Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Koszorúslány leszek

Torolt_felhasznalo_567965
Torolt_felhasznalo_567965
Létrehozva: 2003. október 15. 12:14
Sziasztok,segítséget szeretnék kérni.
A legjobb barátnőm megkért, hogy legyek az első koszoruslány az esküvöjén. Eszméletlenül örülök csak nem sokat tudok arról, hogy milyen fajta kötelezetségei vannak ilyenkkor a k.lánynak.Azt tudom, hogy nem lehetsz felesgég, de mennyasszony igen? és mindegy milyen vallású vagy? és hol kölcsönözek szép -nem csicsamicsa- ruhát? és a páromnak is van v.mi szerepe? Nos ilyen és ehez hasononló ezer kérdésem lenne.
Elöre is köszönöm a segítésget.
  1. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:5826.
    Hm ez nagyon jól hangzik. köszi.
    előzmény:
    tigrisske (21)
     
  2. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:5725.
    na ha belölem is tudnak ciciset csinálnak azt megnézem. :-))))))))))
    előzmény:
    macskafül (19)
     
  3. 2003. október 15. 13:5724.
    :))) Ez tényleg nagy előny. . . :))
    Nekem a kis koszorúslányaim az anyósom bátyjának unokái voltak - egyébként két gyönyörű kislány. Előre kijelentettem, hogy nekem oda rózsaszín és világoskék selyemgiccsben be nem jön egy gyerek sem. . . (Volt is belőle sértődés, általában nem ez a stílusom, de az esküvő kapcsán elég keménynek kell lenni az ifjú párnak, mert jönnek a jobbnál jobb ötletek és a nagy haragszomrád, ha nem fogadod meg. . . ehh. . . )
    Az esküvő előtt két nappal anyósom bejelentette, hogy vettek a kislányoknak bordó ruhát, nagyon egyszerű és szép ruhácskák, akkor ugye lehetnek koszorúslányok. . . ?
    :)))))))))))
    És tényleg csodásan néztek ki, édesek voltak. Mindent meg lehet oldani. Bár ez nem a koszorúslány dolga. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (22)
     
  4. 2003. október 15. 13:5323.
    De van olyan is, hogy ráfizetéssel (na, nem kevéssel), meg is lehet venni!:))
    előzmény:
    tigrisske (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:5322.
    Csak egy 3éves kislány lesz rajtam kivül k. lány -neki bizti habos babos lesz- a menyasszonynak bizti nem abszolut nm a csipke hegyek a stiliusa. Szerencsére:-)))))))))))))
    előzmény:
    macskafül (17)
     
  6. 2003. október 15. 13:5121.
    Ja, ha nem kell nagyon átalakítani, a legtöbb ruhakölcsönző szokott alakítani a ruhákon. De vannak olyan kölcsönzők, ahol rád szabják a ruhát, ez azért jó, ha finnyás vagy nem kell használt ruhát hordanod. Természetesen ezt is csak bérled, nem lehet a tied.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (11)
     
  7. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:5120.
    Taksonyban lakom Bp. -tő 15km, déli alja,
    előzmény:
    Bogancska (14)
     
  8. 2003. október 15. 13:4919.
    Dettó. . . :))))))
    Olyan jó kis mellyes' menyasszony voltam, igazi asszonyos. . . Pedig korántsem vagyok nagydarab. . . :)
    előzmény:
    Bogancska (16)
     
  9. 2003. október 15. 13:4918.
    Az már nem kötött, amibe akarsz. Ilyenkor illendő mondjuk kosztümbe, de egy kényelmesebb elegáns ruha is jó. De azt már tényleg te döntöd el, hogy mi legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (15)
     
  10. 2003. október 15. 13:4817.
    Ha több koszorúslány is lesz, akik nagyon eltérő alkatúak és mégis "egyforma" ruhát szeretnétek, ami jól is áll, akkor ez a legjobb járható út - és nem "kidobott pénz", mert megmarad a ruha. . .

    Mondjuk ha a menyasszonynek nagyon hagyományos habos-babos, csipkés, abroncsos, gyöngyös ruhája lesz, akkor neked is abroncsos kell, azt azért nem varratnám meg. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (11)
     
  11. 2003. október 15. 13:4816.
    Most olvasom a (11) hozzászólásodat. A koszorúslányruhát direkt neked találták ki. Én is azt hittem, hogy nagy melleim vannak, aztán egy akkora szivacsot dugdostak be a melltartómba, hogy hajaj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (11)
     
  12. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:4415.
    És nekem is mint k. lány mibe kell átöltöznöm a lagzi után?
    előzmény:
    tigrisske (13)
     
  13. 2003. október 15. 13:4414.
    Merre laksz? én 2* is voltam koszorúslány Veresegyházról kölcsönzött, gyönyörű, sötétzöld, abroncsos, teljesen sima estélyi ruhában. De vannak bordók + sötétkékek is. Jaj, de kár, hogy többet nem lehetek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. október 15. 13:4013.
    Szióka! Én vidéki vagyok, felénk sem a koszorúslány szokta venni a csokrot sőt neki is kell kapni. Hogy a vőlegényes ház, vagy a menyasszonyos ház veszi-e, azt nem tudom! Felénk még az is szokás, hogy a bokrétát amit a vendégek szoktak kapni az első koszorús lány osztja szét a vendégeknek. De az változó szokott lenni, hogy ki kapja. Valahol csak férfiak, valahol férfiak, és nők is! És általában ezért is fizetni szokás. Ruha ügyben, nézz szét az eskuvo. lap. hu-n. Ja, és a koszorúslány vezeti a vőlegényt, a polgári, majd a templomi esküvőre is. Ha vége a ceremóniának, akkor ez már az ifjú feleség dolga, és együtt mennek a vendéglőbe. Nálunk falun ezt az utat gyalog szokták megtenni, ha helyben van a vendéglő is, és útközbe is megy már a rajcsúr! Természetesen, a menyasszony asztalához kell ülnötök a pároddal. Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy a párod vezeti a menyasszonyt. Ha a menyasszony átöltözik menyecskeruhába, neked is le kell venned a koszorúslány ruhát, bár van, amikor a klány, már a vacsora után leveszi a ruhát. Hát azt hiszem ennyi, ha még valami eszembe jut, megírom! Jó mulatás, és sok boldogságot az ifjú párnak, tigrisske!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_145621
    Torolt_felhasznalo_145621
    2003. október 15. 13:3912.
    Lehet, hogy meglepő, de eredetileg a házasulandó párnak "kellene" a koszorúslányok ruháját, plusz kiegészítőit állni. Mondjuk amikor én koszorúslány voltam természetesen anyámék fizették ki a ruhakölcsönzést, meg a kiegészítőket, de a csokromat a pár rendelte és fizette is ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (6)
     
  16. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:3911.
    Jó ötlet a varratás is, tényleg de asszem elötte azért körül nézek bár nem vagyok egy könnyű alkat, alacsony vagyok 160cmm vékony derékkal nagy csiővel. Lehet hogy marad a varratás???????
    előzmény:
    macskafül (8)
     
  17. 2003. október 15. 13:3810.
    Ez attól függ hol kölcsönzöd. Pesten drágább, mint vidéken.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:369.
    Igen asszem az lesz a legjobb ha megkérdezem mint várna tölem.
    A ruha pénzt majd megbeszélm vele. Csak úgy mellékesen mennyibe kerül a kölcsönzése?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. október 15. 13:328.
    Nálunk úgy volt, hogy az anyagot én fizettem a ruhájukhoz, a varratást ők állták (én felajánlottam, hogy kifizetem, de utólag egyikük sem kérte az árát). Elvégre lett egy szép estélyijük. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (6)
     
  20. 2003. október 15. 13:307.
    Egyszerűen kérdezd meg, hogy milyen típusú ruhát képzel neked. Ha rád bízza a döntést, akkor a saját ízlésednek megfelelőt válassz (az igazi szerintem az abroncsos)!
    Ha a menyasszony nem ajánlja fel, hogy kifizeti neked a ruhát, akkor magadnak kell fizetni. Bár, így hogy felkért első k. lánynak, így ezt neki illik fizetni. De beszéljétek meg! Az a biztos!
    Nálunk még nincs meghírdetve a nagy nap, de már tudom, hogy kiket szeretnék k. lánynak. Velük majd megbeszéléses alapon lesz fizetve a dolog. Szerintem ez így korrekt!
    Az, hogy mi lesz a feladatod, a menyasszonnyal beszéld meg!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (5)
     
  21. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:226.
    Azt mondod Te /mint menyasszony/fizeted a k. lányok ruháját?????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812420 (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2003. október 15. 13:205.
    Köszi a segítségeket.
    Iratad hogy olyasmi legyen a ruhám mint a menyasszonyé, de teljesen más az alaktunk Ő "nagyobb" nem duci csak alakatánál fogva más.
    Nem tudom lehet hogy nem fog menni ez a ruhás dolog:-(
    Azt nem is kérdeztem hogy én kisérem-e a völegényt. Szerintetek kérdezem meg az ifjú arát?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_812420 (3)
     
  23. 2003. október 15. 13:164.
    A mi esküvőnkön nyáron a legjobb barátnőm gimiből (férjemmel egy osztályba jártunk, a barátnőmmel is) és a férjem húga voltak a koszorúslányok.
    Mivel előre tudtam, milyen színvilágot szeretnék (bordó és ezüst, "szokásos". . . :))), így megvettem a ruhaanyagot a két jánynak', amiből maguknak varrathattak olyan ruhát, ami nekik jól áll. . . Jól mutatott ugyanolyan anyagból más fazonú ruha!:) Plusz vettem nekik egyforma selyemrózsácskákat a hajukba, bordót és vajszínűt. . . :)

    Kötelességek. . . ? Szerintem ezt a menyasszonnyal beszéld (beszéljétek) meg, mit vár tőletek! Szerintem itthon annyira nincs hagyománya ennek, max. kislányok a templomban elöl mennek, ilyesmi. . .
    Nálunk elöl ment két kis koszorúslány az anyakönyvvezetővel, utána mi, utána a tanúk és a két felnőtt koszorúslány zárta a sort. De szerintem a sorrend Tőletek függ, nekünk az utolsó pillanatban mondta így az anyakönyvvezető, nekünk meg akkor már mindegy volt, örültem, hogy állok az izgalomtól. . . :)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (1)
     
  24. 2003. október 15. 12:553.
    Szia! A koszorús lány viszi a menyasszony uszályát, kíséri a vőlegényt; a menyasszonyi csokrot nálunk a vőlegénynek szokás venni. Álatlában azok lesznek koszorúsLÁNYOK, akik még lányok; az igazi az, ha már gyűrűs menyasszony vagy! :-) Nekem is ez volt a nagy vágyam, de valószínű én leszek a következő fehér ruhás :-D
    A vallási hovatartozásod senkire nem tartozik, ez csak a házasulandóknál számít.
    Ha te kíséred a vőlegényt, akkor a Párod kíséri (általában) a menyasszonyt.
    Ruhát a helyedben menyasszonyi kölcsönzökbe néznék. Az, hogy milyen típusú szerintem a menyasszonyi ruhától is függ. Ha az abroncsos, akkor a tied is legyen az. Ha "A" vonalú, akkor te is kövesd azt. Szerintem kérdezd meg a barátnődet, milyet szeretne neked. Esetleg válasszátok ki együtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (1)
     
  25. 8-)
    8-)
    2003. október 15. 12:382.
    Szia! :o)

    Ez változó, h milyen kötelezettségei vannak a koszorús lánynak. Szokásoktól függ. Nálunk a koszorúslány veszi a menyaszonyi csokrot. Másról én nem tudok. Meg persze mosolyogni szépen egész nap! Ez kötelező! :o)) Ha megkértek, h legyél te a kvőlegénykísérő, akkor sztem kár azon gondolkodni, h lehetsz-e menyaszony. :o)
    A ruhával sztem bajban leszel, mert elég nehéz szépet találni. Menyasszonyi ruha kölcsönző, estélyi ruha kölcsönző . . . ezeket tudnám ajánlani. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (1)
     

Címlap

top