Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szempilla-probl éma!!!

Torolt_felhasznalo_146031
Torolt_felhasznalo_146031
Létrehozva: 2007. december 13. 13:20

Sziasztok!!!

2 hétre tartós műszempillát rakattam fel kozmetikussal, tegnap szedtem le, és megdöbbenve láttam, hogy majdnem a fele kihullott...

Kérdésem annyi lenne, hogy vajon milyen gyorsan nő a szempilla? Mit lehet ilyenkor csinálni, hogy javuljon az állapota?

Kérlek kiméljetek meg a minek kellett neked ilyen jellegű hozzászólásoktól, eleget bántottam már tegnap óta magamat...Egy külföldi rendezvénysorozatunk volt, és gondoltam így megspórolom 1-2 hétig a szempillafestés idejét is, mindig szép lesz...) Ezzel szemben ez most katasztrófa

Segítsetek kérlek!!!

Szilvi

  1. Torolt_felhasznalo_146031
    Torolt_felhasznalo_146031
    2007. december 17. 09:5630.

    Köszönöm mindenkinek az infot, együttérzést!!!

    Kenegetem szorgalmasan ricinus olajjal, és lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de jobb, szebb lett. Arra is gondoltam, hogy idáig biztos összevoltak ragadva még a ragasztótól, azért tűnt olyan gyérnek, és talán az olaj fonoman leoldotta a maradék ragasztót is.

    Egy-két napos tincses már sokszor volt nekem is, attól nem lett semmi baja. De ettől most katasztrófa.

     

    előzmény:
    királyjány (29)
    2007-12-14  16:35
  2. 2007. december 14. 16:3529.

    olivaolaj,ricinusolaj felkenése "szembe folyás mentesen"....mártsaz olajba fültisztító pálcikát és azt húzogasd át a pillákon ...nem kell tucsognia nem attól lesz jó...

    akár hajra is lehet kenni én szoktam még a póthajra is de oda hajfestő ecsettel...utána lemosni 3órára rá bolti hajpakolás és csoda szép a haj 

    előzmény:
    Blondyx (13)
    2007-12-13  14:07
  3. 2007. december 14. 16:3228.
    Sziasztok!

    Régen én is nagy műszempilla-rajongó voltam és sokszor rakattam fel, de meguntam, mert leszedni csak úgy lehetett, hogy konkrétan kiszaggattam a sajátom - minta azt a topicindító is írta, viszont nekem elég kevés ideig volt szép.
    Felrakattam, ha szerencsém volt, aznap nem esett le egy sem. Minden esetre 4 nap múlva más katasztrófális állapook uralkodtak a szememen. A közepéről kihullott, vagy éppen az egyik szemem közepéről, a másiknak meg a végéről, a többi felhajlott, összegyűrődött, szóval inkább leszedtem.
    Természetesen nem úsztam meg én sem a kopasz szemet, de nem csináltam ügyet belőle, hamar visszanőtt. Addig meg spirál ezerrel!
    Amúgy volt egy osztálytársam, akinek állandóan műszempillája volt és sosem láttam sem tönkremenve őket, sem letépve. Biztos ülve alszik...
    Állítása szerint neki sosincs problémája, nem is hullik le, nem töredezik és 2 hetente cserélteti évek óta!
    Ha ő mondja...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. december 14. 16:3027.

    szegényke

    nekem is hosszú szempilláim vannak...mindig azt hiszik műszempilla...de hát tudod,hogy van: még nagyobbat szerettem volna.Így hát,tavaly én is felrakattam ,10napig volt fennt.Ráadásul semmivel sem volt hosszabb az a szempilla mint a sajátom.Kozmetikus szedte le oldószerrel.Kijött egy csomó szempilám és utána napokig hullott. Nekem is csutka átlagos szempillám lett ,az azelött szpekből.

    Beszéltem kozmetikussal,mondtam barátnőknek és mind sorra kiröhögtek,hogy az a legnagyobb bajom.Senki nem tudott tanácsot adni,de én már szemet mosni is féltem mert mindig 4-5 szempilla szálam maradt a kezemben...

    Én olivaoljjal kentem,ami elősegíti h ne törjön(nem a növekedést!!!!!!!) nem használtm szempillaspirált két hétig és nemtudom mitöl de most megint szép nagyon:D

    Amúgy egyszer leis égettem az egyiket és az is visszanött...nyugi pár hét és neked is visszanő. 

    De most legalább tudom van sorstársam 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_146031 (17)
    2007-12-13  14:14

Címlap

top