Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabás-varrás, varrógép

Torolt_felhasznalo_840098
Torolt_felhasznalo_840098
Létrehozva: 2003. október 7. 10:10
Sziasztok.
Régen volt itt ilyen topik, de behalt. voltak rajta nagyon klassz ötletek anyagvásárláshoz.
Szeretném, ha ez hosszabb életű lenne.
Én éppen egy ELNA 2130-as gép megvásárlására készülök. Kinek mik a tapasztalatai?
Anyagot a Keletinél a Máthé textilben és a Móriczon a 3-as busz végállomásánál szoktam venni.
A szabásminta természetesen burda, de találtam már a neten olyan címet ahonnan lehetne rendelni is.
pl. itt.
www. patternshowcase. com
rendelt már valaki a netről mintát?
  1. 2004. október 6. 16:39176.
    Nem, tul nagy, igy visszajott, de most el kell mennem. De amint tudom kuldom, igerem. Szia!
    előzmény:
    szojacska (175)
     
  2. 2004. október 6. 16:35175.
    Mar irtam a masik topicba, de ugy lattam ma meg senki nem jart arra. Elment a level, megerkezett mar nalad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (174)
     
  3. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. október 6. 16:29174.
    persze, ő egy középkorú nő, sokat varrt már.
    előzmény:
    szojacska (173)
     
  4. 2004. október 6. 16:06173.
    Most kuldom, remelem hamarosan megerkezik. Es o megtudott mar valamit abbol a konyvbol? :) Na majd atmegyek, es megkerdezem. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (172)
     
  5. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. október 6. 15:13172.
    a Varrjunk együtt topikon van valaki, akinek megvan ez a divatintézetes szerkesztő könyv.
    előzmény:
    szojacska (171)
     
  6. 2004. október 6. 15:00171.
    Most nem tudom megmondani a Burda szamat, mert nincs nalam, de majd utolag megmondom. Igen, biztosan szamit az anyag. Azt hiszem duftinbol kellett volna, en meg valami vaszonbol csinaltam, mert ott probaltam ki eloszor a terdnel roviditest, ezert probanadragot csinaltam.
    Azon is gondolkodtam, hogy megveszem a ruhaipari szerkesztokonyveket, csak kiokosodonek belole, hol lehet centiket levenni ugy hogy a nadrag meg nadrag maradjon! A nadragot elvileg mar megcsinalhattam volna. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (168)
     
  7. 2004. október 6. 14:52170.
    Hat lehet, hogy ez lenne a legegyszerubb, amit tanacsoltak neked. En csak egy ilyen butorhuzatos konyvbol tudnek szabasmintakeszitest kuldeni, ha priviben elkuldod a mailcimedet. Nem tunik annyira egyszerunek, mint amit Te leirtal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (168)
     
  8. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. október 6. 14:38169.
    kutyavédő-huzat???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (167)
     
  9. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. október 6. 14:31168.
    OK, várom :)
    Nekem olyasmit tanácsoltak, hgoy egy téglalapot kell szabni, lemérve persze az ülést, és akkor egybe van a háttámláján elől-hátul, az ülésre szintén. A széleit pedig gumiba húzni.
    Csak szeretném tudni, hogy valami más módszer nincs rá? Én a sarkoktól félek. :)
    Székeket sem ártana behúzni :)))

    Nadrág: most éppen csodálkozom. . . sajnos tudom, hogy nem egyformák a Burda minták. Ha röviditeni akarsz egy nadrágot, tényleg térdnél kell, vagyis inkább ott, ahol a minta egy kis vonallal jelzi. Konkrétan melyik nadrágot szabtad ki?? N
    Nekem ugyanaz a minta után 2 különböző anyagból, különboző nadrág lett! a második nagyon bő lett, mivel nem stretch anyagból varrtam, hanem vászonból, és úgy kellett bevegyek mindenhol belőle :)
    Mert nekem azt mondta a varrónő a burdánál, hogy egy jó nadrág mintád kell hogy legyen, azt tudod variálni. Térdtől lefelé bővíted a lábszár mindkét oldalát vonalzóval, kész a trapéz nadrág; egyenesítheted, vagy szűkítheted.
    Én a zippzár megoldást nem tudom, hogy hogyan lehet ugyanazt a mintát elöl ill. oldalt cipzárosan megoldani :)))
    előzmény:
    szojacska (165)
     
  10. 2004. október 6. 13:28167.
    Én kutyavédő-huzatot csináltam rá most. Lemértem és ráhagytam, összevartam, fent és lent gumit varrtam a sarkaiba, hogy fogjon :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (163)
     
  11. 2004. október 6. 12:26166.
    Egyebkent mostanaban csinaltam ugy 3 nadragot magamnak, 3 kulonbozo szabasmintaval, de most mar nem elegszem meg azzal, hogy csak megvarrom es kesz, jo lenne megjobban magamra alakitani a szabmintat. Ezen faradozom mostanaban. Ha valakinek ehhez van otlete, hogy megis hogyan, szivesen veszem. Peldaul en alacsony vagyok, 163 cm, es burda nacik mostanaban mindig hosszuak, ezert vagy 6 centivel rovidebbre csinalom. A kerdes, honnan veszem ki a 6 cm-t, hogy a nadrag szabasa ne valtozzon. Volt hogy mar terd reszbol vettem ki, de volt, hogy az aljabol. Aztan most csinaltam egy olyan nadragot, ami elvileg szukebb lett volna, szabminta szerint, kivalasztotttam a megfelelo meretet, es mikor kesz lett, oldalt a csiporesznel nagy volt. A masik szabasu nadragnal ( nem szuk fazon) meg ugyanannal a meretnel epp csak beleferek. Egy kicsit lutri, igy probalok hatni a szabasmintara. :) Csak meg nem tudom pontosan hol kell hatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 6. 12:20165.
    Klassz lenne, megtudni. Szerintem meg kene szerkesztened valahogy. Varj csak, valahol olvastam valami ulogarniturara uj ruhat, azt hiszem el is mentettem valahol. Ha megtalalom elkuldom. Le kell merni egy par helyen az ulest, es neked kell ebbol megszerkeszteni a szabmintat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (163)
     
  13. 2004. október 6. 12:17164.
    Vegre megint megjelent valaki, aki extra dolgokra vallalkozik! Fogalmam sincs. :) Sajnos, de ha valaki megfejti szoljatok nekem is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (163)
     
  14. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. október 6. 11:50163.
    Hgyan kell autóülésre huzatot készíteni????????? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_452084
    Torolt_felhasznalo_452084
    2004. szeptember 30. 14:12162.
    Szió, csak most kezdtelek olvasni benneteket. Gépem nekem is van, de nem vagyok egy nagymester. Csak szeretnék én is jó kis dolgokat készíteni :-))

    A varrással kapcsolatos oldal címe helyesen:

    http://sewing. about. com

    Bocs, hogy így bepofátlankodok, csak segíteni próbálok :-)
    előzmény:
    petira (158)
     
  16. 2004. szeptember 30. 13:44161.
    Sziasztok!

    Régebben olvasgattalak bennetekt. Kár, hogy nem nagyon ír senki.
    Pedig jó lenne hallani, olvasni, miket varrtok mostanában. . . :))
    Én nemrég kezdtem el varrni tanulni, most akarok egy jó varrógépet venni. Még nem választottam ki pontosan a márkát, de már a neten körülnéztem. Pár héten belül meglesz, mert a szülinapomra fogom kapni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 30. 10:50160.
    Sziasztok lányok!
    Nincs valaki közületek aki átalakítást vállalna? (egy ruha szűkítéséről lenne szó) Vagy nem tudtok valakit ajánlani véletlenül Budapesten?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 30. 10:44159.
    Sziasztok! En sem tudtam megnyitni ezt az oldalt.
    De latom senki se jon irkalni. Nem varrogattok mostanaban? Nekem most szerencsere van egy kis idom. Egy gatyot mar csinaltam oszre, most jon a kovetkezo egy masik szabasmintaval. De ez most erdekes lesz, mert egyelore atalakitottam kicsit a szab. mintat igy lesz belole azert egy probanadrag is.
    előzmény:
    petira (158)
     
  19. 2004. augusztus 27. 10:24158.
    Sziasztok!

    Próbáltam megnézni a www. savingabout. com honlapot (persze a pontok utáni szünetek nélkül), de soha nem jött be. Biztos, hogy ez a jó cím?
    előzmény:
    Andrea999 (156)
     
  20. 2004. augusztus 17. 16:50157.
    Haliho! Sziasztok! Lingon, megegyszer koszonom a tanacsokat, kesz lett a matrachuzat. :) Nem volt piskota, mivel a szovet csak 150 cm volt a szivacs meg 160, igy kicsit meg kellett toldani. A lenyeg, hogy elkeszult. :)) Nagyon buszke voltam ra, mert kicsit sokaig tartott. A komplikaciot csak a korbe cipzar okozta mivel a forduloknal a sarkokat nehezen tudtam pontosan belevarrni. Olyan 5 es fel meteres cipzar van benne. Tehat csak az egyik rovid oldal zart. 3 egymas melletti egyenes varrassal varrtam hogy birja majd a strapat. Egy 3 cm-es darabot ki kellett bontanom, hat alig tudtam kibontani annyira jol osszevarrtam! :) Ez volt az elso ilyen haztartasi munkam, a fuggonyvarrason kivul. Nagyon boldog voltam, amikor kesz lett. A parom is. Es megrendelte tolem a kovetkezot. :I :)
    Nikita, en is kerestem mar tanfolyamokat. A Burdatanfolyamokon kivul talan a varrohaz honlapjan van meg ajanlat. Azon az oldalon en tavaly azt hiszem lattam valamit. Engem szabas szerkesztesi tanfolyam edekelne hobbivarronoknek, de egyelore nem talaltam ilyet. Egyebkent a Burdaujsagokban szinte minden le van irva , varrni meg lehet belole tanulni egyedul is, erdemes belevagni. Kiszabod, beszeged, osszevarrod. Persze erdemes betartani a fokozatossag elvet. A legegyszerubb darabokkal kezd.
    előzmény:
    Lingon (154)
     
  21. 2004. augusztus 10. 21:15156.
    Sziasztok ! :-)
    Szerintem az egyike a legjobb weblapoknak ( es nem is kell nagyol jol angolul ertenetek. . )
    a kovetkezo:

    www. savingabout. com/

    ott aztan vagy a konyvtarba (library) vagy a "kidspatterns" (gyerek)ruha mintak keresobe lehet tovabb menni. .

    ott olyan sok a fenykep, stb. stb. hogy nem is kell "Olvasni", mert latjatok a kepekrol is, hogy mit-hogyan kell varrni.
    Oszinten ajanlom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2004. augusztus 10. 19:10155.
    A gallérbevarrás tényleg gáz, én is kb annyiszor tettem félre egy blúzt, mint ahányszor Te földhözvágtad :))) És kb csak tíz perc munka lenne még a blúzon a galléron kívül, de már nem nagyon van lelkierőm és idegzetem szétszedni :)
    előzmény:
    Lingon (153)
     
  23. 2004. augusztus 8. 23:09154.
    Jo lett a matrac huzat?
    előzmény:
    szojacska (149)
     
  24. 2004. augusztus 8. 23:08153.
    Sk tanultam egyszerübb késöbb bonyolultabb dolgokat csináltam, nem rég 3x vártam földhöz egy hülye azt hiszem francia zsebes, bélelt, lehetetlen formakbol kiszabott (ujság alapján) mellényt, gallért is forditva probáltam belevarrni, nem ment:))) de végül csoda klassz lett, nadrágja is van, és mikor megdicsérik nem akarják elhinni sk, no ez megérte a 3x födhöz vágást:))))

    Lehet kapni anyagokat 200 ft/m, nem nagy riziko probálkozni szabásmintát ha kiszedsz és az alapján megvarrni. Kérdezni pedig jöhetsz.
    előzmény:
    Nikita. (151)
     
  25. 2004. augusztus 8. 23:01152.
    Volt szo gyerek Burdákrol, hogy kaphatoak-e még nem tudom, vagy ha igen hol, és arrol is volt szo lehet kész szabásmintákat venni. Olvass vissza, talán segitene.
    Nekem van néhány ujságom, nagyon sok gyerekcucot varrtam, fantáziám segitségével, pl fürdököpeny mintábol kabátka lett. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882003 (150)
     

Címlap

top