Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mola-terhesség

unda
Létrehozva: 2003. október 15. 00:50
Sziasztok!
Két elhalt terhesség után kiderült, hogy ún. Mola-terhességem van. Ez a sárgatest-hormon megemelkedett számát jelenti. Vannak sorstársaim a fórumon?
  1. 2011. Április 30. 20:38351.

    Szia Anita!

    Hálás vagyok, hogy erre jártál! :-)

     

    Köszi a bíztatást! Jó egészséget kívánok! Ha megszületett a kicsikéd, kérlek oszd meg velünk!!! :-)

     

    Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a lányomnál is részleges mola volt a szövettan eredménye.

    Viszont semmi nem a részlegesnél leírtaknak felet meg.

     

    Teljes molára utalt, hogy iszonyatosan emelkedett a hCG, rohamosan nőtt a méhe / 10 hetesen 17 hetesnek felelt meg / és egyáltalán nem volt hányingere, vérzése.

     

    Köszönöm, hogy írtál! :-)))

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. Április 30. 14:51350.

    Sziasztok!

     

    Én 2009-ben estem át ezen a szörnyűségen.

    Röviden annyi hogy 2009. júliusban 10 hetesen elvetéltem. A szövettan eredményem részleges mola terhességet mutatott ki.

    Rögtön másnap mennem kellett vérvételre és tüdő rtg-re.

    Tüdő rtg negatív, vérvétel eredmény 172 hcg.

    Ezek után hetente majd kéthetente kellett mennem vérvételre amíg teljesen nulla nem lett az értékem.

    3 hónap múlva lett 0 az értékem.

    Ezután újabb 3 hónap múlva kellett mennem megint vérvételre majd ezt követően még egyszer 6 hónap múlva.

    Szerencsére mindkét alkalommal 0 volt az eredmény.

    1 év elteltével mondta az orvosom hogy mostmár teljesen gyógyult vagyok és elfelejthetem ezt az egészet.

    Nekem "szerencsém" volt mert csak részleges molám volt nem úgy mint itt több sorstársamnak akiknek teljes molájuk volt és kemóra kellett járniuk.

     

    2010. októberben pozitívat teszteltem és most vagyok 29. hetes kismama!

     

    Tudom hogy nehéz ezt a betegséget átvészelni és sok idő kell hozzá de higyjétek el egyszer vége lesz és utána még lehet kisbabátok!

     

    Anita

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. Április 27. 15:45349.

    Sziasztok!

    Öntsetek lelket belénk régi molások, ha erre járnátok!

     

    Az új orvos megcsináltatta a következő heti hormonszint mérést. Sajnos emelkedett, 500-ról 700-ra.

     

    Mi lett volna, ha 6 hét múlva megy a lányom, ahogy azt a régi / műtétet végző / orvosa kérte???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 19. 10:06348.

    Csak még annyi: ez mindkettő ma reggel történt......

    De legalább van remény, hogy a lelket is képes ápolni néhány orvos!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 19. 10:01347.

    Már  az elmúlt napokban megkaptuk egy másik doki tel. számát. Az új doki kedvesen, lényegretörően elmondta, hogy hetente vérvétel 3 közel 0-sig ,aztán 6 hónapig legyen 5 alatt, 0 közelében, ahogy a nagykönyvben - és az eddigi orvosunk tanulmányaiban is  - le van írva.

    Elküldte UH-ra. Ott is normálisan megynyugtatták a lányomat, hogy gyönyörűen alakul, érik a tüsző, nem lesz semmi baj.

    Most jobban érzi magát a család. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. Április 19. 09:49346.

    Sziasztok!

    A műtő orvosunk kérdezésre morogta az orra alatt, hogy jó a szövettan. Azt mi is tudtuk, mit jelenet a malignitásra utaló jel a vizsgált síkban nem található, de az előtte lévők is érdekelnék az embert.....

    Eddig 3 hetente volt vérvétel, most 6 hét múlva akarta,de a lányom rákérdezett: ha a doktorúr  a tanulmányaiban és egyéb helyeken hetente írja elő, akkor miért is 6 hét?????? Hááát, mert költséges vizsgálat.

     Mi van???????? Már ezerszer kifizette a lányom a TB levonással,egyébként meg nem rákos burjánzás veszélyéről szól az egész probléma????? A tanulmányaiban még tudja a világ felé kommunikálni,milyen alattomos a mola.

    Ma már azt mondta, az első 0-ás után nem követi. Ti értitek????

    Orvost váltottunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. Április 14. 16:06345.

    Sziasztok!

     

    5 héttel a műtét után egy doktornő rákérdezett a patológián,miért nincs még szövettan eredmény. A válasz: még azt a szövetet nem is vizsgáltuk ( !!! ) 1 nap alatt lett eredmény! A leleten a dátum: a műtét utáni nap!!!!!!!?????????

    Mi az igazság???????????????? 

    Mi folyik itt olyan betegekkel, akiknél fokozottan kell számítani az esetleg szükséges kemóra??? Kik játszadoznak fiatal -  de bármilyen korú - időben orvoshoz fordult emberekkel?

    Ha értelmezve lett a lelet, írok, hogy a molával most szembesülőknek segítsek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. március 29. 16:39344.

    Sziasztok Lányok!

     A műtétes doki azt mondta ma, hogy a 3db. O-ás vérvétel eredményig kell hozzá menni.

    A műtétet végző orvossal nézettétek meg az új terhességnél,hogy nem mola-e?

    Kitől kaptatok beutalót vérvételre a 6 hónapos utánkövetés alatt?

    Próbálunk infókat összeszedni.............

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 15. 14:42343.

    Kedves Azték!

    Köszönjük kedves, bíztató soraidat! Sokat számít! :)

    Minden jót kívánok Nektek!

    előzmény:
    azték (342)
    2011-03-15  11:15
  10. 2011. március 15. 11:15342.

    Kedves Zita, ez nagyon jó hír, szívből örülök! :-)  most jön a legszebb rész, nagy pocakkal,  a hátralévő hónapok nagyon izgalmas lesz, gratulálok hozzá és csak nyugalom, minden rendben van Veletek már. Minden jót !

     

    Fehér2011, együttérzésem, én csak akkor jöttem rá, mit érzett az én anyukám, amikor majdnem belehaltam a molas terhességembe (közvetve a mola miatt hellp szindrómám lett) , amióta nekem van fiam.  Ha másért nem, legalább ennyi haszna van ennek  a pár száz hozzászólásnak, h erőt adhat másoknak akikkel megtörténik.  Tanács nem nagyon van, csak hogy pozitívnak maradni, mert az idő segített megoldani.  Nekem milliós volt a hcg-m, született egy fiam a molás terhességből, ő elment és majdnem rámentem én is, de három hónap múlva midnen leletem negatív volt, pedig nekem a vesém, májam szívem is veszélyben volt, és egy év múlva tökéletes laza terhességem volt, és komolyna mondom, csak a várakozás öröme volt, én nem aggódtam, mert tudtam, hogy nem lehet probléma, annyira jól éreztem magam.

    Szóval drukk és egyetlen dolgot tehettek, kisírni a fájdalmat, majd kényeztesd a lányod, ő is önmagát, a legapróbb dolgokkal is, ami éppen jólesik.  Írd meg az eredményt, de biztos vagyok benne, h három hét múlva jelentősen csökken a hcg és rendben lesztek!

    Üdv!

    előzmény:
    zita1202 (340)
    2011-03-15  07:54
  11. 2011. március 15. 08:22341.
    Szia Zita!
    Veletek örülünk!!!
    Jó egészséget kívánunk!
    előzmény:
    zita1202 (340)
    2011-03-15  07:54
  12. 2011. március 15. 07:54340.

    Kedves Sorstársaim!

     

    Az oly rég várt gólya megérkezett végre hozzánk is! Mindazok után amin keresztül mentünk sikerült!

    Azért írom le nektek, hogy erőt kapjatok, és a reményt sose vesszítsétek el, mert sikerül! Soha soha ne adjátok fel!

     

    Aki tudja és olvasta a történetemet 2009-es mola terhességemet csak kemóterápiával lehetett "kigyilkolni" a méhemből, egy év várakozás, kontroll és folyamatos vizsgálatok után itt pihen a szívem alatt 16 hete szerelmünk gyümölcse!!! Eddig minden jól zajlik a terhességgel, leszámítva az előzmények által okozott lelki sérüléseket amik aggályokkal telítik néhány napomat, főleg az elején.

    Remélem mindenki szépen gyógyul és csak jó híreitek vannak!

     

    Az "újaknak" kitartást és erőt kívánok!

     

    Puszi

     

    Zita

    előzmény:
    Cleo (337)
    2010-10-19  09:58
  13. 2011. március 11. 19:29339.

    Sziasztok!

    2011.márc. 4-én 9-10 hetes mola terhességet diagnosztizáltak a lányomnál. Nagyon sokat segített ez a fórum is, hogy megtudjunk róla néhány infót.

    Tervezett baba volt / lett volna... /. Az első sokk után, hogy elvesztettük,jött az aggódás a lányom életéért. A műtét 03. 09-én sikeresen zajlott, a méhe is megmaradt. 03.04-én a HCG 150.000 felett volt, műtét előtt / 09-én /nem nézték. Műtét utáni napon a vérvétel eredménye 135.549 lett. A mellkasröntgen negatív.

    3hét múlva lesz HCG ellenőrzés újra, addigra kész lesz a szövettan is.

    Írjatok,ha bármit tudtok tanácsolni!

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2010. október 20. 12:42338.

    Kedves fórumozók!

     

    Szülésznőnek tanulok és a szakdolgozatomhoz kerestem egy témát és úgy érzem meg is találtam.

    Még nincs semmilyen tapasztalatom az anyagágot illetően,de mélyen megérintett a téma.

    Czeizel professzorúrnak van egy csodálatos könyve:Az öröklődés titkai

    Mindenkinek ajánlom,nagyon érdekes és elgondolkoztató könyv .

     

    Szeretnélek megkérni titeket,hogyha nem okoz problémát privátban leírnátok a személyes tapasztalataitokat?

     

    Előre is köszönöm:

    Anett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  15. 2010. október 19. 09:58337.

    Szia!

     

    Kicsit lassan telik az idő. Azóta nem sikerült még eljutnom a profhoz, mert még várjuk a  szövettan eredményét. Az első vérvételem egész alacsony lett...(mondjuk mihez képest?)

    Szóval én még nem sok újat tudok mondani. 

    Az viszont tényleg ijesztő, hogy egyre több a molás terhesség...

     

    De neked már nagyon jó, hogy jöhet az újabb babaproject!

     

    Mindent bele!!

    előzmény:
    zita1202 (336)
    2010-10-16  07:18
  16. 2010. október 16. 07:18336.

    Szia Cleo!

     

    Örülök, hogy sikerült utol érni a Prof-ot, jó fej, kicsit néha túl sokat is beszél, de ez kell nekünk, biztatás és tények! :)

    Sajnos mikor utoljára voltunk kontrollon a doki egy évet mondott, valahogy "benézte" azt a szeptembert. Rákérdeztem, és mondta hogy három kezelés után azért inkább javasolja az egy év kivárást :( :( , de ha decemberben összejönne, semmi dráma :) :) Hát ezt mondta. Azóta rajta vagyunk a felkészülésen a férjemmel. Vitamin hegyek, egészséges életmód. (jah, egészségügyileg minden rendben velem, minden teszt rendben van, egyedül a mensim hossza lett nagyon rövid, lehet a kemó miatt, de ha ez így is normális kiegyezek én ezzel a két napos vérzéssel, hihi)

    Immáron három éve szeretnénk gyereket, sok mindenen keresztül mentünk már, bevállaltunk mindent, így megbeszéltük a férjemmel, hogy semmit nem bízunk a véletlenekre és a természetre, besegítettünk picit. Ugyanis annyit vártunk már, nem tudnék itt még hónapokat várni, próbálgatni (úgy hogy a ciklusom döngeti a 30 feletti napokat :(((( ).

    Bejelentkeztünk a Forgács intézetbe, ahol célzottan velünk fognak foglalkozni és azzal, hogy babásan távozzunk onnan:) Elkezdtük az újabb kivizsgálásokat, amit már ugye egyszer végigcsináltunk... Így aztán hamar itt lesz a december:) Szóval megy a felkészülés, vizsgálgatás aztán inszem lesz:) Addig azért próbálkozunk, de hát nem vagyok valami bizakodó, mert annó is csak az átjárhatósági vizsgálat után estem spontán teherbe:(
    Hát röviden ennyi:) Addig is próbálom tartani magmat a sok babás rokonom és barátnőm között...

    Mesélj te is kicsit magadról, az első baba lett volna? Tervezett baba?

    Egyébként nem tudom mi lehet most a világban, de voltam rákszűrésen a régi nőgyógyászomnál, az mesélte, hogy előttem szinte évi max. egy ilyen mola betege volt, de utánnam "rohamosan" nőttek az ilyen betegei... :(
    Szép hétvégét:)

     

    Zita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342808 (335)
    2010-10-12  12:32
  17. 2010. október 12. 12:32335.

    Kedves Zita!!

     

    Most volt időm végigolvasni az évekkel ezelőtt indult fórumot!!

     

    Ha jól láttam az utóbbi időben nem írtál magadról. Mi van veled? Azóta is minden rendben van? A várva-várt szeptember is elérkezett.

    Mesélj légyszi, ha tudsz.

     

    :)

     

    Ja, beszéltem a proffal és egyeztettünk időpontot. Köszi mégegyszer.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342808 (334)
    2010-10-11  20:15
  18. 2010. október 11. 20:15334.

    Köszönöm az infot!! :) Tényleg jól esik ilyenkor a segítség.

    Hívni fogom reggel.

     

    előzmény:
    zita1202 (333)
    2010-10-11  14:06
  19. 2010. október 11. 14:06333.

    Szia!

     

    Jó helyre jöttél!

    Prof. Szigetvári Iván 30/201-8080

    A Bp-i Máv klínikán van minden kedden és csütörtökön a nőgyógyászati ambulancián (Tb-s, de mi adtunk neki borítékot). A legjobb helyre kerültem ennek a fórumnak a segítségével! Máskülönben itt a kórházban azt mondták menjek a SOTE-ra. Nekem ez túl kevés inofrmáció volt, nem akartam ott bolyongani valahol ahol azt se tudom mi van...

    Így felhívtam a professzort aki nagyon kedves volt és mondta, hogy menjek keressem meg stb. Elbeszélgetés hegyek, UH és vérkép, mindíg ez volt. Csak jót tudok róla mondani! Itt nálam is csak a második küret után csináltattak előszőr bHCG tesztet... Pedig már az első küret szövettana is Mola gyanút mutaott. Szóval nekem a kaparékban volt ilyen sejt, az UH nem mutatott molát, csak azt hogy üres a petezsák:(

     

    Hívd fel őt bátran! Kedd reggel 7-8 között próbáld!

     

    Üdv

     

    Zita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342808 (332)
    2010-10-11  00:49
  20. 2010. október 11. 00:49332.

    Sziasztok!

     

    Remélem olassa még valaki a fórumot és tud segíteni nekem.

    Röviden a történetem:

    Másfél hete volt műtétem, 10 hetesen, elhalt terhesség, petezsákkal, embrióval, és érdekes képlettel (mola gyanúval szövettanra küldve). A szövettan eredményére ugyan még kell várnom 1-2 hetet, de az ultrahang elég egyértelműen mola-ra utalt. Ezért is fordulok Hozzátok, még ha kicsit korai is a dolog.

    A műtétről annyit (vákom+küret), hogy állítólag nem volt túl egyszerű a méhem alakja miatt...Utána alig véreztem - ami elvileg jobb lett volna, mert azzal is ürül. Azóta azonban még mindig "fáj". Először is ezt szeretném kérdezni, hogy tapasztalt-e más is hasonlót (inkább kellemetlen érzés, mint fájdalom). Félek nem volt túl "finom" a beavatkozás...???

    Azt sem értem, hogy a műtét előtt vagy után miért nem vettek vért a HCG miatt?

    Itt a fórumon olvastam egy Szigetvári Iván doktorról, illetve Hajdú Krisztina doktornőről, akik a téma szakértői lehetnek. Jena2 és azték bejegyzéseiből azt olvastam ki, hogy előbbi a SOTE-n, utóbbi az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központban elérhető. Kérdésem az lenne mégis mi a különbség a 2 között? Akár helyileg, akár emberileg, árban, stb. Illetve nagyon megköszönném, ha vki közvetlen elérhetőséget, telefonszámot tudna mondani (akár privát vagy emailen). Szeretnék vkivel beszélni, aki valóban szakértő a témában. Nyilván az idő azért fontos szerepet játszik ilyen esetben, mert ez a mola csak burjánzik, ha nemlépünk időben...:(

    Próbáltam csak a tényeket leírni, de nagyon kétsébe vagyok esve.

     

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2010. szeptember 1. 13:58331.
    Nagyon drukkolok! Írd meg, hogy mi volt!
    előzmény:
    judti76 (330)
    2010-08-31  20:25
  22. 2010. augusztus 31. 20:25330.

    Sajnálom

    Drukk Neked 3 hó múlva

    Mindenképp jelezd, ha jön a babuci

     

    Majd megyek orvoshoz.Csak még jöv. héten ellövöm a másik tesztet, utána úgyis vérvétel és majd az eredménytől függ, hogy mi következik.

    Izgulok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416332 (328)
    2010-08-31  17:05
  23. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2010. augusztus 31. 17:07329.
    Hát szerintem mindenképpen menj el dokihoz!
    előzmény:
    judti76 (327)
    2010-08-30  21:30
  24. Torolt_felhasznalo_416332
    Torolt_felhasznalo_416332
    2010. augusztus 31. 17:05328.
    Semmi jel nem volt. Elmentem UH-ra és üres volt a petezsák.  Most három hónapot kell várni, aztán újra indulhat a babaprojekt.
    előzmény:
    judti76 (320)
    2010-08-30  11:03
  25. 2010. augusztus 30. 21:30327.

    Szia!

     

    Köszönöm a drukkot

    Igen , emléxem Rád most, hogy írtad a történteket.Jaj, Istenem, de szörnyű dolog ez amin átestél

     

    Röviden megírom velem mi történt:Majdnem 8 hetes voltam, mikor észrevettem vmi baj van(kis elszineződés).Uh-n nem volt szívhang, embrió volt, csak sokkal kisebb, mint kellett volna.Aztán missed ab(Máj.közepén).Szövettan szerint mola gyanu.(részleges)Kontroll Uh- n ne volt semmi bibi.Első vérvétel, ami 1.5 hó múlva volt, lement 1 alá.Köv. vérévtel eredményem, ami mots volt meg, fölment 35-re.Ezért ijedtem meg, hogy most mi van? Miért ment föl?Azt nem tudom, hogy van-e ebben a betegségben olyan, hogy lemegy szépen, aztán megemelkedik és akkor újból visszamehet alcsonyra?Mindezt gyógyszer nélkül? Mert ugye most a tesztem negativ lett,ami azt jelenti, hogy tuti, hogy 25 alatt van.Szóval, nem értem én ezt.Hát, ennyi röviden

    előzmény:
    azték (326)
    2010-08-30  16:39

Címlap

top