Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletbörze tanítóknak

mokka69
Létrehozva: 2007. december 27. 11:16
Sziasztok!
Azért hoztam létre ezt a topicot, mert a saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen sokrétű tájékozottság kell a tanítói munkához. Tudnunk kell tanítani, gyereket nevelni, kreatívnak kell lennünk, műsort kell betanítanunk, értékelnünk kell, dekorálni a tantermet, ajándékot készíteni, tanmenetet írni és még sorolhatnám!
Itt szabad a pálya, segítsünk egymásnak, mert így könnyebb lesz!


  1. 2009. október 12. 20:544601.

    Sziasztok!

     

    Hoztam pár képet.

     

    Ablakdekoráció, teremközepénbelógatós és a mi öröknaptárunk-ez utóbbit nagyon szeretik a gyerekek, hónap elején verseny van, hogy ki rendezi át. A torták a szülinaposainkat jelölik, és szoktunk kitenni aktuális ünnepekről/világnapokról hívóképet is, de ezen a fotón olyan most még nincs fenn.

     

    Kicsit régen ígértem már, de csak mostanra sikerült le is fotóznom, meg kicsinyítenem, meg söttörö...

     

    Azóta már megen vannak újabb dolgaink kint a teremben, ha gondoljátok, hozok azokról is képet. Ha esetleg valakinek bármiről kell mintaív, at is szívesen eszközlök valahogyan.

     

     

    Hogy bírtátok a mai napot? Én megőrültem benn...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 12. 20:474600.

    A felsősök nem taníthatnak alsóban, ha nincs tanítói diplomájuk. A tanfolyam a nem szakrendszerűre kellett nekik, de azzal csak 5-6.-ban taníthatnak, alsóban nem!!! Valami olyan engedmény van csak, hogy aki az elmúlt x évben (azt hiszem 2000 előtti évekre vonatkozik, de ebben nem vagyok biztos), y évet letanított alsóban, az taníthat most is, de mások nem. Nálunk így egyetlen tesis kolléga taníthat az alsóban, senki más.

    Érdemes lenne utána néznie a törvénynek a kolléganődnek. Nem túl jó dolog persze, de ha az állása múlik rajta, nincs más lehetősége.

    előzmény:
    Linzy83 (4590)
    2009-10-12  16:54
  3. 2009. október 12. 20:434599.
    Krea! Kipróbáltam a 3 perces sütit! Fantasztikus! Nagyon finomés variálható is különböző ízűre! Nagyon szépen köszike!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. október 12. 20:404598.

    Helló! nMindenkinek szép jó estét!

     

    Rögtön lenne egy kérdésem,kérésem.

    Nincs valakinek esetleg meg cd-n a Ribike magyar népmese? Holnapután ez lesz az órán a tananyag. Elolvasom a gyerekeknek, csak gondoltam,ha valakinek lenne cd-n,meg is néznénk. 

     

    Ha valaki fel tudnátölteni,nagyon megköszönném.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. október 12. 20:364597.

    A beiskolázás a felsős tanároknak az miatt van, hogy nem szakrendszerű órákat tarthassanak 5. és 6. osztályban, a kompetencia alapú oktatásukban.

    Az alsósok taníthatnak 5-6-ban, művltségterületük szerint és nem szakrendszerű órákat is tarthatnak. Nálunk legalábbis így értelmezzük a törvényt, vagy rendeletet.

    előzmény:
    Linzy83 (4595)
    2009-10-12  18:21
  6. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2009. október 12. 19:054596.

    Ez nagyon aranyos "... húzom magam után a talicskát...." de csak helyeselni tudok, ez így van!!

     

    Ha helyettesítek felsőben, mindig beleviszem az osztályommal megszokott óra eleji dolgokból néhányat..... a 8.-os egyszerre megváltozik :-) bár előtte szétnéz, de gyorsan beáll a többi közé!

    előzmény:
    Linzy83 (4595)
    2009-10-12  18:21
  7. 2009. október 12. 18:214595.

    terika1: Ez a beiskolázás a felsősöknél nálunk már megtörtént, ugyanis csak így taníthatnak 5-6. osztályban. Ugyanis a tanítók műveltségi területük szerint taníthatnak 5-6. osztályban.

    Vagyis ha valaki tanító - magyar szakon végzett, akkor 5-6.-ban taníthat magyart.

    A felsős már csak úgy, hogyha tanul egy kis alsós módszertant. Rájöttek, hogy az alsósok szájbarágós, agyonszemléltetős, húzom magam után a talicskát benne a sok-sok holmival módszer még igen-igen elkell ebben a két osztályban.

     

    előzmény:
    terika1 (4592)
    2009-10-12  17:43
  8. 2009. október 12. 18:064594.

    Igen aric, teljes órszámban tanít. Pedig társultunk, és lehetne áttanítani. Tavaly volt két kollégám, akiknek a második szakja biosz volt, de sajnos el kellett menniük ( gyeses visszajött, a másik pedig jobb ajánlatot kapott).

     

    előzmény:
    aric (4591)
    2009-10-12  17:38
  9. 2009. október 12. 18:064593.

    Sziasztok!

     

    Linzy: nem tudtok semmit sem tenni. Az igazgató készíti a tanátárgyfelosztást és neki az a célja, hogy minden pedagógusát megtartsa, meglegyen az óraszámuk. Elméletileg nem taníthat alsóban felsős szakos tanár, mert nincs rá képzettsége, végzettsége. Gyakorlatilag kisebb iskolákban elég sok az áttanítás. Pl. nálunk is a földrajz-rajzos és a biosz-technikás tanít az alsóban. Abba bele kell nekik jönni, át kell állniuk az alsós gyerekek szintjére, ez nem megy máról holnapra. (saját tapasztalat is) A tanár bácsi is rá fog jönni, rá kell jönnie, hogy nem eredményes a tanítása, változtatnia kell. Legalábbis ha valmennyire is lelkiismeretes. Szerintem finoman lehet neki szólni is. 

     

    Levelezős versenyek: Én a Mozaikos matekot próbáltam tavaly és azon kívül, hogy hülyeség az 5-6-nak egy feladatsort adni, marha nehéz az 5-eseknek, még egy "részt vett" emléklapot se küldött év végén. Annyi, hogy ingyenes volt a gyermekvédelmi kedvezményben részesülőknek, azaz nálunk majd mindenkinek.

    Előtte éven készítettem gyereket Zrínyire, alapműveleti versenyre, de a napközi miatt nem tudtam rendesen foglalkozni velük, így letettem róla. 

     

    Krea: tök jó ez a 3 perces süti. Ki fogom próbálni. 

    előzmény:
    Linzy83 (4590)
    2009-10-12  16:54
  10. 2009. október 12. 17:434592.

    Szia Linzy!

     

    Úgy tudom, hogy a felsősök csak akkor taníthatnak alsóban, ha elvégeznek egy plusz tanfolyamot (de az is lehet, hogy még nem vezették be, csak fogják...) Nálunk a suliban több felsős kollégát beiskoláztak emiatt.

     

    Sajnos sokszor a vezetőség nem gondol bele abba, hogy mi jó a gyerekeknek, pedig az lenne az elsődleges...

     

    A szülők esetleg kérhetnék az ig.-nál a visszacserélést.

     

     

    előzmény:
    Linzy83 (4590)
    2009-10-12  16:54
  11. 2009. október 12. 17:384591.

    Nálunk is tanítanak felsős szaktanárok alsóban, meg olyan is van hogy alsós a felsőben.

    Alsóban főleg "készségtárgyakat" tanítanak a felsősök.Mi nagyon jól megegyezünk, bár kisiskola vagyunk és kivételes a "csapatszellem". Kopp-kopp!

    Sajnos mindenfélét össze kell szedni, hogy ki legyen az óraszáma mindenkinek!

    Most meg van egy olyan rendelet-tervezet vagy mi, hogy a kötelező óraszáma a pedagógusnak CSAK tanórákból lehet ki! És semmi fejlesztő, korrep, szakkör a kötelező óraszámban! Na akkor nem tudom mi lesz!

     

    A kérdésedre visszatérve, talán mihamarabb (már a köv. órán) rájön a tanár bácsi, hogy ezzel a diktálással semmire sem megy! És én szólnék neki, mint napközis, hogy a gyerekek nem értettek semmit! Nekem pl mindig szól a napközis kolléganőm, ha valamelyik feladattípus nagyon nem ment a többségnek...

    Hogy mit lehet tenni, szerintem semmit nem lehet, mert a tantárgyfelosztás a főnök dolga, nálunk pl abba nem szólhatunk bele, ahogy abba sem hogy kit küldjenek el és kit ne. 

    És az az igazság, hogy azért minden főnök, fenntartó szereti, ha megvan az iskola szakos ellátottsága így a biológia is, hiába csak 3 óra van belőle egy héten. Kérdés az hogy minek ettek fel egyszakost, mit gondoltak, miből lesz ki az óraszáma? Teljes óraszámban tanít nálatok?

    Egy volt kollégám biosz-földrajz szakos volt, de még így is be kellett vállalnia néhány osztályban a nyelvet és még egy szakköre is volt.

    És én is tanítok németet felsőben, most kb a fele óraszámomban, mint tanító, akinek a nyelvhez semmi köze.... (mármint papíron), azon kívül, hogy tanultam én is azt a nyelvet. DE muszáj, mert így hozta a sors, addig míg ki nem fut ez a nyelv, mostmár csak 3 osztályban van, felmenő rendszerben térünk át más nyelvre és a csoportbontás miatt kellek én hozzá.

     

    Bocsi, hogy hosszú lettem...

     

    előzmény:
    Linzy83 (4590)
    2009-10-12  16:54
  12. 2009. október 12. 16:544590.

    Sziasztok!

     

    Jól jönne egy pár jótanács, ha tud valaki!

     

    A helyzet a következő: Lehet, hogy egy tanító kollégától megválnak, akár már félévtől. Persze lehet, hogy nagyobb az ügy füstje mint a lángja, de azért nem árt tisztán látni.

    A napköziből vészesen fogynak a gyerkek, így lehet félévtől nem lesz napközis csoport. Nálunk sok emberkének innen van ki az óraszáma, köztük a tanítós kollégámnak is. De neki csak azért kellett napközibe menni mert a 4. osztályában elvették tőle a környezetet és a tesit, és odaadták két felsős tanárnak. Nekik is így van ki az óraszámuk.

    A saját óráit nem akarják neki visszaadni, "ALSÓBA IS SZAKOSÍTSUNK, HOGY KÖNNYEBB LEGYEN AZ ÁTMENET A FELSŐBE" okra hivatkozva.

    Sajnálom szegényt, mert olyan ember ül az óráján akinek csak biológia egy szakja van, amiből felsőbe ugye csak 3 órája van ki. Jelenleg az én harmadikosaimnak is ő tartja a környezetet... Sajnos inkább a felsős tanárhoz ragaszkodnak, mint ahhoz, akinek van hozzáértése.

     

    Nem akarom bántani a felsős tanárokat, de az enyémeknek újból el kellett magyaráznom a környezet anyagot, mert tanárbácsit nem értik. Ma az órán tanárbácsi mindenkit lefeleltetett szóban ( 10 gyerek) + még az új anyagot is lediktálta. (Mondanom sem kell, hogy a diszlexiásom abból semmit sem fog tanulni. Néhányan tiszta butaságot írtak. Második osztály után nekik ez még szokatlan.)

    Az egy oldalnyi munkafüzet meg házi lett végig. Egy feladatot sem tudtak megoldani. Vissza is sírnak a gyerekeim, a felsős kolléganőm, akinek a gyerekét tanítom!! Ő is mondta, hogy ez nagy butaság, hogy egy felsőst beraknak a picikhez.

     

    Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni, amikor csak így elveszik valakinek az óráit, hogy egy másiknak épphogy meglegyen.

    Egyébként felsősök taníthatnak így alsóban?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. október 12. 16:314589.
    Tényleg nagyon sok a verseny, (biztosan jó üzlet), de köztük sok a gagyi. Mi év elején meg szoktuk beszélni, hogy milyen versenyekre nevezzük be a gyerekeket. Amit nagyon gagyinak ítélek, én azt bizony ki sem hirdetem. Vagy amelyikről előző években rossz volt a tapasztalatunk. Volt olyan egyik évben, hogy szeptemberben be kellett fizetni, de még decemberben sem küldtek semmit. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182278 (4585)
    2009-10-12  12:51
  14. 2009. október 12. 15:514588.

    Sziasztok!

    A lányom feltöltötte a többi szőlős képet is, meg lehet nézni. A feladatokat ha megkapom a kollegámtól küldöm. 

    Ma olyat tettem, mint még az idei tanévben egyszer sem. Hétfőn 3 órám van, s óra után haza is jöttem. 11-re már itthon voltam. Sütöttem maffint, pogácsát. Olyan jól esett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_182278
    Torolt_felhasznalo_182278
    2009. október 12. 14:114587.

    Lehet, hogy túl sok újat nem mondok, de ide érdemes ellátogatni:

    http://ingyenkifestokonyv.lap.hu/

    Minden féle színezők együtt. Tényleg mindenről van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2009. október 12. 13:504586.

    Csodálom a lelkesedéseteket, hogy  sok-sok dologot raktok fel a közösbe a mindennapok mellett!!!  Én még a régi anyagát is alig bírom visszanézni, a picasa-ba meg el sem jutok! ? :-)

     

    Mindjárt indulok vissza a suliba minőségizni, elég nehezen haladunk... esetleg ebben jártas VALAKI????

     

    Egy kis kitérő...... 3 perce süti receptjét néztem ki a sütis topikból... hát lányok, tök egyszerű és 3 (na jó 7 perc az előkészítéssel) meg van. Ha gyorssütire vágytok!!!

    http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/edes-sute menyek_-edessegek/3-perces-bogres-csokis-suti

     

    Egy kis vígasztalás az esős időszakban!

     

    előzmény:
    Angyallány (4584)
    2009-10-12  09:19
  17. Torolt_felhasznalo_182278
    Torolt_felhasznalo_182278
    2009. október 12. 12:514585.

    Ma egy kicsit pocolok, szívességit kapok vissza.

    A levelezős versenyeket én nem nagyon szeretem. Van egy kolléganőm, aki viszont minden vackot összeszed, és nyomul a gyerekekkel, mert szerinte akkor ér valamit a pedagógusi pálya, ha versenyeken nyernek, és ennek érdekében kitapossa a gyerekek belét.(már bocsánat a nyersességemért!)

    Én viszont ki vagyok attól akadva, hogy képesek 3500 Ft-ot beszedni egyesek 3 fordulóért, aztán nem is biztos, hogy bejut vele a döntőbe a versenyző... Ha okosodni akar, adok neki plusz feladatot...

    Persze értem én, hogy kell a versenyszellem, de azért szelektáljunk, könyörgök...

    Nektek mi a véleményetek, ez ügyben? Szívesen tanulnék a tapasztalataitokból!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. október 12. 09:194584.
    Aric: na, a levelezős versenyeket ne is említsük! Olyan hülyeség némelyik, hogy nagyon! Nálunk már csak elvétve akad 1-2 tanuló, aki rész vesz ezek valamelyikén. Arról nem is beszélve, hogy összeakadtam már olyannal is, ami pld 4. osztálynak volt meghirdetve, de felsős anyagot tartalmazott. Sokan fel is adták év közben.
    előzmény:
    aric (4582)
    2009-10-11  19:09
  19. 2009. október 11. 22:244583.

    Találtam néhány mandalás oldalt:

    http://www.free-mandala.com/en/start.html

    http: //users.telenet.be/vanhovesiemons/Kleurplaat%20Mandala.htm

     http://www.spielen-lernen-bewegen.de/gratis/Mandala/mandala .html

    http://www.dinosite.de/grx/mandala.html

    http://ma ndalaz.free.fr/fr/mandalas_grands.html

    http://mandalaz.fr ee.fr/fr/mandalas_petits.html

    http://www.creaclic.ch/photos/thumbnails.php?album=30&page=1

     

    A harmadikban számokat és betüket is lehet színezni mandala formában.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 11. 19:094582.

    Sziasztok!

     

    Már megint nagyon régen nem voltam, a hetünk hamar eltelt, sok munkával, gondolom ezen senki sem csodálkozik. Szerdán volt a szülői értekezlet, hát a szülők fele volt ott.

    Most már igencsak megy a tanulás ezerrel, a jövő héten megyünk fogorvosi vizsgálatra meg beindult a gygytestnevelés is. Szóval pörgés...

     

    Jó sok versenyfelhívás érkezett, minket mindenki mindenfélével bombáz, gondolom ti is így vagytok ezzel! Némelyik levelezős verseny annyira szánalmas...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. október 11. 19:014581.

    Adorka: köszönöm, megnézem, amint tudom (már apusnál vagyok, mami visszament Pestre).

     

    Petty: Egyenlíthetsz!

     

    Ma én is 2 könyvet sablonokkal bescaneltem, mivel azonban még nincs rendezve, így nem tudtam közkinccsé tenni (korábban kellett eljönnöm papához).

    Az itt elkezdett könyvet meg nálam felejtettem, de majd holnap elhozom, hogy folytassam a scanelését. Milyen jó, hogy két helyen csinálom...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

    előzmény:
    adorka (4575)
    2009-10-11  12:32
  22. 2009. október 11. 18:484580.
    Bocsi az ismétlésért!
    előzmény:
    battaaranka (4578)
    2009-10-11  17:06
  23. 2009. október 11. 18:474579.

    Angyallány: ott a pont! Még én sem sajátítottam el ezt a tudományt, pedig de jól jönne néha vizsga előtt.

    Itt is esik egész nap, de beröffentettük a kazánt, így tök jó idő van bent. 

     

    Ma én is szekkenltem, most megy fel a picasára. A suli rendelt olyan könyveket, amelyeken az év végi kompetenciafelmérésre vannak feladatok, a 4. osztályost elhoztam, azt teszem fel. Hátha valakinek jól jön majd. Közösbe megy a meghívó, mert ez nem lesz nyilvános. Bár lehet, hogy a többit is átállítom, ami ilyen könyv, füzet formájú.Remélem lehet még utólag állítani rajta.

    előzmény:
    Angyallány (4574)
    2009-10-11  11:58
  24. 2009. október 11. 17:064578.

    Most töltöttem le a Picasa-t, nagyon jó és gyors, sokat segítettek az erre vonatkozó hozzászólások, köszi mindenkinek ezügyben.Most kezdtem az(őszi és karácsonyi) albumokat feltölteni a netre, he valkit érdekel szivesen küldök meghívót.

    Angyallány: Itt is esik szinte egész nap, én is képeket töltögetek, reméljük a jövő héten süt ránk egy kis napocska is.Most megyek kikérdezni a leckét a gyerköcöktől, este még lehet benézek.

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    battaaranka (4576)
    2009-10-11  13:47
  25. 2009. október 11. 16:584577.

    Most ismerkedem a Picassa-val, nagyon gyorsan dolgozik,már néhány( őszi és karácsonyi filligránok) albumom megtelálható a neten, akit érdekel szívesen küldökmeghívót. Folyamatosantöltögetem a karásonyidolgokat.Sokat okosodtam a hozzászólásokból(pl.ami a Picassa-t illeti). Köszi mindenkinek.

    Angyallány: Itt is esik szinte egész nap, én is szkenelek, reméljük a jövő héten még ki süt ránk a napocska.

    További szép napot, megyek a gyerköcöktől kikérdezni a leckét, este még benézek .

    Kellemes estét mindenkinek!

    előzmény:
    battaaranka (4576)
    2009-10-11  13:47
  26. 2009. október 11. 13:474576.

    Szia Edit!

    Bocs ,hogy még csak most válaszolok, de szombaton nálunk a gyerekeimé a gép, és amúgy is sok a tennivalóm. Tehát én szikével vagdalgatok, így is lassan lehet haladni, de az én szakkörös gyerekeim most teljesen rá vannak kattanva, és szépeket csinálgatnak.

    előzmény:
    edit-a (4483)
    2009-10-08  10:12
  27. 2009. október 11. 12:324575.
    Angyallány: Ott az a fül, hogy megosztás. Erre katt, majd beírod a közös emil címét és elküldöd.
    előzmény:
    Angyallány (4574)
    2009-10-11  11:58
  28. 2009. október 11. 11:584574.

    Sziasztok!

     

    Petty: ha Te meg tudod tanítani nekem a szemhéjon keresztüli olvasást, jelentkezem tanítványnak hozzád. Nálam fél óra alvás is sokat számít, ha teljesen KO vagyok.

     

    Lányok: hogyan lehet meghívót küldeni a PICASA-'n? Van egy albumom, ami titkos, s szeretnék meghívótküldeni a közösbe. Köszönöm!

     

    Itt esik az eső, hideg van. Kimenni nincs kedven, így a scanelésbe fojtom energiámat.

    előzmény:
    petty21 (4571)
    2009-10-11  09:01
  29. 2009. október 11. 11:024573.

    Helló mindenkinek! Szép vasárnapot. Tegnap almából bépipapit főztem be, közben töltögettem fel a picasára dolgokat. Lett 23 albumom, akinek van kedve, nézzen be, szemezgessetek nyugodtan. Küldtem néhány meghívót, de nem csak azokat nézhetitek meg, hanem az összes albumomat. Ma majd még rakok hozzá. És van egy új őszi és egy téli füzetem is,majd azokat is beszkennelem, csak a suliban hagytam őket.

    Ja, egyébként ildoka11 néven küldtem a meghívókat, anyagokat pefig Pálinkás Ildikó néven. Csak azért írom, nehogy azt higyjétek, hogy adorka nem küld semmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_585847
    Torolt_felhasznalo_585847
    2009. október 11. 09:194572.

    Jó reggelt!

     

    Edit! Ha megtalálod a könyvet,  ne felejtsd már el, hátha okulnék belőle valamit. Köszi! :)

    Magyar kompetenciásban első osztályban csak szövegértés van? Vagy van valami betűelem tanító is? helyettesíteni fogok, és keresgélek. (Én matekos vagyok).

    előzmény:
    petty21 (4571)
    2009-10-11  09:01
  31. 2009. október 11. 09:014571.

    Sziasztok!

     

    Szép vasárnapot mindenkinek!

     

    Nagyon jól sikerült tegnap a szülinapi buli. A lángos majdnem mind elfogyott, a torta is félig, gyerkőcök jól bírták (1, 3 és 5 és fél éves), jókat röhögcséltünk, részemről is fogyott némi Tokaji, úgy, hogy jól aludtam. Ma már kivasaltam, mostam, tergettem egy adagot, főzéshez minden elő van készítve, már csak oda kell tenni. A tanulással is jól haladtam tegnap, így délután szkennelek nektek egy kicsit. Ma a református istentiszteletet a mi falunkból közvetíti a rádió, nagy a készülődés (itt van a templom tőlünk nem messze), az uramat is elküldöm tegye tiszteletét. És egyáltalán ma tök jó kedvem van, trallalla.

     

    Angyallány: nem tudsz szemhéjon keresztül olvasni? Ej-ej, ezt még meg kell tanulni. Amúgy meg nagyon jól tetted, hogy aludtál, kell a pihenés. Másfél óra is csodákra képes.

     

    Vityuka: és mi lesz a jövő héten? Tuti elismerés, ha ilyet kérdeztek. Hm, birsalmasajt. Anyós is csinált régen, nekem valahogy nagyon tömény. De egy ilyen nap után még azt is csinálni, ügyes vagy! Kíváncsian vároma  feladatokat.

     

    Terika: én annyira nem vagyok jó az ilyen feladatösszeállításban, mindig olyan ötletszegénynek érzem magam. Minden elismerésem azoknak, akik ilyet jól tudnak.  

    előzmény:
    Angyallány (4566)
    2009-10-10  16:25
  32. 2009. október 10. 19:584570.
    Vityuka:akkor számítógépet kikapcsolni, TV-t úgy szintén, a villanyt leoltani és egy jó nagyot pihenni reggelig!
    előzmény:
    VITYUKA (4569)
    2009-10-10  19:42
  33. 2009. október 10. 19:424569.

    jÓ ESTÉT!

    Petty: Igazán jól esett, hogy gondoltál rám, nagy megkönnyebbülés, hogy megvolt, és hogy valóban jól sikerült. Mindenki tette a dolgát, az utolsó feladat után egy negyed órával már eredményt is hirdettünk. Úgy vettem észre a szülők is élvezték, s azt kérdezték mi lesz a jövő héten. Holnap az ügyességi feladatokat megosztom veletek, a szellemit majd elkérem a kollegámtól. 

     Elfáradtam, ráadásul délután birsalmasajtot csináltam, majd leszakad a kezem.

    Angyallány: Köszi! Jól esik.

     

    előzmény:
    petty21 (4557)
    2009-10-10  14:00
  34. 2009. október 10. 17:554568.

    Köszönöm, valóban kipihentem magam. Pedig csak másfél órát szunnyadtam.

     

    Na, most megyek felmérő feladatsort összeállítani! Közben majd úgyis lesekszem...

    előzmény:
    terika1 (4567)
    2009-10-10  16:40
  35. 2009. október 10. 16:404567.
    Jól tetted a szundit, legalább kipihented magad! Legszívesebben én is aludtam volna ma délután, de a takarékossági vetélkedő feladatainak összeállítása rám várt. Kb 3/4-e már kész van!
    előzmény:
    Angyallány (4566)
    2009-10-10  16:25
  36. 2009. október 10. 16:254566.

    Sziasztok!

     

    Úgy elaludtam ebéd után, mint a huzat. Pedig csak az újságot szerettem volna átolvasni. Szemhéjon keresztül meg nem igazán tanultam még meg olvasni.

     

    Adorka: nem akarom a fórumot szétoffolni, de írd már le priviben, hogyan csináltatjátok a szigetelést, vagy ki intézi! Köszi!

    Nálam már 3. éve több a fiú, mint a lány...


    Vityuka: gratulálok!

     

    Libi: engem szerencsére csak egyszer hívtak meg konkrétan. Elmentem és mivel fiú volt az illető, így egy kisautót vittem. Amúgy több meghívásom is volt már szóban, de azok hamar elfelejtődtek, így nem volt nehéz nem elmennem.

    Viszont ha a tanyán lesz, valóban fogd fel kirándulásnak!

     

    előzmény:
    adorka (4548)
    2009-10-10  08:46
  37. 2009. október 10. 16:204565.

    Szia!

     

    Nem tartom helyesnek, hogy elmenjek a gyerekek szülinapi zsúrjára, mégis egyszer (idén tavasszal) elmentem. Igaz úgy, hogy egyúttal letudtam a családlátogatást is. Kb 1 órát töltöttem ott. Ajándékba egy saját készítésű hűtőmágnest vittem, meg egy csokit.

    előzmény:
    libi (4558)
    2009-10-10  14:48
  38. 2009. október 10. 16:174564.
    De ott nem a pedagógusi szerepben vagy jelen, hanem egy meghívott vandég. Kettős a dolog nagyon.Ha tanító néni vagy, szervezel, fegyelmezel, intézkedsz..... ami természetes a saját közegedben, de itt mint vendég, nem ez a szereped, és pl. ez bennem feszültséget okoz.  Nem tudom nem pedagógusként kezelni az ilyen helyzetet, és nem tudoki kilépni a szerepemből, ha ott vannak velem a tanítványaim. Ez nem biztos, hogy jó ....
    előzmény:
    libi (4562)
    2009-10-10  16:08
  39. 2009. október 10. 16:104563.
    Segítek, ha tudok, de ehhez többet kéne tudnom. Nem tudod kimásolni? PDf-et is lehet nyomtatni.
    előzmény:
    Sünike-28 (4560)
    2009-10-10  16:02
  40. 2009. október 10. 16:084562.
    Én sem, ezért a dilemmám. Azért gondolkodtam el, mert ott lesz az egész osztály. Mivel egy tanyán lesz, olyan inkább, mint egy kirándulás.
    előzmény:
    mokka69 (4561)
    2009-10-10  16:03
  41. 2009. október 10. 16:034561.

    Sziasztok!

    Szép napot!

    Már hívtak engem is többen. Csak egyre mentem el, a kolléganőm gyerekéhez. Én nem tartom helyesnek....

     

     

    előzmény:
    libi (4558)
    2009-10-10  14:48
  42. 2009. október 10. 16:024560.

    Sziasztok!!

     

     

    Lányok, van új közös?!Erről lemaradtam.

    Valaki elárulná, hol találom! Köszönöm!

    Egészséghétre kell vetélkedőt összeállitanom. Találtam a régi közösben egy könyvet, amelyből szeretnék néhány oldalt nyomtatni. Sehogyan sem sikerál, adobe-ban van.  Segítenétek rajtam?

    Köszi előre is!!

    Edó

    előzmény:
    libi (4558)
    2009-10-10  14:48
  43. 2009. október 10. 15:424559.
    Bár személyes tapasztalatom nincs, mert itt nem divat a zsúr, én max. egy-két órára tiszteletemet tenném, ha már mindenki ott lesz. Szerintem udvariasságból hívtak meg, hívják meg általában a tanárt.
    előzmény:
    libi (4558)
    2009-10-10  14:48
  44. 2009. október 10. 14:484558.

    Szép hétvégét mindenkinek!

     

    Egy körkérdés:

    Előfordul veletek, hogy a gyerekek meghívnak a szülinapi zsúrjukra? Elmentek? Mit visztek ajándékba?

    A jövő héten lesz egy zsúr, 2 fiú tartja közösen, az egész osztályt meghívták. Igyekszem az ilyeneket hárítani (mert ha egy helyre elmegyek, akkor a többire is kell), de mivel mindenki ott lesz az osztályból, most úgy gondolom, mégis el kéne mennem. Az meg hab a tortán, hogy pénteken és szombaton is este 6-ig suliban leszek, ilyenkor a vasárnap alig elég, hogy rendezzem a családot. Most meg a vasárnap is oda, mert a zsúr is egész napos. Bár azt már eldöntöttem, hogy ha megyek, akkor is csak ebéd után.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. október 10. 14:004557.

    Sziasztok!

     

    Zsuzska: hú, ez nem semmi betegség! De nagyon jól állsz hozzá. Kívánom, hogy meggyógyulj! Na igen a humor sokat segít. Az én párom azt szokta nekem mondani egy-egy rosszabb nap után, hogy most megy a patikába és vesz nekem egy leszarom tablettát.

     

    Itt egészen szép idő volt délelőtt, még sütött is a nap, most már borongós. Nagyon rendesek voltak a fiúk reggel, hagytak aludni egy kicsit tovább (7-kor keltem így is), így a csütörtöki-pénteki kimerültség után most egészen jól vagyok. Ja tegnap én már 9-kor ágyban voltam, párom virrasztott a gyerekkel. 

     

    Adorka: kitartást a felújításhoz. Jó sok por lesz, de utána spóroltok a fűtéssel. 

    Nekem is szokták kérdezni a rosszak, hogy ők miért nem és mikor kapnak jutalmat. 

     

    Vityuka: eszembe jutottál ma, ahogy jöttünk haza a vásárlásból és kisütött a nap, hogy hátha nálatok is ilyen idő van. Örülök, hogy jól sikerült.

     

    Lépek, mert ma utószülinapi buli lesz a barátokkal, lángosparty. És még addig tanulnom is kellene egy keveset. További szép napot, hétvégét!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4542)
    2009-10-09  21:03
  46. 2009. október 10. 13:594556.
    Igen,köszike. így már értem. Megpróbálom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4554)
    2009-10-10  11:53
  47. 2009. október 10. 13:044555.

    sZIASZTOK!

    Túl vagyunk a szüreti családi napon, nagyon szuper volt. Minden ment, mint a karikacsapás. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 10. 11:534554.

    Mert nekem is ömlesztve van az összes kép, viszont, ha feltöltöd a webre egy saját albumba, ott lehet albumként tárolni, és beállítani a borítót.

     

    Előbbire nem tudom, van-e megoldás, nekem jó úgy, hogy ott látom az összes képet. Már a nyomtatásokat is inkább Picasából végzem, sokkal jobb minden.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 10. 11:514553.
    Akkor lehet, hogy félreértettelek, én a webalbumokról beszéltem, te meg lehet, hogy magáról a Picasáról?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. október 10. 11:224552.
    Sajnos, nekem ott ilyen fülecske nincs. És ilyet sehol sem találok, hogy kép beállítása albumborítóként. Pedig agyonra kerestem már mindenütt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4551)
    2009-10-10  11:07
  51. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 10. 11:074551.

    Szép délelőttött! (már ami van még belőle)

     

    A Picasán úgy lehet megcsinálni, hogy rámész a borítóra, amit ki akarsz tenni, és a kép felett vannak a fülecskék, a jobb szélső a szerkesztés.

    Arra kattintva a legelső, hogy "kép beállítása albumborítóként".

    Ezt válaszd ki!

    Jó munkát!

     

    Viszolv!

    előzmény:
    adorka (4550)
    2009-10-10  09:38
  52. 2009. október 10. 09:384550.

    Na és a kislányok közt is akad "rosszaság". Egyik lányka, elsős!!!!! üldözi a fiúkat. Amelyiket sikerül elkapnia, azt megcsókolja. A fiúk menekülnek előle. Na tegnap ennek a kislánynak magyaráztam, hogy egy szép, okos, rendes kislány így nem viselkedik.

     

     

    lányok, annyit mondtátok ezt a picasát, hogy letöltöttem. Amint megnyitottam, az összes képet, ami csak található a gépemben,  automatikusan bemásolta. Nagyot néztem! Aztán kicsit rendszereztem a képeket mappákba. Kettőt meg is osztottam már veletek,az egyikben a sulin készített ablakdíszeim vannak, a másikban tököcskék és zöldségek őszi kiállítása.

     

    Ez eddig rendben lenne, működik a picasa és jó is. Csak azt nem tudom, hogyan lehet olyat csináélni, hogy csak a könyv fedőlapja mutatkozik, ha megnyitom, ott a könyv összes lapja. Valaki segít? Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. október 10. 08:534549.

    Angyallány: Nálunk is hideg van. Esik az eső. Nagyon jókor kezdik ezeket a munkákat,de ez van.

     

    Magatartás: Nekem 11 fiú van az osztályban és 4 lány. Hát ez már magáért beszél. Nagyon verekedős fiúk is vannak köztük, akik persze magukról egyáltalán nem tudják, hogy ők rosszak. Ha kérdi őket az ember, tudje-e, mit csinált, mi volt a helytelen,ők soha semmit nem csináltak saját bevallásuk alapján. De ők ezt így is gondolják,hogy amit ők tesznek,az rendben van. Nem értik, miért szidom őket. Ez a szörnyű benne, hogy fel sem fogják. Nekik a rosszaság a természetes viselkedés.

     

    Közlekedési pályán voltunk hétfőn.  Osztom a jutalomkártyákat azoknak, akik ügyesek és fegyelmezettek voltak. Erre megszólal az a kisfiú, aki az egészet végigrendetlenkedte, mindenkibe belehajtott, milliószor félre volt állítva, hogy " És én? Én mit kapok?"

    előzmény:
    Angyallány (4547)
    2009-10-10  07:45
  54. 2009. október 10. 08:464548.

    Helló lányok, asszonyok!

     

    Nem jelentkeztem egy kis ideig, sok minden történt. Egy nap nem volt nálunk net, valami karbantartás miatt.

    Közben ugye betegeskedtem is, még mindig, de ugye munkába járok. Csak délutánonként próbálom magam kúrálgatni több-kevesebb sikerrel, mert a háztartás sem maradhat el. 

    Na és bérházban lakom, ahol 40 lakás van. Egy hete döntöttek, hogy ablakcsere és szigetelés lesz csináltatva. Már el is kezdték a munkálatokat, lassan körbe felépül az állás a ház körül. Már két oldalról áll. Most kellemetlen kissé, hogy állandóan azt nézzem, ki lát be, zárjam az ablakokat, nehogy valaki váratlanulk betoppanjon, esetleg eltűnjenek dolgaink.... Na, de ki kell bírni, ez lesz egy hónapig kb. Aztán reméljük szépek leszünk. Mármint a ház.

    előzmény:
    Angyallány (4547)
    2009-10-10  07:45
  55. 2009. október 10. 07:454547.

    Sziasztok, szép jó reggelt!

     

    Itt olyan hideg van! Lassan kelek, hogy tevékenykedjek egy kicsit. 

     

    Köszönöm a karácsonyi filigrános linkeket, néztem már, de tüzetesebben csak ma megy (ugyanis este meg éjszaka a közösért nyúztam a gépet - annyira élveztem, hogy észre sem vettem az idő múlását), mert beájultam a végén az ágyba.

     

    Kis lélekmelegítővel kívánok kellemes napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_182278
    Torolt_felhasznalo_182278
    2009. október 10. 01:234546.
    Tökéletesen ráér hétfőn is! Előre is nagyon köszönöm! Igyekszem majd meghálálni!
    előzmény:
    Angyallány (4533)
    2009-10-09  17:42
  57. Torolt_felhasznalo_585847
    Torolt_felhasznalo_585847
    2009. október 9. 22:324545.

    attól akadok ki, hogy lassan már ki sem akadok tőle. :)

    xy hasba rúgott.. ( magamban  mondom: nem tudok vele mit csinálni) beszélek vele és ennyi, magatartás fekete pont és kész, anyukája meg az apukára fogja, hogy azért van így, mert ...és megmagyarázza, és másnap megint megrúg valakit vagy eltör valamit, ami nem az övé.Néha úgy lekevernék neki egyet... :) 

    előzmény:
    edit-a (4543)
    2009-10-09  21:06
  58. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 9. 21:074544.

    Ne csodálkozzatok, én vagyok a filigránküldő, csak álnevet használok!

    Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. október 9. 21:064543.

    Lehet több állatka is,2-3,a többieknek is,felváltva.Az egyik az övé,azért,hogy ...s elmondod a gyerekeknek,akik ezt megértik.Zavarja őket is ez a viselkedés,és szurkolni fognak,hogy ez a módszer hatásos legyen.

     

    Van pár könyvem ezzel kapcsolatban,ha megtalálom felteszem neked a közösbe.

     

    Amikor ilyen baromságokat mond neked,ne akadj ki rajta (ha tudsz,mert van mikor nem könnyű megállni)mert sokszor épp az a cél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585847 (4537)
    2009-10-09  18:58
  60. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 9. 21:034542.

    Jó estét!

     

    Petty!

    Ez a betegség egy gyulladás a bélben, pontosabban a szájüregtől a végbélig bárhol kialakulhat.

    Egy rota vírus indított el egy lavinát tavaly, fájt nagyon a hasam, szúrt.

    Aztán már annyira rosszul voltam, hogy se hajolni, se guggolni nem tudtam. Természetesen voltam "orvosnál", közölte, hogy idegi alapon van.

    Elküldött bármi gyógyszer nélkül.......

    De nem törődhettem bele, csak fogytam az amúgy is kevés súlyomból és állandó fájdalmam volt, nem enyhén. Így dolgoztam.

    Aztán magándokit találtam, tükrözés, de a szövettan szerint nem Crohn volt. 

    Aztán fél évig kemény gyógyszerszedés, szünet, elmúlt.

    Idén augusztusig, mikor újra benyaltam valahol egy rota vírust.

    És minden kezdődött elölről, de most valahogy nem az igazi, fáj, így újra megyek a héten az orvosomhoz. Kemény pénzekbe kerül, szóval dolgozni meg kell.

    Ördögi kör.

    De nekem semmi bajom nem volt, még fősulis koromban sem.

    Szóval az állandó stressz tette ezt, ez tuti.

    És jelenleg nem gyógyítható, kezelhető, együtt kell élni vele. 

    Bővebben direkt nem olvastam utána, mivel nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy ezzel kell élnem. 

    Tehát én meggyógyulok, és egészséges, szép babáim fognak születni.

    (szépen hangzik, de nem vagyok ám ilyen pozitív, csak az akarok lenni)

    Szóval ennyi dióhéjban.....jó nagy diók teremnek errefelé ám!

     

    És a humor az, ami nem hagyhat el, mert összeroppannék.

     

    De végülis ez egy ötletbörze, így küldök is valamit a közösbe.

    Úgy kell a gyereknek, hogy homokos lett!

     

    Isten nem bottal ver, homokkal...

     

    előzmény:
    petty21 (4539)
    2009-10-09  20:34
  61. 2009. október 9. 20:424541.
    Jót nevettem rajta! (Egy ideje nem tudok beszúrni hangulatjelet, pedig csak azt akartam.)
    előzmény:
    Linzy83 (4534)
    2009-10-09  17:45
  62. 2009. október 9. 20:354540.
    Látom sok az elütés, meg hiba, bocsi. Pl. it=itt, stb. Mert amúgy tudok ám helyesen írni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. október 9. 20:344539.

    Sziasztok!

     

    Linzy: a pendriven is lehet vírus persze, hiszen azt is dugod egyik gépből a másikba. A szkenner, meg a projektor meg arra van, hogy használják. De persze tudom, hogy nehéz az ilyen igazgatókkal.

    Jó a sztori, elképzeltem, jót mosolyogtam.

     

    Mokka, Susan: együttérzek a hétvégézés miatt. 

     

    Marika, Zsuzska és többiek: Én is csatlakozom. Nagy érdeklődéssel olvasom a fegyelmezési ötleteket. 10. éve napközizem, eddig a tavalyi év volt a mélypont nálam. Gyes előtt 2 napközis csoport volt, az enyémek voltak a 3. és 4. osztályosokból. Akkor még voltak 4-es, 5-ös tanulók is. Két évet voltam otthon, ezalatt összevonták a napközit és már csak az 1-es, 2-es tanulók vannak. Nagy ritkán néhány halvány közepes szintű. Régebben volt 1-2-3 problémás gyerekem, most ennyi problémamentes van. Általában agresszívek, délután már 30 percet se bír ki ülve, rettenetesen csúnyán beszélnek stb. Még tavaly is próbáltam a lelkükre beszélni, hogy ne káromkodjanak annyit, idén már becsukom a fülem inkább. El lehet ítélni ezért, de ezt a dolgot feladtam. Idén elértem, illetve a létszám úgy alakult, hogy a negyedikesek nem fértek be a napközibe, mert így is 27-en vagyunk. Legalább csak háromféle házit kell megcsinálnom. Így néha már jut időnk némi technikázásra is, ami az elmúlt két évben összesen tízszer ha összejött. 

    Jutalmazással próbálkozom rendületlenül, több kevesebb sikerrel. Szeretik a matricákat és a lufit minden mennyiségben, így 5 piros pont után azt kapnak. Problémás gyerek szülőjével én már csak ritkán beszélek, mert ott a szülő sem partner. Standard kérdés: Csak az enyém rossz?

    Ja, a magasságom nálunk is jól jön, 176 centi vagyok, 60 kiló, és elég erős hanggal áldott meg az ég, ha már minden kötél szakad.

    Tegnapi beszólása az egyik elsősnek!!! (nem tudja még mindig elővenni azt a könyvet, amiben házi van, így én pakolok ki neki): Jó csicskám vagy. Én meg mondtam neki, hogy az öreganyád térde kalácsa és otthagytam. 

     

    Zsuzska: szomorú, hogy az egészséged látja kárát a munkádnak. Milyen betegés ez pontosan? Amúgy tavaly már nekem is voltak testi tüneteim, nekem mindig is a gyomrom volt a legrosszabb, így ott jelentkezett, a férjem (ő is tanár) segített be. Több-kevesebb rendszerességgel ő csinálta végig az utolsó 20-30 percet, én pedig elsétáltam a gyerekemért az oviba, addig szellőztettem a fejem.  

     

    Nashita: megértelek, nekem is sokszor megfordul a fekemben, hogy felmondok. Pedig tanítani szeretnék, szeretek. Csak sajna én nem tehetzem meg, mert it nincs máshol lehetőség, és nagy hitel van a nyakunkban. 

     

    Angyallány: maximálisan egyetértek. Hallod, ez a ti igazgatótok! Mennyi van még neki hárta a kinevezéséből? Micsoda igazságtalanságok! Az anyanap az jár és kész. 

    Annyi szerencsém van, hogy nálunk a vezetőséggel nincs gond. 

     

    Edit: nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem. Bár egy kicsit egyenesebbre is sikerülhettek volna az oldalak. 

    előzmény:
    Linzy83 (4495)
    2009-10-08  19:27
  64. Torolt_felhasznalo_438919
    Torolt_felhasznalo_438919
    2009. október 9. 18:594538.

    Sziasztok!

     

    Szóval belépési nyilatkozat...

     

    17 éve tanítok, csak remélem, hogy némi nyomot is hagyok az ifjúságban...bár olvasni már több,mint 100 gyereket megtanítottam , talán nem éltem hiába.

     

    20 fős az osztályom, negyedikesek a drágáim, túlfejlett igazságérzetükkel és mindenhez maximálisan értő szüleikkel vagyok megáldva. 

    Változó munkarendben dolgozom, hétfő, szerda délután, kedd, csüt. délelőtt, péntek változó.

    Nálunk mindenki tanít és napközizik is. Én magyar nyelvet tanítok.

    Ha nem tanítok, akkor az osztályfőnöki adminisztrációba fulladok bele, gyermekvédelmi felelős vagyok és minőségügyi vezető. Majd ezek után rohanok másod-és harmadállásba dolgozni, mert különben éhen halnék.

     

    Hogy meddig bírom???

     

    Nem tudom. Állandósuló alvásproblémáimból kiindulva már nem sokáig.

    De nagyon szeretem a munkahelyemet. Itt kezdtem 17 éve. Nálunk érvényesül az élni és élni hagyni a tantestületben.

     

    Üdvözöllek Benneteket!

     

     

    előzmény:
    mokka69 (4500)
    2009-10-08  20:19
  65. Torolt_felhasznalo_585847
    Torolt_felhasznalo_585847
    2009. október 9. 18:584537.

    Jaj,olyan jókat írtatok! Itt röhögök a gép előtt. A tanítónénin, akit csak a napló különböztet meg, meg a homokba esős gyereken. De szomorú, hogy ennyire az egészségünkre megy. Én hosszú munkanélküliség után kaptam ezt a lehetőséget és most nem tudnék jobbat, nagyon nehéz.

     

    Szóval jó ötletnek tünik az állatka, csak a baj, hogy mit mondjak a többieknek, miért pont ő kapja?

    Ez az első tanítási évem, azért vagyok ilyen béna... ma egyébként azt mondta nekem a gyerkőc, hogy téged is megöllek! 

     

    előzmény:
    Linzy83 (4534)
    2009-10-09  17:45
  66. 2009. október 9. 18:454536.

    Jaj, istenem, vizuális típus vagyok! Akkorát röhögtem, hogy ihaj!

     

    Edit-a:

    előzmény:
    Linzy83 (4534)
    2009-10-09  17:45
  67. 2009. október 9. 18:404535.

    Küldtem email is,és tettem fel filigrán sablonokat (anno a picasán találtam őket) az Edit-3 - ra.

     

    Köszi Petty a szkennelést!

    előzmény:
    Angyallány (4522)
    2009-10-09  09:33
  68. 2009. október 9. 17:454534.

    Csak hogy én se maradjak ki a sorból...

     

    Ma az egyik kis elsős felháborodott, hogy miért ilyen rövid a szünet.

    Agresszív hangon kérdezi:

    -Tanárnéni, már véééége a szünetnek?

    -Bizony. Siess be a terembe!-mondom én.

    Erre a gyerek:

    -Hogy az Ist...  ba..a  meg.

     

    Az előző szünetben olyan nagy lendülettel akart belerúgni az egyik tanítványomba, hogy hátravágódott a homokba, úgy kellett kiásni.

    Tudom, hogy csúnya dogog a kárörvendés, de még most is .....

    Na igen, ha nem mindig kacsalábon húzná fel a cipőjét talán talpon maradt volna...

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. október 9. 17:424533.

    Szia!

     

    Hétfőn tudok Neked csak szerezni. Addig ráér?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182278 (4530)
    2009-10-09  13:32
  70. 2009. október 9. 17:384532.

    Sziasztok!

     

    Az a baj, hogy elszaladt velük a ló. A jogaikat nagyon tudják, s azt maximálisan számon is kérik, be is tartják. A kötelességeikről meg hallgatnak, mert (szerintük) az nincs, mert még gyerekek. Sajnos a fentiek meg ilyenkor nekik adnak igazat, minket lejáratva ezzel. Vagyis: nekünk csak kötelességünk van, jogunk nincs.

     

    Nálunk most ez van terítéken:

    1.) okt. 23-a piros betűs, állami ünnep, mindenkinek munkaszüneti nap van. Nálunk azonban azt találták ki, hogy akinek azon a napon van a túlórája, az minuszba kerül. Vagyis: ezt a napot nekünk nem fizetik ki, mert nem dolgozunk (itt jegyzem meg, hogy az őszi szünetben mi be vagyunk osztva - csak a napközisek - ügyeletre, mert egy szépember okostojás ezt mondta, hogy ezt kell csinálni. Az nem érdekel senkit sem, hogy 6 fő jelentkező még lenne, de eljönni max. 2 jön el jó esetben - ez sokéves tapasztalat). Megcsináljuk, nem ezzel van a gond. De miért csak a napközisek???????

    2.) Egy ideje már az anyanapokat is ledolgoztatják a kollégákkal! Ugye köztudott, hogy az anyanap fizetett szabadság. Ugyanakkor az igazgató elment szabadságra, mert... Neki fizetik a szabadságát, mert magánügyben elment.

     

    Akkor hogy is van ez?

    előzmény:
    libi (4531)
    2009-10-09  15:25
  71. 2009. október 9. 15:254531.

    Sziasztok! A héten én is úgy voltam, hogy mikor lesz már péntek?! Sőt, kedden csütörtökre írtam be a naplót és fel sem tűnt. :-(

     

    Én is azt hiszem egyre nehezebb ez a  pálya. És minél több esetet mutatnak be, hogy szülő veri a tanárt, annál rosszabb lesz. Nem tudom, hogy vagytok vele, de én arról nem nagyon hallok, hogy milyen büntetést kaptak ezek a szülők. Ettől pedig csak felbátorodik a többi. Nekem most tüneményes osztályom van, ilyen gondom nincs velük. De van az iskolánkban olyan osztály, amelyik szinte egész nap az udvaron focizik, mert megzsarolták a tanárokat.

     

    Tegnap reggel azért nekem is volt élményem. Egy felsős gyerek beszólt a tanáriba:

    - Keresek egy számtech tanárt.

    Én: Tessék?

    Gyerek: Keresem ....-t.

    Én: A számtechteremben keresd.

    Gy: Ott nincs.

    Én: Itt látod? (4-en voltunk összesen, mindannyian az ajtónál.)

    Gy: Szemét! -és kifordult.

     

    Mi meg 4-en összenéztünk és azt se tudtuk hirtelen, hogy sírjunk vagy nevessünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_182278
    Torolt_felhasznalo_182278
    2009. október 9. 13:324530.

    Sziasztok!

    Nincs valakinek képző/kézműves szakkör tanmenete? Nagy szükségem lenne rá!

    Egyébként nagyon sok rajzfilmem van, amit fel tudok ajánlani, csak a g-mailben nem férne el. Írom, hogy mi van, aztán szóljatok,és ha más nem dvd-n postán eljuttatom! :)

     (Nils Horgelson, Shaun a bárány, Frakk, Tom és Jerry, Hupikék törpikék, Magyar népmesék, mondák, Mekk Elek)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. október 9. 09:474529.

    Olyan országban, ahol a bérből és fizetésből élőket kizsákmányolják: lsd eü, oktatás, kisvállalkozók. s most hallottam, hogy a fizetésünket még jobban meg akarják nyírbálni. Közben ott a senkik fent, még több millát markolnak fel.

     

    Na, jó, nem mérgelődök, mert árt a szépségemnek, de mennem is kell(ene) már, mert a csekkek is befizetésre várnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4526)
    2009-10-09  09:40
  74. 2009. október 9. 09:444528.
    Nem lehetetlen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4527)
    2009-10-09  09:42
  75. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 9. 09:424527.
    TE, mi nem egy helyen dolgozunk?!
    előzmény:
    Angyallány (4524)
    2009-10-09  09:38
  76. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 9. 09:404526.

    Na, ezt még gyorsan leírom, most jutott eszembe a szülőkről......

    Szülői volt, a 7. osztályos szülők reklamáltak, hogy "Mi az, hogy meg kell tanulni azt a hosszú Himnuszt?!"

     

     

     

    hagyok időt........

     

     

     

     

     

    1. Hogy van képe reklamálni, hogy képzelik, hogy beleszólhatnak egy pedagógus munkájába és felülbírálhatják a döntéseit?!

     

    2. Nem szégyellik magukat, hogy egyáltalán eszükbe jutott, hogy a HIMNUSZT!!!!!!!! miért kell megtanulni?! és ráadásul reklamálnak?!

    2 hét alatt a felét nem tanulták meg 7. osztályban!

     

    Hol élünk, lányok, asszonyok?!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. október 9. 09:404525.

    Így igaz!

     

    S hogyan lettem én kiegyensúlyozott emellett a hüle triumvirátus mellett? Lentebb olvashatjátok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4523)
    2009-10-09  09:35
  78. 2009. október 9. 09:384524.

    Lehet, hogy drasztikus, de ha más megoldás nem volt, talán még jó is lehet! Ha van más megoldás, akkor külön jó.

     

    Nekem is sokszor megfordult a fejemben korábban ez a lépés, de a gyerkőcök miatt nem léptem meg. De ez a második lett volna a sorban, az első, hogy akkor még nem volt új lehetőségem, ahová léptem volna.

     

    Most éppen az bosszant mindannyiunkat, akik a mi tantestületünkben dolgozunk, hogy a vezetőség egy fafejű, észt osztogató pasi szavait issza és szó szerint betartják, amit mond. Aztán, hogy az jó vagy nem, nem érdekli őket, de Ő mondta! Undorító!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268347 (4521)
    2009-10-09  09:24
  79. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 9. 09:354523.

    Nem offolod szét.......

    Nekem mindenki azt mondta, akinek beszéltem a problémámról, hogy azonnal keressek másik állást!

    Ha lesz, megyek onnan........

    És nem azért, mert nem szeretem a gyerekeket, hanem azért, mert vannak olyan gyerekek és felnőttek!!!!!!!, akik miatt most nem babázgatok, hanem orvoshoz járok Crohn miatt.........

    Én megértelek, egyenlőre nem tehetem meg, hogy felmondjak, mert az én fizetésem sokat számít.

    De ami késik, az csak később jön el!

    Az érzékeny lelkűeknek, akik nem tudják feldolgozni a stresszt, azt, hogy anyáznak a gyerekek, hogy bejön ordítani a szülő, hogy fenyegetik, hogy a főnökök ott állnak a sarkában, mikor követ el hibát, szóval ők, vagyis mi előbb-utóbb ide jutnak.

    Ez nem szégyen. Érzékenység kérdése. Szerintem.

    Jé, még mindig itt vagyok.

    Csak várok egy emilt, közben gyógyszerezek, meg várom, mikor ehetek utána, meg pakolászom, meg válaszolok......

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268347 (4521)
    2009-10-09  09:24
  80. 2009. október 9. 09:334522.

    Sziasztok! Az SOS segítségkérésem tárgytalan, mert a hölgyike irigynek mutatkozik, én meg nem kuncsorgok. Lesz jobb megoldás!

     

    Na, befejezem a scanelést és megyek dolgozni! További szép napot Nektek is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. Torolt_felhasznalo_268347
    Torolt_felhasznalo_268347
    2009. október 9. 09:244521.

    Olvasgattam a hsz-eket, vagyis az iskola hatásait a lelkivilágunkra.

    Szept. végén fel is mondtam a munkahelyem (kinevezett állás, 17 éves munkaviszony után) , mert elegem lett, hogy rámegy az egészségem arra, amit csinálok (csinálni kell).

    Fogalmam sincs, hogyan tovább, de ezt nem csinálom tovább. Vannak ötleteim, lehetőségeim, éhezni nem fogunk, csak még mindig nehéz feldolgoznom, hogy "csak"ennyi és feladtam a hivatásom, mert nem látokmás kiutat.

    Szerintetek, elég drasztikus döntés volt?

    Bocs, hogy így szétoffolom a dekorációt ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4507)
    2009-10-08  21:10
  82. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 9. 09:044520.

    Ecike érdeme a vetélkedő és annak dekorációja színpadostul, filigránostul.

    Tényleg mentem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 9. 09:024519.

    Hű!

    Nem én csináltam a színpadot és dekorációt!

    Összekeversz egy topiktársunkkal!

    De az biztos, hogy nagyon ügyes!

     

    A takarékosságit viszont én tettem fel, de nem az én érdemem, hanem azé, aki megalkotta, kitalálta! Köszönjük szépen Neki!

    (kaptam egy fülest, hogy a megoldókulcsot rosszul nyomtatták ki, így kérlek, nézd át!)

    Egyébként már vannak benne nem aktuális feladatok, hiszen az 1 és 2 forintosokat is kivonták a forgalomból azóta.

     

    Szép napot, megyek infozni és napközizni!

     

     

     

    előzmény:
    terika1 (4517)
    2009-10-09  08:49
  84. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 9. 08:504518.

    Jó reggelt!

     

    Én főiskolát végeztem, a műveltségi területem volt informatika, így tanítok 3., 4., 5., 6. osztályokban.

    Eszem ágában nincs elvégezni azért egy egyetemet, hogy a még nehezebben kezelhető 7. és 8. osztályosokat is okítsam. Túróst!

     

    Különben a napközi mellett csinálom, így max. túlórát fizetnének, hiszen kis falusi iskola vagyunk, minden évfolyamon egy osztállyal, és csak heti egy óránk van ebből a tárgyból.

     

    Bár én is gyesen lennék.......már nagyon várom, hogy a sajátommal törődhessek másé helyett. 

     

    Mindig elkanyarodom a témától...bocs.

    előzmény:
    vero79 (4512)
    2009-10-08  22:56
  85. 2009. október 9. 08:494517.

    Sziasztok!

     

    ecike:  köszönöm  szépen a takarékossági feladatokat!

     

     zsuzska: nagyon klasszul lettek összeállítva a filigránok, meg a színpad is gyönyörű lett!

     

    angyallány: sajnos nekem nincs teljes könyvem. Itthon nem tudok scanelni, a suliban meg minden korlátozva van, már felszólítottak, hogy túl sokat fénymásoltam ebben a másfél hónapban. Nem tudom hogy fogok tudni másolás nélkül megoldani dolgokat...  Majd talán megkérek szülőket, de az egyrészt kellemetlen, másrészt mi van, ha hirtelen jut eszembe valami....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. október 9. 07:374516.

    SOS segítségre lenne szükségem!

     

    Találtam a Picasa-n nagyon jó filigrános könyveket, de a tulajdonosuk csak cserével adja ki a tartalmat. Ha van valakinek bescanelt teljes könyve juttassa már el a címemre (régi közösben megtalálható), hogy meg tudja azokat szerezni...magunknak! Jöhet minél több, mert neki is sok van, nagyrészben német nyelvű.

     

    Köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. október 9. 07:334515.

    Na, a válogatott csoportot illetően nekem is kijutott a 22 év alatt. Egy 3 éves időszaktól eltekintve mindig vegyes csoportjaim voltak. Az utóbbi pár évben pedig szándékosan csak én kaptam ilyen csoportot (rajtam kívül mindenki homogén csooporttal bír - bár idén 3 csoporthoz tettek 2-3 másik osztálybelit, ami elenyésző a fele-fele arány mellett).  Amikor mindig mondtam, hogy elhagyom a hajam a viselkedésüktől, a zigazgatónő reakciója: "Te minden csoporttól elhagyod a hajad". Ez a mondat elég volt ahhoz, hogy tavaly "lázadjak": itthon nem csináltam semmit, ami iskolai (vagy igen nagyon minimálisat). Nehéz volt úgy dolgozni, de úgy is mindent mecsináltam maximálisan. Az én egészségem is ráment - az alapbetegségem mellett -, de a tavalyi év sokat számított. Ma már egyre kiegyensúlyozottabb vagyok, s ami fontos: tudok NEM-et monmdani. A másik, hogy csak akkor veszek rész ún projektekben, ha annak értelmét látom (a projektek nálunk csak a délelőtti időszakra vonatkoznak, így nincs értelme részt vennem benne, mivel nem vagyok ott...azért meg, hogy ingyen dolgozzak, értelmét nem látom, csak rosszabbodna a megjavult helyzetem.

     

    Persze mindenki másképp csinálja, nekem bejött. Igaz, hogy 3-4 éve rúgnak belém, kitolnak velem, de már nem érdekel, mert az egészségem és én magam mindenkinél és minden munkánál fontosabb. Egyszer úgyis eltűnik a süllyesztőben ez a vezetői gárda! REMÉLEM!

     

    Citromfű: köszönöm és megy a cím!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4507)
    2009-10-08  21:10
  88. 2009. október 9. 06:314514.

    Jó reggelt,sziasztok!

     

    Az bizos,meg tudják keseríteni az ilyen gyerekek a pedagógus életét. :(

     

    Lehet félreérthetően fogalmaztam: a játék az asztalán nem azt szolgálja,hogy legyen mit elvenni tőle.:)  Fontos  neki a kis barát a padján ,de az egy jutalom,hogy ott ül nála.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4510)
    2009-10-08  21:45
  89. 2009. október 8. 22:584513.

    Szia!

     

    Milyen kiterjesztése lesz a bevitt képnek? jpg?..stb...Amikor beolvassa tesz fel kérdést,hogy milyenre akarod nem?Szöveg Kép stb..? 

    előzmény:
    Linzy83 (4490)
    2009-10-08  17:00
  90. 2009. október 8. 22:564512.

    SZia!

     

    Te főiskolai végzettséggel tanítasz vagy egyetemivel?

    Azért kérdezem,mert gondolkozom az elte info tanári szakán. Jelenleg gyesen vagyok....ha van kedved és időd írj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4489)
    2009-10-08  16:43
  91. 2009. október 8. 22:114511.

    Sziasztok!

    most tudok én is jelentkezni hétközben is,mivel itthon vagyok,mert dolgozom egy közeli általános iskolában.gyakorlat féle,de diákmunka címen megy. A tejről kell a kicsiknek előadást tartanom...ez a megbízás,de nagyon élvezem, egész nap a suliban vagyok velük és nagyon jól érzem ott magam közöttük.Egész héten ott voltam és ma már túl voltam a 14. órámon is,ami nekem nagyon nagy szám. holnap is lesz még kettő:)

    és mostmár biztosan tudom hogy ezt akarom csinálni egész életemben,igaz hogy már ilyenkor fáradt vagyok és rossz a korán kelés(a buszozás miatt),de imáddoommm!

    na csak ezt akartam megosztani veletek!

    ja közben meg esténként, amikor nem alszok el a barátok közt alatt,akkor tervezetet írok,betűtanítás(f betű),ha esetleg van valami jó hívóképetek vagy bármi ötlet,azt köszönöm!

    ha elkészülök-megy a közösbe.

    sziasztok!megyek alukálni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 8. 21:454510.

    Na, igen.

    Én meg 50 kg vagyok 173 cm-re elosztva......bakker........gondolhatjátok, hogy be vannak tojva tőlem!

    Csak onnan tudni, hogy nem iskolás vagyok, mert napló van nálam.

     

    A buszkísérethez rendszeresen hívom a férjemet, mert szökni is akart már egy a másik csoportból, és dührohama is volt.

    Én ha megpróbálnám megfogni, repülnék utána valószínűleg........

    Volt olyan, hogy az ebédlőben az egyik nekitámadt villával a másiknak, hogy "megöllek!!!!!!!!", én megfogtam a ruháját, a másik kezemmel meg az oszlopba kapaszkodtam, mert húzott magával, akkora volt benne az ideg, meg súlyra egyformák voltunk.........

     

    Na, szóval tényleg ez a legjobb ötlet talán: a padra játékot tenni, aztán jól elvenni onnan!

    Én mondjuk zsarolom most az egyiket.Nem viselkedsz, nincs edzés. Azóta oké.

    Olyat mondott, amit nem írhatok ide le. Ocsmány.Azért, ami sok, az sok.

    Anyuci meg, hogy "nekem is szokta mondani, ezé' írt be?!"

    (úgy kell az ilyennek)

    "Egy gyerek sem engedte még meg magának velem szemben, hogy így beszéljen, kikérem magamnak!"

    Aztán anyuci elment, és ő maga tiltotta el az edzéstől a drágát.

    A gyerek rám uszította anyukát! Bírom az ilyet nagyon!

     

    Befejezem a sztorizást.

    Kíváncsi vagyok, milyen ötletek jönnek még........

    Én is vevő vagyok mindenre!

     

     

    előzmény:
    edit-a (4509)
    2009-10-08  21:21
  93. 2009. október 8. 21:214509.

    Igen,ezt kifelejtettem: sok,az érdeklődésüknek megfelelő feladat.

     

    Rájönni,mi köti le őket leginkább.

     

    Az agresszív kissrácom mindenféle diszes volt,nem voltak sikerélményei ebben.De órákig tudott bajlódni puzzleval,vagy gyönyörű flitteres hungarolcell gömböket csinált a karácsonyi vásárra.Tudjátok: gombostűvel szurkálta fel a sok száz flittert...

    Mikor nagyon felpörgött sokat simogattam,az arcát,hátát,pedig majd' akkora volt,mint én.De ha nem nyugtatom le agyonveri a másikat. :(Hányszor kellett verekedők közé állnom az udvaron,ilyenkor jól jön a 20 kg plusz,a tekintélyt parancsoló méretek.

     

    Zsuzska,akkor neked is kijutott a "jóból".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4507)
    2009-10-08  21:10
  94. 2009. október 8. 21:134508.

    Angyallány, engem azért nem találsz meg a Picassán, mert az én albumom nem nyilvános. Ha priviben elküldöd az email címedet, akkor küldök meghívót. (a közösnek már küldtem, onnan elérhető vagyok)

     

    Marika, ez nem könnyű helyzet. Én anno azt a tanácsot kaptam hasonló helyzetben a pszichológustól, hogy álljak a gyerek mellé, onnan tartsam az órát. Akkor nagyot néztem, mert nekem 3 ilyen fiú volt az osztályomban, három különböző évfolyamon. Nem tudtam mind a három mellett ott állni... Ha nem reagáltam le a próbálkozásokat, akkor kicsit jobb volt a helyzet. 

     

     

    előzmény:
    Angyallány (4503)
    2009-10-08  20:58
  95. Torolt_felhasznalo_183978
    Torolt_felhasznalo_183978
    2009. október 8. 21:104507.

    Hm.....

    Ilyen gyerekek nálunk is vannak, tavaly volt kettő is, ikrek.

    Túlélés........nem pedagógiai módszer.

     

    Gondolom, hogy próbálkoztál feladatokkal, amik lekötik.

    Az én két rettenetes napközisem elsős létére az 1-75-ig összekötős feladatokat nagyon szerette. Ebből is látszik, hogy okosabbak voltak, de nagyon tájékozottak is. Idén a kolléganőmet "boldogítják", az egyik már nem is napközis, mert annyi volt egymással a gondjuk.

    Ők romatáncot táncoltak tanórán, agresszívak, ma éppen az ebédlőben bemutatta a középső ujját nekem......

    Ha szereti a matekot, talán valamit elérhetsz ilyen jellegű feladatokkal.

    Egyébként járművek jöttek ki a pontösszekötősből.

    Meg szerették az állatos könyveket.

    Ez a kölök is biztos érdeklődik valami iránt.

    Ki kellene puhatolni, mi az, és bármennyire is nehéz sokszor, a kedvében kell járni ilyesmivel.

    De mindig jutalom gyanánt adtam ezt, ha elvégezték a házi feladatot.

    Mert azt sem csinálták meg a kedvemért......csakazértsem!

     

    Büntetni hatástalan.........

     

    Ennyit tudok mondani 6 év, 1 hónap, 8 nap kemény napközis időszak tapasztalata alapján.

    Ritka válogatott csapatom volt mindig. Tavaly annyira, hogy a huszonéves tapasztalattal megáldott kolléganőm egy délután után (helyettesített engem) sírógörcsöt kapott, mert annyira nem bírt velük. 

    Nekem ráment az egészségem a sok idegeskedésre, Crohn-betegséget állapítottak meg nemrég...........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2009. október 8. 21:064506.

    Olyan sok tapasztalatom nincs ilyenben,és amúgy is könnyű kívülről tanácsokat osztani.

    Tavaly bevállaltam egy nagyon problémás eltérős gyereket az alsó tagozat legrosszabb osztálya mellé délutánra. Kiváló edzés volt,én már semmin sem lepődöm meg.:) Lett pár ősz hajszálam, s itthon kellett fél óra még magamhoz tértem,de túléltem.

    Igyekeztem mindíg pozitívan állni a dolgokhoz."Tudom,Te ezt meg tudod csinálni,múltkor is olyan ügyes voltál..." Szerintem te ennél sokkal ügyesebb vagy,és tudod,hogy ezt nem szabad..."Mutasd csak meg,hogy..."De jó,látod sikerült,büszke vagyok rád..." "Gyere,segíts..."Az ilyen gyerekek szeretik ha valami "fontos" megbízatásuk van ,valamilyen felelősök.Szomjazzák a dícséretet.Hiába érezzük már,hogy agyba főbe dícsértük,nekik az kevés.Ültettem állatkát az asztalára,fontos volt neki,pedig már 4.-es volt.Ha olyat csinált ami nem való (böfögött hangosan,sorozatban nagyokat durizott,visszaöklendezte a kaját,leköpött valakit,szidta a másik anyukáját,játszott a fütyijével stb.)akkor az állatka szomorúan elköltözött tőle.Utána igyekezett,hogy visszakerülhessen hozzá.

    Az egyébként is rossz osztály próbálta befogadni őt,de hatalmas koncentrációt  igényelt tőlem,hogy elég messze legyen a 2 évvel idősebb,agresszív nemzetiségi sráctól,akinek ha az anyukáját szidta képes lett volna agyoncsapni. De ha valamiben ügyes volt a kissrác,akkor ujjongva megtapsolták,dícsérgették stb.

    Gondolom nem mondtam neked újat ezekkel.Sok-sok türelem kell hozzájuk.Olvass el jópár könyvet a témában.Mit mond a szakvélemény?

    Az agresszív gyerekemnek egy idő után gyógyszert írtak fel (nyugtatót).Ha azt bevette,akkor csak apróbb verekedései voltak,nem balhézott annyit.És érdekes:az egyik legügyesebb rajzos ő volt az osztályban.

    A fenti eltérős kisfiú pedig házifeladat írás közben megtanulta úgy a másik csoport versét,hogy nem is figyelt oda,hanem a maga dolgát csinálta.Hamarabb felmondta,mint a többiek.:) persze ilyenkor nem maradt el a taps.:)

     

    Na ,jó sokat írtam.:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585847 (4501)
    2009-10-08  20:29
  97. 2009. október 8. 21:054505.

    Na, most megint lépek scanelni!

     

    További jó beszélgetést és szép álmokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. október 8. 21:004504.
    Mokka, Susan: nem irigyellek benneteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. október 8. 20:584503.

    Sziasztok!

     

    Zsuzska: utoljára??? Nálunk már nekünk nem nagyon mondanak semmit. Én már úgy vagyok ezzel, hogy amit nem tudok, az nem idegesít. Így nem kapálózok utána.

     

    Aranka: várjuk az őszi újságot! Nekem most kicsik vannak a csoportban. Ha az eredeti felállás maradt volna, filigránoztunk volna. De gy...most csak magam csinálgatom, ha van időm.

     

    Mamó: hiba van ott a kereső a Picasa-n, nem taláélok meg innen senkit.  Akit már bejelöltem kedvencnek, azt nagy nehezen, a link alapján leltem meg.

     

    Linzy: a scanelésben tudnék segyíteni, de látatlanbannagyon nehéz. Ehhez valóban info tanár kell, vagy rendszergazda.

     

    Ecike: gratulálok, jó tanulást kívánok! A filigrános összkép csodaszép lett! Gratulálok!

     

    Marika: a szomszéd teremben is van ilyen csemete. De ő néha őrjöngeni is szokott szaftosabbnál szaftosabb káromkodások közepette. Nekem nem ennyire durva a "fiam", de ő sem leányálom. Még nem "találtam meg vele azt a hangot, amivel kenyérre lehet kenni" (szülőt idéztem).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_183978 (4476)
    2009-10-07  20:44
  100. 2009. október 8. 20:494502.

    Szép jó estét mindenkinek!

    Na,már én is tudom ,hogy a következő hét végémet,hol fogom tölteni....

    Pomáz

    Jön vki oda?Szövegértő kompetencia továbbképzésre?

    Bp népstadiontól,hogy jutok el oda?

    (vasárnapig kell maradnom)

    előzmény:
    mokka69 (4499)
    2009-10-08  20:12

Címlap

top