Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esztergom - nőgyógyász

K-vero
Létrehozva: 2007. december 10. 14:41
sziasztok!

van ugyan már esztergomi szülészetrő topic, de úgy tűnik, az már teljesen kihalt... én esztergomi nőgyőgyászt keresek, aki megbízható, kedves...aki tud ajánlani valakit - vagy valakit nagyon nem ajánl - írjon nekem, legyen szíves! osszuk meg a tapasztalatainkat, segítsünk másoknak is! köszönöm!
  1. 2009. október 7. 10:40176.

    Sziasztok,

    Egér28 és Kingilingi köszönöm a válaszotokat, egészen megnyugodtam. ezek elfogadható szülési feltételeknek tűnnek. Még annyit kérdezhetek, hogy a szülőszobák 1 vagy 2 ágyasak? 

     

    Értem a szülésznőről a véleményeteket, hogy nem érdemes fogadni, de én nem szeretnék egyedül maradni és főleg nem kétségbeesni, mert hiába olvasok sokat a szülésről, ott biztos elfelejtek majd mindent és nem tudom majd, hogy mi történik, hogy mire kell figyelnem és hogy mi a dolgom. Szóval, úgy gondolom, hogy ha lenne ott valaki, aki nyugodtan elmagyarázza mindig, amikor megijednék, hogy mi miért történik és ez normális, akkor meg fogok nyugodni és tudok a dolgomra koncentrálni. Sajnos, nem akar velem bejönni a férjem, szóval egyedül leszek....Veletek ott volt a férjetek? Vagy Ti nem is estetek kétségbe soha az első szülésetek alatt? Bátrak vagytok!  

     

    Egér28 Neked is egy lurkód van már és most várod a másodikat?

     

    Kingilingi, köszönöm a kérdést, a kisbabát április 12-ére várjuk!Szóval,még odébb van...

    Üdv,

    Zs. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435298 (170)
    2009-10-06  14:47
  2. 2009. október 7. 08:06175.

    Sziasztok!

     

    Én irtam a Máté dokirol hogy nem válal áprilisi  szülésüeket ....

    Tálán 3 lehet 4 hete hivtam hogy legyen az orvosom!

    Azt mondta a szülés várható idejétöl függöen tud válalni ...

    Ugye mondtam hogy április ... mire Ö  hogy abban a honapban magan okok miatt nem válal ......  ( de hogy mi az igazság akkor már nem tudom .... lehet idö közben változott valami és még is fogad ..... én hallotam olyasmit de ezt tényleg csak pletyka szinten hogy nösül .... )

     

     Te mikor hivtad ?

     

    Ha ez igaz ... akkor hamar vélemlnyt alkottam rola.

     

    előzmény:
    mancsika75 (173)
    2009-10-06  20:18
  3. Torolt_felhasznalo_435298
    Torolt_felhasznalo_435298
    2009. október 6. 21:57174.

    ildicike: Karcsú dokival nincsenek tapasztalataim, de a császáros dolgot, amit írtál, én is hallottam.

    A gátmetszésről szerintem kérdezd meg a dokit, hogy ő mit gondol és lehet, hogy elmondja, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy gátvédelemmel szülhess. Ha ő nem mondja el, akkor kérdezz meg egy szülésznőt. (szülés előtt néhány héttel el kell kezdened a gátmasszázst)

    Nekem most csak egy picit vágtak azért, hogy ne repedjek, mert az rosszabb.

    Szerintem meg lehet beszélni a dokival, hogy így szeretnéd, aztán a szülsé során meg úgyis ő látja, hogy szükség van-e gátmetszésre.

     

    mancsika: én rákérdeznék, hogy mi újság az áprilissal

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266435 (172)
    2009-10-06  15:54
  4. 2009. október 6. 20:18173.

    Sziasztok!

     

    Amikor legutóbb ezen a fórumon jártam,még csak orvost keresgéltem, de mostanra én is csatlakoztam a boldog kismamák táborához.

    Valaki azt írta, hogy Máté dr. nem vállal áprilisi szüléseket, amitől most egy kicsit beparáztam, mert ő az orvosom és áprilisban fogok szülni. Nekem ezt nem említette. Én is csak jót tudok írni róla, nagyon lelkiismeretes és valóban nem fogadott el semmit eddig. Ja és megyén kívüli vagyok és amikor rákérdeztem, hogy jöhetek-e Esztergomba, azt mondta, hogy semmi akadálya, nem volt szó semmiféle fizetnivalóról - mármint a kórháznak.

    Ha van vki, aki "mátés" és áprilisra várja a babáját, örülnék, ha írna, mert most aggódom, nehogy lepasszoljon..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_266435
    Torolt_felhasznalo_266435
    2009. október 6. 15:54172.

    Sziasztok!

     

    Én most várom az első babámat, okt. 27-re vagyok kiírva. Esztergomba készülök szülni, Karcsú Józsefhez, de sokat gondolkodom mostanság, van-e értelme őt hívnom a szüléshez, vagy elégedjek meg az éppen ügyeletes dokival... ugyanis hiába jártam eddig csak hozzá (nem a magánrendelőjébe, hanem a kórházba, eddig nem fizettem neki egy vizsgálat alkalmával sem), nem vettem észre, hogy különösebben odafigyelt volna rám, sőt, sokszor az volt a benyomásom, hogy nem is emlékszik, és minden egyes új találkozásunkkor újra vázolni kellett a "helyzetet" (talán sokat karok, így, hogy eddig nem kapott tőlem egy kanyit sem...?). Mennyivel leszek előbbre, ha őt hívom be a szüléshez? Van itt köztetek vki, akinek személyes tapasztalata van vele (jó/rossz), vagy esetleg épp nála szült? Hallottam, hogy nagyon húz a császármetszés felé... Ennek sem örülök túlzottan

    Még egy kérdés: szerintetek van lehetőség arra, hogy eltekintsen az orvos a gátmetszéstől a szülő nő kérésére, ha a szülés egyébként komplikációmentesen zajlik? Vagy ez csak álom a részemről, és semmiképp sem úszhatom meg? 

    Bocsánat a bugyuta kérdések miatt, még nagyon új vagyok ebben a témában, nincsenek gyakorlati tapasztalataim, hogyan zajlik a szülés, főleg azt nem tudom, Esztergomban mi a szokás...

     

    Köszi előre is, ha tudtok, írjatok!

     

    I.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. október 6. 14:58171.

    Sziasztok!

     

    Egér28, igazad van, de én úgy tudom, hogy fogadni azért sem érdemes, mert nem mindegyik Esztergomi, nem biztos, hogy be tud érni a szülésre, ha vidéki. Meg ha amúgy is ő van szoliban, akkor nem tud csak veled foglalkozni. De azt hiszem, nem is szokás errefelé szülésznőt fogadni. Vagy legalábbis kevesen teszik...

    Amikor szültem, nem tudtam ilyen jól megfigyelni a szobákat, csak az számított, hogy emberségesen bánjanak velem, velünk, de ez rendjén is volt. Máté előtt meg le a kalappal. 

    Amúgy Kzsuzs, mikor szülsz?

    előzmény:
    kzsuzs (169)
    2009-10-06  09:44
  7. Torolt_felhasznalo_435298
    Torolt_felhasznalo_435298
    2009. október 6. 14:47170.

    Szia!

     

    A szülésznők 12 órás beosztásban dolgoznak, 6-tól 18-ig, illetve 18-tól reggel 6-ig. A délutáni, esti, vagy éjszakai szülés olyan szempontból jobb, hogy a szülésznő jobban ráér, mert délelőtt ő fogadja az nst-re érkező kismamákat, ő veszi fel a befekvő kismamák adatait és még ott vannak a szülő nők is. Szóval ha nincs a délelőtti nyüzsi, akkor több ideje van a szülő nőre. Ha egyszerre ketten szülnek, akkor kettőre figyel egyszerre. Ha műszakváltás van, akkor előfordulhat, hogy több szülésznővel is találkozol.

    Ha fogadsz szülésznőt, akkor nyilván ott van veled a vajúdás elejétől a végéig. Egyébként nem tudom, hogy mennyire szokás itt szülésznőt fogadni, az ismerőseim körében nem volt ilyen. Én akkor kerestem volna szülésznőt, ha a Máté nem vállalt volna be, mert a többi doki nagyon nem volt szimpi és végülis nagyrészt a szülésznő van veled, a doki csak a végére jön. Na jó, kivéve a Mátét, mert ő azért nemcsak a végén volt ott. :-)

     

    Két szülőszoba van, az egyikben van bordásfal és labda. Ennyi az össz alternatív lehetőség, külön alternatív szülőszoba nincs. Ez a szoba jól felszerelt, normális a szülőágy, van cd lejátszó, stb. A másik állítólag lepukkant, de én nem tudom, ahhoz nem volt szerencsém. 

    Van két vajúdó szoba is, a vajúdás elején, amikor még több idő van a szülésig, oda kerül az ember. Természetesen a párod is mehet veled.

     

    Lehet, hogy kicsit össze-vissza írtam, de remélem ki tudod bogozni a lényeget!

    Kérdezz nyugodtan!

     

    martinzsuzska: írtam Neked e-mailt! Megkaptad???

    előzmény:
    kzsuzs (169)
    2009-10-06  09:44
  8. 2009. október 6. 09:44169.

    Sziasztok,

    bocsánat a naív és nagyon kezdő kismama kérdésért, de a szülésznők tehát úgy működnak, hogy a szülés megindulásakor, aki éppen ott van, az segít végig egy anyának? Vagy szaladgál több anya között? Ha pedig fogadunk, akkor odajön hívásra és természetesen végig ott van. Úgy értem a vajúdás első pillanatától...Ajaj, egyre több kérdés jut az eszembe. Én még sosem jártam az esztergomi kórházban, vagyis egyszer kóvályogtam 2 percig a nőgyógyászaton....szóval, van külön vajúdó szoba? Esetleg alternatív szülőszoba?

    Ha Ti már unjátok ezt a témát, mert annyit szültetek, akkor bocsánat a kérdéseimért!

    Üdv,

    Zs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_435298
    Torolt_felhasznalo_435298
    2009. október 6. 08:18168.

    Sziasztok!

     

    Szerintem sem érdemes szülésznőt fogadni, tényleg mindegyik nagyon rendes. Nekem nagyon szimpi volt Andi is, akiről már írtatok, Kriszti, Bea és még egy fekete hajú csaj, akinek  nem tudom a nevét. Én Ircsinél szültem, ő egy idősebb nő, de szintén rendes volt és szakmailag is rendben van.

     

    A csecsemősökről én sem tudok sok jót mondani. Maguktól nem nagyon segítenek, max ha megkéred őket. Az első babás szobatársamnak is én mutattam meg, hogy hogyan öltöztesse át a babáját, mert csak állt fölötte és fogalma sem volt, hogy kezdje el (ami teljesen érthető, hiszen sosem csinálta). A szomszéd szobában is a többgyerekes anyuka tanította pelenkázni a szobatársát.

    Két nővel találkoztam, akik a gyerekosztályról jöttek fel néha, ők tök aranyosak voltak, benéztek hozzánk, megnézték a babákat, az egyik meg is dajkálta őket és az egyik tök sok jótanácsot adotta szobatársamnak, még én is tátott szájjal hallgattam, pedig nem mondott újdonságokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. október 2. 18:48167.
    :)))ezt azért jo olvasni:))Én sejtem melyik andi lehet ,de nem irom ki a teljes nevét....az ikertesója meg   a sebészeten nyomja mint ápolonéni:))),igen aranyos lány..amugy nekem még a 4 nap is sok amit ezekszerint bent kell lenni ..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_386468 (163)
    2009-10-01  21:22
  11. 2009. október 2. 13:37166.
    Szülésznőt nem érdemes választani, mert tényleg mindegyik TÜNDÉR, nekem Andi volt(nem tudom, milyen Andi), és nagyon aranyos, megnyugtató nővér. Érdemes készülni ajándékkal a szülésznőnek is, mert akárkit is fogsz ki, nem járhatsz rosszul!
    előzmény:
    kzsuzs (164)
    2009-10-02  10:38
  12. 2009. október 2. 13:34165.

    Szia Kzsuzs!

    Igen, paragép vagyok, nekem az ajándék nem jött be náluk.Meg a mosoly, kedves szó sem. Akad néhány kiégett nővér a csecsemősök között.

    Amúgy: Rengeteg tejem lett szülés után két nappal, és szerettem volna lefejni belőle, mert majd szétdurrantam. Persze, nem szívesen engedték meg, mert akkor mit fog enni a baba??!! Végül csak fejtem, amit aztán nem tettek hűtőbe a kérésemre, hanem mittomén...Azt vártam volna, hogy segítőkész legyen a nővérke, megnyugtasson, megmutassa, hogy kell fejni...ehelyett mérgelődött, és inkább netezett az esti műszakban. Mint nővérnek, nekem ez fura viselkedés, mert én ilyet nem engednék meg magamnak. a másik, hogy bababarát kórház, ami nekem tetszik, csak jó lenne néha tusolni, hajat mosni,reggelizni. De ezt ott magadnak kell megoldani a szobatársak segítségével, mert a babát -úgy vettem észre- nem szívesen látja némelyik nővérke. Mondom, a csecsemősőkről van szó, mert a szülészetesek tündérek!!!!!! Összességében, jó volt az a 4 nap, várom a következőt, de addig még pár hónap pihi.

    előzmény:
    kzsuzs (164)
    2009-10-02  10:38
  13. 2009. október 2. 10:38164.

    Sziasztok,

    a csecsemős-nővérekről ilyen rossz a véleményed Kingilingi? Miért mit csinálnak, amiért sirtatok? Elég rémisztő...Esetleg egy kis ajándéktól kedvesebbek lesznek? Persze, nem célom lefizetni a portástól elkezdve a takaritókig mindenkit, de sajnos én azt látom, hogy sok veszekedést és idegeskedést lehet elkerülni az "apró figyelmességekkel" (főleg, ha olyan paragép vagy, mint én). 

     

    Igen, a szülésznő kérdés engem is érdekel, hogy ez hogyan megy. Mármint a kiválasztása. Tudsz ebben ill. a többiek tudtok ebben segiteni?

     

    Köszönjük az infókat Kingilingi és nem fogok tovább kiváncsiskodni a kilétedről!

     

    Üdv, Zs.

       

    előzmény:
    Kingilingi (162)
    2009-10-01  21:00
  14. Torolt_felhasznalo_386468
    Torolt_felhasznalo_386468
    2009. október 1. 21:22163.

    Szia!

    Szülésznőkről mondanál valamit? Kit érdemes választani, vagy azt inkább kérdezzük meg a nőgyógyászunktól hogy kivel szeret együtt dolgozni? Nem ismerek itt egy szülésznőt sem. Zs.

    előzmény:
    Kingilingi (162)
    2009-10-01  21:00
  15. 2009. október 1. 21:00162.

    Szia!Sztem alapvetően igazad van, minden orvos odafigyel a betegére, bár én a Karcsú dokiban csalódtam. Elég felületes volt, és kicsit úgy éreztem, hogy unja már a szakmáját. Ezzel szemben a Máté doktor korrekt és lelkiismeretes volt, és precíz. Megnyugtató volt, hogy figyel ránk. Biztos, hogy nála fogok szülni legközelebb.

    Ja! Én sajnos nem a szülészeten dolgozom. Ápolónő vagyok egy másik osztályon, titok a többi, mert még fény derül kilétemre. Amúgy a nővérek aranyosak nagyon, főleg a szülésznők. A csecsemős-nővérekről meg inkább nem mondok semmit.(Sírva vártuk szobatársammal a hazajövetel napját!) De no para, csak 4 napot kell benn lenni!

     

    előzmény:
    kzsuzs (161)
    2009-10-01  16:24
  16. 2009. október 1. 16:24161.

    Sziasztok,

    nagyszerű, hogy csatlakozott hozzánk egy eü-i dolgozó is!

    Szia Kingilingi,

    Te mit csinálsz a kórházban? Lehet, hogy majd találkozunk veled szülés, előtt/ közben/ után? És már babád is van! 1 órás szüléssel! Csoda jó lehetett.

    A tokodi uh vizsgálatról, én rosszat nem tudok mondani, ma is voltam ott egy down kór szűrésen és korrekt volt. Nem akarok senkit felháboritani, de én is hallottam rosszakat saját dokimat kivéve mindenkiről. Szóval, az a véleményem, hogy talán a dokik többsége nem sintér és talán egy-két kivételtől eltekintve, jól és lelkiismeretesen el fogják végezni a munkájukat. Ha felfogadod, akkor pedig biztos. Szerintem, az a lényeg, hogy neked személy szerint emberileg elfogadható vagy sem. Persze, nem akarok okoskodni, egy gyereket sem szűltem még, de most úgy gondolom, hogy az a jó orvos, akire úgy tudok gondolni, hogy mindent meg fog tenni a kisbabámért és értem és mellesleg, legyen neki nagy tapasztalata. 

    Mit gondoltok? Főleg azok véleményére lennék kiváncsi, akik már szültek. 

    Üdv,

    Zs. 

     

    előzmény:
    Kingilingi (157)
    2009-09-30  16:46
  17. 2009. szeptember 30. 19:43160.

    Sziasztok!

     

    Ehez a más körzeten kivüli szüléses dolog .... ha valakivel az történik hogy éppen elutaznak  a szülés elött 4 hétel és beindul a szülés akkor csak ugy engedik be szülni idegen városban ha fizett kb 60 000 ft ot?Ez milyen már?

    Akkor minek fizetjük a tb-t ?

    Tokodról nekem az egyik szomszéd asszonyom volt nem is olyan rég Ö csak jót mondott , de a jövö hétre van idö pontom ugy hogy személyesen tesztelem le Őket,majd elmeselem  a tapsztalatomat :)

     

    Üdv :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 30. 17:18159.
    Sziaa:)))semmi baj,hogy összekevertél minket:)))nohát tigris lesz a kislányom:))az jo legalább jó talpraesett lesz:))akárcsak az anyjana szoval amugy félreértettél én a nögyógyin halottam lábatlanon hogy aki tbányán akar szülni innen pl lábatlan süttö nyerges stb annak kell fizetni mert az már más körzet.....innen felöllünk csaK EGOMBAN INGYENES ..reméllem igy érthetö telokönyvben is az már nem 33 hanem 34 körzet...valami ilyen lehet ez a korházi dolog is  gondolom aki környén lakik azaz tata után annak meg azé kéne fizetnie ha itt akar szülni egomban...örülök,hogy van akkor dokid bár én a berbiken meglepödtem és nem azért hogy beparázz de van egy ismim akinek ö volt a dokija 2005 ben szült volna nálla februárban de már jan ban meglett a baba mert meginditották a szülést neki ,magyarán kiderült a szülés elött 1 hóval hogy a tüdejével szivével meg kitudja milyével van gáz a bébinek..amit a doki nem vett észre...a csajszi megszülte pesten a babát nem is láthatta..meg semmi:((((szóval van ilyen is..én szentendrén voltam dr berics zoránnál uh-n na ö egy nagyon okos doki 4d-t csinál innen a tokodirol is csak rosszat halottam van aki azt irta rolla elment aznap nem is volt 4d csak2d de ezt nem emlitették neki fizetett egy valag pénzt és kapott 4 képet 2ön a baba talpa 2 ön meg az anyuka veséje volt...na hát köszi...aztán megköszönte nekik és 1 hó mulva ingyen megcsinálták neki...milyen már ez:((khmm....
    előzmény:
    kzsuzs (156)
    2009-09-30  16:37
  19. 2009. szeptember 30. 16:56158.

    Egyébként én tavaly novemberben szültem, a Karcsú dokinál. Nem tudom, ő vállal-e még szülést, de a lényeg  az, hogy a Máté dr. volt az ügyeletes, és ha ő nincs ott, én "bekómázok" a sok vérveszteségtől. (No para, gyors szülésem volt: 1 óra telt el az első fájástól a szülésig, épphogy beértünk a kórházba, de életem legszebb órája volt!) No, nem riogatok senkit, mert a világ legszebb dolga anyucinek lenni és gyermeket szülni!

    Szóval és tettel, jó szívvel ajánlom mindenkinek a Máté Imre dr.-t, mert lelkiismeretes, emberséges, és nagyon jó orvos!!!!! A 2. babát is nála akarom majd szülni!

    Ti pedig vigyázzatok magatokra, és élvezzétek a hátralévő időt a szülésig, én pedig alig várom, hogy kislányom 2 éves legyen és akkor csatlakozom! Puszi mindenkinek, és további szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. szeptember 30. 16:46157.
    Bocsi, csak most csatlakoztam a fórumhoz. Annyi hozzászólásom van csajok, mint kórházi dolgozónak, hogy ezt a csokis dobozos-borítékos sztorit én már nagyon régen hallottam, de nem a Nagy doki volt a főszereplője. Érdekes, hogy mindenki úgy meséli el ezt a történetet, hogy a közeli hozzátartozójával történt...szóval, óvatosan sztorizzunk, csajok.Amúgy, a Nagy dokit én sem csípem, nem is ajánlom, mert kemény beszólásai vannak.
    előzmény:
    hdorika (143)
    2009-09-08  10:30
  21. 2009. szeptember 30. 16:37156.

    Sziasztok,

    megint én vagyok, nagyon ráérekSzóval, Wycus és Jucus, öszekevertelek Titeket, már látom, hogy áprilisi és februári babákat vártok. Nem tudom, hogy érdekel-e titeket a kínai horoszkóp, de azért örömmel tudatom veletek, hogy a 2010-es év a Tigris éve lesz a kínaiak szerint, aminek szülöttei általában elég erős jelleműek és bátrak, amolyan tökös gyerekek! Szóval jó és nagyon életképes jegynek számít. Én kívácsian várom.....

    Zs. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 30. 16:24155.

    Szia Jucus,

    nahát Tatabánya....van kötődésed oda neked is? Én ott születtem, bár jó ideje nem ott élek. Szóval, nem teljesen értem. Tatabányáról Esztergomba kell jönni szülni? Hiszen ott is van szülészet meg minden vagy történt valami változás, amiről nem tudok? Mindenesetre köszönöm az infót. Szóval, 60.000.....Persze utánajárok, van még időm. Jól láttam, hogy Te is áprilisi babát vársz? Egy kis kos szülöttet? Mármint a horoszkópját tekintve...

    Zs. 

     

     

    előzmény:
    s-jucus (153)
    2009-09-29  21:01
  23. 2009. szeptember 30. 16:15154.

    Szia Wycuska,

    az én dokim dr Berbik István, ő az osztályvezető főorvos és az egyetlen esztergomi ismerősöm ajánlotta, aki gyermekorvos és azt mondta, hogy őt válasszam, csakis őt! Szóval, hozzá járok és persze megkérdeztem őt erről a "hol szülök majd?" kérdésről és azt mondta, hogy nem gond, csak nem látom tisztán, hogy mi a folyamata. Megánrendelése Esztergomban van, ultrahangos kezelései Tokodon. Én 3 hónappal ezelőtt még Pesten laktam és ott volt dokim. Szóval a pesti árakhoz képest ő nagyon baráti áron dolgozik.

    Ti mennyi idősek is vagytok? Márminta  a pocaklakód.

    Zs.

    előzmény:
    Wycuska (151)
    2009-09-29  10:37
  24. 2009. szeptember 29. 21:01153.

    Szia:))hát én nemis tudom

    ..indulj ki abbol hogy tatabánya is komárom esztergom megyében van és mégis ha nem egomba megy szülni innen az ember ugytudom az 60 papir mert nem körzet...+ a magándoki ára...de azért még érdeklödj...

    előzmény:
    kzsuzs (150)
    2009-09-29  10:27
  25. 2009. szeptember 29. 20:47152.

    Szióó:))hát én valamivel hamarabbra mint te:))február 13 a nagy nap:))Én mondjuk nem vagyok magándoki párti és nem fogok azért kifizetni sokat ami amugy is megtörénik...magyarán megszülök igy is ugyis

    .a jonást azért szeretem mert ö jött rá anno még évekkel ezelött a hormonos fogigátló szedésének alapvizsgálatainál ,hogy genetikailag örököltem a Leiden heterozygota betegséget  ami egy véralvadási hiba ugyan elég gyakori ,de kevesen tudnak rolla..és ezért vérhigitot kell szurjak majd a 26 héttöl...elég sulyos következményei vannak sajna ha ezt a kismamáknak elhagyják.ugyanis terhesség alatt fokozott a trombi hajlam..és akár a baba akár a mama veszélyben lehet.....tökéletesen elégedett vagyok vele a tudását tekintve..és a stilusát is szeretem aranyos kedves orvos...de ez az én véleményem....iványit meg én nem ismerem annyira anno mig tokodaltáron laktam ami volt vagy 10 éve akkor voltam nálla párszor...de már nem emlékszem rá...ja amugy tényleg privizhetünk:))

    előzmény:
    Wycuska (149)
    2009-09-28  20:24

Címlap

top