Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esztergom - nőgyógyász

K-vero
Létrehozva: 2007. december 10. 14:41
sziasztok!

van ugyan már esztergomi szülészetrő topic, de úgy tűnik, az már teljesen kihalt... én esztergomi nőgyőgyászt keresek, aki megbízható, kedves...aki tud ajánlani valakit - vagy valakit nagyon nem ajánl - írjon nekem, legyen szíves! osszuk meg a tapasztalatainkat, segítsünk másoknak is! köszönöm!
  1. 2011. február 13. 18:10751.

    Szia Adri!

     

    Nagyon örülök, hogy "jeney-s"-ként írtál. Te nála fogsz szülni?  Én is akartam Vele erről beszélni, hogy vállal-e szülést, lejön-e Esztergomba, ha megindul a szülés, és mindezt milyen áron. De hát most nem volt rá alkalmam, majd legközelebb. Örülnék, ha megírnád, hogy esetleg Neked mit mondott ezekről, akár priviben is. Már jó, hogy a vége felé jársz, nagyon kíváncsi vagyok én is, hogy milyen lesz a nagy találkozás a babánkkal. 

    Egyébként nekem az összes doki szimpatikus Esztergomban, kivéve az említett egyet, nem ijednék meg az ügyeletes dokinál való szüléstől sem, ha nem H.M. van ügyeletben éppen akkor. Valahogy mindig megnyugszom a rendelőben, még akkor is, ha nagy a rohangálás, meg sokan vannak. Mondjuk én Pesten éltem, ott sokkal nagyobb a betegforgalom, meg várni is sokkal többet kell, ha nem magánba jár az ember. Például még mindig megdöbbenek, hogy a háziorvoshoz is bejutok 15 percen belül.

     

    Mindenkinek szép napot!

     

    Éva

    előzmény:
    adri597 (750)
    2011-02-12  20:27
  2. 2011. február 12. 20:27750.

    Éva! hát igen sajnos a horváth doktornő ilyen sajnos én Vanda születésénél kaptam tőle lebaszást mikor felhívtuk h beindult a szülés és ő közölte h azért van bent az ügyeletes doki h megvizsgáljon! pedig fogadott dokim volt abban a pillanatban megfogadtam h másodjára nem őt fogom választani:) hát nem is őt választottam most Jeney doktornőhöz járok és nagyon elégedett vok vele:))))))))) már Járok Nst-re:)

     

    Zsuzska hogy vagytok? Levike? szopizik még?:)

     

    Betty: Márk hogy van? te is szoptatsz még? ha erre vagytok és sétáltok majd szólj h megnézzem h milyen kis tündérke:))))))))))))

     

    többiek ti hogy vagytok? pocaklakokkal minden rendben? na sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. február 12. 16:17749.

    Szia

     Szerencsére nem jó lett az uh-k és a TORCH eredménye is így már nem kell menni .

    Bízunk benne hogy nem szülés után derül ki hogy baj van a manókával.

    Családba beindultak a csajok előttem szült kettő utánam a másik 3 és ugy tünik mind fiu

    jó pihenést

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435298 (748)
    2011-02-12  15:36
  4. Torolt_felhasznalo_435298
    Torolt_felhasznalo_435298
    2011. február 12. 15:36748.
    monika: nem is kell többet menned Pestre?
    előzmény:
    monika540 (746)
    2011-02-11  16:46
  5. 2011. február 11. 16:49747.
    A fene látszik hulla vagyok az első 3 hónapban 14 kilót adtam le és csak 9 jött belőle vissza kicsit elírtam.
    előzmény:
    monika540 (746)
    2011-02-11  16:46
  6. 2011. február 11. 16:46746.

    Sziasztok

     

    Nem eltüntünk szerintem csak élveztük a jó időt ami eddig tartott.

    Én szerdán voltam benn dokinál többnél is kezdtem a hematológián ahol Dombi doktor b12 vitamin szurit írt fel  amit persze a nőgyógyász elvetett mert szülésig kiürül a szervezetből.

    A nőgyógyon Máté helyett Horváth doktornő rendelt de kivételesen jó kedve volt és közölte hogy a 28 hetes uh-ig nincs semmi tenni valóm aminek örülök  .

    Régen volt ilyenkor vérvétel de most csak akkor van mikor a cukros vizet kell inni meg valahogy szülés előtt.

    Kicsit aggaszt hogy még azt se szedtem fel amit a terhesség elején felszedtem de a doki szerint elég ez a 9 kiló ami feljött.

    Voltam pesten szív uh-n ott is minden rendben volt a kicsinél szóval a  magzatvíz a kicsit magsabb cukor miatt van amit a diabetológus még nem tart kórosnak se diáta se gyógyszer nem kell rá.

    Röviden asszem ennyi .

    szép npot és pihenjetek amíg lehet

    előzmény:
    alomarcu (745)
    2011-02-11  11:35
  7. 2011. február 11. 11:35745.

    Sziasztok!

     

    Látom, mindenki eltűnt, írok hátha Ti is kedvet kaptok.

     

    Tegnap mennem kellett a 28 hetes ellenőrzésre és a védőnő

    mondta, hogy kérjek beutalót vérkép- és vizeletvizsgálatra, illetve

    ellenanyag-szűrésre. Pechemre Jeney drnő fent volt a szülészeten,

    így a hírhedt Horváth doktornőhöz kerültem. Mondtam neki mi járatban

    vagyok, "kedves" hangján közölte, hogy a 28. héten nem kell labor,

    miért akarok én laborba menni, mondtam, hogy a védőnő... Még morgott

    két mondatot, és gyakorlatilag kidobott a rendelőből, az asszisztensnő

    mondta, hogy menjek át az uh-ra. Döbbenet ez a nő, állítólag jó szakember, de emberileg...

    Az uh-nál Hutóczki doktor volt, Ő nagyon rendes és kedves volt, nagyon

    fiatal, de határozottságot sugárzott, olyan megnyugtató fajta.

    Szóval a lényeg: a babával minden rendben, 1,27 kg, ami a korának megfelelő, lába között a köldökzsinór, így még mindig rejtély a neme.

    Jövő héten akarok menni 4d-re, hátha...

    Aztán beszéltem a védőnőmmel is, mondta, hogy akkor a háziorvosomon keresztül kapok majd beutalót laborba. Vicces a magyar állami egészségügy. Vicces, amíg az embernek hála Istennek nincs baja, onnantól tragikus.

     

    Szép hétvégét!

     

    Éva

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435298 (744)
    2011-02-04  22:52
  8. Torolt_felhasznalo_435298
    Torolt_felhasznalo_435298
    2011. február 4. 22:52744.
    Zahyyra: Gratulálok a babához! Ilyen gyors szüléssel én is kibékülnék. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296144 (742)
    2011-01-31  18:52
  9. 2011. február 1. 05:40743.

    Sziasztok

     

    Ahoz képest hogy első baba gyorsan tul estél rajta bár már én tartanék ott.

    A megfázás szerencsére elmult szerdán megyek az eredményekért és csütörtökön irány pest.

    Manócska jól van hol töbet hol kevesebbet mozog  de már apának is rugdalózik morzéznak .

    Ami nekem nagyon fura hogy nagyon lennt van  hasam már most pedig ez még csak a 26-dik hét rendesen már nem tudok leülni.

    A lányokkal ilyenkor még vígan mászkáltam most meg attól kivagyok ha kiteregetek.

    Tudom hülyén hangzik egy több gyerekes anyukától de félek a szüléstől már előre parázok mi lessz.

    Párom már azon agyal mien pelenkát vegyen a kicsinek  én meg még a szoba szinét se döntöttem el.

    Rég kelett ilyennel foglalkoznom,azt mondja van itt egy pasi aki rendelésre házhoz hozza a pelust ez még jó is lenne de ki tudja mien az a pelus.

    Arra hogy melyik babának mien a napi rendje csak annyit tudok mondani nekem az első annyira hasfájós volt hogy fél éves koráig éjjel nappal sírt az egész család segített ugy tudtam valmennyit pihenni.A másik ketőt észre se vettem hogy van evett aludt őket most nem lehet rávenni a csendre.

    Legyetek jók jó babázást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_296144
    Torolt_felhasznalo_296144
    2011. január 31. 18:52742.

    Sziasztok!

     

    Ahogy ígértem leírom a beszámolómat a Vaszary- HOtelben töltött napjaimról. :-))

    (remélem kisfiam is jóvá hagyja és be tudom fejezni, mert amit előre megírtam word-ben sehogy sem sikerül ide másolnom, nem hagyja a rendszer.

     

    Szülés: jan. 5-én a szokásos NST-re mentünk, amikor is egy ultrahang után kiderült, hogy a méhlepényem érettebb és a magzatvizem megkevesbedett- ezért Máté doki jobbnak látta, hogy befekszem a kórházba, hogy szem előtt legyek. :-) Ekkor is és már előző napokban is kérdezgette, hogy mit érzek, mikor szülünk.. de én első babás anyukaként azt sem tudtam mikor mit kéne éreznem.. szóval nem tudtam, nem fájt semmim, totál jól éreztem magam.

    Szóval délután vissza vitt a párom a kórházba, felvettek az osztályra. Napi 2x néztek NST-t, a méhszájam még totál zárt volt, szóval gondoltam irdatlan hosszú 1,5 hétnek nézek elébe.. mivel jan. 15-re voltam kiírva.

    Aztán jan. 6-án reggel/este szintén NST - minden rendben volt- napközben szét unatkoztuk magunkat egy másik kismamával, akivel nagyon jól összebarátkoztam.Alig vártam már hogy este legyen és megérkezzen a párom. (Jah, napközben voltak bent látogatni a szüleim és a hugom és a tesóm szerint olyan volt a szám mint Angelina Jolie-nak, mintha feltöltötték volna szilikonnal.. de én ennek nem tulajdonítottam nagy jelentőséget).

    Este végre megérzekett a párom... kint ültünk az előtérben, és pont a picurnak mondott vmit, mikor is Ő rúgott egy hatalmasat, és elfolyt a magzatvízem. :-) - a legnagyobb meglepetésünkre! :-) totál nem számítottam rá, még mindig nagyon jól voltam, semmi fájás, semmi görcs.. szóval semmi...

    Gyorsan összepakoltuk a cuccaimat és este 8-kor már lent is voltam a szülészeten. Megvizsgált az ügyeletes orvos (Hutóczki dr.) és mondta hogy szépen tágulok, jah a nyákdugóm is távozott közben. Aztán elkezdődtek a fájások... (közben felhívták az orosom, Máté doktort- aki úton is volt a kórház felé) végig nézték a baba szívhangját és a fájásaim erősségét. Először 10-12 perces fájásokat éreztem, ebből nem volt túl sok, aztán jöttek is a 4 perces fájásaim. Először egy székben vajúdtam (állva, és fekve is lehetett volna) de végül kipróbáltam a labdát. Nah, ez nagyon-nagyon bevállt. Egész jól viseltem itt a fájásokat és utána két fájás között elég jól el tudtam lazulni. Persze nagyon nagy szerepe volt ebben a páromnak is, mert ő végig ott volt mellettem és nagyon sokat segített a fájásoknál. :-)))) Közben vmikor megérkezett Máté doki is, megvizsgált, és közölte hogy az éjszakát itt fogjuk tölteni. :-)) azt hiszem 9 óra körül járt az idő... aztán elintézett még egy-két dolgot és mire vissza jött már egész jól haladtam. :-) Pici fiam nagyon meg akart születni, csak úgy törte magának az utat! :-))

    Végül megérkeztem a 2 perces fájások és kis idő múlva éreztem a toló fájást is, ekkor már felmásztam a szülőágyra. Mivel sem lelkileg nem voltam még felkészülve a szülésre, se nem sikerült utána olvasnom, néznem a szülsnek, és első babámat vártam... így úgy döntöttem hogy maximálisan megpróbálok a szülésznőkre és az orvosomra hagyatkozni, amit mondanak megcsinálom, hisz ők tudják a legjobban mikor mit kell tenni. :-) Így követtem az utasításaikat, mégha 1x-2x nem is sikerült a nagy fájdalomtól rögtön, de szóval nem ellenkeztem. :-)

    A lényeg a lényeg, hogy 3 órával később ( a magzatvíz elfolyástól számolva) már a karomban tartottam a kisfiamat! :-) Iszonyat gyorsan meglett a baba, este 11 óra 5 perckor született. 

    A szülés végéről túl sokat nem tudok mesélni, mert én már csak arra emlékszem hogy fájt, naná hogy fájt, de ki lehet bírni, követtem amit mondanak: szememet és számat becsukva nyomtam ha jöttek a fájások, de az vmi hihetetelen érzés volt, amikor szinte kipottyant a kisfiam a pocakomból. :-)))) Párom végig ott volt, el sem mozdult, fogta a lábam, segített, és ő vágta el a köldök zsinórt is. Számára is hatalmas élmény volt látni ahogy világra jön a kisfiúnk. :-)))) Annyira jó hogy ott volt, úgyhogy lányok, ajánlom az apás szülést! :-)

     

    Folyt. köv. (mert felébredt a picurkám) :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. január 29. 15:18741.
    szia! én is naygon szerettem érezni Vandát köztünk, igaz én sosem tettem kiságyba ugyhogy már itt alszik mellettünk 21 hónapja :D de nem bánom, majd Jázminnal más lesz:)))
    előzmény:
    Sznix (740)
    2011-01-28  21:47
  12. 2011. január 28. 21:47740.

    Nekem is egy hét alatt a számlámon volt az anyasági, családira még várnom kellett egy hetet. Ezek szerint rugalamsan kezelik a beadás helyszínét.

     

    Kisfiamnak születése óta jó az alvókája és nem keveri össze az éjszakát a nappallal. Első egy hónapban 1-2x kelt éjszaka. Két hónaposan átaludta az éjszakát, most 3 hónaposan megint kel 1x, de szinte meg sem érzem. Egy átlagos este nálunk így néz ki: kora estétől 2 óránként eszik (egyébként 3-4 óránként kér enni, fürdés 7-8 között, vacsi és alvás 9 körül. Éjszaka ha felébred odaveszem magam mellé az ágyba, szopizik és szépen bealszik szopiba, persze én is. Aztán mikor felriadok, átteszem a kiságyba. Egyáltalán nem megterhelő. Sokan ellenzik, h beviszem az ágyunkba, de minket nem zavar. Neki is jobb a közelségünk éjszaka. Olyan pici még és olyan jó érzés, h ott szuszog mellettem, meg simogat álmában. Imádom a kis selymes kezét.

     

    Egyébként ajánlomWilliam Sears: Éjszakai gondoskodás c könyvét. Pont az éjszakai alvásról szól. Érdemes mindenkinek elolvasni. 

     

    A lényeg, h úgy csináld, ahogy nektek a legjobb (te-baba-férjed). Ne hallgass senkire, csináld ösztönből. Mára már megtanultam én is, h csak magamra hallgatok és a babám jelzéseire. Én ismerem a legjobban én tudom mi a legjobb neki. És nem idegesítem magam a sok "okostojás" tanácsain.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296144 (737)
    2011-01-28  11:13
  13. Torolt_felhasznalo_296144
    Torolt_felhasznalo_296144
    2011. január 28. 14:50739.
    Ma kaptam levelet az Államkincstártól! szóval mégis csak jó volt Tatabánya! :-) én oda küldtem be a papírokat és 1 hét alatt megjött a határozat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 28. 12:25738.
    szia!én sze,mélyesen intéztem vandánál az anyaságit meg  a családit t.bányán az államkincstárba! szerintem majd idővel kialakul a napiorendetek:)szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296144 (737)
    2011-01-28  11:13
  15. Torolt_felhasznalo_296144
    Torolt_felhasznalo_296144
    2011. január 28. 11:13737.

    Szióó!

     

    Köszönöm szépen!

     

    Hogy csinálod hogy a babád átalussza az éjszakát??? Vagy majd idővel változik ez is???,

    Az én kisfiam napközben jó baba (akkor alszik többet), csak éjjel nem tudom vissza altatni.. akkor annyira éber.  Lehet más napirendet kéne kialakítanunk neki. Már próbáltuk hogy később fürdetjük, de akkor is ugyan akkor ébredt fel enni.

     

     

    Háát akkor most nem tudom már végképp hova kellett volna küldenem a családi pótlék és anyasági támogatás igénylést... Én Tbányára küldtem, mert azt dobdta ki a honlapon a mit-hol intézzek menüpont.

     

    http://www.allamkincstar.gov.hu/mithol

     

    Úgyhogy majd kiderül.. várok még egy kicsit, aztán legfeljebb telefonálok..

     

     

    Üdv, Betty

     

     

    előzmény:
    Sznix (735)
    2011-01-27  19:01
  16. 2011. január 27. 19:04736.
    Az anyaságit és a családi pótlék igénylő lapokat nem Tbányára, hanem Székesfehérvárra kell küldeni ajánlott levélként. Cím a mák honlapján.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296144 (732)
    2011-01-25  14:04
  17. 2011. január 27. 19:01735.

    Sziasztok!

     

    Jó rég jártam erre. Kicsit visszaolvastam és látom Betty is már babázik.

     

    Betty, gratulálok, sok tejet, nyugodalmas éjszakákat kívánom!

     

    Zsuzska, jobbulást nektek.

     

    Rólunk: kisfiam már 3 hónapos, 6300g és 64 cm. Egyre ügyesebb, gőgicsél, mosolyog, átalussza az éjszakákat. Nagyon jó baba. Szerencsére csak szopizik, remélem 6 hós koráig így is marad. Sok örömöm van, de olyan gyorsan nő.

     

    Holnaptól látogatási tilalom van az egomi kh-ban az influenza járvány miatt. Kismamik, vigyázzatok magatokra. 

     

    Néha azért majd benézek, de kisfiam eléggé igényli a napközbeni szórakoztatást, így nincs sok időm másra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 25. 22:51734.

    Betty nagyon gyönyörű kisfiad van:) gratulálok hozzá!!!!!!! ha erre jártok szóljál h élőben is megtudjam nézni:) gratulálok ügyes voltál szülésnél, hallottam:))))))) sok tejcsit kívánok babodnak:)

     

    Zsuzska. remélem már jól vagytok:) Levike szépen nő, nézem ám a képeket:)

     

    hát én multhéten voltam uh-n szépen fejlődik Jázmin már akkor 1600 g volt de jó hosszú babának tűnt igaz centit nem mértünk:)mondjuk mértei alapján elvileg nagyobb baba:) jövö csütörtökön kezdek nst-re járni:) már nem sok van márciusig de elég nehéz vanda mellett:) de hát én akartam így...alig várom már h két gyermekes anyuka legyek:)

     

    Többiek hogy vagytok? pocaklakokkal minden rendben? sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296144 (733)
    2011-01-25  14:26
  19. Torolt_felhasznalo_296144
    Torolt_felhasznalo_296144
    2011. január 25. 14:26733.
    Pesze, megírom majd a beszámolót... illetve már próbálkoztam elküldeni de ez a nyavajás fórum nem hagyja... már többször nekifutottam.... majd csak sikerül..
    előzmény:
    alomarcu (728)
    2011-01-24  21:53
  20. Torolt_felhasznalo_296144
    Torolt_felhasznalo_296144
    2011. január 25. 14:04732.

    Az anyasági támogatáshoz min. 4 pecsét kell, és majd a kórházban kapsz igazolást hozzá.

    Aztán a MÁK honlapján vannak fent a papírok, egy adatlapot kell kitölteni mellékelni egy csomó dolgot, de ezek fel vannak sorolva a végén hogy pontosan mit. és a területileg illetékes Államkincstárhoz kell benyújtani őket. Gondolom ez neked is Tbánya lesz.

     

    http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/135

     

    A pasági nyilatkozatot pedig a helyi jegyzőnél ill. anyakönyvezetőnél kell tenni a polgármesteri hivatalban. Besétálsz ügyfélfogadási napon és elmondod mit szeretnél. Ők kitöltenek egy papírkát erről, amit alárírtok a pároddal együtt. Ha jól emlékszem személyi igazolvány, terhességi kiskönyv, és egy igazolás kellett a nőgyógyásztól a születés várható időpontjártól és a fogantatás dátumáról.

     

     

     

     

    előzmény:
    monika540 (727)
    2011-01-24  20:13
  21. Torolt_felhasznalo_296144
    Torolt_felhasznalo_296144
    2011. január 25. 13:59731.

    Szia!

     

    A Sinupret drazsét nem próbáltad??? Nekem nagyon bevállt. + a Homeogéne 9 is és a Tantum Verde pasztilla- én ezeket alkalmaztam a terhesség alatt, mindegyik szedhető nem ártalmas a babának.

     

    Jobbulást!

     

    üdv, Betty

    előzmény:
    monika540 (730)
    2011-01-24  22:56
  22. 2011. január 24. 22:56730.
    sziasztok csak gyógyteát homeo bogyót kaptam ha lázam van akkor rubofen ami van is.Az orrspray amit vettem jó csak drága tengeri só oldat vagy mi legalább kapok levegőt.És mehetek a szájsebészetre mvel jön a bölcsesség fogam és megveszek vele.Jó éjt nektek
    előzmény:
    alomarcu (728)
    2011-01-24  21:53
  23. 2011. január 24. 21:54729.
    ja, az én védőnőm mindig 4 pecsétet emleget
    előzmény:
    monika540 (727)
    2011-01-24  20:13
  24. 2011. január 24. 21:53728.

    Sziasztok!

     

    Betti! Esetleg egy rövid élménybeszámolót írsz majd a kórházi élményekről? Én kiváncsi lennék, persze csak ha nem zavaró Neked. Az első hetek biztosan nehezebbek, de utána csak javul a napirend. Ezzel magamat is biztatom!

     

    Mónika! Az orvosok mit mondtak az influenzádra? Kaptál rá gyógyszert? Mert engem is riogat a család, hogy oltassak, de a doktornő nem javasolja. Én meg nem tudom, mitévő legyek.

     

    Zsuzska! Szerintem ez az állandó betegeskedés kitart tavaszig, csomó ismerősöm van, aki hetek-hónapok óta nem tud belőle kikeveredni.

     

    Nálunk minden rendben, csend és nyugalom, legközelebb febr. közepén megyek orvoshoz, illetve addig lehet, hogy babamozizni. Csak oda szeretném elvinni a szüleimet is, de Anyunak övsömörje lett (ez azonos a bárányhimlő vírusával), azok kapják meg, akik már voltak bhimlősök vagy oltottak, de valamiért legyengül az immunrendszerük (vagy már régen volt a fő betegség). Állítólag nem fertőz, de mégsem akarom olyan helyre vinni Anyut, ahol sok a kismama. Szóval meg kell várni, míg meggyógyul.

     

    Mindenki vigyázzon magára, húzziuk már ki tavaszig a nyavalyák nélkül!

     

     

    Éva

    előzmény:
    monika540 (727)
    2011-01-24  20:13
  25. 2011. január 24. 20:13727.

    Sziasztok !

     

    Hu hát a cukros víz valami kegyetlen volt mintha 5 zacsi szőlőcukrot nyomtam volna le amit alapból utálok és végig felbüfögött és még egyszer meg kell inom mivel ez pestre kellett a dokinak most időben is meg kell innom.Jó mi?

    Beilyedtem a bárányhimlőtől erre influenzás lettem párom ápolgattam és én is elkaptam már rosszul vagyok a teától és az inhalálástól .Manónk jól van szinte egész nap mocorog .

    Elkezdtem a babacumót összerakni a kislány ruhákat külön is tettem semmi szükség rájuk.

     

    ZahyyraHogy van most mennyi pecsétnek kell összejönni ?Még az apasági papírról se tudok semmit annak is utána kell járni Orsi is alapdlgokat tud csak de január 1-el változott.Jobbulást és jó babázást .Jut eszembe baba mama klubb van a kistérséi közösségi házba akit érdekel szóljon és mondom mikor van  .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top