Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autizmus

Torolt_felhasznalo_742388
Torolt_felhasznalo_742388
Létrehozva: 2003. október 9. 16:31
Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi, hogy van-e még itt valaki, aki autista gyermeket nevel:
  1. Torolt_felhasznalo_676809
    Torolt_felhasznalo_676809
    2008. július 10. 19:1037.

    Kedves Szülők,

    Balla Barbara vagyok, a gyógypedagógiai tanulmányaim alatt Son-Rise segítő, ma már végzett Son-Rise terapeuta (a Son-Rise autista és a spektrumon lévő gyermekek, figyelemzavarral küzdő gyermekek segítésére szolgáló, otthon, szülők által végezhető terápia). Februárban jöttem haza az amerikai Autism Treatment Center-ből, ahol elvégeztem a 18 hónapos Son-Rise terapeuta képzést. Most itthon és Euróbában segítem a Son-Rise Programot végző családokat. A Son-Rise alapja a teljes elfogadás és szeretet. A gyermek motivációjára épít a játék során. Nem erőltetünk rá semmit a gyerkőcökre, az ő tempójukban halad a fejlesztés. Hisszük, hogy a gyermek (mint minden ember) mindig a tőle telhető legjobbat teszi és bármit, amit tesz, annak van oka. Mivel hisszük, hogy az autista gyermekek szociális téren szembesülnek nehézségekkel, ezért a szociális területekre koncentrálunk (szemkontaktus, kommunikáció, rugalmasság, figyelmi terjedelem). minden játékhelyzetben ezek valamelyikét fejlesztjük. Ha a gyermek már könnyebben kommunikál, lép kapcsolatba másokkal, akkor az akadémiai tudást is könnyebben elsajátítja. Egyébként ha a gyermek a szociális fejlődés megfelelő fokán áll akkor írást, olvasást és hasonló dolgokat a játékhelyzetekben tudunk tanítani neki.

    Ha szeretnél többet tudni, vagy bármi kérdésre válaszolhatok keress meg nyugodtan:
    bballabarbara@hotmail.com  (inkább e-mailt írj, azt gyakrabban megnézem, mint a fórumot)
    Tel: 70-328-3906 (sokat vagyok külföldön, ha nem veszem fel kérlek hagyj üzenetet és amint tudlak visszahívlak) 
    az amerikai központ honlapja: www.son-rise.org
    szeretettel, Barbara

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_706918 (35)
    2006-02-20  16:18
  2. 2007. október 10. 11:3036.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_742388 (1)
    2003-10-09  16:31
  3. Torolt_felhasznalo_706918
    Torolt_felhasznalo_706918
    2006. február 20. 16:1835.

    Sziasztok!

     Az én környezetemben is él egy család, a hároméves kisfiúk közelmúltban megállapított diagnózisa gyermekkori autizmus. Az ő kérésükre szeretnék tanácsot és információt kérni, ha tudtok, kérlek segítsetek!

    előzmény:
    fauroz (32)
    2005-06-18  07:37
  4. Torolt_felhasznalo_665464
    Torolt_felhasznalo_665464
    2005. június 19. 20:3234.
    Biztos nagyon nehéz leht nektek, de nem szabad kétségbe esni! Olvassatok sokat erről az állapotról, ajánlom a Nők Lapja Cafe cikkeit és ezt a topicot is! :)
    http://www. noklapja. hu/cikk. php?id=54&cid=12299
    http://www. noklapja. hu/cikk. php?id=54&cid=16750
    http://www. noklapja. hu/cikk. php?id=54&cid=1990
    előzmény:
    fauroz (32)
     
  5. Torolt_felhasznalo_665464
    Torolt_felhasznalo_665464
    2005. június 19. 20:2933.
    Ma már minden tanár szakos diplomát kapó emnber tanul az autizmusról, a felismerés szintjén, és azt, hogy hová lehet fordulni! Szerintem ez bíztató!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206509 (29)
     
  6. 2005. június 18. 07:3732.
    a hugomnak egy hete . . . mondták meg hogy autista a kisfia . . . . . . . . nagyon nehéz most nekünk. . . . . . . . . és nem hisszük el . . . . . . . . csak szavakat mond . . . a gyerek és 4 éves. . . . . . . . sokmindent nem tudunk az autizmusról. . . . . . . . hogyan tehetjük jobbá az életét ?és miben segithetünk. . . . . . . . . mik a legjellemzöbb tünetek?. . . . . . és javulhat e?vagy egy idö után stagnál?. élhet e önálló életet . istenem borzalom . . . . . nem tudom elfogadni. . . . . . köszönöm a válaszotokat . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_356522
    Torolt_felhasznalo_356522
    2005. január 11. 20:5031.

    Autizmus és az oltásokban levő higany (thiomersal)
    + személyes történetek, itt:

    http://www. geocities. com/egeszseg/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. szeptember 5. 08:0930.
    Szia!
    Ahány autista, annyi egyedi sors. Vannak olyan autisták, akik képesek egyedi életre, vannak, akik sosem lesznek. A filmben Dustin Hoffmann olyat ábrázol, aki zseniális sokjegyű számok szorzásában, de nem tudja megmondani, 1 dollárból hány centet kap vissza, ha 40 centet elkölt. Amerikában ki van építve az ellátási rendszer, bár most már nálunk is. Mostanság olvastam egy regényt ilyen zseniális (ún. Asperger-szindrómás) gyerekről, és ez sok mindent érhetővé tett a számomra. Régebben sokat olvastam, és fordítottam is az Egyesület részére ilyen témájú írásokat, ma már ritkán. Ami gyerekünk már nem él, a probléma nem probléma már.
    előzmény:
    kisdiak (28)
     
  9. Torolt_felhasznalo_206509
    Torolt_felhasznalo_206509
    2004. szeptember 5. 00:2829.
    Én is ismerek egy autista gyereket. Gyönyörü, beszédes, barátságos kisfiu. Azt hiszem, ö a nagyon gyengén problémás kategoriába tartozik, és felnöttként is meg tudja majd állni a helyét. Jo lenne ha az emberek többet tudnának erröl a betegségröl, akkor valoszinuleg sokkal elfogadobbak is lennének velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_277492
    Torolt_felhasznalo_277492
    2004. szeptember 3. 23:0028.
    Koszi, Foka ! Szoval az esoember elnevezes onnan, hogy valami olyanra lehet szamitani felnott korban, mint az esoember a filmben ? Bocs a buta kerdesekert, de tenyleg nagyon jaratlan vagyok ebben a temaban !
    Kulonben a csalad Amerikaban el es biztos vagyok benne, hogy a kislany a legjobb ellatast kapja majd mindig, a legjobb iskolak, fejleszto foglalkozasok. . . stb.
    Kepesek felnottkent teljesen egyedul elni autistak ?
    előzmény:
    foka (26)
     
  11. 2004. szeptember 3. 21:0727.
    tévén=révén
    előzmény:
    foka (26)
     

Címlap

top