Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabás-varrás, varrógép

Torolt_felhasznalo_840098
Torolt_felhasznalo_840098
Létrehozva: 2003. október 7. 10:10
Sziasztok.
Régen volt itt ilyen topik, de behalt. voltak rajta nagyon klassz ötletek anyagvásárláshoz.
Szeretném, ha ez hosszabb életű lenne.
Én éppen egy ELNA 2130-as gép megvásárlására készülök. Kinek mik a tapasztalatai?
Anyagot a Keletinél a Máthé textilben és a Móriczon a 3-as busz végállomásánál szoktam venni.
A szabásminta természetesen burda, de találtam már a neten olyan címet ahonnan lehetne rendelni is.
pl. itt.
www. patternshowcase. com
rendelt már valaki a netről mintát?
  1. 2004. augusztus 8. 13:27151.
    Sziasztok!

    Én szeretnék megtanulni varrni. . de a burda tanfolyamon kívül nem nagyon találtam mást. . . nem tudom mennyire lehet jó. .
    Ti hol tanultatok?
    köszönöm
    N.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. július 28. 14:07150.
    Sziasztok!

    Most találtam ezt a fórumot, bár még nem tudtam elolvasni a hozzászólásokat, segítséget kérnék tőletek.
    Gyermekruhákat szeretnék készíteni, de nem tudok szabásmintát szerkeszteni. Ha valaki tud egy ügyes tervezőt kérem, hogy írjon.
    Egyenlőre néhány tervem van, de később lehet állandó munka is.

    Köszönöm
    Tímea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. július 27. 23:33149.
    Sziasztok, mar regen nem jartam erre, mert regen varrtam. Viszont most a nyari szunetbe vegre van lehetosegem ujra valamit alkotni. Annak idejen, azt hiszem marcius korul kerdeztem Lingont, hogy hogyan is kell egy szivacsot behuzni. Es jelentem, vegre most nekiugrottam es kiszabtam. Hetvegen pedig folytatom a varrassal.
    előzmény:
    Lingon (128)
     
  4. 2004. Április 14. 22:54148.
    Hello, lehet hogy meg lehetne vele probalni. regen csak ezek a varrasok voltak, nem? Esetleg a rugalmas anyagoknal adodhat problema, de ez sem biztos. En a szeleket regen cikk-cakk oltessel szegtem be, es egyenessel varrtam ossze. Talan egy olcso anyagon kene megprobalni, amit nem bansz, ha esetleg megsem sikerul. Sok sikert!
    előzmény:
    karnataka (147)
     
  5. 2004. március 12. 10:49147.
    Sziasztok,
    Tanácsot szeretnék kérni tôletek:
    Nekem van egy régi varrógépem. Egy Lucnik táskavarrógép.
    Csak egyenesen és cikk-cakkban tud varni, semmi interlock vagy ilyesmi.
    Eddig csak függöny beszegésére, nadrág szárának felhajtására használtam. Szerintetek érdemes ezzel a varrógéppel komolyabb munkába kezdenem? Hogy lehet a szegést szépen megoldani vele? Mert egy sima cikk-cakk nem túl szép, és nem tudom mennyire tartós.
    Van valakinek ebben tapasztalata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. március 3. 10:56146.
    szia, en nem tudok, esetleg a neten keress! aprohirdetes. hu-n ?, startlapon, google -on?
    előzmény:
    sosehu (145)
     
  7. 2004. március 1. 18:48145.
    Sziasztok,
    egy karos bőrvarrógépet szeretnék venni használtan, lehetőleg Budapesten, vagy Komárom- Esztergom megyében. Ha valaki tud ilyet írjon a sasahu@freemail. hu címre. Köszi Réka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. március 1. 17:40144.
    szia, mar nem emlekszem ki, de valaki irt ilyen bolt cimet karacsony elott, akkor felirtam. Most megkerestem neked, Bpesten van a Ferenc korut es Tompa utca sarkan, akkor minden anyaag 190 Ft volt. Most nem tudom ennyie-e meg az ara, en nem is jartam meg ott, mert csak atutazunk Pesten, es itt is mindig van akcio az anyagokban, itteni penzben nem is sok, olyankor 2 es1/2 Euro mindenfele anyag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122382 (142)
     
  9. 2004. március 1. 17:27143.
    Szia! Udvozlunk a hobbivarronok kozott! En kettot ismerek. Az egyik a Petnehazy utca 85 -ben van azt hiszem, atlagos arak vannak, mondjuk 1000 forint korul vannak a normal anyagok, de nagyon nagy a valasztek. Viszont van egy masik bolt vagy uzletlanc. Olcso es kulonleges anyagok vannak ott, nehol ruhakat is arulnak. Azt hiszem van egy uzletuk az OKtogonon, a Ferenc korut vegen. Szoval a 4-6 -os vonalan van egy par uzletuk, nagy szoveten hirdetik magukat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122382 (142)
     
  10. Torolt_felhasznalo_122382
    Torolt_felhasznalo_122382
    2004. március 1. 12:00142.
    Sziasztok :-)
    Most fedeztem fel ezt a topikot. . .
    Szeretnélek megkérdezni titeket, h tudtok-e olyan helyeket, ahol anyagot lehet kapni, olcsón, DE inkább iylen érdekesebb/furább anyagokat-- a mintás gyerekpizsama anyagtól a rikító színes selyemig bármi lehet, lényeg, h szokatlan legyen :-)
    Én sajnos csak dögdrága helyeket ismerek, holott leginkább nagyon kis mennyiségű (fél méter, iylesmi) , de sokféle anyagot szeretnék venni, tehát asszem ezek leginkább kilós/turkáló helyek.
    Köszi előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 1. 11:05141.
    Nagyon szepre sikerult a mennyasszonyi ruhad, en is csak gratulalni tudok. Szepek voltatok!
    Lingon, sajnos nem jutott ido a huzatra, mert most csinalom a KRESZT, es kicsit be vagyok tablazva hetvegen, de remelem kovetkezore osszejon, es akkor igerem beszamolok.
    Mivel, ahol most vagyok ott nincs varrogep, ezert jobb hijjan, ha akad ido, horgolok. Keszulok a nyarra, ez egy nagy lyukacsos kardigan lesz. Egyebkent meg parallel a huzattal meg kene csinalnom egy alvos nacit a paromnak. Szoval van dolog boven.
    előzmény:
    Csuti (135)
     
  12. 2004. február 27. 20:19140.
    Nagyon ugyes vagy!)))) Szépet csináltál. Kivánom legyetek nagyon boldogok egymással!
    előzmény:
    Csuti (135)
     
  13. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. február 27. 13:10139.
    Én is, én is!!!! :))

    Sziasztok! nem tűntem ám el teljesen! :)
    Szóval Móni, te még rövidnacit is varrtál?? na én azt nem tudok :) Elkészült a nadrágom, de túl bő a csípőjén, be kell vennem belöle.
    Az újságokkal én is így jártam, alig találtam 3-at. Én aszerint válogattam, hogy a Burda Plus (nagyméretű) minták milyenek. Amelyikben csili-vili nagyestélyi volt, az engem se érdekelt :) csak a naci, blúz, esetleg blézer.
    Tegnap voltam a Varrógépcentrumban, ki van téve akciós zacskós szab. minták. 10 %. nem sok. 660 -(mínusz) 60 ft :))
    Szeritem próbálkozz valami újjal, biztos jó lesz méretben is (hosszabbítsd meg! :)

    Na még jövök!!
    CARPE
    előzmény:
    Moni (138)
     
  14. 2004. február 27. 09:17138.
    Hat Csuti! Csigazod itt a nepeket. Nana, hogy szeretnem latni. ;-) Kerek en is jelszot! Moni
    előzmény:
    Csuti (135)
     
  15. 2004. február 26. 22:28137.
    Szuper várom a beszámolot!)))

    Csuti én is szivesen megnézném!
    előzmény:
    szojacska (136)
     
  16. 2004. február 26. 22:16136.
    Lingon, koszonom, nagyon vilagosan leirtad hogyan kell csinalni a huzatot, remelem hogy hetvegen lesz idom, es akkor megvarrom. Mar nagyon varom. Igazi kikapcsolodas lenne, nem is beszelve a sikerelmenyrol. :) Majd irok, hogy mi tortent. :)
    Csuti, szivesen megneznem azt a ruhakoltemenyt, ha megengeded.
    előzmény:
    Lingon (132)
     
  17. 2004. február 26. 15:25135.
    Sziasztok!

    Én még ezen a fórumon nem jártam, pedig nagyon szeretek otthon varrogatni. Életem legnagyobb munkája tavaly készült 52 óra alatt hímeztem, szabtam, varrtam, némi gyögyöt felvarrtam a MENNYASSZONYI RUHÁMRA. Én készítettem. Ha valakit érdekel, hogy hogyan is sikerült priviben megírom a jelszavam.
    előzmény:
    Moni (134)
     
  18. 2004. február 26. 13:31134.
    Hihetetlen hogy ket napja nem volt hozzaszolas. Korabban nem volt idom valaszolni a kerdesedre es azt hittem, hogy majd mennyit kell lapoznom ;-).

    Szoval egyszer regen (par eve) varrtam egy rovidnadragot! Erre rendkivul buszke vagyok ;-). Amugy inkabb javitgattam es persze csucsul otthon nehany felig kesz vagy elszabott darab. Szerintem sosem fogom oket befejezni. Van egy tobb mint 10 eves szoknya, mar csak par gomb hianyzott rola, de mar sosem fogom felvenni, mert az oreg huszoneves fejemhez mar nem illik az a stilus ;-).

    Most egy kicsit jobban elszantam magam es beiratkoztam egy varrotanfolyamra. Anyu csak nevetett rajtam. Mondtam neki, hogy en sem hiszem, hogy ettol fogok varrni, de legalabb a tanfolyam alatt minden darabbol elkeszul egy-egy es nekem mar ez is sokat jelentene, hiszen a magassagom miatt egyszeruen nem tudok magamra vasarolni. Tavaly probalkoztam egy varrononel, de nem voltam teljes mertekben elegedett, az ararol nem is beszelve, ezert gondoltam, hogy nehany egyszerubb darabbal probalkozok egy kicsit.

    Mindenesetre a Burdakat beszereztem! ;-) Amugy a tobbieknek is uzenem, hogy szerintem nem olyan jo a kinalat a Burda boltban, eleg nehezen valogattam ossze a 3 Burdamat. Mondjuk az volt a szempont, hogy legyen benne egy-ket egyszerubb szabasvonalu nadrag, szoknya, ruha, bluz tavaszra-nyara.
    No majd meglatjuk mi sikeredik.

    Neha azert olvasgatlak titeket, igy remelem nem hal meg a forum, mert elhangzanak okossagok.

    Jo varrogatast mindenkinek! Moni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (127)
     
  19. 2004. február 25. 10:45133.
    Sziasztok!
    Van vkinek Singer 893-asa? Karira kaptam, most akartam vele gomblyukazni, és rádöbbentem, hogy az öltésválasztó mellől hiányzik az öltéstípusválasztó kar. . .
    Tiszta ideg vagyok, hogy lehet ez?? Tud vki segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. február 24. 22:15132.
    Elöször összevarrod mint egy papalan huzat. Most emelj fel egy paplan huzat sarkot, (párna huzattal is csinálhatod) tegyél bele egy dobozt, nem árt ha kb 10 cm magas, látod azt a ficakot ami kiáll ahogy oda gyömöszölöd a dobozt a sarokba? abbol egy 3 szög amit levarrsz. ezt varrod utoljára. ez a sréhent. Zipp jo ötlet.
    Sima müszálas cérnával varrom, amit kézzel nem tudok élszakitani. Számolj be hogy haladsz, kérdés persze ha van, jöhet. Szioka
    előzmény:
    szojacska (131)
     
  21. 2004. február 24. 21:05131.
    Jaj, dehogyis Lingon! Tokre orulok, hogy irtal a huzatrol! A beavatason mar tul vagyok, de a varrasnak meg nem estem neki. Azert koszonom, hogy mondtad, mert legszivesebben ezt a reszet tenyleg elfelejtenem, es rogton nekiesnek az anyagnak. :) Ezt a srehen levarrast csinalod eloszor, es aztan az oldalak osszevarrasat? Nem tudom jol ertem -e, azert kerdezem.
    Egyebkent en arra gondoltam, hogy valami orias cipzart tennek bele, allitolag a cipzar es zsinorgyarnal kaphato. Szerinted jo otlet? Te milyet szoktal bele tenni?
    Szoval neked meg a furdoruci is sikerult. :) Ez nagyon szupi! Nekem is van olyan varrasom a gepen. Es kellett hozza valami specko cerna? Vagy jo hozza a normal szintetikus anyagokhoz valo cerna? Ha ennyire jok a tapasztalataid a furdoruhaval, meg a vegen en is megprobalom. :)

    előzmény:
    Lingon (130)
     
  22. 2004. február 24. 17:32130.
    Ez jo lett:) belekotyogást is matracra uj ruhát is csináltam többször.
    El ne felejtsd beavatni mielött szabnád! Ez most nem valami csunya gondolat Rolad, magambol indulok ki, ilyen mellékes dolgok felett néha elsiklom a fontos alkotásra koncentrálva:)
    előzmény:
    szojacska (122)
     
  23. 2004. február 24. 17:23129.
    Sziasztok!

    Keresek egy kedves, megbizható hölgyet, aki tud varrni, és helyrehozná/befejezné a varrónőm által elrontott/félbehagyott függönyömet és bútorhuzatomat. . termeszetesen nem ingyen. . .

    Evi

    Jah, Bp, II. kerulet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. február 24. 17:13128.
    Elasztikus varrással varrtam fürdörucit, tart és jo. Nem a sima cikkcakkal, enyémen vannak választhato elesztikus öltések, és abbol valamelyikkel, és az egyenes varrással, 3x egymás mellett vagyis az az elasztikus varrás.
    Martrachoz elég ha 2 db 210 x 170 cm anyagbol + varrásráhagyás, kb 1. 5 cm oldalanként, zippnél kicsit több, és a sarkokat sréhent 10cm levarrod. Érthetöen irtam? Igaz nem engem kérdetél, csak belekotyogok, már többször csináltam.

    előzmény:
    szojacska (122)
     
  25. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. február 24. 15:22127.
    Nincs mit, szívesen :))
    Mesélj, miket varrtál már?
    előzmény:
    Moni (126)
     

Címlap

top