Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ötletek

agnes78
Létrehozva: 2003. október 7. 10:41
Tavaly is volt egy ilyen topic!Várom ide a jobbnál jobb ötleteket!
  1. 2004. december 14. 14:52151.
    Sziasztok, mit gondoltok, jó ötlet olyan könyvet venni karácsonyra, akinek az írója még nem folyik a vízcsapból is? Mert en olyat vettem, és izgulok, hogy tetszik e majd a huginak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_914119
    Torolt_felhasznalo_914119
    2004. december 14. 12:52150.
    Sziasztok!
    Lehet, hogy felületesen sikerült átnéznem a topicot, de nagyon érdekelne a narancslikör receptje! Kérlek, segítsetek! Köszke:Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2004. december 13. 20:53149.
    Nem haragszom. Én is csak azért voltam ott annyit, mert nem voltam egyedül. Már biztosan nem kap a párom BŐRKÉPET karácsonyra úgyhogy csalódott voltam. Ha egyszer rátalálok talán születésnapjára elsütöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731845 (147)
     
  4. Torolt_felhasznalo_309887
    Torolt_felhasznalo_309887
    2004. december 13. 14:54148.
    Sziasztok! Kriszmam-tól olvastam itt a következő receptet: "Baileys receptje
    1/2 liter olcso rum vagy whiskey (en a rumot jobban szeretem)
    2 doboz 3 dl-es feltartos tejszin
    2 tubus suritett tej
    1 dl. jo erosre fozott finom kave (vigyazzatok, mert ha nem jo minosegu a kave, kierzik)
    1 teaskanal neskafe
    1 teaskanal neskakako
    A tejszint es a suritett tejet jol osszekeverjuk, belekeverjuk a rumot. A frissen fozott forro kaveba belekeverjuk a neskafet es kakakot, es az egeszet osszekeverjuk. Jol behutjuk. Fogyasszatok egeszseggel, nagyon finom. "
    Szerintetek meddig áll el? Készítenék mindenkinek az ajándék mellé, de a mennyiséghez mindenképpen kellene, nehogy a nyakukon maradjon, ha csak két napig áll el. Szuper ötleteket kaptam Tőletek, de tényleg! Nagyon köszönöm. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_731845
    Torolt_felhasznalo_731845
    2004. december 13. 11:52147.
    Kedves Kyrra,

    Én is így jártam. Ne haragudj. Én még annyit sem töltöttem el, mint Te. Mérges is voltam. Valahogy másnak képzeltem, többnek, szebbnek. (Persze voltak szép dolgok). Szóval még 1X ne haragudj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (144)
     
  6. Torolt_felhasznalo_250763
    Torolt_felhasznalo_250763
    2004. december 12. 16:56146.
    Köszi az ötleteket! :) Ha van még írhattok :) Azt hiszem a bögre jó ötlet, lehet hogy pohárrá módosítom, mert azkat jobban szereti, meg nem nagyon iszik teát-kakaót. . . . A kép is jó ötlet, csak tavaly is képet kapott :( Arra gondoltam, lehet csinálok még hozzá naplót macskával (azt néha ír, egyszer majd csak betelik az előző) vagy neszeszert macskásra dekopácsolni, csak hát nem tudom hol lehetne neszeeszeralapot venni. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. december 11. 22:10145.
    hali!

    Nekem a párom anyukája macsbolond, Neki csináltam már bögrét, amin egy cicc ült hátulról, én rajzoltam rá, és sztem nagyon jó lett (pedig nem vagyok egy rajzzseni:), idén meg könyvjelzőt gondoltam, amire keresztszemes hímzéssel lesznek macsekok. . .
    remélem segítettem
    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250763 (140)
     
  8. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2004. december 11. 19:15144.
    Nahát!!!! Szóval elmentem az Iparművészeti Múzeumba befizettem a
    900 Ft belépőt /1 felnőtt 1 diák jegy/ Aztán kb 40perc múlva kijöttem anélkül, hogy egy árva BŐRKÉPET láttam volna , vagy vettem volna egy szép karácsonyi asztalterítőt. Állati csalódott voltam.
    Voltak szép tárgyak, de az árak . . . . . , hát kicsit felháborodtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731845 (137)
     
  9. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. december 10. 20:19143.
    Köszi a lekvárt.

    Találtam Neked egy szép cicás képet a következő oldalon:
    http://dreri. gportal. hu/ (a decoupage műveim/képek rovatban található)
    Szerintem csinálj ilyesmit a hugodnak. Ha szerencsés vagy dr. eri-től tudsz is venni, vagy cserélni szalvétát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250763 (142)
     
  10. Torolt_felhasznalo_250763
    Torolt_felhasznalo_250763
    2004. december 10. 19:32142.
    Mézes almalekvár

    Hozzávalók:
    (4 db 2. 5 dl-es üveghez)
    1, 25 kg alma,
    6-8 evőkanál citromlé,
    500 g zselírozó cukor speciál,
    2 rúd fahéj,
    5 dkg méz

    Elkészítés:

    A meghámozott almát négyfelé vájuk, magházát kiemeljük. Az almából pontosan 1. 25 kg-ot lemérünk, és apróra felkockázzuk. Az almakockákat a citromlével, a cukorral, fahéjjal együtt nemesacél vagy ép zománcú lábasba tesszük, majd magas hőfokon állandó keverés mellett felforraljuk.
    Kb. 3 percig gyöngyözve főzzük, végül belevegyítjük a mézet. A lekvárt azonnal az előkészített üvegekbe töltjük, és légmentesen lezárjuk. Az üvegeket a tetejükre fordítjuk, majd kb. 5 perc múlva visszafordítjuk, és hagyjuk kihűlni. (azért kell a tetejére fordítani, mert így a levegő kiszorul, és nem romlik meg a lekvár) Szépen díszítve csodás karácsonyi ajándék lehet!
    Még nem készítettem el, remélem télleg az lesz :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_863895
    Torolt_felhasznalo_863895
    2004. december 10. 19:06141.
    Segitsetek!!
    Vki vhova irt furdoolaj receptet de total nem talalom. . . Koszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_250763
    Torolt_felhasznalo_250763
    2004. december 10. 17:33140.
    Sziasztok!
    Én még új vagyok itt, nem tudom mondok-e újdonságot, de azért leírom én mit adok karácsonyra:
    Én csinálok asztali lámpát aminek dekupolom az ernyőjét, édesanyámnak az irodájába mozaikmintás ceruza-tolltartót (poharat veszek, amit kinevezek mozaikolás után ceruzatartónak) meg lehet hogy dekupolok irattartót, főzök narancs meg mézes almalekvárt és narancslikőrt (ezeket láttam már írtátok ti is) és az üvegeket szalaggal, szárított narancskarikával, fahéjrúddal meg tengeri pici csillaggal díszítem majd. Ja, meg fényképkeretet (ikeás kartonból, ez olyan hosszú és négy fénykép fér bele) zebrásra varázsolok zebracsíkos selyempapírral meg lehet hogy zebrafej is kerül rá -a zebraőrült barátnőmnek.
    Viszont a húgomnak, aki 14, nem tudok semmit kitalálni :(
    Ő meg a macskákért van oda. . . . de nem tudom mit adjak neki macskásban. . . . . . :( Segítsetek!
    Addig is sok-sok kreatív ötletet, és jó ajéndékbarkácsolást!
    (Ui. : Köszi nektek, sok jó ötletet találtam itt a fórumban! ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2004. december 10. 10:57139.
    Kedves NLC-sek!!!

    Gyertek az óbudai Fő térre, a Karácsonyi vásárba. Árpád híd budai hídfőnél, a Sipos és a Postakocsi vendéglő között. Na meg ott az Önkormányzat is! Kis ékszerdoboz a lakótelepek között!!!
    (Picike Vörösmarty tér!)

    Eddig még csak fagyoskodtunk, sok értelme nem volt. . . Nagyon kevesen járnak arra, mert nem nagyon tudják, hogy van. Ez úton hívom fel a figyelmet, hogy aki akar találkozni velem, az meglátogathat!
    Ez remélem nem minősül reklámnak, hiszen csak egy kedves meghívó!

    puszi-zsuszi. . . :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2004. december 9. 13:14138.
    köszönöm az infót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_731845 (137)
     
  15. Torolt_felhasznalo_731845
    Torolt_felhasznalo_731845
    2004. december 9. 10:56137.
    Szia Kyrra,

    Én is bőrképet keresek, ami nem is egyszerű, viszont lesz egy kiállítás, vásár, ahol az alkotóval is lehet találkozni.
    KÉZ-MŰ Iparművészek karácsonyi vására december 10-11-12-én, 10-17 óráig
    Ez a régi hagyományokra visszatekintő vásár abban különbözik a karácsony előtti városszerte megrendezett vásároktól, hogy a vásárlók egyedül itt találkozhatnak közvetlenül a művésszel, a tárgy alkotójával. Így, még ha nem is vásárolnak, egy-egy személyes találkozás élményével gazdagabban térhetnek haza a múzeumból. A háromnapos rendezvényen koncertekkel is meglepjük a látogatókat.

    Iparművészeti Múzeumban.

    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834067 (106)
     
  16. 2004. december 6. 16:57136.
    Köszi mokmon!

    Az első link tényleg sokat segített. Lehet, hogy túl sokat is. Olyan szépek azok a minták, hogy úgy döntöttem, többet is megfestek. Azt hiszem, kiegészítő ajándéknak mindenki kap egyet. Csak legyen rá időm. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413212 (123)
     
  17. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. december 6. 16:31135.
    Tudom, hogy ez nem főzős topic, de ajándéknak is jó lehet két süti:

    Pompás gyümölcskenyér:

    Tésztához:
    40 dkg finomliszt
    40dkg margarin
    40 dkg porcukor
    20 gramm vaníliás cukor
    8 tojás
    reszelt citromhéj
    1 kávéskanál sütőpor
    3 evőkanál rum
    szóráshoz vaníliás porcukor

    Egy jó nagy tálban habosra keverjük a margarint a porcukorral, a vaníliás cukorral, reszelt citromhéjjal, majd egyenként hozzáadva a tojások tovább verjük kézi habverővel. Ha jó habos, beleszitálni a sütőporral elkevert lisztet.

    Ha a tészta kész, akkor mehetnek bele a pici liszttel elkevert (hogy ne süllyedjen a tészta aljára) aszalt gyümölcsök darabolva, pici rumos tejbe áztatott mazsola leszűrve, hámozott manduladarabok, vagy kandírozott gyümölcsök, cukrozott narancs és citromhéj. Minél színesebb annál jobb.
    Ezeket óvatosan keverjük bele a tésztába.
    Ebből kb. három őzgerincforma süti lesz, előtte a formát kivajazni vagy zsírozni és pici liszttel beszórni és közepes tűznél gázsütő 3-4-es fokozaton tűpróbáig sütni.
    Ha a teteje nagyon pirulna be lehet takarni alufóliával sülés közben, hogy a közepe is megsüljön.
    A formában hagyjuk kihülni, majd tálra borítva tetejét vaníliás porcukorral meghintve kínálható. Fóliába csomagolva 2-3 hétig is eláll.

    Találtam még egy jópofa sütit, 1997-es Tina karácsonyi receptefüzet:

    Behavazott fenyőerdő:

    hozzávalók kb. 5 db fához
    35 dkg liszt
    25 dkg vaj vagy margarin
    15 dkg porcukor
    1 tojás
    20 dkg aszalt gyümölcs (sárgabarack, szilva, füge, mazsola)
    5 dkg mák
    6 dkg darált natur pisztácia
    5 dkg szezámmag
    darált mandula, mogyoró
    diódarabok
    1 citrom reszelt héja
    1 narancs reszelt héja

    Elkészítés:
    A vajat kisebb darabokra vágjuk, a tojást szétválasztjuk. A lisztet tálba szitáljuk, hozzáadjuk a vajat, 12 dkg porcukrot, a tojásárgát, meg a reszelt narancs- és citromhéjat. Sima tésztává gyúrjuk és letakarva hűvös helyen 30 percig pihentetjük. A tésztát lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk és különböző nagyságú csillagformával szúrjuk ki. Minden csillag közepébe hurkapálcával kicsi lyukat fúrunk.
    A tésztacsillagokat tojásfehérjével megkenjük és mákkal, mazsolával, darált mandulával, mogyoróval, szezámmaggal, vagy a darált pisztáciával meghintjük. Margarinnal kikent tepsibe tesszük és előmelegített sütőben 175 fokon (gáztűzhely 2-es fokozat) 6-7 percig sütjük. Ha sütés közben a lyukak deformálódnának a közepén, még melegen újra átfúrható.
    A kihűlt csillagokat (5 féle méret van a képen) nagyság szerint hurkapálcára fűzzök úgy, hogy közé mindig 1-1 szem aszalt gyümölcs (sárgabarack, szilva, datolya) kerüljön. A tetejére mindegyiknek 1 szem sárgabarack kerüljön.
    Az így elkészült fenyőfákat a maradék porcukorral meghintjük.
    Ha van otthon zöld ételfestékünk, akkor még jobb, mert a tészta egyik felét ezzel beszínezhetjük zöldre és akkor egyik csillag zöld, másik sárgás-barnás tésztaszínű.
    De díszíthetjük még smarties cukorkával is a tésztát.
    Jó sütögetést kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. december 5. 16:52134.
    :-DDDD

    egyébként én már annyi karórát adtam meg kaptam, hogy na. és még élek.

    előzmény:
    manokamoka (132)
     
  19. 2004. december 5. 15:59133.
    Bocs, ha felidegesítettelek Bennetek! Előbb járt az ujjam, mint az agyam!
    A legilletékesebbet - a család Feng Shui szakértőjét - elfelejtettem megkérdezni, de már pótoltam. Szóval. . . . a kínai horoszkóp szerint ez ugyanúgy működik, mint az olló, kés ajándék. . . . Ha valaki babonás, akkor névleges áron, pl, 1 Ft-ért adja, vegye. . . . másrészt eszembe jutott, hogy korábban én kaptam egy karórát, bár nem tudom, hogy a kínai horsozkóp szerint, az a karácsony éppen melyik időszakra esett, meghalni nem haltam meg ugyan, de az órát (kétszeri javítás után)elvesztettem. És ezzel. . . . úgy döntöttünk, hogy mindenki az előre megtervezett ajándékát kapja meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. december 5. 14:21132.
    én meg órát kértem karácsonyra:DDDDDDDD hú, tiszta öngyilkosság:))
    jaj-jaj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324955 (130)
     
  21. 2004. december 5. 09:03131.
    Na ne idegesítsetek! Én órát kaptam a legjobb barátnőmtől! már megkaptam, mert nem tudunk majd talizni később:(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. december 4. 22:58130.
    én is órát akartam venni a hugimnak karira:((
    előzmény:
    AgiaHera (126)
     
  23. Torolt_felhasznalo_149990
    Torolt_felhasznalo_149990
    2004. december 4. 20:58129.
    Na látjátok milyen ideges lettem még vigyorgó jelet raktam a szomorú helyett én hüje. :) = :(!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149990 (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_149990
    Torolt_felhasznalo_149990
    2004. december 4. 20:33128.
    Jaj ne hozd belém az ideget!!!
    Akkor nem is adom oda a Szerelmemnek! :)
    előzmény:
    AgiaHera (126)
     
  25. 2004. december 4. 20:17127.
    Heló, szerintem ne törődj ezzel a dologgal, én elég babonás vagyok, mégse haltam meg, pedig két éve órát kaptam karácsonyra a páromtól. . . vagy ez csak erre az évre érvényes?az is furcsa. . . gondolj csak bele mindenki meghal két évvel az óra ajándékozása után?
    Szerintem ne aggódj emiatt!
    Sz
    előzmény:
    AgiaHera (126)
     

Címlap

top