Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mola-terhesség

unda
Létrehozva: 2003. október 15. 00:50
Sziasztok!
Két elhalt terhesség után kiderült, hogy ún. Mola-terhességem van. Ez a sárgatest-hormon megemelkedett számát jelenti. Vannak sorstársaim a fórumon?
  1. 2011. szeptember 29. 16:04376.

    Sziasztok!

     

    Örömmel osztom meg mola terhességgel küzdő olvasóinkkal és az egész világgal, hogy a lányomnál 29 héttel a műtét után megvan a három egymást követő heti béta hCG mérés 1.2-es eredményekkel! :-)

     

    Jó lenne, ha hírt kapnánk a kismamáinktól, akik idén szülték meg mola terhesség után kisbabájukat!

    Remélem minden rendben van velük,csak elfoglaltak a picik miatt!:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. szeptember 3. 08:48375.

    Mola terhesség 2011. Magyarország

    Hátha így hamarabb idetalálnak akik érintettek, amikor keresik az infókat........

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. augusztus 15. 16:07374.

    Sziasztok!

    Műtét után 20 héttel és 3db 8 napos Metotrexát kúra után 48.96 volt a lányom béta hCG szintje.

    Aztán allergiás kiütéssel lett tele mindkét karja. Orvosok / onkológus, bőrgyógyász / 1 hétig semmit nem tettek, aztán 1 hét infúzió az allergiás kiütésre, ami az onkológus szerint jó volt, a bőrgyógyász szerint hiba volt.

    Közben 22 héttel a műtét után / magán laborban / mérettünk béta hcg-t, mert az onkológus havonta méreti csak, hiába kérjük, hiszen ezért járunk oda. Emelkedett, 60 fölé.

    A héten még gyógyszert kap az allergiás kiütésekre, jövő héttől kombinált infúziót a béta hCG-re.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. július 11. 16:40373.
    ........ " erre jár " akartam volna írni......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. július 11. 16:34372.

    Sziasztok!

    17 héttel a műtét után és 2db  8 napos metotrexát kúra után 80 körüli a lányom béta hcg szintje. Az előző CT-vel megegyező képet mutatott a mostani felvétel. Még 2db 8 napost írt ki az onkológus.

     

    Írjon bátran aki erre és bármilyen tapasztalatot meg tud osztani a molásokkal és családjukkal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. június 30. 15:09371.

    Leírom, mert tudom, hogy olyan molások is olvashatják, akik benne vannak ebben a rémálomban, de nem regisztráltak......

    2 kemoterápia után még mindig 100,9 a lányom béta hcg szintje.

     A vánái kegyetlenül fájnak, mert nem váltogatják a szúrás helyét.....

    A közérzete jó, nincs mellékhatás, a menstruációja rendben.

    8-án lesz CT kontroll.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. június 22. 22:35370.

    Szia Szofi!

    Megkaptam a pü-t, köszi! 3x válaszoltam, mindenféle módon,de az látszik, hogy nem ment el. Nem igazán értem, miért sikerül a küldés egyszer, máskor meg miért nem ......

    Gratula a szuper eredményhez!!!!!! :-))))))

    Puszi!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. június 3. 17:53369.

    Sziasztok!

     

    Kérlek benneteket erre járók, hogy írjátok meg, kemó után hogyan alakult a béta hcg csökkenés nálatok!

    Köszönöm!!!

     

    Szofi!

    Küldd el kérlek mégegyszer a privit,mert nem kaptam meg! Köszi!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. június 1. 21:34368.

    Szia Szofi!!!

     

    Nagyon vártuk már a jelentkezésedet!

    A 2-es eredmény nagyon jóóóóóó!!! :)))))))

     

    Ezek a foltok azért nem semmik! Látod nálunk is, nálad is egy igen lassú hcg csökkenéssel járt együtt. Írj majd, ha bármi további redményre jutottatok!

     

    A héten már dolgozik a lányom. Ma reggel ment az onkológiára a kemó utáni kontroll vérvételre . Döbbenettel kérdezte, hogy miért nem lesz hcg szint mérés. Mert ilyenkor nincs és kész. Persze azonnal hívta a kezelő nőgyógyászt. Holnap reggel oda kell menni hozzá és leveszik.

    Na ebbe lehet megbetegedni Magyarországon! Rohangálsz mint egy hülye értelmetlenül!Ma szabin volt, holnap később ér be. Nincs elég baja???

     

    A kemónak 2 gyulladt pattanáson kívül nem volt mellékhatása. A vérképe ma tökéletes lett! :-))))))

     

    Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233145 (367)
    2011-06-01  13:46
  10. 2011. június 1. 13:46367.

    Szia Fehér!

     

    Elnézést, hogy egy kicsit eltűntem. Zsúfolt napok állnak mögöttem.

     

    A Ct-m eredménye vegyes lett. A koponya negatív, a mellkason találtak egy 7 mm-res foltot.

     

    Az orvosom beajánlott egy molás orvosnak, aki ugyanolyan rendes és nagytudású, mint a sajátom. Így egy kicsit megnyugodtam, hogy továbbra is - amíg tart ez az egész - jó kezekben leszek.

     

    Rögtön vetetett is vért, aminek ma lett meg az eredménye: 2-re lement. Vagyis teljesen negatívnak mondható. Így kizártuk az áttétet.

     Viszont tovább vizsgáljuk, hogy mi lehet az a folt. A következő lépés egy MRI lesz.

     

    Nálatok mi újság? Hogy van a lányod? Hogy viseli a kemót?

     

    előzmény:
    Fehér2011. (366)
    2011-05-20  18:50
  11. 2011. május 20. 18:50366.

    Szia Szofi!

     

    Örülök, hogy hamar mehetsz CT-re!

    A régebbi hozzászólók közül többen komoly áttét után is rendbe jöttek, ez nagyon bíztató számunkra és számodra is, ha ilyen eredmény lenne!

    Nálunk is van több folt, de az onkológus nem tartja kizártnak a korábbi gyulladásból visszamaradást! A lassú csökkenéssel indokolták az infúziót.

     

    A lányom a kis távolság miatt a bejárást választotta. / Priviben megírom melyik kórház. /

    Kb. 2 óra az infúzió az 1-3-5-7. nap és kb. 20 perc a 2-4-6-8. napokon.

    Kitűnően érzi magát, egyáltalán nem érez semmit a kezelésből.

     

    A nővér azt mondta néhány éve rengeteg molás volt,aztán kimaradt pár év, nem találkozott molással. Mikor meglátta mit kap a lányom, rögtön kérdezte: " Molád volt? "

     

    Bármit kérdezhetsz,egymásra vagyunk utalva, akik érintettek.......

     

    Nektek is jó hétvégét!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233145 (365)
    2011-05-20  11:41
  12. 2011. május 20. 11:41365.

    Szia Fehér!

     

    Úgy néz ki, hogy 25-én szerdán reggel megcsinálják a CT-t koponyától medencéig. Majd utánna a leleteket egy másik orvoshoz kell vinnem, akinek már volt molás betege.

    Nagyon reménykedem, hogy nem találnak semmit, és kiderül, hogy magától megy ilyen lassan lefele.

     

    Hogy viseli a lányod? Vannak mellékhatások, amivel küzd? Ilyenkor egész hétre befektetik vagy be kell járnia? Melyik kórházba kapja a kezelést? Vagy túl sokat kérdezek?

     

    Elnézést, ha igen; csak érdekel, hogy hogy van, és hogyan alakul a sorsa.

     

    Jó pihenést kívánok a hétvégére.

     

    Szofi2

     

     

    előzmény:
    Fehér2011. (364)
    2011-05-19  17:38
  13. 2011. május 19. 17:38364.

    Szia Szofi!

     

    Köszi a jókívánságot! Ő is szokta kérdezni,hogy írtál-e és mit. :)

     

    Mikor tudsz CT-re menni?

     

    Mi a kemót úgy fogjuk fel,hogy a gyógyszert infúzióba tették és kész.

    Az itt korábban hozzászólók mind rendbejöttek.  / mondhatja erre bárki, hogy persze, aki nem jött rendbe hogy is írhatott volna, de ez engem nem érdekel,az orvosok csak jót vetítettek előre /

    Sokat segítenek akik a régiek közül erre járnak és bíztatnak!

     

    A ma esedékes injekció végül egy 20 perces infúzió igazából. Injekcióra számítottunk,meg láttuk is, hogy beszaladtak az emberek, megszúrták őket és mentek el.

     

    Nekünk 1-én lesz vérvétel kontroll.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233145 (363)
    2011-05-19  09:01
  14. 2011. május 19. 09:01363.

    Szia Fehér!

     

    Tegnap megkaptam az eredményem. Már csak 29,5. Viszont megbeszéltük, hogy csináltatunk egy melkas CT-t, mivel ilyen lassan megy lefele. Megpróbáljuk kizárni, hogy nem-e áttét okozza a lassulást. (Remélem hogy nem.) Ma beszélek az orvosommal.

     

    A lányodnak erőt és kitartást kívánok.

    előzmény:
    Fehér2011. (362)
    2011-05-18  21:02
  15. 2011. május 18. 21:02362.

    Szia Szofi!

    Hogy áll az ügyed? Írj, bármi fejlemény van!

     

    A lányomnak SEMMILYEN tünete nincs,makk egészségesnek érzi magát.

     

    Ő jan. 9-10.-én lett állapotos. 3 hétre rá 1 napig volt láza és több napig nagyon fájt a mellkasa. A háziorvos akkor azt mondta vírus,pihenjen.

    Az onkológus ma azt mondta, nem tartja kizártnak, hogy nem áttétek a foltok,hanem előző gyulladás maradványai / nem tudta, hogy volt ez a fent jelzett fájdalma /

     

    Megint csökkent spontán a hcg szint,de még 650 volt így is. Ma ezért elkezdődött a kemó. MTX-et kap egyik nap, injekciót a mellékhatásokra következő nap. Így lesz 8 napig folyamatosan.

    Aztán júni. 14-ig szünet, 15-től ugyanez ismételve.

     

    Nagyon megnyugtató volt az onkológus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233145 (361)
    2011-05-18  10:58
  16. 2011. május 18. 10:58361.

    Szia Fehér!

     

    Szeretnék érdeklődni, hogy a lányodnak vannak vmilyen tünetei?

    Ilyenre gondolok hogy: mellkasfájdalom, köhögés, gyakoribb torokfájás v. nátha ...

    előzmény:
    Fehér2011. (360)
    2011-05-16  21:58
  17. 2011. május 16. 21:58360.

    Szia Szofi!

     

    Köszi a bíztatást!

    A lányom előtt le a kalappal,bámulatosan viseli ezt az egészet. Nehézséget az ilyen napok okoznak mint ma is, hogy csak egy beutalóval lettünk gazdagabbak. Holnap megyünk az onkológushoz. El tudom képzelni, hogy nem kötik be az infúziót, hanem újabb napot jelölnek meg,amikor ténylegesen történik valami. Csak haladnánk már!!!

     

    Írj,ha bármi fejlemény van nálad! Érdekel minden ami ezzel kapcsolatos!

    Jó híreket kívánok! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233145 (359)
    2011-05-16  10:08
  18. 2011. május 16. 10:08359.

    Szia Fehér!

     

    Nagyon sajnálom, hogy ilyen elkeserítő eredményeket kaptatok, de jó a rosszban, hogy 100%-ban gyógyítható, és hamar túl lesz az egészen. Aztán jöhet a baba. Fel a fejjel. Valószítűleg őszre túl lesz az egészen. Nyáron a jó időben meg képtelenség keseregni.

     

    Az orvosom hétvégén konzultált vkivel, akinek már több ilyen esete is volt. Az eredmény az lett, hogy nézünk még egy véreredményt, és ha még mindíg nem 0, akkor elkezdünk keresgélni, hogy a szervezetemben hol bújt el.

    Én most itt tartok.

    előzmény:
    Fehér2011. (358)
    2011-05-13  15:11
  19. 2011. május 13. 15:11358.

    Sziasztok!

     

    A 824 után 710-re lement,de mivel 9 hét elteltével 100 körül kéne lennie és foltokat találtak a CT vizsgálatnál a tüdőn, hétfőn megbeszéljük a további menetet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. május 11. 15:01357.

    Köszönöm Szofikám!

     

    Nagyon sajnálom, hogy neked is át kellett és kell élned ezt a ritkának mondott állapotot! Írj kérlek,hogy tudjuk hogy alakulnak a dolgaid! Mielőbbi folyamatos 5 alatti eredményt kívánok! Azt hiszem molásnak ennél nagyobb vágya csak a gyógyulás utáni egészséges baba lehet.

     

    Szerintem a 600 eset évente az nem ritka. Ahhoz képest, hogy senki,de senki nem tud róla amig személyesen nem lesz érintett,naponta 1-2 család szembesül ezzel a tragédiával.

     

    Írok majd én is, hogy hogyan tovább a lányomnál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233145 (356)
    2011-05-11  13:47
  21. 2011. május 11. 13:47356.

    Sziasztok!

     

    Én februárban 7 hetesen vetéltem el. A szövettan eredménye: részleges mola.

     

    Az első hcg mérés egy héttel a küret után történt: 980 volt talán. (Igazság szerint nincsenek az eredmények nálam.)

     

    Először hetente, majd kéthetente vettek vért.

    Elejében szépen süllyedt, majd elkezdett emelkedni, de először csak 50 egységet (564-ről 609-re, majd 618-ra), majd megint szép lassan csökkent. A melkasröntgen negatív; az ultrahangok is mind negatívak lettek. 

     

    Május 02-án (mivel még mindíg 136 volt) ezért az orvosom csinált még egy küretet, aminek most lett meg a héten az eredménye. Teljesen negatív. Rögtön le is vetetett vért, aminek az eredményét az előbb kaptam meg. Még mindíg 45,5; pedig már nagyon számítottunk a 0-ra.

     

    Egy kicsi el vagyok keseredve. Már több, mint 3 hónapja történt az egész, és még mindíg van mit mérni.

    Az orvosom nagyon jó, alapos és lelkiismeretes. Holnap megyek hozzá. Szerintem ő is érthetetlenül fog a dolog előtt állni. A hcg szintnek bőven 3 hónap után már 0-nak kellene lenni.

     

    Fehér2011, drukkolok Nektek, hogy minden rendben legyen, és újra kezdjen csökkenni a szint, mint nálam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. május 6. 09:38355.

    Sziasztok!

     

    Bementem én is a lányommal a doktorúrhoz. Olyan ember és olyan orvos, amilyet az ember elvár. Ez fél gyógyulás!

     

    Akit megkért a CT elvégzésére, csak hétfőn tud jönni, mert szabin van, így az hétfőre tolódott.

     

    UH-t csináltak, a méhe,stb. rendben, ott semmi kóros nincs.

    A szövetet keresik, ami miatt emelkedésnek indult a béta hCG.

     

    Ha a tüdőben lesz a gond / az előző tüdő rtg. negatív volt, de ennél a dögnél ennek nincs jelentősége /, 2 féle gyógyszerrel kemózzák,ha nem akkor 1 félével.

    Azt mondta a drúr., hogy közel 30 év alatt a lányom a 2. részleges molása, akinél ez a gond előállt.

    Szinte meg sem lepődtünk, mert az előzmények a komplett mola jellemzői voltak / extrém magas hCG, duplára nőtt méh / Viszont se hányinger,se vérzés nem volt.

    Itt sincs két egyforma eset.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. május 5. 09:30354.

    Szia kedves azték!!!

    Úgy örülök,hogy itt vagy!

    Holnap lesz mellkas CT. Annyit tudunk, hogy a kezelést mindenképp elkezdik az emelkedés miatt.

    Megfordult a fejemben, hogy mégegyszer kitisztítják-e a méhet ilyen esetben? Vagy nem szükséges a kezelés miatt....

    Holnap többet tudunk. Megírok mindent, én is mindent elolvastam és olvasok / éjjel-nappal / ami ezzel kapcsolatos.

    Köszönöm és puszillak!!!

    előzmény:
    azték (353)
    2011-05-04  21:49
  24. 2011. május 4. 21:49353.
    Kedves Fehér 2011,  mit mond az orvos, miért emelkedik? én nem tudok infót hozni sajnos, mert nekem csökkent , igaz, nem néztük hetente, de gyorsan lement. De olvaslak, és drukkolok, h átmeneti legyen!
    előzmény:
    Fehér2011. (352)
    2011-05-04  09:45
  25. 2011. május 4. 09:45352.

    Új és régi molások!

     

    Volt műtét utáni hCG emelkedés valakinél?

     

    A lányomnál sajnos így alakult eddig:

     

    műtét utáni nap, 03.10.: 135.549.72

    03.29. : 713.6

    04.20. :531.1

    04.27. :741.71

    05.02. :824.12

     

    Az első mellkasrtg. negatív volt, pénteken megy CT-re az emelkedés miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top