Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méregtelenités, fogyás

magbor
Létrehozva: 2007. december 19. 14:00
Sziasztok! Mostanában néztem a nagy fogyást,és egy hozzászólásban irtam,már nem dohányzom!Ezért meg a + kiloknak,amiket az utobbi időben felszedtem,diétázom.de egy sikeres diéta alapja egy jó méregtelenités!
tudom szauna stb...És sok sok gyógytea.na ebben kérném a véleményeket,ki milyen gyógyteát iszik.Én már minden nélkül iszom,lassan megszeretem,és ez a zöld tea illetve a pannonhalmi salaktalanitó.
hátha van valakinek olyan tapasztalata,ami segit.Én iszom igaz nem régóta,de kiváncsi vagyok a véleményetekre
  1. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 20:3426.

    Egyébként szinte minden vallás tart böjtöt. Ez is egy megtisztulási folyamat (test és lélek).

    A lelek is mergezett, vagy koszos? Az etelektol? Pedig amikor a vallasokat irtak, akkor nem voltak a modern korra jellemzo vegyi anyagok jelen?

    előzmény:
    tha (24)
    2007-12-19  20:24
  2. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 20:2825.

    Hogy szaunazas, gyumolcseves, bojtoles stb utan jobban erzed magad azt nem vitatom.

    De hogy jonnek ide a mergek? Tudom, hogy divatos szo, nem latom, hogy megalapoztt lenne.

    előzmény:
    tha (23)
    2007-12-19  20:15
  3. tha
    tha
    2007. december 19. 20:2424.

    Egyébként szinte minden vallás tart böjtöt.

    Ez is egy megtisztulási folyamat (test és lélek).

    előzmény:
    tha (23)
    2007-12-19  20:15
  4. tha
    tha
    2007. december 19. 20:1523.

    Lehet, de én a méregtelenítés után sokkal jobban érzem magam.

    Bár az enyém nem igazi, mert én hetente egyszer gyümölcsnapozom és  persze hét közben is igyekszem egészségesen táplálkozni (vegetáriánus vagyok, rostdúsan táplálkozom, zöldség, gyümölcs, cukor helyett méz, stb.)

    előzmény:
    dorka68 (22)
    2007-12-19  20:08
  5. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 20:0822.

    Pontosan méregtelenítés alatt jelentkeznek ezek a problémák.

    Tehat a "mergek" addig nem bantanak, amig bennunk vannak, de a "meregtelenites" megbetegit?

    Ez is egy erv a "meregtelenites" ellen.

    előzmény:
    tha (19)
    2007-12-19  19:46
  6. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 20:0521.

    pattanás, mitesszer, melegkiütés, zsírosság etc

    Én pl. amikor ismételten (és végleg) leálltam a húsevésről, azaz vegetáriánus lettem a fenti problémák jelentkeztek.

    Ez is erv amellett, hogy az embernek vegyes taplalkozasra van szuksege. :-)

    előzmény:
    tha (19)
    2007-12-19  19:46
  7. 2007. december 19. 19:4720.

    Jajj, bocsi, felületesen olvastam, teherbeesés _ellen_ értelmeztem a hsz-odat....  Mea culpa.   

    Nos, szóval hp-s fogamzásgátlónak esetleg akkor jó a higított spermium?   

    előzmény:
    dorka68 (17)
    2007-12-19  19:32
  8. tha
    tha
    2007. december 19. 19:4619.

    Ez így nem igaz:

    "Például megszűnnek a bőrproblémák (pattanás, mitesszer, melegkiütés, zsírosság etc.), mérséklődik az izzadtságszag (magyarul, ugyanolyan intenzitású verejtékezés mellett kevésbé leszel büdös). Ezek külső szemlélő által is észrevehető dolgok."

    Pontosan méregtelenítés alatt jelentkeznek ezek a problémák.

    Utána viszont már igaz.

    Én pl. amikor ismételten (és végleg) leálltam a húsevésről, azaz vegetáriánus lettem a fenti problémák jelentkeztek.

    előzmény:
    dorka68 (18)
    2007-12-19  19:35
  9. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 19:3518.

    Akkor jonnan lehet tudni, hogy most meregtelenedtel?

    Például megszűnnek a bőrproblémák (pattanás, mitesszer, melegkiütés, zsírosság etc.), mérséklődik az izzadtságszag (magyarul, ugyanolyan intenzitású verejtékezés mellett kevésbé leszel büdös). Ezek külső szemlélő által is észrevehető dolgok.

    Ezek milyen mergezesnek a tunetei?

    Nálam ezt a hatást a sok folyadék+rendszeres szaunázás váltja ki. A hatás nem néhánynapos, hanem hosszabbtávú, ez arra enged következtetni, hogy létezik az a valami, amit méregtelenítésnek hívunk.

    En csak arra kovetkeztetnek, hogy a sok folyadek fogyasztasa es a rendszeres szaunazas egeszseges dolog. Ebben egyetertunk.

    De en nem latom a mergekkel vagy a telenitessel  valo kapcsolatot.

    előzmény:
    Greeneyed (14)
    2007-12-19  18:50
  10. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 19:3217.

    Én arra gondoltam, hogy higított spermiumot kéne innia...     Hasonlót a hasonlóval.....

    Jajj, nem, az ferfiaknak is valo, es fogamzasgatlo hatasu!

    A homeopátia elve ezzel szemben: a hasonló a hasonlót gyógyítja – azaz egy beteg ember tüneteit az a homeopátiás (sokszorosan hígított és energetizált) szer orvosolja, amelyik eredeti formájában (hígítatlanul), egészséges embernek adva a gyógyítandó betegséghez leghasonlóbb tüneteket idézne elő.

    Ma is ez a homeopátia első és legfontosabb elve: Hahnemann elmélete szerint, ami nagy mértékben valamilyen tüneteket vált ki, az kisebb mennyiségben gyógyító hatású lehet.

    A spermiumok terhesseget valtanak ki, tehat higitva megelozik es/vagy megszuntetik azt.

    előzmény:
    kékeszöld (13)
    2007-12-19  18:41
  11. 2007. december 19. 19:1216.

    Ahogy hallottam (itt az nlc-n és "életben" is), aki elment ilyen "himihumi" elektromos izébigyó elektromos tesztre, annál mind kimutatták a candidát...     Az egészet szerintem az anticandidás élelmiszergyártó maffia találta ki, jó áron el lehet adni a cuccost. Minél többen veszik, annál jobb nekik.

    Amúgy meg egy szimpla laborvizsgálattal (nyálból) ki lehet mutatni, ha valakinél túlszaporodott a candida. Ugyanis ez a gomba (bár biztosan tudjátok) mindenkiben ott van - naná, hogy ki tudják mutatni.   Még voll-diagnosztika se kell hozzá. Látatlanban megmondom...   

    A hangsúly ott van, hogy ha kórosan elszaporodik, megbomlik a szervezet baktérium-gomba egyensúlya. No ezt lehet baromi 1xűen kimutatni - ingyen és bérmentve az SZTK-ban. Ja, bocs, már nem ingyen, 300 ft vizitdíjért.  

    előzmény:
    Greeneyed (15)
    2007-12-19  18:53
  12. 2007. december 19. 18:5315.
    Egy ismerősöm régóta csinálja a candida-diétát (emésztési problémái voltak-vannak), eddig semmi eredmény. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy mindenki candidás, akinek azt mondják, hogy az.
    előzmény:
    magbor (9)
    2007-12-19  16:27
  13. 2007. december 19. 18:5014.

    Akkor jonnan lehet tudni, hogy most meregtelenedtel?

    Például megszűnnek a bőrproblémák (pattanás, mitesszer, melegkiütés, zsírosság etc.), mérséklődik az izzadtságszag (magyarul, ugyanolyan intenzitású verejtékezés mellett kevésbé leszel büdös). Ezek külső szemlélő által is észrevehető dolgok. A jobb közérzet és társai nyilván nem.

    Nálam ezt a hatást a sok folyadék+rendszeres szaunázás váltja ki. A hatás nem néhánynapos, hanem hosszabbtávú, ez arra enged következtetni, hogy létezik az a valami, amit méregtelenítésnek hívunk.

    előzmény:
    dorka68 (10)
    2007-12-19  18:29
  14. 2007. december 19. 18:4113.

    Homeopatiasan higitott fogamzasgatlo tablettat enni,  es/vagy homeopatiasan higitott fogamzasgatlo zselevel obliteni...

       

    Én arra gondoltam, hogy higított spermiumot kéne innia...     Hasonlót a hasonlóval.....  

    előzmény:
    dorka68 (10)
    2007-12-19  18:29
  15. 2007. december 19. 18:4012.

    Honnan veszed ezt a "tele vagyunk mérgekkel"-t? Milyen mérgeket mutatott ki nálad a laborvizsgálat??

    Ja, hogy a csodaszerforgalmazók azt mondták...??????  

    előzmény:
    magbor (7)
    2007-12-19  15:56
  16. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 18:3511.

    Anti kandida tea:

    Termék rövid leírása:   Candida ellenes hatású tea.
    Összetétel: Fűzfa alkotóelemek, salicis cortex Ph. Eur. 4

    Errol nekem a szalicil jut eszembe, az aszpirin, a kalmopirin, es esetleg a kinin...

    előzmény:
    magbor (9)
    2007-12-19  16:27
  17. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 18:2910.

    Honnan lehet tudni, hogy bevalik-e egy meregtelenito tea?
    Lehet latni a mergeket, ahogy kijonnek, mint az elektromos meregtelenito labfurdoben?
    Nem lehet latni.
    Vannak mergezesi tuneteid, amik majd elmulnak?
    Nincsenek.
    Akkor jonnan lehet tudni, hogy most meregtelenedtel?

    Miert kene gyogytea a fogyokurahoz? Amik igazan fogyasztanak (csikofark), azok belepiszkalnak az anyagcseredbe, veszelyesek.

    10kg sulyfelesleg sokkal jobb a teherbeeses szempontjabol, mint ugyanennyi sulyhiany.

    A candiada fertozes ellen nem meregtelenites kell, hanem (mergezo) gombaellenes gyogyszer. Orvosi utasitasra, orvos felugyelete mellett.

    Ha nincs gond, akkor a homeopatiaval mit akarsz javitani?

    Tudod, hogy a homeopatia elveit komolyan veve mit kene tegyel a teherbeeseert?
    Homeopatiasan higitott fogamzasgatlo tablettat enni,  es/vagy homeopatiasan higitott fogamzasgatlo zselevel obliteni...

    előzmény:
    magbor (9)
    2007-12-19  16:27
  18. 2007. december 19. 16:279.
    Én olyan teákat keresek,amik beváltak.Minden fogyokuránál ,sok sok folyadék +gyógytea,és ez az !Melyik?
    A másik ami a candida tea,amiről a véleményeteket kérdezem.Mivel eü-ben dolgozom,és a kollégáim kivizsgáltak,engem és a férjemet is,és semmit nem találtak,mármint gondot,illetve organikus problémát,ezért a homeopátia felé fordultam.A meddöségemről van szó. Bár azt is mondták,ha súlyfeleslegem van az sem éppen segit a baba projectben.De ez nem 20-30 kiló,"csak" 10.Jó oké,majd minden tünetemre igaz a candida,de van neki vagy ezer.Ezért gondoltam kiprobálom,de ha valaki megosztaná a tapasztalatait,azt megköszöném.
    Nem akarok senkit meggyözni a méregtelenitésről,csak kiváncsi vagyok a tapasztalataitokra!
    Az pedig alap nálam is,hogy mozgás nélkül nem megy semmi.Nyilván a dohányzásom sem tett jót a szervezetemnek,de már nem dohányzom.Soha nem kellett volna az első szálra rágyújtani.
    előzmény:
    dorka68 (8)
    2007-12-19  16:11
  19. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 16:118.

    A regi bolcsek koraban, a vallasok alapitasa idejen, amikro a bojtot leirtak, akkor is tele voltunk mergekkel?
    Guargumival?
    Nen jon ez nekem ossze.

    Keress meregmentes ennivalot.
    Az altato es a fertotlenito hatasa meg egy napig sem tart, ugye tapasztaltad,  ne aggodj, hogy felhalmozodik, azok miatt nem kell "meregteleniten".

    A kulonbozo novenyekbol keszult teak valoban nem hulyesegek, van koztuk finom es egeszseges, es van koztuk rossz izu es egeszsegtelen is.
    Hato anyagok vannak bennuk, amik ha feleslegben vannak, akkor mergel. Ha szuksegesek, akkor gyogyszerek.

    Az E412=guargumi onmagaban nem mereg. Volt belole egy mereggel szennyezett szeria. Ha abbol nem ettel, akkor ne aggodj, ha ettel, es nem lett bajod, mostanra mar kiurult beloled.
    Ha aggodsz miatta, akkor ne egyel olyan etelt, amiben guargumi van. Sokkal egyszerubb, mint elobb megenni, es azutan valami teaval guargumitlanitani magadat.
    Szerinted van olyan tea, ami guargumitlanit?

    előzmény:
    magbor (7)
    2007-12-19  15:56
  20. 2007. december 19. 15:567.
    Jó én csak kérdeztem valamit Nem hajt meg a tea,inkább vizhajtó hatását érzem.
    Tele vagyunk mérgekel,lásd E412 és társai ,persze én sem csodát várok,mert mozgok,és táncolni tanulok,de a gyógyteák nem hülyeség! Mert folyadék bevitel is.Kiváncsi voltam mások mit csinálnak a méregtelenitéskor.Hisz a régi bölcsek is megmondták,nem véletlenül volt a böjt,és öszintén ha a szervezetem állandoan tele van mérgekel,akkor nem tud energiát forditani a többi szerv müködésére.Pl. meddöség mint nálam,bár a dokik organikus okot nem találtak,hisz szerintük minden müködik.
    Mindenap találkozunk mérgekel kajába,én pl. mütőben is az altatógáz,a fertötlenitök,régebben mindegyik formalin alapú volt.
    olyan sok minden halmozodot fel bennem,ezt érzem.A szauna nagyon jó,és can masszázs is.
    pontosan azért kérdezek,mert pont a hashajtós teákat akarom elkerülni.
    előzmény:
    semiramis (6)
    2007-12-19  15:44
  21. 2007. december 19. 15:446.

    SAjnos nem fogod öket meggyözni. A jobb argument nem az oosabb, hanem a hangzatosabb.

    Ennek jegyében természetesen mindenki "méregtelenìt", böjtänapokat tart, idétlen, rossznàl rosszabb éS végsökig àrtalmas diétàkbe kezd - hogy a végén töbet mutasson a mérleg, mint az elején. Illetve: a PÉNZTÀRCA esetében a mérleg bizony fogyàst jelez..

    Tudod, ényegesen egyszerübb BEVENNI (meginni, nincs jelentösége) valamit, mint fàrasztÒ gyakorlatokat végezni...

    és persze: "a TÉVÉBELI  làny is lefogyott az x kapszulàval, làttàtok az "elötte-utàna"-fotòt?"

    OK, ez az eset nem ilyen vad, szerencsére.

     

    Topikindìtò! A "salaktalanìtò" tea tudod, mi? Egyszerü hashajtò. a "salakanyag" ui. az a végtermék, ami a bélcsatorna alsò végén tàvozik. Namàrmost: ha folyamatosan hashajtòt iszol / szedsz, hamarosan kòros béLrenyheség lesz a jutalmad. Na, AZT kikùràLni màr nehezebb lesz. Egyböl elfelejted, hogy diétàzni akartàl...

    Még vmi: a tartòs hasmenés kiszàradàshoz és az összes vìzben oldòdò vitamin kiürüléséhez vezet.

    Összefoglalva: a "salaktalanìtò" tea bizony többet àrt mint hasznàl...

    előzmény:
    dorka68 (5)
    2007-12-19  15:26
  22. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. december 19. 15:265.

    A mergezes altalaban fogyassal jar, nem elhizassal.

    Ha mergezett vagy es megszuntetet a mergek bevitelet,a kkor egeszegesebb leszel, a mergek maguktol kiurulnek es/vagy lebomlanak, es ugyanolyan eletmod mellett hizni fogsz.

    A fogyas-hizas es a mergezettseg-meregtelenseg nem fugg ossze. Ket kulon dolog.

    Ha nem fogyasztasz merget, akkor a vesen es verejteken keresztul kiurulnek mergek, a maj pedig lebontja oket.
    Milyen mergek miatt aggodsz?

    Ha fogyni akarsz, akkor kevesebb kaloat vegyel magadhoz, mint amit elhasznalsz. Egyensuly, amin ugy lehet valtoztatni, hogy vagy kevesebb kaloriat eszel, vagy tobb kaloriat hasznalsz el (mozgas). Meg hatekonyabb a ketto egyszerre.

    előzmény:
    magbor (1)
    2007-12-19  14:00
  23. Torolt_felhasznalo_181367
    Torolt_felhasznalo_181367
    2007. december 19. 15:104.
    hatásos a talpmasszázs, a fülakupunktúra, alma ecet+ méz, vagy calli tea(sunrider) stb.
    előzmény:
    magbor (1)
    2007-12-19  14:00
  24. Torolt_felhasznalo_865623
    Torolt_felhasznalo_865623
    2007. december 19. 14:483.
    Én a csalánt iszom/reggel éhgyomorra/,és a panonnhalmit amit te. 
    előzmény:
    magbor (1)
    2007-12-19  14:00
  25. 2007. december 19. 14:272.
    Ami még jó, az a csalán tea, de csak kúraszerűen, állítólag folyamatosan nem szabad, mivel vízhajtó.
    előzmény:
    magbor (1)
    2007-12-19  14:00

Címlap

top