Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Down-kór - nyaki redő???

Zius
Létrehozva: 2003. október 8. 15:48
Sziasztok!
Ha tudja valaki milyen érték számít normálisnak (amikor nem kell aggódni)
a nyaki redő vizsgálatánál a 12. heti UH-vizsgálaton, az írja meg legyen szíves!
Köszi, Zius
  1. 2005. december 15. 21:33101.

    Sziasztok!

    Nincs a családunkban szívrendellenesség, csak tudni akartam.

    Ma voltunk Pesten a Baross utcai női klinikán, ahol azt mondták egy sima UH-on, h a babánk nyaki redő vastagsága 2,4 mm-es.Talán a gyömgyösi kórházban elmérték, de akkor az utolsó menszemtől kezdve 12,5 hetes voltam, és holnap meg 14 hetes leszek,hm. Aztán a genetikai tanácsadóra küldtek minket, ott azt mondták, h elvileg rendben van, de biztonság kedvéért január 19-én menjük vissza,s vigyük be az AFP-es leletet is. Akkor dől el biztosra, h indokolt-e a magzatvízvétel.

    Ja, amúgy hallássérült vagyok, sőt van 2 lányrokonom, akik szintén hallássérültek. Ám pontos okát nem tudjuk, h mitől lettem hallássérült. Vőlegényem meg halló. Egyéb problémánk nincs.

    De a dokim azt mondta, h a nyaki redő vastagságához semmi köze nincs hallássérülésemhez.

    Amúgy nem teljesen vagyok nyugodt....De bízom abban, h minden rendben a kicsinkkel.

    Szamika: én azt hittem, h a nyaki redő teljesen fölszívódik? Még a magzati korban, nem?

    Amúgy milyen volt nektek a magzatvízvizsgálat?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_205177 (97)
    2005-12-14  16:45
  2. 2005. december 15. 16:58100.
    Szia! Az az igazság, hogy nekem nem tünt fel, orvos nem mondta , ugyhogy nem tudom. Ha volt is biztos csak minimális mert senki nem beszélt róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_205177 (99)
    2005-12-15  16:48
  3. Torolt_felhasznalo_205177
    Torolt_felhasznalo_205177
    2005. december 15. 16:4899.

    Mimitante!

    Nektek megmaradt a vastag redő születés után is?mert nekünk igen és azt mondják nem is fog elmúlni csak alakul majd ahogy nő a gyerek.

    előzmény:
    mimitante (98)
    2005-12-14  19:42
  4. 2005. december 14. 19:4298.
    Nekünk sincs a családban szivfejlődési rendellenesség, de azt kimutatták, hogy a vastag nyaki bőrredő hátterében gyakran van szivhiba.
    előzmény:
    renata78 (96)
    2005-12-14  14:22
  5. Torolt_felhasznalo_205177
    Torolt_felhasznalo_205177
    2005. december 14. 16:4597.
    Nincs a családban,de elvileg örökölhető is lehet.Miért?Nektek van a családban?
    előzmény:
    renata78 (96)
    2005-12-14  14:22
  6. 2005. december 14. 14:2296.

    Szia szamika és mimitante!

    Értem...hm. De tényleg biztató hírek.

    csak lenne egy kérdésem, h nálatok a családban valakinek nincs ilyen problémájuk, mármint a szívfejlődési rendellenesség? Nem örökölhető ez?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_205177 (95)
    2005-12-14  09:37
  7. Torolt_felhasznalo_205177
    Torolt_felhasznalo_205177
    2005. december 14. 09:3795.
    Igen,szerencsére vannak pozitív példák is!Nálunk nincs szó műtétről,azt mondták 4-5 évesen visszatérünk rá.A súlyosabb ,a szívritmuszavara volt-ha nem fékezik meg kimerült volna a kislányom szervezete....de így gyógyszerrel minden oké,csak havonta kell járnunk kontrollra ,ami nem baj,mert így én is nyugodtabb vagyok.
    előzmény:
    mimitante (94)
    2005-12-13  22:35
  8. 2005. december 13. 22:3594.

    Velem is hasonló történt, 3.6mm nyaki bőrredő vastagság után genetikai vizsgálat negativ eredményt adott. Majd születés után két hetes korban kiderült a szivfejlődési rendellenesség, a kamrák közti sövény nem záródott. hat hónapos volt a lányom mikor megmütötték, most első osztályos, nem kell kimélnie magát, nem szed gyógyszert, meggyógyult!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_205177 (93)
    2005-12-13  21:51
  9. Torolt_felhasznalo_205177
    Torolt_felhasznalo_205177
    2005. december 13. 21:5193.

    Sziasztok!

    Csak bíztatásnak írnám meg a történetemet.

    Áprilisban 12 hetes terhesen 7mm-es!!!!!!! nyakiredőt mértek a babámnál-sajnos nem elmérés volt-ezért méhlepényvizsgálatot csináltak,amiből kiderült, hogy semmiféle kromoszómális eltérése nincs a babánknak csodával határos módon.

    Most 3 hónapos, a nyakiredője vastagabb most is és vérből is nézték neki a kromoszómáit-most sem találtak semmilyen szindrómát. 

    Viszont a szívében van egy kis rendellenesség-állítólag  a vastag nyakiredő szívfejlődési rendellenességre is utalhat.Igaz magzati korban elküldtek minket és akkor nem vették észre...:van egy ér ami az ellenkező oldalon fut mint kellene ,nem záródott  a jobb pitvar és sövény közötti lyuk, és kamrai tachikardiája van-volt (magas pulzusszám-200-),amire gyógyszert szed és lekopogom azóta rendben van.Úgyanúgy éli a hétköznapokat ,mint bármelyik csecsemő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. december 13. 12:4792.

    Gratulálok Orsi, nagyon örülök ennek :-)!

    Mennyi idős terhes vagy?

    Magzatvizsgálat: aha, majd meglátom, s köszi a biztatást.

    Oké, megírom neked a csütörtöki UH-ról.

    Üdv.: Rena

    előzmény:
    Egerroka (91)
    2005-12-13  09:24
  11. 2005. december 13. 09:2491.

    Szia Rena!

    Most jöttem az UH-ról. A babácska 11 mm és dobog a szivecskéje. NAgyon boldog vagyok.

    Én is megyek majd Vele magzatvíz-vizsgálatra, szerintem nincs mitől írtózni, szerinte szerencse, hogy létezik ez a vizsgálat, mert egy életet elronthat, ha beteg gyermek születik.

    A vizsgálat nagyon drága, ezért nem végzik el minden kismamán, csak 35 év felett és azokon, akiknél indokolt.

    Szerintem mindenképpen élj ezzel a lehetőséggel, de hangsúlyozom, hogy ez a Te döntésed. Neked kell vállalnod a felesősséget minden esetleges következményért.

    Gondoldd meg!

    Puszi: Orsi

    Írj, ha voltál UH-n!!

    előzmény:
    renata78 (90)
    2005-12-12  17:21
  12. 2005. december 12. 17:2190.

    Kedves Orsi!

    Köszönöm az újabb infót :-)!

    Az a helyzet, h nem régóta vagyok regisztrálva ebbe a fórumba, s nem is bírtam megtalálni a privát válaszodat....hm! Kerestem, s sajna nem leltem rá...Vajon hol lehet?

    Magzatvíz vizsgálat: igaz, h az fontos, h pontosan megtudjuk a babánk genetikai rendellenességről, ám valahogy irtózok ettől.

    Majd csütörtökön kiderül az UH-on, de azon reménykedem, h minden rendben találnak.

    S a második gyereked hogy van?

     

     

    előzmény:
    Egerroka (88)
    2005-12-12  16:29
  13. 2005. december 12. 16:3489.

    folyt.

    Valóban igazad van, sajnos 4 hét sok idő, míg az eredmény megérkezik, de mégis a lebiztosabb eljárás a magzatvíz-vizsgálat. HA valami baj van néhány nappal a határidő letelte előtt telefonálnak.

    Remélem nem lesz semmi gond, írj, ha tudsz valamit

    Szia: ORsi

    előzmény:
    renata78 (87)
    2005-12-11  09:44
  14. 2005. december 12. 16:2988.

    Szia Rena!

    Írtam privit, de úgy látszik nem nézted meg. Abban mindent leírtam. Igen, van egy csodálatos fiam (14 éves). Régóta szerettem volna neki tesót, de nem jött össze. Mígnem sok hókuszpókusz után terhes lettem, de akkor már elmúltam 35 éves, így engem elküldtek a BAross-ba.

    Az UH-t követően is javasolják majd a magzatvíz-vizsgálatot a tarkóredő vastagsága miatt.

    Ne félj tőle, csak egy pillanat az egész. HA pihensz utána, akkor nem lesz baj, de ezt Neked kell eldöntened.

    A magzatvíz-vizsgálat a legmegbizhatóbb eredményt adja, mert közvetlenül a magzatvízben található magzati sejtek kromoszómaállományát vizsgálják. Az AFP csak jelzésértékű, elavult óskori lelet, amelyet benne felejtettek 40 éve a törvényben.

    Amióta a korszerű UH megjelent, nincs rá szükség, de meg kell csinálniuk az orvosoknak, mert a törvény előírja.

    A köldökzsinórvérből vett minta szintén nem 100 %-os, mert ott is csak egy bizonyos anyag szintjét vizsgálják, mint az AFP-nél.

     

    előzmény:
    renata78 (87)
    2005-12-11  09:44
  15. 2005. december 11. 09:4487.

    Szia Orsi!

    Ja, lenne még kérdéseim: ugye, h neked van gyereked :-)?

    S milyen célből jártál a Baross utcai kórházba?

    Üdv.: Rena

    előzmény:
    Egerroka (84)
    2005-12-10  15:34
  16. 2005. december 10. 21:2686.

    Szia orsi!

     

    Kedves vagy, h válaszoltál a kérdésemre :-)!

    Hát nem örülök ennek, h ilyen későn tudom majd meg az eredményt :-(! Akkor már 22 hetes leszek, és hogy fogom majd elviselni, h ha mégis valami baj van a babánkkal :-((((!

    Szerinted még akkor is beküldenek engem magzatvízvizsgálatra, ha jövő héten az UH-on minden rendben találnának meg? Bár a párom nagyon ragaszkodik ehhez, én meg kicsit félek a vetéléstől :-(!

    Ja, a Baross utcai UH milyen lehet? 3-4dimenziós?

    Üdv.: Rena

     

    előzmény:
    Egerroka (84)
    2005-12-10  15:34
  17. 2005. december 10. 15:3785.

    Még valami... jövőhéten csak UH lesz, utána kapsz időpontot a vizsgálatra, melyet kb. 18 hetesen végeznek

     

    előzmény:
    renata78 (83)
    2005-12-09  20:24
  18. 2005. december 10. 15:3484.

    Szia!

    Én megjártam a BAross utcát... Vannak tapasztalataim.

    Nálad a tarkóredő értéke feltétlenül indokolja a a magzatvíz-vizsgálatot. Szerintem ez fontos vizsgálat, mert kimutatja a fejlődési rendellenességek egy részét. Ilyenkor a magzatvízben található magzati sejtek kromoszóma állományát vizsgálják, mely a legbiztosabb módja a diagnosztizálásnak.

    A tarkóredő értéke csak figyelem felkeltő érték, biztosat csak a magzatvíz-vizsgálat adhat. A vetélés elenyésző, ha pihensz utána pár napot nem lesz semmi baj.

    Az eredmény sajnos csak 4 hét múlva lesz meg és ez nagyon sok idő.

    HA kérdésed van szívesen segítek... csak írj

     

    Szia : ORsi

    előzmény:
    renata78 (83)
    2005-12-09  20:24
  19. 2005. december 9. 20:2483.

    Sziasztok!

    Pont ma vagyok 13 hetes kismama. Kedden voltam gyöngyösi UH-on, ahol először azt mondták, h a babámnak 3mm-es a nyaki redője, mivel ez határeset, így visszaküldték engem a délutáni UH-ra, ahol már orvos végezte a vizsgálatot. Azt mondta a doki, h 4mm-es a nyaki redő értéke. S beküldött engem genetikai vizsgálatra. Ma iőpontot kértünk, s azt mondták, h jövő héten csütörtökön kell menni a Baross utcai UH-ra.

    Lenne kérdésem, h ilyen eset valakinél megtörtént már?

    Nyaki redő vastagságának nincs döntő szerepe a genetikai rendelleneségének?

    S aki ismeri, milyen lehet a Baross utcai UH-os vizsgálat?

    Érdemes akkor is elmenni a magzatvételi vizsgálatra, ha mégis minden rendben lenne a kisbabánkkal?

    Milyen gyakori a vetélési esélye, és vannak káros következményei?

    Örülnék, ha valaki segítene ezekkel kapcsolatban hasznos infóval segítene. Köszike!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_950003
    Torolt_felhasznalo_950003
    2004. december 8. 14:0282.
    Újságcikkem megírásához várom olyan édesanyák jelentkezését, akiknek terhessége az első három hónapban tünetmentesen zajlott. Nem volt menstruáció kimaradás, émelygés, mellfeszülés.
    Én így jártam.
    Első döbbenetem mostmár az öröm váltotta fel, április végére várom a világ legszebb kisfiát.
    Ha valaki hasonlóképpen járt, kérem jelentkezzen.
    Köszönöm!
    Softis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_846111
    Torolt_felhasznalo_846111
    2004. június 22. 09:3381.
    szia, szeretnem megkerdezni, hogy a magzatvizvetelt muszaly volt megcsinaltatnod, vagy el kellett dontened , hogy akarod-e; hogyan zajlott, hogyan keszitettek fel re, mert ugye van vetelesi kockazata is;
    nekem is ezen kell gondolkodnom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538502 (20)
     
  22. Torolt_felhasznalo_846111
    Torolt_felhasznalo_846111
    2004. június 22. 09:0480.
    szia, persze, most 34 vagyok, augusztusban toltom a 35-ot, tehat decemberben, szuleskor 35 leszek es ezert kerdeztek, hogy nem akarom-e, mert ok ajanljak; de azt is mondtak, hogy nagyon a hataron vagyok, sot ha 4 honappal fiatalabb lennek, nem is emlitettek volna;
    hat most legyek okos
    előzmény:
    smucilibu (79)
     
  23. 2004. június 21. 15:4479.
    Szia!!
    Biztos nem rám "vársz", de én úgy tudom ez a "magzatboholy" mintavételt jelenti, és a méhlepényből vizsgálják. A magzatvízvételnél a magzatvízből tűvel vesznek le, és azt vizsgálják meg. De ha visszatudod olvasni valaki bemásolt egy hosszú cikket mindkettőről. Megkérdezhetem mi alapján kell eldöntened?/rossz AFP érték vagy magasabb kor. . . ?/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846111 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_846111
    Torolt_felhasznalo_846111
    2004. június 21. 14:5578.
    Szia, nem tudom olvasod-e meg a forumot, de megprobalkozom; a chorion biopsia mit jelent? az a magzatviz vetel, amibol a Down kort mutatjak ki?
    - mert nekem ezt kell eldontenem, hogy vallalom-e es nagyon nagy dilemmaban vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (73)
     
  25. Torolt_felhasznalo_510137
    Torolt_felhasznalo_510137
    2004. január 27. 20:1777.
    Én pontosan ugyanazt csináltam végig, mint Sister, ugyanayokon a helyeken és a Kádár drnőről is ugyanazt tudom mondani.
    Az nem derült ki számomra, hogy végül mit javasolt Neked az orvosod(Vera), de szerintem egy szív Uh is sokmindent megmutathatna. Azt nem értem miért nem javasolták a biopsziát, ha gond van nagyon hamar megtudhatod az eredményt. (kb egy hét).
    Azt sem tudom, hogy vidéki vagy e, de ha pesten tudsz orvoshoz járni, akkor, amint írtam már a Schöpf-Mérei-t nagyon tudom ajánlani.
    Azt sem tudom ki és hol milyen Uh-n, hanyadik héten mérte a 7 mm-t, de ismét csak azt mondhatom, hogy a Schöpf-M-ben vannak a legjobb orvosok és mivel ott van a genetika is, ezért nagyon vigyáznak arra, hogy ne hibázzanak. Inkább csinálnak több vizsgálatot, de az eredmény, amit mondanak biztos legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496202 (75)
     

Címlap

top