Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elmúltam 70 éves!!!!

Becsület
Létrehozva: 2003. október 12. 19:21
Ahogy néhány hónapaja lapozgatom a Fórumot szinte minden korosztálynak van topikja.
Mi, akik túl vagyunk a 70-en még nem hagyjuk leírni magunkat, mert minket is érdekel sok minden. Szeretjük az életet, jó magam szeretem a fiatalokat, szeretem a családomat és jól esik hallani vagy olvasni ha mások is igy vannak ezekkel. Szeretem a gyerekeket, szívesen olvasnék unokákról, dédunokákról, hiszen nincs szebb dolog mint egy babáról mesélni és együtt örülni annak, hogy milyen aranyosan gyarapodnak, másznak, megteszik az első lépéseket, stb.stb.
Nekem ugyan nincs unokám csak egy gyönyörű nagy lányom aki rengeteget dolgozik, de nekem Ő még mindig a kicsi lányom és amíg élek az is marad. Nem csak az unokákról, dédunokákról lehet beszélni, hanem a gyermekeinkről, és általában a családunkról, ha meg valakinek sajnos nincs, akkor talán szívesen venné ha esténként, vagy bár mikor itt szót válthatna egy korban hozzá illő életvidám emberrel, aki megérti a problémáit, akivel megbeszélheti az elképzeléseit, megvitathat egy fimet, egy könyvet, vagy Isten bocsá' egy ebédről, vacsoráról cseveghet, vagy elmondhatja hogy is jutott ide közénk.

Kérem szépen az ifjakat akik veszik a fáradságot és esetleg elolvassák ezt a pár indító sort, vegyék rá a szülőket, nagyszülőket hogy üljenek a gép mellé és beszélgessenek amikor ők nincsenek otthon és nem használják a gépet. Higyjék el szívességet tesznek az időseknek ha rábeszélik őket a "TÁVBESZÉLGETÉSRE"
Egyáltalán nem ördöngősség megtanuli, hiszen jó magam betöltöttem a 76-ot és lám itt vagyok és nagyon szeretem ezeket az órákat amit a különböző témák olvasásával töltök. Remélem hamarosan lesznek akikkel beszélgethetek.
  1. 2012. Április 8. 09:0310526.

    Kedves Éva néni!

    Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok Neked és családodnak! 

    előzmény:
    Banánka (10525)
    2012-04-06  19:48
  2. 2012. Április 6. 19:4810525.
    Szia! Csak beköszönök! Jobban vagyok. Holnap bővebben írok! Jó éjt!
    előzmény:
    Becsület (10524)
    2012-04-05  22:00
  3. 2012. Április 5. 22:0010524.

    Ki lesz próbálva a "rakott rizskoh" de a krémest még nem csináltam meg majd csak most az ünnepekre fogom elkészíteni. Remélem jó lesz.

     

    Mielöbbi teljes gyógyulást kívánok, remélem hogy az ünnepet nem ágyban fogod tölteni.  Addig még jelentkezem én is. Gyógyuzlkjk meg gyorsan.

    előzmény:
    Banánka (10523)
    2012-04-01  19:00
  4. 2012. Április 1. 19:0010523.
    Hogy sikerült a krémes? Én is vettem ilyen krémesport,de még nem csináltam meg. Én is szeretem,a francia krémest is.
    előzmény:
    Banánka (10522)
    2012-04-01  18:54
  5. 2012. Április 1. 18:5410522.

    Szia! Nem úgy alakult a hétvégém,ahogy terveztem. Megfáztam,így ma nem csináltam semmit,csak feküdtem,teáztam,próbáltam kikúrálni magam. A takarítás elmaradt,ilyen nagy szélben nem is lett volna jó ablakot tisztítani. Majd megcsinálom máskor,megvár.

    A tejberizsről: Anyu a kész tejberizst lerakja egy magas peremű tepsibe vagy sütőtálba. Erre rákerül a lecsöpögtetett ,kimagozott meggybefőtt. Erre megint egy réteg tejberizs,majd egy elkészített csokipuding. A tetejére felvert tojásfehérjehab. Majd betenni a sütőbe és addig sütni,amíg a hab szépen megpirul. Tudom ajánlani,nagyon finom. Ma a tegnapi maradék volt a desszert.

    Ha nem javulok,holnap nem megyek dolgozni. De igyekszem meggyógyulni!

    Jó éjt! Lesz egy film az Rtl klubon,azt fogom nézni. Erika 

    előzmény:
    Becsület (10521)
    2012-03-31  22:37
  6. 2012. március 31. 22:3710521.

    Örülök kedves Suzuki-társ!!!! Én is szeretem a kicsi-kocsit. Nem igényes és nincs vele baj. Most voltam kerékcserén, (téli-nyári) és kedden megyek a jogsimat hosszabbítani. Remélem hogy a most következő 2 évet még egészségesen tudom végig vezetni.

    Én holnap pipiaprólékkal csinálok egy jó kis zöldség levest, és töltöttkaralébét. Viszont jó ötlet a tejberizs én is szeretem és ezt a változatát még nem ismerem, de kipróbálom. Ha esetleg bővebben irnál róla megköszönném. 

    Legyen nagyon kellemes hétvégéd, próbálj kicsit pihenni és erőt gyűjteni a következő hétre. Ami a szülőket illeti, sajnos nem ugy van mint az én koromban volt. Szinte nem törődnek vele mit is csinál a drága csemetéjük. 

     

     

    előzmény:
    Banánka (10520)
    2012-03-30  19:19
  7. 2012. március 30. 19:1910520.
    Szia Éva néni! Beköszönök ! Végre hétvége! Holnapra abkaktisztítást,nagytakarítást tervezek.Az ebéd Anyunál lesz,hogy nyugodtan dolgozhassak. Csontlevest főz és tejberizst. Ő egy olyan változatot  készít,hogy a tejberizst magas oldalú tepsibe/ talán kacsasütő/ lerakja,rá gyümölcsbefőtt/meggy/erre csokipuding,a végén felvert tojáshab. Megsüti. Hidegen .melegen finom. Már kisgyerekként is szerettem.Remélem jól vagy! Hétvégén újra írok! Erika
    előzmény:
    Banánka (10519)
    2012-03-28  19:57
  8. 2012. március 28. 19:5710519.

    Szia Éva néni! Nekem is Suzukim van,szép piros. Most lesz 10 éves ,de semmi baj nem volt még vele. Nagyon szeretem. Mi kisvárosban élünk,de itt is jó szolgálatot tesz. Megyünk bevásárolni,a nyaralóba, a temetőbe. Lehetne gyalog is,de minden több km-re van.
    Ma hosszú napom volt. 7-re mentem dolgozni, délután vissza kellett menni,mert játszóház volt. Ott voltam 3-tól,aztán 5-re mentem a fiam szülői értekezletére.Na,most is jó volt a kocsi! Fél 7 után értem haza,vacsora,mosogatás. Most leültem kicsit ide pihenni. 
     Elkeserítő volt a szülői,33 gyerek jár az osztályba,13 szülő jött el. Nagyon sok rossz tanuló van,lesz aki 8 tantárgyból megbukik. Főleg a lányokkal van gond. Lekopogom,az én fiam jól tanul és jó magaviseletű. Ő nem egy bulizós fajta,szeret itthon lenni. Szeret velem lenni,nem " ciki" neki.

    Ma estére elköszönök! Jó éjt! Erika

    előzmény:
    Becsület (10518)
    2012-03-27  20:15
  9. 2012. március 27. 20:1510518.

    Szia Banánka!

    Egyszerű kis Suzikim van illetve hogy pontos legyek nem az enyém. én csak az üzemben tartó vagyok, a kocsi a Tesókámé. Én az "ügyeletes" sofőr vagyok, de nagyon szeretek vezetni és ha jól számolom most 37 éve van jogsim és ha sikerül és az egészségem megengedi most még 2 évre kapom amit szeretnék nagyon kihasználni. Én is ugy vagyok mint Te. Szeretem a kocsit és szeretek vezetni. Na meg a mozgás is  egyszerűbb kocsival, mint a tömegközlekedéssel. Tesókám nem is tudna felszállni a trolira, buszra. 

    előzmény:
    Banánka (10517)
    2012-03-27  14:30
  10. 2012. március 27. 14:3010517.

    Szia Éva néni! Örülök,hogy írtál! Már a 2. tanévem az idei az óvodában. Kiscsoporttal kezdtem. Hát ott volt sírás-rívás a gyerekeknél,mikor az anyukájuk elment. Most már nyugodtabbak,megszokták a közösséget.  

    Olyan szuper vagy,hogy vezetsz. Szeretem az ilyen "belevaló" időseket,én is ilyen szeretnék majd lenni.Már egyszer írtad,de nem emlékszem,milyen kocsid van? Én is szeretek vezetni,mondhatni a kocsi az egyetlen luxus,amiről nem akarok lemondani. A műköröm és a kencefice nem vonz,arra nem adok ki pénzt,de a kocsi az kell.  Most megyek,mindjárt jön a fiam az iskolából,ebédet adok neki! Szép napot! Erika

    előzmény:
    Becsület (10516)
    2012-03-27  08:26
  11. 2012. március 27. 08:2610516.

    Örömmel olvasom, hogy a nagyfiad már középiskolás, további jó tanulást kívánok neki. Jó szakot választott!! A Te  munkakör váltásod is biztosan sikeres lesz, hiszen ezekkel a kicsikkel foglalkozni, talán még nagyobb kihívást jelent. Drukkolok, hogy nagyon sok szépre tudd megtanitani ezeket az apróüságokat és hogy Ők is megszeressenek Téged.

     

    Most befejkezem, mert a Tesókámat viszem a reumára, ahol a csontriutkulására negyedévenként esedékes injekciót fogja megkapni, utána én megyek a szemészetre, mert a jogositványomat kell hosszabbítani és ahhoz szemészeti vizsgálat is kell. Holnap ismét jelentkezem, addig is nagyon kellemes szép napot kivánok 

     

     

    előzmény:
    Banánka (10514)
    2012-03-23  18:42
  12. 2012. március 25. 11:1510515.
    Szia Éva néni! Olvastam a másikon,milyen fincsi ebéded lesz. Én is szeretem a karfiolt így elkészítve. Mi anyukámnál ebédelünk. Salátalevest főz,amit nagyon szeretünk. Ő leturmixolja és sajtos pirítóssal tálalja. Nagyon finom. Délután születésnapot köszöntünk az öcséméknél,a sógornőmnek lesz. Gyönyörű napsütéses idő van itt. Már voltunk a piacon,a temetőben. Bevásároltunk a T...-ban. Én örülök az óraátállításnak,jó,hogy este sokáig világos lesz! Szép vasárnapot!Erika
    előzmény:
    Becsület (10513)
    2012-03-23  09:33
  13. 2012. március 23. 18:4210514.
    Kedves Éva néni! Örülök kedves soraidnak. Mindennap benézek a másik topikba és elolvasom mi van Veled. Én jól vagyok. A fiam már befejezte az általános iskolát és a helyi szakközépiskolában tanul, informatika szakon. Én tanító néniből óvó néni lettem. A végzettségem megvolt hozzá és munkahelyi átszervezés miatt  az  óvodába kerültem. Középső csoportos, 4-5 éves gyerekekkel vagyok. Most ennyit írok,de máskor is jövök! Szép estét! Erika
    előzmény:
    Becsület (10513)
    2012-03-23  09:33
  14. 2012. március 23. 09:3310513.
    Aranyos vagy hogy nem felejtettél el!!!! Én sajnos nem vagyok a legjobb topik-gazda mert az utobbi időben meglehetősen keveset vagyok itt, - de másutt sem fordulok meg naponta - mert tudod panaszkodni nem szeretek és sajnos az én koromban ilyesmi gyakra előfordulhatna. Most sem panaszkodom, mrt a körülményekhez képest jól vagyok igy aztán megint belátogattam ide is és örülök hogy vannak még akik nem felejtettek el. Gyere máskor is szertettel várlak.
    előzmény:
    Banánka (10512)
    2012-03-22  18:39
  15. 2012. március 22. 18:3910512.
    Szép estét!
    előzmény:
    Banánka (10511)
    2012-03-22  08:09
  16. 2012. március 22. 08:0910511.
    Jó reggelt!   Éva néni ,olvastam a másik topikon,hogy újra regisztráltál új névvel. Remélem,bekukkantasz ide! Szép napot ! Erika 
    előzmény:
    Banánka (10510)
    2012-03-17  19:30
  17. 2012. március 17. 19:3010510.
    Kedves Éva néni! Újból regisztráltam a fórumra. Gondoltam beköszönök Neked ide,hátha emlékszel még rám! Én egy másik topikon olvasom folyamatosan mi van veled és Tesókáddal! Szép estét! Erika
    előzmény:
    Becsület (10509)
    2012-02-02  17:59
  18. 2012. február 2. 17:5910509.

    Nagyon örülök, hogy Te is itt vagy Ilikém!!! Ha nem is rendszeresen naponta, de mindig megfogadom hogy gyakran ide nézek, mert akik ismernek, azért mindig vissza-vissza járnak és ez nekem nagy öröm.

    Kérek szépen mindent amit feltálaltál!!!!Tudod nem vagyok válogatós és mindenevő vagyok, Tudom hogy remekül főzöl tehát bár mit kinálhatsz én szívesen elfogyasztom. 

     

    Julikám Te is hű vagy hozzám és ezt nagyon köszönöm. 

     

    Az estéimet egymagamban töltöm, de minden nap átmegyek a Tesókámhoz, és a kisKlárival minden nap minimum ktszer beszélek telefonon és ahét végén velünk van. Különben sokat dolgozik és igazság szerit nagyon örül ennek mert legalább van munkája és ráadásul szereti is amit csinál. 

     

    Ma voltam a kardiolódián, "megmaradok"!! Hála Isteek semmi rosszat nem mndott a doki.

     

    Legyen szép estétek és  nygodalmas jó éjszakátok.

    előzmény:
    fili48 (10507)
    2012-02-02  12:17
  19. 2012. február 2. 12:5610508.

    Szia ILike !

     

    Látom te is vissza vissza jársz.Hiába az elsőt nem felejti el az ember. Nekem ez az első topik amit teljesen egyedűl megtaláltam még zsenge netező koromba. Nagyon sok segítséget kaptam a bénázásaim leküzdésére.

    Ahhoz képest már profi vagyok.

     

    Akkor hétvégén megint lesz programotok bőven.

     

    Mi sokkal nyugisabb életet élünk.A fiúk már felnőtek, Tamás sokat dolgozik , minden nap elég későn megy haza. Máténak még szünet van az egyetemen az oktatás csak 6-án kezdődik.Addig bulizik, teremfocizik.Három csapatnak is a tagja, persze csak amatőr csapatok de jó ,hogy sportol  egy kicsit. Ez a félév elég nehéz lesz elég sok tantárgyat vett fel, nem sok ideje marad szórakozásra. 

    Ildim az előbb is telefonált, most náluk a minisztériumba is sok a munka,egy ideig visszatartották a pénzeket, most osztják el.Persze nem ő, hanem a főnökség. neki csak a kivitelezés marad.

     

    Nekem marad a két macskám, válogatósak , nem esznek ám meg akármit. Multkor vettem egy olcsóbb konzervet, azt hiszed kell nekik ? Pedig nem is tudják az árát. Szidom is őket, de nem veszik a szívükre.

     

    Pistának sajnos egyre rosszabb a füle, az egyikre szinte semmit ,de a másikra is nagyon rosszúl hall. Igy elég macerás a beszélgetés,én nem tudok üvölteni, ő félreérti. Va kétféle hallókészüléke is de egyiket sem szereti hordani. Ahogy öregszik ,olyan mint egy rossz gyerek. Lehet ,hogy én is? Csak magamon nem veszem észre.

    Na most néztem az órára.....itt az ebéd ideje. Szaladok-no az azért túlzás- megyek melegíteni 

     

     

    előzmény:
    fili48 (10507)
    2012-02-02  12:17
  20. 2012. február 2. 12:1710507.

    No!...én még nem vagyok 70 felett,de ha ilyen ütemben igyekszem,...egy-kettőre betöltöm!

    Szép napos időt nektek kedveseim!

    Nagyon szeretek ide jönni,-olvasok is becsületesen,ha van mit,csak néha nem szólalok meg.Mit fontoskodjak itt?-nem igaz?

    A korod Évikém,tiszteletre méltó,...de most mindjárt römizni megyek,...és egyik állandó partnerem,Ilonka 87 éves,a másik,-a húga 79.Olyan épek,frissek,mentálisan,fizikailag is csak az izületeik tiltakoznak olykor-olykor.Ilonka Pestről költözött haza(oda ment férjhez,ott élte le az élete javát) Nagyváradra pár éve,majd miután a férje meghalt,a húga után jött Szalontára.Most ismerkedik a számítógéppel is a klubban,bár nem nagy meggyőződéssel!

     

    Kívánok gyönyörű napot,-itt az van,csak foga is van!...és kellemes hétvégét,ha nem jönnék addig.

    Dóri napot is ünneplünk hét végén,mindenféle szaktantárgyakból vannak versenyek is a 2 nagyobb lányomnak(mindketten tovább jutottak a helyi versenyeken a megyeikre),úgyhogy megint nem lesz egy unalmas hétvégénk. De így a jó! Legalábbis egyelőre.Azért tegnap tudtam örülni,a majdnem semmittevős napomnak! Épp csak főznöm kellet egy kicsit!

    Kérsz egy kis krumpli levest?...sonkás laskát?...én gyúrtam...esetleg sonka helyett friss fini túrót rá???

    Julcsikám!

    Neked javaslom,-tegyél el belőle hétvégére! Akkor nem kell a hideg konyhában topognod!

    előzmény:
    Becsület (10505)
    2012-01-30  08:04
  21. 2012. január 30. 13:5710506.

    Szervusz Évike!

     

    Jó ,hogy van ez a topik, mindig reménykedek, hátha vannak még ilyen

    "ifjú" netezők, akik nem találják a helyüket a topikok között.

    Az ifjúságnak ugye más az érdeklődési köre.

     

    Aztán ott vannak a veszekedős topikok ahol elszörnyedek, micsoda ocsmány hangnemet engednek meg.

     

    Nálunk a Menedéken is próbálkoztak, de a legjobb módszer ha nem veszünk róluk tudomást mert ha valaki válaszol akkor kész is van a perpatvar.

     

    Remélem jól vagy, azt hiszem te vagy a legidősebb topikozó itt a nlcafén.

     

    No azért vagyunk páran akik a nyomdokaidba lépkedünk.

    Maradj meg egészségben minél tovább!

     

    és LEGYÜNK !!!!!!!!!!

    előzmény:
    Becsület (10505)
    2012-01-30  08:04
  22. 2012. január 30. 08:0410505.

    Igazad van Julikám! Én is azért járok sajnos mindig ritkábban a topikra  mert csak a nyafogásomat, nyüglődésemet olvashatná a kedves társaság. Arra meg szerintem lassan semki nem lesz kiváncsi.

    Én is tul vagyok már nem a 70-en de a 80-on is jóval. AZ idén fogom betölteni a 85-öt ha a jó Isten is megengedi hogy megérjem. Én még mindig nagyon szívesen főzök, csak hét a bevásárlás ami nehezebben megy mint 20 évvel ezelött. 
    Mi is hozattuk az ebédet, illetve a Tesókám még mindig hozatja. Én amióta a nyáron az epémmel-gyomrommal beteg voltam leálltam az ebéd hozatallal és főzök. Nem minden nap, de kétnaponta biztosan.Remélem ez is hozzá segitett ahhoz, hogy a gyomrom és epém nem rendetlenkedik.

     

    Megpróbálok erőt venni  agamon és gyakrabban jelentkezni. Vigyázz nagyon magadra és ha ritkán is, de gyere látogass ide. Lehet hogy nem azonnal, de valamikor azért elő kerülök és irogatok én is. Megszüntetni nem szeretném ezt a topikot, mert ha kevesen is vagyunk, m,eg ritkán is irogatuink mi "70" felettiek  de azért       mégis csak VAGYUNK!!!!

    előzmény:
    ukacsita (10504)
    2012-01-22  22:54
  23. 2012. január 22. 22:5410504.

    Megint eltelt egy hosszú idő és szégyenszemre nem néztem be.

     

    Nagyon rohan az idő egyik nap olyan mint a másik. 

     

    Sajnos hiába érzem ,hogy agyilag még aktív vagyok , sajnos fizikailag nem vagyok a toppon.

     

    A Menedékházban" lakom"változatlanúl, de inkább csak olvasom a hozzászólásokat nézegetem a feltett képeket, de nincs mit mondanom.

     

    A fő téma a főzés,ami már nem igazán a kedvencem.Hét közbe hozatjuk az ebédet ,csak szombat vasárnap főzök, de sokszor az is nagyon nehezemre esik.

     

    A féjem már 80 éves is elmúlt, és még nálam is roggyantabb, sajnos agyilag is.

    Hamarosan döntést kell hozni a házunkkal kapcsolatban, fontolgatjuk az összeköltözést a lányunkkal.Ha a ház körüli dolgokat sem tudom elvégezni akkor muszály lesz mese nincs.  .

    No nem voltam valami pozitív, de ha nem olvassa senki akkor elnyafoghatok itt magamban.

     

    Na ennyi volt.  

     

    Lassan megyek fürödni és aludni.

     

    Jó éjszakát kívánok 

     

     

    előzmény:
    ukacsita (10503)
    2012-01-14  18:06
  24. 2012. január 14. 18:0610503.

    Eljött 2012!

    Ezt is megéltük.

    Én vagyok aki először ír ebben az évben,persze ebben a topikban.

    Hogy milyen is volt az előző év? Viharos, nyüglődös, bizonytalan.

     

    Ahogy nézem nem tolonganak a 70 éven felüliek, hogy jöjjenek egy kicsit  traccsolni.

     

    Tudom ilyen korban már mindeféle eléri az embert,és sajnos a nyugdíj sem lesz több, kevesebben engedhetik meg maguknak az internetezést.

    Nem is tudják mennyit veszítenek.

    Igérem időközönként benézek,hátha találok kortársakat.

     

    MIndenkinek szép évet kívánok. Julika 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. december 25. 19:3710502.

    Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságokat és bizom benne hogy még egy jó néhány karácsonyt együtt tudunk majd még megünnepelni.

     

    Mindenkinek kívánok nagyon boldog békés ünnepeket

    előzmény:
    fili48 (10501)
    2011-12-25  08:08

Címlap

top