)

    Nem tudom mennyire számít modernnek, de hirtelen két zene ugrott be: Piramis-Ajándék, Edda-Ünnep. Meg van még valami olyan is, hogy Ha elmúlik karácsony... talán Neoton?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100516 (4809)
    2009-10-25  16:56
  90. 2009. október 25. 17:284812.

    Sziasztok!

     

    Kóválygok, mint aki nem aludt éjszaka. Érdekes módon 5 évvel ezelőttig még az óra átállítása sem zavart, de azóta meg vagyok zavarodva. Mondtam is Kedvesemnek, hogy azt hittem, hogy már van 7 óra is, mert olyan sötét van. Aztán kiderült, hogy csak 5 óra volt. Nem tudom mi van velem, de borzalmasan lelassultam.

     

     

     

     

    Edit-a: hallottam róla, a neten láttam is már térbeli fonalgrafikát. Ma délelőtt meg is csináltam a két minta képeslapot, hogy ezzel is kevesebb legyen.

     

    Krea: én is gondolkodtam, hogy az a mérhetetlen sok pénzt, amit most kaptunk csoportonként (2000, azaz kettőezer Ft), talán ilyen ollókra költöm. Jó lenne...de még gondolkodom holnapig.

     

    Abittera: valahonnan előhalászom a Kékszemű-met. Még anno dramatizáltam. Kipp Kopp karácsonyával is ugyanígy vagyok, de az eddig sem akadt a kezembe. Pedig meg kellene lennie. Lehet, hogy újraírom...

     

    előzmény:
    edit-a (4804)
    2009-10-25  12:39
  91. Torolt_felhasznalo_252392
    Torolt_felhasznalo_252392
    2009. október 25. 17:204811.

    Szia Citromfű 69!

    A tökök mérete attól függ, mekkorákat hoznak majd a gyerekek, illetve mekkorákat vásárol, vagy mekkorákat kap az anyuka, akit megkérünk,  hogy vegye meg őket. Jó lenne különböző méretűekből. Jó lenne minél több, mert egy napra majd kivilágítjuk velük az egész sulit.

    Köszönöm a kedves fogadtatást.

    előzmény:
    citromfű69 (4797)
    2009-10-24  21:29
  92. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2009. október 25. 17:174810.

    Valamikor hajdan sokaknak elküldtem  A csillagruha című előadást, ha gondolod emailen továbbítom. A közösben is megtaláltatik 2008.01 dátummal én néven ( kezdő mivoltomban)  :-) de oda belépés adatik, akit érdekel :-)

     

    előzmény:
    abittera (4806)
    2009-10-25  15:38
  93. Torolt_felhasznalo_100516
    Torolt_felhasznalo_100516
    2009. október 25. 16:564809.

    Kedves Tanítónénik:)!

     

    Én egy cseppet bajban vagyok a karácsonyi műsort illetően.....történt ugyanis, hogy tavaly eléggé modernre vettük a figurát (mivel az osztályomban 12fiú és 3lány van, eléggé nehezen motiválhatók).Gondoltam a karácsonyi műsort (is) megreformáljuk egy kicsit. A lényeg ugyanaz, de modern ruhában. Így esett, hogy a műsorunk 2.felvonása egy hip hop karácsony lett animal cannibals segítséggel, és zenével. Baromira élvezték elötte verseltük (semmi vallásos beütés-ez bonyolult).

    Idén nem adhatom alább, ha azt szeretném, hogy élvezzék.

    Most vmi nagyon zenés, nagyon táncos, de nem verselős karácsonyt szeretnék...jól feladtam magamnak a házit....hm.Gondolok olyasmire, hogy etgy kis mese (4.osztályosok, eléggé "nagyok") amibe beleszúrnék táncot, zenét (kizárólag mai feldolgozott szép dalokat (p. Varga Feri és Balássy Betty: Itt a december és hasonlók).

    De ezentúl SEMMI ötletem!!!!!!:(

    Gondolkoztam még egy kis musical részleten, de nem jut eszembe semmi modern:)

     

    Tudnátok nekem segíteni???:(

     

    Előre is köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2009. október 25. 16:544808.

    Most akadtam a fórumra. Én is tanítok. Nagyon "értékes dolgok" lehetnek a közös gyüjteményetkben. Hogyanlehet ehhez hozzáférni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2009. október 25. 16:214807.

    abittera: Milyen néven küldted a műsorokat? Mert ezen a néven tényleg nem jött semmi. Neked még nincs hozzáfárásed a közöshöz, ugye? Szerintem írj privit mokkának.És minden új tagnak ezt tudom ajánlani, ami még nem kapott hozzáférést. Szerintem mokka nem tud ennyit visszaolvasni és nem tudja,kinek kell küldenie. De ha kap privit,akkor tudni fog róla.

     

    Én nem tudom, miért rakta egy dokumentumba a négy levelemet. Pedig szándékosan külön küldtem el mindegyik színdarabot. 

    Vityuka: Ha megnézed, amit a közösbe küldtem,akkor 4 darab van ott. Azokból a Négy gyertya az, ami igazán szép. Azt nyisd ki.

    előzmény:
    abittera (4806)
    2009-10-25  15:38
  96. 2009. október 25. 15:384806.

    Sziasztok!

    A karácsonyi műsorokra én is "vevő" lennék!

    Küldtem a közösbe, de még viszajelzést sem kaptam, hogy odaért-e.

    Valószínűleg nem használható, vagy meg sem érkezik.

    Ha tudnám, hogy milyen kincsekre lenne szükség, én is szívesen hozzájárulnék a "közös"-höz. Mindenki annyira dicséri, biztos jó.

    Üdvözlettel: abittera 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2009. október 25. 15:204805.

    Sziasztok!

     

     Angyallány Rágica: Áááááááááá most már értem a filigránok gyártását!! Javasolni fogom én is a beszerzést!!! Otthonról semmi esély, még a sima mezei 100-as ollót is sokáig könyörgöm!

     

    Adtak munkár Angyallány, nehogymárunatkozzon az a kedves pedagógosz! Sztem ez arra megy ki, hogy magától mondjon fel az ember fia/lánya!

    Kollégám szok-volt mondani :-) Itt már régen nem a tanításról van szó!!!  Lehet.......

     

    petty21: a hiányosságokat a tájékoztatóba hiányjellel jelölöm..legtöbbször..szépen a szülő alá is írja, aztán megy tovább a másik nap.

     

    Lánykák hogy, s mint vagytok? Nálunk beütött a járvány fent-lent módja, az egész család őszi szünetel :-)

    előzmény:
    rágica (4762)
    2009-10-21  22:47
  98. 2009. október 25. 12:394804.

    Sziasztok,szép napot! :)

     

    Szépek lettek a boszijaid. adorka:)

     

    Vityuka,nálunk is szokás az iskolában a karácsonyi vásár. Már vagy szeptember ótas készülök rá,úgyis,mint SZMK-s.Van egy turkáló itt nálunk szerdánként,ahol mindenféle tárgyat lehet találni a legapróbb pohártól,egész a bútorokig,laptopig.Sok kincset vadásztam már össze,pl. gyönyörű talpas  poharakat zselégyertyának. Némelyik olyan szép metszett,lehet,hogy  kristály pohár?

     

    Angyalány,tettem a Picasára (Edit-3) térbeli fonalgrafika könyvet,nem tudom ismered-e.

     

    Aki tud németül: miből készülnek ezek az aranyos gesztenyék? /Filcre gondolok,bár nem böngésztem át a szöveget, valószínű ez a szó németül is így van,tehát hülyeséget kérdezek akkor. :D /

     

    Később még jövök. :)

    előzmény:
    adorka (4791)
    2009-10-24  12:11
  99. 2009. október 25. 09:324803.

    Emke!

    Köszi neked is. Nálunk az egész negyedik évfolyam felelős ezért, tehát a két 4. osztály teljes létszámban. Vagy együtt tud dolgozni a két osztály vagy nem (próbák, egyebek) . Mostanában már kiosztották a feladatokat, hogy ki melyik részéért felelős, s mindenki próbálja az osztályával, s a legvégén együtt.  Ez akkor volt szép, mondjuk 4 éve, amikor még három 4. osztály volt. Na az időnként tényleg bolondok háza volt, de a végén mindig annyire megható az egész.

    előzmény:
    Emke64 (4795)
    2009-10-24  19:36
  100. 2009. október 25. 09:264802.

    Adorka!

    Köszönöm neked is a segítséged , nagyon tetszik, ezt is biztos beleveszem a műsorba. Most megyek palacsintát sütni.

    előzmény:
    adorka (4798)
    2009-10-24  22:56

Címlap

top