Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tartós smink

buborék25
Létrehozva: 2003. október 13. 13:03
Sziasztok!

Lehet, hogy van már ebben a témában topic, akkor 1000 bocs, én nem találtam meg. Szóval véleményeket szeretnék kérni, kinek mi a véleménye, esetleg tapasztalata. Én a szemöldökömet szeretném tetováltatni, ha esetleg tud valaki jó szakembert, annak nagyon örülnék. Mindenképpen valami természeteset szeretnék, nekem ugyanis elég világosa bőröm, a hajam is szőke, ehhez elég hülyén nézne ki a csont fekete. Vagy tévedek? Köszi előre is mindenkinek.
  1. Torolt_felhasznalo_360240
    Torolt_felhasznalo_360240
    2004. Április 19. 11:15251.
    Szió!

    Köszi a biztatást nagyon aranyos vagy, már a barátnőmnél is utánna érdeklődtem a témának és ő is mondta, hogy ne parázzak eljön velem és fogja a kezem és inkább kellemetlen mint fájdalmas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 16. 18:52250.
    Off: nem tudjátok, hogy az igazi tetoválásnál érzéstelenítenek-e? Én úgy hallottam, hogy nem. Gondolom az jobban fáj mint a "csikis tűszurkálás"?
    előzmény:
    oreo (249)
     
  3. 2004. Április 16. 18:48249.
    Szia, elküldtem a jelszót.
    A fájdalomról az előbb írtam. Különben meg tudlak érteni titeket, én is halálosan paráztam előtte, felesleges volt.
    Amikor mentem kiszedetni első alkalommal, abban a tudatban voltam, hogy csak rákennek valami krémet. Amikor a nő elővette nagy meglepetésemre a "tűs tollat", már nem is féltem. Egyszer kell csak átesni rajta, utána már elmúlik a félelem:)
    Egyre viszont figyeljetek, nehogy érzéstelenítés nélkül csinálják! A kozmetikusomnak úgy csinálták, és aztmondta, inkább szül még kétszer minthogy mégegyszer áthúzzák. . .
    előzmény:
    B_Noemi (246)
     
  4. 2004. Április 16. 18:42248.
    Ne tőlem kérj bocsánatot, a munka az alkotóját minősíti, nem a tulajdonosát.
    Előtte általában lidokainnal érzéstelenítik (azthiszem ez a neve, a gyógyszernevekkel gondban vagyok). De az jó ötlet ha beveszel valamilyen fájdalomcsillapítót, hallottam mástól hogy vett be előtte, és használt.
    Egyébként amikor nekem csinálták géppel, akkor kicsit csikis volt, és mintha tűkkel szurkáltak volna. De nem fájt, csak fura volt. Nem úgy kell elképzelni a tűszurkálást hogy beléd döfik, hanem csak finoman megnyomják vele a bőröd. Nem olyan vészes.
    Most kiszedésnél is hasonló módszerrel ment a dolog, csak annyi a különbség hogy a SofTap-eseknél voltam, akik nem géppel dolgoznak, hanem egy tollszerűséggel aminek a végén tű van azthiszem. Ugyanolyan érzés volt.
    Ki lehet bírni, tényleg. Ha meg a lidokain mellett még be is veszel valamit, meg sem fogod érezni.
    Utána lehet hogy még kellemetlen két-három napig, ha ráraksz egy hideg kanalat, az sokat segít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805591 (245)
     
  5. 2004. Április 16. 18:34247.
    Szempillasűrítést gondolom azért írja ki külön, mert rendes szemkontúrnál vastagabb vonalat húz. Vagy fene tudja:) Nem értem hogy miért van külön vékony szemkontúr, meg a szempillasűrítés. Lehet hogy arról van szó amit másodiknak írtam az előbb, hogy a vékony szemkontúrnál nem tölti ki a pillák közti teret, nem tudom. Ezt érdemes megérdeklődnöd.
    Azt sem értem, hogy miért van ilyen nagy akció? Kevés a vendég? Mert ha előtte mondjuk 26000-ért csinálta, most 11000-ért, és így is megéri neki, akkor korábban a kedves vendég 15000-et ráfizetett? Érdekes.
    Szerintem kérdezd meg a hölgyet a kontúr-sűrítés dologról, ő tudhatja a legjobban:)
    előzmény:
    gabóca-27 (244)
     
  6. 2004. Április 16. 12:26246.
    Szia, megnézhetem én is?
    A felső kontúr nem fájdalmas?
    A szemöldököm megcsináltattam, nagyon kafa lett, nem bántam meg, mert így smink nélkül is kiemeli a szemem. Még a számon gondolkodom, mert a felső szemhéjtól félek kicsit.
    előzmény:
    oreo (243)
     
  7. Torolt_felhasznalo_360240
    Torolt_felhasznalo_360240
    2004. Április 16. 12:11245.
    Szióka!

    Megnéztem, hú tényleg nagyon gáz (már bocsi). Köszi az infókat, nekem az eggyik barátnőmnek van de még soha nem kérdeztem őt róla, most viszont teljesen begajdultam a témára. Én tényleg csak a fájdalomtól félek, mert nagyon alacsony a fájdalom küszöböm, vegyek be előtte egy fájdalom csillapítót, vagy nyugtatót. Bocsi, hogy ilyen hisztisnek tűnök csak ismerem magam, de ugyanakkor meg nagyon szeretném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. Április 16. 09:08244.
    Szia! Tök rendi vagy, hogy ilyen részletesen beszámoltál, hogy pontosan mi is a szempilla sürítés. Tök gyagyának érzem magam, de eddig tényleg nem foglalkoztam a témával. Most "bekattant" valami és elhatároztam, hogy nekem ilyen kell. Nincs olyan ismerősöm, akinek lenne tartós sminkje - vagy csak nem tudok róla - ezért nem is tudok kit megkérdezni a témáról. Ezért fordultam hozzátok. A Szépheléna van hozzám legközelebb, ismerem a kozmetikust, de nem láttam még tetoválni. Azért is gondoltam rá, mert most akciós áron dolgozik, az árak a következőképpen vannak feltüntetve:
    Szemkontúr felül vékony 26000 Akciós ár: 11000
    Szemkontúr felül vastag 30000 Akciós ár: 13000
    Szemkontúr alul 15000 Akciós ár: 6400
    Szempilla sürítés 9000 Akciós ár: 8000
    Ezért gondoltam korábban, hogy a szempilla sürítés és a szemkontúr két teljesen külön dolog. De most már értem a lényeget. Egyébként én is félek a fájdalomtól, de egyre határozottabban szeretném megcsináltatni. Mi a véleményed ezek után? Érdemes ezen a helyen próbálkoznom?
    előzmény:
    oreo (241)
     
  9. 2004. Április 15. 17:52243.
    A www. softap-europe. com-on sok infót találhattok a sminktetoválásról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. Április 15. 17:40242.
    Szia!
    Megírtam priviben. Szerencsére a bal szememen levő farkincát már sikerült kiszedni, teljesen:)
    A fájdalomtól ne félj, ki lehet bírni. Véleményem szerint egy teljes fazongyanta sokkal rosszabb:)) Bár az hogy mennyire dagad be, az az eljárástól is függ.
    A bénáktól viszont félhetsz mert sok van belőlük. . .
    Tudok neked profit ajánlani (aki kiszedi nekem), ha akarod. Bár az árait nem tudom (csak a kiszedését), de garantáltan jól dolgozik.
    Az árak minden helyen mások, csinálnak 5 ezerért meg 30 ezerért meg még sokkal drágábban is. Szerintem az átlag 15-25 Ft között mozog, legalábbis azokon a helyeken ahol eddig megfordultam. Szerintem 15 e. alatt ne csináltass.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805591 (239)
     
  11. 2004. Április 15. 17:31241.
    A szemkontúr a szempillasűrítés, csak van hogy még vastagabbra csináltatják, esetleg farkincát rakatnak a végére, és akkor már nem szimpla pillasűrítés mert nem csak a pillák között van a vonal. Bár úgy is lehet értelmezni a szemkontúrt, hogy a pillák közé nem tetoválnak, csak föléjük egy vékony vonalat (ami olyan mintha egy keretbe foglalná a szemet), de annak szvsz nincs sok értelme. Meg szvsz nem érdemes nagyon vastagra csinálni, vagy csak kontúrt csináltatni, mert természetellenesnek hat, és lehet hogy később megbánod (bár lehet korrigálni, de az nem egy kellemes dolog). Két vonalat nem húznak egymás fölé, az nagyon hülyén nézne ki. . . El sem tudom képzelni.
    A szemkontúrnak amúgy is az a lényege, hogy természetes, a közel vagy távolálló szemeket normál távolságúnak láttatja, a keskeny szemeket szélesebbnek, stb. A jó szemkontúrt nem is lehet észrevenni, csak szebb tőle a szem.
    A Széphelénáról nem tudok semmit, de ha akarod tudok ajánlani.
    Csak olyan helyre menj ahonnan láttál munkákat és tetszettek, nem túl olcsó, és rajzoltasd meg előtte szemceruzával, hogy ne legyenek félreértések, hogy te nem ilyet akartál, stb.
    Hú ne haragudj, nem akarok itt okoskodni:) Igazából utálok tanácsot adni, van erre egy jó mondás hogy miért, de azt most hagyjuk:)
    előzmény:
    gabóca-27 (238)
     
  12. Torolt_felhasznalo_360240
    Torolt_felhasznalo_360240
    2004. Április 15. 16:03240.
    Ja és mennyibe kerül egy szimpla kontúr?
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_360240
    Torolt_felhasznalo_360240
    2004. Április 15. 16:01239.
    Szia Oreo!

    Úgy szeretném megnézni a tetoválásod, adnál nekem jelszót hozzá? Már egy deje gondolkodom rajta, de félek a fájdalomtól és a sarlatánoktól. Nagyon fáj? És utánna nagyon bedagad?
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. Április 15. 14:35238.
    Köszi a választ. Még annyit, hogy a szempilla sürítést és szemhéjkontúrt is szeretnék, akkor két vonalat húznak egymás fölé, vagy akkor a második (felső) vonal már teljesen felesleges?
    előzmény:
    oreo (237)
     
  15. 2004. Április 15. 13:41237.
    szempillasűrítésnél a szempillák közé/tövébe/hoz húzzák a vonalat. ha jól csinálják, nagyon szép lesz tőle a szem.
    előzmény:
    gabóca-27 (235)
     
  16. 2004. Április 15. 13:18236.
    Szia! Még teljesen új vagyok a témában, talán tudsz segíteni. Ez az a Szépheléna, ami a XX. ker-ben van? Mit hallottál még róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260377 (136)
     
  17. 2004. Április 15. 12:59235.
    Sziasztok! Bocs, ha ez már lejárt lemez, de még új vagyok a témában! Írjátok meg, légyszi, hogy a Szépheléna szalonról, ami a XX. ker-ben van, mit hallottatok? Volt már ott valaki tetováltatni? Milyen tetkót csinálnak? Ajánlanátok? Hozzám az van legközelebb, ezért érdekelne.
    Még egy dolog. Ugyanebben a szalonban csinálnak szempilla sürítést is. Ez pontosan mit takar? Milyen módszerrel csinálják? Ez is fájdalmas? Írjatok, légyszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_560281
    Torolt_felhasznalo_560281
    2004. Április 13. 17:09234.
    Szia, engem a szájkontúr érdekelne! Meg tudnád adni a címet, esetleg ne4vet, v. telcsiszámot? Ja! És az árat nem tudod? Előre is köszi a segítséget!
    előzmény:
    hangyalány (3)
     
  19. 2004. március 22. 20:44233.
    Hát gondolom nyár közepe felé sikerül eltüntetni, aztán majd még meglátom. Még tájékozódom a SofTap-esek felől, 4-5-ször biztos leszek náluk, és ha megjön a kedvem akkor újra elkezdek gyűjteni.
    Hát szegény csaj:( Elég durva. Nem tudom mit csinálnék a helyében.
    Én most pénteken hallottam egy sztorit a kozmetikusom kollégájától, a húga volt az "áldozat". Megcsináltatta a szemöldökét, tök jó lett neki. Amikor kezdett kikopni újra meg akarta csináltatni, és elment egy jó hírű tetoválóhoz, aki viszont egy másik vonalat odarakott, nem a régi mentén csinálta meg, merthogy szerinte az előző nem szép. Szóval most a csajnak ott van két csík is, egy sötét meg egy halványabb. . .
    előzmény:
    Petra-22 (232)
     
  20. 2004. március 22. 19:37232.
    Remélem, sikerül teljesen eltüntetni! Még jó, hogy nem lett erős a színe.
    Még így is jobban jártál, mint az a csaj, akiről a kozmetikusom mesélt: neki túl mélyre juttatták be a festéket (nem számítógép-vezérelte tetoválógéppel), és az így a nyirokkeringésébe került, kékes-zöldes foltokat okozva az arcán, amiket nem lehet eltüntetni.
    Ha majd eltüntetik, megcsináltatod a szemkontúrod egy valóban profi kozmetikusal, vagy már elment a kedved az egésztől?
    előzmény:
    oreo (230)
     
  21. 2004. március 22. 19:32231.
    :)
    előzmény:
    bluer (228)
     
  22. 2004. március 22. 19:11230.
    Csütörtökön megyek a próbára, majd akkor tudok írni erről.
    Valami kencével szedik ki, mutatott a hölgy egy tubust, a nevét nem tudom. Azt viszik fel a tetoválásra, de csak nagyon kis felületen, hogy ne hegesedjen (remélem most nem mondok hülyeséget). Ezért kell több alkalom, mert minden alkalommal máshova, a kihagyott részekre viszik fel. Utána keletkeznek "pörkök" (a hölgy használta ezt a szót, én hegszerűségre asszociálok) a kezelt felületen, amik pár nap alatt lejönnek, de nem szabad őket leszedni, ez kb. olyan mint tetoválás után a heg. A kezelések között 3-4 hétnek kell eltelnie, de a próba után már 2 múlva lehet menni az elsőre.
    Ennyit jegyeztem meg, remélem nem mondtam hülyeséget:)
    Azt hogy a kence hogy szedi ki a festéket arra már nem emlékszem, ha volt erről szó.
    előzmény:
    Petra-22 (229)
     
  23. 2004. március 22. 18:45229.
    Már megbocsáss, Rain, de te kezdted az ellenségeskedést, ha nem esel alaptalanul neki Oreonak, akkor szép békés marad a topic. . . Örülj neki, hogy a te kontúrod nem cseszték úgy el, és hagyd békén azt, aki jogosan elégedetlen a kozmetikusod munkájával! A fórumok egyik fontos szerepe a "fogysztóvédelem", itt kiderülhetnek az egyes termékek és szolgáltatások (szolgáltatók) negatívumai.
    Oreo, voltál már azon a kezelésen, amivel eltüntetik a tetkód? Egyébként milyen eljárással csinálják?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121043 (226)
     
  24. 2004. március 22. 16:58228.
    Szerintem jobb is, hogy nem írsz többet, főleg nem ilyen hangnemben!
    Egyébként ismered Őt személyesen, hogy ilyen véleményt nyilvánítasz róla, csak azért, mert még nincs 18??
    Még jó, hogy egy talpraesett kiscsaj, aki nem hagyja magát. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121043 (226)
     
  25. 2004. március 22. 09:26227.
    Nagyon helyes!:DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_121043 (226)
     

Címlap

top